PDA

View Full Version : Има ли истинско приятелство?



StrangerBoy
12-12-2008, 20:04
Аз съм на 17 години и моето виждане за истинското приятелството е, че се гради с уважение, вяра и доверие. Да ... всеки има много приятели, но казвам истински приятели. Които да се жертват заради тебе. Които да ти помагат щом изпаднеш в беда. Които да НЕ искат нещо от вас, да нямат някаква изгода. А да бъдат с Вас заради самото приятелство.
Та главната цел е, че казах че ще пусна тема в този форум, да видим кой на какво мнение е.
Моля ако някой се е сетил за кои хора става въпрос, нека да замълчи. Не искам да казвам имената заради тях.
Ако може да не се пишат отговори само с "ДА" и "НЕ", трябва и обеснение как мислите по въпроса.
Може и нещо да е неясно за което се извинявам ...

Blab
12-12-2008, 20:12
Проблемът произлиза от това, че всеки слага свои дефиниции на нещата.

За мен приятелството е висша форма на любов, може да се впише в категория "Обич", платонична такава.

Днес ми припомниха нещо, което бях забравила - "Ако държиш на някого, си мълчиш..." Много правилно.
Не можеш да чувстваш с душата на другия, да не говорим колко душевни са (о)станали хората...

И, да, истински приятели има! Защо ще задаваш подобен въпрос, освен ако и ти не се съмняваш в откровеността си? Хмм...
Аз обичам.

StrangerBoy
12-12-2008, 20:18
Аз не се съмнявам. Интересно ми е какво мислят другите които са на нашата възраст. И от големие спор който стана се разбра, че хората на които съм вярвал се оказват че не вярват в това приятелство и ми заявяват: "Излизам с теб по принуда" е това беше извън всякакви граници.
Един от моя клас който съм го признал за "бунтар" ми каза едно нещо много правилно и то е: "Само приятел става предател".

Blab
12-12-2008, 20:26
Естествено, че е така, по простата причина, че няма да те жегне подмолната постъпка на някой-си-там, но тази на човек, който имаш за близък, да.

Една от най-добрите ми приятелки нарича всеки познат "приятел".
Много пъти сме си говорили по тоя въпрос, но просто всеки има различно светоусещане. Разбирам, че ти е станало тъпо, съвсем нормално, но не бива да позволяваш случката да разруши идеалите ти.

StrangerBoy
12-12-2008, 20:29
Не се отнася до мен ... вярно, заболя ме. Но истината боли, това не е важно за мене, това е една случка, едно приживяване, то отминава. Но човек колкото повече го боли от негови грешки накрая се учи. Това е добро аз направих тази грешка в живота си, за да си взема поука за напред. Но нека да видим други мнения по въпроса ...

miloto_girl_4e
12-12-2008, 20:44
Приятелството според мен е по-рядко срещано и от истинската любов..
То бива използване, то бива лицемерие, не знам..
Има 2-3ма приятели, другите са ми просто добри познати ..
Както преди време господинът ни по психология каза - Приятелството е временно съвпадние на интереси.. това е..

Tienji
12-12-2008, 20:51
има истинско приятели, приятелството е по сложно от договор и за това не е лесно да се спазва стриктно, допускат се и някакви леки отклонения, но приятели и то истински - има, ако и ти имаш волята да си такъв за тях.

dreme_mi_kopelle
12-12-2008, 21:00
Отговорих с ДА има истински приятели прдети като чатех в един тв чат ЕТВ,ех 4 бона пропилях там от смс-и и на всеки дето си чатихме там им виках приятели.Но се намери човек който е по голам от мен да ми каже да ги приемам като познати а не като приятели,за щастие от този тв чат имам 10-тина приятели само на няколко от сях съм ги виждал на снимка но знам че ме обичат и уважават,имам ги като братя и сестри с единия фриенд се запознах там и на нова година 2007 началото без да ме познава ми зареди ваучер само защото като четял смс-ите ми в чата е разбрал че имам мисленето на възрастен човек,когато съм нямал ваучер ми е зареждал пак и сего ми звани да се чуем.Като работех в слънчев браг бях закасъл с парите помолих го да ми прати 20 лв и е пратил но е абаркал само кода на сл.бряг и не можах ги получа но вярвам че наистина ми е изпратил.С друг фриенд отново от този тв чат и той ми беше пратил ваучер за нова година и при това ме питаше колко ми трябва а аз преди все го дразнех.За мен това са ми истинските приятели,и се извинявам за голямото обяснение.

