PDA

View Full Version : Тъжна съм,защото...



zagrijena
12-13-2008, 23:39
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!

DieselBlood
12-14-2008, 10:28
еми виж мойто момиче никой не остава вечно млад.мойта също е била на 20,но сега е на 43.споко,гледай напред и да не ти пука

6o6kotooo
12-14-2008, 10:58
и аз мноо пъти съм почвала да се сдухвам за тфа ама както мама ми казваше преди '' трябва да има място и за другите '' (т.с. за тфа остаряваме) просто опитаи се да не го мислиш тфа ще е по добре

pandelka
12-14-2008, 11:50
И аз съм се чудела .. и съм мислела мн дълго време над този върпос,но просто съм го приела ,защото е факт.Нищо не може да направим.. :)

Sharkey
12-14-2008, 13:04
лелеее то верно си е кофти...снощи наще ми пуснаха 1 видеокасета от 1990 година по времето когато гражданите са свалили президента и са атакували правителството и те са били студенти и са се затворили в софийския университет и не са пускали никой...и като видях колко млади и жизнени са били а сега колко смачкани и очукани от живота са ми стана някво много зле...затова живота е да го живеем на пълни оборотиии хораааа купонясвайте докато сте млади че няма за кога ей!!

it_ends_tonight_
12-14-2008, 15:28
и аз съм същата.. колко пъти напоследък рева за бързото отминаване на живота, за живота на майка ми и баща ми, за хбавото им минало (когато е нямало толкова мноо вредни неща и е нямало нет и са живели простичко) и всеки път ми се насълзяват очите... и като си представя, че като бях 5 клас си мислех кво ли е да си 9.. и колко бързо дойде и тва време... не искам да си представям живота си без мама и татко, без ходнето на даскало и всички тея премеждия....

Jumbie483
12-14-2008, 16:07
Такъв е живота, няма смисъл да се сдухваме за такива неща, които ги има при всеки. Вместо да циврите колко ви е жал, че остаряват, по-добре почнете да им помагате, да вършите повечето работа вместо тях, да ги слушате...да ги правите щастливи.
Това наистина ще го оценят..за разлика от скапаното настроение, заради живота :shock:

teenems
12-14-2008, 16:43
еми и аз съм така неска съм на 13 утре на 43 така си е и моита майка е била на 20 ама ся е на 34 трабвя да го приемете :)

Rofl4e
12-14-2008, 18:50
Ти на колко си 10-11?

IvoKabakov
12-14-2008, 20:11
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!

Здравей @zagrijena!
Привет и на останалите!

Всъщност живота е най-красивия и ценен подарък, който можем да получим. Е, да - всяко красиво нещо бързо отминава. Вчера бе на 18, днес празнуваш златна сватба, а утре когато погледнеш назад започваш да задаваш въпроси: "Какво построих за всичкото това време"? И търсиш прошка... А всъщност вчера подаде ръка на приятел, днес създаде поколение, а утре - бъдеще за него. Нима това не е нещо? Някои дори и не успяват да достигнат до утрешния ден. Но ние трябва да продължим - по нашия път, да бъдем себе си и да благодарим на родителите си за подаръка, защото за него отлата няма. И съм сигурен , че макар с побелели коси родителите ни все още се усмихват че тяхното дете е до тях, макат малко пораснало :)

MoHuTo
12-14-2008, 20:20
Такъв е живота, няма смисъл да се страхуваш. Всяко хубаво нещо има своя край, това си е факт. :)

sladka__droga
12-14-2008, 21:18
Такъф е живота ...

Kicata
12-14-2008, 21:27
Кой не го мисли!?
Но замисляла ли си се, че твоята майка желае ти да се забавляваш, както тя го е правила на 20 ?
Няма какво да изпадаш в някакви такива депресий за неща които не зависят от теб, а още по-малкото за неща, които никой не може да променя! Така е устроен света.. колкото и да плачеш и ти ще станеш на 40 на 50... дай боже 100 ! Така че дерзай и си гледай КУПОНА !!!!

