PDA

View Full Version : Ето какви сме ние..



pandelka
12-13-2008, 09:37
Каквото и да имаме пак няма да ни е достатъчно...
Доста често ни се налага да казваме "незнам какво искам" или пък да го чуваме. А колко от нас са си задали въпроса "Защо не знаем какво искаме?". Защо когато искаме нещо след като го получим вече не го искаме и след това идва ред на "не знам какво искам". Нямаме си половинка и искаме да имаме половинка, след като вече имаме ни се иска да сме сами. Или пък нямаме работа и искаме да си намерим и след като си намерим ни се иска почивка и т.н. Това ми навежда на мисълта че човекът не може да бъде задоволен. Винаги има нещо което иска и после се отказва от него. Дали е в името прогреса, на личното си развитие или гените ни са такива, или може би е толкова объркан и нещастен че не е сигурен кое трябва да промени в живота си.... и нали знаете приказката че човек винаги гледа в чуждата паница, независимо че в неговата има пържола а на другия в паницата има помия, той винаги си мисли че чуждото е най-вкусно. Ако разпознавате себе си в писаното ми дотук, то не се учудвайте, би било учудващо ако не се разпознавахте.
Знате ли че в Исландия според статистиката живеят най-щастливите хора и пак според статистиката са на първо място по самоубийства (благодаря на една приятелка която ме светна по този въпрос). И с въпросната ми приятелка говорейки стигнахме до извода че хората в Исландия си имат всичко от което имат нужда и това им отнема радостта от живота. Искат това което нямат. Замисляйки се по въпроса именно това че не знаем какво искаме ни прави толкова щастливи колкото и нещастни и ни кара да вървим напред или ни дърпа назад към пропастта. Не искаме тази работа която работим и това ни кара да търсим нова, намираме нова работа, НО.... новата работа както може да е по-добра и да ни предлага нови възможности, така тя може и да ни съсипе. По същата логика вече и за другите неща които "не знаем дали искаме". Човек се чувства жив когато рискува, адреналина го кара да живне.
Ясно погледнато ако знаехме какво искаме нямаше да ни е толкова интересно, щяхме да вървим напред като коне с капаци и да се стремим към това което искаме, нямаше да забелязваме страничните възможности и нямаше да рискуваме да загубим нещо което имаме.
Успех с размислите! :):):)

Chefinkaaa
12-13-2008, 09:50
може би сме свикнали да живеем по този начин зареди сичкото тва безпаричие и другото което, че точно ние българите сме ужасно завистливи и винаги искаме да имаме това, което го има другия...нищо че не може да си го позволи...
И да нямаме угодия... пък и може би ако имахме нямаше да е интересно.. може би ако се задоволявахме с една връзка..няма да има сълзи, страдания и такива работи...след като си останал зарязан от "голямата си любов" и т.н и да според мен, за да прогресираш трябва поне малко да си недоволен от сегашното си положение..ако работиш в магазин и след време ще се почувстваш разочаровам може би от себе си и ще започнеш да се стремиш към нещо по-високо... и т.н според мен от там идва сичкото тва недоволство... и в днешно време сичко е толкова объркано вече, че знам ли :)

поздравявам те за темата.. :)

jghgh
12-13-2008, 10:16
Ако разпознавате себе си в писаното ми дотук, то не се учудвайте, би било учудващо ако не се разпознавахте.
Не се разпознавам, мина ми тоя период на "искам-не искам". Сега съм наистина нещастна от това, което не мога да имам, а като го получа се радвам много и се чудя как да го задържа.
И така.

vampirekiss
12-13-2008, 10:25
На мен всичко това ми е много познато.Винаги си пропилявам шансовете за нещо точно,защото просто не зная какво искам!Сега в момента също страдам точно заради това и проклинам деня,в който се отказах от нещото,което сега толкова ми липсва!

Kostadin_682
12-13-2008, 10:30
май наистина не мога да рабера това женско мислене ... направо си мисля че не знаете какво искате... не се обиждайте де... :oops:

pandelka
12-13-2008, 12:12
май наистина не мога да рабера това женско мислене ... направо си мисля че не знаете какво искате... не се обиждайте де... :oops:


... а нали вие сте много наясно с желанията си ... ? :?

cherinka
12-13-2008, 13:16
"Как може да знаеш какво искаш, при положение, че трябва да го получиш и да видиш дали ти харесва".

!!!!!!!!

Айде, сега вие разсъждавайте, многознайковци.

