PDA

View Full Version : Бременна



VeSna
12-11-2008, 10:28
Здравейте на всички! Ако сте следили последните ми теми ви е ясно сигурно вече - бременна съм... Да ви кажа честно - радвам се! Реших, че ще си задържа детето, трябва само да видя какво ще стане със ученето (преместване задочно, прекъсване за 2 год и т.н.)
С хапчетата (противозачатъчните) май въобще не са ми повлияли...
След 10 дни съм пак на преглед (5-та седмица съм) и се моля всичко да е наред с развитието на плода, другото не ме притеснява...

Не търся мнения просто исках да споделя :grin: И аз и гаджето ми малко се шокирахме като разбрахме (се пак и не е свършвал в мене и противозачатъчни и е станало...), но сега и двамата много се радваме, родителите също (все пак ще стават баби и дядовци), имаме бебенце на 10 месеца (племенницата ми) и от там има кошчета, креватчета проходилки, дрешки и т.н. ( все пак помощ е...) и радвам се че така се получиха нещата!

Благодаря на тези, които си направиха труда да го прочетат!

iPurple
12-11-2008, 10:30
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

iPurple
12-11-2008, 10:38
бравоооо да ти е живо и здраво детенцето :grin:

на мен да го кръстиш :D Боже опази... :razz:

Wrathchild
12-11-2008, 10:51
Честито да ти е. Нека бъде много, много здраво и да ви носи само хубави моменти.

krem4et0
12-11-2008, 10:58
Ти противозачатъчни преди 5 седмици ли пи? Защото аз останах с впечатление, че е било преди седмица-2. А те не са повлияли, защото вече си била бременна.

Малко ми е чудно как е станало, но да ти е честито. Желая ти много здраве, щастие, любов и подкрепа от страна на половинката...А прекъсване не е наложително, ако си задочно....

mirmark
12-11-2008, 11:04
Да Ви е жижичко и здравичко и повече да ви радва - няма значение какво ще е!!! :smt041

darla
12-11-2008, 11:07
Radvam se,4e se radva6 na novinata!Dano malkoto 4ove4e vi donese samo 6tastie i dobri emocii.Dano i 4oveka do teb naistina se okaje stailen i seriozen.A za u4eneto-ako si zado4no nqma da ima6 problem da produlji6-ot gledna to4ka griji kum malkoto 4ove4e.6te ti e nujna pomo6t ot partniora ti i babite,no 6te se spravi6
:)

VeSna
12-11-2008, 11:17
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)

maLchy
12-11-2008, 11:18
честито и от мен.Много щастие и усмивки да ви донесе детенцето :)

VeSna
12-11-2008, 11:20
Ти противозачатъчни преди 5 седмици ли пи? Защото аз останах с впечатление, че е било преди седмица-2. А те не са повлияли, защото вече си била бременна.

Малко ми е чудно как е станало, но да ти е честито. Желая ти много здраве, щастие, любов и подкрепа от страна на половинката...А прекъсване не е наложително, ако си задочно....

Противозачатъчни пиех от по-рано, а преди 1-2 седмици ги пиех по 3х1 на ден за да ми закъснее (беше ми свършил блистера) и за по-сигурно... Имам подкрепата на половинката и на всички, дано и за напред остане така :)

Благодаря на всички за пожеланията!

VeSna
12-11-2008, 11:22
Radvam se,4e se radva6 na novinata!Dano malkoto 4ove4e vi donese samo 6tastie i dobri emocii.Dano i 4oveka do teb naistina se okaje stailen i seriozen.A za u4eneto-ako si zado4no nqma da ima6 problem da produlji6-ot gledna to4ka griji kum malkoto 4ove4e.6te ti e nujna pomo6t ot partniora ti i babite,no 6te se spravi6
:)

Зная, но проблема е, че моята специялност няма задочно, имам няколко варянта, които ме усройват, но ще видим до 1-2 седмици какво ще се получи... Благодаря за пожеланията!

VeSna
12-11-2008, 11:23
http://gallery.photo.net/photo/3068615-lg.jpg

поздрав за весна 8)

:grin: много е сладко! Благодаря :oops:

krem4et0
12-11-2008, 11:28
И моята специалност беше така. И в 3-ти курс се появи колежка, която беше прекъснала, но реално само 1 учебна година. Бебето й е април и когато беше на 6 месеца пак се върна към лекциите. 1 година не е голяма загуба....Според мен може да си завършиш годината. Е, на изпити мож и да си с тумбака, но майка ми е имала изпит на 20-ти май, а е родила сестра ми на 24-ти.....
Лошото е, че нямаш осигуровки и право на болничен и майчинство...

Бтв заради тъпото законодателство и желанието ми да стана докторант, такава екстра ще мога да получавам след 30 годишна възраст.....гадно.

Значи въпреки ОК си забременяла? Ужас. Взе да ме панираш, момиче.....Не искам бебе. Не и сега....Добре, че мъжа свършва отвън, че май нищо сигурно в този свят няма.

Желая ти леко бременеене и много положителни емоции, защото те ще с отразят на бебчо. Възхищавам ти се, че си решила да задържиш дете при тези обстоятелства и то от мъж, с който си сравнително отскоро.....

:-)

LadyDy
12-11-2008, 11:28
Да ти е живо и здраво малкото човече!

П.П На колко си? :)

darla
12-11-2008, 11:33
Vesna,naistina na kolko si?ima6 li osigurovki...ako nqma6,6te polu4ava6 minipalnite-100lv(do navur6vane na deteto na 12meseca)+22lv(do 18godini)detski,qvno durjavata precenqva,4e tolkova sa dostatu4no da gleda6 bebeto-a tolkova sa ti 3 paketa pempersi!Polu4ava6 i vednaga sled rajdaneto ednokratna pomo6t-200lv(tq se dava na absolutno vsi4ki maiki,nezavisimo dali imat osigurovki i kolko visoki sa te).Ob6to vzeto tova pravi durjavata za teb!Za tova si stqgaite dupetata s tvoq fr da nabavite pari4ki,za6toto osobeno v na4aloto e golqm gur4 pokrai beb4o
:)

LadyDy
12-11-2008, 11:35
Vesna,naistina na kolko si?ima6 li osigurovki...ako nqma6,6te polu4ava6 minipalnite-100lv(do navur6vane na deteto na 12meseca)+22lv(do 18godini)detski,qvno durjavata precenqva,4e tolkova sa dostatu4no da gleda6 bebeto-a tolkova sa ti 3 paketa pempersi!Polu4ava6 i vednaga sled rajdaneto ednokratna pomo6t-200lv(tq se dava na absolutno vsi4ki maiki,nezavisimo dali imat osigurovki i kolko visoki sa te).Ob6to vzeto tova pravi durjavata za teb!Za tova si stqgaite dupetata s tvoq fr da nabavite pari4ki,za6toto osobeno v na4aloto e golqm gur4 pokrai beb4o
:)

Щом е преценила, ще се стяга и ще събира пари.

krem4et0
12-11-2008, 11:37
Според новостите в осигуровките и майчинството, тя трябва да има 12 месеца непрекъснат трудов стаж и осигуровки преди да излезе в болничен по майчинство.....Това ще стане 45 дни преди раждането. Т.е. тя има 6 месеца до този момент и сега да внася осигуровки-все тая. ще й ги платят след като детето навърши 6 месеца. това се прави заради петиция на майките. до сега беше 6 месеца осигуровки=9 месеца майчинство. И все говорим за осигуровки, придобити от непрекъснат трудов и осигурителен стаж, непосредствено преди болничните. за болнични й трябват 8 месеца осигуровки(пак непрекъснати).

darla
12-11-2008, 11:40
^da,naistina do sega be6e taka-az hvanah starite usloviq-6 meseca.sega naistina gi promeniha.edinstveniq variant e nqkoi poznat da q nazna4i sus zadna data na postoqnen trudov dogovor vuv firmata si i tq da si plati osigurovkite 4/z tazi firma.Nezakonno e,edna poznata napravi taka i uspq,za6toto firmata na neiniq poznat be6e stabilna i uspqha dobre da pokriqt vsi4ko,no az ne go preporu4vam

VeSna
12-11-2008, 11:43
И моята специалност беше така. И в 3-ти курс се появи колежка, която беше прекъснала, но реално само 1 учебна година. Бебето й е април и когато беше на 6 месеца пак се върна към лекциите. 1 година не е голяма загуба....Според мен може да си завършиш годината. Е, на изпити мож и да си с тумбака, но майка ми е имала изпит на 20-ти май, а е родила сестра ми на 24-ти.....
Лошото е, че нямаш осигуровки и право на болничен и майчинство...

Бтв заради тъпото законодателство и желанието ми да стана докторант, такава екстра ще мога да получавам след 30 годишна възраст.....гадно.

Значи въпреки ОК си забременяла? Ужас. Взе да ме панираш, момиче.....Не искам бебе. Не и сега....Добре, че мъжа свършва отвън, че май нищо сигурно в този свят няма.

Желая ти леко бременеене и много положителни емоции, защото те ще с отразят на бебчо. Възхищавам ти се, че си решила да задържиш дете при тези обстоятелства и то от мъж, с който си сравнително отскоро.....

