PDA

View Full Version : Ясмин...



sexita
12-10-2008, 21:02
Айде и аз да пиша един път тук :D

Такааам..днес ми дойде и...отидох в аптеката,за тампони и Нимезил,ама гледам на рафта-Ясмин и викам...абе що не си взема?
И си взех,отидох в нас...седнах прочееееетох цялата книжка и общо взето нищо не разбрах,но пишеше,че ако започваш хапчетата за пръв път...почваш в първия ден на менструацията. И тъй като днес ми дойде,си избрах удобен час и си пих хапченцето.

Имам няколко въпроса...
Пише:

Ако приемате за пръв път и сте приели в първия ден на менструацията,Ясмин започва да действа незабавно,не е необходимо да използвате друг контрацептивен метод. Ако започнете приема след 2-5 ден на цикъла ви и в този случай трябва да използвате и друг контрацептивен метод(бариерен) в първите 7 дни на прием на таблетки.


Тааа..тва значи аз сега съм си защитена вече...само питам де :D


Другото,което ме интересува...гледам насам-натам по форумите...много хора се оплакват,че като започнат таблетките и имат менструации по 1 месец после :shock: Което за мене е ебасииии...
Аз си викам...ше ми намали и ше ми бъде по-малко,сега чета..продължава ми 10 дена,продължава ми 1 месец...леле! Аз толко време не мога да издържа... И най-спокойно си отговарят...организма не е привикнал...след 3 месеца ще се оправи...
Да бе...3 месеца без секс :D :D :D

Някой ползвал ли е и какво е мнението ви...

Lady_AMG
12-10-2008, 21:09
По принцип аз съм на Линдинет, но Ясмин са по същия начин нискохормонални така че няма голяма разлика. Преди тези бях на Регивидон и при тях нямах проблеми, с тези обаче един месец ми прецапваше такова, не беше чак като менструация, с ежедневни превръзки се оправях. Това се дължи на хормонален дисбаланс. Има шанс да ти се получи и на теб, но то е от време на време и едва ли ще ти попречи да правиш секс, при мен не беше проблем. Иначе те съветвам да почакаш поне 10 дни преди да правиш секс, моята генеколожка така ме посъветва да дам шанс на хапчетата да подействат със сигурност.
Най-добре щеше да е да идеш на генеколог, защото има шанс тези хапчета да не са за теб, в смисъл има жени, които се нуждаят от по-нискохормонални таблетки и такива, които трябва да ползват високохормонални. И още нещо- не забравяй че хапчетата са добра защита, но съществува шанс от забременяване, така че ги взимай като по часовник и все пак не позволявай на приятеля си да свършва в теб, в смисъл ако се изтърве добре ама нека не е нарочно, защото всичко се случва!

sexita
12-10-2008, 21:26
Е аз за такова зацапване...нямам проблеми. Ама ако си е много...пфф...няма да го издържа.
А за сигурноста...и при нея нямам проблеми. Всмисъл...аз съм си свикнала с презервативи и даже си ме е страх да го пусна без презерватив. Може да си направим тест за болежки и тогава...
Ама все пак след време...не знам...
те за какво са тия хапчета,след като пак трябва да свършва навън.
Още не съм си решила как да е,но пък мисля,че щом се водят контрацептив...трябва да помагат. А и като гледам процента им на сигурност се доближава до презервативите...стига да се приемат правилно,все пак

hottie
12-10-2008, 21:51
Относно менструациятя за всеки е индивидуално. Аз съм ги пила по лекарско преписание и нямах проблеми. Други хора, които ги пият на своя глава имат продължителен цикъл, болки, напълняване и пр.

Според мен не си постъпила разумно да си го купиш ей така, защото са хормони и може да имаш неприятни последствия.

sexita
12-10-2008, 22:00
Еми точно заради това ги взех...нали уж са ниско дозирани...
Всмисъл...нямам никакви проблеми...здравичка съм си отвсякъде, "да чукна на дърво" и за това не ходих на лекар.
И все пак пих хапчето преди 5-6 часа...рано е да кажа,но нямам проблеми. Освен,че съм нервна,ама тва е от четене на незадоволителни мнения :D
Както и да е...не мисля да се нервирам...надявам се всичко да мине добре и да ми понесат. Ако имам значителни проблеми ще си отида на лекар. ;)

Schneeflocke
12-10-2008, 23:08
Момиче, ти не си добре. За тези лекарства задължително се ходи на лекар. Нискодозираните не са сигурни, ако ги пиеш на своя глава. По принцип Хапчето дава 100% защита от бременност, ако се приема правилно. Марш на гинеколог, за да ти каже какво да правиш. Още днес сутринта!!!

sexita
12-10-2008, 23:23
Момиче, ти не си добре. За тези лекарства задължително се ходи на лекар. Нискодозираните не са сигурни, ако ги пиеш на своя глава. По принцип Хапчето дава 100% защита от бременност, ако се приема правилно. Марш на гинеколог, за да ти каже какво да правиш. Още днес сутринта!!!

Офф...ще ида ако имам проблеми казах. Знаеш ли колко трябва да чакам за час :D
И как може едно противозачатъчно да не е сигурно??? За какво ми е тогава...да ми регулира менструацията и теглото...ми добре са ми.
Аз не мисля,че е толкова сложно като приемане...От първия ден на менструацията взимам първото и така всеки ден,в един и същ час (навила съм си аларма,даже за да не забравям) и след като свърша хапчетата ги спирам за 7 дена през които ми идва и на осмия продължавам със следващата опаковка.
Какво може да сбъркам...при условие,че за всяко нещо си питам и съм по-внимателна

Schneeflocke
12-10-2008, 23:40
Количеството хормони, необходимо за предпазване от бременност, зависи от много неща: ръст, килограми, метаболизъм, собствените ти хормони. Ако хапчето не е подходящо, то само ще ти регулира цикъла. Да не говорим за това какви странични ефекти имат. А ти какво разбираш под "проблем"? Ще отидеш, като забременееш ли? По демоните, дори Аспирин може да е фатален, а ти си играеш на "чичо Доктор" със здравето си........ Ама то си е твоя работа, де.

