PDA

View Full Version : Форума за бъдещи мами



alex
12-16-2008, 09:26
Странно но факт - оказа се че някой от тинейджърите, които ни посещават имат деца, други гледат своите малки братчета и сестричета и не на последно място всички се интересуват от забременяването, бременността и дните след това.

Това са причините да създадем този форум. За целта сме предвидили и експерти които да отговарят на зададените от вас въпроси и обсъжданите теми.

И запомнете - по-добре скъпи презервативи от колкото евтина детска количка ;)

darla
12-16-2008, 11:10
Az li4no sum Vi mnogo blagodarna za pod-forum4eto.Ve4e i nie 6te si imame na6e mestence,na koeto da 4uvstvame vuv svoi vodi :-)

woshataa
12-16-2008, 16:22
ти се бъзикаш с тоя раздел налиии :-o

carinaNebula
12-16-2008, 16:41
аз да не се намирам във втори вариант на бгмама?
много сте зле с тоя раздел...duh..та това е тийн форум,не за майки.
деебим простотиите..

Lucho
12-16-2008, 17:03
Махнете го тоя раздел,няма място за негщо в тийн форум...има си бг мама за такива работи

CanisDirus
12-16-2008, 17:55
Раздел за майки в тийн форум

акъл море - глава шамандура


Раздела подобно на раздел "наркотици" подтиква посещаващите форума младежи и девойки към незащитен секс! Лошо!

Jumbie483
12-16-2008, 18:03
абе какво се оплаквате..
една от нашия клас за три години, два пъти прави аборт :x
да не говоря за другите..
една от другия клас, пък я няма вече втора година в даскалото..бута бебешка количка между блоковете..

П.П: Пък и да не забравяме, че тук не влизат само тийнове..има мъже и жени на по 20 +.. Не виждам защо те да си нямат раздел в който да обсъждат неща, които ги вълнуват.. Може пък на тях да не са им интересни Всичко тийн накъп или Фън, фън и пак фън, но не се оплакват :?

Lucho
12-16-2008, 18:25
абе какво се оплаквате..
една от нашия клас за три години, два пъти прави аборт :x
да не говоря за другите..
една от другия клас, пък я няма вече втора година в даскалото..бута бебешка количка между блоковете..

П.П: Пък и да не забравяме, че тук не влизат само тийнове..има мъже и жени на по 20 +.. Не виждам защо те да си нямат раздел в който да обсъждат неща, които ги вълнуват.. Може пък на тях да не са им интересни Всичко тийн накъп или Фън, фън и пак фън, но не се оплакват :?
Драги,ами хайде да им се направят още няколко форума...за възрастни...и във всеки форум - по един adult content за 18+.
Ако има заинтересовани - дамам скрипта ! :)

5StaR
12-16-2008, 18:55
Раздел за майки в тийн форум

акъл море - глава шамандура


Раздела подобно на раздел "наркотици" подтиква посещаващите форума младежи и девойки към незащитен секс! Лошо!

дам точно тва щях да кажа...
Ако наркотиците форум за наркотиците подтиква към наркотици, тогава форум за бебета няма ли да ги подтиква?...

Изтрийте го тоя раздел или направете 1 за наркотици 8-)

psychopath
12-17-2008, 09:05
абе какво се оплаквате..
една от нашия клас за три години, два пъти прави аборт :x
да не говоря за другите..
една от другия клас, пък я няма вече втора година в даскалото..бута бебешка количка между блоковете..

П.П: Пък и да не забравяме, че тук не влизат само тийнове..има мъже и жени на по 20 +.. Не виждам защо те да си нямат раздел в който да обсъждат неща, които ги вълнуват.. Може пък на тях да не са им интересни Всичко тийн накъп или Фън, фън и пак фън, но не се оплакват :? е форума нали е тийн принципно... :D
аз не виждам смисъл от тоя раздел но...все ми е едно

Blab
12-18-2008, 00:08
Само един последен въпрос имам.
Създаването на раздела да не е част от ПР-акцията на Ама...тос?(не заслужават реклама, но Алекс ги е рекламирал преди време, та ще се сети)

darla
12-18-2008, 10:32
ne razbiram kakuv vi e problema.sled,kato ne vi haresva tozi pod-forum,prosto ne go 4etete i ne pi6ete v nego!A va6ite temi "pravih mu svirka,moga li da zabremeneq" sa mnogo umstveno izviseni i podhodq6ti za vuzrastta vi,nali! :?

mgxpower
12-18-2008, 12:15
абе какво се оплаквате..
една от нашия клас за три години, два пъти прави аборт :x
да не говоря за другите..
една от другия клас, пък я няма вече втора година в даскалото..бута бебешка количка между блоковете..

П.П: Пък и да не забравяме, че тук не влизат само тийнове..има мъже и жени на по 20 +.. Не виждам защо те да си нямат раздел в който да обсъждат неща, които ги вълнуват.. Може пък на тях да не са им интересни Всичко тийн накъп или Фън, фън и пак фън, но не се оплакват :?
Драги,ами хайде да им се направят още няколко форума...за възрастни...и във всеки форум - по един adult content за 18+.
Ако има заинтересовани - дамам скрипта ! :)Бягай си в разделите , които те интересуват , касаят и вълнуват!Щом тук не ти харесва какво киснеш само в този раздел бе?!Разбрахме , че мозъка ти е трофирал има ли нужда да го изтъкваш всеки ден със "компетентните" си мнения!Нямаш място тук....

mitternacht
12-19-2008, 21:43
Нищо лично и оф-топик ама...
Абе... Мислиш ли че тема за бременност в детски форум е подходяща?Тука като чета, повечето наистина са деца.Макар, че се праскат (прощавай за жаргона) от мънички, непредпазливи са и въобще не мислят (ако могат...) все пак, никак не е подходящо.Има си по-известни места в нета-бг-мама за пример.

Е, дано все пак, тъй или иначе, щом я има, та-дано помогне на някой младеж.

mgxpower
12-19-2008, 21:48
Нищо лично и оф-топик ама...
Абе... Мислиш ли че тема за бременност в детски форум е подходяща?Тука като чета, повечето наистина са деца.Макар, че се праскат (прощавай за жаргона) от мънички, непредпазливи са и въобще не мислят (ако могат...) все пак, никак не е подходящо.Има си по-известни места в нета-бг-мама за пример.

Е, дано все пак, тъй или иначе, щом я има, та-дано помогне на някой младеж.Тази тема е дъвкана много така като гледам бая ще се дъвче още!И пак казвам ако не ви харесва просто теглете една въображаема черта затворете си очите "уж" и не влизайте в раздела като не ви харесва никой не ви кара на сила дискутирайте си там темите , които ви вълнуват и оставете младите мами намира!Единствено този раздел внася позитивизъм в целия форум по другите раздели може да прочетеш кой колко над останалите е а тук се обсъждат прекрасни неща...и си цари едно спокойствие!Просто не го разваляйте с компетентните си мнения и това е !

Blab
12-19-2008, 21:55
Хах, ЕмДжи, ти някаква слабост към майки ли имаш?:Д

mgxpower
12-19-2008, 21:59
Хах, ЕмДжи, ти някаква слабост към майки ли имаш?:ДНе. Защо?! Трябва ли да имам слабост към майките за да подкрепям една такава инициатива?!

mitternacht
12-19-2008, 22:03
Приятелю, никой не е казал, че като цяло идеята не е полезна.Само малко контрастира с останалото...

И някак навява черни асоциации, че съвсем я е втасала младежта :)

mgxpower
12-19-2008, 22:07
Ако едно момиче на 15 е решило да прави секс или да има дете мисля , че и без форум и със форум тя пак ще си направи това , което си е наумила.Просто знаеш , че в днешно време много трудно можеш да възвърнеш моралните ценности в едно дете (ако изобщо ги е имало някога) просто в такъв свят живеем ! Раздела не е виновен за нищо не разбирам какво ви пречи - разбирам след появата на новият раздел да е изчезнал някой от преди като "кофа" или като "игри" , но не е така , че да си спестим излишните спорове!

traka
12-20-2008, 05:32
mitternacht,

За форума мога да кажа само позитивни неща и съответно такива и дискотираме тук. На никой не искаме да втълпим идеята, че е лесно и трябва да бъдеш родител. Мисля, че както трябва да се образоват тийнове за полова култура щом са решили да практикуват секс, така и трябва да видят какво може да се случи и какви отговорности носи това. Не е казано, че трябва да забременяват и да гледат бебета, просто ако някой го е решил на възраст, която е под общо приетата да може да сподели и да потърси подкрепа. Освен това има много тийнове които се интересуват от чисто любопитство кво е тва. Така, че сори ама не разбирам защо този раздел да не е подходящ, все едно тийновете родители не стават или аборти не правят... Просто по добре да има раздел в който да разберат нещо повече и да получат адекватна помощ, от това някой да им каже, че от свирка се забременява, като в повечето случаи...

mirmark
12-20-2008, 07:33
Подкрепям този подразде. В края на крайщата бъдещи и настоящи мами и татковци могат да дадат доста съвети на "Всепросветените" , за някой ситуации, в които могат да изпаднат и то от личен опит - което е много важно.

traka
12-20-2008, 07:57
Е това е то раздела, ма защо толкова малко хора разбраха идеята му... Все упреци и упреци от "Всепросветените". То секс лесно се прави ама като се заговори на по сериозна тематика и вече сме в "безмислен" раздел както ни изкараха някои.

Valhala
12-27-2008, 18:16
Тук не е мястото :?

kat4enceto
12-27-2008, 20:33
Това за мен е много хубава идея защото има и хора които имат деца и пишат тук или са на път да имат, а и не виждам какво лошо има в този подраздел.. Ако не се интересува някой просто да не влиза.. Всичко ново е хубаво :)

l0v3
12-27-2008, 22:38
ne razbiram kakuv vi e problema.sled,kato ne vi haresva tozi pod-forum,prosto ne go 4etete i ne pi6ete v nego!A va6ite temi "pravih mu svirka,moga li da zabremeneq" sa mnogo umstveno izviseni i podhodq6ti za vuzrastta vi,nali! :?


Podkrepqm :)

Blab
12-27-2008, 23:06
^супер 8-)

Naughty_
12-28-2008, 17:23
На мен пък този раздел ми е много интересен и честно казано се зарадвах като видях че сте го създали :) :smt026 :smt026 :smt003

TheBestFriends
12-28-2008, 21:39
Харесва ми този под-форум. Наистина хубаво е да видиш в някой теен форум, здравомислещи хора, които не се интересуват само от това дали са бременни ако приятелят им е свършил някъде си и защо им закъснява с тоолкова много време.
Прави са всички, като казват, че щом не ви харесва, по-добре не влизайте тук и не четете и още по-малко не говорете глупости.
Аз лично обичам страшно много малките деца и с удоволствие ще коментирам темите тук.

Blab
12-28-2008, 23:50
Харесва ми този под-форум. Наистина хубаво е да видиш в някой теен форум, здравомислещи хора, които не се интересуват само от това дали са бременни ако приятелят им е свършил някъде си и защо им закъснява с тоолкова много време.
:lol:

traka
12-29-2008, 08:20
Харесва ми този под-форум. Наистина хубаво е да видиш в някой теен форум, здравомислещи хора, които не се интересуват само от това дали са бременни ако приятелят им е свършил някъде си и защо им закъснява с тоолкова много време.
:lol:

Опитвам се да намеря смешното ама не мога....

TheBestFriends
12-29-2008, 11:18
Харесва ми този под-форум. Наистина хубаво е да видиш в някой теен форум, здравомислещи хора, които не се интересуват само от това дали са бременни ако приятелят им е свършил някъде си и защо им закъснява с тоолкова много време.
:lol:

здравомислещи хора, които не се интересуват само от това дали са бременни ако приятелят им е свършил някъде си и защо им закъснява с тоолкова много време

прочети всичко преди да проявяваш неразбираемото си чувство за хумор :)

Blab
12-29-2008, 13:39
Да, извинявам се, хилех се неудържимо, та не успях да маркирам цялото 8-) Хармаяни се изразява по-добре)

traka
12-29-2008, 13:44
ясно ма не разбрах смешно ти е кое точно ...
че има здравомислещи или тези които задават безмислени въпроси...

Blab
12-29-2008, 13:47
Тези, които не се интересуват дали са бременни при съответна ситуация, която го предполага.:Д Пхаха, словоредът е изключително забавно нещо.)

darla
12-29-2008, 13:48
jalko e,4e go priemate za sme6no!

TheBestFriends
12-29-2008, 16:55
Тези, които не се интересуват дали са бременни при съответна ситуация, която го предполага.:Д Пхаха, словоредът е изключително забавно нещо.)