:-)


Е, да, но няма нищо сигурно в този свят... Всичко е теория на вероятностите... Проценти и т.н. Как мислиш- какъв е процента да пия противозачатъчки, да не свършва в мен (защото не са 100 % сигурни) и само от няколко "заблудени" сперматозоида аз да забременея? Звучи почти невъзможно нали? Лекаря ми каза, че е чувал за такива случеи, но в неговата 15 год. практика не му се е случвало :) Няма сигурни неща - знам, че засега моето момче е до мен, че всички ще ми помагат и се надявам и занапред да е така :)

krem4et0
12-11-2008, 11:44
Лошото е, че осигуровки със задна дата...зор се внасят. Има наказания. А й трудовият договор си се регистрира.....Направо не знам какво ще правя 1 ден. за мен идеалния вариант е да забременея април-май догодина и да ме назначат някъде за 2-3 месеца. Имам ТД до 30-ти юни......После мисля да ставам докторант(е, ако има конкурс и го спечеля). това са още 3 години без ТД. после защита, ВАК, назначаване-около година....на 28 почвам работа, на 29 забременявам и на 30 раждам......УЖАС. Не искам да родя на 30, ама и на 24 не искам!!!!

Бтв, да си запозната как стоят нещата с бащинството. за мен това е по-добрият вариант. Карам си 45 дена и после мъжа се пне да гледа малкото :D

VeSna
12-11-2008, 11:45
Vesna,naistina na kolko si?ima6 li osigurovki...ako nqma6,6te polu4ava6 minipalnite-100lv(do navur6vane na deteto na 12meseca)+22lv(do 18godini)detski,qvno durjavata precenqva,4e tolkova sa dostatu4no da gleda6 bebeto-a tolkova sa ti 3 paketa pempersi!Polu4ava6 i vednaga sled rajdaneto ednokratna pomo6t-200lv(tq se dava na absolutno vsi4ki maiki,nezavisimo dali imat osigurovki i kolko visoki sa te).Ob6to vzeto tova pravi durjavata za teb!Za tova si stqgaite dupetata s tvoq fr da nabavite pari4ki,za6toto osobeno v na4aloto e golqm gur4 pokrai beb4o
:)

Незнам, но пари за бебето винаги ще има! Уча и държавата ме осигурява, родителите ми са по чужбина имам парична сума зад гърба си, ще се ограничаваме от почти всичко, но за бебчето ни ще има :)

krem4et0
12-11-2008, 11:48
Държавата те осигурява само здравно. Единствено можеш да си купиш трудов стаж. Ест, ако учиш висше образование. Има такава опция. Плащаш осигуровките(лични и от работодател-около 110лв на месец) и си осигурена. Това е единствената опция за теб.

Социални осигуровки и стаж иначе нямаш!

VeSna
12-11-2008, 11:50
Лошото е, че осигуровки със задна дата...зор се внасят. Има наказания. А й трудовият договор си се регистрира.....Направо не знам какво ще правя 1 ден. за мен идеалния вариант е да забременея април-май догодина и да ме назначат някъде за 2-3 месеца. Имам ТД до 30-ти юни......После мисля да ставам докторант(е, ако има конкурс и го спечеля). това са още 3 години без ТД. после защита, ВАК, назначаване-около година....на 28 почвам работа, на 29 забременявам и на 30 раждам......УЖАС. Не искам да родя на 30, ама и на 24 не искам!!!!

Бтв, да си запозната как стоят нещата с бащинството. за мен това е по-добрият вариант. Карам си 45 дена и после мъжа се пне да гледа малкото :D

Аз да ви кажа честно - на държавата, ама грам не разчитам... За фирмата и назначението със задна дата - проблем няма (имам много приятели) и с осигуровките, плащаня, внасаня също (пак приятели на хубава длъжност), но незнам - не ме ли осигурява държавата след като аз уча? и не съм прекъсвала (с изкл. на няколко месеца лятото, за които ми е воден трудов договор и осигуровки)

VeSna
12-11-2008, 11:52
Държавата те осигурява само здравно. Единствено можеш да си купиш трудов стаж. Ест, ако учиш висше образование. Има такава опция. Плащаш осигуровките(лични и от работодател-около 110лв на месец) и си осигурена. Това е единствената опция за теб.

Социални осигуровки и стаж иначе нямаш!

Майка им да еба мръсна.... И това ми било държава... После защо хората предпочитат да живеят в чужбина и не си и помислят да се връщат... но какво се учудвам - в БЪЛГАРИЯ съм все пак...

darla
12-11-2008, 11:53
krem4eto,brata na muja mi v momenta se vodi po mai4instvo,a maikata raboti,beb4eto ime na 6 meseca.Da,prosto prehvurlq6 mai4instvoto si na ba6tata(ili nq nqkoi drug rodnina,ima6 pravo da go prehvurli6 na vseki rodnina) i toi polu4ava su6tite pari,koito bi polu4avata ti ako si po mai4instvo.i poneje ti ve4e ne se vodi6 po mai4instvo,moje6 spokoino da raboti6 s dogovor.ako ti se vodi6 po mai4instvo i raboti6-tova e nezakonno i nemoje6 da ba4ka6 s trudov dogovor,a ako hvanat rabotodatelq ti-dupe da mu e qko.takiva sa ne6tata nai-kratko kazani.

krem4et0
12-11-2008, 11:59
Само здравно те осигурява. За всички осигурителни случаи-не. Трябва да си платиш осигуровките от работодател и лични сама. Сега нз какъв точно е размерът на осигуровки от самоосигуряващ. Но над 100 лв на месец ще е при всеки случай. Дори и при позната, пак трябва да платиш същото. Тук обаче има значение т.нар. осигурителен праг, който е в зависимост от длъжността, на която те назначават. Въпросът тук е дали си струва. Държавата ще ти даде 90% от това, на което си се осигурявала. При 220 лв-дава ти 198, а ти за да имаш осигуровки-трябва да дадеш 110...... Минималната от НГ става 240.

Минималното майчинство без детските е 128 лв и детски 22 лв....140. За 50 лв на месец не знам дали си струва да правиш такива шмекерии. Ест, ако не се осигуряваш на 600 лв......и пак трябва да дадеш 300, но държавата поне по 540 ще ти дава......

krem4et0
12-11-2008, 12:02
Дарла, мислех, че на база неговата РЗ се плаща...че каква е разликата-и той е родител!?! сега ще се поровя да проверя.

Весна, виж:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=354263.0

П.С.Ние стресирахме горкото момиче. Как да не ти се отще да раждаш при тези обстоятелства. Смотано законодателство!

VeSna
12-11-2008, 12:02
Само здравно те осигурява. За всички осигурителни случаи-не. Трябва да си платиш осигуровките от работодател и лични сама. Сега нз какъв точно е размерът на осигуровки от самоосигуряващ. Но над 100 лв на месец ще е при всеки случай. Дори и при позната, пак трябва да платиш същото. Тук обаче има значение т.нар. осигурителен праг, който е в зависимост от длъжността, на която те назначават. Въпросът тук е дали си струва. Държавата ще ти даде 90% от това, на което си се осигурявала. При 220 лв-дава ти 198, а ти за да имаш осигуровки-трябва да дадеш 110...... Минималната от НГ става 240.

Минималното майчинство без детските е 128 лв и детски 22 лв....140. За 50 лв на месец не знам дали си струва да правиш такива шмекерии. Ест, ако не се осигуряваш на 600 лв......и пак трябва да дадеш 300, но държавата поне по 540 ще ти дава......

Аха... Ясно... еми незнам какво ще направя - ще се мисли по-късно, сега точно искам да се порадвам :grin:

darla
12-11-2008, 12:05
krem4eto,dai da prem s tezi prikazki.na teb ti e o6te rano da misli6 za tova,a na bude6toto mai4e sega ne i e do tova to4no :)

krem4et0
12-11-2008, 12:06
Сори, че се отклоних.....просто ме е яд на държавата че нищо не прави за неосигурените бъдещи майки.....

Радвай се, ма внимавай с пиенето :D

VeSna
12-11-2008, 12:12
Сори, че се отклоних.....просто ме е яд на държавата че нищо не прави за неосигурените бъдещи майки.....

