PDA

View Full Version : Защо хората го правят?



Polska
12-10-2008, 18:33
Пиша защото много ми се е насъбрало, защото непреставам да си задавам въпроси, искам просто да си излея душата....благодаря на тези, които ще прочетът отчайващо дългите ми излияния...[/list]
Пиша тази тема, за да намеря отговор на въпроса “ Защо хората играят роли?”. Напоследък съм забелязала, че това е практика, че всеки втори го прави. Много ми е интересно, защо го правят.....предполагам, че е от страх да не ги отхвърли обществото, да не се впишат в дадена компания или за да са харесвани от всички....има много неща, за които се сещам, и все пак не мога да си го обясня. Не се ли изморяват да играят роля, да се преструват на това, което не са ?! Не се ли чувстват самотни, че не могат да изразят себе си?! Как потискат истинските си чувства?! И така мога да задавам въпроси до безкрайност, но не мога да намеря отговори....
Ето и един много ясен пример от живота ми. За всички си намирам някакво обяснение, защо играят роли, което всъщност не е много обясняващо, но все пак е нещо. А за този човек, не можах да си намеря обяснение. Та, ситуацията на кратко е:
Запознах на извънградско събиране с едно момче, което се оказа от мойто даскало, беше скъсал с приятелката, привлечеме въгледа му за любовта и започнахме да се зарибяваме. Прибрахме си се в града, виждахме се всеки ден, говорихме си, пишехме си, зарибявахме се и всичко си беше ок....до момента, в който разбрах, че се е събрал с бившата си. Това малко ме очуди, понеже с него си говорехме за всичко и човека си ме ревнуваше, но както и да е, аз го приех и се отдръпнах. След което си бяхме само приятели. Но малко преди началото на годината се видяхме на хаус парти и по-късно вечерта той ми звънна, да ме покани да отида при него и компанията му, но аз естествено отказах. Посреднощ пък ми звънна и ме помоли да сляза пред нас, и нали съм луда, го направих. Той беше пиян или поне аз така твърдях, започна да ме прегръща и целува, при което аз се дръпнах, започнахме да спорим и той си тръгна сърдит. Като се прибра ми писа и сме говорили до сутринта, може би точно този разговор ме плени. В началото на годината лекарите го уплашиха, че е сериозно болен и нямах сили да го отрежа, а той продължи да ми се зарибява, нищо, че с приятелката му бяха направили година. Опитах си да си забраня да се привързвам, но хлътнах от фразата : “доктора ми каза, че ще умра, ако не съм с теб”...банално, но ме разтопи. И въпреки, че знаех, че нищо няма да се получи, продължих, имах нужда от обич и закрила, но по никакъв начин не му позволих да изневери на приятелката си.
Когато бяхме двамата в очите му имаше някакъв пламък, усмивката му беше различна, той беше друг, изобщо нямаше нищо общо с това, което е на даскало, или когато е с нея, просто тогава го няма пламъка в очите му. Той си призна, че откакто е в това даскало се преструва на щастлив, прави се на друг човек и, че само с мен бил истинският той и бил щастлив. И всичко това го прави, защото е имал трудно детство. Имах чувството, че отключвам някаква сила в него, че го карам да бъде себе си. А държи се много студено към нея, като ме види и веднага започва някакъв скандал между тях (надявам се, да не съм аз причината), когато е с нея или в компанията, когато е с приятели, не виждам онзи плам.
Не мога да разбера какво или кого иска?! Не мога да разбера защо играе роля? Защо не е себе си? Какво го подтиква да е друг човек?! Какво става, ако се влюбиш в някого, а не знаеш дали това е той или е някой друг?! Какво става като разбереш, че дълго време си бил лъган?! Какво става, когато се уморят да играят роля?! По-харесвани ли са зад маската?! Защо го правят?

Crazytu
12-10-2008, 18:48
Ти сама си отговаряш на въпроса:"Защо хората играят роли?" -
.предполагам, че е от страх да не ги отхвърли обществото, да не се впишат в дадена компания или за да са харесвани от всички..... Това е жалко,но е факт.Познавам много хора,които се държат точно така от страх да не бъдат отритнати от примерно ... дадена компания.Но най-лошото в случая е когато човек свикне с тази роля и всъщност губи истинската си идентичност ...
А на другите ти въпроси относно момчето, защо играе роля и кого всъщност иска, може да ти отговори само той .. Поговори с него и разбери защо е така ...

Polska
12-10-2008, 19:07
И толкова ли е просто...играят роля за да се харесат.....но каквато и роля да играеш, все някой няма да те харесва. Дори и да се впишеш в една компания, ще има друга, която да не те харесва. Няма ли да е по-лесно да си просто себе си?! И ако някой не те харесва, поне да знаеш, че е заради това, което си, а не заради това, което се пресртуваш, че си....

xpici
12-10-2008, 19:11
Просто всички са във филма :D
Правят се на всичко, но не и на това което са само за да се харесат :-|
Доста тъпо..