savoy
12-11-2008, 06:00
Уффф... добре, че съм се родил момче!!! :) :)

traka
12-11-2008, 07:00
И аз взимах Линдинет и проблеми с цикъла не съм имала, даже обратното от 5 дни ми стана на 3 и при тва беше изключително малко като количество. Най-хубавото беше това, че нямах никакви болки по време на цикъла, до преди това се късах от болки първите 2 дни. По м/у другото ми ги предписа гинеколога ми може да има значение не знам, но съм за предписание на док. Аз имах проблем с храненето една хапка повече на вечеря от колкото мога да поема и ходих да повръщам и ги спрях, но от тогава цикъла ми стана като часовник идваше ми точно на 28 дни и без никакви болки. Така че аз съм за противозачатъчните :)

hottie
12-11-2008, 07:41
Еми точно заради това ги взех...нали уж са ниско дозирани...
Всмисъл...нямам никакви проблеми...здравичка съм си отвсякъде, "да чукна на дърво" и за това не ходих на лекар.
И все пак пих хапчето преди 5-6 часа...рано е да кажа,но нямам проблеми. Освен,че съм нервна,ама тва е от четене на незадоволителни мнения :D
Както и да е...не мисля да се нервирам...надявам се всичко да мине добре и да ми понесат. Ако имам значителни проблеми ще си отида на лекар. ;)

По принцип лекарят ти изписва хормонални изследвания и на базата на резултатите ти предписва подходящите противозачатъчни. И пак казвам, не за друго ами просто после може да имаш кофти последствия : окосмяване, напълняване, гадене, кървене и може да настъпи хормонален дисбаланс след спирането им, което може да доведе и до затруднено забременяване в последствие.
Иначе има и по-ниско дозирани. Хапчетата си пазят нормално от първия ден. Не забравяй 7 дневната пауза. Ако нещо усещаш, че не ти действат добре изчакай по-добре края на опаковката, за да ги спреш. Ако усетиш засилен апетит може да е от тях.

Virgin
12-11-2008, 07:59
Айде и аз да пиша един път тук :D

Такааам..днес ми дойде и...отидох в аптеката,за тампони и Нимезил,ама гледам на рафта-Ясмин и викам...абе що не си взема?
И си взех,отидох в нас...седнах прочееееетох цялата книжка и общо взето нищо не разбрах,но пишеше,че ако започваш хапчетата за пръв път...почваш в първия ден на менструацията. И тъй като днес ми дойде,си избрах удобен час и си пих хапченцето.

Имам няколко въпроса...
Пише:

Ако приемате за пръв път и сте приели в първия ден на менструацията,Ясмин започва да действа незабавно,не е необходимо да използвате друг контрацептивен метод. Ако започнете приема след 2-5 ден на цикъла ви и в този случай трябва да използвате и друг контрацептивен метод(бариерен) в първите 7 дни на прием на таблетки.


Тааа..тва значи аз сега съм си защитена вече...само питам де :D


Другото,което ме интересува...гледам насам-натам по форумите...много хора се оплакват,че като започнат таблетките и имат менструации по 1 месец после :shock: Което за мене е ебасииии...
Аз си викам...ше ми намали и ше ми бъде по-малко,сега чета..продължава ми 10 дена,продължава ми 1 месец...леле! Аз толко време не мога да издържа... И най-спокойно си отговарят...организма не е привикнал...след 3 месеца ще се оправи...
Да бе...3 месеца без секс :D :D :D

Някой ползвал ли е и какво е мнението ви...


Да, защитена си още след приема на първата таблетка. И да, това означава, че момчето може да свършва в теб, без неприятни последици. Не знам от къде си ги чела тия работи за цикъла, обаче цикълът ти всъщност намалява и като количество, и като продължителност. Възможно е първият месец да се появи едно много неприятно кървене (неприятно е, защото продължава мн дълго време) и ако се появи още когато за пръв път го забележиш, се обади на чичо доктор, за да направи така, че то да спре. Ако го потърсиш на 2-3 ден, след като е започнало, ще си върви около 10-15 дни :(

Има вероятност от напълняване, но при мен беше само за 2 месеца и след това килограмите се свалиха от самосебе си. Много приятен ефект е, че ти растат гърдите 8)

В момента за друго по-съществено не се сещам...

И да, приемам Ясмин, моя приятелка също ги приема. И двете сме си много доволни ;) Препоръчително е поне да звъннеш на личния гинеколог, за да му съобщиш, че пиеш Ясмин.

Еми, това е от мен... Дано съм била изчерпателна ;)

mirmark
12-11-2008, 09:18
Ами Sexita иска просто някой да я увери, че е постъпила правилно. Така излиза от нейните писания, но май, че не е права. Стози начин на мислене след около 9 месеца може и да има радост в къщи.

hahavteen
12-11-2008, 09:33
Всички сега изписват Ясмин. Никой няма да тръгне да й прави хормонални изследвания освен ако тя сама не си поиска а то много малко момичета се сещат да питат въобще.
Аз пих Ясмин около половин година и нищо ми нямаше. Даже зацапване!
Сестра ми ги пие вече почти година - и тя няма оплаквания.
Ако не пушиш, нямаш някой от здрвословните проблеми описани в листовката и си пиеш си хапчето редовно едва ли ще ти стане нещо...
Аз лично се чувствах достатъчно защитена с тях и не използвах презерватив когато ги пиех.
На мен гинеколога ми каза обаче да изчакам 1 месец преди да почна да го правя без други предпазни мерки за да се уверя че действат.. Някои казват че една седмица е достатъчна но аз си изчаках да ми дойде пак и да започна второ блистерче преди да им се доверя напълно :-o

darla
12-11-2008, 09:37
samo da te svetna,4e da pie6 protivoza4atu4ni,koito ne sa ti izpizani ot ginekolog e aaadski bezotgovornost-ne trqbva daima6 problem,za da otide6 pri nego,az zapo4nah da piq Qsmin,no imenno za6toto sa nisko-dozirani imah postoqnno kruvote4enie-2meseca bez da spira-tu silno,tu slabo i edvam zacapva6to,ama go ima.Toi mi gi smeni na Regulon i sega nqmam problemi-6to za kon s kapaci trqbva da si,4e da ne se posuvetva6 s ginekolog-tova ne ti e tic-tac!

