PDA

View Full Version : Вечният въпрос ''ЗАЩО''?



beb4yy
12-13-2008, 22:15
Незнам за вас но на мен ми писна да си пата от добрината ми :o каквото и да направа както и да искам да помогна никой не го оценява :( КОГАТО ОБИЧАМ НЯКОЙ ДАВАМ ВСИЧКО ЗА НЕГО !!! Извинявам се когато не съм виновна ! Защо немога да съм кат другите както те казват да не ти пука за нищо просто немога да зарежа човек който обичам колкото и да ме мачка ! И приятел немога да остава когато му е гадно въпреки че на мен кат ми е гадно няма никой !ТУК ИДВА ВАШАТА ДУМА КАЖЕТЕ МИ КАК ДА СЕ ПРОМЕНА ПИСНА МИ ДА МЕ МАЧКАТ КОГАТО СИ ПОКАЖА ЧУВСТВАТА МНОГО ПЪТИ ПОЧВАТ ДА СЕ ДЪРЖАТ КАКТО СИ ИСКАТ! П.П: ИСКАМ ПРОСТО СЪВЕТ ЗАЩОТО НЕМОЖАХ ДА СЕ СПАРВЯ САМА НЕ СЕ ПРАВЯ НА ЖЕРТВА!

GregoryHouse
12-13-2008, 22:22
Един път когато бях 1-2 клас се прибрах и ми беше мн криво...и баща ми ме попита "Какво ти е?" и аз му казах "Едно момче ме наби, пак..." и той ми отвърна "Ами като те бият бий ги и ти бе.." и да ти кажа доста помогна...прави и ти като тях или намери хора които правят като теб...а как да се промениш няма кой да ти каже...пък и не е особено лесно да не казвам невъзможно...

Kostadin_682
12-14-2008, 06:23
Незнам за вас но на мен ми писна да си пата от добрината ми :o каквото и да направа както и да искам да помогна никой не го оценява :( КОГАТО ОБИЧАМ НЯКОЙ ДАВАМ ВСИЧКО ЗА НЕГО !!! Извинявам се когато не съм виновна ! Защо немога да съм кат другите както те казват да не ти пука за нищо просто немога да зарежа човек който обичам колкото и да ме мачка ! И приятел немога да остава когато му е гадно въпреки че на мен кат ми е гадно няма никой !ТУК ИДВА ВАШАТА ДУМА КАЖЕТЕ МИ КАК ДА СЕ ПРОМЕНА ПИСНА МИ ДА МЕ МАЧКАТ КОГАТО СИ ПОКАЖА ЧУВСТВАТА МНОГО ПЪТИ ПОЧВАТ ДА СЕ ДЪРЖАТ КАКТО СИ ИСКАТ! П.П: ИСКАМ ПРОСТО СЪВЕТ ЗАЩОТО НЕМОЖАХ ДА СЕ СПАРВЯ САМА НЕ СЕ ПРАВЯ НА ЖЕРТВА!
И аз бях така... наивен идиот... но за 2 години се промених... и то много... като за начало ти трябва малко самочувствие... после малко безотговорност, и нещата си идват на мястото ... и накрая си намерих занимание... и сега съм леко промемен :)

kurupta
12-14-2008, 06:24
Незнам за вас но на мен ми писна да си пата от добрината ми :o каквото и да направа както и да искам да помогна никой не го оценява :( КОГАТО ОБИЧАМ НЯКОЙ ДАВАМ ВСИЧКО ЗА НЕГО
И при мен е така, споко. Свиква се ..... :s

MostHated
12-14-2008, 06:44
Прави добро, изяж го*но :D абе ти си добричка, пък ти се качват на главата, бъди малко по нахакана

MakeMeFeel
12-14-2008, 06:58
Еми така е .. ще ти дам съвсем прост пример .. Имаше едно момиченце от бившия ми клас .. то винаги даваше ВСИЧКО на ВСИЧКИ . Тя просто не можеше да отказва . Било химикал да даде , или пари , или каквото и да е . И всички като разбраха, че е такава добричка и веднага й се качиха на главата. "Вики може ли това, Вики може ли онова , Вики занеси ми чантата..." Просто .. такава ни е природата явно . Същата работа е и с родителите ... Колкото по-добре се отнасят към нас, толкова повече им се качваме на главата ... :?

pandelka
12-14-2008, 07:17
Като им позволяваш да ти се качат на главата кво искаш!? :shock:
Айде мисли малко за себе си ,все пак и ти си човек ..недей да им поднясяш всичко на готово.. остави ги да имат малко уважение към теб... !

