PDA

View Full Version : За бъдни вечер..



cherinka
12-16-2008, 13:20
Вече дословно се разбра, че голяма част от потребителите са "Kyр за Коледа", но така и не обелихте 2-3 думи за бъдни вечер...
Какво ви е отношението към този празник?
И за него ли смятате, че е комерс?!

Лично аз смятам на този ден въобще никой от никъде да не ми напомня, че е бъдни вечер, ей така всяка година си втълпявам, че не е нищо особено, тъй като от доста години насам винаги съм самичка на масата.. и се започва с гадното самотно настроение и т.н..

Вие какво правите?
С мама, тати, баба, дядо? Вечеряте си, говорите си, гледате телевизия?
С някой приятел на разходка?
..
?!

woshataa
12-16-2008, 13:28
^^ подкрепям горния пост напълно ..
само че ние подаръците ги даваме на коледа
бтв аз не се причислявам към напразно мразещите празника .. но все пак накратко К У Р .. да .

aHeJlua
12-16-2008, 13:30
К*р и за Бъдни вечер ! Изобщо въобще не обичам края наа годината..

HardcoreSyndrome
12-16-2008, 13:36
От години не го празнувам! Аз си знам ... защо.
Цялото преиграване по тези празници ми е смешно. За някой са традиция, а за други... нищо!

cherinka
12-16-2008, 13:48
леле, колко омраза има у вас :D

Jesus
12-16-2008, 14:06
Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.

Buhtaaa
12-16-2008, 14:07
Бъде вечер и Коледата като цяло е смеен празник.Не мога да одобря на тези празници да се събера аз със група малоумници и да се напия като за световно.
Аз лично на Бъдни вечер и Коледа поне до 4 следобяд съм с наще!

woshataa
12-16-2008, 14:09
Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.о я стига .

jghgh
12-16-2008, 15:38
леле, колко омраза има у вас :D
Вече и на мен ми идва в повече.


Ще съм у баба и дядо в Плевен, ще ядем постно. И на другия ден - подаръции : )

Blab
12-16-2008, 15:48
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!
Нещото, което ми харесва в Християнството, е, че призовава хората да бъдат добри, приема Доброто за изначално.
С настъпването на празниците наистина се забелязва промяна у човеците. Не зная дали просто подсилват фалша, но ми се ще да вярвам, че се замислят колко мъчно престорен свят са си сътворили, как поне в тази последна седмица от годината ще си позволят да бъдат себе си.

едит:
С мама и брат ми, понякога и тати, но последните години се пада на работа.
Какво правим? Готвим заедно(защото мама не я бива особено:Д), слушаме приятна музика, пеем песнички и посвирваме, когато тати си е у дома. Пием какао, сгушени на дивана, отвличайки се с някой филм... Вечерта си правим трапеза, майка ми изпълнява всичките ритуали и разните му там ненужни глупости, хапваме и това е.

HardcoreSyndrome
12-16-2008, 16:01
Е добре де майка му стара това са християнски празници, не уважаваш тях = не уважаваш религията. Според изледвания на населението и т.н в България преобладава Християнството, но като ви гледам всички как се отнасяте към Христов ден (Рождество Христово известен още като Коледа) трябва да се напише писмо до властите официалната религия да не е християнството, ами чрез референдум да се избере нова религия или да се обявим за атеисти.
Чакай сега, не можеш да кажеш на абсолютно никой в какво и как, да вярва! Въпрос на личен избор е! Както аз уважавам правото на избор, да празнуваш и да се радваш, така и ти не трябва да оспорваш решението ми/ни. Всеки е различен, не може да искаш всички, да мислят по един начин и да действат еднакво.

TheNewReligion
12-16-2008, 16:25
След като баща ми, баба ми и дядо ми починаха го празнуваме у леля, която живее много близо до нас. Ядем, пием и търсим късметчета в питката. :)

Jesus
12-16-2008, 16:30
Чакай сега, не можеш да кажеш на абсолютно никой в какво и как, да вярва! Въпрос на личен избор е! Както аз уважавам правото на избор, да празнуваш и да се радваш, така и ти не трябва да оспорваш решението ми/ни. Всеки е различен, не може да искаш всички, да мислят по един начин и да действат еднакво.