Crazytu
12-10-2008, 19:17
На някой хора явно им е по-лесно(или поне си мислят, че ще им е по-лесно) да сложат една маска и да се преструват на това, което не са, отколкото да покажат истинската си същност. Вярно е това, което казваш, че винаги ще има компания, която да не те харесва. Но ако примерно се харесаш на "по-готината" част от класа или от училището(защото (почти) всички искат да спадат към тази част), няма да те интересува какво мислят другите.Честно казано и аз не мога съвсем да си обясня защо някой хора го правят това. :?

TooLittelTooLate
12-13-2008, 18:50
Като се замисля и аз срещам все повече хора, които играят дадена роля. Но още по-странното е, че има и такива, които играят няколко роли-примерно пред тази компания са едни, а пред другата-други. Добре, тези хора не се ли объркват-къде какво са казали и какъв го играят? Да, тъпо е и, и е някак странно да се правиш на друг човек и най-трагичното е, че тези хора вместо да намаляват, се увеличават. Но според мен е страшно болезнено да се събудиш един ден и да осъзнаеш, че някъде по пътя си изгубил себе си, че вече не се познаваш. А що се отнася до момчето- то може би е в процес на изясняване на истинското си аз. И не би изпуснало приятелката си, защото с теб се чувства различно. Всмисъл, че това може би го плаши, може би не е свикнал да е такъв, какъвто е с теб. Предлагам ти да го подкрепиш и да му помогнеш да намери себе си, дори и да си остане с нея. :)

chaos_
12-13-2008, 18:54
Хората просто играят роля твърде дълго време и накрая стават едно с нея,така че не мойе да се каже точно кой е истински и кой не е.

MakeMeFeel
12-13-2008, 18:57
Просто .. животът е една голяма сцена .. И всички ние сме актьори .. Кои добри , кои лоши .. някои комични , други трагични ...

TooLittelTooLate
12-13-2008, 18:59
Хората просто играят роля твърде дълго време и накрая стават едно с нея,така че не мойе да се каже точно кой е истински и кой не е.

Това е напълно вярно, колкото и жалко да звучи. Но може би има и такива, които осъзнават кои са, такива, които още не са се изгубили. Искренно вярвам, че хората знаят кои са, и че все някога, ше покажат истинското си лице, каквото и да е то. :)

kobrichka
12-13-2008, 19:57
Просто .. животът е една голяма сцена .. И всички ние сме актьори .. Кои добри , кои лоши .. някои комични , други трагични ...

Съгласна съм,това е самата жестока реалност.

zaraaa
12-13-2008, 20:10
Ти сама си отговаряш на въпроса:"Защо хората играят роли?" -
.предполагам, че е от страх да не ги отхвърли обществото, да не се впишат в дадена компания или за да са харесвани от всички..... Това е жалко,но е факт.Познавам много хора,които се държат точно така от страх да не бъдат отритнати от примерно ... дадена компания.Но най-лошото в случая е когато човек свикне с тази роля и всъщност губи истинската си идентичност ...
А на другите ти въпроси относно момчето, защо играе роля и кого всъщност иска, може да ти отговори само той .. Поговори с него и разбери защо е така ...

Точно така!

GregoryHouse
12-13-2008, 21:58
Най-вече защото могат ... защото сме сбирщина идиоти...

beb4yy
12-13-2008, 22:28
Просто всички са във филма :D
Правят се на всичко, но не и на това което са само за да се харесат :-|
Доста тъпо.. хаха жалка история \:D/

shokoto91
12-13-2008, 23:13
За да се харесат на другите



Давам личен пример: В класа 90% от момичетата ме мразят, защото има казвам всичко в очите, но когато стане дума да помагам са много мили... жалко, че и това им го казвам и те откачат още повече :-x

П.П> Хайде всички да сме металари и да мразим чалга, за да сме готини!!!!! :razz:

TooLittelTooLate
12-14-2008, 06:09
Най-вече защото могат ... защото сме сбирщина идиоти...

Да, определено е така. Идиоти без собствено-аз. Жалко е.

Polska
12-14-2008, 07:19
За да се харесат на другите



Давам личен пример: В класа 90% от момичетата ме мразят, защото има казвам всичко в очите, но когато стане дума да помагам са много мили... жалко, че и това им го казвам и те откачат още повече :-x

П.П> Хайде всички да сме металари и да мразим чалга, за да сме готини!!!!! :razz:

Поздравления, че казваш това, което мислиш, дори и някой да те "мрази" както казваш, въпреки че съм далеч от мисълта, че някой може да те мрази, защото си себе си и казваш каквото мислиш. :)
Да, а това за музика е мното тъпо, защото няма смисъл да се определяме според стила музика, който слушаме. Лично аз познавам много готини и метали, и рапъри, и чалгари и нямат нищо общо със стила музика, просто това им харесва и толкова. А една приятелка не харесва българския рап, но понеже влезе в компания, къдете главно това се слуша и сега тя само това слуша, колкото и да не и харесва-това е страшно тъпо...