sexita
12-11-2008, 14:30
E какво...обадих се на личната ми лекарка и и казах и тя каза същото като slun4ice...
Ясмин се изписва най-често защото е най-съвместим с организма и е подходящ почти за всеки. Каза да си прочета листовката за да се успокоя...аз го направих отдавна и ако се страхувам за нещо да ида на генеколог. И установих,че от всичките ми приятелки които пият противозачатъчни само братовчедка ми е с предписан Ясмин...всички други са си го взели сами и нищо им няма.
Вие пък какво ме стресирате тука... 8-) Само да си тровя нервите цяла вечер. Нямам никакви странични ефекти за сега...това го казах и на лекарката ми,която ме пита дали ми се вие свят и т.н. и имам нормално кръвотечение...даже слабичко за втори ден,но то по принцип ми е различно. Нямам болки в корема за което много се кефя,а за секса без предпазни мерки...аз сега няма да тръгна да правя секс без презерватив или изобщо когато съм в цикъл...така,че няма проблеми. Просто ми беше интересно да питам.
А и както казах мисля пак да се пазим с презерватив докато не си направим изследвания за венерически болести.

krem4et0
12-11-2008, 16:26
И Логест, и Диане ми влияеха добре, а никакви хормонални изследвания не са ми правили. Логест обаче хич не ми помогнаха-трябват ми доста високо дозирани, че да спрат да растат кистите.....

DevilWish
12-11-2008, 16:28
Моите противозачатъчни са различни, но ще ти отговоря.Цикъла ми стана по-къс ;) От 7 дни сега е 4-5 и тече по-малко ;) Вече 3 месеца някъде го правя без кондом и той свършва в мен и няма проблеми (да чукам на дърво). Но при първото пиене поне 1 седмица след цикъла аз ако съм на твое място ще се предпазвам ;)

darla
12-11-2008, 16:33
^na moite-Regulon-si pi6e,4e v purvata sedmica ot priema im e preporu4itelno da se izpolzva i dr metod na kontracepciq. :)

sexita
12-11-2008, 16:40
Вече 3 месеца някъде го правя без кондом и той свършва в мен

какво е чувството? :oops:

darla
12-11-2008, 16:42
^da svur6i v teb lli?-normalno....prosto use6ta6 kak bukvalno se iztrelva na lunata ot udovolstvie! :grin:

blackfate
12-11-2008, 16:42
Ясмин в момента е най-предписваното ОК ... само където е хубаво да се пие от по вече хормонално уравновесени жени ... поне 19-20г... На мен ми изписаха новинет (нискодозирано, като ясмин) но ми се оказа леко, и гинекол. го смени ... а междувременно ми предписа едни хапчета пак хормони, за спиране на кървенето ... Така че ако не ти спре на време и се удължи с 3-4-5 дни отиди все пак на гинеколог, е за друго, ами е неприятно цял месец да не правиш секс заради зацапване...

krem4et0
12-11-2008, 16:58
Къде по 3 дни менструация. На мен този месец ми беше 7 дни! Обилно, но за разлика то друг път-безболезнено. Иначе ме спуква от болки.

hahavteen
12-11-2008, 17:30
само където е хубаво да се пие от по вече хормонално уравновесени жени ... поне 19-20г...

Всъщност не е така. Ясмин е най-предписвано точно на млади момичета 16+ :)

sexita
12-11-2008, 19:11
Aз съм на 19

CfEtii
12-11-2008, 19:15
Ти си преценяваш,но не мисля,че е редно да ги взимаш без да си ходила на лекар..

Lady_AMG
12-11-2008, 20:48
Абе пий ги сега там, само не забравяй на 6 месеца се прави по един месец почивка и не влизай в БГ Мама, аз веднъж влязах там и повече не дадох на моя приятел да свърши в мен, той иска да ги съди сега :D

hottie
12-11-2008, 21:01
Само да добавя относно хормоналните изследвания. Факт, е че в България хич не са разпространени. Много са МАЛКО лекарите, които изискват подобно нещо.
Ето защо пиенето на противозачатъчни таблетки в България е по-рядко срещано, отколото на Запад :
защото много момичета и жени се оплакват от странични ефекти. От там тръгва и лошата слава на контрацептивите.
Във Франция, например около 70% от младите жени пият контрацептивни таблетки, в Германия около 40%,в Англия около 60%. Докато в България едва 4%.

Причината за това е, че в чужбина се правят повече изследвания.Там задължително се взима кръвна проба, следователно странични ефекти няма. Защото това колкото и да излежда безобидно са си хормони.
Тук около мен се оплаква как е напълнял, как не знам си какво си.... ами нормално. Какво друго да кажа.

krem4et0
12-12-2008, 07:29
Lady_AMG, пауза се прави по следния начин-на всеки 9 цикъла с ОК, трябва да има 3 без. Това означава или на всеки 3 месеца да се прави пауза от 1 месец/месец е условно, защот реално е по-малко/, или на 9 цикъла- 3 цикъла без ОК един след друг... Аз не спазвах много правилото и карах година и нещо без пауза. Резултат-14 мм яйчници при 25-30 мм нормално....За 3 месеца пауза бяха нараснли с по 5 милиметра. Това се прави, за да не станат прекалено лениви яйчниците и да се налагат препарати за стимулиран на дейността им, когато искаш да забременяваш. Аз вече 11 цикъла съм без пауза, но чаках да минат новогодишните празници/на 3-ти трябва да ми дойде/ и тогава правя паузата. Лошото е, че аралелно с яйчницит при пауза ми расте и кистата. А последния преглед показа смаляване с 2 см.......

Virgin
12-12-2008, 07:35
Абе пий ги сега там, само не забравяй на 6 месеца се прави по един месец почивка и не влизай в БГ Мама, аз веднъж влязах там и повече не дадох на моя приятел да свърши в мен, той иска да ги съди сега :D

При Ясмин почивката е всеки месец за 1 седмица, през която трябва да ти дойде цикълът! Във всяка опаковка има по 21 хапчета, които се пият всеки ден, и за да се запълни цял менструален цикъл (28 дни), е тази почивка!