VilleBaby
12-15-2008, 09:13
C'est la vie :? :( :( :( :(

niki7y
12-15-2008, 14:44
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно! споко не си единствена

Slave4You
12-15-2008, 16:39
.. и точно като си осъзнала всичко това, не трябва да се сдухваш за глупости, които няма как да поправиш, а трябва да оценяваш всичко и всички около теб, да се радваш на дребните неща и да не си пропиляваш живота в разсъждения за живота, който така или иначе ще свърши рано или късно. (баси дългото изречение :D )
П.П.: И аз доскоро се сдухвах за милион глупости, но се случиха разни неща и разбрах това, което написах отгоре (да не се повтарям пак :D :D )

ThePowerOfLove
12-15-2008, 18:59
Ами това е част от живота.. Ако бяхме вечни нямаше да е интересно ;) Спокойно, не се натъжавай за неща, които не можеш да промениш. Колелото се върти, няма как...

kukli4kata001
01-10-2009, 15:43
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!
оххх как те разбирам :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: и аз много съм мислила за това и ми е ставало много гадно,ама просто не знам и аз какво да кажа :( поне си си изляла мъката като си написала тема,няма лошо :) :) :)

Lysit0
01-10-2009, 15:55
Трябва да се радваш,че и ти и майка ти ще остареете....майка имаше една приятлка,много добър човек,която почина преди 10 години от автомобилна катастрофа.Тя почина толкова млада само на 33.....а обичаше животът.E....не успя да доживее да гледа внуци, и да гледа как децата и порастват,защото те бяха само на по 10....радвай се,че майка ти е жива,и ще е хубаво да остарее,защото ще е по-дълго с теб.

gabi_94
01-10-2009, 17:26
И аз често мисля за това и ми е много гадно, даже и аз понякога си рева, ей така, че един ден и аз ще бъда грохнала старица а родителите ми може да ги няма :( Толкова често съм се замисляла за живота и за нашето съществуване, не мога да си представя нещо безкрайно като задгробен живот и рай и в същото време не мога да си представя ей така, просто да изчезнеш, да го няма духа ти, мисленето, чувството. Сигурна съм, че всеки изпитва този страх от неизвестноста, но не можем нищо да направим, никой не се е съживил за да ни каже какво е било. Може би пък и не трябва да мислим за това, просто трябва да живеем и да се радваме на това. Времето лети и лети, затова не бива да отлагаме неотложното. Имаме един живот и трябва да го изживеем по възможно най-добрия начин, не всеки обаче има късмет.

likeyou
01-10-2009, 20:07
знаеш ли..
имам една теория за живота.
Значи.
живота ни е едно училище.
една мисия.
Когато научим урока.
изпълним мисията.
умираме.
и се раждаме в
друг живот,с друг урок
и с друга мисия.
и така,докато станем съвършени.
но идеални хора няма,
за това това е е един
безкраен кръг.
но има хора които така
и не научават уроците си.
и живеят сто години.
и тогава на вселената и писва
да им дава шанс след шанс.
и си ги прибира.
и повече не дава шансове.
за това.
учи каквото трябва да научиш
и отивай в следващото ниво
: ) ( :

SunShinePearl
01-11-2009, 11:18
оф и аз като съм се замисляла така и ми става кофти ама тва е живота!

Mi6inka
01-11-2009, 11:56
такъв е кръговрата .... няма как... моли се да си жива и здрава и да изживееш пълноценно дните си (пожелавам ти го),има хора,които дори това нямат :( Важното е каквото и да става,да не си казваме че не може да се продължи,винаги да се намира смисъл и да се запази детското поне малко,за да я има тая искрица за живот ... Всичко се преживява освен смъртта ;)

BqlaLiniq
01-22-2009, 16:24
Аз пък като минат 4-5 месеца ей така и се чудя как толкова бързо минава времето..

DeadSilenceF
01-22-2009, 16:28
Такъв е живота, няма смисъл да се страхуваш. Всяко хубаво нещо има своя край, това си е факт. :)

SoFarSoG00d
01-22-2009, 18:05
Хех,ама това си е част от живота,няма какво да го мислиш,просто се радвай на всеки ден и това е .Аз доста пъти съм изпадала в такива депресивни състояния,ама ако си достатъчно заета и си намираш нещо за правене няма да е така.Относно остаряваннето-нищо не може да направим....човек умира ,друг се ражда....

bonbon4eto12
01-23-2009, 10:23
И аз съм се чудела .. и съм мислела мн дълго време над този върпос,но просто съм го приела ,защото е факт.Нищо не може да направим.. :)
MnoGO Si pRaVa :)

slun4ice_90
01-26-2009, 08:29
Май няма човек,който да не се е замислял...за това...Безсилни сме пред това.Не му отдавай чак такова значение. :)

dimitar_ak
01-26-2009, 08:34
Да годините минават. Аз кажи речи съм преполовил живота си. Съвета ми е друг. Живей така, че след години като се обърнеш назад да има какво да видиш, а да не зее една празнина.
1. Изучи се
2. Намери си добра работа
3. Създай дом и семейство
4. Отгледай дете

Това са истините на живота

varnen4e
01-26-2009, 09:27
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!