Добре де признавам че по-прекалих ама много се ядосах че има много хора казващи
Kyр за Коледа Това е просто УЖАСНО да се отнасят така към един от най-големите Християнски празници.

Не е редно да се говори против празниците на нито една религия !!!!

AtMosFera
12-16-2008, 18:02
Бъдни вечер пък е най-истинският семеен празник!Обожавам го :)
Коледа вече е по-друго нещо по отношение на самият начин на празнуване,но иначе и двата са страхотни!Вечерта на Коледа- на парти-традиция си ми е пък и да се отърся от семейната предходна вечер :D
Не мога да разбера как може по това време на годината,когато всички са по-човешки настроени ПААК да има недоволни и мразещи хора...Малко ли са гадните дни че и по празниците да искате всичко да е скапано и да си подбивате настроението ... so strange ...

PainMonopoly
12-16-2008, 18:19
Ми к у р и за бъдни вечер. ;)

Buhtaaa
12-16-2008, 18:54
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!


Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път :?

hottie
12-16-2008, 19:03
И нека добавя няколко въпроса към горното мнение. Колко от от вярващите/религиосните са чели библията поне веднъж?

Иначе аз на бъдни вечер ще съм с приятеля ми и техните родители защото трябва. А на 25ти нищо не правя.

Blab
12-16-2008, 20:34
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!


Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път :?
Пхах, за млади хора ли си говорим?
Аз познавам вярващи, пеещи в църковни хорове, ако щеш...
Иначе, у бездушните подрастващи се усеща липсата на добродетели.

Хоти, библията и аз съм я чела(най-малкото се изучава в училище), книга като книга, и? Това, че си прочел библията, че редовно ходиш на църква, че отправяш молитви и прочие, не те прави християнин, каквото и да си говорим. Всичко е вътре в теб, другото е излишно според мен.

hottie
12-16-2008, 20:41
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!


Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път :?
Пхах, за млади хора ли си говорим?
Аз познавам вярващи, пеещи в църковни хорове, ако щеш...
Иначе, у бездушните подрастващи се усеща липсата на добродетели.

Хоти, библията и аз съм я чела(най-малкото се изучава в училище), книга като книга, и? Това, че си прочел библията, че редовно ходиш на църква, че отправяш молитви и прочие, не те прави християнин, каквото и да си говорим. Всичко е вътре в теб, другото е излишно според мен.

Погрешно се разбрахме. Не твърдя нищо подобно. Единственото, което намеквам е, че има много хора които твърдят, че са религиозни, а всъщото време дори не са прочели и библията.
Но по принцип съм си на мнение, че какъвто и да си(религиозен или не) е хубаво да я прочетеш от обща култура, ако не за друго. Но това вече си е друга тема, де 8-)

HardcoreSyndrome
12-16-2008, 20:46
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!


Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път :?
Виждала ли си, как от църква гонят инвалид?Е, аз съм виждала. Какво е църквата? Не трябва ли там да намират "утеха" болни, страдащи и вярващи хора?Около църквите съм виждала какво ли не!!!
И не може никой да ме убеди, че ако ходиш на църква значи си повече вярващ. Защо трябва да парадираш, че ходиш там? Положението е противно.

Spider4eto
12-16-2008, 20:50
Без да съм набожна(даже изобщо), обичам Коледа!


Ама кажи ми кой от днешното поколение (пак днешното поколение се стига) е набожен отговори ми ...
Ако има набожни хора да се замислят колко често ходят на църка и кгоа беше последния път :?
Виждала ли си, как от църква гонят инвалид?Е, аз съм виждала. Какво е църквата? Не трябва ли там да намират "утеха" болни, страдащи и вярващи хора?Около църквите съм виждала какво ли не!!!
И не може никой да ме убеди, че ако ходиш на църква значи си повече вярващ. Защо трябва да парадираш, че ходиш там? Положението е противно. Именно, това че ходиш в църква, не значи, че си вярваш, първо трябва да създадеш бога в себе си :) Иначе не съм против Бъдна вечер и Коледа, от малка наще са ме научили да ценя тези празници и да ги чакам с нетърпение. Любовта я има през цялата година, но просто настроението тогава е по-приповдигнато.

