PDA

View Full Version : Забрави ли?



izka
12-13-2008, 15:49
Забрави ли недоизживените мечти?
забрави ли обещанията
сега толкова неосъществими?
Забрави ли как всичко загърби,
как от всеки бяга и стига пак до мен?
Как в прегръдките си ме давеше?
Как не ме оставяше?
Забрави ли как ме гледаше
и как в очите си ме давеше?
Как с любовта си ме даряваше?
Забрави ли как се чувстваше?
И това ли си забравил...
Ако си...никога не си ме обичал, нали...

jghgh
12-13-2008, 16:12
Не ме кефи.
Мнението ми е отрицателно и едва се въздържам да не назова името на една напитка, която много върви с баничка...
На моменти се губи всякаква рима.
Има повторение.. и по-скоро звучи като обръщение към някого - тва спокойно можеш на глас да (му) го кажеш. То ако всички прочувствени слова, които казваме на хората които обичаме и/или са ни наранили, то цялата реч е едно голямо изкуство и шедьовър.


Иначе кофти тръпка си преживяла, щом си го написала... :/
Е, с повече писане ще станат нещата, споко. (и четене на книги! Важно!)

izka
12-13-2008, 16:22
не съм го изживяла, просто се сетих да пиша за това, все пак мерси за мнението, честно казано и мене не ме кефи мн, други съм писала, които ми харесват, но нещо не ми идва музата вече 8-)

zaraaa
12-13-2008, 16:44
На мен пък ми хареса, може би защото съм в такова състояние в момента, но jghgh е прав/а за едно - римата се губи на някои места

cookie_power
12-13-2008, 17:44
Не ме кефи.
Мнението ми е отрицателно и едва се въздържам да не назова името на една напитка, която много върви с баничка...
На моменти се губи всякаква рима.
Има повторение.. и по-скоро звучи като обръщение към някого - тва спокойно можеш на глас да (му) го кажеш. То ако всички прочувствени слова, които казваме на хората които обичаме и/или са ни наранили, то цялата реч е едно голямо изкуство и шедьовър.


Иначе кофти тръпка си преживяла, щом си го написала... :/
Е, с повече писане ще станат нещата, споко. (и четене на книги! Важно!)



така.
1. цялата реч Е изкуство и шедьовър.
2. едно стихотворение не е нужно да има рима.
3. това за повторенията.. ако беше внимавал в час по български щеше да знаеш, че когато в някакъв литературен текст в стихотворна форма има повторения те са за да се подсили и наблегне на чувството.
4. четенето на книги не е пряко свързано с това дали пишеш добре.

в случая според мен точно повторенията не са проблем, защото звучи добре.
като цяло не е лошо, може би заради самата идея с.
има room for improvement все пак.