PDA

View Full Version : Съвети за изпита пo кормуване



psihqsala
12-10-2008, 09:54
Утре съм на изпит по кормуване. Малко се притеснявам,да си кажа.
Имате ли какво да ме постъветвате? Също така имам едно въпросче-като се кача в колата и като наглася седлката,след това огледалата и си сложа колана, ТРЯБВА ЛИ да пусна късите светлини? Смисъл трябва ли да карам със светлини или не е задължително да ги пускам? Би ли се отчело като грешка,ако не ги пусна? Също така как се отчиатат грешките, коя сме смята за основна, коя е второстеппенна и т.н. и на колко имам право,за да го издържа? Изпитваха ли ви на паркиране? Айдее,чакам отговори и ей,стискайте палци. Трябва да го взема от първия път. (В автошкола ''Кали'' във Варна съм,между другото. :P )

Disrespect
12-10-2008, 10:19
фаровете трябва да са си включени попринцип от инструктора ти и като запалиш си светват сами..
фаталните грешки са да не спреш на стоп, отнемане на предимство, птп и да не спреш на пешеходци...късат те от първия път
също така ако се изстреляш напред в нерегулирано кръстовище пак късат..
демек трябва да се изтеглиш бавно
за паркирането зависи от изпитващия...при някои паркираш, при други - не..
второстепенни са примерно да застъпиш маркировката...
имаш право на 6 второстепенни мисля..

Kman
12-10-2008, 10:44
Хахахаха аз вчера изпита го взех на магия,направо си бях минал границата,обаче ми се струва че инструктура е оредил работата с изпитващия,щото сме и последни които курмуват тая година и последни които курмуват на тази кола изобщо,от даскало купуват нова.Има към даскалото ми такъв курс.Голямо притеснение големи терзания....мноо яко се изпожих и въобще си нямам и на идея как тка съм го взел :D
Тка че най-важното е да си спокоен,хладнокръвен и да не ти пука мноо мноо...

MusicIsTheKey
12-10-2008, 11:12
Отиваш на изпит, а не знаеш, че в момента е задължително да се кара с пуснати фарове ? Пише го в закона, прочети го. Не мога да ти кажа за грешките, защото зависи какъв даяджия ти се падне. Единственият съвет, който бих могла да дам, е да гледаш знаците и да не се притесняваш.
(пп: Преди да тръгнеш хвърли едно око на ръчната спирачка - да не е вдигната.)

Christ
12-10-2008, 11:36
Отиваш на изпит, а не знаеш, че в момента е задължително да се кара с пуснати фарове ? Пише го в закона, прочети го. Не мога да ти кажа за грешките, защото зависи какъв даяджия ти се падне. Единственият съвет, който бих могла да дам, е да гледаш знаците и да не се притесняваш.
(пп: Преди да тръгнеш хвърли едно око на ръчната спирачка - да не е вдигната.)

И внимавай на светофара да не си на трета... :lol: :lol: (Да, угасна ми колата на първия изпит :-D)

Слушай MusicIsTheKey, тя е най-добрата шофьорка, която познавам, въпреки че не съм се возил при нея. 8)

24white24
12-10-2008, 11:51
Най-важното е да си спокойна, най-малкото притеснение може да доведе до гаснене на кола и правене на грешки които иначе няма да направиш...Щом седеш в колата намести си седалката и оправи огледалата дори така и да са ти добре се направи, че ги наместваш, сложи колана и след това запали колата и включи светлините и натам вече си зависи от теб или от това колко добронамерен е изпитващия...

OtherDimension
12-10-2008, 11:53
^ общо взето, да :)

Loshotia
12-10-2008, 11:55
И основните и второстепенните грешки ще г видиш на листа, която ще ти дадат да попълваш утре. Основните по- горе ти ги казаха. Съвет от мен: заковавай ако трябва на стоповете, че затова се заядоха с мен първия път и не ме пуснаха. Фаровете ще видиш дали са пуснати на таблото. Много внимавай с пешеходните и с автобусите, които тръгват, че трябва да им даваш предимство. Това се сещам аз.

Едит: първостепенна грешка, при която се къса също е ако влезеш в еднопосочна.