TERRORMACHINE
12-16-2008, 20:54
Е*ал съм я у вечерта, яко мръвки и вино!!!

AFT
12-16-2008, 20:56
За да си добър християнин, не е нужно всеки ден да ходиш на църква, да се молиш през 15 минути и т.н. Както каза Блаб, всичко е вътре в теб и ти си го усещаш. И все пак, нека не забравяме, че църквата е институция, а религията е идеология.

Аз не съм кой знае колко набожна, но обичам Коледа. На Бъдни вечер съм със семейството,а на Коледа не знам.. ние си разменяме подаръци на Бъдни вечер и на Коледа по-скоро изяждаме това, което е останало. 8-)

Rofl4e
12-16-2008, 21:27
Това са едни от най хубавите празници!Аз лично ги посрещам с родителите си!И никога не сих се прежалила да излезна на вън и дас е напия!Тъпо е ! Коледа ми е любимия празник и поне тохава да бъдем малко добри а НЕ лицемерни и злобни!

ReBeL
12-16-2008, 21:31
леле, колко омраза има у вас :D

да бе :shock: баси какви изказвания имат някои от вас, как можете да мислите така бе хора :shock: :shock: :shock: ужас ... :?

miloto_girl_4e
12-16-2008, 21:43
Аз харесвам Коледните празници :)
На бъдни вечер семейно у нас :) Аз, мама, тате и брат ми :)
Никога не бих си помислила на Бъдни вечер да съм с друг, а не със семейството си :!:

97867564
12-16-2008, 22:42
Със цялата рода :D
Празнувам си рождения ден :P

TERRORMACHINE
12-16-2008, 22:49
Е*ал съм я у вечерта, яко мръвки и вино!!!

аз отсега съм се заканил баш на Бъдни вечер,когато всички постят,да си похапвам месо и то в големи количества! ще си купя кебапчета,кюфтета и пържоли и ще си направя мощна скара! кой иска нека си пости...

писна ми от традиции,общоприети правила и норми,социално програмиране,религии,режим и и прочее!

СМЪРТ!

какво съм получил от тая система аз,че да и спазвам исканията и разпоредбите? нищо! нищичко!! остава ми поне свободата да избирам и да си правя,каквото си искам...

кафево и месо в празничната нощ!

проблематичност?От 14 годишен си изкарвам така по бъдни вечер! 8-)

Seducti0n
12-16-2008, 22:51
:) Бъдни вечер ми допада повече отколкото Коледа в интерес на истината.

Честно казано не мога да разбера какво толкова сте захейтили коледа...намерете поводи да се усмихнете, дори и за най-малкото нещо, прекрасно е

InitialD
12-17-2008, 00:07
ми аз точно на Бъдни вечер му викам Коледа... тогава "празнуваме",тогава се разменят подаръците пред елхата и рекламите и фалшивото "коледно настроение" са в своя час-пик.


СМЪРТ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР,СМЪРТ И ЗА КОЛЕДА!

Ламер ...

С фамилията ама като че ли не съм с правилните хора ... сдух ми е да съм обграден от неверници!

5StaR
12-17-2008, 00:13
awe koleda budni ve4er nova godina ( rojdeniq mi den ) > all.. zaribena sedmica

TERRORMACHINE
12-17-2008, 08:55
намерете поводи да се усмихнете, дори и за най-малкото нещо, прекрасно е Намерете повод, който да ми развали настроението!

