PDA

View Full Version : Думата дарение не значи задължение !!!



cappy123
12-12-2008, 20:12
Добре.. мислех, че общината плаща всичко !!! За какво всяка година ни искат някакви дарения за уж щори!!!

миналата година ни искаха пари за щори, аз дадох !!!
Тази година пак ни искат !!!

Думите на класната: " Е какво се правите сега де ? Ръководстово ме притиска, заради вас не може да платим на работниците, които са си свършили работата !!! "

Изобщо къде отиват тези дарения ??? За какво са тези глупости ??? НЕ съм толковаа богата, че да дарявам на училището!!!
ПРеди години в бившото ми даскало, всяка година ни събираха пари за щори !!! Аз се махнах от там и едва тази година сложиха щорите !!!


На вас искат ли ви пари, за такива неща ?!?!

shadow4e
12-12-2008, 20:15
Не беше ли ти тази, която миналата година по това време пак пусна същата тема???

cappy123
12-12-2008, 20:16
Не беше ли ти тази, която миналата година по това време пак пусна същата тема???

хаха ако си мислиш, че помня !!!

А и да е така..какво значение има ??? :shock:

Seducti0n
12-12-2008, 20:19
:) Съдейки по твоята реакция, излиза, че не си дарила парична сума на училището си, а че си го спонсорирала.
Разликата е, че в първия случай е безвъзмездно, а във втория е един вид инвестиция.

Никой не може да те задължи да платиш, но най-малкото след време и ти ще се облагодетелстваш от тея щори/това, че в предишното си училище не си успяла е съвсем друг въпрос/

:) :)

vivteen
12-12-2008, 20:22
При нас е още по-тъпо.Ние сами си събрахме пари да си боядисаме и понеже тоядето бачка в даскало неискаше да го направи без при и ние §8 клас съм§ сами си боядисахме стаята.До тук добре,класната вика те училището ще ви върнат парите,да ама не!На всичкото отгоре освен,че 29 човека дадохме по 5 лева за боя и ние боядисвахме,с всичката си наглост искаха и о 10 лева на човек за класни пари.Онзи ден купиха от парите ни 2 триъгълника 2 транспортира и нз си квооще,уж са си наще,а се развяват из цялото даскало.Оставете,че класната ни изхарчи 40 лева за 5 гирлянка и елха с играчки,ами и втория срок пак ще даваме по 10 лева :?

cherinka
12-12-2008, 20:23
Съжалявам.. тия пари да ги искат от родителите ми. 8-)
Миналата година ни искаха по 20лева :shock: (за ремонт).
Понеже сградите, където 'учим' са от преди първата световна война и тази година 3 месеца след началото на учебната година почнаха ремонта и три месеца бяхме с двадесетминутни часове :D (за което никой не се оплаква), ама на сградата нищо ново й няма.. всеки момент може да се срути.. просто й сложиха едни прозорци и я боядисаха цялата в розово :D :D :D :D
Сега като съм в училище и се чувствам като барби :D (на цената от скромните 20лева, които така й не успяха да стигнат до класната) :D
айде за бодигард разбирам да искат, за униформи също да искат пари от нас, ама за ремонти и т.н. ?!???!
то не стига, че трябва да си плащаш учебниците, курсовете, ами сега и да плащаме за сградата, в която се учим?! та все пак съм в общинско училище, не в частно... (не, че в частните знам как стоят нещата).
А и за едни прости щори не трябва ли да плати някое семейство, което иска недоукият им син/дъщеря да завърши това училище и да получи диплома?!?
:D
леле що глупости изприказвах. :D
щори?!
Кой ходи на училище, че и щори да иска да има да не му пече ?!
Бързо всички частни ученици да си нямаме такива проблем с подони плащания. :D
Във всяко едно училище, където съм учила, винаги все за нещо пари от нас събират..
ох, забравих си мисълта :-o
ааа да, остана и за тебешири да ни искат пари :D

Имам един въпрос:
Тъй като учителите прекарват повече време и по-голям период от време (години) в училище от тях пари не събират ли!?
Все пак те всеки ден са там, имат нужда да пишат на хубава дъска, а и за тях слънцепеченето ще е по-голям проблем, тъй като винаги посещават часовете си, и така :D

(аз до ся да съм направила цяло състояние от тия пари, където ми ги искат в училище :D )

xbLaHx
12-12-2008, 20:23
Добре.. мислех, че общината плаща всичко !!! За какво всяка година ни искат някакви дарения за уж щори!!!

миналата година ни искаха пари за щори, аз дадох !!!
Тази година пак ни искат !!!

Думите на класната: " Е какво се правите сега де ? Ръководстово ме притиска, заради вас не може да платим на работниците, които са си свършили работата !!! "

Изобщо къде отиват тези дарения ??? За какво са тези глупости ??? НЕ съм толковаа богата, че да дарявам на училището!!!
ПРеди години в бившото ми даскало, всяка година ни събираха пари за щори !!! Аз се махнах от там и едва тази година сложиха щорите !!!