F_CK_all_I_need_is_U
12-14-2008, 07:20
Ами аз преди бях мн мила и добра,щото си мислех,че називисомо с какви хора общуваш,трябва да се държиш добре с тях.Преместих се в ново даскало и след много кратко време се промених.Научих се да казвам НЕ на когото трябва и да показвам каквото ми е на сърцето.Все пак предпочитам да бъда себе си и да отстоявам своето,макар и да получавам неодобрението и омразата на някой хора,отколкото всичко в мен да е лицемерие и фалш и да се разбирам с всички...

zaraaa
12-14-2008, 07:25
"Каквото повикало, такова се обадило" - нали я знаеш тази поговорка, е тогава я спазвай....както се държат Те с Теб, така се дръж и Ти с Тях!!

SunSmile
12-14-2008, 07:43
мм преди аз бях добричка, но не чак толкова. В последните години пораснах и се промених много. Причина за промяната ми е, 4е смених малко града за лятната ваканция и станах малко по-самостоятелна и отракана. Като се върнах тука не можеха да ме познаят. Бях осъзнала кои какви са и... тези, които не исках не поздравявах, държах се като непукист към тези, които са ме "използвали". Направо... бях неузнаваема! не съжалявам за промяната си, защото преди ми пукаше дори от мнението на хората, бях жаловита, трудно отказвах, аа... сега... като не ми харесва нещо съм напълно искрена и си казвам директно. Не ме интересува кой се засяга и кой - не! И така ми е по-добре!

blackvelvet
12-14-2008, 08:13
Навремето (преди 1-2 год.) и аз бях така.Но вече се научих да казвам не.Просто опитай се веднъж да кажеш не и ще видиш после колко лесно ще ти бъде....казвам го от опит :)

beb4yy
12-14-2008, 08:33
Благодаря за съветите наистина НО ПРОБЛЕМА Е ЧЕ КАТ СЪМ ВЛЮБЕНА СЪМ ТОЛКОВА СЛЯПА :shock: ИИ СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ МНОГО МИ Е ТРУДНО ДА СЕ ПРОМЕНЯ ЗА ТОВА СЕ ОБЪРНАХ КЪМ ВАС ПРОЧЕТОХ КОМЕНТАРИТЕ И КАКТО ВИЖДАМ КАК СТЕ СЕ ПРОМЕНИЛИ МИСЛЯ И АЗ ТАКА ДА НАПРАВА

MakeMeFeel
12-14-2008, 08:35
Благодаря за съветите наистина НО ПРОБЛЕМА Е ЧЕ КАТ СЪМ ВЛЮБЕНА СЪМ ТОЛКОВА СЛЯПА :shock: ИИ СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ МНОГО МИ Е ТРУДНО ДА СЕ ПРОМЕНЯ ЗА ТОВА СЕ ОБЪРНАХ КЪМ ВАС ПРОЧЕТОХ КОМЕНТАРИТЕ И КАКТО ВИЖДАМ КАК СТЕ СЕ ПРОМЕНИЛИ МИСЛЯ И АЗ ТАКА ДА НАПРАВА

И аз бях така .. ! Просто спри и недей да се извиняваш за грешките на другите ! Това е тъпо .. аз го осъзнах , направи го и ти ; )

beb4yy
12-14-2008, 08:39
ДА мерси мацка просто в началото е трудно докато започнеш да си такава пример ти давам виждаш "ТВОЯ"човек в скайп и желанието е толкова силно да му пишеш че просто си забравила предния ден кво ти е направил :(

MakeMeFeel
12-14-2008, 08:43
ДА мерси мацка просто в началото е трудно докато започнеш да си такава пример ти давам виждаш "ТВОЯ"човек в скайп и желанието е толкова силно да му пишеш че просто си забравила предния ден кво ти е направил :(

Знам прекрасно за какво говориш ... И накрая не издържаш и му пишеш и всичко е както преди все едно нищо не е станало .. или те кара тебе да се чувстваш виновна за това , което е станало .. Била съм на твое място много пъти повярвай ми ... ; )

EarthShaker
12-14-2008, 08:47
бели кахъри.. еби им майката

beb4yy
12-14-2008, 08:53
мерси на всички ако някой иска още да пише приемам съвети :-D :-)

babity
12-14-2008, 08:57
Проблемът ти е само и единствено в самочувствието! За да позволяваш това очевидно не обичаш себе си...

bubblegum9210
12-14-2008, 09:14
Споко Мацка .. и аз съм същия като теб но се надявам да се променя с времето :) успех !