MoHuTo
12-12-2008, 21:15
Аз отговорих, че няма истински приятели, защото съдя от личния си опит, а и смятам, че в днешния свят всеки гледа да преебе другия, за да е по-добре от него, няма приятелство - само интереси! :)

AliceSw
12-12-2008, 21:21
има хора и хора...и хиляди начини да кажеш нещо...


затова има и обърквания...подкрепям, че приятелството е висша форма на обич...затова мога да го кажа само за 3-4 човека...обаче пък вярвам в него...

Bubbly
12-13-2008, 15:51
[b]има хора и хора...и хиляди начини да кажеш нещо...


b]
Да си представим, че се влияеш от модерните изказвания тип "Аз отговорих, че няма истински приятели, защото съдя от личния си опит, а и смятам, че в днешния свят всеки гледа да преебе другия, за да е по-добре от него, няма приятелство - само интереси!", тогава за теб няма да има истински приятели. Винаги ще се чувстваш пренебрегнат, прецакан, пр*бан. Същото се отнася и за така наречените ти приятели, които също са предубедени. Животът е гаден, хората са използвачи, които търсят само пари, секс и изгода. Знаеш го защото си на цели 16, 17, 20, видял си всички възможни житейски ситуации тоест приятелите ти са отказали да те изслушат, гаджето те е зарязало и родителите ти са те обидили. За теб всичко е черно. Не си си и представял, че приятелите също са хора, които знаят, че истинско приятелство не съществува, имат проблеми или просто наистина не са точните хора за теб.
Да си представим втората ситуация -приемаш, че идеални хора няма, не е нужно и да има. Нормално е да търсиш поне минимална изгода. Всички го правят, правили са го и ще го правят, включително ти аз и тн. Щом толкова те дразнят изгодата, лицемерието и тн започваш със себе си. Отричаш се от егоизма, ставаш алтруист, помагаш само заради самото приятелство. След като си достигнал това ниво и си дал всичко от себе си, а не си получил нищо в замяна, продължаваш напред. С новите си приятели продължаваш всичко отначало, те отново те предават, прощаваш им няколко пъти и продължаваш с търсенето. Ако преди да умреш, не си намерил никой, с чиста съвест можеш да твърдиш, че ТЕ са използвачи, а ти не. Както виждаш всичко зависи от гледната точка.
След псевдо-философската ми проповед :lol:, отговор на въпроса -Има до доказване на противното.
ПП Това, че писах във второ лице, не означава, че думите ми се отнасят конкретно към автора.

sladka__droga
12-13-2008, 16:21
Според мен има истински приятели ... макар и май все още да не съм ги открила ,, вярвам ,, че има такива .. другите са просто познати ;).

mewu
12-14-2008, 16:48
Да ... всеки има много приятели, но казвам истински приятели. Които да се жертват заради тебе. Които да ти помагат щом изпаднеш в беда. Които да НЕ искат нещо от вас, да нямат някаква изгода. А да бъдат с Вас заради самото приятелство.


TOVA KOETO GO OPISVA^ TUK NIKADE GO NQMA =D> tova moje samo roditel da ti go dade AKO MI KAJE6 4E TI NE O4AKVA6 NI6TO OT TEQ XORA NQMA DA TI POVQRVAM

