PDA

View Full Version : За Фитнеса - време за тренировка



Glezlichka
12-13-2008, 12:56
iskam da vi pitam ako hodq na fitnes 3 puti sedmichno .. ponedelnik srqda i 4etvartak i treniram po 1 4as shte ima li hubav rezultat ? Pitam zashtoto edna poznata mi kaza 4e ako ima golqma razlika mejdu vremeto v koeto hodq nqma da ima rezultat shtoto prez tva vreme v koeto ne treniram tqloto se otpuskalo :) vie kvo mislite.. shtoto az mn ne razbiram :) misi predvaritelno :-)



*Заглавие на Кирилица!
Точка 7 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Kras4eto_lp
12-13-2008, 20:09
Предполагам че това което е казала приятелката ти е различно за всеки, защото аз до скоро ходех на фитнес по 2 пъти седмично и то Вторник и Четвъртък и имаше значителна промяна :) А защо не ходиш Понеделник, Сряда и Петък...струва ми се по логично. Така много ще се натоварваш повярвай ми :P

machine
12-13-2008, 20:20
Отиваш понеделни сряда и петък-начинаеща си повече не ти трябва.Ето ти тренировката с която да почнеш:загрявка-5-10 мин на пътека
коремни преси от римски стол за горна част-2 серии до откас
повдигане на краката от лег-2 серии до отказ
квадрицепс-напади без тежест-най-малко 20 повторения
задно бедро-лег кърл-най-малко 20
глутеус-ако няма глутеус машина.повдигане на крака от опора
адуктори-ако няма машина за адукотри-привеждане на скрипец с крака
гърди-лицеви опори със свити колена
гръб-придърпване на скрипец зад вра
трицепс-разгъване на въже на скрипец
бицепс-сгъване на скрипец-по 3 серии всички упражнения и 12 повторения без краката,те са на 20
ако искаш да слваяш правиш кардио-10-15 мин след тренировка
тренировката трябва да бъде изпълнена за 75 мин.най-много45-60 е идеалният вариант.
тялото не се отпуска просто намалява обемът на мускулите.След тренировка вкарай някакъв прост въглехидрат и белтъка ко можеш.
Успехи

MakeMeLaugh
12-13-2008, 21:57
По принцип е най-добре да се ходи понеделник, вторник, четвъртък и петък. Така тялото е постоянно стресирано и хем почива, хем разте по-бързо и не се отпуска ;)

Това, което ти е казала е донякъде вярно.
Хем вярно, хем зависи и ти как си провеждаш тренировката, какъв ти е организма, как тренираш точно.
Според мен ходи в понеделник, сряда и петък(или събота).

Зависи и каква ти е програмата.
А бе от много неща.

Отиваш при фитнес инструктора и му казваш, че искаш програма за 3 дни в седмицата и това е! Той ше се справи с твоя проблем ;)

love_to_love_u
01-03-2009, 21:25
дам ще има :) аз по миналата година като ходих,ходих по 5 пъти на седмица 1 час и 30 мин иии повярвай ми имаше резултат :)

Canis_Dirus
01-03-2009, 21:44
Какво правите по час и половина - два във фитнеса? Телевизия ли гледате? Ако след 60-тата минута още имате сили - моткате се.

fre3styl3
01-04-2009, 10:34
Какво правите по час и половина - два във фитнеса? Телевизия ли гледате? Ако след 60-тата минута още имате сили - моткате се.

Луд ли си? :shock: :lol:
На мен само кардиото ми е час и половина, другият половин час ми е загрявка на уредите и, повярвай ми, не се моткам. След 120 мин, определено още имам сили щом плувам по 2км ;)
Бтв: Ходя само 2 пъти в седмицата за поддържане на фигура и определено резултат има :-D

Canis_Dirus
01-04-2009, 10:48
Какво правите по час и половина - два във фитнеса? Телевизия ли гледате? Ако след 60-тата минута още имате сили - моткате се.

Луд ли си? :shock: :lol:
На мен само кардиото ми е час и половина, другият половин час ми е загрявка на уредите и, повярвай ми, не се моткам. След 120 мин, определено още имам сили щом плувам по 2км ;)
Бтв: Ходя само 2 пъти в седмицата за поддържане на фигура и определено резултат има :-D

Щом след 120 минути имаш сили - изобщо не си даваш зор. Час и половина кардио, а? Че то един маратон трае 2 часа. Не е лесно да чежтеш фитнес списания.

fre3styl3
01-04-2009, 11:00
Какво правите по час и половина - два във фитнеса? Телевизия ли гледате? Ако след 60-тата минута още имате сили - моткате се.