Радвай се, ма внимавай с пиенето :D

Спрях алкохола (от както започнах да се съмнявам), а цигарите намалих до 1 кутия (от най-леките) на 3-4 дни :) и мен ме е яд на държавата, но няма да се оправиме, мисля, по-точно надявам се да успея да се оправя с помощта на родители, мъж, роднини, приятели и т.н. Ще има лишения много ясно, но не е кой знае какво - ще се спрат ресторантите, парцалите (за мен и него), кръчмите и т.н. И пак за бебенцето ще има :)

darla
12-11-2008, 12:19
Ami,mila,4akai da te uspokoq malko sled,kato s krem4eto te 6a6nahme malko moje bi.polojenieto ne e tolkova zle-nai-golemite razhodi sa v purvite 3-4meseca sled rajdaneto.no 6te ti dam primer s nas:v momenta s muja mi sme na edna zaplata-negovata i moeto mai4instvo.qnuari mesec zapo4vam rabota,a malkiq na qsla.ot vreme na vreme imam razni angajimenti,ot koito izpadat nqkakvi pari.vupreki,4e jiveem v zabutan grad i tuk zaplatite ne sa mn visoki,imame neobhodimoto-ebb4o si ima vsi4ko,nie ne sme li6eni ot mnogo ne6ta-pozvolqvame si ot vreme na vreme kru4ma,diskoteka,sabirame se po-4esto na doma6no.dre6ki,parcalki i takiva 4isto jenski ne6tica-ne se oplakvam,ne si kupuvam vseki den ne6to novo,no imam neobhodimoto i kogato naistina si haresam ne6to mnogo-bilo to,dreha,biju,obuvki ili kakvoto i da e vinagi se namirat.ne se kupem v pari,ne sme bogati-ne sme ot vis6ata klasa,no imam vsi4ko,koeto ni trqbva.estestveno,vinagi moje i o6te i iskame o6te i o6te,no kolkoto-tolkova.jivota ne svur6va,a i izlizaniqta ti i kontaktite s hora nqma da sa tolkova ograni4eni.Vsi4ko e preodolimo.

krem4et0
12-11-2008, 12:19
Разбира се. ще се справиш...не се съмнявам в това. Човек има ли желание-ще го постигне.

П.С. Аз все пак те съветвам да спреш цигарите докато си бременна и кърмиш. дори и малко да е никотина, пак влияе на бебето. Сприи и кафето и изобщо всичко, завършващо на -ин :-)

VeSna
12-11-2008, 12:25
Ami,mila,4akai da te uspokoq malko sled,kato s krem4eto te 6a6nahme malko moje bi.polojenieto ne e tolkova zle-nai-golemite razhodi sa v purvite 3-4meseca sled rajdaneto.no 6te ti dam primer s nas:v momenta s muja mi sme na edna zaplata-negovata i moeto mai4instvo.qnuari mesec zapo4vam rabota,a malkiq na qsla.ot vreme na vreme imam razni angajimenti,ot koito izpadat nqkakvi pari.vupreki,4e jiveem v zabutan grad i tuk zaplatite ne sa mn visoki,imame neobhodimoto-ebb4o si ima vsi4ko,nie ne sme li6eni ot mnogo ne6ta-pozvolqvame si ot vreme na vreme kru4ma,diskoteka,sabirame se po-4esto na doma6no.dre6ki,parcalki i takiva 4isto jenski ne6tica-ne se oplakvam,ne si kupuvam vseki den ne6to novo,no imam neobhodimoto i kogato naistina si haresam ne6to mnogo-bilo to,dreha,biju,obuvki ili kakvoto i da e vinagi se namirat.ne se kupem v pari,ne sme bogati-ne sme ot vis6ata klasa,no imam vsi4ko,koeto ni trqbva.estestveno,vinagi moje i o6te i iskame o6te i o6te,no kolkoto-tolkova.jivota ne svur6va,a i izlizaniqta ti i kontaktite s hora nqma da sa tolkova ograni4eni.Vsi4ko e preodolimo.


Зная, че има и в много по-лошо положение от мен, но наложи ли ми се да избирам - забравям всичко за мен и гледам за него :) Иначе купоните и веселбата - живота не свършва с едно дете бе хора! само дето всичко трябва да е малко по-отговорно и в по-тесни ганици...

darla
12-11-2008, 12:27
^absolutno sum suglasna.
a ot zdravoslovna gledna to4ka-ne e hubavo izvednuj da spira6 cigarite,6tom si aktivna pu6a4ka,no e preporu4itelno da gi spre6 po nqkoe vreme na bremennostta i taka da si ostane i do kraq.az li4no cigarite gi psrqh,no kafeto-ne uspqh.do posledno si pieh kafe,nai-ve4e si hapvai kakvoto ti e na du6a.haide,spiram pove4e s nastuvleniqta,4e sigurno zvu4a kato svekurva! 8-)

VeSna
12-11-2008, 12:36
^absolutno sum suglasna.
a ot zdravoslovna gledna to4ka-ne e hubavo izvednuj da spira6 cigarite,6tom si aktivna pu6a4ka,no e preporu4itelno da gi spre6 po nqkoe vreme na bremennostta i taka da si ostane i do kraq.az li4no cigarite gi psrqh,no kafeto-ne uspqh.do posledno si pieh kafe,nai-ve4e si hapvai kakvoto ti e na du6a.haide,spiram pove4e s nastuvleniqta,4e sigurno zvu4a kato svekurva! 8-)


Аз съм говорила с лекар - каза че за организма е стрес да спреш цигарите (поне 10-11 месеца след спирането "все едно да му спреш храната) и ще вреди на бебето много повече. Трябва да се намалят на максимално малко но да не се стресира организма, а никотина неможе да го изчистя за толкова малко (8-9 месеца) дори и да искам, иначе все тая дали ще ги спра (за мен)

ПС: това го казаха на сестрата на майка ми (преди 10-11 месеца роди) при една лекарка, която е на обучение била в чужбина (имало е 3 места за цяла българия и тя е едната от тях, която е одобрена), предполагам, че разбира

krem4et0
12-11-2008, 12:40
Не пуша, кафе-ще го спра-не бе бърка, обаче как ще спра алкохола хич не ми е ясно. не вечерям л с чаша вино, все едно не съм яла.......

VeSna
12-11-2008, 12:43
Не пуша, кафе-ще го спра-не бе бърка, обаче как ще спра алкохола хич не ми е ясно. не вечерям л с чаша вино, все едно не съм яла.......

И аз кафето мога да спра (по 1 на ден може), цигарите няма смисъл (обясних защо), алкохола пак не ме притеснява - по 1 биричка на ден-2 не е фатално, друго не пия вече :)

LadyDy
12-11-2008, 12:44
VeSna, виж си личните.

hahavteen
12-11-2008, 14:24
За пушенето

http://www.cardiobg.com/content/bg/27/%D0%A2%D1%8E%D1%82%D1%8E%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%83%D 1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D0%BF%D0%BE% 20%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%20 %D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D 1%81%D1%82%20%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%20%D0%BD%D0% B5%20%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%20%D0%B4%D0%BE%20%D0 %B7%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5%20%2 0%D0%BD%D0%B0%20%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D1% 83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%8F %20%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B6%20%D0%B8%2 0%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE% 20%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE%20%D0%BD%D0%B0%20 %D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%BE%20%D0%BF%D1%8 0%D0%B8%20%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0% B5..html
http://ilito82.moetodete.bg/blogpost_455_0.html
http://www.lekar.bg/news-43/info-1549/%D0%9E%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5.% D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5.%D 0%B8.%D1%89%D0%B5.%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5.% D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE.%D0%B8.%D1%89 %D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE.%D0%B1% D0%B5%D0%B1%D0%B5/

За храненето (съвета "Хапвай каквото си искаш" на Дарла не е правилен)

http://healthyfood.info.bg/Advices/27Pregnancy-Diet.html
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=5&temaN=28
http://www.biberonbg.com/info/hrana_i_bremennost.htm

Майка ми пушеше по 1 кутия на ден и ги спря веднага след като разбра че е бременна. Не знам как да ви го нарисувам че никотина вреди но е така.
Ако си си пушила по кутия и изведнъж намалиш до 1-2 на ден и то от най-леките дали няма пак да е стрес а?
А ако никога не си пушила много тогава и да ги спреш няма да е кой знае какъв стрес.

Това си е моето мнение и е изградено на това което аз знам по темата. Ако според теб няма да има проблеми тогава пуши. Не искам да те нападам :)

Дано всичко да е наред и много да ви радва живот и здраве като се роди :-)

darla
12-11-2008, 14:49
^ami neznam koe mu e nepravilnoto pri polojenie,4e TRQBVA da qde kakvoto i se qde,nai-malkoto koeto e-kato i se doqde ne6to,a ne go hapne zapo4va da boli korem-stranno,no sum go izpitala!za6to da e vredno-ako ima6 v predvid figurata i eventualnoto ka4vane na kg-pulna glupost!Az dokato bq1h bremenna mi se wde6e adski mnogo luto-i qdqh luto v promi6leni koli4estva-nito sum imala kiselini,nito puk se e otrazilo na zdraveto na men ili deteto.koe u e vrednoto ne vijdam!ne vsi4ko e statistiki,statii i mneniq po spisaniqta!

teenems
12-11-2008, 15:10
Честитооо ,да ви е живо и здраво и всичко най-хубаво !! :-) :smt007 :smt041

BaTe_Martoo
12-11-2008, 15:37
На колко си ?

olive_oil
12-11-2008, 16:15
щом се радваш и аз се радвам :)

DevilWish
12-11-2008, 16:26
Лека бременност. Радвам се, че няма да убиите детето. =) Супер, че има толкова силни хора.И леко раждане след време.Момче, момиче няма значение важното е да е здраво =) Успех!