Riot
12-17-2008, 09:42
аз на миналата цъках сварка в кварталната кръчма
после си пробих шишарката от алкохол 8-)

TERRORMACHINE
12-17-2008, 09:50
аз на миналата цъках сварка в кварталната кръчма
после си пробих шишарката от алкохол 8-)Дееба как ме подсети, ша сбирам кварталните отрепки да им взимам паричките!!!

hardball
12-17-2008, 11:30
Обикновено се слага елхата, ядем и разменяме подаръци. Преди 7 години празнувахме и с татко и чупихме и орехи да гледаме късмета, елхата вече беше сложена та се понапиха семейно вкъщи 8-)
Иначе от три години предимно се събираме, трие ми се сол на главата, изпокарваме се и се разделяме, някой път дори не ядем. Миналата ядохме заедно, без елха и подаръци, най- добре се разбрахме май.

Тая година няма да празнувам :grin: :P

chocoleptic
12-17-2008, 12:33
Бъдни вечер и коледа яко смучат!

hahavteen
12-17-2008, 13:03
Мойто семейство е разпиляно из Европа но докато дядо ми беше жив почти всяка година поне на бъдни вечер всички се събирахме у тях и имам много хубави спомени...
За съжаление последните 3 години нищо не е същото...
Ето сега майка ми, пастрока ми и малката ми сестра не искат да си идват в България, другата ми сестра ще си празнува с гаджето в Кипър, аз ще съм в БГ с леля и баба, баща ми ще си е с неговото семейство.. :?
Не знам.. Много пъти ми се е искало и при мен празника да е като по рекламите и коледните филми ама не става така...
Подаръци вече не получавам. Само пари. А аз купувам само на приятелите и на сестрите ми...
Пффф тъпо ми стана като се замислих :?

Canis_Dirus
12-17-2008, 14:03
"Празник", на който ястията трябва да са постни не е никакъв празник! Това е наказание!

Romance
12-17-2008, 14:24
Мразя когато мама каже " Не, не може да ядеш това днес..това също и това и това!..."Днес не се прави това!" , "Тази вечер трябва да си стоиш в къщи..", " Не ставай така от масата! " :booooomb: гадни празници и тъпи традиции.

Jumbie483
12-17-2008, 15:28
ние семейството цял ден пазаруваме за следващия ден (т.е: за Коледа) и вечер сме толкова изморени, че никой не се сеща за Бъдни вечер 8-)

RaI4etO
12-17-2008, 15:44
не съм виждала толкова много хейтъри на едно място :-o :shock: :-D

InitialD
12-18-2008, 18:05
не съм виждала толкова много хейтъри на едно място :-o :shock: :-D

Добре дошла у фОрума! :?

HardcoreSyndrome
12-18-2008, 19:35
не съм виждала толкова много хейтъри на едно място :-o :shock: :-D
Просто всеки си изказва мнението, а са по-малко лизачите.. за т'ва ти се струва, че всички са "хейтъри".

nestle
12-18-2008, 21:55
Тва е то - българина ! Всички станаха едни безнадеждни такива....невярващи в нищо...Аз пък обичам коледа и бъдни вечер, защото усещам любовта и топлината на семейството си и защото осъзнавам колко е трудно да бъдеш добър и все пак трябва да се научим да бъдем малко по-добри и човечни! Та какви българи сме ние щом не признаваме най-чистите християнски празници?! Иначе имаме претенции във форума " пишете на кирилица като горди българи " или нещо от сорта...хаха - пълни глупости !

PainMonopoly
12-18-2008, 21:57
Ционистките празници не са български. 8)

lsd43
12-18-2008, 22:02
Бъдни вечер ме кефи,заради постните сърми ,които баба ми готви,иначе като цяло не е някакъв по-колоритен ден от останалите 364 дни в годината. :lol:

InitialD
12-18-2008, 23:51
Ционистките празници не са български. 8)

Ходи се моли на тангра тогава ...




П.П. Вече се изтърквате с тия ционистки и резняшки глупости!

PainMonopoly
12-19-2008, 07:29
Ционистките празници не са български. 8)

Ходи се моли на тангра тогава ...
Нямам необходимост да се моля на никого и на нищо. 8)