Луд ли си? :shock: :lol:
На мен само кардиото ми е час и половина, другият половин час ми е загрявка на уредите и, повярвай ми, не се моткам. След 120 мин, определено още имам сили щом плувам по 2км ;)
Бтв: Ходя само 2 пъти в седмицата за поддържане на фигура и определено резултат има :-D

Щом след 120 минути имаш сили - изобщо не си даваш зор. Час и половина кардио, а? Че то един маратон трае 2 часа. Не е лесно да чежтеш фитнес списания.

Ако ти нямаш сили, не означава, че всички са като теб ;) Пък и то си е както до структура на тялото, така и до воля. Естествено, че след кростренажора, пътечката и велоаргометъра съм изморена, но това не означава, че нямам сили, при положение, че след това плувам ;)
Ако не ми вярваш- ха, ми твой си проблем, бе ;) Един маратон траел 2 часа.. и какво аз да не си правя кардио програмата ли?! Смешник..

Dark_Angel_F
01-04-2009, 11:03
Трябва да ходиш през ден на фитнес , за да може междувременно тялото ти да се възстанови ;)

hottie
01-04-2009, 11:08
Напълно съм съгласна с Канис. Ако още имате сили след около 60мин, значи не си правите упражненията като хората и не се натоварвате достатъчно.

Canis_Dirus
01-04-2009, 11:10
Ако ти нямаш сили, не означава, че всички са като теб ;) Пък и то си е както до структура на тялото, така и до воля. Естествено, че след кростренажора, пътечката и велоаргометъра съм изморена, но това не означава, че нямам сили, при положение, че след това плувам ;)
Ако не ми вярваш- ха, ми твой си проблем, бе ;) Един маратон траел 2 часа.. и какво аз да не си правя кардио програмата ли?! Смешник..

Ами прави си бе. Прави на пук на всички авторитети.. Било до структура на тялото. Ти нормална ли си? Аз, ако тренирам като мнозинството във фитнеса мога да тренирам по 6 часа. Само дето няма никакъв смисъл.
А и от 2 часа кардио има още по-малък смисъл. Гарантирам, че имам по-голяма сила, по-добра силова издржъливост и по-добра спортно-специфична издръжливост. Само нямам време да седя по 3 часа на фитнес и за 45 минути върша това, което друг върши за три часа. Викат му ефективност.

fre3styl3
01-04-2009, 11:29
Ако ти нямаш сили, не означава, че всички са като теб ;) Пък и то си е както до структура на тялото, така и до воля. Естествено, че след кростренажора, пътечката и велоаргометъра съм изморена, но това не означава, че нямам сили, при положение, че след това плувам ;)
Ако не ми вярваш- ха, ми твой си проблем, бе ;) Един маратон траел 2 часа.. и какво аз да не си правя кардио програмата ли?! Смешник..

Ами прави си бе. Прави на пук на всички авторитети.. Било до структура на тялото. Ти нормална ли си? Аз, ако тренирам като мнозинството във фитнеса мога да тренирам по 6 часа. Само дето няма никакъв смисъл.
А и от 2 часа кардио има още по-малък смисъл. Гарантирам, че имам по-голяма сила, по-добра силова издржъливост и по-добра спортно-специфична издръжливост. Само нямам време да седя по 3 часа на фитнес и за 45 минути върша това, което друг върши за три часа. Викат му ефективност.

"Ефективността" на тренировката зависи от човека и от целите, които иска да постигне. Ако за теб 2 часа кардио няма смисъл, хубаво. За мен има. Аз съм момиче, нямам нужда от силови тренировки. И аз мога да стоя във фитнеса по 6 часа, ако правя това, което прави "мнозинството". Но защо събираш всички хора под общ знаменател? Ако след 1 час тренировка имаме още сили, сме се моткали. Това са глупости. За всеки човек е различно. Много ясно, че ще имаш по-голяма сила и по-добра силова издръжливост, след като във фитнеса тренираш за това. "Спортно-специфична издръжливост", какво имаш предвид с това? Мога да ти кажа, че не е много лесно да бягаш по 6.5 км, да правиш на кростренажор по 14 км и на велоаргометър по 10, защото затова определено се иска издръжливост. Повярвай ми ;)

Canis_Dirus
01-04-2009, 11:36
"Ефективността" на тренировката зависи от човека и от целите, които иска да постигне. Ако за теб 2 часа кардио няма смисъл, хубаво. За мен има. Аз съм момиче, нямам нужда от силови тренировки. И аз мога да стоя във фитнеса по 6 часа, ако правя това, което прави "мнозинството". Но защо събираш всички хора под общ знаменател? Ако след 1 час тренировка имаме още сили, сме се моткали. Това са глупости. За всеки човек е различно. Много ясно, че ще имаш по-голяма сила и по-добра силова издръжливост, след като във фитнеса тренираш за това. "Спортно-специфична издръжливост", какво имаш предвид с това? Мога да ти кажа, че не е много лесно да бягаш по 6.5 км, да правиш на кростренажор по 14 км и на велоаргометър по 10, защото затова определено се иска издръжливост. Повярвай ми ;)

за цел "отслабване" са най-ефективни силовите тренировки.

