PDA

View Full Version : Спомените!?



beb4yy
12-14-2008, 22:05
незнам дали има такава тема щото със търсачката немога да се оправям ! И все пак ударила ме е музата и сдухнята ! Какво са за вас Спомените За мен те са част от живота ми подържат сърцето ми да бие Понякога страдаме наистина много и как мислите хубаво ли е да се сещате за ДОБРИТЕ спомени или не си заслужава да се връщате назад !Аз когато се замисля и си пусна песничка някоя отронвам някоя сълза :cry: ! П.П: Може да казвате песни на който човек може да се отпусне :?



Точка 6 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

MaMkaMy
12-14-2008, 22:32
чувствам те че си в дълбока депресия.... за да няма такива моменти да ревеш земи си пускай само весела музика и прекарвай повече време навън а не пред компа ;)

hooliganka89
12-15-2008, 05:51
Спомените са част от нас.И аз често мисля,за миналото макар,че ме боли понякога няма значение за какви спомени става дума.Нормално е,да се депресираш така понякога.

pandelka
12-15-2008, 06:41
Спомените са запечатаните в съзнанието на всеки един от нас . :)
не винаги спомените са красиви цветни пейзажи. :-o Често хората преживяват моменти, които с болка се опитват да заличат от паметта си. Но точно тези хора, щяха ли да са същите, ако не бяха изпитали болката от самотата, вината или скръбта по загубата на любим човек? :P Разбира се, че не! И връщайки се, поглеждайки през рамо, те осъзнават, че всяко щастливо, радостно преживяване е постигнато с цената на голяма болка... Но болка, която те вече са надвили... Надвили, но не сами, а с помощта на близките си. ;)
При всяка усмивка или малък жест на най- добрите ми приятели аз забравям, макар за кратко, това което ме е измъчвало. :-D И ето - черно-белият спомен от скоро преживяното нещастие се скрива. Потъва в дълбините на съзнанието ми до момента, в който си кажем "Чао!" или "До утре!". Но повторната му поява няма вече същата тежест за мен. 8) Защо ли? Защото мрачния образ е избледнял от приятелските чувства, градящи нови спомени, към които ще се връщаме отново, и отново в бъдещето, когато сме далеч един от друг. :) Ето това ви пожелавам! Защото представата, която имаме за света, не е нищо друго освен видяното отражение в очите на близките ни същества. Отражение на миговете, прекарани с тях или далеч от тях... Реалното отражение на самите нас... :)
И ето идва момента, в който се опитвам да опиша пъстротата на радостните спомени, макар да знам, че красотата им е неизмерима... :)
спомените са "неуловими секунди, които тревожат човешката душа". Аз тълкувам тези думи, чрез също известна фраза: споменът връща мъката по онова, което живота никога не връща. Но тази мъка не е дълбока рана, която ни наскърбява. Не! Точно обратното! Когато се върнем към отлетелите с лекотата на пеперуди приятни мигове, ние се стопляме от мисълта за тях. Дори суровото и твърдо като камък сърце се размеква пред нежната красота на отминалите радости...
Както болката, така и щастието променят човешката ни същност. Ние никога не сме същите, каквите сме били преди да ги изживеем. :) И поглеждайки назад към отминалите радости и мъки, ние си припомняме от къде сме тръгнали, за да стигнем дотук, където сме сега.
:)

beb4yy
12-15-2008, 07:06
Боли когато видиш снимка с някой а него вече го няма боли :( когато си спомниш предишното му държание и го сравниш с сегашното боли просто боли ! Един човек остави светъл спомен в моето сърце човек който правеше всичко за мен ! Изпълни спомена ЛЮБОВТА НЕ СЕ КАЗВА А СЕ ПОКАЗВА ! сега знам че е щастлив радвам се за него!!! П.п: имах нужда да си излея някъде болката от спомените

PerfectStrang3r
12-15-2008, 07:16
pandelka, много хубаво мнение. Съгласен съм изцяло. Не може всички спомени да са светли и хубави, но колкото повече времето минава, остава само хубавото.. лошото се забравя постепенно.