UnaBletoLoVeU
12-13-2008, 13:29
Каквото и да имаме пак няма да ни е достатъчно...
Доста често ни се налага да казваме "незнам какво искам" или пък да го чуваме. А колко от нас са си задали въпроса "Защо не знаем какво искаме?". Защо когато искаме нещо след като го получим вече не го искаме и след това идва ред на "не знам какво искам". Нямаме си половинка и искаме да имаме половинка, след като вече имаме ни се иска да сме сами. Или пък нямаме работа и искаме да си намерим и след като си намерим ни се иска почивка и т.н. Това ми навежда на мисълта че човекът не може да бъде задоволен. Винаги има нещо което иска и после се отказва от него. Дали е в името прогреса, на личното си развитие или гените ни са такива, или може би е толкова объркан и нещастен че не е сигурен кое трябва да промени в живота си.... и нали знаете приказката че човек винаги гледа в чуждата паница, независимо че в неговата има пържола а на другия в паницата има помия, той винаги си мисли че чуждото е най-вкусно. Ако разпознавате себе си в писаното ми дотук, то не се учудвайте, би било учудващо ако не се разпознавахте.
Знате ли че в Исландия според статистиката живеят най-щастливите хора и пак според статистиката са на първо място по самоубийства (благодаря на една приятелка която ме светна по този въпрос). И с въпросната ми приятелка говорейки стигнахме до извода че хората в Исландия си имат всичко от което имат нужда и това им отнема радостта от живота. Искат това което нямат. Замисляйки се по въпроса именно това че не знаем какво искаме ни прави толкова щастливи колкото и нещастни и ни кара да вървим напред или ни дърпа назад към пропастта. Не искаме тази работа която работим и това ни кара да търсим нова, намираме нова работа, НО.... новата работа както може да е по-добра и да ни предлага нови възможности, така тя може и да ни съсипе. По същата логика вече и за другите неща които "не знаем дали искаме". Човек се чувства жив когато рискува, адреналина го кара да живне.
Ясно погледнато ако знаехме какво искаме нямаше да ни е толкова интересно, щяхме да вървим напред като коне с капаци и да се стремим към това което искаме, нямаше да забелязваме страничните възможности и нямаше да рискуваме да загубим нещо което имаме.
Успех с размислите! :):):)

Прочетох го отгоре-отгоре, защото не сметнах за нужно да правя нещо по-различно.
За онова червеничкото-ми така се случва с малките глезли, които са свикнали да получават всичко, а след като го получат си харесват нова играчка и започват да искат нея. Щом като тръгнеш с някого започваш да не го искаш, значи не си дорасла за връзка, а щом като запонеш работа и ти се иска да не работиш, значи си абсолютна лигла, свикнала да разчита на паричките на мама и тати, но тръгнала на работа, защото по списанията статиите за работното място-яки батковци, приказливи колежки-изглеждат мега заинтригуващо.

Никога не съм мислила, че помията в чуждата чиния е по-вкусна от моята пържола. Може би защото имам малко акъл? :-o

Как може исландците да са най-щастливите хора, а фактът, че си имат всичко да им отнема радостта? А може би си нямат всичко, но пак са щастливи-едната част. А другата са твърде нещастни, че другите са щастливи, което ги потиска, потиска и в един момент решават, че животът не е за тях, а за онези, щастливите, и се самоубиват. Лично на мен ми звучи по-логично, отколкото онова, зеленичкото.

pandelka
12-13-2008, 16:06
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:13
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

pandelka
12-13-2008, 16:21
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:22
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

pandelka
12-13-2008, 16:24
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

хахха...съгласна съм.. :) .Щом великите ТЕ го казват.!

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:25
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

хахха...съгласна съм.. :) .Щом великите ТЕ го казват.!

Форума е разделен на ТЕ и НИЕ 8-)

pandelka
12-13-2008, 16:28
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

хахха...съгласна съм.. :) .Щом великите ТЕ го казват.!

Форума е разделен на ТЕ и НИЕ 8-)

Ем да до няква степен...то половината форум има негативно мнение.. 8-) .

kobrichka
12-13-2008, 16:29
Честно казано периода с искам не искам е до определен момент.Поне според мен,изразявам лично мнение.Винаги когато съм искала нещо и след това съм го имала съм му се радвала.

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:35
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

хахха...съгласна съм.. :) .Щом великите ТЕ го казват.!

Форума е разделен на ТЕ и НИЕ 8-)

Ем да до няква степен...то половината форум има негативно мнение.. 8-) .

Абе .. да не ти пука ... ; ) Странно ми е как си мислят някви неща без да ни познават ... ама ... ; )

pandelka
12-13-2008, 16:37
^Еми всеки си има мнение.. и моето е такова.