Rofl4e
12-11-2008, 16:44
Успех на бъдещите родители!Дарла наистина ти даде много добри съвети(от нея можеш да научиш на тази тематика най много в този форум м/у другото),пожелавам ти лека бременост,безболезнено раждане и всичко най най на вас и бебчето!
П.С. Много се радвам да видя акава тема във форума ни повечето съм бремена съм колко струва аборта или как да кажа на наще!
П.С.2На колко си и от колко време сте с бъдещия татко?!

VeSna
12-11-2008, 18:22
На колко си ?

Moля ви се поне попрочетете част от отговорите - ти си 3 човек дето ме пита - септември навърших 19 :)

VeSna
12-11-2008, 18:24
Успех на бъдещите родители!Дарла наистина ти даде много добри съвети(от нея можеш да научиш на тази тематика най много в този форум м/у другото),пожелавам ти лека бременост,безболезнено раждане и всичко най най на вас и бебчето!
П.С. Много се радвам да видя акава тема във форума ни повечето съм бремена съм колко струва аборта или как да кажа на наще!
П.С.2На колко си и от колко време сте с бъдещия татко?!

19 и от 4 месеца сме заедно (малко е попринцип) но ми предложи брак (преди около месец) и аз се съгласих след 1 год.,но първо да живееме заедно... Така като стана една година няма да се чака :) А за раждането - от сега съм го решила ще бъде планирано разждане (т.е. оперативно) немисля да се мъча нито себе си нито околните...

Untitled
12-11-2008, 18:31
nawitak sum za krystink :-) :oops:

EarthShaker
12-11-2008, 18:40
Успех на бъдещите родители!Дарла наистина ти даде много добри съвети(от нея можеш да научиш на тази тематика най много в този форум м/у другото),пожелавам ти лека бременост,безболезнено раждане и всичко най най на вас и бебчето!
П.С. Много се радвам да видя акава тема във форума ни повечето съм бремена съм колко струва аборта или как да кажа на наще!
П.С.2На колко си и от колко време сте с бъдещия татко?!

19 и от 4 месеца сме заедно (малко е попринцип) но ми предложи брак (преди около месец) и аз се съгласих след 1 год.,но първо да живееме заедно... Така като стана една година няма да се чака :) А за раждането - от сега съм го решила ще бъде планирано разждане (т.е. оперативно) немисля да се мъча нито себе си нито околните...

поинтересувай се още по темата... наскоро бях чувал доста кофти ФАКТИ за неестественото раждане :)

иначе честито!

DaRk_AnG3L
12-11-2008, 19:04
Да Ви е живо и здраво и повече да ви радва :)

Bixel
12-11-2008, 19:34
Не търся мнения просто исках да споделя :grin: И аз и гаджето ми малко се шокирахме като разбрахме (се пак и не е свършвал в мене и противозачатъчни и е станало...)

moje li da popitam koi e svyr6val v tebe kato ne e bil gadjeto ti ? :-o

CaraMeleNa
12-11-2008, 19:37
Chestito mn se radvam za teb :-) :-) :-) da ti e jivo i zdravo i samo hybavi migove i leka bremennost :-) :-) :-)

darla
12-11-2008, 19:37
ami az rodih operativno(sekcio) i moga da ti kaja SAMOplusove na tova rajdane!Iskah da rodq normalno,no se naloji da rodq taka,sled tova si blagoslavqh dnite,4e rodih s operaciq ne,za6toto za normalno rajdane e imalo uslojneniq-nqma6e nikakvi,no kato gledah okolo men rodilkite s normalno rajdane kak se vuzstanovqvat i kak az se vazstanovqvam...a i samoto rajdane kak im minava-ne,blagodarq!

sexita
12-11-2008, 19:44
ami az rodih operativno(sekcio) i moga da ti kaja SAMOplusove na tova rajdane!Iskah da rodq normalno,no se naloji da rodq taka,sled tova si blagoslavqh dnite,4e rodih s operaciq ne,za6toto za normalno rajdane e imalo uslojneniq-nqma6e nikakvi,no kato gledah okolo men rodilkite s normalno rajdane kak se vuzstanovqvat i kak az se vazstanovqvam...a i samoto rajdane kak im minava-ne,blagodarq!
Е аз имах една учителка,беше родила секцио и каза,че било гадно.Че се възстановявала много време,че я боляло много след това...че ако си родила нормално след 2-3 дена си хващаш бебето,живот и здраве, и си заминаваш,а тя е била на легло много време. Аз се наплаших от таз манипулация

darla
12-11-2008, 19:50
Ami qvno vsi4ko e otnositelno.samata procedura proti4a 15minuti.Bolkata e adska purviq den sled operaciqta.az na 2riq den hodih normalno,a ot 3tiq ve4e poeh suvsem spokoino grijite nad malkiq.Nqmam 6evove otdolu(za6toto pri normalno rajdane nqma kak da ti se razminat,a za mlada jena tova e ujasno),pove4eto sa tqsni i gi razporvat do anusa,za da izleze bebeto spokoini,posle se za6iva esstveno,no bolkata e adska.Napraviha mi kozmeti4en 6ev-namira se na sredata na okosmenieto,"kozmeti4noto" mu e 4e e tunuk kolkoto 4erta ot moli,ve4e po4ti e zali4en(za6toto se pravi s vutre6en konec) i opredeleno se vazstanovih adski burzo.spored men vsi4ko e i do organizum i naglasa,kato 4uq za nqkoq,rodila sekcio posle,4e sedmica-dve nemojela da vdigne deteto,a kamo li ne6to drugo i lo6o mi stava.nqma ni6to stra6no i opasno.naprotiv-ne se mu4i6,ne use6ta6 cqlata bolka na tova da te razcepqt otdolu(a i ako se stigne i do forceps-AD!)....i posle si pak kato devstvennica otdolu!a i ot esteti4eska gledna to4ka predimstvoto e prosto-1000%

Lady_AMG
12-11-2008, 20:16
Честито и браво за смелото решение! Страхотно е, че всичко се е наредило така добре и че всички са го приели! Аз сега се психирах че противозачатъчните ми не ме пазят :D

krem4et0
12-12-2008, 07:34
И аз знам, че след секцио възстановяването е с месеци...Е, аз лично избор нямам-поради няколко причини няма как да раждам естествено. Но за бъдещето бебе е мнго по-полезно да премине през родовия канал. Стресът е много по-малък.....

Бтв, Весна блазе ти. Моя оръфляк 4 години и 3 месеца не ми е предложил брак.....не можел, докато не е сигурен, че може да ми осигури животът, на който съм свикнала!

Wrathchild
12-12-2008, 08:00
Принципно са жена, на която не й се НАЛАГА да ражда със секцио, не е препоръчително да ражда по друг, освен по естествения начин.
Моят пък ми обеща как на следващата високосна се женим. Е, да видим.

darla
12-12-2008, 08:16
krem4eto,az puk mislq,4e za bebeto stresa e mn po-maluk ako izleze s operaciq,za6toto prosto go izkarzvat i gotovo.ako trugne opo normalniq put-v mnogo slu4ai se zakle6tva,trugva s krakata napred,ne iska sda izliza(t.e. jenata gubi kontrakcii)i pri vsi4ki tezi slu4ai se nalaga naprimer doktor da natiska rajda6tata po korema,za da izbuta bebeto(ako e sprqlo),ili puk ako e trugnalo s krakata napred-pak se stiga do sekcio(taka izjivqva6 i dvata vida bolka),a nedai si poje forceps.ne iskam dapla6a nikoi,no e fakt,4e za sekcio-to se nosqt adski mnogo mitove i legendi.poznavam nqkolko jeni,rodili kato men i vazstanovili se za 2-3 dni.qvno vsi4ko e vupros na organizam,no nqma kak da razbere6,dokato ne ti se slu4i

SINDEL
12-12-2008, 08:19
Ще раждам със секцио.. Ужасява ме мисълта да ме разпорят като шаран отдолу, благодаря много :?

krem4et0
12-12-2008, 11:10
Дарла, аз избор нямам. Сърцето ми няма да издържи естествено раждане...Или поне ще съм подложена на голям риск. Но стресът за бебето е от това, че то не преминава през влагалището, не преминава през всички естествени за него процеси. Същото важи и за майката. Моята майка е раждала сестра ми 20 часа и отгре, но казва, че е забравила всяка болка, щом е видяла бебето си. е искам да не видя бебето си, когато се роди(е, упойката може да не е пълна..амапак си омаян), искам да го родя, а не да го извадят насилствено, против природата от мен..но нямам избор. Очите ми също не са добре. Ако можех да избера бих го родила, защото знам, че е по-добре за него.....ама не мога!

Всеки си решава. Може и да не те боли, но да родиш естествено...За мен това е идеалният вариант. Но аз бих изтърпяла канск мъки, за да родя живо и здраво бебче....Голям страх ми е, че това може и да не се случи..никога!

