PDA

View Full Version : Пъпки



fake_profil_123
12-12-2008, 09:24
Как да ги махна тез лайна от лицето ми :
http://picbg.net/img.php?file=3c4aaaca6b1e91dc.JPG
http://picbg.net/img.php?file=b85c04db814b46b6.JPG
http://picbg.net/img.php?file=4db68c825a6fbb66.JPG
http://picbg.net/img.php?file=a4ddbcfc457da4f8.JPG
мисля че се зачервяват при контакт с вода

LadyDy
12-12-2008, 11:15
^Не беше много свестен коментар.

По темата, използвай някаква козметика, против пъпки, мажи се с кремове, в аптеките ще те посъветват, но от по-рано е трябвало да предприемеш мерки, в краен случай отиди на дерматолог.

batkodoki
12-12-2008, 13:02
Как да ги махна тез лайна от лицето ми :
http://picbg.net/img.php?file=3c4aaaca6b1e91dc.JPG
http://picbg.net/img.php?file=b85c04db814b46b6.JPG
http://picbg.net/img.php?file=4db68c825a6fbb66.JPG
http://picbg.net/img.php?file=a4ddbcfc457da4f8.JPG
мисля че се зачервяват при контакт с вода

те не са "лайна" прощавай, понеже са си част от теб, а ти не си "лайно" - нали?!

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

UFOs
12-12-2008, 14:54
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=212055
Мисля че имаш голям проблем с бръсненето.Прочети цялата тема!

batkodoki
12-12-2008, 15:38
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=212055
Мисля че имаш голям проблем с бръсненето.Прочети цялата тема!

млади ми момко!
очевидно с вас няма да се разберем!

моята възраст е вероятно вашата удвоена + тази на вашият баща, като в последните седем осми от този дълъг период си вадя хляба по една случайност с Медицина. и пак така съвсем случайно в последната една четвърт ми се налага да обучавам лекари на медицинското изкуство.
убеден сум, че вие не сте сред обучаемите!
това е очевидно до степен на безпределност, поради което и ВИ моля да трупате актив в някои подходящ за целта раздел от типа на "СЕКС", имайки добрината да освободите от подвеждащите си становища раздела на нуждаещи се от помощ.

UFOs
12-12-2008, 15:46
Това като си доктор,не значи,че аз не мога да изразяввам мнение.Като му гледам пъпките не мисля че е от нещо друго а и да е от друго това ти или някой друг ще каже.Аз просто изразявам мнение и не го налагам.Това е по-различно нали?Все пак този форум си има име и мисля,че ти е пределно ясно какви хора на възраст влизат в него.Никаде не пише,че трябва само медицинско лице да пише в този раздел.Пак повтарям,аз изказвам само мнение,а не го налагам ;)

batkodoki
12-12-2008, 15:52
Това като си доктор,не значи,че аз не мога да изразяввам мнение.Като му гледам пъпките не мисля че е от нещо друго а и да е от друго това ти или някой друг ще каже.Аз просто изразявам мнение и не го налагам.Това е по-различно нали?Все пак този форум си има име и мисля,че ти е пределно ясно какви хора на възраст влизат в него.Никаде не пише,че трябва само медицинско лице да пише в този раздел.Пак повтарям,аз изказвам само мнение,а не го налагам ;)

ТОЧНО ТАКА!!! ето това харесвам, но когато се говори искам АРГУМЕНТИ! не тъпотии.

UFOs
12-12-2008, 16:30
Веднага се аргументирам!Първо и аз имах същия проблем.Не ми се наложи да ходя по лекари.Ходих на козметик.Тя каза,че може проблема да е от това,че се бръсна контра и да не използвам балсама за след бръснене "Nivea".Разбира се пробвах и тя се оказа права.Линка който дадох е за момче който има същия проблем и му казах това,което аз мисля,защото от личен опит знам какво е.Оказах се прав.Исказах мнението си и по тази тема.Аз няма повече какво да кажа.От тук на сетне си ти (разбира се,ако се окаже,че не е заради бръсненето) :P

batkodoki
12-12-2008, 17:09
Веднага се аргументирам!Първо и аз имах същия проблем.Не ми се наложи да ходя по лекари.Ходих на козметик.Тя каза,че може проблема да е от това,че се бръсна контра и да не използвам балсама за след бръснене "Nivea".Разбира се пробвах и тя се оказа права.Линка който дадох е за момче който има същия проблем и му казах това,което аз мисля,защото от личен опит знам какво е.Оказах се прав.Исказах мнението си и по тази тема.Аз няма повече какво да кажа.От тук на сетне си ти (разбира се,ако се окаже,че не е заради бръсненето) :P

Господ да пази от изкушението някой да си помисли, че някакъв си медик може да конкурира някой си козметик, фен на "Нивея"!

