PDA

View Full Version : Спешно! Зайче и ветеринарен лекар?



summerlove66
12-12-2008, 22:45
НЕПРАВИЛНО ИЗХРАНВАНЕ - Последиците и заболяванията причинени от неправилното хранене могат да бъдат избегнати,ако се съблюдават няколко неща:
1. Избягвайте внезапна промяна в храната на зайчето
2.Зайчето винаги се нуждае от сено,като допълнителна баластна храна.
3.Водата винаги трябва да е чиста и прясна..
4.Давайте такова количество храна,което да може да бъде изядено до следващото хранене. Едно от заболяванията,които причинява неправилното изхранване е препълване на стомаха.Вследствие на претоварване на мускулите на стомаха се получава запек,който е много болезнен за зайчето и без намесата на лекар може да умре.Симптомите се забелязват веднага то престава да се храни и скърца със зъби.Приемането на само концентриран фураж може да доведе до същите последствия.Тимпанията е друго опасно стомашно-чревно заболяване,получава се втвърдяване на коремната стена от образуване на газове.


ХОРА ИМАМ СИ ЗАЙЧЕ ОТ ВЧЕРА МНОГО СИ ГО ОБИЧКАМ И ДНЕС ИМА СЪЩИТЕ СИМПТОМИ СИГУРНА СЪМ .. ДАЛИ ШЕ Е КЪСНО АКО УТРЕ ГО ОТВЕДА НА ВЕТЕРИНАРЕН ЛЕКАР.. ПОМОГНЕТЕ МИ ПЛЗЗ


*Липсва описателно заглавие!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

summerlove66
12-12-2008, 22:57
of molq wi nekui ako znae dda kaje ..

UFOs
12-13-2008, 08:32
Вчера си го взела и сега има такива проблеми.. :-o
Глупава ли си та чакаш отговор.Все едно ти да си пред умиране и да не отидеш на лекар.Много ясно,че трябва да го отведеш,а това дали ще умре не мога да ти кажа.
Като по малак с децата от блока си гледахме зайци.Никога не сме имали такъв проблем с тях.Даже и малки зайчета си имахме ;)

summerlove66
12-13-2008, 14:34
ахха много ясно че мислех да го заведа и го направих .. въпроса ми беше дали ще издържи до днес .. То издържа .. ем преяло е кво да се прай .. пък и моето не е обикновен заек ;)

summerlove66
12-13-2008, 22:30
офф .. нз къде да пиша вече .. обичкам си зайчето .. беше на лекар и той ми ми даде некъв прах да му разтворя във вода .. Ecb3 срещu КОКЦИДИОЗА .. Ta въпроса ми е.. дали ше се опрай от тва нещо или .. на 2 месеца е иначе .. ии днес ми давах от прахчето , но пак не яде ..





СОРИ ЧЕ ТУК НЕ Е МЯСТОТО ЗА ТОВА, НО СЪМ МН ТЪЖНА И НЗ КЪДЕ ДА ПИША ... :(

la4ezara
12-14-2008, 07:16
Ми пиши в някой форум за животни :-x :-o

summerlove66
12-14-2008, 11:19
ахах писах , но вече 2ри 3ти ден няма отговор .. и реших тук , защото има хора и се надявах някой да е имал същия проблем , за да ми помогне .. хАА.. пък нали сте много компетентни айде да ви видиме ;) .. май няя кво да каете всичко знаещите .. муаха .. пЪк и гледам секви киорави теми тук , къф си ти да ми кажеш къде да си пускам темите !!! :-x

UFOs
12-14-2008, 14:03
Мисля че ветринаря ти е образован и знае какво е предписал за твоя заек,а за въпроса дали ще се оправи.това зависи от организма на заека ти!

djuki
12-16-2008, 13:28
всички тези въпроси към ветеринаря ! никой от нас не е специалист по животни :-D

la4ezara
12-16-2008, 17:50
ахах писах , но вече 2ри 3ти ден няма отговор .. и реших тук , защото има хора и се надявах някой да е имал същия проблем , за да ми помогне .. хАА.. пък нали сте много компетентни айде да ви видиме ;) .. май няя кво да каете всичко знаещите .. муаха .. пЪк и гледам секви киорави теми тук , къф си ти да ми кажеш къде да си пускам темите !!! :-x


Тук не може да ти се помогне за заека, защото не ти е ветеринарен кабинет, питай за НЕЩО СМИСЛЕНО И СВЪРЗАНО СЪС ЗДРАВНИТЕ ПРОБЛЕМИ И БОЛЕСТИ ПРИ ЧОВЕКА, не при тъпото ти животно... :-x :booooomb:

summerlove66
12-18-2008, 11:05
la4ezara "Тук не може да ти се помогне за заека, защото не ти е ветеринарен кабинет, питай за НЕЩО СМИСЛЕНО И СВЪРЗАНО СЪС ЗДРАВНИТЕ ПРОБЛЕМИ И БОЛЕСТИ ПРИ ЧОВЕКА, не при тъпото ти животно..." ...