SWASTICA
12-10-2008, 12:32
Утре съм на изпит по кормуване. Малко се притеснявам,да си кажа.
Имате ли какво да ме постъветвате? Също така имам едно въпросче-като се кача в колата и като наглася седлката,след това огледалата и си сложа колана, ТРЯБВА ЛИ да пусна късите светлини? Смисъл трябва ли да карам със светлини или не е задължително да ги пускам? Би ли се отчело като грешка,ако не ги пусна? Също така как се отчиатат грешките, коя сме смята за основна, коя е второстеппенна и т.н. и на колко имам право,за да го издържа? Изпитваха ли ви на паркиране? Айдее,чакам отговори и ей,стискайте палци. Трябва да го взема от първия път. (В автошкола ''Кали'' във Варна съм,между другото. :P )


Има.
Не знам какъв е бил инструктора ти, но това със светлените го пише в закона. Ако забравиш да ги пуснеш - 3 основни точки (точките са основни и второстепенни. При 9 основни зимаш, при 16 второстепенни пак взимаш.
Да, грешка е, ако не ги пуснеш и ти носи 3 основни точки.
Изпит за паркиране НЕ винаги има. Основни са по фрапиращите грешки - неспазване на странична дистанция - 3 основни, настъпване на непрекъснатата линия - 3 основни. Гаснене на колата 3 последователни пъти на едно и също място - скъсана си. Всяко гаснене на различни места е 1 второстепенна точка. Не поглеждане в огледалото и липса на пътепоказател - второстепенна.

От какво трябва да се пазиш - Изпитващите могат да налагат психо атаки по точка 4. Може да ти дава зор, да те препира. НЕ МУ ОТГОВАРЯЙ! Не говори с него. Освен посоките, всичко друго е психо атака. Ако ти казва - давай по -бързо, къде се моташ, пак не го слушай, защото имаш ограничение. Сменяй предавките, тоест не карай само на втора, слагай трета, без газ примерно и това е... При птп, застрашаване на живота на изпитващия и хората в колата и неспиране на знак стоп те късат веднага по точки А, Б И В от талона на изпитвания.

Спирането на стоп на 2 ра скорост и потеглянето на такава се пише - Неспрял на знака стоп и се къса. Спирането се отчита след превключването на 1 ва предавка.

Не се притеснявай, гледай пешеходните пътеки и много внимавай да не отнемеш предимство.
Успех и умната, няма за какво да се притесняваш. : )

Loshotia
12-10-2008, 13:22
Аз доколкото знам, нямат право да правят тези психо атака, за които говори свастика, но е факт, че го правят. Също нямат право да те подвеждат, но и това го правят. Ако не ти казва на къде да караш- карай напред или ако не може напред надясно.

Братовчедка ми я изкарал при капака на колата и я разпитвал за всичките чаркове и машинарии вътре.

Ако е решил да те скъса, или ако са се разбрали с инструктура да те скъсат- нямаш шанс, затова не се притеснявай и ядосвай.

PeopleAlwaysLeave
12-10-2008, 13:22
Абе най-важното е да си спокойна. Даяджията го изолирай, изобщо все едно го няма, все едно си караш само с инструктура. Гледай знаците и ограниченията, къде си с предимство, къде не, къде имаш стоп... И усещането за място на пътя - гледай да не застъпваш границата... Общо взето това е. И да не ти пука - ако не стане от първият-от втория, от третия и т-н- Няма да се отказваш само :)

psihqsala
12-10-2008, 14:44
Като съм на кръстовище,пред сфетофар,светещ червено, нали натискам съединителя с натисната спирачка и оставям на без скорост,след което натискам спирачката и отпускам съединителя. Това мога да го направя на изпита,нали? Така ме е учил инструктора.. Освен това като съм на СТОП, както си карам и съм на 1ва,като спра да отпускам ли от скорост или? Да се изтегля по-напред,за да имам видимост,да се огледам и да потегля на първа?
При какво положение на съединителя и спирачката ми изгасва колата?
Какво точно се прави на стоп? Ъъм,дано успея,стискайте палциии! И ако може някой да ми отговори на въпросите..

Loshotia
12-10-2008, 14:54
За сфетофара: спираш, изключваш от скорост и си дръж спирачката, че коча от даи може да ти натисне спирачката и да ти каже, че е предотвратил птп. Като тръгваш натискаш съединителя, даваш първа и натискаш газта като плавно отделяш крака от съединителя и в момента, в който усетиш, че колата тръгва задържаш. Колага ще ти загасне ако подаваш малко газ при потегляне или ако отпуснеш прекалено бързо съединителя.

Като видиш стоп знак трябва да спреш пред него така че да го виждаш. Няма значение дали има видимост или не- спираш. После тръгваш и се подаваш леко- леко да видиш дали идва кола. При спиране на първа според мен няма нужда да изключваш от скорост пък после пак да включваш- губи се време и не е практично.

