PDA

View Full Version : Инструкции за Форума.



SWASTICA
12-12-2008, 15:30
Рядко се случва, но все пак се случва дезиориентацията във форума на новите потребители, а и не само на новите.
Тук ще научите как да "боравите" с форума.
Започваме : )
www.teenproblem.net - Това е линк към сайта, не към форума.
www.teenproblem.net/f - Това е линка към форума на тийн.
www.teenproblem.net/f/pravila.html - Това е линк към правилата на форума.
www.teenproblem.net/f/pravila.html , повтаряме го, защото правилата тук са за да се спазват.

ПРАВИЛА (www.teenproblem.net/f/pravila.html)


http://i34.tinypic.com/24nc9.jpg

Това е блокче за редактирането на вашият профил във http://www.teenproblem.net/teenid/Вашето потребителско име.
TeenID е част от сайта, която има за цел повече функции към профилите във форума, както и запознанства.

Това блокче няма нищо общо със редактирането на аватарите, подписите и другите неща, свързани със форума ( www.teenproblem.net/f ).
В него можете да добавяте снимки, да си направите лексиконче, да добавяте приятели и т.н.

Малко по ниско има една лента.
http://i33.tinypic.com/2edsg9f.jpg < Това е тя.

В "Търсене" ще търсите, ясно е. Има си съответни опции за това.

"Потребители" - тук са потребителите.
"Потребителски групи" - тук потребителските групи.

Настройки за форума

Ето тук става цялата далавера със сменянето на аватарите, подписите и другите настройки за ПРОФИЛА във ФОРУМА.

Как можеш да си сложиш аватар?

Лесно е.

Можеш да избираш от аватарите в галерията или да сложиш твой аватар.

Как можеш да сложиш твой аватар?


Избираш си една снимка от компютъра, ъплоудваш я (качваш я) в интернет от тук www.tinypic.com > Разглеждане (browse) Избираш картинката и upload. Този сайт може да ъплоудва и .gif.

След ъплоудването се отваря страница със линкове. Копираш линка, който завършва на .jpg или .gif

Другите линкове са за пощи, за директна визуализация във форума (в пост) и т.н.


Има ли значение колко голяма е снимката ми?

Няма, форума е достатъчно съвременен и има функция, която си самооразмерява картината.


Пускането на нова тема.

"Заглавие" - Заглавието трябва да е пълно и точно, да се отнася за темата, да е написано на кирилица и да е кратко като: "Ох, боли"

"Пост"(текста, който ще публикувате в интернет със вашия профил във форума) Препоръчително е да пишете постовете си на кирилица, защото при писане на шльокавица (писането на български език със английски букви), поста ви автоматично става 80 % подминаван и безинтересен. Почти никой не би се спрял да ви чете йероглифите, дори да сте Професори по философия.

След като си в дадена нета и искаш да отговориш без да цитираш никой, това става със бутончето в дясно от "нова тема", "ОТГОВОР".
Ако виждаш, че някой е сгафил с простотията и пише, колкото да не го сърбят ..., тогава може да го цитирате и да го поправите.
Това става много лесно, всеки един пост има бутончета горе в дясно (цитат).
http://i33.tinypic.com/30vg46a.jpg

http://i33.tinypic.com/2cy3y3c.jpg
В тази лента можете да се свържете със съответния потребител или да му видите профила. Можете да му пишете, дори, ако искате : )
Известията за получаването на нови ъобщния, ще виждате във това блокче:
http://i34.tinypic.com/24nc9.jpg

"Моите съобщения"

Когато пишеш и след като си прочетеш поста, виждаш, че си сгрешил/а или искаш да добавиш още нещо става от това бутонче, което излиза само на твойте постове. "Редактирай"
http://i36.tinypic.com/2ecgodv.jpg

Можеш да променяте цвета, големината и положението на текста.
След всеки край на който и да е от BB кодовете ще слагам точка, (защото в противен случай няма да мога да ви покажа) която вие не трябва да слагате във постовете си!
Вашият текст[/color.]
Това сменя цвета.

[i.]Вашият текст[/i.] - Това прави текста ви наклонен.

[u.]Вашият текст[/u.] - Това прави текста подчертан.

Цитат и цитиране.

Ако искате да цитирате Примерен_Потребител, става по следния начин.

[quote="Примерен_Потребител".]Неговият текст[/quote.]

Когато искате просто да цитирате нещо, става по следния начин.

[quote.]Текста, който искате да цитирате[/quote.]

Снимки/картини във постовете.

Може да давате линкове към някакви снимки по обикновения начин.
http://сайта, който ползвате за ъплоад/Номера на вашата снимка.jpg
Можете да направите снимката да се вижда то всички във форума (да се визуализира в самия пост) по този начин:

[img.]Линка на вашата картина или снимка, които завършват на .jpg или .gif[/img.]
Не слагайте големи снимки, който да затруднят отварянето на сайта и да променят неговото офромление!

Можете да сложите ваша снимка и тя да се визуализира само когато потребителите кликнат на определен текст, който вие сте избрали.
Това става така:

[url=Линка на вашата картина или снимка, които завършват на .jpg или .gif.]Текста, който при кликане ще отваря снимката[/url.]

[color=red]НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ТОЧИЦИТЕ ПРЕД ВТОРАТА СКОБА СА САМО ПОКАЗНО ТУК И НЕ СЕ СЛАГАТ ВЪВ ПОСТОВЕТЕ, КОЙТО ВИЕ ПИШЕТЕ!!!
Другото няма да ви трябва.