а неразбиращия ум - още повече
Както казаxа Дарла и traka - смешно няма, но ти явно мислиш твърде повърхностно за да ме разбереш

Blab
12-29-2008, 18:05
Ама, разбира се, мис Грейнджър! ;-)

TheBestFriends
12-29-2008, 18:49
Радвам се, че на накрая постигнахме някакво съгласие, госпожичке ;)

Blab
12-29-2008, 18:58
Леле, нахакани сме станали:Д
Хайде, у лЕво, и като забременееш, да не ти пука! 8-)

TheBestFriends
12-29-2008, 19:03
Леле, нахакани сме станали:Д

WoW кой го казва..
Да не обръщаме темата в нашия сбор, аз спирам до тук, а ти се заяждай..или пиши до мис Грейнджър (дори не харесвам ХП - да те светна).. Иии както казват бабите: По-умните винаги отстъпват.
Хайде, лека вечер ;)

pussycat_dolls15
01-02-2009, 21:33
Браво този форум ще е много нужен за момичета с деца. :grin: :)

kuklichka_bg
01-03-2009, 23:42
в сайт TEENproblem раздел Бъдещи мами

kuklichka_bg
01-03-2009, 23:44
ne razbiram kakuv vi e problema.sled,kato ne vi haresva tozi pod-forum,prosto ne go 4etete i ne pi6ete v nego!A va6ite temi "pravih mu svirka,moga li da zabremeneq" sa mnogo umstveno izviseni i podhodq6ti za vuzrastta vi,nali! :?
какво общо има едното с другото?

darla
01-04-2009, 09:02
estestveno,4e ima!Za vas podobni temi(kakvito citirah gore) sa adski interesni,zabavni i polezni,za nas puk tozi forum e interesen,zabaven i polezen!Tova e ob6toto!

Blab
01-04-2009, 10:07
ne razbiram kakuv vi e problema.sled,kato ne vi haresva tozi pod-forum,prosto ne go 4etete i ne pi6ete v nego!A va6ite temi "pravih mu svirka,moga li da zabremeneq" sa mnogo umstveno izviseni i podhodq6ti za vuzrastta vi,nali! :?
какво общо има едното с другото?
Ей т'ва е общото. ;)
Децата са се изродили, ние трябва да си мълчим, така е прието.

traka
01-05-2009, 14:16
^ Не знам какъв ти е точно проблема, но на кои казваш деца. На 50% от форума родителите им са били на по 18 когато са ги имали вече. Не мисля, че на 18 години вече си дете и за мен дете спираш да бъдеш в деня в който започнеш да водиш полов живот, независимо дали на 15-17 или на 20. Щом си пожелал плътските удоволствия, значи вече трябва да си понесеш последствията ако ти се случи нещо неочаквано и нежелано(за повечето). За мен границата на детството е пряко свързана със секса и щом си достатъчно зрял за да го практикуваш, значи си достатъчно голям и спадаш към възрастните.

Blab
01-06-2009, 15:28
^ Не знам какъв ти е точно проблема, но на кои казваш деца. На 50% от форума родителите им са били на по 18 когато са ги имали вече. Не мисля, че на 18 години вече си дете и за мен дете спираш да бъдеш в деня в който започнеш да водиш полов живот, независимо дали на 15-17 или на 20. Щом си пожелал плътските удоволствия, значи вече трябва да си понесеш последствията ако ти се случи нещо неочаквано и нежелано(за повечето). За мен границата на детството е пряко свързана със секса и щом си достатъчно зрял за да го практикуваш, значи си достатъчно голям и спадаш към възрастните.
'Ajde ne mi minavai s tiq!;)
S poloviqt jivot zapo4val jivotyt ti na vyzrasten? SmEh!
Vyzrasten e individ, koito umee sam da se griji za sebe si, a roditel e o6te po-upgrade-nata versiq, nqkoi, koito e sposoben da se griji i za drugigo.
I ne mi razpravqi prikazki za 1001 no6ti, molq te!

darla
01-06-2009, 15:56
^prav si,ama imenno,za6toto deca pravqt sex se stiga do tam da ne nosqt otgovornost za deistviqta si kato se o-akat i se slu4i gaf raz4itat na dr da im opravi bakiiite

kalpazanka
01-06-2009, 16:15
^ И аз съм против това деца да правят секс, защото при повечето не е толкова от чувства, а от желание да са готини и да не изостават от другарчетата. И като се объркат нещата "Мамо, тате, бременна съм! Дайте си съгласието за аборт / 'щото по подразбиране е непълнолетна/ + 200 лв"! Не си затварят краката, а като имат проблем "Кажете какво ми е" или "Бременна ли е?"! Или
az i da iskam ne moga da ida na genekolog po li4ni pri4ini taka 4e i az molq za savet

darla
01-06-2009, 17:43
^absolutno!!!!

traka
01-07-2009, 09:35
Blab, То сигурно няма човек, който с две ръце да подкрепя децата и секса, но на мен мисълта ми е, че щом е бил/а готов да прави секс, дори от любопитство, но не е спрял след опита, а продължи и го прави системно като възрстен и казва, че изпитва наслада, за мен този човек моментално спира да бъде дете. Щом може да прецени какво му е приятно и щом твърди, че има нужда от това и да поства теми като "не съм го правила от 1 мес. ще полудея" как да го нарека дете.... не мога!

hottie
01-27-2009, 21:51
разделът замря и то яко...

kalpazanka
01-28-2009, 14:54
При караниците, властващи тук, е май напълно логично.

hottie
01-28-2009, 18:06
ммда малко е студена атмосферата :?

Blab
01-28-2009, 18:47
разделът замря и то яко...
'щото майките са по барчетата:Д

Не, сериозно, те са просто родили(/на които им предстои процедурата) момичета, не е като да знаят много за родителството:)

darla
01-28-2009, 18:55
Iskam da ti kaja,4e i jena na 30 ne znae ni6to pove4e za roditelstvoto ot tova,koeto e nau4ila dokato e gledala nqkoe bratov4ed4e ili sestri4e,do momenta,v koito ne rodi sobstvenoto si dete i ne zapo4ne da se u4i ot nego!Razlika v instinkta i znaniqta nqma.

Blab
01-28-2009, 19:20
Соу, много нужен е разделът.)

*Интонацията, с която се чете това ми мнение е съвсем премерена, чак мила:Д

darla
01-28-2009, 19:47
a pre4i li ti razdela?

5StaR
01-28-2009, 23:27
разделът замря и то яко...

"Вдигам ръка" Аз знам защо, аз аз, вдигни мен моляя, моляяя

hottie
01-29-2009, 07:52
разделът замря и то яко...

"Вдигам ръка" Аз знам защо, аз аз, вдигни мен моляя, моляяя

:D аа това с учителките не го прлагай на мен :D

marilyn
02-01-2009, 20:19
аз да не се намирам във втори вариант на бгмама?
много сте зле с тоя раздел...duh..та това е тийн форум,не за майки.
деебим простотиите..

Напълно съгласна! Какво място има тук в тийн форум тоя раздел???

6emet4e
02-02-2009, 12:06
аз да не се намирам във втори вариант на бгмама?
много сте зле с тоя раздел...duh..та това е тийн форум,не за майки.
деебим простотиите..

Напълно съгласна! Какво място има тук в тийн форум тоя раздел???
То се знае от доста време че в този форум не влизат само тийнове.Какво,ще ги изгоните ли?! Не виждам с какво ви пречи раздела.

Аз като съм си тийн и съм далече още от мисълта да си имам бебе,как мислите че този раздел ще ми промени мнението?!Много ми е интересно,може някой да ми обясни. :)

А от друга страна след като се знае че мамите и бъдещите такива не са една или две,не може ли да си коментират тука това което тях ги интересува и по някакъв начин да помагат и на другите?

П.П. аз пък много обичам бебетата,и макар че както вече казах съм далеч все още от мисълта да си правя такова,какво ми пречи тук да си коментирам с някой,примерно за простотийте около малката ми братовчедка с която прекарвам доста време?

marilyn
02-02-2009, 17:43
^^ Все пак е тийн форум, затова не мисля, че раздела е нужен. Тук не влизат особено много хора, коментират си няколко човека и на практика тоя подфорум е само за няколко души, което е тъпо. Не мисля, че един тийн форум трябва да се превръща в бгмама :)

6emet4e
02-02-2009, 18:25
Няма да се превърне в бгмама не се тревожете :)

А щом има дори няколко човека на които да им харесва и да ги удовлетворява,ако щеш по някакъв начин този раздел,значи не е толкова тъп. :)
На тези които не им харесва,могат спокойно да не влизат,нали? :)

marilyn
02-02-2009, 18:40
Е по тая логика всеки, който си поиска нов раздел ще може да му се прави, дори в него да влизат 5 човека.

darla
02-02-2009, 18:56
^a za6to ne?! Stoga razdela da e polezen,a ne ot roda na "za narkoticite",v koito pobesneli teenove da se zabavlqvat s tova kakva droga sa probvali,za6toda nqma pod-forumi na vsqkakva tema?No pak kazvam-da sa polezni ili pone da budat interesni bez da nasajdat vredni vliqniq u teenovete :)

marilyn
02-02-2009, 19:02
Нормално е да има раздел наркотици, това е нещо важно за тийновете, което ни вълнува. Не мисля, че там "побеснели тийнове ще се забавляват с това каква дрога са пробвали". Все пак на дали всеки от нас е толкова информиран в тая област и аз също подкрепям създаването на такъв раздел.
А този раздел, за малдите майки, според мен е ненужен и не смятам, че е полезен за форума, затова аз съм за незабавното му премахване. :)

darla
02-02-2009, 19:51
dadoh primer razdel "narkotici",za6toto v 'predlojeniq i kritiki" predi vreme ostanah potresena ot ideqta,koqto nqkoi be6e dal: da se suzdade takuv razdel "narkotici",no ne za da informira horata i t.n,a imenno za da si spodelqt koi,kakvo e probvl i kakuv efekt e imalo.prosto ostanah :shock: .Nqma da oborvam mnenieto ti,4e tozi razdel ne e polezen.Spored men e polezen,za6toto mnogo momi4eta imat vuprosi otnostno simptomite za bremennost,samata bremennost,aborti i t.n i vmesto tezi temi da se butat v razdel "sex",kudeto dosta 4esto se slu4va v podobni temi nqkoi da se 6eguva i gavri(koeto e adski glupavo spored men) po-dobre v tozi razdel da se zadavat podobni vuprosi i koito moje da otgovori. :)

6emet4e
02-02-2009, 20:23
Е по тая логика всеки, който си поиска нов раздел ще може да му се прави, дори в него да влизат 5 човека.

Ако идеята е добра и не действа отрицателно на форума, защо не?!

marilyn
02-02-2009, 20:27
Еми ок, тогава всеки да си каже какъв раздел иска да се направи и дори да го посещават 5 човека да си седи, така ли? Има много по-интересни и належащи раздели за един ТИЙН форум.
Не искам да споря нито с дарла, нито с шеметче, защото всеки си има мнение и до консенсус няма да се стигне така или иначе. Просто видях тук темата и реших да споделя моето.

6emet4e
02-02-2009, 20:38
Еми ок, тогава всеки да си каже какъв раздел иска да се направи и дори да го посещават 5 човека да си седи, така ли? Има много по-интересни и належащи раздели за един ТИЙН форум.
Не искам да споря нито с дарла, нито с шеметче, защото всеки си има мнение и до консенсус няма да се стигне така или иначе. Просто видях тук темата и реших да споделя моето.
Все пак не забравяй че за да се направи един нов раздел,трябва освен 5 човека да го искат и администраторите да са съгласни. За което вече трябва да се обръщате към тях. :)

Аз също не искам да споря,всеки си има мнение и мисля да прекратя "спора" (ако въобще може да се нарече така) от моя страна :)

darla
02-02-2009, 21:06
tova ne e spor spored men,prosto izrazqvame razli4nite si mneniq i zapazvame dobriq ton,sledovatelno ne e spor. :)

mirmark
02-03-2009, 08:08
Смятам, че доста повече от 5 мами има в този сайт макар и да не го признават. Не ми е ясно защо се крият и не се показва, след като това е нещо напълно нормално. Поне това е моето мнение. Просто преглеждат, но не се обаждат - дори и само това може би им помага.

krem4et0
02-03-2009, 09:32
Дарла, преди време имаше раздел "Наркотици". Махна се, а в предложенията искат да се върне пак.

darla
02-03-2009, 09:36
da,znam,i bi bilo mnogo polezno spored men,stiga da ne sse stigne do tova,koeto predloji onzi teen,koito spomenah!

5StaR
02-07-2009, 02:25
разделът замря и то яко...

"Вдигам ръка" Аз знам защо, аз аз, вдигни мен моляя, моляяя

:D аа това с учителките не го прлагай на мен :D

Kak siii :oops: :oops:

Gazaryy
04-28-2009, 12:34
някои може ли да ми напише есе на тема "мама е друга дума за любов" моляя виии #-o ](*,)

Biskfitka
04-28-2009, 13:46
някои може ли да ми напише есе на тема "мама е друга дума за любов" моляя виии #-o ](*,)тва е най-лесната тема за есе..... :x Не можете ли да си изразите просто мнението..не е толкова трудно да се напише есе...и толкова мн има в нета

Gazaryy
04-29-2009, 11:38
като немога да пиша есета кфо да правя искам нещо по качествено плзз

tediity
06-11-2009, 16:49
Съмнявам се някой да скочи и да ти напише съчинението. Нали за това са го дали на теб - за да видят ти как ще го направиш ;)

Wrathchild
06-11-2009, 18:27
Имаше раздел за наркотици, там наистина имаше теми от сорта на 'с к'во да се надрусам?'.
А не забравяйте, че напоследък е тенденция това да има големи разлики между братя и сестри. Аз лично в последните 3 години се запознах с доста такива случаи, а разликата ми с моята сестра е почти 16 години. С братовчед ми, който гледам от време на време, пък е 15. Тук със сигурност има други такива потребители, имащи доста по-малки от тях самите братя или сестри. А обикновенно големите деца помагат с грижите за по-малките. И този раздел би могъл да им е само от полза. Защото, противно на името си, аз не смятам, че е само за майките или тези, на които скоро им предстои да са такива.

rakiQ
06-11-2009, 19:13
който не иска бебе -да пие хапчета

SOLER
07-04-2009, 13:32
[quote="CanisDirus"]Раздел за майки в тийн форум

акъл море - глава шамандура


казвасе ''-глава паве'' :lol: :razz: :-P

SOLER
07-04-2009, 13:35
da,znam,i bi bilo mnogo polezno spored men,stiga da ne sse stigne do tova,koeto predloji onzi teen,koito spomenah!