VeSna
12-12-2008, 12:41
Не търся мнения просто исках да споделя :grin: И аз и гаджето ми малко се шокирахме като разбрахме (се пак и не е свършвал в мене и противозачатъчни и е станало...)

moje li da popitam koi e svyr6val v tebe kato ne e bil gadjeto ti ? :-o

Бебета стават и от самия акт, не е задължително да всърши в мен... (малко вероятно, но възможно)

VeSna
12-12-2008, 12:42
ami az rodih operativno(sekcio) i moga da ti kaja SAMOplusove na tova rajdane!Iskah da rodq normalno,no se naloji da rodq taka,sled tova si blagoslavqh dnite,4e rodih s operaciq ne,za6toto za normalno rajdane e imalo uslojneniq-nqma6e nikakvi,no kato gledah okolo men rodilkite s normalno rajdane kak se vuzstanovqvat i kak az se vazstanovqvam...a i samoto rajdane kak im minava-ne,blagodarq!
Е аз имах една учителка,беше родила секцио и каза,че било гадно.Че се възстановявала много време,че я боляло много след това...че ако си родила нормално след 2-3 дена си хващаш бебето,живот и здраве, и си заминаваш,а тя е била на легло много време. Аз се наплаших от таз манипулация

Леля ми роди оперативно и на 3-я ден я изписаха от болницата... Никакви болки, никакви проблеми и т.н.

VeSna
12-12-2008, 12:47
И аз знам, че след секцио възстановяването е с месеци...Е, аз лично избор нямам-поради няколко причини няма как да раждам естествено. Но за бъдещето бебе е мнго по-полезно да премине през родовия канал. Стресът е много по-малък.....

Бтв, Весна блазе ти. Моя оръфляк 4 години и 3 месеца не ми е предложил брак.....не можел, докато не е сигурен, че може да ми осигури животът, на който съм свикнала!


:) за брака - споко, ще ти предложи, и се радвай, че мисли за теб :) аз незнам моя как го е решил и какво е мислел, но сега вече отърване от мен - НЯМА :razz:

VeSna
12-12-2008, 12:48
Принципно са жена, на която не й се НАЛАГА да ражда със секцио, не е препоръчително да ражда по друг, освен по естествения начин.
Моят пък ми обеща как на следващата високосна се женим. Е, да видим.

Абе въобще не ми пука кое е препоръчително и кое - не... Няма аз да се мъча часове да одя и да ме шият и да не мога да се изпикая без да умирам от болка... Нема какво да се спори тука :)

VeSna
12-12-2008, 12:59
Дарла, аз избор нямам. Сърцето ми няма да издържи естествено раждане...Или поне ще съм подложена на голям риск. Но стресът за бебето е от това, че то не преминава през влагалището, не преминава през всички естествени за него процеси. Същото важи и за майката. Моята майка е раждала сестра ми 20 часа и отгре, но казва, че е забравила всяка болка, щом е видяла бебето си. е искам да не видя бебето си, когато се роди(е, упойката може да не е пълна..амапак си омаян), искам да го родя, а не да го извадят насилствено, против природата от мен..но нямам избор. Очите ми също не са добре. Ако можех да избера бих го родила, защото знам, че е по-добре за него.....ама не мога!

Всеки си решава. Може и да не те боли, но да родиш естествено...За мен това е идеалният вариант. Но аз бих изтърпяла канск мъки, за да родя живо и здраво бебче....Голям страх ми е, че това може и да не се случи..никога!

Кремче, пълна заблуда е да си мислиш ,че при секциум не се ражда здраво, развито дете! Има доста бебета родени така и са си напълно нормални, жизнени, здрави... Естествения процес... Това значи трябва да означава, че инвитрото не е естествен процес, значи е лошо за бебето, за майката? Всичко се развива, няма как да казваме кое е правилно и кое не... Но не съм съгласна, че трябва да раждам като едно време (прабаба ми у градината, сама ...), все пак всичко се е развило и аз немисля, че когато хората си знаят работата ще е лошо...

ПС: Казвали са ми, че имам "обърнаа матка" и най-вероятно няма да мога да родя по естествен начин, но дори да имам избор неискам! (Ако знам, че има опасност за бебето, адски болки ще изтърпя, но като знам, че няма - еми няма да се мъча и аз... Все пак си ми е жал за мене си...)

darla
12-12-2008, 13:32
azne otri4am estestvenoto rajdane-naprotiv!Kogato doktora mi kaza,4e trqbav da rodq operativno(ne zaradi nqkakuv seriozen problem,a go prenosih 2sedmici,to nqma6e i namerenie da izliza,a vodata ve4e zapo4va da zagniva),ta v tozi moment poludqh,otrekoh se ot toq lekar,hodihme i do sf i tam su6to potvurdiha 4e 6te e nai-dobre da ne 4akakme beb4o sam da se seti da izliza.i posle,dokato bqh v rodilno,supostavqiki svoeto sustoqnie s tova na normalno-rodilite jeni(dori na tezi,pri koito e minalo nai-leko),prosto nqma baza za sravnenie.moqta nai-dobra priqtelka rodi normalno-6 vun6ni i 14 vutre6ni 6eva,koeto e SUVSEM normalno i ne e nqkakuv problem-tq rodi predi godina i 3 meseca(2dni sled men) i dori v momenta,kogaopravi sex s umja si-na neq i na nego im ubivat tezi vutre6ni 6evove,a vun6nite-nemoje da se gleda otdolu,za6toto si e kurpena i izglejda kato...a e mlado momi4e-na 24.za6to da si pri4inqvam tova sled,kato vidqh,4e vsi4ko moje da se izbegne.Ako edin den (dai Boje) na put e vtoro dete,pak 6te go rodq s operaciq.ne nalagam mnenieto si na nikoi i ne usporvam 4ujdite.

GabisiTa
12-12-2008, 14:08
Честито! :) Ти си един от малкото хора във форума, които се радват на такава новина :)

krem4et0
12-12-2008, 14:56
Майка ми има по 2 шева от всяко раждане.....

както и да е.....просто съм чувала и чела, че е добре за бебето да премине по този път. Друг е въпросът, че е по-болезнено. В крайна сметка всяка жена си решава. Важното е бебето да е добре и толкова.....
А бракът го чакам отдавна, ма здраве да е. Преди ми беше по-мерак. Сега от работа не ми остава време да мисля и да се тормозя за това...когато му дойде времето.

Още 1 път честито и леко бременеене. Няма да е зле да споделяш отвреме-навреме как вървят нещата, че и ние 1 дн ще минем по този път-да знаем повече.

vivteen
12-12-2008, 15:13
Честито бебче :grin: Да ти е живо и здаро и ти пожелавам леко раждане :-)

VeSna
12-12-2008, 16:45
Майка ми има по 2 шева от всяко раждане.....

както и да е.....просто съм чувала и чела, че е добре за бебето да премине по този път. Друг е въпросът, че е по-болезнено. В крайна сметка всяка жена си решава. Важното е бебето да е добре и толкова.....
А бракът го чакам отдавна, ма здраве да е. Преди ми беше по-мерак. Сега от работа не ми остава време да мисля и да се тормозя за това...когато му дойде времето.

Още 1 път честито и леко бременеене. Няма да е зле да споделяш отвреме-навреме как вървят нещата, че и ние 1 дн ще минем по този път-да знаем повече.

Благодаря пак на всички!

Кремче, винаги съм си мислела, че човек сам си кове съдбата, но да ти кажа честно нещо се разубеждавам - каквото ти е писано и какъвто ти е късмета - така ще бъде! Надявам се с бебчо всичко да е наред - в петък ще разбера - на лекар съм (трябва да се види дали се развива нормално плода - аз като не съм и предполагала че съм бременна и не съм се пазила, вдигала съм тежко, секс, не съм се обличала ...) и малко ме е страх да не съм му навредила с нещо - моля се всичко да е наред... Пък какъвто ми е късмета...

krem4et0
12-12-2008, 17:32
И аз се моля......Права си..каквото ни е писано, това ще стане. Господ си знае работата!

traka
12-13-2008, 04:52
Весна Честито!... аз ти казах, че скоро ше задаваш други въпроси, а по повод болките в гърдите подкрепяш ли ме вече :P Шегичка много се радвам... аз за сега смятам да раждам нормално, но както Дарла каза нищо не се знае... за това ще ти кажа + евентуално на естественото раждане(ако ги има)... аз към края на април трябва да съм с бебче, така че ше споделям тогава. Леко бременеене както казват в един друг форум и да ти носи само радост тази новина ... :-)

SMoKe_BoY
12-13-2008, 05:21
Честито :) :) :) Само искам да ти кажа че когато ти прочетах поста и просто се усмихнах :)

Infinity
12-13-2008, 09:15
Честито страхотно е това което правиш наистина :) Лека бременност и леко раждане нека да си имате най-прекрасното детенце :)

pandelka
12-13-2008, 09:20
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)

Хаа.. поне ше си има млада майка.. :lol:

darla
12-13-2008, 09:45
^da,posle 6te e pove4e priqtelka na deteto si.:)

VeSna
12-13-2008, 11:46
Весна Честито!... аз ти казах, че скоро ше задаваш други въпроси, а по повод болките в гърдите подкрепяш ли ме вече :P Шегичка много се радвам... аз за сега смятам да раждам нормално, но както Дарла каза нищо не се знае... за това ще ти кажа + евентуално на естественото раждане(ако ги има)... аз към края на април трябва да съм с бебче, така че ше споделям тогава. Леко бременеене както казват в един друг форум и да ти носи само радост тази новина ... :-)

Аз само веднъж бях на преглед и не съм питала горе долу за термина - дойде ми много така... Иначе за гърдите съм съгласна :oops: болката е малко по-различна :) И леко бременеене и на теб!