На вас искат ли ви пари, за такива неща ?!?!


На нас постоянно!То не беше за ремонт на стаята,за бели дъски,за пердета,за коледна украса и какво ли още не! :?

cappy123
12-12-2008, 20:26
Пфф общината да плаща и да ги поддържа скапаните училища !!!


НЕ мога да спестявам пари и за тъпото даскало !!! :-x

5StaR
12-12-2008, 20:28
Te и при нас искат.. и продължават да искат, ама :> ще продължат да си искат .. тя и директорката ни се молеше, ама :(

Seducti0n
12-12-2008, 20:40
:) Хора айде да правим сделка.
Няма да давате пари, но няма и да мрънкате.
:) окей?

cappy123
12-12-2008, 20:42
аз бих искал да уча в нормално място, ама явно на вас ви харесват копторите...

Добре, че имах възможност да съм в сравнително елитни училища, където никой не се циганеше за 20 лева, които иначе пръска по кафета и амор-и...
На кафе не съм ходила от месец!!! А по дискотеки не ходя !!!
Не мисля, че трябва да отделям пари за даскалото, когато примерно тези 10 лева са ми джобните за цяла седмица :P

babity
12-12-2008, 20:43
Навсякъде е така. 3 години подред събираха пари за камери около училище. Сложиха ги чак на четвъртата и то чак, след като ни взеха парите. После 15 лв за козирка, тениска и вратовръзка. После аайде още 10 лв за училищната база, 4 лв за интернет, още 13 за охрана, отделно вече са си сумата пари за учебници, за които са ми замрънкали от първия час, който съм изкарала тази година (не, че ги купих, да не ме е ебал някой луд 8-) ), а сега искат и пари за сака. Единственото, което могат да получат от мен е.... :smt097 'щот финансите ми се изчерпаха.

Blab
12-12-2008, 20:57
Крайно време е образованието в България да не е безплатно и задължително...

който иска- дава,

който не иска- да се оправя
Да, естествено!
Нека всеки богат путьо се образова, а тези без възможности - да ринат кочината!
Евала!
Пхах.
В това отношения подкрепям практиката на Ненчев, която на масите се стори осъдителна преди време, ама си стоеше на мястото. Никакви пари от учениците, който иска да учи в даденото училище, но не му достига бал - снася! После гледайте липсват ли щори, пребоядисано ли е и прочие.

Seducti0n
12-12-2008, 20:57
Raybeez,
Има разлика, и то не малка, в това да даваш пари
за образование и в това да даваш пари за спомагането на учебния процес.
Ели-Предполагам, че няма да ти е особено яко да се пържиш като риба в тиган като пекне слънцето...
Знам, че ти взимат от твоите пари, знам, че ти иска да ги похарчиш за нещо съвсем друго, но помисли над това, че държавата не може да осигури всичко.Финанси не достигат поради една или друга причина, това обаче далеч не означава, че трябва да учиш при мизерни условия, нали?

5StaR
12-12-2008, 21:03
Крайно време е образованието в България да не е безплатно и задължително...

който иска- дава,

който не иска- да се оправя

И България след 10 години може да бъде зачеркната от картата на света? Или да се прекръсти на Мангалия... защото представи си какво ще стане ако всички сме зле като мангалите..

ScionOfStorm
12-12-2008, 21:07
хм, при нас не е тъй.

още 10 клас се събрахме класа и подадохме искане до директорката да не ни се сменя класната в стая. в замяна? събрахме по ~ 40 - 50 кинта всеки, пребоядиса се стаята, сложиха се щори, набавиха се тебешири и прочие. сега правиха ремонт и нямаме щори, ама нейсе, дограмата вече не поддържа предишните :)

може и вие да направите така, де да знам. по-добре по-голяма сума наведнъж, отколкото врънканица така.

5StaR
12-12-2008, 21:11
Крайно време е образованието в България да не е безплатно и задължително...

който иска- дава,

който не иска- да се оправя

И България след 10 години може да бъде зачеркната от картата на света? Или да се прекръсти на Мангалия... защото представи си какво ще стане ако всички сме зле като мангалите..

Мисленето на болшинството е мангалско и сега... каква е разликата?

Пф човек не е така, сравни един "нормален" човек, който посещава училище и някой, който не стъпва там.. Има огромна разлика.. А и ако в пубертета голям % от хората се държат като улигофрени, след това се осъзнават, а иначе ще си останат тъпи :S. Ще бъде много по-лошо...

ScionOfStorm
12-12-2008, 21:17
^ аха

"-дай да кандидатстваме нещо...

- ами айде, какво ще е обаче

- ми нека да е право, чувам, че е известно и лесно.."

:shock:

от тея прависти ако и 2 % си имат понятие какво трябва да направят в това следване, вместо да чакат да бутат някоя и друга пара или да пийнат някое и друго кафенце...