Анатема който си И помисли такава ерес!!!!

истината обаче винаги е лоша: 'бръсненето" е само механично отваряне на вратите зад които стои сериозният факт, че нечий хормонален часовник е нарушил "симфонията" на една генетично задена хармония на жлези и тъкани резултирало в множествени локални инфекциозни огнища диспозирани в космените влагалища.

fake_profil_123
12-12-2008, 17:09
не, изобщо не е от бръсненето, не се бръсна на контра.
През лятото ги мих всяка сутрин с крем за бръснене Каро(с липа(синьото))
Но не виждах ефект и спрях.Сега го използвам само при бръснене
на тия пик бях брадясал, ама след 30 мин като са снимах се обръснах, нямам проблем с бръсненето :)
момче съм на 15 години

UFOs
12-12-2008, 17:44
Веднага се аргументирам!Първо и аз имах същия проблем.Не ми се наложи да ходя по лекари.Ходих на козметик.Тя каза,че може проблема да е от това,че се бръсна контра и да не използвам балсама за след бръснене "Nivea".Разбира се пробвах и тя се оказа права.Линка който дадох е за момче който има същия проблем и му казах това,което аз мисля,защото от личен опит знам какво е.Оказах се прав.Исказах мнението си и по тази тема.Аз няма повече какво да кажа.От тук на сетне си ти (разбира се,ако се окаже,че не е заради бръсненето) :P

Господ да пази от изкушението някой да си помисли, че някакъв си медик може да конкурира някой си козметик, фен на "Нивея"!

Анатема който си И помисли такава ерес!!!!

истината обаче винаги е лоша: 'бръсненето" е само механично отваряне на вратите зад които стои сериозният факт, че нечий хормонален часовник е нарушил "симфонията" на една генетично задена хармония на жлези и тъкани резултирало в множествени локални инфекциозни огнища диспозирани в космените влагалища.

Ахх ти си типичен пример за лекар,който мисли,че лекарите прилагат техниките,които са най-добри.Може би си чувал за един лечител (казвам лечител тъй като не е доктор,но много разбира) който лекувал камъни в бъбреците с билки и тем подобни.Та беше в искрено&лично заедно с един лекар,който твърдеше,че тази терапия не е възможна и такива неща,а всъщност тази терапия на 100% лекувала пациентите.Та мисълта ми е,че това,което знаете и сте научили,го защитавате,без да приемате други мнениея,препоръки и не одобрявате терапийте и леченията,които не ги пише в учебниците ;)
Ти от къде знаеш козметика какво е учил преди това?

batkodoki
12-12-2008, 18:44
не, изобщо не е от бръсненето, не се бръсна на контра.
През лятото ги мих всяка сутрин с крем за бръснене Каро(с липа(синьото))
Но не виждах ефект и спрях.Сега го използвам само при бръснене
на тия пик бях брадясал, ама след 30 мин като са снимах се обръснах, нямам проблем с бръсненето :)
момче съм на 15 години

хеле дойдохме си на думата :)
разбира се, че не е от бръсненето - то само "отваря вратата" както вече казах. ако беше на 30 щеше да е патология, на 15 е нормално и е следствие точно на това което по горе казах. от момче ставаш мъж и това е сериозен стрес за целия организъм и сложната хормонална пренастройка на всяка тъкан през този период е налице.

хубавото е, че ще отмине безследно.

лошото е, че не се влияе нито от "нивея" нито от "лечители", "церители", "магове" и тути кванти шарлатани. но като имаш бол излишни пари за харчене - харчи ги по тях за собствено успокоение, ако че безплатно ти казвам резултата ще е никакъв :D

UFOs
12-12-2008, 19:14
Batkodoki, на сухо ли човека да се бръсне?И нали след бръснене трябва да сложи нещо.Аз за това говоря.За автършеифа.Не трябва да е някакъв който омазнява кожата.Като си купува автършеиф може да попита какъв ще му препоръчат за неговата възраст ;)

fake_profil_123
12-13-2008, 09:39
не ползвам афтършейв
и аз знам че е нормално да имам пъпки на тези години,НО в моя клас няма никой друг с пъпки и техните лица са много чисти, нямат и една пъпка, а те също са на 15.....