АБЕ Е МЪРЛО ТИ ЛИ ЩЕ МИ КАЖЕШ ЗА КАКВО ДА ПИТАМ ?! .. И ТВА ЧЕ ТИ СЕ БЕЗЧУВСТВЕНО ПОДОБИЕ НА ЧОВЕК НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ СЪМ КАТ ТЕБЕ .. МЕНЕ МЕ Е ГРИЖА ЗА ТВА ЖИВОТНО + ТВА ЗАЙЧЕТО Е БАЯ ПО-УМНО ОТ ТЕБЕ .. ТЪЙ ЧЕ ТЪПА МОЖЕШ ДА КАЗВАШ НА СЕБЕ СИ!!... АЙ ПАЛИ ГУМИТЕ И НЕ СЕ ИЗКАЗВАЙ НЕПОДГОТВЕНА ДА НЕ ВИДИШ ОТ КЪДЕ ИЗГРЯВА СЛЪНЦЕТО !! ..



10х за др отговорчета оправи се иначе .. И сру просто незнаех къде да пиша бях се доста изплашила :(

ss
12-18-2008, 11:13
спокойно вие жените и без тва убивате всичко живо ся 1 зайче :D

safetyMode
12-18-2008, 12:04
аами и аз имам зайче . когато ми го подариха беше също на 2 месеца и имаше същите симптоми но жетеринаря ми даде пак някакво такова прахче, дадох му го и не яде още 1-2 дни но после започна да си яде нормално... сега е на 8 месеца така че не мисля че трябва да се притесняваш... айде късмет... и пиши какво е станало :P :P :P

safetyMode
12-18-2008, 12:05
аа трябваше да прочета постовете.... е супер че се е оправило :-P

summerlove66
12-18-2008, 12:39
Tо иначе ми казаха че в такава възраст на 2 месеца е мн трудно после вече нема проблеми .. Иначе и при мене беше тека .. След 2 3 дена започна да яде.. Обаче продължи да скърца със зъби и му биха инжекции ... Ам са е дублее .. {} :-) :-) :-)

Loshotia
12-18-2008, 20:28
Как така скърца със зъби? На какво се дължи това? Аз имам зайче вече близо година и досега( да чукна на дърво) зайчето е в перектно здраве. Като беше съвсем малка- вторият ден след като ми я подариха, понеже я бяха разкарвали по студа(февруари месец) имаше разстройство и беше ужасно да се чисти, но мина за ден. Случвало се е да повръща един- два пъти, но слава Богу само това. Не съм й правила ваксинации- не общува с други животни, а и чиста и редовно и дезинфекцирам.

la4ezara
12-19-2008, 07:41
summerlove66.
пикло малка, мери си приказките, ясно ли ти е?

summerlove66
12-19-2008, 20:34
Ем ддз и аз скърцаше и той лекаря каза че има няква бактерия ли нешу текоа .. Оправи се за сега .. Те малките зайчета са много нейни особено когато са декоративни ...




А ти la4ezara .. нема да ми кажеш какво да правя.. НИКОЯ НЕ СИ МИ !! ;)

temari1785
12-21-2008, 07:44
.. беше на лекар и той ми ми даде некъв прах да му разтворя във вода .. Ecb3 срещu КОКЦИДИОЗА .. Ta въпроса ми е.. дали ше се опрай от тва нещо или ..


Оф ЛЕЛЕ БОЖЕ. ЩОМ ТИ ГО Е ДАЛ ИЛИ Е СИГУРНО ,ЧЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИ , ИЛИ ЧЕ МОЖЕ БИ ЩЕ СЕ ОПРАВИ. ДА НЕ СМЕ ВЕТЕРИНАРИ БЕ МАМА МУ СТАРА , ЧЕ ДА ТИ КАЖЕМЕ ДАЛИ ЩЕ СЕ ОПРАВИ!!!!!!!!! ЕЕЕЕЕ АМАН ОТ НЕГРАМОТНИ ХОРА ........... :-x :x :-x :x

Loshotia
12-21-2008, 18:11
.. беше на лекар и той ми ми даде некъв прах да му разтворя във вода .. Ecb3 срещu КОКЦИДИОЗА .. Ta въпроса ми е.. дали ше се опрай от тва нещо или ..


Оф ЛЕЛЕ БОЖЕ. ЩОМ ТИ ГО Е ДАЛ ИЛИ Е СИГУРНО ,ЧЕ ЩЕ СЕ ОПРАВИ , ИЛИ ЧЕ МОЖЕ БИ ЩЕ СЕ ОПРАВИ. ДА НЕ СМЕ ВЕТЕРИНАРИ БЕ МАМА МУ СТАРА , ЧЕ ДА ТИ КАЖЕМЕ ДАЛИ ЩЕ СЕ ОПРАВИ!!!!!!!!! ЕЕЕЕЕ АМАН ОТ НЕГРАМОТНИ ХОРА ........... :-x :x :-x :x

E айде набий я в такъв случай! Момичето предполагам, че иска да прочете мнение на някой, който е патил по подобен начин.

summerlove66
12-28-2008, 22:00
Еми просто исках мнения дали на някой друг се е случвало и дали е помогнало прахчето .. кво толкова .. Не питай старило , а патило .. ДДз може да има някой с моя проблем ;)