PDA

View Full Version : Кога мислите да имате бебе?



Страници : 1 [2]

Shturrrche88
09-21-2011, 15:29
искам първото ми дете да се роди когато съм на 18, искам да има млада майка и да се гордее с нея, че ще е по-млада от другите :D :lol:
А ако го родиш на 22 няма да има млада майка, така ли?

Moderatorius
09-21-2011, 18:41
На към 21-22 години искам. :) Сега съм на 18, почти 19 и имам огромно желание, но ми се ще да мине още някоя и друга година, за да си стъпя маалко повечко на краката.

OddBird
09-24-2011, 12:48
Над 30. И преди да ми кажете колко съм откачена, отговарям, че по добре да съм си изпатила от света, да имам стабилна работа и някакъв опит в живота, преди да раждам. На 23-5-7 още си зрял недоузрял и не мисля, че можеш да възпиташ детето като хората.

MojoJojo88
09-24-2011, 17:12
Над 30. И преди да ми кажете колко съм откачена, отговарям, че по добре да съм си изпатила от света, да имам стабилна работа и някакъв опит в живота, преди да раждам. На 23-5-7 още си зрял недоузрял и не мисля, че можеш да възпиташ детето като хората.
Въпрос-майка ти на колко години е била, когато те е родила?

dami666
09-24-2011, 18:06
Хмм..на 27-30. Искам да се наживея,също да имам образование,акъл и да мога да възпитам това дете и да му дам всичко от което се нуждае.
Не мисля,че на 15-20 човек може да възпита дете.

OddBird
09-24-2011, 18:17
На 19, защо?

macy_day_parade
10-04-2011, 08:46
Нямам търпение.Искам колкото се може по-скоро,но не по-късно от 23

MojoJojo88
10-04-2011, 09:53
На 19, защо?

На 23-5-7 още си зрял недоузрял и не мисля, че можеш да възпиташ детето като хората.

Имаш ли очи да го кажеш на майка си? А ти чувстваш ли, че не си възпитана като хората?

OddBird
10-04-2011, 18:21
Майка ми е на моето мнение, ако искаш да знаеш, и е напълно съгласна с мисленето ми. Нямам намерение да раждам дете и после да се чудя къде да го дяна, тъй като тя още е била студентка, когато се е сдобила с мен. И да, имам очи да й го кажа, защото двете поколения са коренно различни.

MedSestrata
10-05-2011, 10:17
25,26 как и аз така си мислех преди, но като наближат годинките и нещо се дърпаш назад :D :D 27, 30 е подходяща възраст. Чак сега ги разбирам другите жени, като преди 10 години мислех, че на тази възраст , която съм в момента , сигурно ще съм с дете. Нали знаете приказката "планове без кръчмаря не се правят". Не знаеш как ще те завърти живота. Днеска си на 15, утре на 25, дам много бързо минават годинките.

Мозъкът на човека се развива до 21,22 годишна възраст, което значи че биологично и анатомично точно 22-30 си зрял за дете. Поради тази причина в биологията се учи, че и в тази възръст жената е най-продуктивна. Раждане след 35,36 е рискована и за жената и за детето. Всеки си има различни приоритети това е ясно, но да гледаш дете когато си по-млад е по-лесно , отколкото да имаш пеленаче и да наближаваш 40те. Това всеки ще ви го каже.

Shturrrche88
10-05-2011, 12:45
Майка ми е на моето мнение, ако искаш да знаеш, и е напълно съгласна с мисленето ми. Нямам намерение да раждам дете и после да се чудя къде да го дяна, тъй като тя още е била студентка, когато се е сдобила с мен. И да, имам очи да й го кажа, защото двете поколения са коренно различни.
Не моето момиче. Обърни се и кажи на майка си-мамо, ти не си ме възпитала правилно, защото си била прекалено млада. :shock:
Никой не ти казва, че трябва да се юрнеш да раждаш на 18-20 години, но е абсурдно да твърдиш, че на 27 не си узрял за дете :? :? :?

