PDA

View Full Version : Под дъжда



daya
12-11-2008, 20:36
Вали дъждът, а аз съм там, на улицата. Вали, аз съм без чадър, но това не ми пречи. Вали и усещам как всичката тъга се отмива от мен бавно. Но не само навън вали... вали в душата ми, вали по лицето ми. Нека вали, помага ми да мисля. А за мислене имам много. Изведнъж всичко пропадна, дори без да разбера. Обърканост- това усещам. Надежда - забравила съм какво е това. Надежда за самотно сърце лишено от любов има ли? Сърце, изстрадало достатъчно, за да разбера, че любовта не съществува. Малка съм била, нищо не разбирам. Тогава защо душата ми умира?... Защо приемам всичко на сериозно, а не като игра, както би трябвало да приемат това децата? Защо искам да напусна земния свят без много въпроси за бъдещето, защо? Защо всички мълчат? Защо отговор не получавам? Пак се оказах сама... Пак няма спасение за мен... А вероятно свикнах, че светът е жесток, че не мога да го преборя.
Вали дъждът, а аз съм там, на улицата. Вали, аз съм без чадър, цялата съм мокра, подгизнала, но това не ми пречи. Сама съм, нищо ново за мен. Стъпвам в локвите и не ме интересува, че утре ще съм изстинала. Защо да ме интересува утре? Какво е утре? Време, което е след един залез, последван от изгрева. Защо да се притеснявам за "утре"? Страх ме е от нощта, от това което следва след залеза. Защо ли? Защото е още по – неясна, по - студена, по- негостоприемна, по - тайнствена от самия живот. Боя се от това, което следва нататък, но аз продължавам, там, под дъжда... Вървя, не спирам, няма спирка, на която да почина. Нямам право на време за отдих, няма време, няма място, няма начин. Затова не спирам, а вървя...
Вали дъждът, а аз съм там, няколко крачки по- нататък. Вали, аз съм без чадър, цялата съм мокра, гримът се стича по моето лице, но това не ми пречи. Няма хора около мен, сама съм. Вали, не спира, вали и ме отмива от света. Заличава следите ми, заличава мен. Аз продължавам да вървя без посока, без да оставям следи, без да има смисъл...

Jumbie483
12-13-2008, 19:01
добро е, макар че на места се губи всякакъв смисъл :)