Явно при различните противозачатъчни е различно.. Не се изказвайте така неподготвени :?

darla
12-12-2008, 08:21
^tazi ednosedmi4na po4ivka q ima vseki mesec,nona vseki 3 meseca spira6 da gi ppie6 za 1 mesec,ednata po4ivka nqma ni6to ob6to s drugata

miloto_girl_4e
12-12-2008, 08:54
Sexita, изглеждаше ми разумно момиче.. уви, объркала съм се..
Как така ще си предписваш противозачатъчни сама ????????
Като се изчела толкова мнения относно Ясмина, не срещна ли и доста мнения, в които се казва, че хапчета ги изписват само гинеколозите, защото всеки организъм е индивидуален ????
Пий си хапчето щом ти е толкова акъла и ти е толкова голямо желанието да правиш секс без презерватив..
Аз също пия Ясмин, но по предписание на лекар и нямам проблеми .. Почнах се ги, когато ми дойде и не съм чакала период от време, за да видя дали действат, като ми свърши и почнах да си правя секс без презерватив .. Сега съм на третия месец и мисля след него да направя 1 месец почивка, за да не товаря много организма си, че аз качих 1-2 кг от хапчетата :( :(

Technopolis
12-12-2008, 10:23
А мога ли да свършвам редовно в жена ми?Кажете вие дали им давате на мъжете си да свършват и ако да от колко време?

hottie
12-12-2008, 10:30
Ами аз докато ги пиех(няколко години) моя си свършваше в мен и не съм забременяла. От друга страна една приятелка забременя... шанс 8-)

krem4et0
12-12-2008, 11:02
Аз му давам...ама той не ще!

sexita
12-13-2008, 06:49
Sexita, изглеждаше ми разумно момиче.. уви, объркала съм се..
Как така ще си предписваш противозачатъчни сама ????????
Като се изчела толкова мнения относно Ясмина, не срещна ли и доста мнения, в които се казва, че хапчета ги изписват само гинеколозите, защото всеки организъм е индивидуален ????
Пий си хапчето щом ти е толкова акъла и ти е толкова голямо желанието да правиш секс без презерватив..
Аз също пия Ясмин, но по предписание на лекар и нямам проблеми .. Почнах се ги, когато ми дойде и не съм чакала период от време, за да видя дали действат, като ми свърши и почнах да си правя секс без презерватив .. Сега съм на третия месец и мисля след него да направя 1 месец почивка, за да не товаря много организма си, че аз качих 1-2 кг от хапчетата :( :(

Абе...горе обясних,че се обадих на лекарката ми. И тя каза,че всички предписват Ясмин и да не се притеснявам...вие па какво се шашкате. А мненията ги изчетох след като пих хапчетата и за това попитах и тук и след като ме стресирахте масово се обадих на лекарката ми за да ме успокои.
И ми намалява значително,значи ми спира,така че няма странични ефекти. Поне за сега. Супер ги понасям

Wrathchild
12-13-2008, 07:38
Показваш се като изключително тъпо парче. Не го очаквах от теб, честно.
Я помисли малко - лекарката ти от къде ще знае кое е подходящо за оная ти работа? Тя е общопрактикуващ, а те не са достатъчно квалифицирани за други специалности, освен ако не са карали допълнителна квалификация. И са малко личните лекари - гинеколози.
Второ, на гинеколога това му е работата - да провери кое е най-подходящо за теб чрез преглед. Докато уважаемата ти лекарка е направила този преглед по... телефона.
Като нищо може да са ти слаби. И после да ревеш тука, че 'Аууу, ама бременна съм, какво да правя.'. Ама като не ти увира главата, така ще е...

sexita
12-13-2008, 09:10
Ми малко почетете бе е*а си! На мен ми омръзна да отговарям и сякаш да се оправдавам на всеки по отделно.
Първо...ще помоля тези на които са им предписали Ясмин да опишат "прегледа си"
Второ...аз не ги пия главно за предпазване от бременост,защото от известно време насам като чета им нямам вяра.
Трето...без презерватив няма да правя секс,докато не се изследваме с приятелят ми за венерически болести.
Четвърто...дори да правим секс без презерватив...няма да му позволя свърши в мен,защото...не знам...може би още не съм готова за това.
Пето...приятелките ми,които разпитах...повечето са на непредписани таблетки и пият с години...нищо им няма. Сега говотих с една друга съученичка и тя каза,че са и предписани...питах я как...и каза...ми само за възраста ме пита и ми предписа. И тва беше.
Е какво аз съм си на 19 с нормални пропорции...височина и тегло...не мисля,че съм за мега-хормони...не съм 70 кила дебела за да се притеснявам дали няма да са ми слаби.
Шесто...пия ги също за да намаля болката си при менструация,защото е зверска...особено зимата...
Седмо...нямам,нямам,нямам странични ефекти за сега. Още един път ако го повторя ще се самоурочасам и ше ми се появят.
Осмо...не вярвам да пускат продукт...особено от такъв вид,който да не действа...не може да са чак толкова слаби. Все пак са противозачатъчни. Ти знаеш ли какво ще стане ако има такива хапчета..защото и гинеколозите грешат...и както четох предписват хапчета и хапчета...сякаш докато "нацелят" подходящите.
И девето...ако имам бебче...няма да седна да пиша по форумите,ще отида да разгледам детските стоки в Джъмбо!
Такъв ми бил късметът!

Virgin
12-13-2008, 10:37
^tazi ednosedmi4na po4ivka q ima vseki mesec,nona vseki 3 meseca spira6 da gi ppie6 za 1 mesec,ednata po4ivka nqma ni6to ob6to s drugata

Нали досега това се опитвах да обясня - при Ясмин НЯМА никаква почивка на 3 месеца, нито на 5, нито на 10. Само онази едноседмичната.