VeSna
12-13-2008, 11:48
Честито :) :) :) Само искам да ти кажа че когато ти прочетах поста и просто се усмихнах :)

Аз отначало се посттреснах (особенно след 1-те думи на лекаря "абортът се прави до 3 месец имаш време...." - отякох "НЕ! Мое си е и ще го гледам!") и след няколко часа имах една тъпа усмивка, която ощт ме държи :oops:

VeSna
12-13-2008, 11:50
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)

Хаа.. поне ше си има млада майка.. :lol:

:lol: еми да - на 20 съм майка, на 40-45 живот и здраве - баба :lol: поне ще мога да му помагам с нещо на детенцето ми, а няма само да му се пречкам и да му създавам допълнителни грижи...

foreverr
12-13-2008, 12:22
Поздравеления за бебчето, дано да е живо и здраво и ти да си жива и здрава!ИИ ЕВАЛА за това, че си една разумна жена която не е обила едно невинно човеченце и си си го задържала :-)

literbebe
12-13-2008, 15:27
тва е супер готинко,да ти е живо и здрави4ко и мн да си го оби4ате,лека бременност и вси4ко най-най :grin: :grin: :grin:

traka
12-14-2008, 06:11
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)

Хаа.. поне ше си има млада майка.. :lol:

:lol: еми да - на 20 съм майка, на 40-45 живот и здраве - баба :lol: поне ще мога да му помагам с нещо на детенцето ми, а няма само да му се пречкам и да му създавам допълнителни грижи...

Весна с мъжа ми си напрвихме бебето веднага след сватбата и да ти кажа точно това ни беше и в главите "по-добре млад родител, отколкото "баба" на детето ми" баба не заради друго ами повечето жени и мъже лежат на това първо да са осигурени материално и да са завършили по две вишета(майка ми е с 2 и половина и имаме 35г. разлика), за да бъдат готови вече за семейство. На финала се получава дете в пубертета и майка в критическата не ща да ти казвам ква картинка е било и кви скандали са се вихрили вкъщи щото никой не отстъпва. За това съм на мнението на Дарла по-добре приятелка с детето отколкото зъл враг :)

VeSna
12-14-2008, 07:40
traka, съгласна съм въпреки, че поне на 23-24 трябваше да съм... Но така се получи (хората овулация гонят, дни броят, с години опитват...а при мен - божа работа...). Или съм проклето или съм късметлия - ще се разбере по-натам....

xbLaHx
12-14-2008, 08:26
Честито :grin: Да ти е живо и здраво 8)

traka
12-14-2008, 08:32
traka, съгласна съм въпреки, че поне на 23-24 трябваше да съм... Но така се получи (хората овулация гонят, дни броят, с години опитват...а при мен - божа работа...). Или съм проклето или съм късметлия - ще се разбере по-натам....


Късмет е и никога не си мисли друго. Един нов живот ще се появи и ше си го обичкаш повече от всичко. Аз съм на 22 мъжа ми е на 23 :) и се чувстваме готови. Ще го почувстваш и ти като почне да ритка и ще ти е най-сладкия момент в живота :)

darla
12-14-2008, 09:06
ei,mnogo vi se radvam na temi4kata.moeto pate v momenta sedi v men,qde kru6a i gleda Me4o Puh-ne,4e razbira o6te kakvo se slu4va vuv film4eto,de! :D

krem4et0
12-14-2008, 09:32
Мамички, гледайте наука за бебетата от 15 часа по БТВ.

niki7y
12-14-2008, 16:51
честито да ти е живо и здраво бебенцето :-) :-) :-)

VeSna
12-15-2008, 15:03
Вече имаме пулс! :grin: :grin: :grin: днес бях на лекар и го видях как пулсира и му чухме тоновете :) Засега всичко е наред (2-ри лекар ми мрънка за тея течения и никой не ми дава компетентно мнение...) В четвъртък съм на лекар в софия и там вече ще се установи всичко (надяввам се) :)

niki7y
12-15-2008, 15:46
4estit0o.. :-)

darla
12-15-2008, 15:56
Vesna,az ne pro4etoh po-gornite ti mneniq otnosno te4enieto,no predpolagam ti se e poqvilo nqkakvo te4enie-tova e absolutno normalno pri bremennite.obiknoveno e na periodi-poqvqva se,posle iz4ezva za izvestno vreme,posle pak se poqvqva i taka prez cqlata bremennost.Vse pak sega organizma ti korenno se promenq i trqbva da znae6,4e sled kato rodi6 6te zabelqzva6 suvsem razli4ni ne6ta i promeni-ne6ta,koito predi ne sa ti okazvali vliqnie,sega 6te okazvat i obratnoto.Naprimer az predi da rodq NIKOGA ne sa mi izlizali pupki ili ne me e bolql korema predi da mi doide.ot kakto rodih tova se promeni.tova e elementaren primer,za koito se se6tam v moment,anona momenti zabelqzvam i dr ne6ta.

niki7y
12-15-2008, 16:03
m0mi4eta widqh 4e si goworite za te4eniq i tyk ako nqmate ni6to protiw shte se namesq az .. i az imam takowa te4enie..samo 4e moeto e wseki den. i trqq da hodq s ejednewni prewrazki .. hodih na doktor i ginekolog i te mi kazah 4e ni6y mi nqma.. wie imate li ili imateli nqkakwa ideq ot kakwo moje da e :shock: :shock: :shock:

darla
12-15-2008, 16:06
^az ti pisah v tvoqta tema.ako iska6 dai da produljim tam

niki7y
12-15-2008, 16:09
ok

BlackWings
12-20-2008, 15:00
Щом се радваш на непланираното бебе - и ние се радваме - честито да ти се роди живо и здраво и много да те радва. :wink: И освен това ти се възхищавам на смелостта че си се решила да го родиш толкова млада.:)
Само дето сериозно ме паникьоса по повод на противозачатъчните :shock: :shock: :shock: :shock: Как е възможно да пиеш хапчета и да не свършва в теб , и да забременееш - това за мен ще е кошмар , и като слушам и за забременяване и с презерватив ми минава желание за всякакъв секс. Много се плаша така , моя май ще го минавам на монашески живот.

mirkisss
12-20-2008, 15:02
ЧЕСТИТОО !! :grin:
Ако е момиче г0 кръсти на мене :grin: :D :-)

x3eme
12-20-2008, 15:10
щом си бременна помисли си за последствията от това и прецени готова ли си да понесеш такъв товар на раменете си.за това се изисква голяма отговорност.ако си готова...честито бебе :)

VeSna
12-20-2008, 17:39
Да помислила съм... Надявам се да не съм сгрешила в решението си, но го искам... Моето бебче си е все пак...

x3eme
12-20-2008, 17:41
Да помислила съм... Надявам се да не съм сгрешила в решението си, но го искам... Моето бебче си е все пак...togava da ti e jivo i zdravo i vsi4ko nai nai :-)

VeSna
12-20-2008, 17:44
ЧЕСТИТОО !! :grin:
Ако е момиче г0 кръсти на мене :grin: :D :-)

Aко си Катрин или Катерина ще бъде на теб :P

mirkisss
12-20-2008, 17:52
:-) :-) :-) :-)

VeSna
12-20-2008, 17:53
Щом се радваш на непланираното бебе - и ние се радваме - честито да ти се роди живо и здраво и много да те радва. :wink: И освен това ти се възхищавам на смелостта че си се решила да го родиш толкова млада.:)
Само дето сериозно ме паникьоса по повод на противозачатъчните :shock: :shock: :shock: :shock: Как е възможно да пиеш хапчета и да не свършва в теб , и да забременееш - това за мен ще е кошмар , и като слушам и за забременяване и с презерватив ми минава желание за всякакъв секс. Много се плаша така , моя май ще го минавам на монашески живот.

Има около 1 % при който хапчетата не предпазват и не действат - аз съм от печелившите... И незнам какъв е % да забременея само от предекуационна течност ... и да си уцеля овулацията... Но стана... Лекарката само каза, че е чувала за такива като мен, но не беше виждала :lol:

traka
12-20-2008, 18:17
За всичко си има първи път :)

Beleth
12-20-2008, 18:49
Честито!

VeSna
12-20-2008, 20:00
За всичко си има първи път :)

И то все аз - карък ли съм, късметлия ли... Незнам вече :lol:

traka
12-21-2008, 06:38
Казах ти го и преди. Късмет е, за нищо друго не си мисли :)

kalpazanka
12-21-2008, 06:57
Radvam se,4e se radva6 na novinata!Dano malkoto 4ove4e vi donese samo 6tastie i dobri emocii.Dano i 4oveka do teb naistina se okaje stailen i seriozen.A za u4eneto-ako si zado4no nqma da ima6 problem da produlji6-ot gledna to4ka griji kum malkoto 4ove4e.6te ti e nujna pomo6t ot partniora ti i babite,no 6te se spravi6
:)

Зная, но проблема е, че моята специялност няма задочно, имам няколко варянта, които ме усройват, но ще видим до 1-2 седмици какво ще се получи... Благодаря за пожеланията!
Честито! Пожелавам ти леко бременеене и едно сладко послушно съкровище!!!

