PDA

View Full Version : За или против аборта?



Madn3s5
12-16-2008, 16:43
Бихте ли направили аборт/бихте ли позволили на приятелката си да направи аборт/ , и какво ви е мнението за него? :)

едит:добавих анкета :wink:

iPurple
12-16-2008, 16:51
Общо взето против. Ако се налага може би..

Disrespect
12-16-2008, 17:00
За

westggirl
12-16-2008, 17:01
Бих казала против . Но зависи ... ще се наложи ако е някой тиин който няма и 16 примерно тогава според мен се налага ...

bulgarche
12-16-2008, 17:11
Против, но това зависи повече от момичето. Приятелката ми не би направила аборт.

5StaR
12-16-2008, 17:56
АБОРТ, I HATE CHILDREN
:-x :-x :-x :-x

fen1
12-16-2008, 18:20
някой админ няма ли да сложи една анкета тук

swords1010
12-16-2008, 18:33
Принципно съм против, но вкрайна сметка се налага понякога. Когато е наложително подкрепям това решение.

BioX
12-16-2008, 18:54
Против, но това зависи повече от момичето. Приятелката ми не би направила аборт.+1

Sensuality
12-16-2008, 18:54
За,не всеки е готов да поеме такава отговорност,особено на 16-17 години,но все пак зависи и от човека :)

krem4et0
12-16-2008, 19:06
За правото на всяка жена да избира. А и често се налага по медицински причини да речем....

hottie
12-16-2008, 19:36
И аз съм за правото на избор. Не отхвърлям аборта в никакъв случак. Ако не можеш да отгледаш дете няма смисъл да го раждаш.

miloto_girl_4e
12-16-2008, 20:34
Ако съм малка, ако не съм финансово подсигурена добре и не мога да дам на детето си нужното, за да расте щастливо и здраво - да, подкрепям аборта с две ръце :!:
Стига да има причини, не виждам нищо лошо :!:

bulgarche
12-16-2008, 23:04
Ако съм малка, ако не съм финансово подсигурена добре и не мога да дам на детето си нужното, за да расте щастливо и здраво - да, подкрепям аборта с две ръце :!:
Стига да има причини, не виждам нищо лошо :!:
Да, но един аборт може да те лиши завинаги от щастието да имаш деца. Би ли поела този риск? Финанси винаги могат да се намерят, държавата малко или много ти помага.

5StaR
12-16-2008, 23:27
Да, но един аборт може да те лиши завинаги от щастието да имаш деца. Би ли поела този риск? Финанси винаги могат да се намерят, държавата малко или много ти помага.

пф ако разчиташ на държавата до никъде...

krem4et0
12-17-2008, 06:37
bulgarche, ако тя е млада и не работи, няма право на болнични и майчинство. Държавата ще й дава 140 лв с детските и до там. До къде ли ще стигнат тия 140 лв?

Ако работи и има осигурителен и трудов стаж 1 година преди излизане в майчинство, има право на болнични и обезщетение в размер на 90% от заплата.

Майчинство може да се прехвърля и на бащата, но не по-рано от навършване на 6 месеца на детето и на него му се плаща това, което трябва да се плаща на майката. Изгодно е в случаите, когато жената изкарва повече от мъжа.....

Жена в майчинство не може да бъде уволнена. Но нищо не пречи на работодателя да я уволни, когато се върне на работа......

Ученички, студентки редовно, докторантки и безработни трябва да карат на мизерните 140(май сега с 5 лв ще се качат) лева!

Дано бащата изкарва повече.

Пореден парадокс: Наша позната е собственик и управител на фирма, но наскоро роди. След като изтекат болничните тя трябва или да се върне на работа, или да назначи прокурист, който да й води бизнеса. А длъжността е с много висок осигурителен праг. Най-добре да си ходи в оптиката, да си работи и да дондурка бебето там....

Хайде друг път да попрочетеш малко трудово и осигурително законодателство и тогава да говориш.

Да не говорим за новия закон за фонда "ин витро", който не се прие...
Държавата нищо не прави за настоящите и бъдещите майки!

traka
12-17-2008, 06:44
Ако съм малка, ако не съм финансово подсигурена добре и не мога да дам на детето си нужното, за да расте щастливо и здраво - да, подкрепям аборта с две ръце :!:
Стига да има причини, не виждам нищо лошо :!:
Да, но един аборт може да те лиши завинаги от щастието да имаш деца. Би ли поела този риск? Финанси винаги могат да се намерят, държавата малко или много ти помага.

Това вече е много минимално. Медицината колкото и да не ни се вярва много е напреднала. Особено ако се направи с вакум и от добър лекар осложнения няма да има. Много е важно на какъв специалист ще попаднеш, защото наскоро едно девойче ме потресе с историята си във форума "СЕКС", и кюртажа е вече минало в първите седмици и не се препоръчва така интервенция. Ако ви се наложи да изберете аборт преди всичко се погрижете за зравето си. Не пестете пари и намерете добър специалист, за да можете не само деца да имате, но и органи.

А по темата. Аз съм за аборта, когато се налага, защото не винаги има подготвени родители и ако сами не вярвате в себе си, по добре не поемайте риска да гледате едно дете. За всичко си има време и ако за вас това не е настъпило не го правете. Но не препоръчвам злоупотреба ако мога така да се изкажа, не правете аборти през месец. Ако ви се наложи да го направите веднъж пазете се много след това, за да не се стига да втори.

Ag
12-17-2008, 06:46
За,ако се налага.Въпреки,че крие и много рискове.

psychopath
12-17-2008, 07:56
против, но винаги има изключения

Leopardess
12-17-2008, 13:33
ПРОТИВ!!!
Като няма едно наум, че може да забременее, да не прави секс! :shock: :P 8)

Rofl4e
12-17-2008, 13:37
Зависи от много работи!Ако си на 13-15 и нямаш доверие на човека до себе си естествено съм ЗА(вместо да го роди и след това да го хвърли в някои дом?! Но ако си малко по голяма и имате възможност с човека до теб и си сигурна в него защо трябва да убиваш едно супер сладко бебе,за което ще съжаляваш цял живот и след това може даже да нямаш деца?! :-)

darla
12-17-2008, 13:39
Za aborta v slu4aite,kogato e naistina neizbejen:
1.izvunmato4na bremennost
2.neposredstveno sled rajdane jenata zabremenee(slu4i se pri men,no v tozi period se hva6ta i ot vazduha)
3.maikata e prekaleno,prekaleno mlada,nqma podkrepata na blizkite i partniora si

Rofl4e
12-17-2008, 13:44
Дарла и ти ли си правила аборт (SHAKE)

darla
12-17-2008, 13:47
da,sled kato rodih na 2riq mesec zabremenqh-pazihme se adski mnogo,no qvno...togava izob6to ne postavih vuprosa pred sebe si dali da pravq abort ili ne.re6enieto be6e qsno.doktora se 6eguva6e s men i me uspokoqva6e,4e "spokoino,vie rodilkite i 2 spermatozoida da si hvur4at vuv vuzduha,suvsem nevinno,pak 6te gi hvanete"

Rofl4e
12-17-2008, 13:49
Аха а може ли да ми обясниш как точно протича аборта(ако искаш пиши лс) защото в тази тема съм супер ограничена почти нищо не знам!А знае ли човек на този свят всичко става!

Rofl4e
12-17-2008, 13:58
Ако може де :-)

darla
12-17-2008, 13:58
Moga i tuk da ti razkaja,za men ne e problem.Procedurata e slednata:
Otiva6 v bolnicata v ure4eniq mejdu teb i ginekologa ti 4as bez da si qla ili pila absolutno ni6to.Nosi6 si no6tnica ili nqkakva dulga teniska,djapanki i prevruzki.zaedno s edna ot sestrite populvate formulqrite-na kolko si,rajdala li si,pravila li si dr aborti,alergi4na li si kum nqkakvilekarstva i t.n.Posle ti slagat abokat na ednata ruka.vkarvat te v manipulacionnata i lqga6 namagareto.Obiknoveno prisustvat ginekologa,sestrata i eventualno anestezeolog,no na men upoikata mi q postavi sestrata,kato legne6 doktora te pita ima6 li duvka v ustata i sled,kato ti postavqt upoikata toi ti prikazva razni ne6ta dokato se otnese6.procedurata proti4a ne pove4e ot 15min.sabujda6 se v staqta si,na legloto,doktora e do teb i te svestqva,okolo 30-50min izliza6 ot upoikata i toi ti obqsnqva kak e proteklo vsi4ko.Ve4e po4ti nikade ne se praktikuva t.nar "kuretaj",a se izkarva ploda posredstvom vakuum.ostavqt te da leji6,dokato ne se osuznae6 napulno.kato stane6 obiknoveno ima6 leko ili silno te4enie,v zavisimost ot tova kolko dobre te e iz4istil doktora.moeto kruvote4enie be6e okolo 3 4asa-izhabih 2 prevruzki i to suvsem leko zacapani.be6e me iz4istil idealno.no dori i da produlji nqkolko dni kurveneto-ne e stra6no,stiga da ne izti4at nqkakvi susireci.doktora ti izpisva antibiotik,koito se pie 3dni po 2hap4eta i vit.C.tova e vsi4ko.ne bi trqbvalo da ima silno kruvote4enie,bolki v korema ili ot dolu.pone az nqmah nikakvi oplakvaniq,nikakuv diskomfotr i za tova ne opredelqm aborta kato adska muka-kakto go opisvat mn drugi suforumci.Aborta mi struva6e 130lv +p6te 20lv za antibiotika.ako ima6 i dr vuprosi-pitai

Rofl4e
12-17-2008, 14:00
А след аборта верно ли че има много голяма опстност да нямаш деца заради този вакум?! :o

darla
12-17-2008, 14:05
NE,ima opasnost ako aborta se napravi ot nekaduren doktor ili ako si alergi4na kum upikata,koeto se slu4va adski rqdko.no tova da nqma6 deca ob6to vzeto zavisi ot lekarite i tqhnoto "ka4estvo",a ne ot samata procedura!

Rofl4e
12-17-2008, 14:09
Аха благодаря ти ужасно много за информацията :-) :-) :-) :-)

darla
12-17-2008, 14:18
Nqma problem,ko ima6 kakvito i da e vuprosi za bremennostta,rajdaneto,abortite i t.n s udovolstvie 6te spodelq opita si :-)

Rofl4e
12-17-2008, 18:05
Винаги съм знаела,че си ужасно яка и добра ! :-)

bulgarche
12-17-2008, 20:20
До колкото знам е 6 месеца назад, а не една година трудовия стаж на майката, за да излезе в майчинство (ли болнични май се води), като се изплаща 90% от заплатата на която е осигурявана, но не се плащат данъци, осигурителни вноски и всякакви други, така че чисто се вземат дори повече от нормалната заплата. Парите идват от държавата и на работодателя не му пречи това, ако искаш само осигурителни вноски си вкарвай ;)

Pliok0019
12-17-2008, 20:32
И аз съм "за". Понякога се налага. Не само поради финансови причини, но и липса на подкрепа. Медицински причини - също.