NaNa_SladuRana
12-14-2008, 10:00
когато си добър всеки те рита :?

beb4yy
12-14-2008, 11:09
дАм за жалост аз немога да спра да съм такава :(

varnen4e
12-14-2008, 11:16
И при мен е така.. нормално е като си влюбен, но не бъди прекалено добра.

beb4yy
12-14-2008, 11:36
Проблемът ти е само и единствено в самочувствието! За да позволяваш това очевидно не обичаш себе си... права си не гледам себе си и аз самата незнам как да си създам самочувствие ! А най- интересното е че с проблемите на другите мога да се справям ама с мойте не и няма кой да помага добре че ви има вас :?

sunbeamz
12-14-2008, 11:45
Ох.. все едно слушам себе си преди около два месеца... Бях толкова наивна... Наш'те постоянно ми повтаряха "недей,ще си патиш после...прояви по-твърд характер..." ,но кой ли ги слушаше... продължавах и продължавах... постоянно ме нараняваха,но въпреки това не спирах да съм "добрата" .... Съвсем скоро ми омръзна от всичко това,започнах да изказвам мнението си точно така както го мисля,без да смекчавам и да се опитвам да не обидя някой... Сега осъзнах кои са ми истински приятели,защото другите просто си тругнаха в момента в който спря да им изнася как се държа с тях. НО въпреки всичко сега съм по-щастлива от всякога !!! Направи и ти така,няма да сбъркаш...Наистина! :-)

slun4ice_90
12-14-2008, 12:05
Имам същият проблем сега...И малко по малко всичко ще си дойде на мястото.Аз днес бях на психолог,ако искаш можеш просто да споделиш с някой,на когото имаш доверие да те изслуша и така.Ще ти стане по-добре.Не позволявай на никого да те командва и ти да си безгласна буква...Бъди добра само с тези,които заслужават.Подбирай хората околло себе си.Това също е важно...!Аз така правя...И да ти кажа малко хора допускам до себе си,въпреки че много повече искат да ме опознаят.Обаче така мисля,че ми е по-добре сега.Много пъти съм си патила от така наречените "фр-ове",но се замислих и се осъзнах...Разбрах,че аз на всички мисля доброто,но не и те на мен...Знам,че пък ще кажеш,че е трудно да си намериш истински приятели,но това също не е съвсем вярно..Има една мисъл:"Истинските приятели,са хората,които не са толкова перфектни на външен вид"...Надявам се да съм помогнала. :-P :grin:

jghgh
12-14-2008, 12:17
Никога не обичай повече другите от себе си!
ОБИЧАЙ СЕ, ЧОВЕЧЕ!
Мисли с тая глава и остави какво ти казват емоциите - да си винаги добричка, винаги да прощаваш, да не правиш на никого кофти, пък дори да е с цената на самопотъпкването си...
Спри така!

И аз бях такава.. Въртях се около свта. Пренебрегвах се за благото на другите, но те само виждат как им даваш.. как им прощаваш.. как всичко отново се оправя защото не искаш обяснение за постъпките им, не им държиш сметка.. но очите им са слепи да видят болката, с която го правиш.. тяхното "колко си добричка" се свежда до тва че не им пречиш, а не могат да видят защо го правиш...
И така.. същата бях! Обичах другите повече от мен! Мислех за тяхното добро.. завъртях се около света, сега спрях.. И искам той да се върти около мен. ; ) Може да е жестоко, но това са правилата. Като си добър всеки те рита, Нана си го каза. Ползвай я тая глава и си искай правата, когато ги имаш. Не премълчавай когато вината не е твоя.
Не е лесно за изпълняване, но трябва да се почне отнякъде, а и няма какво друго по-смислено да ти предложа. Това е решението.
Търси справедливостта!

И не бъди добра с тия, дето не заслужават!

moon_flower
12-14-2008, 12:20
Все едно чета своя тема.Същата съм и аз.И знаеш ли,колкото и глупаво да звучи,вчера осъзнах каква глупачка съм била.Прощавах за всичко на всеки,унижавах се и се извинявах за неща,за които не съм била виновна.А в любовта да не говорим за какво ставаше въпрос...никога не съм повдигала глас на момче,само и само да не се скараме.А ако се скараме веднага се извинявам,въпреки че не съм виновна,само и само да си е както преди и да сме заедно.Е от тая пуста доброта докъде стигнах?Доникъде.И това го осъзнах вчера,защото пяак щях да направя поредната тъпа грешка.И това ме кара да си мисля,че в живота винаги има един превратен момент,в който се осъзнаваш и поправяш грешките си.И след като вече си стигнала сама до извода,че това,което правиш ти е омръзнало, можеш спокойно да действаш и да се промениш.Просто започваш да слагаш своите приоритети на първо място,против волята си нищо не правиш,а и никога не се унижаваш в името на любовта.Колкото и да обичаш едно момче не може да се правиш на луда заради него. ;)
А да-каквото повикало,такова се обадило.Това не го забравяй никога!;)

beb4yy
12-14-2008, 12:24
Никога не обичай повече другите от себе си!
ОБИЧАЙ СЕ, ЧОВЕЧЕ!
Мисли с тая глава и остави какво ти казват емоциите - да си винаги добричка, винаги да прощаваш, да не правиш на никого кофти, пък дори да е с цената на самопотъпкването си...
Спри така!

И аз бях такава.. Въртях се около свта. Пренебрегвах се за благото на другите, но те само виждат как им даваш.. как им прощаваш.. как всичко отново се оправя защото не искаш обяснение за постъпките им, не им държиш сметка.. но очите им са слепи да видят болката, с която го правиш.. тяхното "колко си добричка" се свежда до тва че не им пречиш, а не могат да видят защо го правиш...
И така.. същата бях! Обичах другите повече от мен! Мислех за тяхното добро.. завъртях се около света, сега спрях.. И искам той да се върти около мен. ; ) Може да е жестоко, но това са правилата. Като си добър всеки те рита, Нана си го каза. Ползвай я тая глава и си искай правата, когато ги имаш. Не премълчавай когато вината не е твоя.
Не е лесно за изпълняване, но трябва да се почне отнякъде, а и няма какво друго по-смислено да ти предложа. Това е решението.
Търси справедливостта!

И не бъди добра с тия, дето не заслужават! youuuu is my idollll прави сте ще се променяя :?

xpici
12-14-2008, 12:32
Дано е толкова лесно колкото казвате :)
От 1год. сиг. се опитвам да променя това и се същото.
Снощи пак разбрах че е много жалко да даваш всичко и да получаваш нищо.
На мен ми пукаше какво се случва, ама сякаш си говорех със стената :)
И след 5години да се върне пак ще простя..УЖАС (headbang) :?

slun4ice_90
12-14-2008, 13:37
Дано е толкова лесно колкото казвате :)
От 1год. сиг. се опитвам да променя това и се същото.
Снощи пак разбрах че е много жалко да даваш всичко и да получаваш нищо.
На мен ми пукаше какво се случва, ама сякаш си говорех със стената :)
И след 5години да се върне пак ще простя..УЖАС (headbang) :? За съжаление,не е толкова лесно..Когато човек си каже,че има нужда от промяна,не трябва да се променя само външно,а и вътрешно... Вътрешната промяна е по-сложна и трудна..По-сложно е,но си струва.Всичко изисква жертви.Хрис,ти се промени,но само на външен вид..Сигурна съм обаче,че ще успееш и с другата промяна,защото го заслужаваш!Успех,авторке.И на теб, Хриси! :grin: Вярвайте в себе си,вземете това,което искате от живота.Отстоявайте себе си!

nVm
12-14-2008, 13:45
Аз лично преди бях адски добда със всички...някой направеше нещо и аз простя му...всичко давах на всеки - раздавах се до последно..обаче по едно време ми писна да ме разочароват всички хора и тогава ми дойде време за промяна..чесно казано бях адски бясна 8-) сега не е така не съм добра със всички,влюбена съм обаче сега точно правя стъпките и там да променя нещата..просто всичко едно по едно - не става ей така от раз..трябва да се научиш да отказваш . Когато нямаш вина винаги го казвай - това е една от грешките ти . И аз прощабах обаче сега на мен ми пълзят в краката.Гадно,нали 8) ? Направи го или ще те мачкат винаги

xpici
12-14-2008, 13:45
Дано е толкова лесно колкото казвате :)
От 1год. сиг. се опитвам да променя това и се същото.
Снощи пак разбрах че е много жалко да даваш всичко и да получаваш нищо.
На мен ми пукаше какво се случва, ама сякаш си говорех със стената :)
И след 5години да се върне пак ще простя..УЖАС (headbang) :? За съжаление,не е толкова лесно..Когато човек си каже,че има нужда от промяна,не трябва да се променя само външно,а и вътрешно... Вътрешната промяна е по-сложна и трудна..По-сложно е,но си струва.Всичко изисква жертви.Хрис,ти се промени,но само на външен вид..Сигурна съм обаче,че ще успееш и с другата промяна,защото го заслужаваш!Успех,авторке.И на теб, Хриси! :grin: Вярвайте в себе си,вземете това,което искате от живота.Отстоявайте себе си!

Как разбра че съм се променил;а външно :-o :D
Пък и външната промяна я слагам на 2ро място след вътрешната...А й няма как да не се променя като то си е от годините :(
А вътрешната имам чувството че никога няма да се променя.
Винаги си казвам вече няма да съм толкова добра нз си кво си и накрая пак съм същата, с всички съм добра, и винаги ми забиват нож в гърба.Адски ми е трудно, при мене не е " всяко зло за добро'' а точно обратното ;( квото добро направя то ми се връща със зло :cry:
Казвам си "не ми пука" - но жалкото е че е само моменнто и след 1 час същата песен на нов глас. Не вярвам че ще се променя, явно винаги ще мисля за другите, другите как ще се чувстват и аз винаги ще съм прецаканата... :cry::cry:

slun4ice_90
12-14-2008, 14:58
Дано е толкова лесно колкото казвате :)
От 1год. сиг. се опитвам да променя това и се същото.
Снощи пак разбрах че е много жалко да даваш всичко и да получаваш нищо.
На мен ми пукаше какво се случва, ама сякаш си говорех със стената :)
И след 5години да се върне пак ще простя..УЖАС (headbang) :? За съжаление,не е толкова лесно..Когато човек си каже,че има нужда от промяна,не трябва да се променя само външно,а и вътрешно... Вътрешната промяна е по-сложна и трудна..По-сложно е,но си струва.Всичко изисква жертви.Хрис,ти се промени,но само на външен вид..Сигурна съм обаче,че ще успееш и с другата промяна,защото го заслужаваш!Успех,авторке.И на теб, Хриси! :grin: Вярвайте в себе си,вземете това,което искате от живота.Отстоявайте себе си!

Как разбра че съм се променил;а външно :-o :D
Пък и външната промяна я слагам на 2ро място след вътрешната...А й няма как да не се променя като то си е от годините :(
А вътрешната имам чувството че никога няма да се променя.
Винаги си казвам вече няма да съм толкова добра нз си кво си и накрая пак съм същата, с всички съм добра, и винаги ми забиват нож в гърба.Адски ми е трудно, при мене не е " всяко зло за добро'' а точно обратното ;( квото добро направя то ми се връща със зло :cry:
Казвам си "не ми пука" - но жалкото е че е само моменнто и след 1 час същата песен на нов глас. Не вярвам че ще се променя, явно винаги ще мисля за другите, другите как ще се чувстват и аз винаги ще съм прецаканата... :cry::cry: Просто знам,че си се променила..И по това,че,когато някой те напада и ти го нападаш(това е,нещо като защитна реакция)..Ще се промениш,стискам ти палци..Даже,ако искаш ще ти помогна....Хрис,не ти позволявам да се отказваш....Ясно??След като си могла да се промениш външно и сега ще можеш и другата промяна да направиш!Защото ти можеш,и го залужаваш!Хора като теб и мен все по-рядко се срещат нали знаеш...??Толкова много приличаш на мен,че не мога да повярвам... :shock: Знам,че си много стойностен човек,който заслужава да бъде щастлив.От теб се иска да си направиш този подарък.И да направиш това,което трябва за вътрешната ти промяна!!!Ако имаш нужда да споделиш с някого или просто от нещо..насреща съм! :)