Пубертет.. на всеки се е случвало.
Не го мисли толкова, защото не е толкова страшно.
А и от друга страна колкото и да го мислиш е неизбежно.

LitTleJ
01-26-2009, 11:38
Абе прай си кефа там пък като остарееш кво толкова.По-добре така от колкото да се терзаеш, че ша остарееш и да си изпуснеш годините.

sTiLLyt0
01-26-2009, 17:56
И аз много пъти съм си мислила за това и мн често изпадам в паника, защото не мога да си представя как ще живея без родителите си и какво ще стане когато умра, има ли някакъв друг свят след смъртта и такива ... ако отида на психолог сигурно ще ми каже, че съм откачила :D :D Иначе не се притеснявай, докато станеш на 80 има време :D

malone
01-26-2009, 18:57
Всяка година,която ставам все по голяв възрастово си задавам въпроса-А не може ли да съм на 10?Най много се плаша от факта,че живота минава твърде бързо и за хубавите неща времето е твърде кратко,а другото са че имам някакъв страх от отговрности.Наистина ще е по-лесно да сме си вчено млади,ама не става за жалост.

nadety250
04-13-2009, 15:42
и аз съм мислила .. гадно е, но такъв е живота :-) :)

bobi0194
06-14-2009, 10:00
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!
Не трябва човек да гледа се в бъдещето и какво крие то, а да живее в настоящето :)

clever
06-14-2009, 13:01
да...много е гадно...
но не мисля за това;защото наистина е много тъжно . . .
и аз не искам животът ми да минава толкова бързо :cry:

гледай да си прекарваш забавно и не мисли за това...
:P ;)

Raven23
06-16-2009, 12:37
Аз пък не мога да приема смъртта. Не знам какво ще станбе ако някой мой близък почине. Наскоро едно момиче от училище, 2 години по голямо от мен го блъсна тир на път за училище и почина. Не я познавах толкова добре, само по име. Срещала съм съм се с нея в коридора и съм я запомнила винаги лъчезарна и усмихната. Следа погребението съм плакала по цели нощи. Почти нищо не ядях. Беше ужансно. Още ми е хипер гадно ... Твоят проблем е подобен. Но старостта не е толкова лошо нещо, ако има с кога да я прекараш. Тогава ще се научиш да цениш важните неща в живота и ще седиш да се радваш на внучите си.

Uniqueness
06-16-2009, 13:47
Това е живота.. НЕ може да го промените :)

LittleWoman
06-16-2009, 16:49
Радвай се на това,че можеш да живееш пълноценнно.Имам предвид,че виждаш,чуваш,може да се движиш и т.н.Защото има хора,които дават всичко,за да живеят-говоря за хората със тежки здравословни проблеми.

ThePowerOfLove
06-16-2009, 18:17
Аз пък не мога да приема смъртта. Не знам какво ще станбе ако някой мой близък почине. Наскоро едно момиче от училище, 2 години по голямо от мен го блъсна тир на път за училище и почина. Не я познавах толкова добре, само по име. Срещала съм съм се с нея в коридора и съм я запомнила винаги лъчезарна и усмихната. Следа погребението съм плакала по цели нощи. Почти нищо не ядях. Беше ужансно. Още ми е хипер гадно ... Твоят проблем е подобен. Но старостта не е толкова лошо нещо, ако има с кога да я прекараш. Тогава ще се научиш да цениш важните неща в живота и ще седиш да се радваш на внучите си.

Откъде си?

xoxi
06-16-2009, 22:18
Преди и аз непрекъснато мислех за това.. Но с всяка секунда се натъжавах все повече, за това просто прогоних всички тези мисли.

elle_123
06-18-2009, 12:52
Това сигурно ще ви се стори много тъпа тема,но просто искам да го кажа...

Напоследък съм много тъжна,защото може би започвам да разбирам какво е живота. Разбирам колко бързо минава, представям си майка ми...все едно онзи ден е била на 20, а сега вече и е гадно,че остарява. И на мен ми е кофти за нейния живот, че отминава...че след 10години сигурно ще е с бели коси, прегърбена ;( Не искам да остаряваме!! Дори съм плакала за това ;( Знам,че не можете да ми помогнете, ама поне не се ебавайте, наистина ми е гадно!
мила, няма за какво толкова да плачеш, живей си живота и това е...

Tutmanik
06-18-2009, 17:03
Между другото и аз съм плакала като си помисля,че всички умират...някак странно ми е и невъзможно...

kinkygirl
06-26-2009, 21:09
е и какво от това тва еживота приеми го такъв какъвто е ! : ) и запомни едно: никой не остава вечно млад и жив рано или късно всички ще остареем и ще си отидем . спри да се депресираш а приеми истината : ))