A_Loving_Girl
12-17-2008, 21:25
Против съм!Но, понякога се налага ...

krem4et0
12-18-2008, 05:42
До колкото знам е 6 месеца назад, а не една година трудовия стаж на майката, за да излезе в майчинство (ли болнични май се води), като се изплаща 90% от заплатата на която е осигурявана, но не се плащат данъци, осигурителни вноски и всякакви други, така че чисто се вземат дори повече от нормалната заплата. Парите идват от държавата и на работодателя не му пречи това, ако искаш само осигурителни вноски си вкарвай ;)

Тези дни приеха поправката. Гледа се 1година назад и се плаща 1 година майчинство.

90% е от нетното трудово възнаграждание. При 450 лв бруто, натното е 352. Плащат се 90% от 352 лв.

raduna
12-18-2008, 11:14
ЗА, човек не може винаги да планира всичко.

mgxpower
12-18-2008, 12:12
Не мога да бъда нито "за" нито "против" по ръба съм .
Всеки човек мисли различно има моменти в които си напълно готов има моменти в , които не си...все пак всеки си има глава на раменете и е отговорен за действията и постъпките си

cappy123
12-21-2008, 23:30
Против !!!

Въпреки, че в доста случеи се стига до тях !!!

Но за какво инече да родиш дете, ако ще го оставиш или ще го принудиш да живее в ужастни условия !!! :(

sexita
12-23-2008, 15:12
Само по медицински причини...или при изнасилване,примерно...
Но нека има сериозна причина,а не "затваряне на очите"
Това вътре в теб има сърце,крака,ръчички...дори нокти
Трябва да прецениш дали си заслужава да погубиш живота му...след като на теб,дефакто ти е даден шанс да поемеш първата глътка въздух...

darla
12-24-2008, 11:08
sexita,koga 6te prestane6 s tezi nokti?ako napravq abort,kogato TO e na 2 sedmici da ne bi da ima nokti? :lol:

sexita
12-24-2008, 13:25
Акушерските месеци са 10 и всеки от тях е с продължителност по 28 дни. В календарни месеци, бременността е с продълзителност 9 1/3 месеца. Бременността се отбелязва в лунарни месеци – mensis lunaris (m. l.)

В началните месеци ембрионът се развива много бързо, поради което възрастта се изчислява от деня на оплождането (концепция). Това е т. нар. концепционна възраст на ембриона.

Яйце: Продукцията на концепцията през първите две седмици след оплождането се означава като яйце. Този период обхваща момента от оплождането до вгнездването на яйцеклетката в маточната стена. През по-голяма част от времето оплодената яйцеклетка е свободно подвижна в маточните тръби и в матката. Изхранването на яйцето става за сметка на хранителните материали, намиращи се в самата клетка.

Ембрион: Този пероид продължава от 3 г. с. до 8 г. с., смятано от деня на овулацията, или 5 до 10 г. с. от първия ден на последната менструация. Ембрионът е с дължина 4 – 5 мм. Сърцето е пропорционално по-голямо, отколкото съответства на размера на тялото. При ултарзвуково изследване може да се открият сърдечните пулсации. Налице е начален стадий на развитие на горните и долните крайници. Започва оформянето на пъпната връв. Ембрионът е с дължина около 22 – 24 мм. Главата му е значително по-голяма в сравнение с размерите на тялото. В този период са оформени ушите и пръстите на крайниците.

Плод: Периодът започва от 9 г. с. считано деня на овулацията. Характерно за този период е, че в плода вече не се оформят нови тъкани, а съществуващите до тогава структури нарастват и узряват.

III лунарен месец: 9 -12 г. с. (считано от първия ден на последната менструация). Дължината на плода е 7 - 9 см. В костите се откриват огнища на вкостяване. Пръстите на крайниците са ясно оформени и личат нокти. Изявени са различията във външните полови белези.

Искам само да спре да се възприема като "кръвен съсирек", "миниатюрно парче месо" или...там както го описват,защото това си е малко човече...

darla
12-24-2008, 13:56
^da,de,no i izpisanoto dokazva tova,koeto kazah!

sexita
12-25-2008, 06:35
^da,de,no i izpisanoto dokazva tova,koeto kazah!

Да но...малко трудно ще хванеш бременност във 2рата и седмица...нали?

kalpazanka
12-25-2008, 07:34
За аборта! В раздел Секс се напълни с пикли, които мрънкат, че имат 6 положителни теста, как мама и тате ще ги изгонят, та не си ги представям такива да гледат бебе.

TheBestFriends
12-28-2008, 10:31
Не мога да кажа дали съм за или против. Всичко зависи от обстоятелствата.

BuKTopuq
12-28-2008, 10:33
Твърдо против аборта вярно е че понякога стават гафове но за да правите секс занчи сте достатъчно големи и го правите с ясната мисъл че стават такива неща затова трябва да си понесете последствията каквито и да са те :)

TheBestFriends
12-28-2008, 10:37
^ не забравяй, че децата на по 12/13 също правят секс и на другия ден питат дали са бременни..

blackfate
12-30-2008, 08:03
И за и против... ако се открие че бебето не се развива качествено и има аномалия която води до разни синдроми, то по добре да се махне, за самото дете е по добре, ако момичето е под 16 по добре да се махне, но тук зависи от лична преценка...
Аз не бих го махнала, нещото което ме дразни в приятеля ми е това, че той казва, ако стане гафа - ще платя аборта бля бля ще съм до теб и някфи такива ... Ако стане гафа, аз не бих махнала детето 1во защото се смятам за малко по разумна и тн от останалите на моята възраст, 2ро защото се пазя и ако стане нещо, то не е по моя или негова грешка, а защото явно ми е писано така! А и не съм зле финансово, емоционално и тн, че да не мога да отгледам едно добро и умно дете било то и без подкрепата на бащата. Щом има шанс бебо да живее, ще се възползвам, но аз съм на 16, ако бях на 14 и ми се беше случило определено нямаше да мисля по този начин

Biskfitka
12-30-2008, 10:12
Зависи от обстоятелствата.Както казаха,ако детето има някакви увреждания за него ще е по-добре да направя аборт.. :( А пък и на 14-15 години например да имаш дете също е много трудно....Ако забременея и съм на 18-19 години бих го родила,но преди това... :?

marilyn
01-11-2009, 16:04
Твърдо ЗА!!!

Lysit0
01-11-2009, 19:19
Попринцип против :!: :!:
Но ,ако се налага или зависи живота ми от това,да.

mirmark
01-12-2009, 10:03
Аз съм за аборта. Всяка жена има право да махне детето при положение, че не го желае.

galenata
01-12-2009, 14:32
За,ако се налага :(

BurningDesire
01-12-2009, 16:53
И аз съм за правото на избор. Не отхвърлям аборта в никакъв случак. Ако не можеш да отгледаш дете няма смисъл да го раждаш.
Какво да кажа...Взе ми думите от устата.

ShaLqLqLqXa
01-22-2009, 16:55
Може би съм "За", но не ми е опряло до главата, така че не мога да кажа със сигурност. :D

TheBlackRose
01-23-2009, 08:31
Еми аз съм "За" понеже,ако някое момиче забременее на 16 години едва ли ще му се иска да става майка...На мен не ми се е налагало,а сега и да забременея...Мисля че ще оставя бебчето ама дано да не става "непланирано" 8-)

YaNcHeToOo
01-24-2009, 06:33
Против :?

_crazy_baby_
01-25-2009, 11:32
Съжалявам че се намесвам в темата с друг въпрос но искам да попитам дарла нещо ако може
Дарла когато забременя как разбра че си бременна чрез тест ли?
Имаше ли цветна бременност при теб тоест някакво зацапване?
На колко години си просто чисто любопитство изглеждаш ми доста младичка Ще съм ти благодарна ако ми отговориш на въпросите и бтв да ти е живо и здравo бебчето

darla
01-25-2009, 12:12
razbrah ot test-2broq,posle ginekologapotvurdi.Ne,nqmah svetna bremennost,dokolkoto sum zapoznata tq se onasledqva.na 19 sum v momenta,rodih na 18. :)

_crazy_baby_
01-25-2009, 15:51
Благодаря ти много за отговора на 18 доста раничко бих казала а бяхте ли го планирали или не

darla
01-25-2009, 17:29
ne,ne be6e planirano,no puk jelano!

SoFarSoG00d
02-07-2009, 19:53
За-ако момичето е твърде младо,няма възможност да отглежда детето,заради здравословно състояние,
Против-при двойки,които са пълнолетни,имат възможност да гледат дете и са от доста време заедно.

Jumbie483
02-07-2009, 20:15
Против...
Ничий живот не бива да бъде отнеман, заради глупостта на някой .. :?

natity91
02-11-2009, 18:57
мнения много, ситуации също.. и никое не е вярно. Аз лично съм против.. убиваш живот, вредиш на тялото си и изобщо не е за препоръчване. Бих направила аборт, ако се налага, но не защото искам да се шматкам по дискотеките, а по здравословни причини. Иначе всеки трябва да поеми отговорност.... да си мислил !

qnitka
02-12-2009, 19:30
По принцип съм против
Дано да не се налага

Charmmmed
02-20-2009, 21:08
Против...
Ничий живот не бива да бъде отнеман, заради глупостта на някой .. :?
Suglasna :(

x3eme
03-02-2009, 02:02
Хм...въпроса е относителен.Ако наистина се налага ЗА,но не мога да си представя някоя момиче да забременее от мен и да направи аборт....Убива нещо наше все пак...не знам.Не съм достатъчно на ТИ с тия неща,че да преценя но казвам ЗА АКО СЕ НАЛАГА.

Rofl4e
03-02-2009, 08:07
Хм...въпроса е относителен.Ако наистина се налага ЗА,но не мога да си представя някоя момиче да забременее от мен и да направи аборт....Убива нещо наше все пак...не знам.Не съм достатъчно на ТИ с тия неща,че да преценя но казвам ЗА АКО СЕ НАЛАГА.
от кога си бъдеща мама :razz: :razz: :razz: и влизаш в този раздел.. :razz: :razz: :razz: :razz: :-D :D :grin:

3oPuTy
03-02-2009, 14:31
Хм...въпроса е относителен.Ако наистина се налага ЗА,но не мога да си представя някоя момиче да забременее от мен и да направи аборт....Убива нещо наше все пак...не знам.Не съм достатъчно на ТИ с тия неща,че да преценя но казвам ЗА АКО СЕ НАЛАГА.
от кога си бъдеща мама :razz: :razz: :razz: и влизаш в този раздел.. :razz: :razz: :razz: :razz: :-D :D :grin:
Хах ти май не си забелязала,че в раздела има и татковци ... :?
А и по тази логика настоящите мами също не трябва да пишат ... :lol:



По темата:Честно казано доста съм се замисляла ... По принцип съм против абортите ... Просто не мога да си представя,с какви сили ще позволя да убият нещо,което расте и се развива в мен :shock: :? Но все пак ако (да не дава Господ!) ми се случи на тези години ще направя аборт!Ясно ми е,че родителите ми ще ми помагат,но нито мога постоянно да разчитам на тях,нито искам!Надявам се да не ми се случи да забременея преди да си стъпя здраво на краката и преди да имам сериозно и отговорно момче до себе си,защото дете се гледа трудно само с един родител (най-вече ако подителя е на 19-20 год. или малко повече) :? :)

x3eme
03-02-2009, 15:46
от кога си бъдеща мама :razz: :razz: :razz: и влизаш в този раздел.. :razz: :razz: :razz: :razz: :-D :D :grin:
Нужно ли е да съм "бъдеща мама",че да изказвам мнение?