beb4yy
12-15-2008, 07:18
гадното в тоя живот е едно всичко идва за да си отиде

MakeMeFeel
12-15-2008, 12:00
гадното в тоя живот е едно всичко идва за да си отиде

.. и да остави спомена за нещо, което никога няма да бъде същото :? За жалост е точно така. Но е вярно , че след време остават само хубавите спомени, може би защото съзнанието ни запечатва трайно само тях . Или може би , защото те са тези, които искаме да виждаме . Въпреки всичко само със спомени не може да се живее . Главата не трябва да е обърната назаде , а само напред. Гледаш напред и това е. Грешка е , когато обърнеш главата си към миналото . Всеки има спомени, били те добри или лоши . :?

Kostadin_682
12-15-2008, 12:08
незнам дали има такава тема щото със търсачката немога да се оправям ! И все пак ударила ме е музата и сдухнята ! Какво са за вас Спомените За мен те са част от живота ми подържат сърцето ми да бие Понякога страдаме наистина много и как мислите хубаво ли е да се сещате за ДОБРИТЕ спомени или не си заслужава да се връщате назад !Аз когато се замисля и си пусна песничка някоя отронвам някоя сълза :cry: ! П.П: Може да казвате песни на който човек може да се отпусне :?



Точка 6 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh
ами аз лично... обичам да се сещам за хубавите спомени... останалите съм ги заключил някъде там...

PeopleAlwaysLeave
12-15-2008, 12:12
Има и добри, и лоши спомени. Естествено, че за добрите си заслужава да се връщаш назад. Хубаво е да помним хората само с добро... А колкото до лошите спомени - носят много болка понякога, но в крайна сметка ако имаше само щастие нямаше да е интересно... Иначе и аз съм като теб отронвам по някоя и друга сълзичка на кофти песнички, но няма начин... Всеки има тежки моменти. По-важно е да продължиш напред :)

zaraaa
12-15-2008, 18:01
не си заслужава да се връщате назад
Точка 6 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh

Не, НЕ си заслужава да се връщащ назад, да наистина понякога боли от спомените, тогава като ти се плачи, си поплачи и ще ти олекне :)

siki81
12-15-2008, 18:13
Един лош спомен понякога ни е служи за урок.

kobrichka
12-15-2008, 18:24
Боли когато видиш снимка с някой а него вече го няма боли :( когато си спомниш предишното му държание и го сравниш с сегашното боли просто боли ! Един човек остави светъл спомен в моето сърце човек който правеше всичко за мен ! Изпълни спомена ЛЮБОВТА НЕ СЕ КАЗВА А СЕ ПОКАЗВА ! сега знам че е щастлив радвам се за него!!! П.п: имах нужда да си излея някъде болката от спомените


Трябва да се радваш,че си имала това щастие...да имаш такъв човек до себе си.Спомените са много важна част от живота на човек, били те хубави или лоши...В падписа ми пише, нещо в което силно вярва,а то е" Всичко има край след като е имало начало...само СПОМЕНЪТ остава вечен,само той идва когато всичко друго вече си е отишло".Спомените са си спомени,хубави или лоши те съществуват.Но трябва да се живее и в реалността,а релността е напред.

nestle
12-15-2008, 18:32
Незнам....може би всичко зависи от нас самите. Може би от нас зависи да запазим това, което имаме така, че да не го изгубим! Поне аз лично...всичко, което съм имала и съм изгубила е било по моя вина...я съм разбила едно здраво приятелсвто защото съм отмъкнала гаджето на приятелката ми, я защото съм изневерила на гаджето си....или пък заради нещо друго....Небива да се сдухваш :Р недей слуша такива песнички и по-добре не се задълбочавай толкова в спомените - научи се, за да ти бъде по лесно !!!! Не се натъжавай за това че дадено нещо си е отишло, а се зарадвай че се е случило!!!

scoobydors
12-15-2008, 18:51
без спомени не може

MoHuTo
12-15-2008, 19:19
Боли когато видиш снимка с някой а него вече го няма боли :( когато си спомниш предишното му държание и го сравниш с сегашното боли просто боли ! Един човек остави светъл спомен в моето сърце човек който правеше всичко за мен ! Изпълни спомена ЛЮБОВТА НЕ СЕ КАЗВА А СЕ ПОКАЗВА ! сега знам че е щастлив радвам се за него!!! П.п: имах нужда да си излея някъде болката от спомените
Миличка виждам, че и ти си в същото положение като мен... разбирам какво ти е, разбирам какво е, когато спомените нахлуват един по един, а в гърлото ти сякаш е заседнала буца и се задушаваш от болката... :cry:
П.С. Ако искаш ми пиши на ЛС, да си поговорим..

