PDA

View Full Version : Бихте ли .. ?



MakeMeFeel
12-13-2008, 20:20
Наскоро гледах филма .. "If only" .. страхотен .. та.. въпроса ми е вдъхновен от него ..

Бихте ли пожертвали живота си за човека, когото обичате, и без който живота ви ще е безсмислен?

Kostadin_682
12-13-2008, 20:22
Наскоро гледах филма .. "If only" .. страхотен .. та.. въпроса ми е вдъхновен от него ..

Бихте ли пожертвали живота си за човека, когото обичате, и без който живота ви ще е безсмислен?
да аз бих... в крайна сметка ... ако живота на любимата ми е в смъртна опасност... и като зная че не мога да живея без нея ... бих дал живота си...

kobrichka
12-13-2008, 20:25
Да бих жертвала живота си за любимите хора.Любимите хора за мен са семейството ми и най-добрата ми приятелка.

PeopleAlwaysLeave
12-13-2008, 20:25
Да, бих.

linkinpark6666
12-13-2008, 20:41
бих се жертвала за всеки ,който обичам и на когото държа :) :)

TooLittelTooLate
12-13-2008, 20:45
Да, бих жертвала живота си за хората, които обичам, защото без тях съм никой.

hrisis
12-13-2008, 20:50
Да! Всичко бих направила за хората, които обичам.

F_CK_all_I_need_is_U
12-13-2008, 20:53
Да!

beachy_bunny
12-13-2008, 21:00
ако него го няма .. мен също ме няма .... а и не само за приятеля ми ... изобщо приятелите ми и семейството ...

depressedgirl
12-13-2008, 21:04
почти всеки би дал живота си за любим човек
все пак без тях какво сме когато ги загубим
всичко в живота би се обесмислило без тях
така че и аз бих жертвала всичко дори и живота си за любим човек

deschi95
12-13-2008, 21:04
Да бих дала живота си за хората,които обичам и на които държа!!

UnHappyy
12-13-2008, 21:31
0о да , спомням си го т0я филм наистина прекрасен ... ;) ми ест ,че и аз като всеки бих се жертвала за близките ..най-малкото защото последното нещо за което мисля е за себе си ..

InnchetO
12-13-2008, 21:35
Да :) Та нали благодарение на тези си любими хора съм това което съм ? Без тях съм едно голямо нищо :) Затова във всеки един момент бих жертвала всичко което имам включително и живота си за който и да било от тези любими хора :)

Blab
12-13-2008, 21:35
Инак не би имало смисъл.

UnaBletoLoVeU
12-13-2008, 22:14
Ако всеки умираше, когато майка му/баща му/мъжът му/жена му също умираше...?
Пък и надали ще мислите по същия начин, ако точно след секунда трябва да умрете заради гаджето си. Освен това мисълта, че сте умрели заради него/нея няма да му дава мира и ще се обвинява...ще живее с тежестта на..някакво убийство?..или нещо подобно.
Бих направила всичко за семейството си и за близките си хора, но да дам живота си няма смисъл.

insanity_666
12-13-2008, 23:04
Пък и надали ще мислите по същия начин, ако точно след секунда трябва да умрете заради гаджето си.

точно по този начин ще мисля, ако трябва да взема за секунда решението. бих се отказала ако имам ден-седмица-месец през които да мисля трезво и да се разколебая. но ако на секундата трябва да избера м/у неговия ( на гаджето ми или на най-добрия ми приятел) и моя живот - естествено, че ще пожертвам себе си и няма да го мисля дори за миг.
питаш как ще живее с чувството за вина - ами сигурно така както аз ще трябва да живея, ако предпочета да си спасявам моя задник. и точно от тази гледна точка ще бъда гадна егоистка и ще го спася (или поне ще опитам)

Jumbie483
12-13-2008, 23:08
ако с това ще спася неговия живот, бих се жертвала :)

GregoryHouse
12-13-2008, 23:14
Ако всеки умираше, когато майка му/баща му/мъжът му/жена му също умираше...?
Пък и надали ще мислите по същия начин, ако точно след секунда трябва да умрете заради гаджето си. Освен това мисълта, че сте умрели заради него/нея няма да му дава мира и ще се обвинява...ще живее с тежестта на..някакво убийство?..или нещо подобно.
Бих направила всичко за семейството си и за близките си хора, но да дам живота си няма смисъл.

Съгласен съм със това мнение.