Кое пак не разбра #-o :-s

hahavteen
12-13-2008, 10:54
Лили аз ходих на гинеколог в БГ (няма да споменавам имена но е един от най-най-добрите) и в Кипър. Прегледа ми беше нормален гинеколоичен преглед на магарето + видеозон. И двамата ми изписаха Ясмин защото били най-разпространите сега и най-подходящи за млади момичета. При сестра ми процедурата беше същата само дето тя имаше киста и за това й ги изписаха. Иначе не са ми правили никакви други изследвания. Питаха ме дали пуша, дали имам някакви заболявания, казаха ми да прочета вниматело листовката и тва беше... Така че дали ще отидеш или няма все тая е.. :-o

foreverr
12-13-2008, 11:24
Аз пък съм на 100 % против противозачатъчните ако си под 18 години!Защото моята гинеколожка ми каза да не пия противозачатъчни, тъий като още съм малка/е аз и полов живот не водя де, но тя ми каза ако започна да водя полов живот да не пия/ да не пия хич, защото може яко да ми обърка хормоните!Просто аз бих пила след 18!А и ти се чудя на акъла как така без лекарско предписание си ги пиеш!

hahavteen
12-13-2008, 11:30
Аз пък съм на 100 % против противозачатъчните ако си под 18 години!Защото моята гинеколожка ми каза да не пия противозачатъчни, тъий като още съм малка/е аз и полов живот не водя де, но тя ми каза ако започна да водя полов живот да не пия/ да не пия хич, защото може яко да ми обърка хормоните!Просто аз бих пила след 18!А и ти се чудя на акъла как така без лекарско предписание си ги пиеш!

Какъв беше смисъла на тоя коментар да се чуди човек...
Момичето каза 100 пъти че е на 19 :?

foreverr
12-13-2008, 11:37
Аз пък съм на 100 % против противозачатъчните ако си под 18 години!Защото моята гинеколожка ми каза да не пия противозачатъчни, тъий като още съм малка/е аз и полов живот не водя де, но тя ми каза ако започна да водя полов живот да не пия/ да не пия хич, защото може яко да ми обърка хормоните!Просто аз бих пила след 18!А и ти се чудя на акъла как така без лекарско предписание си ги пиеш!

Какъв беше смисъла на тоя коментар да се чуди човек...
Момичето каза 100 пъти че е на 19 :?E аз не съм чела темата , а само първото което е написала тя, а там не пиша на колко години е и все пак се извинявам :) Но ма кар, че е на 19 години тя си е взела противозачатъчните и си ги пие без лекарско предписание, което според мене е тъпо, но тя си знае!

foreverr
12-13-2008, 11:40
Ами аз докато ги пиех(няколко години) моя си свършваше в мен и не съм забременяла. От друга страна една приятелка забременя... шанс 8-)Дам и ето и за това съм против противозачатъчните...

hahavteen
12-13-2008, 11:41
Ами аз докато ги пиех(няколко години) моя си свършваше в мен и не съм забременяла. От друга страна една приятелка забременя... шанс 8-)Дам и ето и за това съм против противозачатъчните...

То и с презерватив става белята нали знаеш? :)

foreverr
12-13-2008, 11:51
Ами аз докато ги пиех(няколко години) моя си свършваше в мен и не съм забременяла. От друга страна една приятелка забременя... шанс 8-)Дам и ето и за това съм против противозачатъчните...

То и с презерватив става белята нали знаеш? :)Знам, нно пък то при всичко има риск-при противозачатъчните, при презерватива, даже има и едни хапченца които се мушкат в вагината 5 мин преди секс-май и при тях има риск!

foreverr
12-13-2008, 11:53
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=214681 - вижте тази тема-момичето е пило противозачатъчни и все пак е забременяло!Ето защо им нямам доверие!

foreverr
12-13-2008, 12:25
Аз пък съм на 100 % против противозачатъчните ако си под 18 години!Защото моята гинеколожка ми каза да не пия противозачатъчни, тъий като още съм малка/е аз и полов живот не водя де, но тя ми каза ако започна да водя полов живот да не пия/ да не пия хич, защото може яко да ми обърка хормоните!Просто аз бих пила след 18!А и ти се чудя на акъла как така без лекарско предписание си ги пиеш!
На този сайт пише, че други методи не са подходящи за тийнейджъри, но не и хапчето:
http://www.teenwire.com/infocus/2005/if-20050308-birthcontrol.php


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=214681 - вижте тази тема-момичето е пило противозачатъчни и все пак е забременяло!Ето защо им нямам доверие!
Не е ясно дали ги е пило, дали не е пропуснало и дали в първия месец пазят.
Пишеше, че взимала по 3 пъти на ден, пък аз такова нещо не знам.Ок и все пак аз им нямам доверие и не мисля, че има начин за 100 Ю% предпазване от бременност!

Schneeflocke
12-13-2008, 12:34
За пореден път: Хапчето дава 100% сигурност при правилна употреба! Запомнете го най-после!

krem4et0
12-13-2008, 13:43
^tazi ednosedmi4na po4ivka q ima vseki mesec,nona vseki 3 meseca spira6 da gi ppie6 za 1 mesec,ednata po4ivka nqma ni6to ob6to s drugata

Нали досега това се опитвах да обясня - при Ясмин НЯМА никаква почивка на 3 месеца, нито на 5, нито на 10. Само онази едноседмичната.

Кое пак не разбра #-o :-s

При всички противозачатъчни има-вече казах защо. Това, че ти е знаеш е пропуск на гинеколога ти, а не защото няма. Ти не си прави пауза и ще видим след години колко големи яйчници ще имаш и колко хормони ще изпиеш, за да активираш функцията им. Това не е задължително да се пише на листовката. Това е начинът, по който трябва да се приема всеки орален контрацептив!

OCINKO
12-13-2008, 14:04
Уффф... добре, че съм се родил момче!!! :) :)
:D :D da ve 6tastlivci ste vie m1jete nito cik1l nito hap4eta nito deca rajdate nito gotvite i 4istite 6apka na toqgaa :D a nie jenorqta da se m14im tva ni e to prizvanieto mai :D :D

Virgin
12-13-2008, 17:55
^tazi ednosedmi4na po4ivka q ima vseki mesec,nona vseki 3 meseca spira6 da gi ppie6 za 1 mesec,ednata po4ivka nqma ni6to ob6to s drugata

Нали досега това се опитвах да обясня - при Ясмин НЯМА никаква почивка на 3 месеца, нито на 5, нито на 10. Само онази едноседмичната.

Кое пак не разбра #-o :-s

При всички противозачатъчни има-вече казах защо. Това, че ти е знаеш е пропуск на гинеколога ти, а не защото няма. Ти не си прави пауза и ще видим след години колко големи яйчници ще имаш и колко хормони ще изпиеш, за да активираш функцията им. Това не е задължително да се пише на листовката. Това е начинът, по който трябва да се приема всеки орален контрацептив!

