PDA

View Full Version : Помощ: лаптоп или настолен компютър?



DoomShadow
12-12-2008, 16:34
значи ще си вземам нов комп. но се чудя лаптоп или настолен. не съм човек който пътува и го използва доста често, така че се ориентирам към настолния. също така и ако някой чарк се счупи ремонта ще излезе много по евтин. и сега идва въпроса : къде да търся комп.? дайте някоя препоръка. компа да е до 2100 лева. ако имате идеи давайте ги.

Jesus
12-12-2008, 17:05
За 2100 настолният ще ти е МАШИНА. Примерно в жар предлагат новите процесори на интел изглежда оферта. Може да си вземеш и АтИ 3870Х2 и 1 ТБ хард и такива глезотийки

miroslavtn
12-12-2008, 17:28
по добре е лаптоп. Малко по-скъпи са но си е далавера. Много по практични са само с един захранващ кабел. Имаш батерия можеш да хващаш Wi-Fi. В големите градове почти навсякъде има така че е много по-добре. Ако след време ще ходиш да учиш някъде ще разбереш смисъла. аз сега ще си взимам.

MakeMeLaugh
12-12-2008, 17:29
Новия процесор няма смисъл да взема.. другите му компоненти ще са смешни и ще се получи смешно.

Хаха, какво 3*** бе, той 4870 ще си вземе ;)

Настолен определено в твоя случай! Щом не ти трябва подвижна станция.. :)

Мързи ме да мисля конфигурация.

Но П45 чипсет дъно
процесор четириядрен интел
видео ати 4870
кутия 550 вата поне
кит 2*2 ддр 3 рам
хард 1 тб да речем някъде
бе демек - последна дума на техниката почти :> луд си ;)

MakeMeLaugh
12-12-2008, 17:31
по добре е лаптоп. Малко по-скъпи са но си е далавера. Много по практични са само с един захранващ кабел. Имаш батерия можеш да хващаш Wi-Fi. В големите градове почти навсякъде има така че е много по-добре. Ако след време ще ходиш да учиш някъде ще разбереш смисъла. аз сега ще си взимам.

И каква ще я свършиш с този лаптоп.. никаква.
рзберете:
НЯМА смисъл да имаш лаптоп пък да го караш на захранването от контакт (т.е. да стои за украса само неподвижно)...
Освен, ако работата/учението ти не го изисква.

Иначе да вземеш аптоп пред комп за 2 бона си е чисота и мегасмешно прекарване..

DoomShadow
12-12-2008, 18:27
добре де но помогнете ми в избора. дайте някой линк да видя. сега за сега не ми е нужен толкова.

Jesus
12-13-2008, 08:25
Аз си мисля че 3870Х2 е по-производителна от 4870. Ако си взима 4 ГБ РАМ ще му трябва 64 бит-ова ОС. Какви са ти впечатленията от новата серия на Интел.

По Темата :
CLICK (http://prikachi.com/files/493717h.jpg)

MakeMeLaugh
12-13-2008, 22:24
М-да, досра добро решение е ;)

Но той е с по-голям бюджет и няма смистъл да инвестира в по-стари компоненти. А и след време може да си вземе още една 4870 и да си направи СЛИ и става лидница ;)

Или да си вземе 4870 Х2 - т.е. двуядрена.

Новата серия на интел четириядрените ли - Лудница пълна!! това мога да кажа. Рине наред. На колегата Уиндоуса му зареждал за 10-тина секунди и е такава кофигурация.. :>

Xanibal
12-14-2008, 08:35
и аз така бях пред дилема и накрая избрах настолен щото лаптопите са скъпи и не чак толкова добри за парите с който си зех PC