признавам, че и моята диплома не отразява напълно знанията ми, особено по химия (примерно), обаче има и ученици, които са АДСКА трагедия и пак имат 5.50+. А в същото време някой изключително ученолюбив и интелигентен пич се СКЪСВА за заветното 5.60 примерно..

Seducti0n
12-12-2008, 21:17
:) Знам, че знаеш.

Иначе предложението на ScionOfStorm си го бива и то доста.

:) :)

OtherDimension
12-12-2008, 21:18
Scion е пълен пич
кой го избра makemelaugh вместо него не знам
а всички стояхме зад Scion!!!

Seducti0n
12-12-2008, 21:19
^ аха

"-дай да кандидатстваме нещо...

- ами айде, какво ще е обаче

- ми нека да е право, чувам, че е известно и лесно.."

:shock:

от тея прависти ако и 2 % си имат понятие какво трябва да направят в това следване, вместо да чакат да бутат някоя и друга пара или да пийнат някое и друго кафенце...

признавам, че и моята диплома не отразява напълно знанията ми, особено по химия (примерно), обаче има и ученици, които са АДСКА трагедия и пак имат 5.50+. А в същото време някой изключително
ученолюбив и интелигентен пич се СКЪСВА за заветното 5.60 примерно..

:P Хехе, дано аз да съм от тези 2 процента след години, а и не само аз де.Така и общия процент ще нарастне. :)

Blab
12-12-2008, 21:20
Друго си е демократичното мислене, идилия (ще) е държавата да е на богатите. Яката работа! 8)

Аз пък винаги съм искала да уча и родителите ми са се лишавали от всичко, за да имам учебници(а не разните му там глезотии). Може на някои да не им се струва нищо особено, но такъв е животът. Който има, не цени!(и обратното.)

PiruBloodz
12-12-2008, 21:20
Scion е пълен пич
кой го избра makemelaugh вместо него не знам
а всички стояхме зад Scion!!!

Той отказа.

ScionOfStorm
12-12-2008, 21:21
^ :) тъй, тъй!

Boot
12-12-2008, 21:23
В частните училища също им искат пари. И то не такива дребни сумички от по 10тина лева.

На мен бай дъ уей, като бях някой си клас (5-6 примерно) събирахме пари, наще обаче нещо бяха закъсали и не съм давала. Обаче да се възмутя...? Нямате идея просто колко по-добре върви учебния процес с добра база и околна среда, наистина нямате...

SiegHeil
12-12-2008, 21:32
Бил съм с много лоша и с добра база...мен по си ми каресва на лошо, калявате се 8-)

Blab
12-12-2008, 21:33
Много социално си настроена, но да, който има не цени.
Затова нека образованието е платено, тогава ще учат тези, които искат. ;)
А не всичко да им пада от небето и все да са недоволни... ;)
Тури и едни стипендии за надъханите можещи и ще се съглася.
Ама да отписваш по-голямата част от децата, доста необмислено.
Пък и "добро семейство" не винаги значи богато такова, даже напротив.

OtherDimension
12-12-2008, 21:33
Бил съм с много лоша и с добра база...мен по си ми каресва на лошо, калявате се 8-)
като че ли в казарма си бил
я стига...

AFT
12-12-2008, 21:44
Аз нямам нищо против да давам (по-точно нашите да дават) пари за щори, за ремонт на класната стая и т.н., защото макар че уча уж в една от най-елитните гимназии в Пловдив, положението хич не е хубаво. Наистина е по-приятно да ти е хубаво около теб, а и аз в даскало прекарвам една голяма част от времето си. Да, ама до края на миналия месец постоянно ни искаха пари за нещо. И хубаво - давахме, ама тва всеки месец да даваме толкова много пари... да не съм само аз в нас. o_O

miloto_girl_4e
12-12-2008, 21:54
На нас всяка година ни искат по 25лв за срок, в началото на 11ти ни искаха два пъти по 25 лв, уж защото тогава ни финансираше Японски проект и трябваше да съберем пари и да ги дадем по проекта и ни обещаха, че вторият срок няма да даваме, но пак ни прибраха парите..
Сега сме 12ти клас и ни събраха по 25лв, за да ни сложат щори, отдавна сме си събрали парите и ние, и другият класа ,с когото си делим стаята, а щори няма? Е, кога ще ги сложат, когато завършим ли ?

babity
12-12-2008, 22:20
Аз не съм много убедена в това, че протестират само тези, които не ходят на училище и следователно не им се дават пари за неща, които няма да ползват. Аз живея в едно обикновено семейство, дори на хартия се води, че баща ми взема голяма заплата и все пак началото на годината си е същинска ад за мен. Дрехи + учебници = яко безпаричие за един месец. А не съм от хората, които се хвърлят на скъпото и марковото. Да не казвам, че от разни такива внезапни събирания пари ми се изядоха джобните миналия месец и нямах 3 лв на театър да ида. Та... аз протестирам, защото най - често ми събират пари в момент, в който съм без една стотинка. Иначе когато имам, давам за всичко и без проблем, даже и екскурзии се надъхвам да организирам. 8-)