О, БОЖЕ МОЙ! Току-що говорих с баща ми, който е доцент онкогинеколог (известен лекар е и е много търсен), и познай какво ми каза - няма такова нещо! Ах, че странно... :-o Спомена, че може да направя почивка след година-година и половина просто профилактично, а не че е задължителна.


Това не е задължително да се пише на листовката.

Това пък беше другата глупост! Ти в момента казваш, че не е задължително в листовката да пише как се приемат хапчетата. Нали се сещаш, че това НЯМА КАК ДА СТАНЕ...

За втори път го казвам - научете си уроците, пък тогава приказвайте :?

Virgin
12-13-2008, 17:58
Ами аз докато ги пиех(няколко години) моя си свършваше в мен и не съм забременяла. От друга страна една приятелка забременя... шанс 8-)Дам и ето и за това съм против противозачатъчните...

То и с презерватив става белята нали знаеш? :)Знам, нно пък то при всичко има риск-при противозачатъчните, при презерватива, даже има и едни хапченца които се мушкат в вагината 5 мин преди секс-май и при тях има риск!

Дай да не правим секс тогава, щото винаги има риск :-o

krem4et0
12-14-2008, 09:19
Както искай си ги пий. След година и нещо без пауза имах яйчници на половина от нормалната им големина. А последващите 3 менструации без ОК бяха ужасни. Подраниха, закъсняха, течеше по 10 дни и прочие. От тогава не правя тази грешка. А защо са 9 месеца....сети се сама.
Да, нормално е яйчниците да са в застой през по-голямата част-бременност, кърмене е прочие. Но след всяка бременност и кърмене е добре да се мине през период без такова състояние.
Да не говорим за конкретната ситуация при мен. Аз пия Диане 35, които в САЩ знам, че са забранени. Просто нищо друго не ми помага......Ако непрекъснато(да кажем 10 години) се тъпча с тях, какво ще стане.
Не знам какъв е баща ти, но знам, че не се изказвам неподготвена. Всички специалисти съветват за подобна пауза. Особено, ако размерът на яйчниците е прекалено малък. Питай татко си след 10 години прием на ДИАНЕ 35 без пауза, колко точно големи яйчници ще имам, след колко месеца ще ми се пречисти организмът от хормони(за да не ги пренеса на детето си), след колко време ще имам нормална менструация...
Пия хормонални хапчета от 16 годишна.....Вече 7-8 години са тъпча с хормони под някаква форма. Мислиш ли, че се изказвам неподготвена? С очите си виждам как от преглед на преглед паралелно с кистата намаляват и яйчниците!

П.С. Писането с главни букви се счита за викане и грубо отношение......

sexita
12-14-2008, 17:42
ДИАНЕ 35 е дозиран хормонално като Ясмин,така ли.
Между другото вече ми свърши цикълът и всичко си е наред. :P Точно 6 дена...колкото ми е нормално и никакви странични ефекти....

Virgin
12-14-2008, 20:03
ДИАНЕ 35 е дозиран хормонално като Ясмин,така ли.
Между другото вече ми свърши цикълът и всичко си е наред. :P Точно 6 дена...колкото ми е нормално и никакви странични ефекти....

За да усетиш ефектите на хапчето, трябва да минат няколко месеца :)



Колкото до изказването на нашата модераторка... Не ми се води този безсмислен спор. Твой избор е да пиеш някакви забранени противозачатъчни, но после не ни се оплаквай :?

darla
12-14-2008, 20:12
ДИАНЕ 35 е дозиран хормонално като Ясмин,така ли.
Между другото вече ми свърши цикълът и всичко си е наред. :P Точно 6 дена...колкото ми е нормално и никакви странични ефекти....

За да усетиш ефектите на хапчето, трябва да минат няколко месеца :)



Колкото до изказването на нашата модераторка... Не ми се води този безсмислен спор. Твой избор е да пиеш някакви забранени противозачатъчни, но после не ни се оплаквай :?

OMG,ti seriozno li si takuv kon s kapaci?
1vo-na VSI4KI protivoza4atu4ni se pravi ednomese4na po4ivka-dali sled 3 ili 6 meseca-razli4no
2ro-za da useti6 efektite na hap4eto,moje da minat i 1-2 sedmici.az smenih nqkolko vida hap4eta IMENNO za6toto ne samo prez purviq,a i prez vtoriq mesec ot priema im polu4avah po-dullgo to obi4ainoto kurvene mejdu ednata i druga menstruaciq.A tova kurvene moje da zapo4ne i sled 5 izpiti hap4eta dori!!!Ti naistina si uniKATElna 8)

sexita
12-14-2008, 20:17
ДИАНЕ 35 е дозиран хормонално като Ясмин,така ли.
Между другото вече ми свърши цикълът и всичко си е наред. :P Точно 6 дена...колкото ми е нормално и никакви странични ефекти....

За да усетиш ефектите на хапчето, трябва да минат няколко месеца :)



Колкото до изказването на нашата модераторка... Не ми се води този безсмислен спор. Твой избор е да пиеш някакви забранени противозачатъчни, но после не ни се оплаквай :?

Не...аз не се интересувам от паузата...Диане пие и братовчедка ми...предписани са и от гинеколожката.
А за страничните ефекти ми е ясно,че трябва време,но казвам,че вече ги пия 1 седмица и нямам пробемите, които се появяват на въпросните хора от другите форуми като много силен и продължителен цикъл,виене на свят,повръщане и обща непоносимост към хапчетата. Не казвам,че може да не се появят,ама смятам,че това са първични симптоми....
...абе...верно ми се подуха гърдите :D

Virgin
12-14-2008, 20:18
ДИАНЕ 35 е дозиран хормонално като Ясмин,така ли.
Между другото вече ми свърши цикълът и всичко си е наред. :P Точно 6 дена...колкото ми е нормално и никакви странични ефекти....

За да усетиш ефектите на хапчето, трябва да минат няколко месеца :)



Колкото до изказването на нашата модераторка... Не ми се води този безсмислен спор. Твой избор е да пиеш някакви забранени противозачатъчни, но после не ни се оплаквай :?