нз обаче си ми страшно позната от някаде.....

aniezina
07-10-2009, 12:23
Все още не разбирам наличието на подобен раздел в тиин форум.

kalpazanka
07-10-2009, 14:56
Все още не разбирам наличието на подобен раздел в тиин форум.
Явно вече е модерно да си невръстна/непълнолетна мама.
П. С. Присъединявам се към клуба на недоумяващите.

Vain
10-27-2009, 20:33
А защо пък не. Когато някоя пикла на 12- 1 год., мислеща само за секс влезе и види какви последици може да доведе секса, може и да й дойде акъла. Не всичко в този живот е само розова любов и безразборен секс. Това е част от порастването, към което всички деца толкова се стремят.

mincheto
06-25-2010, 07:32
На 20г. съм и съм във 5-месец.

pink94
07-23-2010, 13:42
някой ми е писал от профила.... :x

evelinaaa
08-19-2010, 23:01
На мен пък този раздел ми е много интересен и честно казано се зарадвах като видях :-D :-D браво!

magito023
05-02-2011, 07:48
Много е хубаво, че има такъв раздел за всички млади бъдещи майки. Аз лично съм с две ръце за, тъй като по този начин може да се постигне доста сплотено общество от хора, които да си споделят взаимно и търсят съвети.

JIeHu
02-03-2012, 12:06
Бъдещи майки моля да гласувате за две прекрасни деца и да им помогнете да спечелят. Благодаря предварително! http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2587264361162&set=o.305124346187418&type=1&theater

rockandroll
07-07-2012, 02:21
обичам младите майки ейй !

gotinotomace
08-02-2012, 15:29
Приятелю, никой не е казал, че като цяло идеята не е полезна.Само малко контрастира с останалото...

И някак навява черни асоциации, че съвсем я е втасала младежта :)
тя е втасала

scrooper
08-03-2012, 12:11
А защо пък не. Когато някоя пикла на 12- 1 год., мислеща само за секс влезе и види какви последици може да доведе секса, може и да й дойде акъла. Не всичко в този живот е само розова любов и безразборен секс. Това е част от порастването, към което всички деца толкова се стремят.

Подкрепям!

victoria.stoikova
02-07-2013, 05:42
Според мен този раздел е много интересен за някои хора,а останалите просто няма за какво да се оплакват...като не им харесва да не влизат тук ! Има много млади майки в България и по света ! Всеки трябва да има продкрепа,а не да бъде нападан!

dessy97
10-07-2013, 16:34
Искате ли да печелите пари по интернет, само докато гледате 3 секундни реклами? Ако искате може да се регистрирате на http://www.clixsense.com/?5730024 .. лично аз съм от поне година и наистина доста пари си изкарах Ако сте били достатъчно активни в правенето на пари през деня, ClixSense ще ви възнагради с 12% бонус върху парите които сте спечелили за деня. ClixSense не поставя никакви ограничения за размера на рекламите, които можете да видите на ден

takimir
01-16-2014, 11:59
Ако имате малки деца, прочетете тази книга (http://bglady.net/%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D 0%B5-%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%BA%D0%BD/)!
Може да помогне за възпитанието на децата.

takimir
01-16-2014, 12:00
Искате ли да печелите пари по интернет, само докато гледате 3 секундни реклами? Ако искате може да се регистрирате на .......................
Стига тъпотии!

meri58
01-23-2014, 19:52
Здравейте и аз съм бъдеща майка в първият месец съм на бременността си
Но искам съвет гаджето ми не знае че съм бременна той е далеч на работа Афганистан ,а и имам съмнение че си има друга да му кажа или не ?

vladii
01-29-2014, 15:42
Е как няма да му кажеш !А относно трябва ли или не,трябва да има всичко ,в бг мама има подфорум-Тийнейджъри..хахахах

mihaela86
02-14-2014, 13:17
Много хубав форум!

SwEeT_pAiN_F
10-18-2014, 16:53
Аз мисля, че е хубаво да го има...Тъй като много от подрастващите не са наясно какво ги чака ако забременеят и родят!

kaRamella
11-26-2014, 14:47
Аз също мисля,че е хубаво да има такъв раздел,но не се пише май много много в него.

anonymous908491
11-27-2014, 16:52
карамел, в кой месец си ?

kalpazanka
12-08-2014, 13:07
А кога е твоят термин, papugai ;)

Aeternal
12-08-2014, 13:31
На него интелекта му е терминален...

anonymous908491
12-10-2014, 14:41
На него интелекта му е терминален...

Ако през устата се забременяваше, щеше вече да си многодетна майка.


А кога е твоят термин, papugai ;)

Малко след твоя.

NomNomNom
01-03-2015, 00:45
Не съм бременна и този месец, 2015та започва добре.

res5ect111
02-01-2015, 11:29
алелелееее lol

TheDeath
02-02-2015, 08:49
Чакам факс до няколко дни, ако не получа ще стана редовна в тоя форум :) :) :)

kamelia_ivanov
02-10-2015, 18:26
Аз знам, че не е лесно на младите майки в наши дни. Ето един онлайн магазин за бебешки и детски дрешки http://www.idividishop.com/bg/ които ще им е от полза. Имат евтини детски дрехи, обувки и ръчно изработени аксесоари с безплатна доставка. Редовен клиент съм и са невероятни дано и на Вас ви харесат :)

kaRamella
03-09-2015, 19:30
карамел, в кой месец си ?

Ще ти пиша на лично.

anonymous908491
03-12-2015, 18:37
Чакам

tediitoo93
03-13-2015, 09:24
Здравейте ...На 22 съм.С приятеля ми правим опити за бебе..Последна редовна М е на 18.02. цикъла е през 29-30 дни...Имахме полови контакти на 8,12,14,15 ден от мензиса..от 4 дена имам леко ръждиво зацаване,като днес почти го няма,болки и тежест ниско в корема...Нямам проблеми,пускала съм хормони,вс е ок...Утрогестан поставям 2 т.вагинално вечер,но съм го пхоставяла и дрпуг път и съм нямала никога зацапване..Цикъла си ми идва спонтанно на датата..Според вас на какво може да се дължи,цвета е ръждиво кафеникъв,няма аромат,корема ниско имам тъпи болки,вчера направих 3 теста-2 Престо и 1 Шуър чек писалка,единия Престо показа много много бледа чертичка,но с моя я видяхме,а другия ПРесто и писалката на Шуър чек не отчетоха нищо...Според вас на какво се дължи всичко това...

kalpazanka
03-14-2015, 07:23
Как така си пускала хормони и всичко е ок, пък поставяш утрогестан вагинално?
Претърпяла си конизация ли? Или ранен спонтанен аборт?

Да разбирам ли, че още нямаш закъснение, а си правила 3 теста?

paradosou
05-05-2015, 13:56
За пръв път влизам в раздела, естествено не защото съм бременна :D :D. Гледам последно сте обсъждали физическата страна на нещата, но пък аз от друго се интересувам - на какво искате задължително да си научите децата? Като какви хора си ги представяте и как смятате да постигнете нещо подобно (не става въпрос за проектиране на неадекватни амбиции върху тях)? Банална съм маКЛо, обаче се преживява.

anonymous908491
05-05-2015, 15:56
Деца няма, тук обсъждаме как да ги убием, ще учим само тези, които успеят да оцелеят.

Ivaaaaa
05-06-2015, 10:19
http://medicalvideos.org/play.php?vid=6217
ебахти. защо си го причиняват? калпазанке, не е ли по-лесно и безболезнено секцио? има ли случаи, в които това е единственото решение?

kalpazanka
05-10-2015, 08:47
Ивка, спонтанното раждане боли, докато хлапето дойде на бял свят. При спонтанното раждане след шева и кройката си на крака, абсолютно и напълно самостоятелна и мобилна. При секциото мъките почват, като те пусне упойката. Обикновено ти трябват два вида обезболяващи. С катетър си 24 часа. Обезателно въпреки болките до 12тия час трябва да си станала, дори и само да е на ръба на леглото/до мивката в стаята/WC. На 24тия час /без значение колко те боли оперативната рана/ трябва да си напълно мобилна, щото така или иначе ти махат катетъра и нямаш друг избор, освен да се дотътриш до тоалетната.
Ако се наложи второ секцио, вече за оператора е шибания, щото си има сраствания и не е всичко в корема тип-топ. Секциото ти създава проблеми и в дългосрочен план, щото, ако се наложи кюретаж, операторът трябва да е екстремно внимателен с мястото на разреза. Същото важи и за термоаблатирането на ендометриума /тва се прави при кръвотечения около менопаузата- вкарва се в матката глюкозен разтвор, нагрява се до 75 градуса и остава вътре 10 минути/. При термоаблатирането от топлината може да се *отвори* шева и просто... да ти се изправят косите. Напред във времето, ако се наложи хистеректомия, вече не можеш да разчиташ на факта, че ще стане през влагалището, щото най-малкото имаш сраствания в корема.
При последваща бременност има опасност от разкъсване точно в мястото на шева. Може да е съпроводено с болки, може и да не е. Ако решиш да раждаш спонтанно след секцио, това се прави с едно на ум- винаги имаме готовност за секцио и винаги двама лекари присъстват на раждането /с идеята ако се премине към секцио, да има оператор и асистент/.

Секцио е единствено решение напоследък при седалищно предлежание, при косо предлежание и напречно.

Ivaaaaa
05-13-2015, 21:31
благодаря ти за изчерпателния отговор :)

kalpazanka
05-17-2015, 09:01
Ивка, заповядай и статийка по въпроса- http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2015/05/15/2533548_zashto_se_stopiava_estestvenoto_rajdane/?sp=0#storystart

с една малка поправка, когато се говори за предлежание на плацентата- да се чете животозастрашаващо

Ivaaaaa
05-17-2015, 14:27
благодаря ^^
все пак, след всички клипчета, които съм гледала и като чуя за естествено раждане и ми настръхват косите.

NomNomNom
05-17-2015, 18:40
Обсъдих темата с майка ми ^ изчетох и калпазанката, и статията.
Секциото звучи ужасТно.

Същевременно се чудя - бият ли ти опойка като те шият, майка ми каза, че й е било толкова изтръпнало, че й е било все тая ( 4 шева )
Висока е 156, тесен таз, първа бременност, 25г., бебе 2800 , родила ме е за 20 минути, по нейни думи.
Сега ми обяснява, че се чуди, дали плуването й е помогнало да роди по-лесно, защото до късни месеци е плувала, докато накрая не започнала да усеща нещо като контракции и спряла :д

едит: като цяло има ли нещо, от което зависи колко лесно ще родиш?
Наследствено ли е?

kalpazanka
05-17-2015, 19:05
^В България в държавните болници няма упойка за шев и кройка.

Номи, връзка може да има синдрома на свръхмобилните стави. Жените с такова отклонение например имат безпроблемни раждания. :)
Иначе спортистките са с добре тренирано мускулно тазово дъно, което е голяма пречка при спонтанно раждане. Там разкъсванията са си таковали таковато.

NomNomNom
05-17-2015, 19:43
^ значи ще се пробвам да родя по естествен път, не знаех, че е отклонение :д
Все ми се струва, че няма да мога да забременея по естествен път заради прекарани инфекции :д
По принцип не обичам деца, не искам деца, но си оставям вратичка за някой светъл ден.

А замразяването на яйцеклетки много ли е скъпо ( май се плащаше на година? ) ?
А при вазектомия, ако човекът е замразил сперматозоиди, има ли шанс нищо да не става от нито един ( да са кофти партида :д )
Сигурно има де, ама си представям как аз и приятелят ми си имаме дете след 10г. и е от размразени клетки :д

kalpazanka
05-17-2015, 20:50
^Ти ме съсипа с тия въпроси...

Опит със замразяването на материал в Бг нямам. Имам само със стволови клетки и то в чужбина. Мога да ти драсна на ЛС цените за година.

Да ти кажа, малко ми звучи ... психарско да си раждам дете от замразени клетки... o.O Не съм се интересувала колко време са *годни за употреба*, ама ще поровя, само да доживея отпуската.

Ivaaaaa
05-18-2015, 16:42
аз съм с широк таз и нз какво имаш предвид за спортистките, но съм здрава в тая област :д все пак искам един ден да родя със секцио. при какво ситуации е невъзможно?
майка ми ме е родила лесно, щото съм била супермалко бебе, обаче брат ми... и сега й се свлича. ожс
да те питам за стволовите клетки :д мога ли да замразя мои на тези години? или след като родя, могат ли на детето ми да помогнат и на мен? тук в бг май съхраняват. къде препоръчваш?

NomNomNom
05-18-2015, 21:12
^Ти ме съсипа с тия въпроси...

Опит със замразяването на материал в Бг нямам. Имам само със стволови клетки и то в чужбина. Мога да ти драсна на ЛС цените за година.

