PDA

View Full Version : Пак погнаха торент-тракерите...



Lucho
12-10-2008, 13:41
Пак се започна:

Часове след като стана ясно, че холандската организация за защита на авторските права BREIN е предприела рестриктивни действия срещу торент сайтовете в България, един от тях обяви, че няма да спре дейността си.

RARBG.com в момента е временно спрян, тъй като „сайтът порасна бързо и започнаха да идват писма от всички възможни институции за свалянето му“, обясниха от екипа на сайта за Dnes.bg.

Администраторът на сайта предпочете да остане анонимен, но обясни, че в Холандия всички са беззащитни срещу BREIN, тъй като организацията е спечелила повечето си дела срещу подобни сайтове.

Било обаче въпрос на няколко часа торент сайтът да тръгне отново, само че хостингът ще бъде преместен в Швеция.

Според изданието TorrentFreak полицията в България е решила да предприеме действия срещу много тракери – както такива, хоствани у нас, така и такива с хостинг в друга държава.

Наскоро специален екип от полицията започнал работа по идентифицирането на администраторите на сайтовете и ги поканил на среща, на която им било наредено да затворят сайтовете, пише изданието.

На въпрос на Dnes.bg дали има организирана полицейска акция срещу торент сайтовете у нас, от МВР отговориха, че нямат никаква информация по въпроса и не могат да коментират случая.

„Може би се прави акция не по наша линия“, бе отговорът на ведомството.

Според изданието TorrentFreak, в момента сайтовете, погнати от BREIN, са следните: RARBG.com, ArenaBG, P2PBG, MastersTB и AvatarBG, Torrent-BG, WordBG и Zarta.org.

Към момента /15 часа, 10 декември/ ситуацията е следната:

RARBG.com - както обясниха от екипа на тракера, сайтът тръгва до няколко часа с преместен хостинг.

ArenaBG.com работи.

MastersTB не работи.

Torrent-bg.com не работи от две седмици.

Torrent.bg функционира.

Avatarbg.org не работи, но пък има връзка към алтернативен адрес – avatar-bg.org

Zarta.org пък посреща потребителите си със следното изявление от 6 декември:

„Скъпи приятели
САЙТА НЯМА ДА ФУНКЦИОНИРА ПОВЕЧЕ КАТО ТОРЕНТ ТРАКЕР И ТУК НЯМА ДА НАМЕРИТЕ НИТО ЕДИН ТОРЕНТ ФАЙЛ... Новият ми проект за сайт с напълно законна функционалност ще се забави малко повече отколкото си мислех...“ (правописът е запазен - бел. авт.).

Най-големият тракер в България – Zamunda, работи напълно нормално и има около 500 000 регистрирани потребители, пише в заключение електронното издание TorrentFreak.

ДНЕС.Бг

Чудно ми е,какво ли ще правят арената като ги затворят пак... :razz:
Иначе замундата са мощна фирма,никой не ги бара... 8)

RatFink
12-10-2008, 14:14
Теглеге сега, че после нЕма да има :-D

Lucho
12-10-2008, 14:31
Няма значение колко 'мощна' е една фирма. Ако хостинга им е в България и Бил Гей да е пак ще го погнат (ако има изгода от всичко). Българските полицай могат да вършат 'всичко' но само в България. И до там.
Затова хоста на РАР-бг го местят на швейцарски хост... 8)

kalinapet
12-10-2008, 15:34
Как ме е яд за зартата. :-x

n0x
12-10-2008, 16:04
zamunda rlz e !! 8-)

slavito007
12-10-2008, 16:29
Ба деева много ме дразнят с техните "погвания". Спрели един торент тракер иголяма работа. Както казах вече, в държавата ни всииичко друго ни е наред, та от торентите ми почнали. :?

Lucho
12-10-2008, 18:04
Прави ли ви впчатление в какви темпове се качва в арената ?
Последно време следя секция 18+ и установявам че например от 12 часа днес до утре по същото време е качена страница-две торенти...едно година,две години...знаете ли колко много торенти са това ?

DjBaloon
12-10-2008, 19:09
замундата щом баца всичко е наред ;]

TellMeYourName
12-10-2008, 19:10
Прави ли ви впчатление в какви темпове се качва в арената ?
Последно време следя секция 18+ и установявам че например от 12 часа днес до утре по същото време е качена страница-две торенти...едно година,две години...знаете ли колко много торенти са това ?Ама и сваляш нали? Мръсник! 8-)