UFOs
12-13-2008, 09:40
Ползвай автършеиф,или отиди на дерматолог или на козметик ;)

trivium
12-13-2008, 10:01
И аз бех така.Сега съм доста по-добре.Мии си лицето през 30-60 минути и сутрин и вечер се мажи с тоник за лице.За няколко седмици се опраих
ПС : В никакъв случай не си купувай онова дет го рекламират.Голям боклук е.Нещо с "л" беше.

fake_profil_123
12-13-2008, 18:35
с какво ще ми помогне автършейфа?
и какво е това тоник за лице, за пръв път го чувам,да не е швепс tonic ? :D
я препоръчай някой
и отде да знам кое е тва дет са го рекламирали, аз реклами почти не гледам
само една за пъпки знам -Bye bye spot (нещо такова) на нивеа
дет мажеш пъпките и ги изгаряло
впрочем то добро ли е ?

UFOs
12-14-2008, 13:01
В прочем ти казах да отидеш на козметик!Те ще ти кажат кое е най-добре за теб,а ако те е срам стой си с пъпките.

nasi141
12-14-2008, 13:26
най-добре ходи на дерматолог,щото с тия съвете може да стане още по-зле.всяка кожа е различна и не се знае какво и влияе добре и какво не.така че ако искаш да си решиш проблема ходи на лекар. :)

mumiikataa
12-14-2008, 15:07
Това на Нивея Бай бай спот за нищо не става.Гори пъпките-ха ха.Аз не съм го пробвала, но гледам как "действа" на моите познати които го ползват.
Тоникът за лице е на спиртна основа.Използва се за почистване 2-3 пъти на ден.

trivium
12-14-2008, 15:37
В прочем ти казах да отидеш на козметик!Те ще ти кажат кое е най-добре за теб,а ако те е срам стой си с пъпките.
Да ,най-добре иди н козметик.Гледай да е свестен!

foreverr
12-14-2008, 15:48
Аз ако съм като тебе с толкова много пъпки щях вече да съм отишла на козметик, защото тези пъпки не можеш да ги излекуваш с някъкви си тъпи евтини кремчета от аптеката!Та дори и по скъпи да са пак няма да помогнат.Само козметик може да ти каже какво да използваш-е може да дадеш 50-100-150 лева, но поне ще знаеш, че ще се оправиш.

UFOs
12-14-2008, 17:30
А и да отидеш при дерматолог,той няма да ти изчисти лицето (примерно да те стисне тук там),а ще ти изпише лекарство.А при козметик,малко ще боли,но нали знаеш "търпи бабо за хубост"

Boyd
12-14-2008, 19:21
не ползвам афтършейв
и аз знам че е нормално да имам пъпки на тези години,НО в моя клас няма никой друг с пъпки и техните лица са много чисти, нямат и една пъпка, а те също са на 15.....

Дойдохме си на думата!
След като не ползваш афтършейв как да не ти излизат пъпки? Не стига, че сигурно от преди 1 година си почнал ад се бръснеш, още не ти е загрубяла кожата, че да не се дразни от минаването на ножчетата, ами и казваш "с какво ще ми помогне"..
Ще ти помогне най-малко с дезинфекция след бръснене!! Ако сложиш и малко крем за бръснене да е по-малко триенето и раздразнението няма въобще да ти излизат такива пъпки по бузите.

Аз лично винаги съм бил с проблемна кожа, но специално местата, на които се бръсна НИКОГА, ама НИКОГА не съм имал пъпки!

UFOs
12-14-2008, 20:16
Като гледам все повече момчета с пъпки има.. и дори на непознати ми идва да им обяснявам как да се бръснат.То си е и до родители.Като виждат,че е пъпчасало поне да му покажат как да се обръсне..

batkodoki
12-14-2008, 20:59
не ползвам афтършейв
и аз знам че е нормално да имам пъпки на тези години,НО в моя клас няма никой друг с пъпки и техните лица са много чисти, нямат и една пъпка, а те също са на 15.....

значи нищо не си разбрал!

това, че в твоя клас децата изглеждат като деца е само в следствие на сложни взаимоотношения хормони-тъкани. а те са генетично предопределени.

това че момче на 15 има окосмен пишок, не означава че Той е станал Мъж. трансформацията е дълга сложна и индивидуална.

за да си останеш беличък, галадичък, фин и нежен - просто е. скопяват те и си готов.

не искаш това нали?!

на 15 си все още Дете и няма защо да се изживяваш като завършен Мъж, и това ще стане и то скоро но не пренапрягай нещата...