Бтв медицина ли си или стоматология?

BlackWings
12-21-2008, 09:47
Radvam se,4e se radva6 na novinata!Dano malkoto 4ove4e vi donese samo 6tastie i dobri emocii.Dano i 4oveka do teb naistina se okaje stailen i seriozen.A za u4eneto-ako si zado4no nqma da ima6 problem da produlji6-ot gledna to4ka griji kum malkoto 4ove4e.6te ti e nujna pomo6t ot partniora ti i babite,no 6te se spravi6
:)

Зная, но проблема е, че моята специялност няма задочно, имам няколко варянта, които ме усройват, но ще видим до 1-2 седмици какво ще се получи... Благодаря за пожеланията!
Честито! Пожелавам ти леко бременеене и едно сладко послушно съкровище!!!

Бтв медицина ли си или стоматология?
Може да е архитектура :wink:

kalpazanka
12-21-2008, 09:49
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

bqsna_teenagerka
12-21-2008, 09:52
ЕЕ честито! това че всички се радвват е прекрасно :) за съжаление..аз не съм следяла темите ти :С просто за6тото...рядко влизам..и имам един въпрос на колко години си?

sexita
12-21-2008, 09:53
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

Какво учиш?

kalpazanka
12-21-2008, 10:01
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

Какво учиш?
Медицина. Защо питаш? :)

Sladyranka14
12-21-2008, 17:16
Честито миличка дано всичко да е наред :-)

favor_91
12-21-2008, 21:48
Да ти е живо и здраво детенцето :grin:

MegabytE
12-21-2008, 23:32
Вече имаме пулс! :grin: :grin: :grin: днес бях на лекар и го видях как пулсира и му чухме тоновете :) Засега всичко е наред (2-ри лекар ми мрънка за тея течения и никой не ми дава компетентно мнение...) В четвъртък съм на лекар в софия и там вече ще се установи всичко (надяввам се) :)
Кажи ми, че имаш повече от 20 години, моля те!

bazzil
12-22-2008, 14:47
Щом се радваш на непланираното бебе - и ние се радваме - честито да ти се роди живо и здраво и много да те радва. :wink: И освен това ти се възхищавам на смелостта че си се решила да го родиш толкова млада.:)
Само дето сериозно ме паникьоса по повод на противозачатъчните :shock: :shock: :shock: :shock: Как е възможно да пиеш хапчета и да не свършва в теб , и да забременееш - това за мен ще е кошмар , и като слушам и за забременяване и с презерватив ми минава желание за всякакъв секс. Много се плаша така , моя май ще го минавам на монашески живот.

Има около 1 % при който хапчетата не предпазват и не действат - аз съм от печелившите... И незнам какъв е % да забременея само от предекуационна течност ... и да си уцеля овулацията... Но стана... Лекарката само каза, че е чувала за такива като мен, но не беше виждала :lol:

Чеки малко е VeSna ти в предишната си тема дето беше закъснява ми след прием на противозачатъчни, ти казваш че си взела някакъв блистер за да ти закъснее меснтруацията, ми тогава как искаш да те предпазят като не са ти предписани от лекар бе ?? Ако греша поправи ме? Пила ли си редовно противозачатъчни??? Щото аз никъде не видях да си го казала това.. :?

VeSna
12-22-2008, 19:04
Щом се радваш на непланираното бебе - и ние се радваме - честито да ти се роди живо и здраво и много да те радва. :wink: И освен това ти се възхищавам на смелостта че си се решила да го родиш толкова млада.:)
Само дето сериозно ме паникьоса по повод на противозачатъчните :shock: :shock: :shock: :shock: Как е възможно да пиеш хапчета и да не свършва в теб , и да забременееш - това за мен ще е кошмар , и като слушам и за забременяване и с презерватив ми минава желание за всякакъв секс. Много се плаша така , моя май ще го минавам на монашески живот.

Има около 1 % при който хапчетата не предпазват и не действат - аз съм от печелившите... И незнам какъв е % да забременея само от предекуационна течност ... и да си уцеля овулацията... Но стана... Лекарката само каза, че е чувала за такива като мен, но не беше виждала :lol:

Чеки малко е VeSna ти в предишната си тема дето беше закъснява ми след прием на противозачатъчни, ти казваш че си взела някакъв блистер за да ти закъснее меснтруацията, ми тогава как искаш да те предпазят като не са ти предписани от лекар бе ?? Ако греша поправи ме? Пила ли си редовно противозачатъчни??? Щото аз никъде не видях да си го казала това.. :?


Е да взех, че ми всърши стария (дето си ги пиех редовно ) и исках да ми закъснее с още наколко дни - затова се наблъсках после със 15-тина хапчета за 3-4 дни... Иначе от няколко месеца бях (2-3) на противозачатъчни.... И така - или късмет или какър...

VeSna
12-22-2008, 19:05
Radvam se,4e se radva6 na novinata!Dano malkoto 4ove4e vi donese samo 6tastie i dobri emocii.Dano i 4oveka do teb naistina se okaje stailen i seriozen.A za u4eneto-ako si zado4no nqma da ima6 problem da produlji6-ot gledna to4ka griji kum malkoto 4ove4e.6te ti e nujna pomo6t ot partniora ti i babite,no 6te se spravi6
:)

Зная, но проблема е, че моята специялност няма задочно, имам няколко варянта, които ме усройват, но ще видим до 1-2 седмици какво ще се получи... Благодаря за пожеланията!
Честито! Пожелавам ти леко бременеене и едно сладко послушно съкровище!!!

Бтв медицина ли си или стоматология?


Нито едното - инжинерна екология.... Простотия...

VeSna
12-22-2008, 19:08
ЕЕ честито! това че всички се радвват е прекрасно :) за съжаление..аз не съм следяла темите ти :С просто за6тото...рядко влизам..и имам един въпрос на колко години си?

На 19 (сигурно ще ми липсва 1 месец за 20 докато родя...)

sapa91
12-22-2008, 19:24
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)


честито :) аз смятам че е рано още все пак живота те първа започва за теб но щом всичко е ОК и сте щастливи другото не е важно :) честито пак :)

VeSna
12-22-2008, 19:27
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)
Момче или момиче ще е? Иии бтл на колко си?

Незнам - май към 6 мясец се разбира пола, аз съм 5 седмица - още е рано да ми кажат. Години на 19 и няколко месеца - към 20 ще го родя :)


честито :) аз смятам че е рано още все пак живота те първа започва за теб но щом всичко е ОК и сте щастливи другото не е важно :) честито пак :)

И аз мисля, че е рано, но като е станало така - няма да си го убия, за тея 2-3 години за да се накефя... Има време + това аз не съм умряла, аз просто ще имам дете 8-) Бабата ще го гледа 2 часа, а аз и мъжът ми ще излизем за по една бира 8) (не непрекъснато разбира се, но когато искаме ще можем )

Neprikosnovena
12-22-2008, 19:45
Честито.. поне някой от случайно забременялите да се радва.. :)

4estito :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

bazzil
12-22-2008, 20:59
Щом се радваш на непланираното бебе - и ние се радваме - честито да ти се роди живо и здраво и много да те радва. :wink: И освен това ти се възхищавам на смелостта че си се решила да го родиш толкова млада.:)
Само дето сериозно ме паникьоса по повод на противозачатъчните :shock: :shock: :shock: :shock: Как е възможно да пиеш хапчета и да не свършва в теб , и да забременееш - това за мен ще е кошмар , и като слушам и за забременяване и с презерватив ми минава желание за всякакъв секс. Много се плаша така , моя май ще го минавам на монашески живот.

Има около 1 % при който хапчетата не предпазват и не действат - аз съм от печелившите... И незнам какъв е % да забременея само от предекуационна течност ... и да си уцеля овулацията... Но стана... Лекарката само каза, че е чувала за такива като мен, но не беше виждала :lol:

Чеки малко е VeSna ти в предишната си тема дето беше закъснява ми след прием на противозачатъчни, ти казваш че си взела някакъв блистер за да ти закъснее меснтруацията, ми тогава как искаш да те предпазят като не са ти предписани от лекар бе ?? Ако греша поправи ме? Пила ли си редовно противозачатъчни??? Щото аз никъде не видях да си го казала това.. :?


Е да взех, че ми всърши стария (дето си ги пиех редовно ) и исках да ми закъснее с още наколко дни - затова се наблъсках после със 15-тина хапчета за 3-4 дни... Иначе от няколко месеца бях (2-3) на противозачатъчни.... И така - или късмет или какър...

Ахам, значи аз съм в грешка, извинявай :) А тея противозачатъчни гинеколог ли ти ги предписа дето си ги пила 2-3 месеца..