Rofl4e
03-03-2009, 20:17
от кога си бъдеща мама :razz: :razz: :razz: и влизаш в този раздел.. :razz: :razz: :razz: :razz: :-D :D :grin:
Нужно ли е да съм "бъдеща мама",че да изказвам мнение?
хаха нямам думи просто.. 8)

Angel_Girl
03-05-2009, 09:18
Аз съм против абортите и в друг път съм го казвала.
Против съм някакви пиклички на по 15-16-17 год., които не знаят пикае ли им се или им се е**е да си мислят, че знаят всичко и да не носят отговорност за действията си. И въпросът не е: "Да го родя или не?", а просто не трябва да се стига до такъв въпрос. Щом можеш да поемеш отговорността да правиш секс, ще можеш и да поемеш отговорност и за детето си, защото най-лесното е да си отвориш краката без да мислиш и без да се пасиш.
И попринцип не зависимо от възрастта на човек /било то и по-голям и зрял/ съм ПРОТИВ. Като не искаш дете ще се пазиш и ще сведеш по минимум възможността това да се случи.

В случея на darla съм съгласна с нейното решение. Аз бих направила същото. Аз също ако забременея, докато сина ми е на такава ранна възраст, колкото и да ми е трудно ще направя аборт.

Всеки има глава на раменете, с която трябва да мисли и за последствията от действията си.

3oPuTy
03-05-2009, 17:42
Аз съм против абортите и в друг път съм го казвала.
Против съм някакви пиклички на по 15-16-17 год., които не знаят пикае ли им се или им се е**е да си мислят, че знаят всичко и да не носят отговорност за действията си. И въпросът не е: "Да го родя или не?", а просто не трябва да се стига до такъв въпрос. Щом можеш да поемеш отговорността да правиш секс, ще можеш и да поемеш отговорност и за детето си, защото най-лесното е да си отвориш краката без да мислиш и без да се пасиш.
И попринцип не зависимо от възрастта на човек /било то и по-голям и зрял/ съм ПРОТИВ. Като не искаш дете ще се пазиш и ще сведеш по минимум възможността това да се случи.

В случея на darla съм съгласна с нейното решение. Аз бих направила същото. Аз също ако забременея, докато сина ми е на такава ранна възраст, колкото и да ми е трудно ще направя аборт.

Всеки има глава на раменете, с която трябва да мисли и за последствията от действията си.
Заради хора с твоето мислене домовете за сираци са пълни с изоставени деца!!! (мое мнение естествено ...)
Не мислиш ли,че едно ДЕТЕ на 15-17 години не е в състояние да отглежда ДЕТЕ?!
Освен това не забравяй,че понякога може едно момиче да забременее и след като се е предпазвало :) Братовчедка ми,например,забременя след 3 месеца редовно пиене на противозачатъчни ...
А и не мислиш ли,че малко си противоречиш :-o Първо казваш,че си против абортите и че всеки,който прави секс трябва да поема отговорност и за евентуално дете,а след това казваш,че все пак би направила аборт :-o

П.П.И не си мисли,че се заяждам :) Просто ми направи впечатление,че леееко си противоречиш :?

Wrathchild
03-05-2009, 17:54
Аз съм против абортите и в друг път съм го казвала.
Против съм някакви пиклички на по 15-16-17 год., които не знаят пикае ли им се или им се е**е да си мислят, че знаят всичко и да не носят отговорност за действията си. И въпросът не е: "Да го родя или не?", а просто не трябва да се стига до такъв въпрос. Щом можеш да поемеш отговорността да правиш секс, ще можеш и да поемеш отговорност и за детето си, защото най-лесното е да си отвориш краката без да мислиш и без да се пасиш.
И попринцип не зависимо от възрастта на човек /било то и по-голям и зрял/ съм ПРОТИВ. Като не искаш дете ще се пазиш и ще сведеш по минимум възможността това да се случи.

В случея на darla съм съгласна с нейното решение. Аз бих направила същото. Аз също ако забременея, докато сина ми е на такава ранна възраст, колкото и да ми е трудно ще направя аборт.

Всеки има глава на раменете, с която трябва да мисли и за последствията от действията си.НЯМА 100% СИГУРЕН КОНТРАЦЕПТИВ! Презервативи се пукат, спешната контрацепция понякога не действа, ОК понякога също.
Ако не може да гледа дете - да не гледа. Висше с дете - добре, избрала си е този начин. Средно обаче - абсурд. Пък и какво - по-добре е да има дете на 16, а после да обвинява него, че е изпуснала толкова възможности?
Да разбирам ли, че предпочиташ да треснеш детето на бабата и дядото или да го оставиш в дом?

Angel_Girl
03-05-2009, 18:00
Нещо не си ме разбрала..
Хмм.. имам син и нито ми го гледат, бабите, нито дядовците. С баща му си го гледаме съвсем сами и образованието си ще завърша.

Wrathchild
03-06-2009, 12:17
Това, че ти си гледаш детето не значи, че всички са така. И не означава, че имаш правото да заклеймиш аборта. А ако Пенка я изнасилят и забременее? Да го задържи, а утре да каже на детето си - ами тати го няма, защото изнасили мама и се чупи?

darla
03-06-2009, 16:26
Wrathchild
,tq ima pravo da zakleimi aborta pred samata sebe si,ne sum ostanala s vpe4atlenie da nalaga mnenieto si na okolnite,a samo se argumentira.Nqkoi ot vas vse o6te priemat tvurdoto izrazqvane na sobstveno mnenie po daden vupros za nalagane!Pravete razlikata,molq!

Angel_Girl
03-06-2009, 16:49
Darla, мацка мерси за подкрепата :-)

Хмх.. ми като не всички могат да са такива да сведат до минимум възможността от нежелано забременяване.
Сигурен начин няма, но могат поне да се пазят, доколкото е възможно.

Също така съм на мнение, че не всички момичета, които са изнасилени /дано няма такива случеи на никои в живота/ не са задължени да направят аборт. Въпрос на лично виждане.
И ако обичаш никога не говори така сигурно за неща, през които не си минала, защото когато си в дадена ситуация /в случея бременност/ нещата са много по-различни, отколкото си мислят някои.

krem4et0
03-06-2009, 17:13
^Абе, някои хора на по 17 не сме се таковали и за това не знаем....След като правиш секс, мислиш, че всеки акт, дори и най-защитеният е рисков. Дали ще направиш аборт си е лично твой избор, избор на всяка жена индивидуално. Аз не бих направила аборт, но определено доста ще ми обърка живота ако се случи сега. Като правиш секс на 15-16-17 и се случи забременяване, ще си понесеш последствията и от аборта. По-добре това, отколкото нежелано и пречещо бебе.

Angel_Girl
03-06-2009, 21:11
Аз няма да кометирам повече, защото ще започнат да се разтягат едни локуми както в предната тема, в която обсъждахме абортите..

krem4et0
03-07-2009, 06:47
Снощи между другото попрочетох част от въпросната тема. То е ясно, че едва ли някой ще си промени мнението, но тук просто се пита. Аз мнението съм си го написала. Въпреки, че лично аз не мога и не искам да правя аборт, не обвинявам никоя жена, ако реши да го направи. Не го прави и ти. Аз на 17, ако ще и да съм женена за Бил Гейтс пак бих направила аборт, защото мисля, че не съм била ама хич зряла тогава. Твой и на Дарла е изборът. Чувствали сте се зрели, имали сте и доста по-зрял и финансово обезпечен мъж до себе си. на 17 гаджетата ми бяха момчета на 18-19 години......вятър ги вее на бял кон.

П.С. Преди време четох, че колкото по-млада е майката, толкова по-голям е шансът да има момче. Като гледам децата на момичетата тук, май е така. Аз искам да съм по-голяма майка, защото искам момиченца

:D

darla
03-07-2009, 08:10
^i az iskam momi4e,za tova za vtoroto 6te iz4akam pone 8-9 godini,na vsqka cena! Ami moq muj ne be6e finansovo obezpe4en,da,raboti vuv ferma,no e e nqkakkav 6ef,a krediten konsultant i dokarva pari da se izdurjame i da si pokrivame azhodite.Az su6to izkarvam izvestna suma,no opredeleno ima momenti,v koito mi se e nalagalo da izbiram dali da si kupq bluza ili 1paket pampersi za deteto.No opredeleno vuzrastta na tatkoto e ot dosta vajno zna4enie za vzemaneto na takova re6enie.Az sum kazvala ve4e,4e ako partniora,ot koito zabremenqh be6e moi nabor ili 2-3god po-golqm ot men nai-veroqtno nqma6e da ostavq deteto :)

krem4et0
03-07-2009, 09:06
Ако си на 16, а гаджето ти на 17-18 нещата са доста по-различни...Просто нещата са несравними. Тук говорим за деца, които правят бебета, а не за мъж и жена.

darla
03-07-2009, 09:19
^mhm,suglasna sum.E,vsi4ko e vupros na izbor.Sestra mi e na 28(81-vi nabor),omujena e z amuj na 30,jiveqt zaedno,rabotqt,osigureni sa,no kaka s 4isto surce si priznava,4e o6te ne iska dete,ne za6toto nqma da mu osigurni neobhodimoto,a za6toto vse o6te iska da gleda sebe si :) .Vupros na izbor

krem4et0
03-07-2009, 09:27
И моята кака беше нещо такова. На 32 е, а приятелят й-на 30. Вече иска дете, ама тя в Свищов, той във Варна.......сложна работа.

Sweet_Play_F
03-07-2009, 16:24
Твърдо против!

NightGuardian
03-08-2009, 07:25
Нямам финансово , нямам не знам какво е това....

Не знам кой филм гледах ли , но там развитието се случи много яко и там разбрах , защо не е ХИЧ хубаво да направиш аборт....

