PDA

View Full Version : Няколко рецепти



anonymous497065
12-16-2008, 11:04
Изглежда просто, но правя 4-ти опит и не става така, както да си го взема от някой кулинарен магазин.
Та някой знае ли как се правят картофени кифтета и млечна салата? :o
Бтв - сори за тъпата тема.

mysterious93
12-16-2008, 20:18
Козметика и диети

ami kude drugade?to v toq skapan sait da iska6 da si pusne6 tema za nqkoq recepta nqma kude :x :x :x

http://recepti.rozali.com/salati/p3251.html ето ти рецепта за салатата ; )аз я предпочитам без орехи но въпрос на вкус :P

ето ти и за кюфтетата.. http://www.udoma.com/?view=material&cat=11&itype=6&isubtype=17&info=275

рецептите не изглеждат сложни л) късмет :P

mArMaLaDkA
12-16-2008, 20:23
За картофените кюфтета се сваряват картофи,обелват се,смачкват се,към тях се добавят 2 или 3 яйца(ще те излъжа), чубрица,черен пипер,сол и от към подправки май е това.Омесваш сместта с ръце.Трябва да стане едно такова лепкаво.После си оформяш кюфтенцата,овалваш ги в брашно и яйце и слагаш да се пържат в тигана.

Млечна салата...за така наречената "Снежанка" ли става въпрос?Ако става дума за неяяя...Снежанката се прави от цедено кисело мляко,слагаш скилидки чесън,краставици,орехи(по желание),олио,сол и черен пипер(по желание).Абее,същите неща слагаш като в таратора,с тая разлика че киселото мляко е цедено.Доколкото знам,за да се цеди в домашни условия,киселото мляко се слагаше в бинт да се отцеди и нататък ти казах какви съставки се слагат.Аз знам,че млечна салата наричат "Снежанка"-та,пък ако не става въпрос за тази салата-извинявай.

И бтв,извинявам се,че не съм казала някакво съотношение на продуктите и подправките и в двете рецепти,просто наистина не съм следила с особен интерес колко картофчета се слагат в тенджерата или колко скилидки чесън в млечната салата(примерно).Гледала съм майка ми как прави картофени кюфтета,та горе-долу такъв е принципа на приготвяне по нейния начин.Между другото тая жена много вкусни картофени кюфтета правеше. 8-) Айде успех с приготвянето и дано съм била от полза! ;)

kat4enceto
12-16-2008, 21:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: омг!!!!!!

anonymous497065
12-17-2008, 20:34
Благодаря ви.Млечната салата стана супер, а за картофените кюфтета нещо се отказах, с това брашно и олио.. Стигнах до извода да остане само сместа и на втория картоф се сетих, че не ми се ядат сурови яйца.
Хахаха не разсъждавам ли филосовски? "стигнах до извода". 8-) :booooomb:

My6mYLka
12-17-2008, 20:38
:D 8-) 8-) 8-) и аз трябва да пробвам :razz: :lol: :lol: :lol: