PDA

View Full Version : ТОХ Варна



d3nz
12-13-2008, 08:41
Търся информация за ТОХ-а във Варна.Как се казва? :D Какви специалности има?Абе въобще всякаква информация...благодаря Ви предварително :-)

stiifi
12-14-2008, 10:42
Такам.Първо искам да кажа,че много отдавна гимназията не е Техникум по Обществено Хранене,така че спрете ако обичате да го наричате ТОХ :? Пълното наименование на училището е
Професионална Гимназия по Туризъм "Проф. д-р. Асен Златаров" :)

Аз влязох със специалност Организация на обслужването в хотелиерството(хотелиер/администратор) НЕ.Има я същата специалност,само че с ФЕ и още една има,казва се Туристическа анимация с АЕ.С тези професии се влиза след 7-ми клас :grin: След 8-ми клас има възможност за много паралелки.Както сме си сега 3 класа (а,б и в),след 8-ми клас ставаме до "з" клас,така че си прави сметката колко са много специалностите.За жалост са свързани със кухните и ресторантите,което мен лично не ме устройва :D Има готвач,сервитьор,барман,сл дкар и още 3 или 4 специалности със различни езици(НЕ,АЕ,ФЕ,ИЕ).След 10-ти клас,задължително тръгваш на практика и си избирааш още един допълнителен език,който да изучаваш :) Практиките са или в кухните на училището,или във някой ресторант или хотел.Тазгодишната практика например е във Гранд хотел Варна.Също така,ако имаш добри оценки по 1-ви език до 10 клас включително,имаш възможност за практика 3 или повече месеца във страна в Европа,която говори съответния език.Учителите са яки(повечето).Базата е една от най-добрите във Варна.Имаме униформи.Синя риза със жълта вратовръзка и тъмно син елек.Входа малко мяза на рецепция или на вход на административна сграда,което е + ;).Даскалото се намира ТОЧНО срещу Спортна зала и от моята класна стая вечер светлините се виждат много красиви,особено сега,когато украсиха и голямата елха...


Успех!