BiBsUn
12-14-2008, 18:44
До днес мислех, че съм имала 2 истински приятелки в живота си. Но днес разбрах, че тази, която смятам за по-добра и тази, която ме познава по-добре не и дреме за мен. Откакто тръгна с едно момче, когато си е тук (понеже учи в друг град) непрекъснато са заедно и все не намира време да поговорим само двете.. не сме си говорили като хората от лятото, когато не ходеха все още, но тогава беше друго.. уж бяхме най-добри приятелки и се познавахме от малки, а всъщност е готова да ме замени с едно обикновено момче :? Просто днес ми стана ясно какви са и приоритетите, но както и да е. За другото момиче няма какво да говоря - вероятно е един от най-добрите хора, които съм срещала. Известно време се бяхме отдалечили и много ми липсва като приятел.. просто не знам как съм могла да я пренебрегна.. ще се опитам да оправя нещата и да мисля повече за приятелството, отколкото за себе си, както очаквам и другите, мисля че би било честно :) Надявам се, някой да не го е домързяло да прочете поста ми и да разберете какво е многократно да си предаван от някой, когото мислиш за приятел.. От днес съм нов човек :) Днес беше поучителен ден за мен, разбрах какво е да си "истински" приятел.. както разбрах, че ИСТИНСКИ приятели ИМА!
ПС: Извинявам се, ако е малко несвързано, просто имах много неща да кажа.. :):)

adita8852
12-17-2008, 14:39
За мен приятели няма и макар досега да си мислех , че някои хора са ми приятели , вече не съм толкова сигурна !!! Хората , които досега не са си намерили истински приятели изобщо да не се заблуждават , че ще ги открият ! Бях убедена , че имам приятели , защото 4 години не се бях карала с тях и всичко вървеше много добре , но всичко излиза наяве в крайна сметка . Всеки се разкрива рано или късно ! Това е моят съвет към вас , но нека кажем също , че и всяко правило си има изключения !!!

PerfectStrang3r
12-17-2008, 20:28
Не е така, че няма истински приятели. Аз лично имам 1-2, но за тях знам, че каквото и да се случи ще ми помогнат на секундата, както и аз бих напраявил същото.. израстнали сме заедно, минавали сме през всякакви ситуации и пак сме си същите приятели. Също аз съм доста наивен понякога и си мисля, че някои хора са приятели, а то всъщност не е така.. Има един човек, който всеки път, когато ми е станало кофти и споделя.. той ми казва " Не ме ебе " уж на шега, ама аз го приемам много лично, а на същия всеки път като сподели нещо и гледам да му помогна...

Факт е, че всичко е интереси, но има и истински приятели...

jeni92_abc
12-18-2008, 07:55
много ясно че има!!!

kurupta
12-18-2008, 08:57
Труден въпрос :[

harry777
12-18-2008, 11:55
Мисля, че има и истински и фалшиви приятели.Наскоро преживях една случка, която промени живота ми.Допреди една седмица си мислех, че най-добрият ми приятел Валери ми е истински,но се оказа ,че не е.Просто изведнъж почна да общува по-малко с мен и почна да ходи с другите момчета.Отначало ми беше гадно,но вече не ми е и си викам "да си гледа работата" :D 8) .Но има и истински приятели.Имам една приятелка,която ми е най-добре от 4 годишен и никога не ме е предавала.Вече си мисля,че момичетата са доста по-верни приятели от момчетата. :-D

fire_cat
12-18-2008, 12:53
Според мен има истински приятели, макар и те да са доста малко. Повечето хора наистина мислят само за материалните неща, които притежава приятеля им. Не се замислят за истинските качества на този човек. Аз имам приятелка, с която се познаваме от 3 годишни и още сме най-добри приятелки. Ако имаш истински приятел, не се карай с него, не му завиждай, защото приятелството е като да ходиш по много тънък лед, който при най-малкото невнимание ще се счупи.

BlueGirl
12-18-2008, 18:30
Може и да има истинско приятелство,но поне за момента явно не съм срещнала подходящите хора,които да ми го докажат,и затова отговорих с НЕ.Ежедневно се срещам и общувам с лицемери и двуличници.Всеки ти се усмихва,а в същия момент търси начин да ти забие ножа.Малко останаха свестните хора,които да не мислят само за себе си и да ценят чуждите чувства наравно със своите...

BoCupycake
12-18-2008, 19:24
Въпреки,че е рядко срещано явление ИМА.
То полвината не знаят к'во значи ИСТИНСКО ПРИЯТЕЛСТВО,просто някак си не я разбират тая дума.
Според мен това приятелство е по-често срещано при момчетата...за жалост. :(