Да ти кажа, малко ми звучи ... психарско да си раждам дете от замразени клетки... o.O Не съм се интересувала колко време са *годни за употреба*, ама ще поровя, само да доживея отпуската.

Сори, много са абстрактни въпросите ми , обаче усещам, че в бъдеще ще са често срещан :д сценарий

anonymous908491
05-18-2015, 21:30
Реших, че Ива няма да е майка на детето ми.

kalpazanka
05-27-2015, 11:10
аз съм с широк таз и нз какво имаш предвид за спортистките, но съм здрава в тая област :д все пак искам един ден да родя със секцио. при какво ситуации е невъзможно?
майка ми ме е родила лесно, щото съм била супермалко бебе, обаче брат ми... и сега й се свлича. ожс
да те питам за стволовите клетки :д мога ли да замразя мои на тези години? или след като родя, могат ли на детето ми да помогнат и на мен? тук в бг май съхраняват. къде препоръчваш?
Спортистките имат силно развита мускулатура. Това е пречка при нормално раждане и има ли разкъсвания, те са големи.
Ако спортистките вдигат и тежести, отиваме в посока мъжки таз и секцио.
Секцио е възможно по желание- лекарят все ще измисли показания. Иначе предлежаща плацента, миомен възел, застанал пред предлежащата част, предлежание на пъпна връв/изпадане на пъпна връв, едър плод/макрозомия, несъотвествие между плода и таза, късогледство с дегенерация на ретината при майката и т. н.

По-горе писах, опит със съхраняване на стволови в Бг нямам.
При възрастни стволови се вземат от кръвта- прави се в София и Варна и извлечените стволови се *трансплантират* на болни със злокачествени кръвни заболявания.
Детето ти ще носи гени от таткото, т. е. не е съвместимо с теб.

kaRamella
05-27-2015, 11:19
^В България в държавните болници няма упойка за шев и кройка.

:(

kalpazanka
05-27-2015, 15:50
^Ти що четеш?

;)
Майтапът настрана, в коя седмица си? Избра ли как/къде ще раждаш?

anonymous908491
05-27-2015, 17:27
Детето ти ще носи гени от таткото, т. е. не е съвместимо с теб.

Веднъж да прочета нещо от теб, което да ме накара да се гордея, че съм мъж.

kalpazanka
05-28-2015, 15:07
50/50, пич. Но детето да е донор на мамата, абсурд!

Ivaaaaa
05-28-2015, 15:12
ами, преди време четох някаква статия, че ако си съвместима с детето, може да вземеш негови стволови клетки. обещава се лечение на какви ли не неща - инфаркти, нервно-дегенеративни, тумори и тн. явно не трябва да се връзвам на всичко, на което попадна.
също така съм чела някъде, че най-доброто място за съхранение е в англия.

kaRamella
05-28-2015, 15:28
^Ти що четеш?

;)
Майтапът настрана, в коя седмица си? Избра ли как/къде ще раждаш?

Нормално - надявам се , че няма да има усложнения и да се налага операция.
38седмица

NomNomNom
05-30-2015, 11:50
Чакай, чакай, 38/4>9 :д
Стискам палци да е безпроблемно и да сте живи и здрави !

kaRamella
06-01-2015, 22:18
Благодаря

tori
06-03-2015, 23:40
http://medicalvideos.org/play.php?vid=6217
ебахти. защо си го причиняват? калпазанке, не е ли по-лесно и безболезнено секцио? има ли случаи, в които това е единственото решение?
Омг, хубаво че си ти, че никога не бях гледала раждане. Мерси! А двама авери ми го описваха като все едно майката се раздира наполовина и бебето изхвърча с бясна скорост, насочило огромен, кървав рог към лекарите си. :дд И едва ли не ми казаха, че ще повърна и нам-ко. Въобще даже не е гнусно и очаквах повече кръв, телесни течности и крещене.

Ivaaaaa
06-04-2015, 08:32
антраксът май те е калил :Д :Д

tori
06-04-2015, 09:00
Нищо такова, никога не ми е било гадно да гледам такива неща. Раните вкъщи първо ги поглеждам аз и после някой друг. :д

Ivaaaaa
06-04-2015, 09:03
е, и на мен не ми е. гледала съм бая по-гадни неща, но едно е да гледаш, друго е да се случи на теб :) тръпки ме побиват :д

granger
06-05-2015, 14:43
кАрамелке - успешно и леко раждане!

dimitar_ak
06-05-2015, 15:22
Ние вече сме 31-ва седмица. Малко остана

kaRamella
06-05-2015, 15:33
кАрамелке - успешно и леко раждане!

Много благодаря!
dimitar_ak какво чакате :)

Violenza
06-05-2015, 16:32
Ехеее, най-после ще популяризирате и този раздел. Май бая новости съм пропуснала аз.

Честито на kaRamella и dimitar_ak! :)

anonymous708973
06-05-2015, 17:03
Я, Виоленца, привет!

Калпазанке, прочетох това за спортистките - всъщност не е ли по-лесно когато тазовото дъно е тренирано? Попадах на някакви съвети да се тренира този мускул именно с цел да се избегнат разкъсвания.

Violenza
06-05-2015, 17:54
Я, Виоленца, привет!


Привет, Пантерке, при теб големи новости има ли? :)

Подшушнете ми актуалните клюки, че съм изостанала с материала. :D Гледам, че култови дискусии са се вихрили, пропуснала съм купона.

kalpazanka
06-05-2015, 19:43
Калпазанке, прочетох това за спортистките - всъщност не е ли по-лесно когато тазовото дъно е тренирано? Попадах на някакви съвети да се тренира този мускул именно с цел да се избегнат разкъсвания.
Там тренировката е с разтягане, пантер, и се започва от 34-та седмица. Може с пръсти и масло да се прави, може и с апаратче.
Пиши Dammvorbereitung в гугъл ;)

anonymous908491
06-05-2015, 19:59
Подшушнете ми актуалните клюки, че съм изостанала с материала.

Избрахме те за форумна кралица, сега остава да дойдеш в нас, за да ти дам наградата.

dimitar_ak
06-11-2015, 19:18
Чакаме девойка

Andjyy
06-11-2015, 21:04
Ооо, принцеска <333

да са ви живи и здрави дечицата

kamelia35
06-24-2015, 17:37
Да са ви живи и здрави !
Сега се започва дано да сте се подготвили предварително за облекла, легалца, колички и тн.
Ние лично най-голям проблем имахме с намирането на обувки за новородени, но ни препоръчаха да потърсим тук (http://puzzle.bg) и там намерихме. Поне с нещо да бъда полезна, в случай че се затрудните

anonymous908491
06-26-2015, 10:09
Карамела е родила ония ден момиченце.
Да е живо и здраво и да стане красавица като майчето си

kaRamella
06-30-2015, 20:14
Много ви благодаря , милички !
<Малката е просто прекрасна, не мога да не споделя колко съм щастлива.

kalpazanka
07-01-2015, 19:32
Карамела, сърдечни поздравления!

102thedream
07-01-2015, 19:41
Много ви благодаря , милички !
<Малката е просто прекрасна, не мога да не споделя колко съм щастлива.

честито
да ти е жива и здрава и да не ти къса много нервите

kaRamella
07-02-2015, 20:04
Хайде дано!
Отново благодаря!

102thedream
07-02-2015, 21:35
и ти да си жива и здрава
успех :)

tori
07-03-2015, 01:14
Айде честито и от мен. Живи, здрави, щастливи и много усмихнати.

kosh tramb
07-03-2015, 12:22
brafo
da se ziv o i zdravfo

cestit koleda.

kaRamella
07-07-2015, 18:08
Честита Баба Марта и на теб : )

mincheto
01-25-2016, 12:40
Чакам момче

plah4eto_
01-30-2016, 18:19
Imam vypros moga li da praktikuvam analen sex v napredbala bremennost sym ?

mincheto
01-30-2016, 19:40
Imam vypros moga li da praktikuvam analen sex v napredbala bremennost sym ?

Аналният не би трябвало да пречи.

zvezd04ka
02-03-2016, 08:59
Карамела, приемете моите поздравления!

kaRamella
02-09-2016, 16:19
Чакам момче
Много се радвам за теб!

Звезд04ка - благодаря ти!

btrend
02-26-2016, 14:16
Здравейте бъдещи мами! И аз като такава искам да споделя нещо с вас, което разбрах съвсем скоро и което смятам е полезно.
Има много теории за това какво става с пъпната връв на бебета ни, когато родим. Защо бързат да я режат и къде отива това, което остане след отрязване.. Чела съм какви ли не теории- че някаква мистериозна козметична компания ги изкпува за правене на козметики ( незаконно) и какви ли не още неща.. Но истината е , че в тая пъпна връв има стволови клетки, които всъщност са доста често нещо. Още по-хубавото е че вече има банки за съхранение на стволови клетки. Освен от пъпна връв клетки могат да се извлекат от млечен зъб и от тъкан. Не знам дали знаете, но съвременната медицина прилага използването на стволови клетки /от кръв от пъпната връв / в лечението на над 85 вида заболявания на имунната система ,а над 400 заболявания се третират с този вид стволови клетки.
Така де, като предстояща родилка, реших че е хубаво и вие да знаете за тази малка подробност, която оказа се не е толкова малка.
ПС: в сайта http://www.future-health.bg/ има много информация какво точно са стволовите клетки и за какво са полезни.

Dida_2211
05-16-2016, 16:29
Забременява ли се от мастурбиране с предмет ?

Pug_306
07-25-2016, 12:30
Забременява ли се от мастурбиране с предмет ?

Да, давай с пръсти !

btrend
08-25-2016, 07:34
Не, ние за сега няма да купуваме, нямам впечатления от този, защото моите познати са с обикновени.

BlauMeise
04-21-2017, 16:11
Здравейте, бях активна потребителка на този форум, поне 10 години, имах и друг профил, чиято парола вече не помня. Както и да е. Вече мога да вляза в редиците на мамите. Преди 2 седмици видях двете черти и съм много щастлива. Говоря от позицията на възрастен вече. Дълго време споделях в този форум, дори след тийн годините. Не бях влизала много отдавна, просто исках да се разпиша, да се отчета. Вече в тази тема. Желая ви всичко добро на всички тийнчета. Бъдете внимателни, уважавайте повече личното мнение на хората във форума! :)

Smrazqvashta
04-24-2017, 07:14
Здравейте, бях активна потребителка на този форум, поне 10 години, имах и друг профил, чиято парола вече не помня. Както и да е. Вече мога да вляза в редиците на мамите. Преди 2 седмици видях двете черти и съм много щастлива. Говоря от позицията на възрастен вече. Дълго време споделях в този форум, дори след тийн годините. Не бях влизала много отдавна, просто исках да се разпиша, да се отчета. Вече в тази тема. Желая ви всичко добро на всички тийнчета. Бъдете внимателни, уважавайте повече личното мнение на хората във форума! :)

Честито.

dreamwalker
06-03-2017, 12:51
Браво на теб.

QmPudeli
04-08-2018, 09:13
Бир Круше Йок Чейне Главния Илиев уееееееееееееееееее
уаааааааааааааааааа

qkipodaraci
09-14-2018, 18:38
Пожелаваме на всички бъдещи мами едно успешно и радващо ви цял живот преживяване свързано с бременността и разждане.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Плюшено мече със снимка, изработка на колаж от снимки, подаръци за бебе
https://www.facebook.com/qkipodaraci/

Elenakaradjova
10-16-2018, 13:47
Имам сериозен проблем! Много хора могат да ме упрекват, но имам нужда от съвет и насока. Декември месец ставам на 16 и имам сериозен приятел на 19. Скоро научихме, че съм бременна. И ДВАМАТА ИСКАМЕ ТОВА ДЕТЕ ДА СЕ РОДИ! Проблемът е там, че майка ми е луда алкохоличар и отказва да приеме че ще си имам бебе и ме принуждава да направя аборт, а баща ми не взима участие по въпроса, защото не се интересува не живея с него. Искаме да задържим бебето, но се консултирахме с адвокати и социални грижи и ни посъветвана да махнем бебето, защото ще съдят приятеля ми. Да вметна само, че искаме да сключим брак, но нямаме съгласие от майка ми. Имам час утре сутрин за аборт, но не мога да проумея факта и знам, че ако го направя ще съжалявам цял живот. Помогнете!!!