OddBird
10-05-2011, 14:12
Първо, не съм казала, че майка ми не ме е възпитала правилно. Всеки човек е различен, ако не знаете, да ви кажа. Майка ми е била достатъчно зряла за дете, но не голяма част от хората са (били) на нейния акъл. Освен това не виждам причина да ми държите сметка за МОИТЕ вярвания и МОЕТО мислене, след като няма пряка връзка с вас.
ПС:Shturrrche88, не съм твоето момиче, и ако обичаш, недей да ме наричаш така защото зверски много ме дразни, окей?

Shturrrche88
10-05-2011, 15:22
Не ме интересува дали ти харесва нещо, или не ти харесва...
Ясно ми е, че винаги вие сте изключения, винаги вашите родители са били зрели на 18-20 да имат деца, за разлика от хората между 23-30, които явно не са зрели по твоята безумна логика :lol: :lol: :lol:
И е достатъчно близко до акъла да се сетиш, че не можеш да обобщиш за определена възрастова граница дали е достатъчно зрала за дете или не, след като самата ТИ казваш, че хората са различни.
Има и такива на 18, които са много по-зрели за едно дете, от някои на по 35... :?

OddBird
10-05-2011, 16:39
Първо, бих искала да отбележа колко невероятно грубо се държиш с някого, когото не познаваш.
Второ, поколенията са различни. Тогава на хората са им казвали "Жени се, да не останеш случайно сам". Възпитани са по друг начин. Следователно тогавашните 20 годишни е по- вероятно да са отговорни от сегашните. Аз не твърдя, че съм с нещо по- различна от другите- затова смятам, че е редно да имам някакъв житейски опит преди да раждам деца. От всяко правило си има шепа изключения, но (очевидно трябва да се повтарям за да ме разбереш) аз не твърдя че съм от тях. Загря ли накъде бия? Или всъщност, пука ли ми дали си загрял...

Shturrrche88
10-05-2011, 18:13
Първо, не знам къде трябва да напиша, че съм жена, за да спрете да ми говорите в мъжки род.
Второ-не ми пука каква си ти. Явно и аз трябва сто пъти да напиша едно и също нещо, ега загрееш какво точно съм ти казала...
Хайде ще те цитирам, за да загрееш

На 23-5-7 още си зрял недоузрял и не мисля, че можеш да възпиташ детето като хората.
Едно е да отбележиш, че не мислиш, че ТИ на такава възраст можеш да възпиташ дете като хората, и съвсем друго е да го плеснеш така, все едно никой, преди да е навършил сакралните за теб 30, не би могъл да роди и отгледа едно дете, че и да го направи човек...
Капиш?
И не ми говори за предишните поколения. И моята майка ме е родила на 19, ама е дала всичко от себе си, за да стана човек и също мога да кажа, че се е справила. Но ме е научила никога да не обобщавам за другите на база собствените си възможности, нещо, което явно твоята майка е пропуснала...

MedSestrata
10-05-2011, 22:06
Вижте сега деца всеки сам си преценява и сам си се чувства кога е зрял или не. Това да се сравняват поколенията е пълна простотия, а и времево не е кой знае колко далеч, има няма 20 години назад.

Да повторя, че биологично жената е ЗРЯЛА за дете от 22,23 до към 27,28, но биологично! Относно психологическата нагласа и скоростта на мозъчната дейност, положението е много различно. Не може да се обощава, че всички в дадена възраст не са зрели за дете , с изключение до към 17,18 годишна възраст. Когато станете на годините, които се отговорили в анкетата, тогава ще разберете за какво говоря :)

Vikito0o
10-12-2011, 17:14
Може би към 24-25 искам да ми е първото дете.И след това, живот и здраве след 2-3 години и второто

choparkopar
10-13-2011, 18:33
Много е трудно да се прецени коя възраст е най-добра като средна стойност :-D
И мама и баба например са родили на по 21, но мама си е останала на този акъл цял живот, защото не й се е учело, не е искала да прави кариера, а само да е добра домакиня и майка(не че много й се получава), докато баба си е продължила висшето, работила е по специалността си и въпреки това е не по-лош родител. Всичко е въпрос на лична амбиция и мотивация. Аз не бих избрала нито единия вариант, нито другия, особено на тази възраст. Винаги съм била голям егоист, така че изобщо не бързам.