OtherDimension
12-10-2008, 14:58
ако не знаеш какво се прави на знак СТОП, изобщо не си прави труда да ходиш на изпита ;)

BulgariaZaBulgarite
12-10-2008, 15:00
Мен ме скъсаха защото забравих да си сложа колана. Доста глупаво..

1n5ub0rd1na73
12-10-2008, 15:07
Здравей,

На стоп ВИНАГИ спираш (точно на равнината на знака на стопа). Включваш първа и тръгваш БАВНО. След като си изминала метър-два, пак спираш. Оглеждаш се. Тръгваш, СЛЕД КАТО СИ СЕ УВЕРИЛА, ЧЕ Е БЕЗОПАСНО ДА СЕ ПРЕМИНЕ.

Поздрави

psihqsala
12-10-2008, 15:08
ако не знаеш какво се прави на знак СТОП, изобщо не си прави труда да ходиш на изпита ;)
Е,спирам на стоп линията, изтеглям се напред,оглеждам се вляво и вдясно за минаващи коли и когато ми се освободи пътя,преминавам..

Christ
12-10-2008, 18:03
При спиране на първа според мен няма нужда да изключваш от скорост пък после пак да включваш- губи се време и не е практично.

Като спираш по-добре да изключваш от скорост, ако го държиш много може да разхлабиш жило, може да се повреди притисквателния диск, лагери, помпи и тн.

На легнал полицай също вървиш на неутрална. После като предните гуми се качат, пускаш на първа и лекичко със съединителя докато се качат и слезнат задните.

Loshotia
12-10-2008, 19:22
^ знам, но в случая говорих за спиране пред знак Стоп. А и за изпита според мен не трябва да се гледа толкова практично- важното е да го вземе.

psihqsala
12-11-2008, 08:42
Кажете ми Честито ! Предизвиках ПТП ...

OtherDimension
12-11-2008, 09:06
Кажете ми Честито ! Предизвиках ПТП ...
да, бе?!

psihqsala
12-11-2008, 09:15
Кажете ми Честито ! Предизвиках ПТП ...
да, бе?!
Да, случи се.

psihqsala
12-11-2008, 09:17
Но много моля..ситуацията беше следната..бях на светофар, трябваше да завивам надясно,но бях на 3та предавка,заради което бях доста засилена,бях с подаден мигач и в същия момент,почти да мина,изпитващия ми натиска спирачката и този зад нас се забива в задницата.

Disrespect
12-11-2008, 09:52
е инструктора не те ли е учил, че трябва да намалиш за втора преди завой??

psihqsala
12-11-2008, 09:59
е инструктора не те ли е учил, че трябва да намалиш за втора преди завой??
Да, но бях прекалено панирана, за да отреагирам. Не знам. Качих се на колата. Запалих я и изгасна. Левият ми крак трепереше. Натисках съединителя. Продължавах напред и трябваше да направя този завой, нататък знаете. Вместо да намаля,се спуснах,при което се случи всичко останало. Бях прекалено стресната, а си обещах да не го позволявам и въпреки това. Никога преди не съм карала така, въпреки че е вярно,че до мен е бил инструктора,но не съм си позволявала подобни неща (да завивам на 3та и т.н.), а заради спирачката на изпитващия,стана сблъсъка. Просто не знам,паниката се оказа решаваща, бях 1вата изпитвана и може би от там,а аз самата го пожелах(уж,за да минава). Изпатих си и не знам дали скоро ще се кача пак в кола. Не искам да се отказвам,но това категорично ме изплаши още повече. Явно ми трябва повече време и практика,поне за да не се панирам по този начин.

Disrespect
12-11-2008, 10:15
а кой ти се падна изпитващ?

Riot
12-11-2008, 10:17
една свирка ще помогне

psihqsala
12-11-2008, 10:27
Пенев..просто ми заби спирачката.

OtherDimension
12-11-2008, 10:30
ще я забие естествено....
от притеснение можеше да претрепеш някой
казах ти, изобщо не ходи на изпит

psihqsala
12-11-2008, 10:39
А ти как разбра,че не трябва да ходя на изпит?
Факт е,че не бях абсолютно сигурна в уменията си,но чак такова нещо не съм очаквала. Знам до каква степен вината беше в мен. Но той явно реши да ме скъса,още като ме видя. Жалко за колата на иструктора. Отзаде солидно си е блъсната. А е новичка. Ми да се спасяват. Аз ще практикурам повече и ще се явя тогава пак на изпит.