TrollFactory
10-16-2018, 15:20
Имам сериозен проблем! Много хора могат да ме упрекват, но имам нужда от съвет и насока. Декември месец ставам на 16 и имам сериозен приятел на 19. Скоро научихме, че съм бременна. И ДВАМАТА ИСКАМЕ ТОВА ДЕТЕ ДА СЕ РОДИ! Проблемът е там, че майка ми е луда алкохоличар и отказва да приеме че ще си имам бебе и ме принуждава да направя аборт, а баща ми не взима участие по въпроса, защото не се интересува не живея с него. Искаме да задържим бебето, но се консултирахме с адвокати и социални грижи и ни посъветвана да махнем бебето, защото ще съдят приятеля ми. Да вметна само, че искаме да сключим брак, но нямаме съгласие от майка ми. Имам час утре сутрин за аборт, но не мога да проумея факта и знам, че ако го направя ще съжалявам цял живот. Помогнете!!!
Ако сте роми не би трябвало да има проблем. Но щом някой от родителите ти е достатъчно адекватен, за да настоява за аборт, вероятно не сте. Но не знам защо и за какво ще го съдат твоя приятел като по закон след 14 годишна възраст няма проблем. Виж тук: https://bg.wikipedia.org/wiki/Възраст_за_сексуално_съгла ие_в_Европа
Но като цяло по-добре да абортираш. Или според теб училището не е важно? Ако нямаш образование ще станеш най-много хигиенистка, защото даже и на някоя каса, където само ще маркираш стоки не биха те взели. И се замисли, кой ще го гледа чавето? Или хоп, при теб принципът е "правиме деца и ги даваме на наще"? Ти си безотговорен човек без капка мозък! А тоя, който е свършил в теб и те е забременил какъв е? Можеш ли да му имаш доверие наистина?

fire_magic
10-17-2018, 01:39
Имам сериозен проблем! Много хора могат да ме упрекват, но имам нужда от съвет и насока. Декември месец ставам на 16 и имам сериозен приятел на 19. Скоро научихме, че съм бременна. И ДВАМАТА ИСКАМЕ ТОВА ДЕТЕ ДА СЕ РОДИ! Проблемът е там, че майка ми е луда алкохоличар и отказва да приеме че ще си имам бебе и ме принуждава да направя аборт, а баща ми не взима участие по въпроса, защото не се интересува не живея с него. Искаме да задържим бебето, но се консултирахме с адвокати и социални грижи и ни посъветвана да махнем бебето, защото ще съдят приятеля ми. Да вметна само, че искаме да сключим брак, но нямаме съгласие от майка ми. Имам час утре сутрин за аборт, но не мога да проумея факта и знам, че ако го направя ще съжалявам цял живот. Помогнете!!!


Решението и отговорността си е изцяло ваша.- на теб и на приятеля ти. Ако не искаш да правиш аборт, приятелят ти също не иска - не правиш, въпреки всичко.
Важно е какво искаш. Съжалява се за неща, които си искал да направиш, но не си направил.
Ако съжеляваш за нещо, което си направил значи не си искал наистина да го направиш.

LoveSofia
10-17-2018, 13:41
Абортът е убийството на собственото си дете. Поне сте готови да понесете грижите и последствията, също, че приятелят ти е достатъчно смел да не те изостави. Дано да ви е ясно това, че 200 лева на месец и 2 часа на ден няма да ви стигнат за бебето. НЕ сключвайте брак.

TrollFactory
10-17-2018, 13:55
Абортът е убийството на собственото си дете.
Това са абсолютни глупости. Ако зародишът е малък и няма развит мозък, той все още не е човек. Това е като да кажеш, че като изядеш яйце си убил кокошка.


НЕ сключвайте брак.
А ако не сключат брак, но все пак задържат детето, какво от това? Противоречиш си! Хем си против аборта (съдейки по думите, че го сравняваш с убийство), хем да не сключват брак, хем е скъпо да имаш дете... Помисли малко повече по темата и над това как да съставиш мнението си и тогава се върни да коментираш.

LoveSofia
10-17-2018, 14:41
Това са абсолютни глупости. Ако зародишът е малък и няма развит мозък, той все още не е човек. Това е като да кажеш, че като изядеш яйце си убил кокошка.
](*,) ](*,)
Да отстраниш бъдещото си дете, а и бъдещ човек какво е?
Въобще не ми говори за кокошки и прасета, все едно си вегетарианец.
Сравняваш кокошката с детето? Нямам какво друго да кажа.



А ако не сключат брак, но все пак задържат детето, какво от това? Противоречиш си! Хем си против аборта (съдейки по думите, че го сравняваш с убийство), хем да не сключват брак, хем е скъпо да имаш дете... Помисли малко повече по темата и над това как да съставиш мнението си и тогава се върни да коментираш.

Те са едва на 16-17 и 19-20, макар и вече да имат бъдещо дете, то на този етап бракът може да доведе до още повече глупости, излишен разход, караници и простотии, по-добре да го направят след 20-тата година на момичето, ако са съвсем убедени, че го искат.
Споменавам финансите, защото това не е игра работа и детето може сега да им заслепява нужните средства, но по-нататък ще е другояче - Сега се радват, но след време ще разберат цената на щастието, това имах предвид, в случай че не е станало достатъчно ясно.

kojinshugi
10-17-2018, 15:20
любимото ми е като вляза тука и някой човечец има нужда от помощ и то спешно и се започва едно абсолютно надцакване между 2+ човека, кой по-мъдър, кой по-зрял, кой по-прав
и си представям автора свит в ъгъла и върти глава като на тенис мач

fire_magic
10-17-2018, 17:56
и си представям автора свит в ъгъла и върти глава като на тенис мач
Което би показало, че по-скоро нямаш никаква мисловна дейност. В такъв случай по-добре да нямаш деца.

kojinshugi
10-17-2018, 19:35
ало

Грозния
10-17-2018, 20:35
Имам сериозен проблем! Много хора могат да ме упрекват, но имам нужда от съвет и насока. Декември месец ставам на 16 и имам сериозен приятел на 19. Скоро научихме, че съм бременна. И ДВАМАТА ИСКАМЕ ТОВА ДЕТЕ ДА СЕ РОДИ! Проблемът е там, че майка ми е луда алкохоличар и отказва да приеме че ще си имам бебе и ме принуждава да направя аборт, а баща ми не взима участие по въпроса, защото не се интересува не живея с него. Искаме да задържим бебето, но се консултирахме с адвокати и социални грижи и ни посъветвана да махнем бебето, защото ще съдят приятеля ми. Да вметна само, че искаме да сключим брак, но нямаме съгласие от майка ми. Имам час утре сутрин за аборт, но не мога да проумея факта и знам, че ако го направя ще съжалявам цял живот. Помогнете!!!Щом ти и приятелят ти се обичате и искате да задържите детето, оженете се и го гледайте! Решението е ваше!

Вие сте родителите и дори собствената ти майка или социалните не могат да ти нареждат да го махнеш! Щом майка ти е алкохоличка, тя не е подходящ човек да ти дава съвети по такива въпроси!

Станалото - станало! Може би не сте планирали тази бременност и е станало случайно! Знаеш ли колко бебета са се появили на бял свят по този начин?! Може би дори и ти!

Детето е ваше и ако сте нормални хора ще го обичате! Колкото до средствата за оцеляване - ще намерите начин! Милиони хора преди вас са оцелели и отгледали деца. Прабаба ти и прадядо ти може да са живели и по-зле, но въпреки това, заради тях днес те има!

fire_magic
10-17-2018, 22:18
Браво бе Грозния, имаш напредък.

TrollFactory
10-19-2018, 12:04
](*,) ](*,)
Да отстраниш бъдещото си дете, а и бъдещ човек какво е?
Въобще не ми говори за кокошки и прасета, все едно си вегетарианец.
Сравняваш кокошката с детето? Нямам какво друго да кажа.
А какво трябва пък да кажеш в такъв случай?
Примерът си беше много релевантен. Не ми казвай, че сега ако си на 16 и приятелката ти съобщи такова нещо няма сериозно да се замислиш за аборт. По тази логика всеки менструационен цикъл или изпразване е аборт на милиони деца.

Грозния
10-19-2018, 21:52
По тази логика всеки менструационен цикъл или изпразване е аборт на милиони деца.Тези клетки (яйцеклетки и сперматозоиди), могат да станат човек само ако се съберат заедно.
Ако не се съберат, те умират по един или друг начин, докато оплодената яйцеклетка ще стане човек в процес който е необратим... освен ако не я убиеш.
Ето това е разликата.

fire_magic
10-20-2018, 10:28
Тези клетки (яйцеклетки и сперматозоиди), могат да станат човек само ако се съберат заедно.
Ако не се съберат, те умират по един или друг начин, докато оплодената яйцеклетка ще стане човек в процес който е необратим... освен ако не я убиеш.
Ето това е разликата.

Фактите са, че умират, и че са потенциален живот. От оплодена яйцеклетка докато стане човек има да почакаш и има хиляди неизвестни по този път.

Какво знаеш за живота на сперматозоидите и не се ли чувстваш кофти когато един сперматозоид (извор на потенциален живот) умира? Защо се чувстваш зле когато зародиш умре, в същото време лъскаш като луд без свян? Вместо да хабиш материала убивайки милиони сперматозоиди всекидневно ходи създавай живот с него. Лицемер! Убиец!

LoveSofia
10-20-2018, 12:17
А какво трябва пък да кажеш в такъв случай?
Примерът си беше много релевантен. Не ми казвай, че сега ако си на 16 и приятелката ти съобщи такова нещо няма сериозно да се замислиш за аборт.

Всеки би се замислил за аборт, и? И не всеки би го направил. Той пак ще си остане грях, също през цялото ти съществуване ще ти тежи, че си отнел този живот независимо дали още не е развит.


По тази логика всеки менструационен цикъл или изпразване е аборт на милиони деца.


Фактите са, че умират, и че са потенциален живот. От оплодена яйцеклетка докато стане човек има да почакаш и има хиляди неизвестни по този път.

Какво знаеш за живота на сперматозоидите и не се ли чувстваш кофти когато един сперматозоид (извор на потенциален живот) умира? Защо се чувстваш зле когато зародиш умре, в същото време лъскаш като луд без свян? Вместо да хабиш материала убивайки милиони сперматозоиди всекидневно ходи създавай живот с него. Лицемер! Убиец!

Аре да правим разлика между това да си изпразниш хуя и да си изпразниш корема?
Ако в семенната течност няма сперматозоиди пак ли хабиш "материала"?
Сравнявайте абортите с яденето на кокошки, дано да постигнете нещо в умрелия ви живот.

fire_magic
10-20-2018, 14:39
Когато заколиш коза, ти също си убиец. Това, че не е подсъдимо и е наложено като нещо напълно ок от обществото успокоява ли съвестта ти, че не си убиец?
Човекът е просто едно социално животно.

Това дали и колко деца ще имаш трябва да е основано на твоите личен избор, желания и възможности, а не на някакви елементарни глупости, вярвания и изкривени представи за реалността.

Или някой бавняр ще дойда да каже, че Бог умирал от щастие да гледа как някой коли няколкомесечно агне, но не и човешко бебе?

Грозния
10-20-2018, 18:04
Когато заколиш коза, ти също си убиец. Това, че не е подсъдимо и е наложено като нещо напълно ок от обществото успокоява ли съвестта ти, че не си убиец?
Човекът е просто едно социално животно.

Това дали и колко деца ще имаш трябва да е основано на твоите личен избор, желания и възможности, а не на някакви елементарни глупости, вярвания и изкривени представи за реалността.

Или някой бавняр ще дойда да каже, че Бог умирал от щастие да гледа как някой коли няколкомесечно агне, но не и човешко бебе?Това че не правиш разлика между хората и животните, вероятно е защото си едно от тях :? !

fire_magic
10-20-2018, 20:21
Това че не правиш разлика между хората и животните, вероятно е защото си едно от тях :? !

След като сам решаваш, че животното ти пише как по-точно се разграничаваш от тезата, че разликата между животните и хората не е голяма?

Грозния
10-20-2018, 22:37
...как по-точно се разграничаваш от тезата, че разликата между животните и хората не е голяма?Колкото и да е малка, разликата между човек и животно е съществена и това, че ти не я виждаш си е лично твой проблем!

fire_magic
10-21-2018, 00:18
Колкото и да е малка, разликата между човек и животно е съществена и това, че ти не я виждаш си е лично твой проблем!Защо ли не съм учуден, че падна толкова ниско да режеш първите 5 думи от постинга ми, който и без това беше само едно кратко изречение само и само за да напишеш поредната празна приказка. Иначе щеше да изглеждаш твърде нелепо и нямаше какво да кажеш. И въобще знаеш ли какво е теза?

Грозния
10-21-2018, 08:59
...да режеш първите 5 думи от постинга ми, ...Останалото не съм го цитирал, защото го намирам за несъществено 8) .

fire_magic
10-21-2018, 13:13
Останалото не съм го цитирал, защото го намирам за несъществено 8) .
Не си, защото се губи целият смисъл на написаното.
И пак го правиш, защото си твърде ограничен и мозъчната ти дейност спира след като прочетеш 5 думи.

Но, ако те попитам какви са разликите между човека и животното няма да можеш да напишеш и 5 изречения въпреки претенциите си, че много разбираш.

LoveSofia
10-22-2018, 12:28
Не си, защото се губи целият смисъл на написаното.
И пак го правиш, защото си твърде ограничен и мозъчната ти дейност спира след като прочетеш 5 думи.

Но, ако те попитам какви са разликите между човека и животното няма да можеш да напишеш и 5 изречения въпреки претенциите си, че много разбираш.

Ти си чист пример за едно животно, и то не какво да е животно, а тревопасно.


След като сам решаваш, че животното ти пише как по-точно се разграничаваш от тезата, че разликата между животните и хората не е голяма?