Значи детето на майката от филма беше направил за нея нещо страхотно не помня и тогава синът и каза , че ако е била направил аборт , той нямаше да е тук сега пред нея.... :)

ТВЪРДО ПРОТИВ АБОРТА! 8)

Wrathchild
03-08-2009, 07:34
Angel_girl, аз може да не съм минала през това, но не мисля, че на 15 години дете е добър вариант. Това, обаче, че сме на различно мнение не ти дава правото да се изказваш, защото не само ти си компетентна. Има и други майки, правили аборт. Хайде стига вече. Аз имам едно мнение, ти друго. Аз казвам примери, при които аборта е най-удачен и няма начин да ме убедиш, че винаги трябва да се роди детето ако е нежелано.

darla
03-08-2009, 12:55
NightGuardian,strahotna argumentaciq."Protiv abortite sum,6toto vuv filma stana edi-kvo si" 8-)

Angel_Girl
03-08-2009, 14:23
Казах, че когато не желаеш дете ще сведеш до минимум възможността да забременееш.
А ако се случи.. всеки сам прави изборът си, но.. аз съм ПРОТИВ и казах само какво би ме накарало да го направя..

colymoly
03-10-2009, 04:46
Против...
Ничий живот не бива да бъде отнеман, заради глупостта на някой .. :?
да, таКА си е тези които правят грешки да му мислят [-(

mgxpower
03-10-2009, 05:21
Против сте , но понякога се налага.

colymoly
03-10-2009, 05:40
е да, по време на бременност нали се правели генетични излседвания и ако се установи, че детето им проблем както синдром на Даун, просто е наложително

krem4et0
03-10-2009, 07:24
Така си е....направо не ми се мисли като знам какъв риск има при мен от увреждания...Не, че аз не живея вече 24 години с това увреждане и не сам що-годе нормален човек, ама....не го искам за детето си определено.

colymoly
03-10-2009, 07:40
:shock: ти наистина ли :(

DisciplineAndOrder
03-11-2009, 18:44
за.

Wrathchild
03-11-2009, 19:07
Синдром на Даун не може да се каже дали има преди раждането на детето. А и дори да ставаше по време на бременност, преди последните месеци не може да се установи, а след 5тия месец (обикновенно е след 3, но 5 е при много наложителна ситуация, като друг синдром например) аборт не може да се направи. Това конкретно за Даун, а не за другите...

Angel_Girl
03-11-2009, 19:39
Синдром на Даун, Спина Бифида и някои други аномалии на плода могат да се видят на видеозон по време на пременността. И ако майката реши може да бъде прекъсната бременността.
Аномалии могат да се остановят чрез биологичен скрииниг /той по скоро е статистика/, чрез амниоцентеза и чрез обстоен преглед на висококачествен видеозон с добър специалист.

hahavteen
03-12-2009, 00:58
За синдрома на Даун се взима проба от околоплодните води (с една огромна игла и е много гадно каза мама) някъде около 5-ти - 6-ти месец не помня вече. Тогава не се прави аборт а се предизвиква раждане. Докато не излязоха резултатите че със сестра ми всичко е наред какво ни беше няма да ви описвам ама мама беше на 38 така че беше наложително да се направи теста защото риска при момичета под 20 и жени над 35 е най-голям.

Wrathchild
03-12-2009, 03:29
А, благодаря за обяснението. Аз и аз вече не помня за синдромите какво съм учила, но все пак бях сигурна, че аборт не се прави, а беше нещо друго. И пак - някои майки си ги гледат. В което няма лошо, но честно казано предпочитам да изгубя детето си при раждането, а не да ми издъхне в ръцете на 5 годинки. Но все пак говоря от позицията на още нераждала, имайте го предвид...

krem4et0
03-12-2009, 05:59
:shock: ти наистина ли :(

Това за мен ли е...За мое щастие родителите ми са се погрижили за мен. На година и 12 дни съм била оперирана от д-р чирков. не ми пука какви далавери е правил. Аз живея благодарение на него и цял живот ще съм му благодарна. без операция са ми давали доста малко...От 16 годишна не съм ходила на профилактични прегледи в София. Иначе от време-на време ми слагат Холтер, но данните са ок...Проблем има за поколението ми....Казаха ми 4-ти месец изследвания...

Angel_Girl
03-12-2009, 10:24
Изследването с "иглата" се нарича амниоцентеза и се извършва към 4ия месец, обикновенно след напревен биологичен скрииниг, показващ висок риск от аномалии или при хора, при които има наследствена обременненост и може да доведе до аномалии.
По желание бременността може да се прекъсне от майката чрез предизвикване на раждане, а тъй като бебето не е достаъчно развито в 4ия месец няма как да оцелее, но то така или иначе майката не желае да задържи детето щом е взела подобно решение.

Според мен е много трудно да се вземе такова решение - да се задържи или не бебето. Знам за много случей, в които бебето има аномалии и майката взима трудното решение да прекъсне бременността. Само тези жени знаят какво им коства да вземат пободно решение. Да не дава Господ такива неща да се случват с децата ни.

А ако родители вземат решението да си отгледат детето са достойни за уважение, защото съм сигурна, че не е лесно да гледаш как детенцето ти е болно от нещо такова.

Кремчето, пожелавам ти един ден като забременееш да родиш здраво и красиво бебенце :)

krem4et0
03-12-2009, 11:52
А, дано...въпреки, че моето не е непоправимо...

colymoly
03-12-2009, 13:08
:shock: ти наистина ли :(

Това за мен ли е...За мое щастие родителите ми са се погрижили за мен. На година и 12 дни съм била оперирана от д-р чирков. не ми пука какви далавери е правил. Аз живея благодарение на него и цял живот ще съм му благодарна. без операция са ми давали доста малко...От 16 годишна не съм ходила на профилактични прегледи в София. Иначе от време-на време ми слагат Холтер, но данните са ок...Проблем има за поколението ми....Казаха ми 4-ти месец изследвания...
да не знаех, че го имаш виждала съм ти профила и изобщо не личи, изглеждаш страхотно :grin:

krem4et0
03-12-2009, 13:36
Е, то сърцето ми не се вижда на профила...А и вече съм наред...Благодаря за комплимента. Всъщност съм нормална млада жена. По нищо не се различавам от връстничките си...Е, малко с физическото натоварване трябва да се съобразявам, но...това са бели кахъри. :-o

Мисля да тормозя света поне още 70 години :D

П.С. Имала съм транспозиция на големите съдове. Оперирали са ме, оправила съм се....живея си нормален живот.

colymoly
03-12-2009, 13:56
да, хубаво е че са те оперирали и си наистина обикновена млада жена, близо до нас живее едно момиченце с такъв проблем, но то вероятно не е имало операции, доколкото са ми казвали, майка му и баща му са го оставили в дом след раждането, но после са си го върнали обратно, а то има и братче кето няма Даун

unicorn_f
03-12-2009, 21:11
ооо в една теме много спорих с едно момиче за това :D ми значи аз съм много против абортите!Колкото и да това все пак си това си е един вид убийство според мен,може то още да не е човек и все пак може да стане.Вярно че понякога се налага,има и такива на по 15/16год абортират ама извинете то ку*ви,като искат да водят полов живот поне да се пазят.

Mihailova
03-12-2009, 21:23
ооо в една теме много спорих с едно момиче за това :D ми значи аз съм много против абортите!Колкото и да това все пак си това си е един вид убийство според мен,може то още да не е човек и все пак може да стане.Вярно че понякога се налага,има и такива на по 15/16год абортират ама извинете то ку*ви,като искат да водят полов живот поне да се пазят.
Извинявай , но не можеш да наречеш някого курва. Може момиче да се пази и въпреки това да забраменее. Това , че ти отричаш аборта , не значи , че трябва да обиждаш всички , които го подкрепят в дадена ситуация .

colymoly
03-13-2009, 04:13
^ права си ако става въпрос за момиче което е готово за полов живот на 18/19 години не за момичета на 15/16 наистина са курви

darla
03-13-2009, 07:39
курви или не,имат право на избор ако стане фал...не можем да очакваме от 15 годишни ДЕЦА да носят такава огромна отговорност като отглеждането на дете само,защото не са внимавали,когато е трябвало.Детето не би трябвало да се разглежда като "наказание" за допуснатата грешка.

Wrathchild
03-13-2009, 09:21
^ права си ако става въпрос за момиче което е готово за полов живот на 18/19 години не за момичета на 15/16 наистина са к**виНе може да кажеш, че момиче, което прави секс на 16 години е курва! Първо, това е една съвсем нормална възраст, макар и в най-долната граница за нормалното за мен. Второ, тази курва може да е много по-стойностен човек, да е имала 1 сексуален партньор, за разлика от някоя 20 годишна, през която е минал целия квартал. Така че не заклеймявай с курва или не, предвид, че не знаеш кой какъв е!

unicorn_f
03-13-2009, 11:46
ооо в една теме много спорих с едно момиче за това :D ми значи аз съм много против абортите!Колкото и да това все пак си това си е един вид убийство според мен,може то още да не е човек и все пак може да стане.Вярно че понякога се налага,има и такива на по 15/16год абортират ама извинете то ку*ви,като искат да водят полов живот поне да се пазят.
Извинявай , но не можеш да наречеш някого к***а. Може момиче да се пази и въпреки това да забраменее. Това , че ти отричаш аборта , не значи , че трябва да обиждаш всички , които го подкрепят в дадена ситуация .

не убиждам хората които го подкрепят,просто ми е писнало от такива лапетии които се имат за много големи и отворени и дай да правя секс,за да не съм по назад от другите..днес с тоя утре с оня...освен това съм писала,че понякога наистина се налага,щото тия малолетни курви като немогат да си затварят краката и не мислят какво може да стане,дори и с предпазни мерки наистина не могат да се грижат за дете...пф кво говоря те за себе си не могат да се грижат пък аз за друг човек говоря :lol:

Wrathchild
03-13-2009, 12:02
Добре де, аз те питам едно момиче, правещо секс на 16 какво я прави курва? Възрастта ли?

colymoly
03-13-2009, 12:16
:D ^ не искам да се караме, но си е така, не е нормално едно момиче на 16 години да прави секс, твърде е рано, и как да не е курва щом почва на 16, какво остава за после, разбира се, че е курва

3oPuTy
03-13-2009, 12:43
:D ^ не искам да се караме, но си е така, не е нормално едно момиче на 16 години да прави секс, твърде е рано, и как да не е к***а щом почва на 16, какво остава за после, разбира се, че е к***а
Извинявай,но мисленето ти е прекалено елементарно!!!
Това,че едно момиче на 16 години се чувства готово да прави секс не я прави курва!!!Курва ще е ако всеки ден се е*е с различен или ако поне има повече партньори!!!
Аз бях на почти 15 г. гогато го направих за първи път (сега съм на 18 г.) и съм имала само 3 сексуални партньора ... И какво?!Да разбирам,че съм курва така ли?!Хммм не мисля!!!
Освен това израза "щом почва на 16, какво остава за после" е много смешен ... Не всяка курва е започнала да прави секс на 15-16,нали?!А и ако твърдението ти беше вярно,то тогава в България курвите щяха да преобладават,тъй като МНОГО рядко се срещат девствени момичета на 16-17 г.!!!Не забравяй,че живееш в 21 век и колкото да не ти се иска да го проумееш в днешно време тийновете се развиват много по-бързо,от колкото са се развивали преди 50-тина години!!!