Ти не разбра ли , че НИЕ нямаме право на глас 8-)

Всеки ден ми се набива в очите..! 8-) Ама накрая нали знаеш кой ще бъде прав .. ;ххх

Е .. НИЕ много ясно 8-) Ние сме "кухите глави на форума" все пак ; ) 8-)

хахха...съгласна съм.. :) .Щом великите ТЕ го казват.!

Форума е разделен на ТЕ и НИЕ 8-)

Ем да до няква степен...то половината форум има негативно мнение.. 8-) .

Абе .. да не ти пука ... ; ) Странно ми е как си мислят някви неща без да ни познават ... ама ... ; )

Еми.. и аз се чудя... : ?

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:40
^ Карай .. остави ги да си мислят каквото искат .. Ние нали си знаем , че не сме такива 8-)

pandelka
12-13-2008, 16:42
Ами ..да .. аз мисля,че повечето не ни мисля за такива квито казват ама ... за да ни напраят на пук го каат.. >.<

MakeMeFeel
12-13-2008, 16:49
Най-вече, за да ни направят на пук .. и за да не се откъснат от стадото 8-)

pandelka
12-13-2008, 17:09
хаха ..дам.. ^^ 8-) ама няма значение..ние и такива ги обичаме.. :)

MakeMeFeel
12-13-2008, 17:11
Обичаме виии :-) 8-)

UnaBletoLoVeU
12-13-2008, 17:33
^Цеееелият този разговор не успяхте ли на личен да си го проведете(или скайп)? Или сте прекалено тъпи, за да се сетите? :D

ПП: Нищо лошо нямам към вас, само дето и двете сте в един такъв период, че си мислите, че едва ли не откривате света и неща, които са никому неизвестни(за панделка), а за MakeMeFeel-че няма нищо по-болезнено от края на една "връзка", след която дори те е срам да говориш с другия. Ще мине време, ще пораснете и сами ще се смеете на това, което сте писали и за това, за което сте се терзали.

pandelka
12-13-2008, 17:35
^Цеееелият този разговор не успяхте ли на личен да си го проведете(или скайп)? Или сте прекалено тъпи, за да се сетите? :D

И кво? Ама нали винаги тряя да се намира причина за заяждане. !

GetNasty
12-13-2008, 17:38
^Цеееелият този разговор не успяхте ли на личен да си го проведете(или скайп)? Или сте прекалено тъпи, за да се сетите? :D

И кво? Ама нали винаги тряя да се намира причина за заяждане. !

Във ФорумО не трябва да се спами. : )

sh3_1s_7h3_0n3
12-13-2008, 17:39
май наистина не мога да рабера това женско мислене ... направо си мисля че не знаете какво искате... не се обиждайте де... :oops:

ама ние наистина не знаем. ;/ Особено в дните преди, по време и след... **оня женски месечен период**
Мал шанс. :-k

MakeMeFeel
12-13-2008, 17:49
Добре де .. хайде веднъж да се разясним .. какъв точно ви е проблема с нас ?! Смислени отговори ! Без неща от рода на : " спамите излишно" защото всеки от нас го прави !! :?

GetNasty
12-13-2008, 18:35
Добре де .. хайде веднъж да се разясним .. какъв точно ви е проблема с нас ?! Смислени отговори ! Без неща от рода на : " спамите излишно" защото всеки от нас го прави !! :?

Аз лично нямам проблем с вас поради 2 причини:
1. не ви следя постовете, само от време на време ви мяркам, и то само в любов;
2. понякога пускате смешни тами, като тази, затова и се обаждам. : ) т.е. не ме дразните, ами и аз не знам кво. ;щ

chaos_
12-13-2008, 18:46
Човек иска нещо,бори се получава го известно време се чувства може би горд и се радва на това ,което е успял да постигне,след това вижда нещо друго и започва да иска него,забравяйки за това,което е получил,но след време постига и втората си цел.Това е подхода към развитието,защото ако знаем какво искаме,след като го постигнем,няма да имаме цел и нищо няма да има значение и смисъл.А във втората се развила ситуация,в която човек поисква нещо,но не го получава,тогава той се чувства -тъжен,самотен,неразбран.Сл д време си поставя друга цел.Някакъв вечен кръговрат и цялата ситуация.
И всичкото е като при малките деца,те искам бонбон,майка им го купува,щастливи са,след това виждат балон искат балон,забравяйки за бонбона от преди малко,получават го,щастливи са...и т.н

Kostadin_682
12-13-2008, 18:51
май наистина не мога да рабера това женско мислене ... направо си мисля че не знаете какво искате... не се обиждайте де... :oops:


... а нали вие сте много наясно с желанията си ... ? :?
Естествено, че съм наясно с желанията си ...