Rofl4e
12-15-2008, 19:26
В живота има хубави и лоши спомени!Когато се сещам за хубавите ми ства гадно и на мен ми се е случвало да отроня някои дуга сълза!За лошите рядко се сещам но се радвам,че съм била достатачно силна и съм ги преживяла! :)

BigFakeSmile
12-15-2008, 20:23
емии...те спомените..колкото и да са болезнени ме карат да се усмихвам..да му видя снимката...може да ми се насълзяват очите..ама нищо друго не ми сгрява сърцето така.. :(
така че...без спомени не може...се пак радвай се на това което си преживял..а не страдай за това, което си изгубил :shock:

beb4yy
12-15-2008, 20:37
Pain :(

xpici
12-15-2008, 20:41
Предпочитам да не се сещам за каквито и да било спомени... защото повечето хубави завършват адски зле, и ми става двойно по-зле...особенно когато, само от едната страна са запомнени (mm)
И все пак без спомени не може... :-#
(кво казах и аз не знам :D) :-#

beb4yy
12-16-2008, 07:52
дааа неможе за тва сека вечер :cry:

slun4ice_90
12-16-2008, 13:32
Спомени,спонеми искам да натрупам..има една такава песен...И аз си спомням много неща,за които даже и не искам,но няма как...Добри и лоши, все пак са си спомени... :wink: Авторке:След като се депресираш толкова лесно, не слушай сдухващи песни..И не си спомняй за неща,които те натъжават.Пусни си хубава весела песничка.И лошите мисли ги изгони от главата си... :-P

mirmark
12-16-2008, 14:09
Спомените са неразделна част от нашето съзнание - хубавите ни дават стимул, лошите ни учат. Аз имам песни, които слушам когато съм в такова настроение като теб - те ми навяват тъга, а имам и такива за весели и приятни спомени. Пример за първите - Трейси Чапман -Say Hallelujah и за втория вид Юрая Хип -Easy Livin'

sladka__droga
12-16-2008, 17:43
О,и аз имах такъф период ... непрекъснато ми беше криво и всички за всичко ми бяха виновни.Много ми става гадно само като се сетя за някои неща .. затова гледам да не мисля за тях ;).Например като се мотая повече с приятели вместо да се затварям сама в нас .. пробвай : ))).

SoAfraid
12-16-2008, 17:50
Разбира се имам такива спомени за който си заслужава да се сещам. Не съм депресант зада не каже някой както там по горе, просто ми харесва това заслужава си. Не се връщам назад във времето а си спомням прекрасните моменти. Можеш да чуеш ако искаш Rednex - Hold me for a while, Faith Hill - There you'll be. Като ги чуя просто няма как да не ми доидат спомени. :)

scoobydors
12-16-2008, 18:21
незнам дали има такава тема щото със търсачката немога да се оправям ! И все пак ударила ме е музата и сдухнята ! Какво са за вас Спомените За мен те са част от живота ми подържат сърцето ми да бие Понякога страдаме наистина много и как мислите хубаво ли е да се сещате за ДОБРИТЕ спомени или не си заслужава да се връщате назад !Аз когато се замисля и си пусна песничка някоя отронвам някоя сълза :cry: ! П.П: Може да казвате песни на който човек може да се отпусне :?



Точка 6 от Правила на форума (http://www.teenproblem.net/f/pravila.html).
Редакция на MakeMeLaugh
ами аз лично... обичам да се сещам за хубавите спомени... останалите съм ги заключил някъде там...

в БАГАЖНИКА НА ПУНТОТО :lol:

Абе вие двамата се побъркахте с тея коли. :lol:
Във всяка тема се споменава за тях!