SWASTICA
12-11-2008, 10:52
Аз доколкото знам, нямат право да правят тези психо атака, за които говори свастика, но е факт, че го правят. Също нямат право да те подвеждат, но и това го правят. Ако не ти казва на къде да караш- карай напред или ако не може напред надясно.

Братовчедка ми я изкарал при капака на колата и я разпитвал за всичките чаркове и машинарии вътре.

Ако е решил да те скъса, или ако са се разбрали с инструктура да те скъсат- нямаш шанс, затова не се притеснявай и ядосвай.
Имат, имат... И аз си мислех, че нямат, но ми го показаха.
До авторката: Слаб инструктор.

При светофар или друго място на което трябва да спреш (минимум две от колелата на колата да не са в движение и да са в покой за неопределен период от време), не освобождаваш колата от скорост, просто натискаш съединител (отделяш купето от двигателя) и със спирачката отнемаш скоростта, докато спреш. Когато колата е вече спряла, задължително превключваш на 1-ва скорост и леко отпускаш съединителя, като оставяш колата на полусъединител и махаш крака от спирачката (естествено, ако не си в наклон в който задницата да е на по високо) и изчакваш....
Не знам, аз се чудя защо има толкова катастрофи по България.
Некадърни инструктори. При това много. :)

OtherDimension
12-11-2008, 11:06
:lol:

psihqsala
12-11-2008, 11:07
:lol:
?
На кое се смееш ?

OtherDimension
12-11-2008, 11:26
инструкторите са ви виновни на вас :?

psihqsala
12-11-2008, 11:33
До някаква степен. Смятам,че по-скоро проблема се състои в това,че тези 30 часа не се явяват достатъчна подготовка за всеки един. Един се учи по-бавно,друг по-бързо,проблема е и в повишаването на цените. Не може да излезеш на пътя само с някакви 30 часа при инструктор,добър или не и да искаш да се справяш с всяка една ситуация. Всичко е за пари,късането включително. Обвинявам себе си за моя случай 70%,но останалите са за инструктора и изпитващия. И все пак,не знам,поради паниката ми не мога да преценя даже точно дали аз бях виновна,но категорично и аз имах вина. И въпреки това-пак казвам-не всеки се учи еднакво бързо,трябва да се карат повече часове,по мое мнение,но не на тези безумни цени.

OtherDimension
12-11-2008, 11:53
30 часа не са достатъчни и щом го осъзнаваш, не се засилвай на 3-та!

psihqsala
12-11-2008, 12:05
Амии,проблема не е в 3-тата скорост, аз докато кормувах си карах на 3та и се справях,но когато инструктора беше до мен е различно, нормално е,изплаших се и забравих да сменя предавката. Да караш на 3та понякога е необходимо, до даден момент също беше, но в следващия не предприех нищо и останах на нея, в което се състои и голяма част от проблема. А защо ДАЯ-джията реши да ми забие спирачките, не знам,но явно е преценил, че ''ще се кача на бордюра'', след което стана и сблъсъка...това е.

Disrespect
12-11-2008, 13:26
а къде стана тая работа?

24white24
12-11-2008, 14:56
фирмаДАИ на кале ! ;)

psihqsala
12-11-2008, 15:28
Истината според мен опира и до подкупността на тия великите от ДАИ. Тия са толкова корумпирани,че ако му бях бутнала някаква сума на изпитващия ,дали щеше да стане така?! Ама сега и колата на инстуктора си изпати,така че тия пари дето ще дава за ремонта й са достатъчни,за да се чувствам горе-долу добре. :D Да,аз имах някаква вина,но не аз натиснах спирачката,ЗА ДА се забием в този зад нас,който си нямаше и представа,че ще спираме така рязко...да се научат инстукторите повече да си вършат работата..на последния час му хрумна,че ще ме учи да паркирам под предтекста,да съм се научила да управлявам колата първо напред,а после назад...а то какво..и паркирането било задължително. Те си бяха решили да ме скъсат предварително,в това съм убедена. За пари. Ама вкараха и мен в стресово положение. Дееба тъпата ни държава и корупция,дееба. При цялото ми добро желание да се науча на нещо както хората, те не правят това,което се изисква от тях. Моят инструктор например през цялото време се ебаваше с курсистите си и по тоя начин какво...накрая и аз се издъних. А това са пари и нерви,по дяволите. За какво?! За тоя дето духа...дал Бог добро,дано се науча с повече каране да се справям с всякакви ситуации и да си намеря добър инструктор и да го взема от следващия път...