xpici
12-14-2008, 15:03
Дано е толкова лесно колкото казвате :)
От 1год. сиг. се опитвам да променя това и се същото.
Снощи пак разбрах че е много жалко да даваш всичко и да получаваш нищо.
На мен ми пукаше какво се случва, ама сякаш си говорех със стената :)
И след 5години да се върне пак ще простя..УЖАС (headbang) :? За съжаление,не е толкова лесно..Когато човек си каже,че има нужда от промяна,не трябва да се променя само външно,а и вътрешно... Вътрешната промяна е по-сложна и трудна..По-сложно е,но си струва.Всичко изисква жертви.Хрис,ти се промени,но само на външен вид..Сигурна съм обаче,че ще успееш и с другата промяна,защото го заслужаваш!Успех,авторке.И на теб, Хриси! :grin: Вярвайте в себе си,вземете това,което искате от живота.Отстоявайте себе си!

Как разбра че съм се променил;а външно :-o :D
Пък и външната промяна я слагам на 2ро място след вътрешната...А й няма как да не се променя като то си е от годините :(
А вътрешната имам чувството че никога няма да се променя.
Винаги си казвам вече няма да съм толкова добра нз си кво си и накрая пак съм същата, с всички съм добра, и винаги ми забиват нож в гърба.Адски ми е трудно, при мене не е " всяко зло за добро'' а точно обратното ;( квото добро направя то ми се връща със зло :cry:
Казвам си "не ми пука" - но жалкото е че е само моменнто и след 1 час същата песен на нов глас. Не вярвам че ще се променя, явно винаги ще мисля за другите, другите как ще се чувстват и аз винаги ще съм прецаканата... :cry::cry: Просто знам,че си се променила..И по това,че,когато някой те напада и ти го нападаш(това е,нещо като защитна реакция)..Ще се промениш,стискам ти палци..Даже,ако искаш ще ти помогна....Хрис,не ти позволявам да се отказваш....Ясно??След като си могла да се промениш външно и сега ще можеш и другата промяна да направиш!Защото ти можеш,и го залужаваш!Хора като теб и мен все по-рядко се срещат нали знаеш...??Толкова много приличаш на мен,че не мога да повярвам... :shock: Знам,че си много стойностен човек,който заслужава да бъде щастлив.От теб се иска да си направиш този подарък.И да направиш това,което трябва за вътрешната ти промяна!!!Ако имаш нужда да споделиш с някого или просто от нещо..насреща съм! :)

Благодаря ти адски много, найстина :cry:
До ден днешен се надявам да се променя, да срещна хора който не само да очакват помощ от мен и всичко останало, ами и аз да мога да разчитам на тях :cry: Благодаря ти найстина :cry: -h-

mynichka
12-14-2008, 15:37
Малко самочувствие и воля ти липсват ..но с желание всичко се постига ! Добре е, че си го осъзнала на време и можеш да се промениш ..изисквай от хората уважение и им отвръщай със същото .. :)

beb4yy
12-14-2008, 16:51
Са си пея само една песничка на мишо шамара "Вярвай в себе си малък и ще успееш" :cry:

Niakoitam
12-15-2008, 12:18
И аз съм такъв човек.Разбирам напълно всички,които се изказаха тук че са били добри или са добри и искам да кажа на тези,които твърдят че са били добри преди.Не се заблуждавайте.Това ващо е една твърда защитна обвивка от околните,били те добри или лоши.Дълбоко вътре в себе си вие сте същите хора,които сте били и преди.Само се заблуждавате че сте се променили.Промяната става в много ранна детска възраст,когато още си неосъзнат човек.За добро или лошо трябва да има такива като нас.Ако по ви харесва седете си с тази черупка,но това е една маска.Вие просто не сте себе си така.Единственото,което мисля че може да се направи е да гледаш позитивно и филисофски на нещата,да не обръщаш чак толкова голямо вниммание да използвачите и да се забавляваш по собствен начин.Макар че често има риск и по този начин да не си точно себе си.