А ако ще говорим за лесно. В даобг има една статия "Методът Табата" - само 4 минути е и след това половин час не си адекватен (ако се напъваш де)

SIC
01-04-2009, 11:38
3 puti v sedmicata prez den-dva.Pravi6 kardio 10min zagrqvka na koito iska6 ured.Sled tova si pravi6 leka silova trenirovka,kato si pravi6 korem na vsqka i sled neq o6te 20-30 min na drug ured kardio.6tom iska6 da oformq6 i stqga6 ne padai pod 20 povtoreniq,osobeno 6tom si momi4e

Liar
01-04-2009, 12:50
За да не пускам нова тема и аз ще си задам въпроса,на авторката нали и отговориха вече...
Скоро ще тръгвам на фитнес.Не искам да отслабвам,а да работя за корема,бедрата и задника.За стягане,за по-добрата им форма.Но и без това съм слаба.Някакви съвети?Като упражнения,времетраене и колко често?

Valhala
01-04-2009, 21:08
Една нормална тренировка,като време е от 30 мин. до час и половина,а 3 пъти седмично са напълно достатъчни за стягане,че и за отслабване :)

Bachokiro
01-06-2009, 17:09
Какво правите по час и половина - два във фитнеса? Телевизия ли гледате? Ако след 60-тата минута още имате сили - моткате се.

Луд ли си? :shock: :lol:
На мен само кардиото ми е час и половина, другият половин час ми е загрявка на уредите и, повярвай ми, не се моткам. След 120 мин, определено още имам сили щом плувам по 2км ;)
Бтв: Ходя само 2 пъти в седмицата за поддържане на фигура и определено резултат има :-D

90 минути - 1 и 1/2 часа кардио фитнес можеш да си чешеш оная работа ,това е чиста лудост ,колкото до смехотворните ти 2 км плуване ,ти наистина ли смяташ ,че това е разстояние за хвалба ? Да плуваш 2 км и да тичаш примерно 1 час и 30 минути въобще не са еквивалентни натоварвания ,освен ако твоето кардио не е белот по двойки.Иначе казано уважаеми господине пълен сте с лайна ,а си вадите х*я да го мерите.Там имаше още един голям разбирач ,който беше изредил някви упражнение само имената им с идеята да се направи на кой съм аз ,без да дава реална помощ на искащия ,но по темата:

Една напълно нормална фитнес програма за начинаещ е за първите 2 месеца ( при редовно ходене естествено ) и е през ден.Има 4 основни части на тялото в/у ,които се набляга и те са - гръб ,гърди ,крака и рамене ,в процеса на тренировка съответно за гърди и крака се комбинират упражнения за трицепс и бицепс ,които са мускули на ръката.Но това според мен е далеч ненужно за едно момиче ,което просто иска да стегне фигурата си , 3 пъти седмично комбинирана тренировка с леки тежести и много повторения ръка за ръка с 30 минутно кардио ( за предпочитане интезивно ходене или тичане ) биха свършили чудеса ,а колкото до упражненията всеки фитнес инструктор или дори човек във фитнес би споделил опита си с вас.
:o

Bachokiro
01-06-2009, 17:25
За да не пускам нова тема и аз ще си задам въпроса,на авторката нали и отговориха вече...
Скоро ще тръгвам на фитнес.Не искам да отслабвам,а да работя за корема,бедрата и задника.За стягане,за по-добрата им форма.Но и без това съм слаба.Някакви съвети?Като упражнения,времетраене и колко често?