:razz: :razz: :razz:

TrollFactory
10-22-2018, 12:40
Всеки би се замислил за аборт, и? И не всеки би го направил. Той пак ще си остане грях, също през цялото ти съществуване ще ти тежи, че си отнел този живот независимо дали още не е развит.
Добре, тук успя да се измъкнеш ловко, затова нека поставим отново въпроса, но по следния начин:
ТИ би ли се съгласил приятелката ти да направи аборт, ако и двамата сте на 16 и тя е бременна в едва втората седмица и е немислимо да разчитате, че ще се справите с дете?

fire_magic
10-22-2018, 16:16
Ти си чист пример за едно животно, и то не какво да е животно, а тревопасно.
Не лъжи! Всеки ден нагъвам по около 1 кг месо.

fire_magic
10-22-2018, 23:02
Добре, тук успя да се измъкнеш ловко, затова нека поставим отново въпроса, но по следния начин:
ТИ би ли се съгласил приятелката ти да направи аборт, ако и двамата сте на 16 и тя е бременна в едва втората седмица и е немислимо да разчитате, че ще се справите с дете?

Би продал и майка си. Само и само да събере парите за аборта по-бързо. :D

fire_magic
10-22-2018, 23:55
Сега ще напише, че би станал и просяк, но никога не би оставил приятелката му да абортира. :razz: :razz: :razz:

LoveSofia
10-23-2018, 12:58
ТИ би ли се съгласил приятелката ти да направи аборт, ако и двамата сте на 16 и тя е бременна в едва втората седмица и е немислимо да разчитате, че ще се справите с дете?

Какво имаш предвид под "немислимо"? Че родителите ни са бедни, предстоят ни изпити, трябва да учим и не можем да се захванем за работа? В такова положение най-малко ще правя секс.
И не, АЗ не бих се съгласил без значение натиска от двете семейства, както и напрежението от цялата ситуация. Преди да правиш секс, ти трябва да си наясно с последиците, за какво служат предпазните мерки, с кого да го направим и така нататък, изцяло носиш отговорност за резултата. Когато започне половият акт, ти един вид декларираш, че си наясно с крайното положение и оттук насетне никой друг не ти е виновен за каквото и да е (Освен ако не са ти продали фалшиви/скъсани презервативи), нали така?


Би продал и майка си. Само и само да събере парите за аборта по-бързо. :D

Сега ще напише, че би станал и просяк, но никога не би оставил приятелката му да абортира. :razz: :razz: :razz:

Не ми присвоявай егоизма и материализма ти, съгласен ли си?

fire_magic
10-23-2018, 14:14
Какво имаш предвид под "немислимо"? Че родителите ни са бедни, предстоят ни изпити, трябва да учим и не можем да се захванем за работа? В такова положение най-малко ще правя секс.
И не, АЗ не бих се съгласил без значение натиска от двете семейства, както и напрежението от цялата ситуация. Преди да правиш секс, ти трябва да си наясно с последиците, за какво служат предпазните мерки, с кого да го направим и така нататък, изцяло носиш отговорност за резултата. Когато започне половият акт, ти един вид декларираш, че си наясно с крайното положение и оттук насетне никой друг не ти е виновен за каквото и да е (Освен ако не са ти продали фалшиви/скъсани презервативи, нали така?
Чакай сега да видим какво си написал.
Казваш, че ако си беден въобще не би правил секс и т.н. , защото не искаш дете, но ако реално стане нещо и приятелката ти забременее, ти ще настояваш да не прави аборт въпреки, че не искаш това дете? Ти си този, който ще отглежда дете, което въобще не е искал. Замисли се над това.

LoveSofia
10-23-2018, 15:14
Чакай сега да видим какво си написал.
Казваш, че ако си беден въобще не би правил секс и т.н.
Нека пак да погледнем какво съм написал:

Какво имаш предвид под "немислимо"? Че родителите ни са бедни, предстоят ни изпити, трябва да учим и не можем да се захванем за работа? В такова положение най-малко ще правя секс.
Не, аз казах, че ако имам куп други работи и проблеми на главата, последно ще ми е до секс.



защото не искаш дете, но ако реално стане нещо и приятелката ти забременее, ти ще настояваш да не прави аборт въпреки, че не искаш това дете?

И не, АЗ не бих се съгласил без значение натиска от двете семейства, както и напрежението от цялата ситуация.
Да, ще настоявам да не прави аборт. То е мое дете и аз съм изцяло отговорен за неговата поява, ще си понеса последствията, ако ще и да ми коства много. Сам съм виновен, искам, не искам, аз съм задължен да се грижа за него.



въпреки, че не искаш това дете?

Ти си този, който ще отглежда дете, което въобще не е искал. Замисли се над това.
А защитаваш ли бащите и майките, които си изоставят децата, защото не са ги искали? Горе-долу това каза.
Вижда се кой ще забрави детето си за собствените/личните си потребности. :)

Вие май приемате детето за някаква играчка, а?

Пак ще повторя:


Преди да правиш секс, ти трябва да си наясно с последиците, за какво служат предпазните мерки, с кого да го направим и така нататък, изцяло носиш отговорност за резултата. Когато започне половият акт, ти един вид декларираш, че си наясно с крайното положение и оттук насетне никой друг не ти е виновен за каквото и да е (Освен ако не са ти продали фалшиви/скъсани презервативи), нали така?

Не ми присвоявай егоизма и материализма ти, съгласен ли си?

Ето няколко лафчета за "хората", които търсят всичко наготово, секс и удоволствие, но бягат при задължения:
Сексът е скъпо удоволствие, не става въпрос за проститутки.
По-добре скъп презерватив, отколкото евтина количка.

fire_magic
10-23-2018, 15:53
" А защитаваш ли бащите и майките, които си изоставят децата, защото не са ги искали? "
До известна степен, да. Нямам намерение да се впускам в подробности.

9999
10-23-2018, 16:14
Нека пак да погледнем какво съм написал:

Не, аз казах, че ако имам куп други работи и проблеми на главата, последно ще ми е до секс.




Да, ще настоявам да не прави аборт. То е мое дете и аз съм изцяло отговорен за неговата поява, ще си понеса последствията, ако ще и да ми коства много. Сам съм виновен, искам, не искам, аз съм задължен да се грижа за него.




А защитаваш ли бащите и майките, които си изоставят децата, защото не са ги искали? Горе-долу това каза.
Вижда се кой ще забрави детето си за собствените/личните си потребности. :)

Вие май приемате детето за някаква играчка, а?

Пак ще повторя:



Ето няколко лафчета за "хората", които търсят всичко наготово, секс и удоволствие, но бягат при задължения:
Сексът е скъпо удоволствие, не става въпрос за проститутки.
По-добре скъп презерватив, отколкото евтина количка.

Вие не знаете за какво говорите, защото не сте стъпвали в тези обувки! За да защитавате тезите си трябва първо да ги обуете и тогава картинката ще ви се изясни на всеки поотделно. Аз съм за аборта и именно, защото съм обул въпросните чепици. Не знам какво е направила мацката по казуса, но според мен акъла й в момента е в гащите й, а сърцето й в тези на пича. И за пореден път се доказва тезата "Навършиш ли 18, край със сексът с непълнолетни ученички!". На 16 години един човек не знае пикае ли му се или е влюбен...., или му се чу*а. И аз съм бил на 16, бил съм и на 19, сега съм на повече и правя разликата. И знам, че тогава мислих по един начин, а сега мисля по съвсем различен. Ще схванете какво имам предвид, но след време. Успех на мацката, а вие спрете да се джафкате за неща, които не са ви опряли до гъза и няма как да знаете. Лесно е да разсъждаваш на гърба на друг, но на твоят е доооооста по-различно. Аз направих дете, всъщност го направихМЕ умишлено и въпреки това смятам, че беше грешка. Но животът е сложен и нещата не винаги се развиват така както ни се иска. Пожелавам ви безпроблемен и НЕ объркан живот.

LoveSofia
10-23-2018, 16:15
" А защитаваш ли бащите и майките, които си изоставят децата, защото не са ги искали? "
До известна степен, да. Нямам намерение да се впускам в подробности.

Пълен боклук и олигофрен. Ще се разминем и без твоето долно и нежелано съществуване.

fire_magic
10-23-2018, 16:21
Пълен боклук и олигофрен. Ще се разминем и без твоето долно и нежелано съществуване.

Слабоумник смотан. Понякога тези деца дори не могат да оцелеят, ако родителите им не решат да ги оставят.

LoveSofia
10-23-2018, 16:28
Вие не знаете за какво говорите, защото не сте стъпвали в тези обувки! За да защитавате тезите си трябва първо да ги обуете и тогава картинката ще ви се изясни на всеки поотделно. Аз съм за аборта и именно, защото съм обул въпросните чепици. Не знам какво е направила мацката по казуса, но според мен акъла й в момента е в гащите й, а сърцето й в тези на пича. И за пореден път се доказва тезата "Навършиш ли 18, край със сексът с непълнолетни ученички!". На 16 години един човек не знае пикае ли му се или е влюбен...., или му се чу*а. И аз съм бил на 16, бил съм и на 19, сега съм на повече и правя разликата. И знам, че тогава мислих по един начин, а сега мисля по съвсем различен. Ще схванете какво имам предвид, но след време. Успех на мацката, а вие спрете да се джафкате за неща, които не са ви опряли до гъза и няма как да знаете. Лесно е да разсъждаваш на гърба на друг, но на твоят е доооооста по-различно. Аз направих дете, всъщност го направихМЕ умишлено и въпреки това смятам, че беше грешка. Но животът е сложен и нещата не винаги се развиват така както ни се иска. Пожелавам ви безпроблемен и НЕ объркан живот.

Бях сигурен, че някой ще напише нещо такова и може би има защо. Но за един егоист без морал и ценности "антиморалните неща са морални". Специално за бременност съм страничен наблюдател, но някои други неща съм/ги преживял/вам и на 100% застъпвам мнението си.


Аз направих дете, всъщност го направихМЕ умишлено и въпреки това смятам, че беше грешка.
Явно за вас детето е играчка, то няма чувства и вие можете да си играете с него безнаказано все едно е някаква кукла.
Всеки ще си носи отговорностите за постъпките.
Дано поне ти/вие да не си/сте го изоставил/и, както правят повечето "непутки".

LoveSofia
10-23-2018, 16:30
Слабоумник смотан. Понякога тези деца дори не могат да оцелеят, ако родителите им не решат да ги оставят.

По-добре спри да се излагаш с егоистичните ти простотии и излез от форума, нещастник (в пълния смисъл на думата).

fire_magic
10-23-2018, 16:32
По-добре спри да се излагаш с егоистичните ти простотии и излез от форума, нещастник (в пълния смисъл на думата).

Малоумен си, не се напъвай.

fire_magic
10-23-2018, 16:38
Щеше да си зададеш и някои въпроси: Защо никой не те принуждава да поемеш отговорност и изобщо да ти забрани да изоставяш своето собствено дете?! " Защо това не е забранено със закон? Защо? Твъде ограничен си, самоубий се моля те!
И можеш само да си фантазираш какво аз бих направил със собствените си деца, нищо повече. Нито дори си убеден, че нямам деца. Хайде в дупката, бъгнат бавноразвиващ се.

LoveSofia
10-23-2018, 16:54
Малоумен си, не се напъвай.

Точно ти си малоумният и съм сигурен, че почти всички тук мислят така.


Ако не беше толкова тъп може би щеше да проумееш до някаква степен защо ли абортите не са забранени.

Ти си по-прост и от мангал бе, сигурно си такъв!
Първоначално за експерименти, после против порнографията "деца да имат деца с деца".
Защото живеем в деградирал свят. И извратенията вече се приема като нормално нещо, разврата също, материализмът и егоизмът са на най-високото стъпало, употребата на наркотици, наливането с алкохол, пребиването на възрастни хора също започва да се смята за нормално, подигравките и присмиването и те, безбожието и то.
Аз може да съм тъп, но имам чест и съвест за разлика от недоносени подвочешки лайна като тебе.

fire_magic
10-23-2018, 16:58
Глупако, аз никога не съм се замислял за аборт в личен план. Ти си този който мрази света в който живее и се изказва твърде органичено по темата "за" и "против" абортите.

LoveSofia
10-23-2018, 17:15
Глупако, аз никога не съм се замислял за аборт в личен план.



Аз може да съм тъп, но имам чест и съвест за разлика от недоносени подвочешки лайна като тебе.

Глупако, аз не говоря само за аборта, ти ми каза как "до известна степен" подкрепяш бягането от родителска отговорност и грижа. Личи си, че си получавал всичко, което си поискал и сега мислиш като едно типично амфетаминаторче.


Ти си този който мрази света в който живее

Аз не мразя света, а кочината, която е обляла света, тази кочина я създават маймуни с твоето ниво на мислене и човечност.


и се изказва твърде органичено по темата "за" и "против" абортите.

И кое им е ограниченото, недоносено педерастче? Толкова са големи, колкото всичките ти преразкази от училище. Поне призна, че си дърт мангал.

"Личи си, че си получавал всичко, което си поискал и сега мислиш като едно типично амфетаминаторче" или пък по-скоро братовчедка ти Фани има 4 деца от баща ти, а майка ти се оженила (незаконно/по мангалски) за сестрата на баща ти, изгонили сте всичките старци от селото ви, ежедневно крадете и наглеете, така ли е, Хасанчо?
Айде отивай по контейнерите да събираш Жилезо и АлумИни, че жената гладнО децата и тО, ама то всъщност не те интересува, че са гладни, важното е за теб да има :razz: :razz: :razz:

LoveSofia
10-23-2018, 17:19
Щеше да си зададеш и някои въпроси: Защо никой не те принуждава да поемеш отговорност и изобщо да ти забрани да изоставяш своето собствено дете?! " Защо това не е забранено със закон? Защо? Твъде ограничен си, самоубий се моля те!
И можеш само да си фантазираш какво аз бих направил със собствените си деца, нищо повече. Нито дори си убеден, че нямам деца. Хайде в дупката, бъгнат бавноразвиващ се.

