PDA

View Full Version : Относно обеци...



RawrrrBear
12-15-2008, 14:52
Здравейте на всички. :) В събота или неделя ще си дупча ушите исках да попитам първо - горе долу след колко време кръвта ще се изчисти и безпроблемно ще мога да си сваля медицинските обеци ?
И второ - с какъв разтвор е добре да почиствам дупките? Благодаря предварително. :)

Loshotia
12-15-2008, 15:17
Кръв няма, но докато ти зарастнат ушите ще мине известно време- 3-4 седмици, а при мен още не са- дупчих се преди 6 месеца. Там ще ти обяснят всичко, но си вземи 5-6лв повече, че ще ти се наложи 9 дни да промиваш с антибактериален сапун, кислородна вода и антибиотик. Спирт в никакъв случай.

roksana_1
12-15-2008, 15:49
на мен ми казаха 2 МЕСЕЦА и чак токава да ги сваля... според мен кат отидеш там където ще си продубчваш ушите и там ще ти кажат най-точно :)

SunSmile
12-15-2008, 16:13
Мойте още не са зараснали, но след 1 месец си смених медицинските обици. Имах малки проблеми, но кръв не е текло. Просто сутрин си мажех ушите без да свалям обиците с един гел, който ми дадоха и ги въртях. Тва беше... :) Но като цяло е по-хубаво да стоиш пове4е време с медицинските, за да заздравеят хубаво, защото аз съжалявам, че прибързах. Пробих си ги края на юли, а още има да зарастват :)

Infinity
12-15-2008, 16:17
знаеш ли какво правят тука...мажат ги със урина :D били заздравявали супер бързо така...а и това съм го чувала от всичките хора които познавам със дупки :-o

Fickle
12-15-2008, 16:55
знаеш ли какво правят тука...мажат ги със урина :D били заздравявали супер бързо така...а и това съм го чувала от всичките хора които познавам със дупки :-o Neneneненене луди ли сте хора...
миеш с антибактериален сапун и промиваш с кислородна вода всеки ден и не сваляш поне 1 месец...!

Loshotia
12-15-2008, 17:04
знаеш ли какво правят тука...мажат ги със урина :D били заздравявали супер бързо така...а и това съм го чувала от всичките хора които познавам със дупки :-o

и баба ми това е разказвала.

ValzZi
12-15-2008, 18:22
офф какви антибиотици брее?божее вие го изкарахте на операциая направо..кислородната вода е абс достатъчна .. спокойно няма да ти се откачат ушите :?

Madn3s5
12-15-2008, 23:04
при всеки е различно,при някои има възпаления при други не ,но 6 месеца ми се струва преувелечено :-o аз моите 4 дупки (освен първите които са ми от бебе) съм си ги дупчила сама и слагам направо обеца менте или пластмаса и нямам никакви проблеми.. все пак в студиото би трябвало да ти дадат инфо..

Ag
12-16-2008, 07:16
Моите дупки на ушите пък зарастнаха за 3 седмици...Сигурно щяха да зараснат още по-бързо ама ги закачах постоянно и те се разкървиха...Промивах само с кислородна вода...

TasteOfSin
12-16-2008, 08:04
Моите зараснаха за 3-4 седмици. С нищо не съм се промивала, но да знаеш, че е хубаво да си въртиш обичката, за да се оформи по лесно дупка. :)

mynichka
12-16-2008, 08:34
Моите не помня на ушите бях мъничка ..а за пъпа ме караха да си купувам антисептичен крем ..и антибактериално сапунче и всеки ден да си въртя обецата

lorchety995
12-16-2008, 08:47
..мойте с нищо не съм ги мазала..и са си много добре :-P

blackwidowsf
12-17-2008, 07:10
офф какви антибиотици брее?божее вие го изкарахте на операциая направо..кислородната вода е абс достатъчна .. спокойно няма да ти се откачат ушите :?

Ами ухото като ти стане лилаво, надуе се тройно и пуска по една лъжица гной, слуз и други л**** гледай само, как ги почваш антибиотиците :oops:
Първо антибактериални сапуни и кислоодна вода, после вечер нещо от сорта на Baneocin (антибиотична паста) и след 2-3 седмици сте готови, ако няма усложнения, а и зависи дали няма да сложите пиър с голям пин, че се връщате в първи клас с упражнението :)

InVic7us
12-17-2008, 16:45
boje e tretata dupka kato mi q napraviha daje ne sym q i promivala, ama beshe prez zimata i kato si navun na studeno te boli uhoto..i sled dve sedmici mahnahmedicinskata :)

beachy_bunny
12-17-2008, 19:49
Моите не помня на ушите бях мъничка ..а за пъпа ме караха да си купувам антисептичен крем ..и антибактериално сапунче и всеки ден да си въртя обецата
мила много съм навита сега за обеца на пъпа .. , но едни казват , че боли други не .... и много ме е страх .. теб боля ли те

Tutmanik
12-18-2008, 06:44
Аз мойте като ги продупчих нищо не има правих-бях 2-3 клас.Пък на третата дупка-преди 1 година обецата си я махнах на 2-рия ден и слагах някфи тенекийки-нищо не ми стана.Кви са тея промивания..

KimBerLy1912
12-18-2008, 08:27
С нищо не съм ги промивала...Пробих ги сутринта и вечерта си махнах и сложих обицата :D Ве нямаше кво да правя и се занимавах... Тва на третата дупка... и след 3-4 дена смених обицата със сребърна...По принцип ушите не са ми претенциозни въобще 8) А на втората дупка на ухото (щото на едното имам 3,а на другото 1 ) ,та на втората дупка на ухото се бях шашнала и око месец ми седеше медицинската обица..обаче с нищо не съм промивала и тая дупка 8)

Kicata
12-18-2008, 09:21
Аз имам и на двете уши.. едното в 3ти-клас , другото преди 3 месеца...
Стоях си по една седмица с медицинските после златни директно! Без никакъв проблем..!

Промивайте го със спирт, парфюм, афтършейф...ракия дори !
поне аз така правех
Но се пази, че може да има големи усложнения!

safetyMode
12-18-2008, 19:24
Кръв няма, но докато ти зарастнат ушите ще мине известно време- 3-4 седмици, а при мен още не са- дупчих се преди 6 месеца. Там ще ти обяснят всичко, но си вземи 5-6лв повече, че ще ти се наложи 9 дни да промиваш с антибактериален сапун, кислородна вода и антибиотик. Спирт в никакъв случай.

+1 ... Мен като след като ме дупчиха носих медицинските обеци положин година .... за сигурност, да не се прецака нещо :)

Syringe
12-18-2008, 20:13
Обичам обици.Най-обичам когато хората ме попитат защо имам банани в ушите.