OtherDimension
12-11-2008, 15:40
Истината според мен опира и до подкупността на тия великите от ДАИ.
точно това е, да....
те са ти виновни на тебе
трагедияяя, трагедияяяя

psihqsala
12-11-2008, 15:48
Истината според мен опира и до подкупността на тия великите от ДАИ.
точно това е, да....
те са ти виновни на тебе
трагедияяя, трагедияяяя
Мислиш, че тези от ДАИ не са подкупни?
Докажи.
Колко хора буквално са си 'купували' книжките.
Аз ако исках да направя това,щях да му дам на онзи пари.
Фактът,че не съм го направила,значи не съм го искала.
Ще взема книжка,когато се науча да карам,но това не променя факта,че КАТ, ДАИ, полицита, всички въобще в Бг са много лесни,ако им бутнеш един солиден кеш. Това никой не може да го отрече,защото статистиките сочат друго, а доколко аз мога да карам-ЯВНО не мога, но поне имам надежда да се науча.....а това,че тук всичко е корумпирано скоро ЕДВА ЛИ ще се промени..и точно заради някакви,които са си купили книжките стават и ще стават инцидентите на пътя...но ЗАЩО да страдат невинни хора?! Аз НЯМА да си купя книжка,ще се науча,каквото и да ми коства това. Но други няма да постъпят по този начин. Това имам предвид. А за случилото се днес,повече няма да коментирам, кой е виновен,кой-не. С по-горните си постове уточних вече мнението и позицията си.

OtherDimension
12-11-2008, 15:49
те може и да са подкупни
но не са ти виновни, затова, че "забравяш" да минеш на по-ниска предавка
престани да виниш инструктори, изпитващ, ДАИ, американците, марсианците, а се погледни ти каква си пишман шофьорка
"забравих"
а иначе друг ти е виновен
жалка си...

psihqsala
12-11-2008, 15:53
^^

Ще цитирам себе си : ''Обвинявам себе си за моя случай 70%,но останалите са за инструктора и изпитващия. ''. Това да ти говори нещо!?
И не,не съм 100% аз виновна за сблъсъка,за поведението си да,но за сблъсъка точно-не.
Нека съм аз жалката...
Ти имаш ли книжка между другото?

OtherDimension
12-11-2008, 15:58
не ме мисли за толкова жалък, че да ти казвам истината в очите, без да знам за какво говоря
с тази разлика, че мен ако ме бяха скъсали щях да виня никого, освен себе си
ноооо това си е вече до характер ;)

5StaR
12-11-2008, 16:00
rofl, kofti trupka... a toq ot koga ima pravo da ti bara pedalite dokato kara6 :S , po princip ne traa li samo za da izbegnete ptp, a toi go e naprail :S
Men daje i sega me drazni instruktora kato mi durji suedinitelq.. se1 sam ne moga :>

psihqsala
12-11-2008, 16:05
не ме мисли за толкова жалък, че да ти казвам истината в очите, без да знам за какво говоря
с тази разлика, че мен ако ме бяха скъсали щях да виня никого, освен себе си
ноооо това си е вече до характер ;)
Не можеш да бъдеш адекватен съдник на нещо, което не си станал свидетел. В този живот съществуват толкова много ситуации и случаи,че едва ли разбираш от едно обяснение какво точно се е случило. Казах ти,че беше негова намесата,за да се случи това нещо. Преди това вината е моя,но не биваше да се стига дотам. Може би трябваше да ме остави да продължа напред до най-близката спирка и на по-безопасно място да ми набие спирачките,но не и точно пред светофара! Извинявай,ама не опира до характер. Винова съм си за предавката,за начина,по който съм карала,който сигурно е доста неверен,но не и за това спиране,казах го 100 пъти! И как да виня себе си за чуждо действие?! Би ли разяснил?!
И пак казвам-можеш да прецениш ситуация,само ако си участник в нея или си я наблюдавал. И достатъчно се обвинявам,не се притеснявай. Това сега не е важното,идеята е следващия път да успея...Иначе...мерси за окуражението. ;) Аз си изкарах акъла,ама на кого му пука..