Повече повторения ,по - малка тежест = релеф
По - малко повторения ,по - голяма тежест ( концетрирано ) = маса

1)Прави клекове и въобще не си блъскай главата да си слагаш тежести на гърба ,абсолютно нормални ,но добре изпълнени клякания ,много е важно да не се прегърбваш ,това като че ли важи за всяко едно упражнение ^^.
2)Има един уред ,който се нарича лег преса и е доста ефективен поне според мен и макар да се товари лесно на него ,ти недей да си слагаш по голяма тежест от 20кг ,прави повторенията като пускаш възможно най - близо до тялото ти и при избутване на товара недей да разгъваш напълно краката си ,не бързай !
3)За коремче естествено коремни преси ,вдигане на краката от лег ,къси ротации ( това е на тази машината ,която има един почти затворен кръг ,за който се хващаш и се въртиш ^^ )
4)" Задника " е вкючен в някои от горните упрважнения ,но много хубаво упражнение е да коленичиш ,отпускаш се напред като се крепиш на ръце и повдигаш крака си на горе ( бавно ) има си и машина естествено ,но за съжаление не я използвам и не мога да ти помогна с името
5)Тези упражнения доста ще те стегнат но има и други естествено - разгъване ,сгъване и повдигане на краката за тези 3те ти трябват уредите ,помоли инструктука да ти ги покаже ,не ползвай големи тежести няма никакъв смисъл ,малка тежест ,изчистено ,много повторения :)

Колкото до колко пъти ,ами за повечето упражнения ми се струва ,че не е добре да правиш под 20 на серия като имаш на предвид ,че тежестта ти трябва да не е много ,но това дефакто зависи от човека ,струва ми се ,че почнеш ли ще можеш и сама да прецениш ,тези упражнения не изискват кой знае каква техника ,затова няма да ти е нужна особена помощт.Успех ! :D :) :-P

reltih
01-06-2009, 19:08
3 пъти в седмицата е достатъчно ;) гледай да тренираш повече от час като завършваш всяка тренировка със 30 мин. кардио :D ако го правиш това,бъдеш редовна и след тренировка не ядеш веднага ще има резултат :grin: успех

Liar
01-07-2009, 16:41
Bachokiro,благодаря ти много!!!

Bachokiro
01-08-2009, 18:32
Нямаш грижа ,може да си направа и актуален акаунт ,това бачекиро ... ако искаш нещо да попиташ може да не съм най - точния човек за целта ,но със сигурност имам известен опит ,който ще споделя. 8-)

Liar
01-09-2009, 16:29
Ами,добре си дошъл,защото аз нямам никакъв опит.Ходила съм на фитнес 1-2 пъти преди много време-2-3 години.Винаги съм била доволна от тялото си,но нали знаеш,винаги може още 8-)

Bachokiro
01-09-2009, 20:08
Тренирай за здраве :)

brokeninside13
01-10-2009, 13:57
3 пъти седмично ходене на фитнес по около час - час и половина .. просто отпуснато тяло г/д колко време ще отнеме за стягане като хората ? имате ли представа :)

niquetamere
01-10-2009, 14:39
И все пак .... тъпчете се с боклуци и каквото и да правите ще сте със шкембе и гъз. И да ... 10 % тренировка , 90% храна и почивка .

Bachokiro
01-10-2009, 15:14
И все пак .... тъпчете се с боклуци и каквото и да правите ще сте със шкембе и "задни части". И да ... 10 % тренировка , 90% храна и почивка .

Ти наистина ли залагаш 10 процента от стегнатото тяло на тренировка ? Ъпсурд.Едва ли не само като ядеш правилно ще се стегнеш ... ще осталбнеш нищо повече.

niquetamere
01-10-2009, 20:52
ахахах разбира се ,че правилното хранене е на първоо място ... ти си яж пържени картофки ,банички и СЛАНИНА пък изкачай със стегнато тяло.

Carlos
01-10-2009, 21:46
Напълно съм съгласна с Канис. Ако още имате сили след около 60мин, значи не си правите упражненията като хората и не се натоварвате достатъчно.
Ти май не си влизала във фитнес? нормалната тренировка трае 90 мин! И за мъже и за жени. Ако 60 мин са ти много, явно не си издържлива или правиш някакви супер тежки за теб упражнения...

Canis_Dirus
01-10-2009, 21:53
Напълно съм съгласна с Канис. Ако още имате сили след около 60мин, значи не си правите упражненията като хората и не се натоварвате достатъчно.
Ти май не си влизала във фитнес? нормалната тренировка трае 90 мин! И за мъже и за жени. Ако 60 мин са ти много, явно не си издържлива или правиш някакви супер тежки за теб упражнения...
А ти не си тренирал с хората, с които аз съм тренирал. При някой и 15 минути не можеш да издържиш.

Табата правил ли си? Нещо по Цросфит?


Изобщо, какво значи "нормална" тренировка?

Аман от коне с капаци!


За мен са нормални суперсерии напади с раменни преси. Във фитнес никoй не го прави това.

Carlos
01-10-2009, 22:04
Табата правил ли си? Нещо по Цросфит?