Промени ли си мнението, копеленце!
Щото светът се управлява от нищожна, крадлива и лъжлива паплач, такава си и ти.

fire_magic
10-23-2018, 17:20
Пич, ти си страшно глупав.

Влизам в положение на някои хора, защото не съм ограничен, затова мога да си позволя да подкрепям техни решения и то частично.

Всичките ти останали глупости дори не са смешни. Жалък си.

fire_magic
10-23-2018, 17:25
Наркотик не съм докосвал, а циганин съм само в болните ти фантазии.

LoveSofia
10-23-2018, 17:42
Пич, ти си страшно глупав.

Влизам в положение на някои хора, защото не съм ограничен, затова мога да си позволя да подкрепям техни решения и то частично.

Всичките ти останали глупости дори не са смешни. Жалък си.

А в положението на изоставените деца влизаш ли? Или влизаш само в това на извратеняците, антиморалистите, курвите и престъпниците?


Наркотик не съм докосвал, а циганин съм само в болните ти фантазии.

Неморален надрусан мангал си хронично, такъв ще си и останеш. Е, случайно ако не лъжеш (доста съмнително), може да си и напълно такъв, но честно да ти кажа, не ме интересува, аз приключвам "разсъждението" по темата с тебе и с цялата комуникация с тебе, Хасане.

fire_magic
10-23-2018, 17:48
Мохамед, влизам във всяко едно положение!
Не можеш да си представиш когато нямаш възможност какъв ад би било за едно дете. Понякога "родителите" са страшни боклуци и е по-добре детето въобще да не ги познава!
Хем те са боклуците, хем настояваш детето да стои при тях и да си помеат отговорността. Какво дете мислиш, че ще отгледат, ако въобще го отгледат, а?
Какво дете ще отгледат долни престъпници, курви, наркомани и цигани?

LoveSofia
10-23-2018, 18:01
Мохамед, влизам във всяко едно положение!
Не можеш да си представиш когато нямаш възможност какъв ад би било за едно дете. Понякога "родителите" са страшни боклуци и е по-добре детето въобще да не ги познава!

За кое да нямам възможност? Ако е за това, което си мисля - Да, мога. Напротив, детето задължително трябва да познава "родителите" си и да знае какви хлебарки са, за да не се чуди след време кои са били или защо е било изоставено. Но не детето е виновно, че "родителите" му са такива, и не то е виновно, че заради личните им потребности, може да не се появи на бял свят!


Страшно си противоречиш, хем те са боклуците, хем настояваш детето да стои при тях и да си помеат отговорността. Какво дете мислиш, че ще отгледат, ако въобще го отгледат, а?

Май не ме разбра правилно. Те са задължени да полагат някаква грижа за него, дали са добри, лоши или средни, те са длъжни. И както казах, не то е виновно, че те са такива, това не значи, че не трябва да види бял свят. Щом ще се чукаш, щом можеш да искаш, ще си носиш отговорностите, също ще даваш. Аз не настоявам да стои при тях, това не значи, че трябва да го заличат още преди да е излезнало отнякъде си. Пак ми прочети мненията и вникни в тях.

9999
10-23-2018, 18:01
Бях сигурен, че някой ще напише нещо такова и може би има защо. Но за един егоист без морал и ценности "антиморалните неща са морални". Специално за бременност съм страничен наблюдател, но някои други неща съм/ги преживял/вам и на 100% застъпвам мнението си.


Явно за вас детето е играчка, то няма чувства и вие можете да си играете с него безнаказано все едно е някаква кукла.
Всеки ще си носи отговорностите за постъпките.
Дано поне ти/вие да не си/сте го изоставил/и, както правят повечето "непутки".

Всеки човек е егоист. Бил съм на лекция, на която ми го доказаха. Така че ти не си по различен от нас останалите в това отношение. Просто си седнал зад един екран върху който можеш да се изкараш какъвто искаш и си щракаш, и щракаш бутоните на клавиатурата. Аз не се сърдя когато някой ме нарече егоист. Когато човек познава себе си, се справя много по-добре във възникналите ситуации, защото знае на кое свое качество може и на кое не може да разчита ;)

Именно защото детето не е играчка, затова го отлагах повече от 10 години :) Но идва момент, в който трябва да преминеш на следващото ниво и да се изправиш срещу страховете си. И не на последно място - дете се прави тогава, когато имаш точният човек до себе си. А понякога се оказва, че след направата на "чавето", човекът до теб не е правилният! Това е тема която дори не е за чат. Но може да се видим и да ти обясня някои неща, през които все още не си минал в живота, а пък ти да си прецениш на какво да се уповаваш.

За момента не СМЕ си изоставили детето. Все пак още не е излязло. Но в петък можеш пак да ме питаш ;)

LoveSofia
10-23-2018, 18:04
.
Какво дете ще отгледат долни престъпници, курви, наркомани и цигани?

Това въобще не ги оправдава, че бягат и го оставят на произвола на съдбата. Конкретно аз ти говорех за семействата с един родител, защото другият е пълен кретен, но става и когато двамата са пълни кретени. Задължени са все някак да полагат грижи за него и нищо не ги оправдава.

LoveSofia
10-23-2018, 18:12
Всеки човек е егоист. Бил съм на лекция, на която ми го доказаха. Така че ти не си по различен от нас останалите в това отношение. Просто си седнал зад един екран върху който можеш да се изкараш какъвто искаш и си щракаш, и щракаш бутоните на клавиатурата. Аз не се сърдя когато някой ме нарече егоист. Когато човек познава себе си, се справя много по-добре във възникналите ситуации, защото знае на кое свое качество може и на кое не може да разчита ;)

Именно защото детето не е играчка, затова го отлагах повече от 10 години :) Но идва момент, в който трябва да преминеш на следващото ниво и да се изправиш срещу страховете си. И не на последно място - дете се прави тогава, когато имаш точният човек до себе си. А понякога се оказва, че след направата на "чавето", човекът до теб не е правилният! Това е тема която дори не е за чат. Но може да се видим и да ти обясня някои неща, през които все още не си минал в живота, а пък ти да си прецениш на какво да се уповаваш.

За момента не СМЕ си изоставили детето. Все пак още не е излязло. Но в петък можеш пак да ме питаш ;)

Всеки човек в някое отношение е егоист, но конкретно в ТОВА АЗ не съм. Мога да ти кажа, че изключително много мразя да си споделям любимата вафла, е, тук съм егоист, но ако някой има по-голяма нужда от нея, АЗ ще му я дам. Ако искаш казвай, че не мога да си представя какво е да си в подобна ситуация или каквото и да е друго, АЗ съм твърдо зад мнението ми.
За тези неща отчасти говорех.
"А понякога се оказва, че след направата на "чавето", човекът до теб не е правилният!" и заради грешката на "родителите" му, то няма да види живот. Не забравяй, че следващото ти дете надали ще е преродено сегашното, въпреки че не е излезнало - това го разбирай както искаш.

fire_magic
10-23-2018, 18:14
За кое да нямам възможност? Ако е за това, което си мисля - Да, мога. Напротив, детето задължително трябва да познава "родителите" си и да знае какви хлебарки са, за да не се чуди след време кои са били или защо е било изоставено. Но не детето е виновно, че "родителите" му са такива, и не то е виновно, че заради личните им потребности, може да не се появи на бял свят!



Май не ме разбра правилно. Те са задължени да полагат някаква грижа за него, дали са добри, лоши или средни, те са длъжни. И както казах, не то е виновно, че те са такива, това не значи, че не трябва да види бял свят. Щом ще се чукаш, щом можеш да искаш, ще си носиш отговорностите, също ще даваш. Аз не настоявам да стои при тях, това не значи, че трябва да го заличат още преди да е излезнало отнякъде си. Пак ми прочети мненията и вникни в тях.

Когато чукаш с кондом ти всъщност не искаш деца и това е ясно. Когато кондомът се спука и се получи случайно забременяване, какво?-поемаш отговорността=длъжен си да гледаш бебе, независимо какъв си и дали можеш да си го позволиш? За аборт не може да става и дума според теб. Добре, това е разбираемо и е окей, но е твърде елементарно.

Грозния
10-23-2018, 18:15
" А защитаваш ли бащите и майките, които си изоставят децата, защото не са ги искали? "
До известна степен, да. Нямам намерение да се впускам в подробности.Значи ти самият би постъпил по същия начин, което значи че си безотговорен!

Аз съм за аборта и именно, защото съм обул въпросните чепици.Значи ти самият си абортирал :razz: ?!

На 16 години един човек не знае пикае ли му се или е влюбен...., или му се чу*а. И аз съм бил на 16, бил съм и на 19, сега съм на повече и правя разликата.Това че при теб пубертетът е закъснял си е лично твой проблем и не ти дава правото да се изказваш по случая!

Аз направих дете, всъщност го направихМЕ умишлено и въпреки това смятам, че беше грешка.Значи си безотговорен.
Явно повтаряш същата грешка като баща ти :razz: !

Бях сигурен, че някой ще напише нещо такова и може би има защо. Но за един егоист без морал и ценности "антиморалните неща са морални".

Явно за вас детето е играчка, то няма чувства и вие можете да си играете с него безнаказано все едно е някаква кукла.
Всеки ще си носи отговорностите за постъпките.
Дано поне ти/вие да не си/сте го изоставил/и, както правят повечето "непутки".Това което правят fire_magic и 9999 все повече ми прилича на координирана мултиакаунтинг атака от "либерални" агенти и платени тролове, подвизаващи се в младежки форуми за да пропагандират аборти и безотговорно поведение! Всичко в което те вярват е против семейството в традиционния му смисъл!

fire_magic
10-23-2018, 18:22
"личните им потребности, може да не се появи на бял свят! "
Не всичко опира до потребности!
Аз лично нямам проблем да се забранят абортите, дори да се забрани производството на презервативи! И за "родителите" да няма мърдане! Ок съм с това. Всеки да си поема отговорността, пък да видим какво ще стане...

fire_magic
10-23-2018, 18:26
Това което правят fire_magic и 9999 все повече ми прилича на координирана мултиакаунтинг атака от "либерални" агенти и платени тролове, подвизаващи се в младежки форуми за да пропагандират аборти и безотговорно поведение! Всичко в което те вярват е против семейството в традиционния му смисъл!
Кога съм бил зад мнение, че абортите са нещо прекрасно, на мнение съм, че са ужасно нещо. Но това не означава, че ще ходя да пребивам всеки, който реши да направи аборт, за да му налагам мнението си по някакъв начин.

9999
10-23-2018, 18:39
"А понякога се оказва, че след направата на "чавето", човекът до теб не е правилният!" и заради грешката на "родителите" му, то няма да види живот.

Всъщнот нашето ще види. Но от мен да знаеш - Бебе не е от деня на зачеване ;) Първо е ембрион, после е зародиш и чак след това е бебе. Така че ако го махнеш преди да е бебе, е все едно да изпикаеш яйцеклетка.



Не забравяй, че следващото ти дете надали ще е преродено сегашното, въпреки че не е излезнало - това го разбирай както искаш.

Напомняш ми за едно момиче, което познавах до преди месец. Тя има много интересна житейска история в тази посока.

nqmamNervi
10-23-2018, 19:18
Не забравяй, че следващото ти дете надали ще е преродено сегашното, въпреки че не е излезнало - това го разбирай както искаш.
абстрахирам се от спора ви
при положение че ДНК на родителите ще бъде приблизително еднакво, това не означава ли, че и резултата в общия случай ще бъде приблизително един и същи?
мисля, че по-голямо влияние за това как ще се развие детето оказва начина на отглеждането му

Грозния
10-23-2018, 19:26
при положение че ДНК на родителите ще бъде приблизително еднакво, това не означава ли, че и резултата в общия случай ще бъде приблизително един и същи?Не :) !

Яйцеклетките и сперматозоидите съдържат половината (23) от броя хромозоми в човешкото тяло (46).
Различните сперматозоиди и яйцеклетки, идващи от едни и същи баща и майка, могат да съдържат различен набор от 23 хромозоми.
Те пак идват от теб, но това са различни части от теб, а не еднакви! Затова само еднояйчните близнаци са генетично еднакви, а другите бебета не, дори да са от едни и същи родители!

Това отговаря ли на въпроса ти :) ?

nqmamNervi
10-23-2018, 19:45
Не :) !

Яйцеклетките и сперматозоидите съдържат половината (23) от броя хромозоми в човешкото тяло (46).
Различните сперматозоиди и яйцеклетки, идващи от едни и същи баща и майка, могат да съдържат различен набор от 23 хромозоми.
Те пак идват от теб, но това са различни части от теб, а не еднакви! Затова само еднояйчните близнаци са генетично еднакви, а другите бебета не, дори да са от едни и същи родители!

Това отговаря ли на въпроса ти :) ?
да, бе ясно, че няма да бъдат напълно еднакви, не оспорвам
според някои източници всеки сперматозоид съдържа около 37.5 MiB данни. част от тези данни съвпадат/си приличат, докато друга част е уникална за всеки един от тях. това означава, че ще има малки генетични разлики. както е при братята и сестрите. и въпреки това ще си приличат/ще имат много общо.
все още съм на мнение, че главното, което определя развитието на личността, е след раждането

LoveSofia
10-23-2018, 19:45
Когато чукаш с кондом ти всъщност не искаш деца и това е ясно. Когато кондомът се спука и се получи случайно забременяване, какво?-поемаш отговорността=длъжен си да гледаш бебе, независимо какъв си и дали можеш да си го позволиш? За аборт не може да става и дума според теб. Добре, това е разбираемо и е окей, но е твърде елементарно.