ledenakrasota
10-13-2011, 18:35
Избягвам да планувам нещо, но винаги си имам някакви идеи кога. До 30 бих родила. Кога и как, живи и здрави, ще се разбере. :)

Violenza
10-15-2011, 11:03
Ами те годинките си напредват.. Майка ми на моите години е била вече с бебе, но на мен ми се вижда все още прекалено рано. Надявам се, че до към 26-7 ще си имам и аз. :)

xxxbrokenhearthxxx
10-18-2011, 10:46
Ммммм не мисля да имам деца :D не знам.. Може би към 30-тата ми година... :lol:

n3ri7ka
11-05-2011, 22:01
По принцип вече ми се иска, въпреки че съм само на 18, но мисля, че ще изчакам още 2 годинки.. тъкмо да завърша и приятелят ми да си стегне къщата ии така ... но пък когато е писано, тогава- не винаги нещата се получават както ни се иска :)

mon4eto
11-09-2011, 05:40
Към 23 мисля вече да имам детенце :) Даже незнам как ще изкарам до тогава ,още от сега го искам , ама ми е рано :(

maxXy
12-04-2011, 08:52
Живот и здраве - след висшето... Което за жалост е 8 години и ще е на по-късен етап.. ако е планирано!

N1ksun
12-06-2011, 13:10
Отговорих с "никога". Нямам намерение да имам деца, поне не биологични. Ако някога ме споходи майчиният инстикт, който за момента напълно липсва, вероятно ще си променя мнението.

Браво 1 човек мислещ за умиращата ни планета ! Всъщност вече сме 2ма ^^ .
Отговор : Never ....

BornToRaiseTheHell
12-24-2011, 12:40
Около двадесет и седем години.

SmilezZz
12-25-2011, 18:10
23 - 25. Мисля , че тогава наистина вече ще е добре и ще съм се научила наистина да съм отговорна откъм домакинство , полагане на грижи за дете и т.н.

tomboy
12-27-2011, 09:26
Такъв въпрос не се задава , защото точен отговор никога няма !...Никога не се знае , кога ще стане !..;)..Поне не и с точност !..:)

Astray
12-29-2011, 15:03
Такъв въпрос не се задава , защото точен отговор никога няма !...Никога не се знае , кога ще стане !..;)..Поне не и с точност !..:)

Много вярно .. за 1ви път срещам момче, което да мисли правилно по тези въпроси !! :D Поздравления :)
А относно темата .. 20 - 30г. според мен е най безопасната възраст за една родилка :)

tomboy
12-31-2011, 14:45
Момиче съм !...XD..Но все-пак благодаря !..:)

Paradigma
12-31-2011, 16:29
Между 25 и 30 години. Винаги съм била с нагласата, че колкото по-късно се случи, толкова по-добре за мен и самото дете. На една възраст от 27г. например бих могла да дам повече на детето си отколкото на 22г. Искам да събера още много опит в живота преди да направя тази стъпка. Трябва да съм убедена, че ще се справя добре, защото дете не се отглежда само с желание. Но, разбира се, никога не са изключени изненади. Всичко е Божа работа. :)

nnn1993
01-03-2012, 14:27
Може би на 25 -30.

Astray
01-10-2012, 09:16
Момиче съм !...XD..Но все-пак благодаря !..:)

Еми никнейма ти е "tomboy" .. и заради това .. извинявай /... :D :D

gersinkaa
02-09-2012, 06:41
Може би 20-23.. Но с други думи-когато имам подходящ човек до себе си, да не стане така, че да остана сама.. Когато реша, че вече мога да ''отлетя'' от гнездото и да бъда отговорна не само за мен, но и за новия живот.. Както каза tomboy-точен отговор не можем да дадем по този въпрос... :)