А ти смяташ ли че е нормално момичета да го правят това? Тук става въпрос именно за нормална тренировка. За момиче, за поддържане на тяло. Туй ти как тренираш не ме засяга, иди се хвали на други. Не знам кой е с капаците тука?????

Canis_Dirus
01-10-2009, 22:14
А ти смяташ ли че е нормално момичета да го правят това? Тук става въпрос именно за нормална тренировка. За момиче, за поддържане на тяло. Туй ти как тренираш не ме засяга, иди се хвали на други. Не знам кой е с капаците тука?????
Защо да не е нормално? Ще ти покажа тук малко такива момичета.
Reverse lunges: http://www.youtube.com/watch?v=6nhD8vipiWo
http://www.youtube.com/watch?v=Hvwyi-1mF18 + chetani AMA...
http://www.youtube.com/watch?v=sZ6s7JcWaoQ

Една жена с нормално тегло може да се научи да прави 10-12 набирания за 4 месеца

Puky
01-11-2009, 11:31
Според мене ще ти стига 3 пъти в седмицата.. аз лично ходя от пролетта като се стопли докато стане студено ходя 5 дена от седмицата или 6 , направила съм си програма и ми върши страхотна работа.. Но аз главно ходя за да казчам маса а не да свалям :)

Bachokiro
01-12-2009, 18:34
[quote="niquetamere"]ахахах разбира се ,че правилното хранене е на първоо място ... ти си яж пържени картофки ,банички и СЛАНИНА пък изкачай със стегнато тяло.[/quote

Никъде не съм казвал какво ям ,не съм и казал ,че храненето не е на първо място ,но със сигурност не пренебрегвай тренировката като и даваш само 10 процента ,а като ще си говорим какво ям ,малко еднообразно ,но всеки ден закуска - мюсли ,обед и вечеря месо ( телешко и пилешко предимно ) със салата или задушени зеленчуци ,месото или на фурна или варено ,ако това ти се сметя вредно то се надявам знаеш следващата ми реплика каква ще бъде.

guni7eam
01-12-2009, 20:51
Кажи на тая твойта позната че хал хабер си няма от фитнес . ПРосто тренираи така !!!!!!!!

Понеделник---Бицепс и гърди
Сряда----------Гръб и трицепс
Петък-----------Предно задно рамо . Бицепс

Canis_Dirus
01-12-2009, 21:01
Кажи на тая твойта позната че хал хабер си няма от фитнес . ПРосто тренираи така !!!!!!!!

Понеделник---Бицепс и гърди
Сряда----------Гръб и трицепс
Петък-----------Предно задно рамо . Бицепс

Ти явно също си нямаш хал хабер от фитнес. Що няма крака бе? Че та са половината тяло? И два пъти бицепс за жена - машала! Браво на такива капацитети! Отслбване без трениране на долната половина от тялото няма как да стане!

Valerio
01-12-2009, 21:21
Ако ти нямаш сили, не означава, че всички са като теб ;) Пък и то си е както до структура на тялото, така и до воля. Естествено, че след кростренажора, пътечката и велоаргометъра съм изморена, но това не означава, че нямам сили, при положение, че след това плувам ;)
Ако не ми вярваш- ха, ми твой си проблем, бе ;) Един маратон траел 2 часа.. и какво аз да не си правя кардио програмата ли?! Смешник..

Ами прави си бе. Прави на пук на всички авторитети.. Било до структура на тялото. Ти нормална ли си? Аз, ако тренирам като мнозинството във фитнеса мога да тренирам по 6 часа. Само дето няма никакъв смисъл.
А и от 2 часа кардио има още по-малък смисъл. Гарантирам, че имам по-голяма сила, по-добра силова издржъливост и по-добра спортно-специфична издръжливост. Само нямам време да седя по 3 часа на фитнес и за 45 минути върша това, което друг върши за три часа. Викат му ефективност.

Има различни видове тренировки...някои са по натоварващи..някои по малко...според зависи от колко време тренираш, как тренираш и какво искаш да постигнеш има различни начини да се натоварва тялото...при една силова тренировка и 60 минути са много..но има тренировки за стягане или за поддържане които могат да продължават много повече

Valerio
01-12-2009, 21:26
Тренировки много...хаха имаш поне избор...
аз мога да посъветвам
20 мин загрявка на колело или пътека
крака...няма сега да уточнявам уредите че не ги знам по имена :D
хубаво е като начинаещ 3 пъти седмично...недей си дава много..
наблягай на краката а за другите части прави по 1 упражнение..4 серии по 10,12 повторения..накрая правиш пресите и 40 мин на пътечка...някой път можеш да размениш кардиото с пресите за разнообразие
Успехи :D