Ти хубаво не искаш, но заявяваш, че си наясно с последиците и отговаряш за тях, спукването на кондома вече може да е от некачествена производителност, за което ти нямаш вина, простено ти е! Преди няколко страници казах, че всеки би си помислил за аборт, но не всеки би го направил.


поемаш отговорността=длъжен си да гледаш бебе, независимо какъв си и дали можеш да си го позволиш?

Да, поемаш я, много добре си знаел последиците и какво може да се случи, но после се оправдаваш и се изкарваш невинен, защото не искаш да гледаш не кое да е бебе, а твоето бебе. Не знам дали си забелязал, но много по-голямата част от абортиращите могат да си позволят доста луксове, просто техните интереси са им по-важни от тези на някой друг и се оправдават с факта, че са малки или не са готови (Не говоря за всички, които се оправдават по този начин, а за много голяма част от тези). Можеш да отговаряш за удоволствие, но не и за задълженията от него, които ти много добре ги знаеш, окк.


"личните им потребности, може да не се появи на бял свят! "
Не всичко опира до потребности!
Аз лично нямам проблем да се забранят абортите, дори да се забрани производството на презервативи! И за "родителите" да няма мърдане! Ок съм с това. Всеки да си поема отговорността, пък да видим какво ще стане...

Изместваш абсолютно темата и ме клеветиш. Никъде не съм споменавал за забрана, поне на презервативите, те могат да служат за предпазване от зарази, не само от отговорности. Казах това "поне", защото явно според теб/вас, това, че съм против абортите означава, че съм за забраната им. Е, това не е така, ако оплождането е фактор вследствие на кръвосмешение или е сигурно, че индивидът ще е някаква тотална каша.. :)



Всъщнот нашето ще види.

Да е живо и здраво!


Но от мен да знаеш - Бебе не е от деня на зачеване ;) Първо е ембрион, после е зародиш и чак след това е бебе.
Не е, то е подготовка за човек, изпълнение на съществуването му - развитие и създаване на бебето, и не, абортът не е като да си изхвърлиш пениса!

Така че ако го махнеш преди да е бебе, е все едно да изпикаеш яйцеклетка.
.....
Вече водихме и този спор. Върни се 2-3 страници назад.



Напомняш ми за едно момиче, което познавах до преди месец. Тя има много интересна житейска история в тази посока.

Нека да ти напомням. Не знам как да тълкувам второто, при положение че аз не мога да кажа, че се занимавам твърдо с премахване на бебета, горе-долу е една петдесета от интересите ми :)


абстрахирам се от спора ви
при положение че ДНК на родителите ще бъде приблизително еднакво, това не означава ли, че и резултата в общия случай ще бъде приблизително един и същи?
мисля, че по-голямо влияние за това как ще се развие детето оказва начина на отглеждането му

Цеца и Ваньо имат момче на 1 годинка, Гошо. След 2 години им се ражда друго момче, Пешо. Пешо "приблизително еднакъв" ли е като Гошо?

LoveSofia
10-23-2018, 19:48
Все още съм на мнение, че главното, което определя развитието на личността, е след раждането
Това е така, но аз говоря за друго.
https://www.youtube.com/watch?v=rkPr6u1_6eU - Какво мислиш за това? Според теб отгледани ли са по един и същ начин или съществува нещо, наречено "прераждане"?

fire_magic
10-23-2018, 19:55
Да, поемаш я, много добре си знаел последиците и какво може да се случи, но после се оправдаваш и се изкарваш невинен, защото не искаш да гледаш не кое да е бебе, а твоето бебе. Не знам дали си забелязал, но много по-голямата част от абортиращите могат да си позволят доста луксове, просто техните интереси са им по-важни от тези на някой друг и се оправдават с факта, че са малки или не са готови (Не говоря за всички, които се оправдават по този начин, а за много голяма част от тези). Можеш да отговаряш за удоволствие, но не и за задълженията от него, които ти много добре ги знаеш, окк.

Така погледнато си напълно прав.

Но като цяло темата е комплексна и има много аспекти. Има дори хора със сериозни психически проблеми, бременности в последствие от изнасилвания, сам спомена кръвосмешения, наркомани, които по всяка вероятност ще съсипят плода и т.н.

LoveSofia
10-23-2018, 20:00
Но като цяло темата е комплексна и има много аспекти. Има дори хора със сериозни психически проблеми, бременности в последствие от изнасилвания, сам спомена кръвосмешения, наркомани, които по всяка вероятност ще съсипят плода и т.н.

Точно при тези неща съм ЗА аборта. Както и да е, не виждам причина да продължаваме точно тази тема, по-добре да отворим друга, която ще има по-голям интерес.

fire_magic
10-23-2018, 20:05
Това, че бъдещото ти бебе няма да е същото като това, което смяташ да абортираш в момента е ясно. Не знам кой би си помислил друго.

Грозния
10-23-2018, 20:39
според някои източници всеки сперматозоид съдържа около 37.5 MiB данни. част от тези данни съвпадат/си приличатНямам представа колко MB информация се съдържа в половите клетки, но дори да е така, представи си различни комбинации от 2х 37,5 MB данни (сперматозоид и яйцеклетка)?
Става въпрос за възможните комбинации, а не за това колко броя са еднаквите компоненти участващи в тях.

Представи си два чувала с по 46 номерирани и оцветени топки, от всеки от които взимаш по 23 на случаен принцип. Колко различни комбинации може да се извадят?

или

Имаш две различни торти с по 46 различни парчета. От всяка торта взимаш по 23 и правиш нова торта.

Примерите са доста опростени, но дано ти дадат някаква представа.

това означава, че ще има малки генетични разлики. както е при братята и сестрите. и въпреки това ще си приличат/ще имат много общо.Точно от това следва, че би трябвало да приличаш на майка си и баща си, а не на комшията :D !
Гените в теб половината са от баща ти, другата половина от майка ти. Коя част от половината на бащините гени и каква част от половината на майчините са се слели в теб е една голяма лотария :D !

nqmamNervi
10-23-2018, 21:35
Това е така, но аз говоря за друго.
https://www.youtube.com/watch?v=rkPr6u1_6eU - Какво мислиш за това? Според теб отгледани ли са по един и същ начин или съществува нещо, наречено "прераждане"?
Това е интересно, ще прочета повече по темата, като имам време. Това беше първото, на което попаднах
https://skeptics.stackexchange.com/questions/23207/were-the-pollock-twins-reincarnated


Нямам представа колко MB информация се съдържа в половите клетки, но дори да е така, представи си различни комбинации от 2х 37,5 MB данни (сперматозоид и яйцеклетка)?
Става въпрос за възможните комбинации, а не за това колко броя са еднаквите компоненти участващи в тях.

Представи си два чувала с по 46 номерирани и оцветени топки, от всеки от които взимаш по 23 на случаен принцип. Колко различни комбинации може да се извадят?

или

Имаш две различни торти с по 46 различни парчета. От всяка торта взимаш по 23 и правиш нова торта.

Примерите са доста опростени, но дано ти дадат някаква представа.
Точно от това следва, че би трябвало да приличаш на майка си и баща си, а не на комшията :D !
Гените в теб половината са от баща ти, другата половина от майка ти. Коя част от половината на бащините гени и каква част от половината на майчините са се слели в теб е една голяма лотария :D !
Повярвай, наясно съм как работят комбинациите :D
Но в конкретния случай доста от геномът съвпада, в противен случай щеше да се роди коренно различен вид.
Според този източник имаме 96% сходен геном с този на шимпанзетата, 60% сходен с този на кокошките и над 60% сходен геном с този на бананите (което ми звучи противно на логиката на пръв прочит).
https://www.getscience.com/biology-explained/how-genetically-related-are-we-bananas
Така че броят комбинации е далеч по-малък, отколкото го изкарваш.

Грозния
10-23-2018, 21:58
Повярвай, наясно съм как работят комбинациите :DОчевидно не си!

Но в конкретния случай доста от геномът съвпада, в противен случай щеше да се роди коренно различен вид.
Според този източник имаме 96% сходен геном с този на шимпанзетата, 60% сходен с този на кокошките и над 60% сходен геном с този на бананите (което ми звучи противно на логиката на пръв прочит).Логиката очевидно не е силната ти страна.
Геномът е еднакъв и доколкото тортите се правят от брашно, захар, яйца, олио, набухвател...

https://www.youtube.com/watch?v=e1HrZAuIzKU
...още набухвател :D !
Не става въпрос за броя различни гени, а от комбинациите между тях!
Колко са комбинациите от тотото, при случаен избор на 6 числа от 49?!
При хората имаме комбинация от 2х23 хромозоми.
Различните организми имат различен брой хромозоми, което увеличава броя от възможни комбинации (но ти очевидно не знаеш тези неща) :? .

Така че броят комбинации е далеч по-малък, отколкото го изкарваш.Ти нямаш и най-малка представа за какво говориш :? !

nqmamNervi
10-23-2018, 22:09
Различните организми имат различен брой хромозоми

различен брой хромозоми
:D:D:D:D:D:D
и ти си пример за това

Грозния
10-23-2018, 23:33
Казах "организми", а не "хората"! Не всички живи същества имат по 46 хромозоми като (нормалните) хора!

Опитах се съвсем добронамерено да ти обясня нещата от научна гледна точка, но ти не искаш или не можеш да разбереш и след като не можа да обориш тезата ми, стана агресивен, което е типично за хора в твоето състояние :? !

Но не се притеснявай - според "медицинската сестра" на форума...

Даун не е болест, а особеност....и от сега нататък ще те наричам "Особения" :D !

nqmamNervi
10-24-2018, 19:12
Казах "организми", а не "хората"! Не всички живи същества имат по 46 хромозоми като (нормалните) хора!

Опитах се съвсем добронамерено да ти обясня нещата от научна гледна точка, но ти не искаш или не можеш да разбереш и след като не можа да обориш тезата ми, стана агресивен, което е типично за хора в твоето състояние :? !

Но не се притеснявай - според "медицинската сестра" на форума...
...и от сега нататък ще те наричам "Особения" :D !
аз съм си особняк, кво
вярно, че е малко грубо, но беше в кръга на шегата
не съм и целял да оборвам тезата ти, а си задавам въпроси ей така, понеже ми е интересно
ти тръгна да ми доказваш нещо - не се чувствай длъжен да го правиш
иначе мисълта ми беше следната - всеки ген носи някакъв белег. шансът да се родят 2 еднакви деца клони към 0. но при положение, че белезите са ограничени (взимат се от двата родителя), това би трябвало да означава, че децата ще имат сходни белези. всяко дете е различна комбинация от белезите на родителите си (и прародителите си), но все пак имат сходни белези. в общия случай белези като ръст, структура на черепа/скелета, коса, очи се предават генетично и не би трябвало децата да имат коренни разлики в тези черти

A.I.C.A
11-24-2018, 23:33
Здравейте,знам,че въпроса ми не е за тук ,но моля да ме извините и да ми помогнете...
Така- на 18 октомври ми свърши цикъла...
На 20 октомври с приятелят ми правихме "кекс" но презерватива се скъса и той свърши в мен ...
12 часа след половия акт усетих силна болка в десния яйчник...
5 часа по-късно (17 часа след половия акт пих Ескапела)
7 дни след това имах кафяво зацапване което продължи 3 дни , намалявайки и ставайки черно,ни без никакви болки...
Вече ноември месец от две седмици ми се гади денонощно,имам бяло течение, главоболие,умора,болки в яйчниците и в кръста ,но ми закъснява с 13 дни ...
Нямам обичайните симптоми за МЦ...
Попринцип цикъла ми е редовен,най-много с ден закъснява (29/30 дни) по 5 дена продължава...
Правих тест за бременност на 2 ден закъснение ,но беше отрицателен...
Според вас възможно ли е да показва грешка теста и да е станала "белята" когато съм усетила болката преди приема на хапчето?
Благодаря предварително !

LoveSofia
11-25-2018, 08:27
Здравейте,знам,че въпроса ми не е за тук ,но моля да ме извините и да ми помогнете...
Така- на 18 октомври ми свърши цикъла...
На 20 октомври с приятелят ми правихме "кекс" но презерватива се скъса и той свърши в мен ...
12 часа след половия акт усетих силна болка в десния яйчник...
5 часа по-късно (17 часа след половия акт пих Ескапела)
7 дни след това имах кафяво зацапване което продължи 3 дни , намалявайки и ставайки черно,ни без никакви болки...
Вече ноември месец от две седмици ми се гади денонощно,имам бяло течение, главоболие,умора,болки в яйчниците и в кръста ,но ми закъснява с 13 дни ...
Нямам обичайните симптоми за МЦ...
Попринцип цикъла ми е редовен,най-много с ден закъснява (29/30 дни) по 5 дена продължава...
Правих тест за бременност на 2 ден закъснение ,но беше отрицателен...
Според вас възможно ли е да показва грешка теста и да е станала "белята" когато съм усетила болката преди приема на хапчето?
Благодаря предварително !

Направи си пак.