darla
12-15-2008, 12:30
Благодаря за съветите наистина НО ПРОБЛЕМА Е ЧЕ КАТ СЪМ ВЛЮБЕНА СЪМ ТОЛКОВА СЛЯПА :shock: ИИ СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ МНОГО МИ Е ТРУДНО ДА СЕ ПРОМЕНЯ ЗА ТОВА СЕ ОБЪРНАХ КЪМ ВАС ПРОЧЕТОХ КОМЕНТАРИТЕ И КАКТО ВИЖДАМ КАК СТЕ СЕ ПРОМЕНИЛИ МИСЛЯ И АЗ ТАКА ДА НАПРАВА

pravih su6toto do skoro.bqh gotova da se izvinq za gre6kite na 4oveka do sebe si i sled golemite skandali i srudni da prenebregna vsi4ko samo i samo da sme si pak OK,no za mnogo kratuk period ot vreme se nau4ih,4e v dadeni situacii trqbva da sum egoistka i to pulna!

beb4yy
12-16-2008, 08:35
НЕзнам но наскоро пак ми се случи нещо харесвам един човек и му пиша по скайп ма той ми отг или със сричка една или с некъф емотикон намигване некфи такия и му пиша искаш ли да излезнем да те черпя щото имах на 15ти рд и той ооо ми нз кога ше мога в неделя евентуално! ПИША МУ ПИСНА МИ ДА СЕ ДЪРЖА ДОБРЕ А ТИ ДА СЕ ДЪРЖИШ КАК СИ ИСКАШ И ТОЙ ДЪРЖА СЕ НОРАМЛНО А И КОЙ ТЕ КАРА ДАЛИ АКО СЕ ПРОМЕНЯ СМИСЪЛ СПРЯМО НЕГО СТАНА ПО ГАДНА ДАЛИ ЩЕ ЗАБЕЛЕЖИ И ШЕ ГО ХВАНЕ ЛИ ЯД

Wrathchild
12-16-2008, 09:17
Няма не мога, има не искам. Точно това ти го повтарям за н-ти път.
Като не искаш да му пишеш - блокираш. Точка.

nymphadora
12-16-2008, 10:51
Еми така е .. ще ти дам съвсем прост пример .. Имаше едно момиченце от бившия ми клас .. то винаги даваше ВСИЧКО на ВСИЧКИ . Тя просто не можеше да отказва . Било химикал да даде , или пари , или каквото и да е . И всички като разбраха, че е такава добричка и веднага й се качиха на главата. "Вики може ли това, Вики може ли онова , Вики занеси ми чантата..." Просто .. такава ни е природата явно . Същата работа е и с родителите ... Колкото по-добре се отнасят към нас, толкова повече им се качваме на главата ... :?

+1 :)
ако продължаваш да си толкова добричка,хората само ще те тъпчат :?

mirmark
12-16-2008, 11:11
Ами има една поговорка " бий за да те уважават ", ако си я преведеш, за твоя случай, - трябва да загърбиш в някой случаи добрината си и да се опълчваш- особенно като почувстваш, че те мачкат. Тогава и те ше започнат да се съобразяват с теб и постепенно ще почнат да те уважават. За сега изглеждаш в очите им като "мекотело"

beb4yy
12-16-2008, 14:56
Няма не мога, има не искам. Точно това ти го повтарям за н-ти път.
Като не искаш да му пишеш - блокираш. Точка. ха да права си иска ми се да върна всичко назад човек ти винаги беше до мен ....

SunShinePearl
12-16-2008, 18:11
И аз бях така... наивен идиот... но за 2 години се промених... и то много... като за начало ти трябва малко самочувствие... после малко безотговорност, и нещата си идват на мястото ... и накрая си намерих занимание... и сега съм леко промемен
мен пък ме промениха 2-ма човека никакво кой знае какво място не заемат в живота ми но ми дадоха тук там някой съвети и така се промених
Когато си права никога не отстъпвай!!! :) и не давай да те мачкат-мачкай ги и ти!а за любовта и аз бях така наивна глупачка,знай че е мн по лесно да си безчувствен...но така може да изгубиш себе си затова просто имай винаги едно на ум :wink:

l0v3
12-16-2008, 18:32
Прави добро, изяж го*но :D абе ти си добричка, пък ти се качват на главата, бъди малко по нахакана

+ 1 :wink:

beb4yy
12-16-2008, 20:35
еййй заслужавате поклон и аплодисменти за хубавите съвети действат :-)