PDA

View Full Version : Аденом/микро аденом на хипофизата



Loshotia
12-10-2008, 13:19
Здрасти! Ако някой има такова или има повишен пролактин, нека пише тук плс.

gia_sena_mono
12-11-2008, 15:49
Zdrasti.Ne mislq,4e 6te moga da ti pomogna,no predi 1-2 godini pih Bromokriptin,za6toto imah povi6en prolaktin.Togava hodih na lekar,za6toto dosta 4esto mi se slu6va6e ne6to da me stqga okolo gu6ata po-to4no,kydeto e qmkata.Vzeha mi kryv i mi gladaha na videozon hipofiznata jleza.
Ne mislq,4e mnogo mi pomogna tova lekarstvo,no tova stqgane iz4ezna,a pri4inata spored men si be6e 4isto psihi4eska.Ve4e mnogo rqdko mi se slu4va,kogato se pritesnavqm mnogo.
A tvoqt problem kakyv e vsy6tnost?

Loshotia
12-11-2008, 18:45
Ми спря ми цикъла от веднъж и не идва без да пия лекарства. Оказа се, че пролактина бил висок и ендокринолога каза да правя резонанс да видим дали има аденом. И това е най- общо. Знам, че има някакви лекарства, които се пият един път седмично и са скъпички- по 15лв таблетката, нещо такова ли си пила?

gia_sena_mono
12-12-2008, 12:25
Не,не са такива.Казват се Бромикриптин.Трябваше да ги пия по 3 на ден.Но моят проблем,виждам,че няма нищо общо с твоя.
А иначе,ако искаш да прочетеш за Бромикриптина,просто ей така информативно:
http://www.framar.bg/bromokriptin-tabl.2.5mg.-30-pid02000329.html
Дано да се оправиш.А ти на копко си?

batkodoki
12-12-2008, 13:22
Здрасти! Ако някой има такова или има повишен пролактин, нека пише тук плс.

я не се занимавайте с глупости!!!

БЪЗРАСТ&ПОЛ?!

МРТ с оглед търсене на микроаденом!

ако няма възможност направете

КТ с прицел същата зона!

дори обикновена Ro графия правилно изпълнена, прицелена и разчетена може да отчете ЕВЕНТУАЛНОТО наличие на микроаденом двепремиращ точно определен участък, който...............

....тя тая история край няма!

как може да си толкова наивна и да позволяваш животът ти да се диктува от независещи от теб сомн тъпаци?!

Loshotia
01-14-2009, 17:15
^ какво позволявам?!

иначе си направих резонанс днес и се оказа микроаденом 2-3 милиметра.

От утре пак по лекари ;(

SwEeT_pAiN_F
01-19-2009, 21:00
Абе как с рентгенография ще си докаже че има микроаденом с големина 2-3мм. А иначе към читателката... спокойно миличка,радвай се че са го открили навреме. Че иначе става и по-лошо. Хайде късмет... и казвай какво става с теб.Успех!!!

kalpazanka
01-27-2009, 16:21
Абе как с рентгенография ще си докаже че има микроаденом с големина 2-3мм. А иначе към читателката... спокойно миличка,радвай се че са го открили навреме. Че иначе става и по-лошо. Хайде късмет... и казвай какво става с теб.Успех!!!
Много лесно! С контраст! :)