П.П Ами живо здраво да се роди лека бременност и всичко най-добро :) :)

VeSna
12-22-2008, 21:13
Генеколог - предишния път... После имах почивка няколко месеца (без партньор) и сега пак ги бях почнала ама са 2 месеца, не 3 - моя грешката :oops:

sexita
12-23-2008, 14:45
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

Какво учиш?
Медицина. Защо питаш? :)
Мислех че учиш дентална медицина

kalpazanka
12-23-2008, 16:08
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

Какво учиш?
Медицина. Защо питаш? :)
Мислех че учиш дентална медицина
Тц, не ме влече изобщо!

sexita
12-23-2008, 16:11
Толкова се надявах да видя колежка, решила да бременее и да учи.....тюх...

Какво учиш?
Медицина. Защо питаш? :)
Мислех че учиш дентална медицина
Тц, не ме влече изобщо!
И мене...но помагам на приятеля ми :D
Не разбира много добре български и като плямпат на лекциите нищо не разбира,за това му обяснявам аз. Но не мисля да го уча... Искам медицина

MegabytE
12-24-2008, 14:20
ЕЕ честито! това че всички се радвват е прекрасно :) за съжаление..аз не съм следяла темите ти :С просто за6тото...рядко влизам..и имам един въпрос на колко години си?

На 19 (сигурно ще ми липсва 1 месец за 20 докато родя...)
Честито, живи и здрави.
Та на темата, на 19 и ще имаш дете... бухахахахахахахаха :shock: :shock: :razz: :razz: :razz:
Прецакана си, аз съм на 19, ама не съм жена, имам мозък. Кръсти го на мен или Иван(Иван е българска царска титла).
П/п: Не се казвам Иван, ама е готино име.

darla
12-24-2008, 14:30
4akai sega,az sum na 19,imam beb4e na 1godinka,t.e.rodih na 18.Ne se 4uvstvam nikak precakana!Nito ot kum razvitie,nito ot kum u4ene,nito ot kum izlizane,nito ot kum lubov...ne se izkazvai taka ostro ako obi4a6

MegabytE
12-24-2008, 14:38
4akai sega,az sum na 19,imam beb4e na 1godinka,t.e.rodih na 18.Ne se 4uvstvam nikak precakana!Nito ot kum razvitie,nito ot kum u4ene,nito ot kum izlizane,nito ot kum lubov...ne se izkazvai taka ostro ako obi4a6
Ооооооооооо, не! А после обществото било на тоя хал.
Добре де, ти нали осъзнаваш, че след има- нема 5-6 години, ще си прецакана, захвърлена и с дете, къде, че одиш тогава?
Ваще родители нема ли ги, боли ли ги изобщо?!

darla
12-24-2008, 14:47
Vij sega,tova,4e ot skapaniq brak na maika ti i ba6ta ti i nqkolko priqtel4eta okolo teb si re6il,4e traini brakove nqma-problema e tvoi.Az sum dete na razvedeni roditeli,no pokrai men ima tolkova mnogo semeini dvoiki,koito sa s dulgogodi6en brak-pove4e ot 10 i vsi4ko e nared.Nikoi ne mi dava garanciq,4e i az 6te imam tozi kusmet,ama nikoi ne moje da mi kaje i 4e nqma da imam dulgotraino i zdravo semeistvo,nali?!Taka,kakto az nemoga da ubedq nqkoq,4e trqbva da zadurji deteto si na tazi vuzrast,taka i men nikoi nemoje da me ubedi,4e sum napravila gre6ka!

MegabytE
12-24-2008, 14:50
no pokrai men ima tolkova mnogo semeini dvoiki,koito sa s dulgogodi6en brak
Искаш да кажеш, че им още като вас?! Стига де, да не прекаляваме!
Е, ти вярвай, на това дередже само вярата ти остава, че няма задна, Дарле.

darla
12-24-2008, 14:58
ne,be,plitkoumen!Kak spored teb 6te sa s po 10+ godi6en brak ako sa moi vrustnici.Govorq za muje i jeni na po 35-40! Neka ne psorim i ne vodim izli6ni razgovori,misleneto ti e ograni4eno za men.
Pojelavam ti vesela Koleda i 6tastliva Nova Godina! :)

MegabytE
12-24-2008, 14:59
ne,be,plitkoumen!Kak spored teb 6te sa s po 10+ godi6en brak ako sa moi vrustnici.Govorq za muje i jeni na po 35-40! Neka ne psorim i ne vodim izli6ni razgovori,misleneto ti e ograni4eno za men.
Pojelavam ti vesela Koleda i 6tastliva Nova Godina! :)
Айде, айде, да не се обиждаме, спазвай добрия тон!
Бащата на колко 31 години е? :oops:

darla
12-24-2008, 15:06
27.zaeedno sme ot 3 godini,ojenihme se predi 1 :)
Ok,6te spazvam dobriq ton,no prosto ne mi dopada,kogato nqkoi pravi takiva leko zaqdlivi komentarii to po pzaobilokniq na4in :)
Leka ve4er,ostavqm vi

MegabytE
12-24-2008, 15:13
27.zaeedno sme ot 3 godini,ojenihme se predi 1 :)
Ok,6te spazvam dobriq ton,no prosto ne mi dopada,kogato nqkoi pravi takiva leko zaqdlivi komentarii to po pzaobilokniq na4in :)
Leka ve4er,ostavqm vi
Аха... :shock:

darla
12-24-2008, 15:14
:lol:

MegabytE
12-24-2008, 15:15
:lol:
Ти се смееш, ама на мен ми се плаче...

darla
12-24-2008, 15:16
popla4i si,az 6te ti se posmeq.

MegabytE
12-24-2008, 15:19
popla4i si,az 6te ti se posmeq.
Ти ще ми се слееш 5 минути, а аз 55 години. :grin:
Местожителство: v nai-mokrite ti suni6ta
Добре де, отива ли на една майка такова разюздано поведение?

Еврика!
Професия:model
Значи е истина т'ва за моделите, убави в краката слаби в главата. :oops: :-o

darla
12-24-2008, 15:22
Haha,mestojitelstvoto sum go pisala predi 4 godini-kogato se registrirah v saita.ama neka si sedi,napomnq mi za starite vremena

MegabytE
12-24-2008, 15:23
Haha,mestojitelstvoto sum go pisala predi 4 godini-kogato se registrirah v saita.ama neka si sedi,napomnq mi za starite vremena
Тогава си била на 15... :oops: :oops:

darla
12-24-2008, 15:25
imenno

Wrathchild
12-24-2008, 15:28
Че една жена като е майка живота й не свършва. Секс ли да не прави дарла по случай, че е родила?

MegabytE
12-24-2008, 15:29
imenno
Добре де, не усетили тънкия намек?

darla
12-24-2008, 15:35
usetih go,ama vse pak sum bila na 15 predi 4 godini!Kakvo iska6 da ti kaja-kaji,4e da ti go kaja i da si spokoen

MegabytE
12-24-2008, 15:37
usetih go,ama vse pak sum bila na 15 predi 4 godini!Kakvo iska6 da ti kaja-kaji,4e da ti go kaja i da si spokoen
Не аз съм спокоен, просто се отчайвам. :-o
Тааа, ти тъкмо щеше да ни оставяш...

darla
12-24-2008, 15:39
abe,da,be i az sum spokoina.ama ti moje6 da se ot4aiva6 i na same.

MegabytE
12-24-2008, 15:48
abe,da,be i az sum spokoina.ama ti moje6 da se ot4aiva6 i na same.
Така е, ти достатъчно си го закъсала, защо съм ти аз да те подсещам. :-D

darla
12-24-2008, 15:58
Az se 4uvstvam 4udesno s muja si i deteto si,s priqtelite si.Ne me misli. :)

MegabytE
12-24-2008, 17:49
Az se 4uvstvam 4udesno s muja si i deteto si,s priqtelite si.Ne me misli. :)
Что мы натворили?!
Аааа, абаш! И на тебе, успех в живота, ще ти е нужен.

darla
12-24-2008, 18:00
Uspeh na vseki e nujen,mislq!

MegabytE
12-24-2008, 19:12
Uspeh na vseki e nujen,mislq!
Е, ти са ако почваш да мислиш, забрави. Много хубава си на бала, иначе.

darla
12-24-2008, 19:51
Nqkak si ne ti se polu4ava da si zabaven i leko ironi4en... 8)

x3eme
12-24-2008, 19:52
nito q poznava6 nito ni6to ama te obijda6 tuka si4ko jivo nared.kak pa da mu eba maikata ne vi spre ustata da gi govorite tiq gluposti :?

PeshoSexa
12-24-2008, 19:59
трябва да отида до магазина за да зема от хл еба

ZNSDAP
12-24-2008, 20:09
Най-хубавото нещо което може да ти се случи е бебе :)

MegabytE
12-24-2008, 21:01
nito q poznava6 nito ni6to ama te obijda6 tuka si4ko jivo nared.kak pa da mu e** maikata ne vi spre ustata da gi govorite tiq gluposti :?
Ъ?

Vincent
12-24-2008, 23:55
Поздравления за това че си решила да го задържиш :grin: пожелавам ти успех и мн хубави моменти с дребосъчето :D :-P

kalpazanka
12-25-2008, 07:55
секситке, стягай се, налягай си парцалките и почвай подготовката за кандидатстването! Набележи си ВУЗ-ове и почвай занимания с биология и химия. Само ни инструктираш кога да стискаме палци!