П.П.Изясни си значението на думата "курва",защото ми се струва,че не ти е съвсем ясно!!!

selens
03-13-2009, 13:19
:D ^ не искам да се караме, но си е така, не е нормално едно момиче на 16 години да прави секс, твърде е рано, и как да не е к***а щом почва на 16, какво остава за после, разбира се, че е к***а
Извинявай,но мисленето ти е прекалено елементарно!!!
Това,че едно момиче на 16 години се чувства готово да прави секс не я прави к***а!!!к***а ще е ако всеки ден се е*е с различен или ако поне има повече партньори!!!
Аз бях на почти 15 г. гогато го направих за първи път (сега съм на 18 г.) и съм имала само 3 сексуални партньора ... И какво?!Да разбирам,че съм к***а така ли?!Хммм не мисля!!!
Освен това израза "щом почва на 16, какво остава за после" е много смешен ... Не всяка к***а е започнала да прави секс на 15-16,нали?!А и ако твърдението ти беше вярно,то тогава в България к***те щяха да преобладават,тъй като МНОГО рядко се срещат девствени момичета на 16-17 г.!!!Не забравяй,че живееш в 21 век и колкото да не ти се иска да го проумееш в днешно време тийновете се развиват много по-бързо,от колкото са се развивали преди 50-тина години!!!


П.П.Изясни си значението на думата "к***а",защото ми се струва,че не ти е съвсем ясно!!!

+1 вече има пикли дето по 12 правят секс а ти викаш к***а на 16 годишно момиче 8-) а и к***а е жена която спе всеки ден с различни ... 8-) Наистина в днешно време тийновете се развиват много по-бързо

Angel_Girl
03-13-2009, 15:12
Не к***и, а комплексирани и безотговорини момиченца са тези на 12-15г

3oPuTy
03-13-2009, 15:43
Не к***и, а комплексирани и безотговорини момиченца са тези на 12-15г
И тук не съм съгласна ... Я ми обясни кое ми е било комплексираното или безотговорното,когато съм била на 15г.?!
Ако бях комплексирана вече щях да имам поне 10-тина сексуални партньора!!!
Ако бях безотговорна до сега щях да съм една от младите майки от форума и щях да обяснявам,колко сладко бебче имам и как съм си зарязала образованието,защото съм предпочела да сменям пелени ...
:-x :-x :-x

unicorn_f
03-13-2009, 15:46
Не к***и, а комплексирани и безотговорини момиченца са тези на 12-15г


м да и това го има ;) ЗоРиТу виж сега никой не приказва за теб.говорим за сегашното поколение от 14/15 год момичета които се мислят за мн готини като спят с всеки срещнат

3oPuTy
03-13-2009, 15:52
Не к***и, а комплексирани и безотговорини момиченца са тези на 12-15г


м да и това го има ;) ЗоРиТу виж сега никой не приказва за теб.говорим за сегашното поколение от 14/15 год момичета които се мислят за мн готини като спят с всеки срещнат
Нали се сещаш,че и аз съм била на почти 15 г.,когато съм загубила девствеността си!А и все пак разликата между днешните 15 годишни и тези преди 3 години (когато аз бях на 15) не е толкова голяма! :x
=> Няма как да не приемам лично милите изрази като "курва","комплексарка" и "безотговорна"!!!

krem4et0
03-13-2009, 16:19
Не, не е к**ва, но е неосъзната...Съжалявам, но за мен 15 си е твърде ниска възраст за започване на сексуален живот. Аз започнах на близо 21. Огромният процент от моите колежки и познати са започнали след 18, даже и след 20. Да, говорим за набор 85-89 да кажем, ама....все пак не е кой знае колко отдавна. Щете или не сексът се прави, за да се създаде поколение. Секс трябва да се прави, защото си готов и за това му последствие. Не е само за кефа, а и с мисъл, че най-безопасния уж акт може да доведе до нов живот. Аз на 15 дори нямах точна представа какво е секс...Целунах се за първи път месеци преди да направя 18...На 24 съм с 1 сексуален партньор. И не съм само аз. Огромна част от бившите ми колежки са долу-горе така. От ваша гледна точка сигурно съм адски задръстена, ама така са повечето. Контрапункт на това са познатите ми, които започнаха да правят секс на 15-16 и сега не си знаят бройката...Самото време ти дава възможност за повече бройки. Не, че е лошо.....глупости. мен не ме вълнува кой с кога си ляга, стига да не е с моето гадже. Просто ми е гадно, смотано, тъпо и кофти като слушам 15 годишни момичета и момчета, с детско съзнание и детска безотговорност да говорят за това...Еми имам 1 ученичка няма 16 и е над 3 години с приятеля си....на колко ли е правила секс...Е**ти поколението, е**ти чудото щом на 12-13-14 правиш секс, защото видиш ли си зрял и имаш физическа нужда от това......

Wrathchild
03-13-2009, 16:49
Леле, Кремче, не, не не! Не 15, в никакъв случай! Макар че аз в днешно време бих била благодарна ако щерката и до толкова се опази. Но 16 вече си е нормално според мен. Долна граница за мен, да, но все пак нормално. Това дали си знаеш бройката не е критерий за възрастта, то си е до манталитет. Ако си готов да правиш секс, да знаеш, че гаф може да стане, че може да се зачене - да можеш да отидеш да кажеш 'Мамо, бременна съм', защото родителите ти са наясно, че правиш секс и можеш заедно с тях и с 'таткото' да вземеш подходящото за момента решение... ето това за мен е готовност. Както и това да знаеш кога си твърде малък за секс. А под 16 си. След това вече опира до горните неща, които съм изброила. А не както правят мноооооого сексуално активни тийнейджърки - забременяват, а после се чудят как да кажат на мама и тате, че са бременни, като те ги мислят за невинни ангелчета, използващи слабините си само за нужди в тоалетната. Ами, то секса не е само да си правиш кефа...

darla
03-13-2009, 17:26
Wrathchild,kakvo da kaja...na 100%sum suglasna s teb.S vsqka edna duma,iskam da dobavq samo o6te edno ne6to:kolkoto i da mi e nepriqten fakta,4e ot 12godi6ni zapo4vat da vodqt polov jivot(a 100% ne izpitvat udovolstvie pone do 18god!),ne se u4udvam nikak-po TV luskat zadnicite i cicite na goli,izkustveni ot glavata do petite kaki4ki,otvsqkude(TV,spisaniq,reklami,filmi) sme zalqti ot edno edinstveno vnu6enie: "SEXA PRODAVA"!E,na6ite deca su6to se "prodavat" na modata!

babity
03-13-2009, 19:35
Телевизията не е виновна, поне не изцяло. Как има деца, които въпреки телевизията, чалгата, която толкова оплювате и прочие подобни неща, които като смятащи се за кой знае какво сте заклеймили, успяват да си имат своя индивидуалност, да се преборят с подигравките на връстниците си и да правят секс с умисъл и то във съвсем нормална възраст? Значи не баш всичко опира до това какво ще видят по телевизора или ще им каже съученичката, примерно. Чалгата не може да оправдание на некадърните родители!

Wrathchild
03-13-2009, 20:22
Ти беше на 17, нали? 90те са зората на чалгата, поне началото им. Поне до около 2000 година нямаше чак такова заливане - не се рекламираха бански с дини, мастики Пещери и нам си още какво. Нямаше го на Камелия чукането. И билборди с триъгълник на диня сложена... знаете къде, виждали сте. Но не е само чалгата... то вижте, че и Запада се очалгари като манталитет.

unicorn_f
03-13-2009, 20:22
Не к***и, а комплексирани и безотговорини момиченца са тези на 12-15г


м да и това го има ;) ЗоРиТу виж сега никой не приказва за теб.говорим за сегашното поколение от 14/15 год момичета които се мислят за мн готини като спят с всеки срещнат
Нали се сещаш,че и аз съм била на почти 15 г.,когато съм загубила девствеността си!А и все пак разликата между днешните 15 годишни и тези преди 3 години (когато аз бях на 15) не е толкова голяма! :x
=> Няма как да не приемам лично милите изрази като "к***а","комплексарка" и "безотговорна"!!!


не приказваме за тези като теб,които са си загубили девственоста на 15,а тези които са го направили веднъж и продължават да го правят все с различни,защото си мислят че е готино,а после става гафа и давай аборт!

Wrathchild
03-13-2009, 20:32
Е, ами можеше от начало още да се изразиш, че за тях говориш. Аз 100 пъти ти обясних разликата между разпоретина и нормално момиче, независимо дали е на 16 или 26, ама ти не та не. Поне сега стана ясно какво си искала да кажеш.

darla
03-13-2009, 21:29
babity, азне заклеймявам чалгата като виновник за възпитанието на тийновете,нито вестниците и списанията!Те влияят на едно подрастващо дете по един начин,а на друго-по съвсем различен.Не говори за всички под общ знаменател,както и аз не казвам,че "всички" деца се превръжат в алкохолици,наркомани,изнас илвачи и убийци! Тук говорим за уж нормалните,израстналите в уж нормални условия и семейства,на равно с другите и външните фактори,които ги довеждат до подобни състояния!

babity
03-13-2009, 21:31
И въпреки всичко имах приятелки, които на 12 започнаха да ходят с преспиване у гаджетата си и които после разправяха на сутринта кой къде и как лъскал и в к'во се блъскал и разните му там нещица други... Съседката ми израстна с порнофилмите на баща си, гледаше ги вместо детски. Сега не може да прецени какви трябва да са нормалните отношения между мъжа и жената, а и родителите и не са много склонни на тази възраст да я запознават със света. И аз на 12 мислех само за гаджета, постоянно говорех глупости, вярвайки, че съм мнооого интересна и смятах приятелите за най - важното в този живот. Така де, и тогава си имаше издънки, не е като да е нещо ново. Поне за мен това е нашата криворазбрана демокрация, в която вместо да имаме свобода се шири свободията. И щом може да има дори и едно свястно дете, което да е възпитано в такова време, значи всеки може, стига да иска да възпита своето така.

Wrathchild
03-13-2009, 21:40
Може, семейната среда оказва най-голямо внимание. Но, за съжаление, масово родителите не знаят какво прави детенцето им навън...

krem4et0
03-14-2009, 05:46
Много се отклонихме, но все пак да кажа. Вчера бях на родителска среща при 2 класа. Имам си доста проблеми с тях и реших да ги навестя. Родителите нямаха идея коя съм, нямаха идея какви предмети учат децта им и при кого, нямаха ни най-малка представа, че вършат нещата, които споменах в час. Помолих им да попитат отрочетата си за какво точно говорим по Програмиране и отговорът беше...защо ни е да знаем, ние и без това не разбираоме. Беше като апел да следят дали детето им си има идея за какво точно стои в часовете ми...абсолютно липса на интерес от страа на родителя. А това, че се държат нагло и арогантно беше прието с усмивка.....не е проблемът в децата само.