OMG,ti seriozno li si takuv kon s kapaci?
1vo-na VSI4KI protivoza4atu4ni se pravi ednomese4na po4ivka-dali sled 3 ili 6 meseca-razli4no
2ro-za da useti6 efektite na hap4eto,moje da minat i 1-2 sedmici.az smenih nqkolko vida hap4eta IMENNO za6toto ne samo prez purviq,a i prez vtoriq mesec ot priema im polu4avah po-dullgo to obi4ainoto kurvene mejdu ednata i druga menstruaciq.A tova kurvene moje da zapo4ne i sled 5 izpiti hap4eta dori!!!Ti naistina si uniKATElna 8)

ох, darla, поне вземи прочети и другите ми коментари в тази тема... пък тогава нападай, колкото си искаш :?

darla
12-14-2008, 20:21
pro4etoh gi,no imam vuzrajeniq spramo tova vuprosnoto-citiranoto!Daje kakto vidq-2 vuzrajeniq!

Virgin
12-14-2008, 20:27
pro4etoh gi,no imam vuzrajeniq spramo tova vuprosnoto-citiranoto!Daje kakto vidq-2 vuzrajeniq!

За ефекти от хапчето имам предвид намаляване на менструалните болки, намаляване продължителността и количеството на мензиса, растеж на гърдите и прочие. А не за възникнало кървене например.

Колкото до първото ти "възражение", вече съм се изказала и няма какво повече да го коментирам.

Desi_90
12-14-2008, 20:31
pro4etoh gi,no imam vuzrajeniq spramo tova vuprosnoto-citiranoto!Daje kakto vidq-2 vuzrajeniq!

За ефекти от хапчето имам предвид намаляване на менструалните болки, намаляване продължителността и количеството на мензиса, растеж на гърдите и прочие. А не за възникнало кървене например.

Колкото до първото ти "възражение", вече съм се изказала и няма какво повече да го коментирам.

VIRGIN,с тебе съм съгласна на 101%,защото всичко което каза е така!Хора не говорете наизуст ,чути неща от тук и там,ами се консултирайте със специалист и тогава се изказвайте.

batkodoki
12-14-2008, 21:07
За пореден път: Хапчето дава 100% сигурност при правилна употреба! Запомнете го най-после!

аман от неопростаци!

hottie
12-14-2008, 21:45
Virgin : Не настоявай бе момиче. Почивката е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ! А баща ти има голям пропуск. Но обикновено онко гинеколозите не са толкова добре запознати с противозачатъчните, така че е разбираемо.
Почивката е задулжителна, защото яйчниците стават мързеливи.

gergana_sweet
12-14-2008, 21:51
Предпочитам си честно казано традиционния и добре познат метод на контрацепция с кондоми...но SEXITA щом си решила с Ясмин..конслутирай се най-добре,недей слушай самозваните експерти тук...Успех!!

sexita
12-14-2008, 21:59
Абе...какво се карате...
Явно е оспорвано щом всички и лекари и гинеколози и специалисти казват различно. В листовката четох че не е нужна пауза,ама си мисля,че след време ше направя :) За всеки случай :)

gergana_sweet
12-14-2008, 22:20
Абе...какво се карате...
Явно е оспорвано щом всички и лекари и гинеколози и специалисти казват различно. В листовката четох че не е нужна пауза,ама си мисля,че след време ше направя :) За всеки случай :)

Мда.....

krem4et0
12-15-2008, 07:33
Virgin, Диане не пия на своя глава. Предписани са ми и единствено това ми помага на този етап. Не искам операция, защото е безсмислено сега, ако мисля след някоя друга година да имам дете. Няма да раждам по естествен път!!!

Хоти каза защо се прави. Не съм сигурна, но и нса Диането на листовката не пише. Но пише ли на витамен С, че повече от 2-3 не трабва да приемаш на ден? Някои неща са си просто така. Не говоря на изуст. 10 години се мъкна по гинеколози. Пила съм какво ли не, търпяла съм какво ли не. Не се изказвам неподготвена. АЪз пак си казах-не си правете пауза, пък да видим след 10 години прием какви яйчници ще имате и как и след колко време ще се активира функцията им!

darla
12-15-2008, 07:59
Virgin,6te ti dam elementaren primer,koito pred o4ite mi-maika mi e na 46godini.Minaliq den e hodila na profilakti4en pregled pri nqkakuv prehvalen ginekolog v pld.Kazva na kolko godini e,toi q preglejda,tq kazva,4e pie protivoza4atu4ni ot 26godini i cikula i e to4en kato 4asovnik blagodarenie na hap4etata,nikoga ne e imala problemi i tn.Pri koeto toi ostava adski u4uden,4e qi4nicite i sa v napulno normalni razmeri,formi,funkcii i t.n.No tq pravi po4ivka na vseki 3 meseca za po 1 mesec!ot 26godini nasam na vseki 3 meseca-1 po4ivka i rezultata e-u4uden specialist ot normalnoto i sustoqnie sled tolkova dulug priem.no tq kakto vijda6 gi priema absolutno po pravilata i ne se e vodila po akula na "razbira6t" teenager".kazal i e 4e moje da produljava da gi pie kakto dosega,problemi nqma.taka,4e ne pravi po4ivkata i ne sled 26,a sled 6 godini 6te sa ti kato stafidki-togava 6te reve6 za deca bez problemi!

VeSna
12-15-2008, 08:08
[quote=Schneeflocke]За пореден път: Хапчето дава 100% сигурност при правилна употреба! Запомнете го най-после!


Лично за тези хапчета незнам, но иначе са на "99%*" сигурни... Все пак аз съм такъв случей нали?

krem4et0
12-15-2008, 08:09
Така си е. За 13-14 месеца без спиране моите бяха намелели на половина...Само за 3 месеца пауза си върнаха нормалния размер. Сега паузата ми ще е на 11 месеца, но ще я направя 3 цикъла. на мен лично така ми е по-удобно...Трябваше сега, ама заради празниците отлжих малко. Мине ли НГ-правя пауза до април...(ако не съм забременяла тогава, защото в идните 4-5 години това ми е единственат възможност).....

darla
12-15-2008, 08:09
Vesna,ti kakvi hap4eta si pila.do kolkoto razbrah vupreki tqh si zabremenqla.dano ne sa kato moite,4e votro v blizkite 7-8godini nqma 6ans da rodq prosto!!!!

