PDA

View Full Version : Шарка...



vercheto
12-10-2008, 11:05
Така ето го и моя проблем. Вчера забелязах че имам 3-4 пъпки на гърба. Тази сутрин като стнах си бяха така но след като се върнах от училище видях че вече са около 10 и вече имаше и по ръцете.
Та въпроса ми е дали това може да е щарка и вие изкарвали ли сте я? :-o И горе-долу колко време продължава?

LovelyGirl
12-10-2008, 11:12
Аз съм карала всички шарки,дори едната я изкарах преди 2 години :D
Изпии 1 лъжица вино,ако имаш у вас.Ако си болна от шарка до няколко минути ще ти се разпространят пъпчиците и ще разбереш.
Е варианта с личния лекар естествено е по-добре :) но и това с виното наистина помага и като малка ми го правиха :)

Tasa
12-10-2008, 11:31
Аз преди около 2-3 години карах варицела. Само че, когато се събудих сутринта, имах пъпк по цялото лице. Не беше приятно преживяване - сърби, боли, темепература... И на всичко отгоре беше точно сега по коледните празници, и на нова година си седях в къщи с висока температура. :( Помня, че се мазах с нещо като спирт (а може и спирт да е било) и след това си слагах някаква пудричка... Гадно е само в началото (1 седмица- 10 дни, не помня) после пъпчиците завяхват. Скарлатина съм карала като малка, но тя е с дребен обрив по цялото тяло доколкото си спомням. Консултирай се с личния лекар задължително - той ще ти каже кой вид шарка е и какво да правиш. Пожелавам ти бързо оздравяване. :-) :P