П.п: По молба на авторката му...

beb4yy
12-13-2008, 23:50
да изобщо ако някой го заслужава :)

ThePowerOfLove
12-13-2008, 23:54
Може би да

shokoto91
12-13-2008, 23:59
трябва да попадна на въпросната ситуация...

Kostadin_682
12-14-2008, 07:08
Наскоро гледах филма .. "If only" .. страхотен .. та.. въпроса ми е вдъхновен от него ..

Бихте ли пожертвали живота си за човека, когото обичате, и без който живота ви ще е безсмислен?
да аз бих... в крайна сметка ... ако живота на любимата ми е в смъртна опасност... и като зная че не мога да живея без нея ... бих дал живота си...

недаи си боже се откъсне шарнир или тампон... да не дава Господ братле и аз за моита (кола) си давам живота но за приятелката - едва ли макар че я обичам... твърде много жени имат нужда от мен :razz:
хаха да мъка мъка... а бе колата съм и е*ал майката да мре кола се оправя... аз не говоре за колата колега ... :) говорих по принцип за момиче... :)

alkobalko
12-14-2008, 07:18
Да, не само за любимия човек, но и за семейството и приятелите ми.

pandelka
12-14-2008, 08:21
....Не.............. :?

iYiWhitePoweriYi
12-14-2008, 08:24
Бих дал всичко за хората които обичам истински

MoHuTo
12-14-2008, 12:27
Да, бих. Всичко бих дала за него, жалко, че той не го оценява.. :?

ImmortalForever
12-14-2008, 13:42
Не, прекалено много обичам себе си!

mynichka
12-14-2008, 13:44
Да ..!

moon_flower
12-14-2008, 13:54
Не..като толкова не мога да живея без въпросния любим човек,нека видим като го няма дали ще умра...едва ли.Колкото и жестоко да звучи за някои от вас...А и дори да кажа сега,че бих се жертвала,едва ли ще съм на същото мнение ако трябва наистина да го направя.

RullzZz
12-14-2008, 14:06
Предпочитам да умра за да не ми се налага да живея без любимия човек и въобще хората който обичам,за това мисля че бих го направил.Разбира се че тогава в момента може и да мисля друго но сега мисля че бих го направил,просто аз съм никой без хората около мен който обичам.

nVm
12-14-2008, 14:48
Наскоро гледах филма .. "If only" .. страхотен .. та.. въпроса ми е вдъхновен от него ..

Бихте ли пожертвали живота си за човека, когото обичате, и без който живота ви ще е безсмислен?

Eстествено дори без да се замислям - става въпрос за единственото нещо,което обичам - какъв ще е смисъла,ако него го няма

aciko
12-14-2008, 14:59
Ама само как се надъхвате всички!
Повечето хора от тези,които са писали в темата,съм почти сигурен,че не изпитват такава силна любов към приятеля/приятелката си.
И съм сигурен,че ако след 2 часа,терористи хванат на някой приятеля или приятелката и им кажат,че ако не се хвърлят от 20-тия етаж на някой блок с главата на долу,ще убият приятеля/лката му,никой няма да иска да го направи.
И какво става като пожертвате живота си?
Гаджето ви е живо,вие сте мъртви.
Той/тя няма да става монах/монахиня и да живее цял живот сам и да си гризе съвеста,че сте умряли заради него.
Ще страда ... 1 - 2 - 3 години и ще си намери някой нов,а вие ще сте умряли за някой който изобщо не сте сигурни,че обичате.
А и повечето сте на възраст от 15-18,та изобщо не са си минали и 1/3 от живота,така,че недейте говорете глупости само!

hahavteen
12-14-2008, 15:07
Първата ми мисъл (когато гледах филма пък и сега като прочетох темата) беше : "Естествено че ще се жертвам"!
И после се замислих че нещата не са толкова прости..
При мисълта какво страдание ще причиня на останалите си близки - на майка ми, на сестрите ми,... Не знам..
Говорим конкретно за ситуацията във филма де...
Ако нещо се случи и трябва да избера на момента между моя живот и този на някой близък най-вероятно ще прдпочета аз да пострадам. :)

krem4et0
12-14-2008, 16:03
По-скоро не. Мъже в живота ми може да има много. Само аз съм незаменима за себе си......но знае ли човек какво ще му щукне на момента!

Не, че не го обичам. Твърдя, че изпитвам по-силни чувства, отколкото повечето писали тук. Наистина ще ми е тежко да продължа 1 ден без него. Но.....ще продължа, защото имам себе си.