Анкета.


Можете да пускате анкета, намира се долу в в края на страницата, отворена при постване.

Въпрос на анкетата: Тук си задавате въпроса.

Възможен отговор: Слагате възможен отговор - примерно "Да" и кликате на "Дабави възможен отговор", след коетоще ви се отвори още една лентичка в която можете да добавите следващия и следващия и т.н.


Защо мненията или темите са ви изтрити?

Това решават администраторите и модераторите.

Темата ви е изтрита въпреки отговарянето на всички изисквания.


Намираме се в сайт, който не е наша собственост, тук има над нас, колкото и да не ни се иска.

Било му е кеф - изтрил я е, тъпа тема - изтрил я е, така мисли за правилно - изтрил я е.

В този форум - They make the rules, we play the game.


Сръдни да няма : )
Айде успех и приятно прекарване със форума на тийнпроблем : )

Madn3s5
12-12-2008, 16:39
тоя пак се вживява като админ

psychopath
12-12-2008, 16:48
аз ако бях на негово място...бих се самоубил :-o

PainMonopoly
12-12-2008, 17:40
АХ КОЛКО ЖАЛКО Е ДА СИ МАЗЕН!+1

g_antonov
12-12-2008, 17:48
Май някой има амбиция да стана модераст :D
Е няма лошо

SINDEL
12-12-2008, 18:01
Омфг, гет а лайф му се вика на тва :?

vivteen
12-12-2008, 18:37
тоя пак се вживява като админ

OtherDimension
12-12-2008, 20:56
това нещо ако вземе някой ден да стане модератор, предлагам всички, ама абсолюто всички, да напуснем форума

shadow4e
12-12-2008, 21:09
Включително и модовете. :D


И мен може иначе да ме дразни Свастиката, но в случая се е постарал и има доста хора, на които би помогнала, като гледам напоследък какво въпроси се задават. :)

5StaR
12-12-2008, 21:12
еми тогава го направи "sticky"

tuzaro
12-12-2008, 21:19
това нещо ако вземе някой ден да стане модератор, предлагам всички, ама абсолюто всички, да напуснем форумасъгласен

OtherDimension
12-12-2008, 21:20
тузарка, това да не е коцето??

tuzaro
12-12-2008, 21:21
тузарка, това да не е коцето??не, Васил Илиев е 8)

DimovB
12-12-2008, 21:22
Тебе те боли главата е

EarthShaker
12-12-2008, 21:23
съкс :lol:

acdcfenka
12-12-2008, 21:23
тузарка, това да не е коцето??не, Васил Илиев е 8)

Мани го тоя. Само Иво Карамански. 8-)

SWASTICA
12-12-2008, 21:46
Дори да ми предложат права, бих ги отказал, заявявам го пред всички.

Това не е за вас, мухльовци, за новите потребители на форума е.

DimovB
12-12-2008, 22:01
Тебе те боли главата е

SWASTICA
12-12-2008, 22:09
Тебе те боли главата е

Колко трябва да ти е капацитета на умствения потенциал за да се самокопираш?

ScionOfStorm
12-12-2008, 22:13
повече от на аватара ти.

а ти като избрал го не знам..

SWASTICA
12-12-2008, 23:12
Това е комплимент, вероятно : )
Тъй като той е... Хах, много е.
Whatever, модовете, изтрийте излишъка от постове : )

EarthShaker
12-12-2008, 23:16
я недей командори!

той е много... чепат :lol:

preichetoy
12-13-2008, 00:27
Тебе те боли главата е

Колко трябва да ти е капацитета на умствения потенциал за да се самокопираш? Самоцитираш*

SWASTICA
12-13-2008, 00:36
Тебе те боли главата е

Колко трябва да ти е капацитета на умствения потенциал за да се самокопираш? Самоцитираш*

Дай дефиния на самокопираш.

И ако е една и съща със самоцитираш, много ще се издразня.
Ти искаш да си една от всички, който ме мразят, но гледаш най-финния начин да ме забиеш в земята, така че, когато другите го видят да казват: "Оу, глупак, не е така, разбра ли"
Да ти копират мнението <<<<<<<
+ 1
Това ли те радва?

Клоуни.

DimovB
12-13-2008, 00:50
пич, get a life

preichetoy
12-13-2008, 01:23
Тебе те боли главата е

Колко трябва да ти е капацитета на умствения потенциал за да се самокопираш? Самоцитираш*

Дай дефиния на самокопираш.

И ако е една и съща със самоцитираш, много ще се издразня.
Ти искаш да си една от всички, който ме мразят, но гледаш най-финния начин да ме забиеш в земята, така че, когато другите го видят да казват: "Оу, глупак, не е така, разбра ли"
Да ти копират мнението <<<<<<<
+ 1
Това ли те радва?

Клоуни.

Никога не съм се опитвала да бъда като другите. Не те мразя, не си ми дал причина. Добра тема си направил. Вярвам, знаеш каква е разликата между това да копираш и това да цитираш... няма нужда аз да дефинирам.

HenykucT
12-13-2008, 09:08
това нещо ако вземе някой ден да стане модератор, предлагам всички, ама абсолюто всички, да напуснем форумасъгласен

+2

SWASTICA
12-13-2008, 13:27
:-D