OtherDimension
12-11-2008, 16:12
тогава какво ми развиваш теории кои били корумпирани и кои не?
ти си си виновна и това е
точка

24white24
12-11-2008, 16:12
Ти си виновна в дадения случай, но, че ДАИ са мръсни долни заядливи и подкупни свине също е вярно, те са голяма част от виновниците за толкова смъртни случаи на пътя.

psihqsala
12-11-2008, 16:20
А не мислиш ли,че ако бях аз виновна,щяха да търсят някаква отговорност от мен? Никой нищо не ми каза,просто отчетоха:''Следващия път. Тръгвай си.'' Аз карах,аз не нося ли отговорност след ПТП или учащите се по закон не носят?

OtherDimension
12-11-2008, 16:24
не знам да ти кажа.
по-скоро имаш някакъв имунитет...
пък и почти във всички случаи този отзад е виновен, заради неспазване на дистанция ;)

24white24
12-11-2008, 16:25
А не мислиш ли,че ако бях аз виновна,щяха да търсят някаква отговорност от мен? Никой нищо не ми каза,просто отчетоха:''Следващия път. Тръгвай си.'' Аз карах,аз не нося ли отговорност след ПТП или учащите се по закон не носят?Ти си си виновна, че те скъсаха на изпита а не, че е станало ПТП ;) а попринцип в такава ситуация е виновен този отзад- Не е спазвал достатъчно дистанция ;) нека докаже, че си набила рязко спирачки... :)

Loshotia
12-11-2008, 17:01
Както казаха другите, този отзад е виновен. Иначе има завои и завои- някои на първа се взимат, други може и на трета- преценява се на място. случая тоя трябва да ти бара педалите ако отнемаш предимство на пешеходец или път с предимство- не да предизвиква птп. Спокойно, другия път!

PeopleAlwaysLeave
12-11-2008, 19:06
Мале, наплаших се 8-) Аз на 19-ти съм на изпит и като се знам ква съм паника...

В случая - ти си виновна, че са те скъсали, защото си опитала да вземеш завой на 3-та. Не знам кои завои могат да се взимат с висока предавка, но аз всичките си ги взимам на 2-ра за по-сигурно.
За ПТП-то е виновен даяджията, защото е натиснал спирачката рязко и не е съобразил за автомобила отзад, който пък от своя страна поема цялата вина за ПТП-то тъй като не е спазвал необходимата дистанция...

За да не отварям нова тема ще попитам тук: Моят инструктор ми казва "Аз управлявам колата, ти само участваш до толкова, до колкото ти позволя" и искам да попитам на изпита даяджията има ли право да натиска педалите ? Т.е. там сама ли си управлявам ?

5StaR
12-11-2008, 19:23
kvo mrunkate za predavkata ne moga da razbera, az moga i na 5ta da si vzema zavoq ako karam s 10 km/4as..... vqrno dvigatelq 6e grumne. ama se1

(primerno) 8-) 8-)

Disrespect
12-11-2008, 19:27
^ :lol: :lol: :lol:

24white24
12-11-2008, 19:31
kvo mrunkate za predavkata ne moga da razbera, az moga i na 5ta da si vzema zavoq ako karam s 10 km/4as..... vqrno dvigatelq 6e grumne. ama se1

(primerno) 8-) 8-)Ти качвал ли си се някога на кола !??!?!??!?!

Loshotia
12-11-2008, 19:33
Едва ли се е качвал наистина.

Disrespect
12-11-2008, 19:37
5StaR, NFS му е майката, а?

:razz:

5StaR
12-11-2008, 19:39
5StaR, NFS му е майката, а?

:razz:

abe i az kormuvam :D i sum dosta imbav!

da i NFS igraq 8) 8)

BabyGirlRulzzz
09-19-2011, 17:41
Тоя дето е виновен /освен теб/ че е станало ПТП е тоя зад вас, защото тея идиоти никога няма да се научат че като видят УЧЕБНА кола се пази голяма дистанция, а не ми се забиват в задницата. Затова е учебна, спира рязко и не отговаря. А 30 часа изобщо не са малко, ако поне малко вникнеш в цялата работа. Карането не е мъчение, а удоволствие. Никой не Ви задължава да имате книжки. Вадете парите, търсете шофьор и се опъвайте на задната седалка! Чиста ви е работата и съвестта. Какво е тва паниране, 3та скорост, знам че е стресиращо ама боже! Заради такива стресирани като Вас на мен винаги ми е притеснено, че все ще има един такъв дето да се панира или да се направи на голям и да го отнеса аз заради него. Българска му работа.
и Пс - Съгласна съм за NFS :D :D