Не съм гледала филма. За какво става дума?

HONDA
12-14-2008, 16:27
Гледам, че почти всеки отговори, че би пожертвал живота си, заради любимия. Честно казано, не вярвам, че някой ако изпадне в подобна ситуация, ще го направи. Всеки е егоист. Всеки има чувство за самосъхранение. Може да обича някой, но винаги обича повече себе си.

Lekov
12-14-2008, 17:28
Наскоро гледах филма .. "If only" .. страхотен .. та.. въпроса ми е вдъхновен от него ..

Бихте ли пожертвали живота си за човека, когото обичате, и без който живота ви ще е безсмислен?определено бих го направил но въпроса е дали и той би направил същото за мене щото ако тя не е готова на това значи не заслужава и аз да се жертвам :-P

nikitka_
12-14-2008, 19:06
Винаги :)

maLchy
12-14-2008, 19:13
бих да...защото ме промени толкова много и до сега никога не съм била толкова влюбена в някого...и на него даже съм му казвала че ако не е той за мен живот няма...
аа малко се поовлякох :oops: съжалявам

babity
12-14-2008, 21:52
Не. Всички рано или късно ше умрем. За някой от семейството е по - вероятно да искам да го направя (или по - точно да сложа край на собственият си живот след като ги загубя), но за някой си филянкишия... пфф да бе! Незаменими хора няма! Има само незабравими.

scoobydors
12-14-2008, 21:58
Да, определено, :)


П.П. Страхотен филм. :smt007

Vasil40
12-14-2008, 22:02
Предпочитам да умра от колкото да доживея деня в който тя не е до мен поради каквато и да е причина . Така че отговора ми е да ;)

stop_looking_at_me
12-15-2008, 01:21
За (точно :grin: ) трите години през които го обичам безрезервно, мисля че бих... но така е много лесно да се говори. АКо наистина се стигне до това, недай Боже, не знам какво ще направя.

bubblegum9210
12-15-2008, 08:41
Що за въпрос... изгуба ли най-дорбия си приятел , приятелка ... бих се гръмнал после :)

Metaphoric
12-16-2008, 15:13
:/

Не, разбира се, че не бих.

няма начин, на първо място винаги е инстинктът за самосъхранение, а и съм прекалено голям егоист, за да поставя някой друг пред себе си. мисля че идеята за това интересите, светът и животът ти да се изразяват само в един човек и нищо друго, показва доста ограничено мислене, като цяло.

и още нещо, не вярвам да има някой, който с лека ръка би се отказал от всичките си мечти, идеали, успехи и всичко, за което се е борил, заради някой, на когото ще му е гадно известно време, но след това всичко ще е само далечен спомен, а вашето място ще е заето от друг.

на филм и на теория всичко изглежда ужасно лесно и логично, но в реалността нещата не стоят точно така. =)

GabisiTa
12-16-2008, 16:37
Разбира се, че бих... Толкова време съм с него и го обичам повече от всичко! Без него едва ли нещо би имало смисъл... :?

ElinoOor
12-16-2008, 16:40
Не. Не вярвам в любовта и няма да повярвам.. Всичко се свежда до "фатално привличане" 8-) Дори да се скъсам да рева няма да тръгна да се убивам щото не съм можела без него - все някога ще мине нали ?

NaNa_SladuRana
12-16-2008, 16:43
Преди може би щях да кажа да,но сега съм егоист :(

Rofl4e
12-16-2008, 21:08
Бих се пожертвала за него! :P

sweet_sorcerer
12-16-2008, 21:29
:/

Не, разбира се, че не бих.

няма начин, на първо място винаги е инстинктът за самосъхранение, а и съм прекалено голям егоист, за да поставя някой друг пред себе си. мисля че идеята за това интересите, светът и животът ти да се изразяват само в един човек и нищо друго, показва доста ограничено мислене, като цяло.

и още нещо, не вярвам да има някой, който с лека ръка би се отказал от всичките си мечти, идеали, успехи и всичко, за което се е борил, заради някой, на когото ще му е гадно известно време, но след това всичко ще е само далечен спомен, а вашето място ще е заето от друг.

на филм и на теория всичко изглежда ужасно лесно и логично, но в реалността нещата не стоят точно така. =)
м дам....мн правилно!

fc
12-16-2008, 21:33
да