Virgin
12-15-2008, 09:02
darla, по същата логика ти си "разбиращият тийнейджър" :-o Струва ми се, че нещо се изнервихте и ти, и модераторката. То е ясно, че всяка си знае нейното, не се опитвайте да ме разубеждавате и аз спирам с тази безсмислена кауза. Проявете разумие. Аз отстъпвам - вадете си изводите.

П.С. към krem4et0 - Използването на няколко удивителни знаци един до друг се счита за грубо отношение.

hahavteen
12-15-2008, 09:16
Само да вметна че и на мен за Ясмин ми казаха че няма нужда от пауза а аз изрично питах... :-o

darla
12-15-2008, 09:22
Virgin,az ne ti kazvam kakvo az sum si izmislila,kazvam ti istinski slu4ai i to s maika mi!ne az sum "razbira6tata" teenagerka v slu4aq!Qvno za 26 godini jenata ne se e nau4ila kak e pravilno i za tezi godini ne se e nameril doktor,koito da q "prosvetli,4e "ne trqbva" da q pravi tazi pauza! 8)

P.S.-az ne sum se iznervila,za6toto za men e vse taq.v slu4aq ne az ne sum naqsno i nqma da imam problemi,zaradi nepravilna upotreba!

hottie
12-15-2008, 11:12
Една приятелка беше на Ясмин 3-4 години. Не е направила нито една пауза. Резултата е, че от година и нещо се опитва да си направи детенце, но не може. Не й идва, овулация няма. Причината --> противозачатъчните таблетки и липсата на пауза.

Иначе друга моя приятелка забременя от Ясмин. Товя се случва рядко, де.

krem4et0
12-15-2008, 11:21
Само да вметна че и на мен за Ясмин ми казаха че няма нужда от пауза а аз изрично питах... :-o
Така или иначе не пия Ясмин. Чудно ми е защо при тях да няма. Малко, ама са хормони и яйчниците си мързелуват. не ми се мисли при Диане ако не правя пауза какво ще е.

Virgin, за 5-ти път ти пиша-прави както си знаеш. но като не можеш да имаш бебе с години после, знай кой ти е виновен. Съжалявам за 3-те удивителни.

foreverr
12-15-2008, 13:22
Една приятелка беше на Ясмин 3-4 години. Не е направила нито една пауза. Резултата е, че от година и нещо се опитва да си направи детенце, но не може. Не й идва, овулация няма. Причината --> противозачатъчните таблетки и липсата на пауза.

Иначе друга моя приятелка забременя от Ясмин. Товя се случва рядко, де.Ето и ти казваш, че противозачатъчните все пак не са добър вариант!

hottie
12-15-2008, 16:20
Една приятелка беше на Ясмин 3-4 години. Не е направила нито една пауза. Резултата е, че от година и нещо се опитва да си направи детенце, но не може. Не й идва, овулация няма. Причината --> противозачатъчните таблетки и липсата на пауза.

Иначе друга моя приятелка забременя от Ясмин. Товя се случва рядко, де.Ето и ти казваш, че противозачатъчните все пак не са добър вариант!

Ами зависи. Не казвам, че е полезно но понякога помагат. Зависи от много неща. При мен действаха изцяло положително, защото си имах и хормонални проблеми, които се оправиха благодарение на хормоналните таблетки.
От друга страна понякога може и да предизвикат точно обратен ефект.
Но паузата е наистина много много важда, особено ако ги пиеш много време. Просто яйчниците стават мързеливи.
Аналогичен пример е и при очите. Тези, които носят контактни лещи е хубаво да правят всяка седмица по един ден почивка или месечно по една седмица, защото окото става мързеливо.

Не е нужно и това да се обяснява медицински. Това е логично

krem4et0
12-15-2008, 16:25
Това за лещите не го знаех...
Но аз не ги нося и без това постоянно. И все пак не мога без очила......нищо не виждам.....

hottie
12-15-2008, 16:28
Да така е :) И като се замисля и с други неща е така. Обикновени лекарства. За да не привиква организма се правят и там почивки :)

krem4et0
12-15-2008, 16:32
Еми предпочитам мързеливи очи, отколкото да съм като кърт. Нищо не мога да правя без помощни средства освен да се къпя и да спя.....

hottie
12-15-2008, 16:35
Еми предпочитам мързеливи очи, отколкото да съм като кърт. Нищо не мога да правя без помощни средства освен да се къпя и да спя.....
За очилата не важи! За очилата няма проблем. При лещите е друго защото са ти прилепени за ретината. При очилата пак има леко напрежение в очите. Така че споко ! :)

sexita
12-15-2008, 19:15
http://www.framar.bg/product_review.php?id=30000052&page_special_title=%DF%D1%CC%C8%CD+%F2%E0%E1%EB.+* +21

Ето линк към листовката

Virgin
12-15-2008, 20:27
Е това не мога да го проумея... krem4et0, darla, имам чувството, че ако след някоя друга годинка ви кажа, че не мога да забременея, банкет ще вдигнете! Бива ли толкова да сте злобни ... :shock: Наистина не ви разбирам... Сега вероятно ще кажете, че няма такова нещо - еми, съжалявам, момичета, но трябва много да си изкривите душите, за да отречете :?

krem4et0
12-16-2008, 07:58
Бих била страшно жесток човек да го пожелая или да се радвам за такова нещо. Снощи ми се скъса сърцето с тия жени, които искат ин витро. Не го пожелавам и на най-големия си враг. Дребните войни тук не значат, че мразя който и да е бих искала да няма дете. Просто се замисли защо част от тези жени не могат да имат деца. 270 000 български семейства не могат да имат бебе, а ние се тъпчем с противозачатъчни, ползваме презервативи и пак имаме......

darla
12-16-2008, 09:10
Virgin,qvno ti priema6 ne6tata po nqkakuv izkriven na4in.Az ne ti pojelavam da nqma6 deca(nikoga ne bih si go pomislila dori,tova e nai-golqmoto 6tastie i postijenie na edna jena),prosto se opitahme da ti obqsnimo t kude bi mogla da si navle4e6 nqkakvi problemi :)