Wrathchild
03-14-2009, 09:25
Аз именно за това много се дразня на изказването 'Днешната младеж...'. Да де, обаче днешната младеж е възпитавана от тези, които не са вече първа младост.
Имах една случка, малка бях, първи клас. Имаше едно момиче, което беше нарочило мен и няколко съученички и заедно с приятелките й ни биеха. Аз, като най-дребна в класа нямах никакъв шанс да се защитя. И майка ми след сума ти разговори с класна и кой ли не, взе мерки и я заведе госпожицата при директорката. А на родителската среща тази пита майка ми 'Ти с какво право си водила дъщеря ми при директорката?', а майка ми й отговаря 'Със същото, с което дъщеря ти бие моята'. И вместо да се поинтересува от дъщеря си, как така е била някое друго дете, защо, как се е стигнало до там, тя изрича 'Искаш ли сега аз да те пребия'. Е, майка ми е показала абсолютен непукизъм и не беше бита (то не че има шанс де), но не мога аз да си представя, че ще чуя как дъщеря ми бие други деца и няма дори да попитам как и защо...

selens
03-14-2009, 09:31
Много се отклонихме, но все пак да кажа. Вчера бях на родителска среща при 2 класа. Имам си доста проблеми с тях и реших да ги навестя. Родителите нямаха идея коя съм, нямаха идея какви предмети учат децта им и при кого, нямаха ни най-малка представа, че вършат нещата, които споменах в час. Помолих им да попитат отрочетата си за какво точно говорим по Програмиране и отговорът беше...защо ни е да знаем, ние и без това не разбираоме. Беше като апел да следят дали детето им си има идея за какво точно стои в часовете ми...абсолютно липса на интерес от страа на родителя. А това, че се държат нагло и арогантно беше прието с усмивка.....не е проблемът в децата само.
Майка ми има същите проблеми
Един път майка ми беше попитала майката на едно момиче знае ли дъщеря и какво прави в междучасията (а тя само се натиска с някой и идва облечена като про*****тка а е само на 14)А тя и каза че това не е нейна работа и че дъщеря и има право да прави каквото иска и когато иска .. и когато майка ми я попита тя ли и купува тези дрехи тя каза че да и каза че и ги купува защото само чрез красотата и ще успее ...... :?

krem4et0
03-14-2009, 14:56
Оле, как забравих да спомена за мляскането по коридорите. Има 1 ученичка в 9-ти клас и е гадже с 1 момче от 11-ти. Такива езици си пускат. На 50 см от лицето ми. Направих им забележка, че не това е мястото и поне малко срам да имат, че е пред лицето ми направо....никаква реакция...На мен ми става неудобно. Като дойде гаджето ми да ме взме от работа, дори не го целувам. Неудобно ми е да ме зяпат учениците по двора. нали давам пример....А тия по коридорите извадили езиците....

Wrathchild
03-14-2009, 15:01
Разбирам изразяването на чувства в училище, но не е задължително всеки да става свидетел. Мъж ми работеше в магазин и сме имали такива прояви, но НИКОГА пред клиенти или когато някой се е спрял пред магазина, аха-аха ще влезе. Та същата работа - едно е в коридора, а около тях да има приятели, друго е да има учители.

krem4et0
03-14-2009, 15:04
Има и други двойки, но кратки целувки, държане за ръка и до там...това все пак е училище...

Wrathchild
03-14-2009, 15:16
Да де, ето, за това става дума. Все едно да съм на среща с родителите на приятелят ми и да го мляскам 2 часа...

Jesus
03-14-2009, 15:31
Да това е факт че не се съобразяват :( Братовчед ми хванал 2 деца на около 14 години да го правят в 1 празна класна стая :shock:

Wrathchild
03-14-2009, 16:40
Аз и аз имам позната, която когато беше в 8ми клас ми се хвалеше, че е правила секс в класната стая с тогавашното си гадже...

selens
03-14-2009, 17:00
Аз и аз имам позната, която когато беше в 8ми клас ми се хвалеше, че е правила секс в класната стая с тогавашното си гадже...
И майка ми е била свидетерка на такива неща ..... та и на по лоши

selens
03-14-2009, 17:01
И аз съм се насочила към учителската професия винаги съм искала да стана това но просто незнам дали ще ми издържат нервите 8-)

Jesus
03-14-2009, 17:04
В търция на учителите със стаж повече от 5 или 10 год непомня им е забранено да гласуват :o

Wrathchild
03-14-2009, 17:12
Това поради каква причина?

Jesus
03-14-2009, 17:14
Стават психически нестабилни :(

Wrathchild
03-14-2009, 17:16
Поради тази причина максимумът практикум в Китай е пак от този порядък... и е нормално.

Jesus
03-14-2009, 17:18
госпожа модераторката може да потвърди че психически те скапват тези диванета

darla
03-14-2009, 17:21
To zatova ima edna prikazka "U4itel-ne e profesiq,a diagnoza!".Za6toto sled izvesten period ot vreme,kolkoto i da si stabilen-poludqva6!Az se 4udq na sestrite,koito gledat decata v qslata i detskata gradina-nqkoi ot tqh sa med.rabotnici,a drugata 4ast-u4iteli,a da ne govorim za tezi v u4ili6tata!Tova si e 4ista forma na mazohizum!

Wrathchild
03-14-2009, 17:31
Много зависи, учителката ми в детската градина, понастоящем директорка на същата, все още е с всичкия си. Страхотна жена.

babity
03-14-2009, 19:04
Айде сега си представете какво точно може да се случи ако едно от гореописаните девойчета реши да стане мама! :-o

Nekasa4a
03-14-2009, 19:38
Въпреки че уж откриха че след там незнам си кой месец плодът има мисъл и мисли осеща и незнам си аз какво още... съм на мнение че всяка жена може да прецени за себеси. Не смятам че трябва да е табу или пък догма аборта а че трябва да има дискусия и обществено мнение не политическо и религиозно. Защото по добре да направи аборт от колкото да изхвърли детето си в някоя кофа или да го зареже в таолетната.... Ако неможеш да го отгледаш и направиш човек по добре не му давай право да живее в мъка!

Wrathchild
03-14-2009, 20:08
Аз лично на дъщеря си, ако забременее преди 18 няма да й позволя да роди детето. Едно дете трябва да знае, че има майка и баща, ако един от тях го няма (изоставил ги е или просто временно е някъде), тогава да се намеси баба или дядо. А не да смята, че родителите му са - мама, тате, баба и дядо.
Хайде, в случаите като на Дарла и Angel_girl, те живеят със съпрузите си, а и се предполага, че работят (за на Дарла мъжа съм сигурна), което им осигурява независимост. Но е досадно, когато имаш вече свое семейство, някакви баба и дядо да ти се врат между ръцете, да ти дават непоискани съвети с думите 'Малка си, не разбираш, първо дете ти е'. Това го правят и с възрастни жени, какво остава за 16 годишни момичета. Та едно раждане в такава възраст, ако таткото е на същата, е много поставящо в една абсолютна зависимост.

Jesus
03-14-2009, 20:18
Извинявам се Wrathchild че питам но на колко си ? Мислиш ли че болшинството от млади момичета към 16-7 години мислят като теб ? Такива мислещи като теб са единици и заради другите стават такива "грешки" и има толкова много изоставени деца :(

Wrathchild
03-14-2009, 20:33
За съжаление, болшинството правят аборти, защото не могат да си продължат купона. Не толкова, че не осъзнават, че не са готови психически. Поне това е нещо... в смисъл, че по-добре аборт заради такава глупава причина, от колкото едно изоставено дете. Аз за другите не мога да отговарям, мога да направя само една малка стъпка, като реша за себе си и в бъдеще - ако имам момиче. Ако имам момче и забремени някоя, решението в по-голяма степен ще е на другите родители.

krem4et0
03-15-2009, 11:25
Да, съсипва ти се нервната система...но само ако си ги сложиш на сърце.

pussycat_dolls15
03-15-2009, 15:13
Общо взето против. Ако се налага може би..

Angel_Girl
03-15-2009, 18:28
Истината е, че днешните тийнове /има и изключения/ са мнооогоо разкрепостени, безотговорни, нагли и цинични.
Аз преди да мина на самостоятелна форма на обучение виждах как деца от 1ви клас говорят за секс, свирки и т.н., как се бият и обиждат :shock:

P.S. Моя мъж също работи, то и иначе няма как да оцелеем де.. но все пак нямаме брак.

anonimnaa
03-16-2009, 07:36
Бих казала против . Но зависи ... ще се наложи ако е някой тиин който няма и 16 примерно тогава според мен се налага ...
+1 Съгласна съм с теб

flower123
03-16-2009, 17:34
аз мисля,че всяка жена трябва да избира.нежеалното забременяване е факт дори когато всички предпазни средства са на лице.не мисля също така,че деца могат да отглеждат деца..

anity92
04-25-2009, 17:21
аз съм твърдо против аборта .. обаче ако се налагааа съм "за" ... :)

FCB
05-30-2009, 09:00
"ЗА" .По-добре така , отколкото дете на което не можеш да осигуриш необхдимите условия[b]

amfetamink1a
05-31-2009, 14:03
аз лично съм ПРОТИВ ;-) но все пак зависи от ситуацията ... ако не можеш да осигуриш бъдеще на дете то си...то можеби е по-добре да направиш аборт...нз



http://www.cosmopolitan.bg/lines/tickers/58396_11520.png (http://www.cosmopolitan.bg)

rosencetooo
06-06-2009, 14:53
Общо взето против. Ако се налага може би..

ReBeL
06-06-2009, 16:16
твърдо против!

m1nicHkaTaA
06-08-2009, 14:58
ак0 0бст0ятелствата в0дят д0 т0ва че е нужн0 да се направи аб0рт,п0-д0бре да се действа.Ак0 е в ранна възраст,риск0вете за минимален шанс за п0вт0рн0 забременяване са 0гр0мни,н0 въпреки т0ва едн0 дете е прекален0 г0ляма 0тг0в0рн0ст и ак0 м0мичет0 не е е п0дг0твен0 за нея най-д0брият зх0д е аб0рта.И въпреки всичк0 аз съм пълн0 пр0тив нег0 за т0ва пр0ст0 трябва да се внимава п0вече ;-)

unicorn_f
06-22-2009, 22:29
щом си мислиш че си достатъчно голяма и зряла да правиш секс,трябва да търпиш последиците не мисля че бебето е виновно за глупостта на майка си....

CocainCocktail
06-23-2009, 21:30
С риск,че клипчето се повтаря ,но държа да го сложа http://www.bgvip.tv/play.php?vid=113015 . Ужасно нещо,но найстина понякога е неизбежно.

devi
06-30-2009, 18:35
Много зависи от обстоятелствата-ако момичето е малко трябва да направи аборт, понеже има огромен риск детето така или иначе да умре преди или след раждането или да се роди с дефект. Ако момичето е 16+ години спокойно може да износи едно здраво бебе и аборта не е наложителен, но най добре си е от 18+ (не случайно съществува това ограничение).

mimsssssss
07-01-2009, 13:01
за да почнеш да водиш полов живот ще си носиш последиците.аз съм против аборта,без значение на колко години си

DollLyyY
07-06-2009, 02:56
За,ако се налага.

