PDA

View Full Version : Какво мислите за лъжата ?



woshataa
12-16-2008, 15:18
е кажете .. полезна ли е или не ..
прибягвали ли сте до нея и защо ?
одобрявате ли я .. някой карал ли ви е да лъжете ?
лъгали ли сте гадже например .. или приятел поне .. а родител ?


на всички тъпи постове ще отговарям с по една дълга .. за тва нека бъде с добро ..

п.п. вече пуснах темата в кофата ..ама там е безнадеждно .. за пръв път искам сериозни мнения ..

:booooomb:

Dumb
12-16-2008, 16:38
Всички лъжат.

stefity
12-16-2008, 16:48
Лъгала съм... и мисля, че всеки един човек през живота си го е правил... дали несъзнателно или не, с безобидна цел или просто за да нарани някой... Лъжата - това е просто неизменна черта в характера на хората и дори понякога я използваме като защитна реакция - примерно малките деца, които дори и да знаят че ще се разбере за лъжата са подтикнати към това да излъжат за да избегнат наказанието от родителя... За мен лъжата е нещо лошо, но и винаги присъстващо в живота ни. :)

Lucho
12-16-2008, 17:22
Полезна е в някой ситуаций,в други не...преди всичко трябва да мислиш трезво,останалото... :)

Seducti0n
12-16-2008, 17:28
Кофти работа, но често пъти е просто необходимост.
Никой не може да ме убеди,че има човек който да не лъже/всеки го прави, повече или по-малко, съзнателно или не/...
Хората твърдящи, че са на 100% искрени, за мен са лицемери...

п.с-Всеки който търгува с лъжа,се разплаща с истина

:) :)

woshataa
12-16-2008, 18:19
тва че тези които "не лъжат" са лицемери го подкрепям с 2 ръце .

Deadlock
12-16-2008, 18:38
необходимост е. но има гнусни лъжи, а има и безсмислени - и двата типа е добре да се избягват.. за да не ставаш лъжец (:
иначе си просто човек.

jghgh
12-16-2008, 19:08
Кво да мисля за нея...

Не, не я ползвам, даже точно от това го духам най-често. о.О

cherinka
12-16-2008, 19:23
то не знам по-глупав въпрос някой да успее да зададе..
всеизвестно е, че всеки лъже, всеки ден, всяка минута, всеки момент..
Лъжата има толкоа лица, също толкова много, колкото и може да се говори за нея......

woshataa
12-16-2008, 19:25
то не знам по-глупав въпрос някой да успее да зададе..
всеизвестно е, че всеки лъже, всеки ден, всяка минута, всеки момент..
Лъжата има толкоа лица, също толкова много, колкото и може да се говори за нея...... а като си толкова умна и начетена .. защо не отговориш сама за себе си на въпросите ми ..а говориш по принцип .. да питам ... не защото не знам просто ми стана интересно отношението ви по въпроса .. ако ше се заяждаш у лево .. не съм на кеф се занимаам .

Canis_Dirus
12-16-2008, 19:26
на лъжата краката са къси, ама са красиви.

SINDEL
12-16-2008, 19:28
^

А стига бе! Къси красиви крака няма :D

EarthShaker
12-16-2008, 19:49
аз не лъжа!

(тва не е лъжа) 8-)



а ся познайте лъжа ли или не :lol:

Spider4eto
12-16-2008, 21:36
аз не лъжа!

(тва не е лъжа) 8-)



а ся познайте лъжа ли или не :lol: [Аааа в скобите трябваше да напишеш "тва е лъжа" и така става едно завъртяно: Ако не лъжеш е лъжа значи лъжеш но след като лъжеш тва не е вярно значи не лъжеш и т.н. :D Иначе не е като да не лъжа, но гледам да лъжа "благородно" :)

EarthShaker
12-16-2008, 21:46
да ама ако тва в скобите е лъжа... :lol:

Spider4eto
12-16-2008, 21:50
да ама ако тва в скобите е лъжа... :lol: Е ти си казал, че не лъжеш, следователно тва в скобите е вярно, тоест горното е вярно 8) :razz:

miloto_girl_4e
12-16-2008, 21:51
Ами..да, лъгала съм и сигурно ще лъжа и занапред, ако е супер наложително..
По принцип мразя лъжата, но аз лъжа по-скоро, за да спестя на другия притеснения или неприятни истини..
Да, лъгала съм приятели, родителите си дори за някои дреболии, гадже също, сегашното не се сещам да съм го лъгала за нещо сериозно.....

WILD__BOY
12-16-2008, 21:51
I am a lier, lier
but my lies but you on fire :)

ScionOfStorm
12-16-2008, 22:14
като малък съм лъгал доста грозно и общо-взето ме е срам от това. сега гледам да лъжа когато е крайно наложително и няма да изкриви чак толкова прекалено истината. а който казва, че не лъже е глупав.

mArMaLaDkA
12-16-2008, 22:25
Като бях малка всичките роднини го отнасяха.Хич не си поплювах.И най-интересното беше,че се забавлявах. 8-) Лъжата ее...понякога е полезна.Лъгала съм,да.В някои ситуации беше наистина наложителна,за да си спася задника,в други...просто не ми се говореше открито(говоря за разговори от типа:
-Искаш ли да излезем?
-Ами,няма да мога,имам работа).Казвала съм го това,когато ми се е спяло ужасно,а някой се е присетил да ми звъни точно тогава и не ми е било много до обяснения.Понякога спестявам истината или пък не казвам цялата,за да не тревожа семейството,роднини,прияте ли и т.н.Не ми е приятно да лъжа,даже много ми личи-и по гласа,и по изражението.Просто не мога да лъжа.