PDA

View Full Version : Въпроси към проблемната кожа , акне



japixloops
12-15-2008, 09:50
Събрах си няколко , и не ми казвайте да отида на дерматолог защото в моя град (Лом) не ми помогна.

1.Какво са подкожните пъпки?
а.Да ги пипам ли?
б.От какво се получават и как да ги избегна.

2.Ползвам различна козметика , ексфолиант всяка вечер.
а.по 6 дена на седмица , уморявам ли си кожата ?
б.ако я , с какво да я мажа вместо ексфолиант?

ползвам спирт , и нощен крем след ексфолианта

japixloops
12-15-2008, 09:59
моят е специален , Nivea Visage Young. както и нощния ми крем

Тоник ли да ползвам ?

edit: тръгвам за даскало

UFOs
12-15-2008, 12:11
Спред мен не трябва да слагаш нощен крем.Сега не знам какъв използваш,но мисля,че още не ти е време да ги използваш.Подкожните пъпки най-често мога и сам да си ги премахна,но някои ако са упорити само козметик може да ги махне с игла.По добре не си прави експерименти с кожата и да се мажеш непрекъснато.Отиди на козметик да ти изчисти пъпките.След това той ще ти каже кое е най-добре за твоята кожа,но от това което съм чувал мисля че нощния крем омазнява кожата.(но не знам какъв използваш,така че може и да е добре)..

kindergarden
12-15-2008, 12:40
Купи си на нивея всички продукти за измиване тоника и кремовете иги ползвай сутрин и вечер...при мен имаше ефект...но по-добре иди на дерматолог :)

GabisiTa
12-15-2008, 15:15
Ако ще сравняваме тоника и спирта- определено тоник

Спирта изгаря самите пъпки и ги премахва по-бързо по този начин. Добре е да се слага само на пъпките, защото много изсушава кожата. Лично на мен ми действа по-добре от тоника... :)

japixloops
12-15-2008, 17:41
ахм , донякаде научих разни работи. Моята е по сериозно проблемна , не съм много пъпчясъл , но си имам (аввв как е мразя думата :x )

Намалих си разни калорични храни , мазнини , бял хляб и всякакви подобни работи . Сладко не пипам ! дори и вафла


Засега остава да отида на Козметик , нощния ми крем е на Nivea Visage Young както споменах нагоре

Enfer
12-15-2008, 18:58
Намалих си разни калорични храни , мазнини , бял хляб и всякакви подобни работи . Сладко не пипам ! дори и вафла
Храните и секса нямат абсолютно никво значение :Р

japixloops
12-15-2008, 19:05
Не имат , ненужните мазнини и въглехидрати се отразяват зле на лицето ти.

UFOs
12-15-2008, 19:24
Пич чесно ти казвам по-метро сексуален от теб няма :P
Е няма нищо лошо.Малко прекаляваш и се вкарваш в някви филми,за това лице.Ти ако се лишаваш от всичко ще вземеш и да хванеш някаква болест.Как па го сметна,че една вафла ти е в повече за лицето?Да не би да слагаш витамините в лъжичка и да си ги броиш?Прекаляваш повярвай ми.

japixloops
12-15-2008, 21:21
:) , може и на там да отивам но да не излизам офтопик

просто ... ако не ги премахвам се чувствам, така че не искам да общувам с никой от срам
Разбирам приемам го, нормално е ... Тийн съм с проблемна кожа нищо срамно, но е гадно... другите кой знае какво си мислят
вече съм го приел като нормално да отделям 1-2 часа на ден за кремове ала бала : (

UFOs
12-16-2008, 13:43
Ок де.Снимай част от лицето си,където има пъпки,защото не мисля,че проблема ти е голям.То нормално е по една пъпка да имаш.То и аз съм така.Не ме е срам щото е нормално ( една-две,но не и повече)
Все пак сме в тази възраст.След време пъпките ще ти минат.Няма смисъл да се мажеш с много кремове. ;)

DiScOnEcTeD
12-16-2008, 16:05
намери си някаде и ьоди редовно на козметик най добрее ще ее ... ама не очаквай още след първия пътт да си без пъпки

batkodoki
12-16-2008, 23:36
Събрах си няколко , и не ми казвайте да отида на дерматолог защото в моя град (Лом) не ми помогна.

1.Какво са подкожните пъпки?
а.Да ги пипам ли?
б.От какво се получават и как да ги избегна.

2.Ползвам различна козметика , ексфолиант всяка вечер.
а.по 6 дена на седмица , уморявам ли си кожата ?
б.ако я , с какво да я мажа вместо ексфолиант?

ползвам спирт , и нощен крем след ексфолианта

а да беше казал/а и ВЪЗРАСТ&ПОЛ?! щеше да е най добре