Ufff
07-06-2009, 10:34
Твърдо ЗА!

bilqnavod
10-16-2009, 19:49
Аз съм против, ако трябва да дам съвет на приятелка всъщност ще и кажа да прави каквото реши, защото това е съдбоносно решение освен това живота и тялото и вс останало си е нейно.

sexita
11-22-2009, 15:59
Била съм винаги против аборта, ето че онзи ден се наложи да влезна на обучение в манипулационната, където се правят абортите...
Думи нямам, очаквах да е по-неприятно от страна на детенцето, което плувя някъде в кръвта на "майка" си в съдът под леглото, но не усетих такава атмосфера.
"Майката" беше родила близнаци малко преди година и сега правеше аборт...пак с близнаци...
Докато и инжектираха анестезията изведнъж помисли че ще умре и започна да се тресе. Изпадна в истерия, след което заспа.
Лекарите я държаха известно време, вързаха я и започна аборта.
Жената обръщаше лицето си наляво-надясно, вдигаше глава, сумтеше...
Очите и бяха сивкави, погледът като на мъртъв човек.
Колежките ми излезнаха... Останах защото съм твърда.
Интерупциото свърши и жената беше метната на легло и оставена в коридора.
Чакаха я да се събуди. След малко се чуха викове. Момичето крещеше, тропаше с крака като малко дете и питаше къде са и децата да иде да ги види. Съвсем се чална.
Заведохме я в стаята да поспи, но тя няма укротяване... Викаше и плачеше, събуди цялото отделение.
Нямаше как да мога да я подкрепя, излезнах да меря тонове на бебетата в друго отделение...
Явно като всички други е поспала, след което се е прибрала в къщи и животът и е продължил нормално, но вината в сърцето и обезателно ще е останала дълго.
Беше много красива мацка, на 23 години, като манекенка, въпреки скорощното раждане, но там...в коридора изглеждаше съвсем различна.
Искаше ми се мъжът и да беше там на тази "манипулацийка" и да види какво причинява невниманието му!
Не мисля, че би издържал...
Аз също няма да позволя да влезна в тази манипулационна пак!

Gary
11-22-2009, 16:02
Майката би трябвало да решава, но отговорността за последствията е и на двамата "родители". Когато се налага по медицински причини според мен няма място за колебание - това е решение на лекарят.

iiirish
12-03-2009, 07:18
Бих направила аборт ако имам основателна причина за това.

krem4et0
12-03-2009, 08:23
Сексита, май спомена, че учиш за акушерка. Искам да знам дали в бъдещата ти професия ще се налага да асистираш по време на аборти или това не е сред задълженията ти? Ако да - как ще съвместиш работата си с личното си мнение по този въпрос. В крайна сметка ти ще помагаш при извършването на нещо, срещу което протестираш толкова отявлено.

amk933
12-03-2009, 13:14
Естествено, че ЗА при всякакви обстоятелства - било то по медицински или лични причини. Не разбирам защо толкова много хора са против. Нищо нередно няма в един аборт. :)

krem4et0
12-03-2009, 15:43
Казват, че е убийство. Аз лично не бих направила,ако не се налага по здравословни причини, но като съм почнала да правя секс, съм била на акъл и години, които да ми позволяват да гледам едно дете ако се наложи. За 4 години не съм забременявала, а съмненията, които съм имала са били неоснователни и по-скоро плод на параноя.

amk933
12-03-2009, 16:06
Е как ще е убийство, като то не е ясно дори дали плодът ще оцелее? Ако се направи рано, то няма дори оформени крайници, няма сърдечна дейност и няма мозъчна дейност. Какво убиваш? Човекът мисли, има сърце, което тупти и има ясно оформени части на тялото. Това парче месо още ги няма. :)

sexita
12-06-2009, 09:57
18-21 ден:
Сърцето започва да тупти.

20 ден:
Вече е започнало развитието на мозъка, гръбначния мозък и нервната система.

28 ден:
Изграждат се костите и гръбначния стълб. Появяват се ръцете, краката, очите и ушите.

35 ден:
На ръката могат да се различат петте пръста, очите потъмняват, произвежда се повече пигмент.

40 ден:
Мозъчната дейност може да се забележи и регистрира

6 седмица:
Черният дроб поема производството на кръвни клетки, а мозъкът започва да контролира движенията на мускулите и органите. Майката вече втори месец няма менструация и вероятно е установила, че е бременна.

7 седмица:
Ембрионът започва спонтанно да се движи, оформя се челюстта заедно с небцето. Скоро клепачите ще се затворят, за да предпазят развиващите се и чувствителни към светлината очи. Те ще се отворят отново към седмия месец.

8 седмица:
Около 2,5 см. е голям развиващият се живот, който от този момент ще се нарича зародиш. Той има всичко, което притежава един нормален възрастен човек. Сърцето тупти повече от месец, стомаха произвежда храносмилателни сокове, бъбреците са поели своята функция. Четиридесет мускулни групи започват да работят в унисон с нервната система. Тялото на зародиша реагира при докосване, дори ако майката не го усеща до четвъртия или петия месец.

9 седмица:
Кожата на пръстите е добила своя типичен релеф, за тъй наречените отпечатъци. Зародишът сгъва пръстите си, сякаш на дланта му се поставя някакъв предмет

10 седмица:
Матката се е уголемила двойно. Зародишът може да поглежда, да гълта и да сбръчква челото си.

11 седмица:
Към това време зародишът е голям около 5 см. Той понякога уринира. Лицето придобива бебешки черти, а движенията на мускулите стават координирани

12 седмица:
Зародишът спи, събужда се и движи мускулите си, пълни с енергия – той върти главата си, сгъва пръстите си, отваря и затваря устата си. Щом дланта бива докосната, пръстите се свиват в здраво юмруче. Зародишът диша с околоплодната течност, за да се подпомогне развитието на дихателната система.

След тази седмица е незаконно да се прави аборт според конституцията на България.
Аз съм на мнение, че и преди това би трябвало да се обърне внимание на това което се развива в майката...
Нервната система се развива много рано, а какво предполага тя... Замислете се :?

sexita
12-06-2009, 10:02
Сексита, май спомена, че учиш за акушерка. Искам да знам дали в бъдещата ти професия ще се налага да асистираш по време на аборти или това не е сред задълженията ти? Ако да - как ще съвместиш работата си с личното си мнение по този въпрос. В крайна сметка ти ще помагаш при извършването на нещо, срещу което протестираш толкова отявлено.

Да, акушерката асистира на аборт. Дори повечето ми съкурснички вече асистираха по време на практиката ни, но аз не пожелах да го направя и само присъствах, защото съм задължена 8)
Но пък не съм задължена да асистирам. В бъдещата си работа ще работя или в родилна зала или в неонатологично отделение. :)

amk933
12-06-2009, 16:42
^Ами по това което постна не виждам никакъв проблем да се направи аборт между 14 и 20 ден. Да не говорим, че и за после пак може да се оправдае, но не ми се пише сега. :)

sexita
12-07-2009, 15:01
Проблема е че 99% няма как да знаеш че си бременна тогава... ;)

amk933
12-07-2009, 15:55
Проблема е че 99% няма как да знаеш че си бременна тогава... ;)

Е, ако имаш подозрение и направиш тест за бременност 14 дена след акта или на първия ден от закъснението имаше минимум 4, а може и малко над 7 дена, за да махнеш нещото. А и според мен е несериозно да се твърди, че абортът е убийство, най-малкото, защото в първите няколко месеца не е ясно дали плодът ще оцелее. :)

sexita
12-08-2009, 10:31
Както казах процента е нищожен. И още по-зле ако си знаела, че имаш рисков полов акт и не си взела мерки навреме със спешна контрацепция...

Несериозно ли е да убиеш възрастен човек, защото така и така не се знае дали ще доживее още 2-3 години... 8)

krem4et0
12-08-2009, 14:22
Благодаря за разяснението. Желая ти да помагаш за раждането на хиляди нови деца...и да имаш много работа след време :-)

amk933
12-08-2009, 17:55
Благодаря за разяснението. Желая ти да помагаш за раждането на хиляди нови деца...и да имаш много работа след време :-)

Наскоро гледах една демографска графика и България беше на едно от последните места в света по раждаемост. Ако не се лъжа беше в топ 3. Много жалко е това.

Иначе и аз и пожелавам много работа, но от израждането на бебете, било-то и секцио. 8-)

sexita
12-09-2009, 14:55
Благодаря за разяснението. Желая ти да помагаш за раждането на хиляди нови деца...и да имаш много работа след време :-)

Наскоро гледах една демографска графика и България беше на едно от последните места в света по раждаемост. Ако не се лъжа беше в топ 3. Много жалко е това.

Иначе и аз и пожелавам много работа, но от израждането на бебете, било-то и секцио. 8-)

Секциото няма много общо с акушерката. Хирурзите си боравят там :D
Може да асистирам в операционната, но е скучно :P

Anarchya2
12-09-2009, 16:39
АБОРТ, I HATE CHILDREN
:-x :-x :-x :-x
U hate yourself? wtf.. :lol: :lol: :lol:

ShiZo
12-15-2009, 17:12
аборта е убийство и дотам.
Глава всеки има на раменете за да мисли с нея.
Просто е отвратително, че говорите за за и против...

danibebi
01-02-2010, 12:02
Принципно съм против, но вкрайна сметка се налага понякога. Когато е наложително подкрепям това решение.

И аз така.

krasawichka
01-27-2010, 11:23
Заа, акоо има основателна причинаа *

:booooomb:

bserver20
01-28-2010, 17:05
За аборта съм в следните случаи:
-Малолетна или непълнолетна майка-само при съгласие от родителИ, т.е. и двамата
-Изнасилване
-Опасност за живота на майката.
-Дете с ТЕЖКИ увреждания.
Една жена над 18, която не е изнасилена, няма сериозни здравословни проблеми, и чието дете няма увреждания трябва да си сърба попарата, грубо казано. Това, че можела да прави каквото пожелае с тялото си-ами да, може. Но бебето е отделен организъм, има различна ДНК, а често и различна кръвна група. Така че единственият начин майката да махне едно бебе БЕЗ да му въздейства директно, е като се самоубие. И аз смятам, че аборта трябва да бъде направен нелегален в случаите без горните. Тогава майката знае, че отива на процедура с много голям риск от инфекция, и последващи смърт или стерилност. Интересно ми е дали тогава жените отново ще се отнасят така безотговорно към малкото човече в тях. Аборта се е правел в миналото нелегално, истина. Но никога методите за контрацепция не са били толкова добри и достъпни, както сега. Хората трябва да се научат по един или друг начин да ги ползват. Убийството обаче не е приемлив начин.

krem4et0
01-29-2010, 08:00
Значи понеже съм на 24 трябва да родя дете, дори ако не го искам, не съм готова, нямам възможност да го гледам, трябва да спра професионалното си израстване, не се разбирам с бащата...Говоря хипотетично, не за себе си. Ами ако ми е 4-то дете да речем. Пак ли трябва да го родя, нищо че съм на 35 да кажем. Нещата не са черни и бели, особено по този деликатен въпрос. Единствените сигурни на 100% метод са пълното сексуално въздържание, оперативното отстраняване на детеродните органи, прекъсване на половите канали и прочие.
Другите намаляват риска, но не го предотвратяват на 100%

bserver20
01-29-2010, 08:40
Риска да забременееш, използвайки презервативи+противозачат чни е колкото да умреш при самолетна катастрофа-което ще рече много,много нисък. И, по този повод, ако ги ползваха хората абортите щяха да са ХИЛЯДИ ПЪТИ по-малко. Този 0,..1 процента, при които се случва не бива да служат за извинение на онези, които не ползват въобще такива средства и абортират по три-четири пъти. Като не си искала дете защо не ползва презерватив? Защо не пиеш противозачатъчни? Прибави и един спермициден гел и вузмойностите стават астрономически малки. И не, това, че "докато ги направя тези неща възбудата ще спадне" не струва ЕДИН ЧОВЕШКИ ЖИВОТ!

krem4et0
01-29-2010, 09:19
Но я има, нали? Това, че тотото се е паднало при мен (дори и вероятността да е сходна с тази за 6-тица от 6 от 49), не значи че трябва да се примиря и да не взема мерки.
Не се тревожи. На 24 съм и не съм забременявала нито 1 път!

bserver20
01-29-2010, 09:42
Не аз не исках да кажа спец за теб, просто давам пример.
Това че я има- ами и като се качваш на самолет знаеш, че може да се разбие и да умреш. Като се возиш на кола също може да стане катастрофа и т.н.- тези факти не могат да те спрат да ги правиш, нали? Същото е със секса:ако тази малка възможност толкова те тревожи съжалявам-просто не го правиш. Освен това в правото никъде възможност от порядък 10 на минус пета например не се взима под внимание. Това е все едно да си в стая с човек, след пет минути влиза някой и другия е заколен. Няма веществени доказателства, сочещи вината ти, но гарантирам 100% че те чака присъда от рода на 15 години, ако не и повече, затвор. Защото възможността той да се е заколил сам, както казват математиците, клони към нула.
Защо казвам тези неща? Защото хората са безотговорни. За мен ти си един ник в един форум. Аз не знам дали ти самата си отговорна. Може би ползваш предпазни мерки, може би не? Но ако знаеш, че аборта не ти е опция гарантирано ще ползваш. Просто аборта дава на хората спокойствие-не както ти намекваш изход при положение, че използват изборените от мен предпазни мерки и просто стане инцидент.

krem4et0
01-29-2010, 15:15
Аз и за това не правя секс, ако не се чувствам достатъчно защитена. Като се знам какъв карък съм, точно на мен ще се падне късата клечка. А иначе за мен абортът по желание не е опция, но по други причини от личното ми желание. Ще ми се да имах право на избор.

Biskfitka
01-29-2010, 16:56
На мен пък аборта не ми дава спокойствие-даже ме плаши :D :) :?

kalpazanka
01-30-2010, 08:18
Уви, плаши ви бременността, а не болестите и последствията от нелекувани такива.

Biskfitka
01-30-2010, 10:46
На мен по принцип всичко си ме плаши и затова се пазя все пак.Просто аборта изобщо не ме успокоява като опция.. :)

sh3_1s_7h3_0n3
01-30-2010, 11:09
Уви, плаши ви бременността, а не болестите и последствията от нелекувани такива.

Може би защото темата е "За" и "Против" аборта?!

Иначе мен и болестите ме плашат.. особено, когато си на 20+ и повечето на тази възраст са сменили половин дузина... и не знаеш кой с кого какво...

А относно темата съм "за" аборта по ред причини.

sexita
01-30-2010, 11:43
Това, че "докато ги направя тези неща възбудата ще спадне" не струва ЕДИН ЧОВЕШКИ ЖИВОТ!
=D>

kalpazanka
01-31-2010, 11:22
Уви, плаши ви бременността, а не болестите и последствията от нелекувани такива.Може би защото темата е "За" и "Против" аборта?! .
Приеми го като наблюдение от раздел Секс.

Evidence
06-22-2010, 17:35
АКО НЯМАШЕ ТАКОВА НЕЩО КАТО '' АБОРТ'' ЩЕШЕ ДА Е ПО-ДОБРЕ :-x ОНЕЯ МАЛКИ ПИКЛИ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ :x ЩОМ МОГАТ ДА СЕ Е*** И ДА ПРАВЯТ ***** НА КОЙТО ИМ ПАДНЕ........

ScarletBite
08-02-2010, 22:25
Категорично против!

ken
08-15-2010, 09:01
Православието

http://www.pravoslavieto.com/books/abort/index.htm

Backspace93
08-27-2010, 20:06
^ Тва са брутални снимки, и друг път съм ги гледала... Не е за хора, като мен :/

Иначе съм твърдо против, освен ако не е по здравословни причини. Още от първите седмици то започва да си става едно малко "човече", така че не знам защо не се осъжда за тва, убийство си е. То е най-лесно да направиш аборт... Ужас, дори имаше случай, когато направиха аборт и изваденото бебе оживя.

SisinkaS
12-02-2010, 08:27
Против аборта съм.И за това е хубаво да се внимава, за да не се налага да убиваш нещо невинно вътре в теб и евентуално (не дай Боже) да си убиеш шансовете за бременност в бъдеще.Причините поради които съм против мисля, че са изяснени.

darksunset
12-26-2010, 13:23
...трябва да се внимава и тогава няма да се налага...не знам как бих постъпила, ако ми се случи...при всеки е индивидуално...ако си на нормална възраст (18+)...не би трябвало да се прави, ако си на 14....по може, но първо ще попитам такова момиче къде и е бил акъла, когато го е допуснала........

Moderatorius
12-31-2010, 22:02
Попринцип съм против, но не знам ако ми се случи, какво ще ми е мнението. :-o Все пак против! Освен ако не е по здравословни причини, де.. или пък бебето се е получило в резултат от изнасилване.

twilightkid
01-02-2011, 10:19
Против съм. ТВЪРДО ПРОТИВ. :? Но когато се случи някой гаф, или изнасилване съм ЗА... Все пак момичето не е виновно за болния мозък на изнасилвача или на гаджето си :)
Иначе, когато си на 18 + и си пълнолетен, дори да стане "гаф" няма никакъв проблем.. Пълнолетна си, тръгнала си по своя път и можеш да направиш всичко, което искаш, вкл. и да родиш. А пък и защо да го правиш, когато след аборта ще имаш шанс 10 на 100 да родиш отново !?

bubkaa93
04-09-2011, 21:02
Принципно съм против,но не е ли по-голямо престъпление да дадеш живот на човешко създание и после да го изоставиш?

Opium_Like_Me
04-10-2011, 18:59
Според проучване от 1960г. до днес са направени 6 000 000 аборта....така че...

Violenza
04-16-2011, 17:35
Според проучване от 1960г. до днес са направени 6 000 000 аборта....така че...
Какво е това проучване? :lol: Що за смешна цифра изобщо...

Иначе аз съм твърдо ЗА аборта. Никой не може да принуди една жена да износи, роди и гледа дете!

Много ми харесва "твърдо ПРОТИВ съм" и после изреждате 50 случая, в които сте "за" аборта. 8-)

Opium_Like_Me
04-17-2011, 14:23
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=844868


Прочети,ако не вярваш

Violenza
04-19-2011, 14:58
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=844868


Прочети,ако не вярваш
Мислех, че е световна статистика, защото не беше уточнила. Щом е само за България е нормална цифра.

Agapi
04-19-2011, 20:47
Има голяма разлика от това да говориш какво би направила ако ти се наложи и ако наистина ти се наложи. Е, на мен ми се наложи. Изплаших се и го направих, не погледнах трезво на нещата. За това сега съм против аборта, разбира се винаги има изключения, но знам, че ако аз попадна в такава ситуация не бих направила тази грешка отново.

amk933
04-19-2011, 21:00
С риск да ме изядете - твърдо ЗА. Това е въпрос на личен избор.

sladkoto
05-24-2011, 09:13
Бихте ли направили аборт/бихте ли позволили на приятелката си да направи аборт/ , и какво ви е мнението за него? :)

едит:добавих анкета :wink:
Против аборта съм! Моля се никога да не ми се налага да го правя! :(

Perchem
07-24-2011, 10:36
За

maya884
07-31-2011, 19:17
Твърдо ПРОТИВ... Или внимавай или не убивай детето си .МИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАТЕ.... :x

MojoJojo88
08-01-2011, 17:33
Твърдо ПРОТИВ... Или внимавай или не убивай детето си .МИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ДЕЙСТВАТЕ.... :x
Понякога, колкото и да внимаваш се случват разни неща, които не зависят от теб.

LadyDaisy
11-17-2011, 14:19
Твърдо ЗА! Има прекалено много деца в домовете, че да обричаме и още! Щом не можеш да го гледаш по-добре направи аборт вместо да го обречеш на години мизерстване и т.н.
Големи моралисти сте - Земята е пренаселена, домовете за деца са претъпкани - там е ужасно, гаврят се с такива деца - за какъв морал и тъпотии говорим!?!?

titinkaa
11-17-2011, 15:41
Гласувах:За,ако се налага,защото винаги може да се появи причина поради която да се наложи да се махне детето.Но това е в много краен случай.Твърдо съм ПРОТИВ.

maxXy
12-04-2011, 08:47
За. На този етап от живота ми нито нужната любов, нито нужните грижи може да получи. Не искам, не съм готова и ще е напълно нежелано.

SmilezZz
12-25-2011, 18:06
Принципно съм против аборта , но ако е наистина наложително: независимо каква е причината - неотговорност, непълнолетие и т.н.

ilikeitdirtyX
12-30-2011, 21:38
Принципно съм против, но вкрайна сметка се налага понякога. Когато е наложително подкрепям това решение.

nuff said.

PullMeCloser
12-31-2011, 12:05
ЗА. Просто винаги може да се наложи да се махне бебето-дали поради здравословни причини, поради липса на възможности и тн. И определено бих направила аборт, ако забременея твърде малка.

DisappointedDreamer
12-31-2011, 12:16
ЗА. Просто винаги може да се наложи да се махне бебето-дали поради здравословни причини, поради липса на възможности и тн. И определено бих направила аборт, ако забременея твърде малка.

Да - ако плодът застрашава живота на майката, или пък ако той няма да се развие правилно.

Също така, финансови причини - по-добре да се абортира, отколкото да се пълнят домовете за сираци, и да им се утажнява живота.

Ice Princess JESSICA
01-12-2012, 18:57
А ако след това не можем да имаме деца? Какво правим?

MojoJojo88
01-13-2012, 11:34
А ако след това не можем да имаме деца? Какво правим?

А общи линии, шанса да нямаш деца после се увеличава, ако лекаря, който извършва процедурата е некадърен...

kalpazanka
02-04-2012, 17:38
А общи линии, шанса да нямаш деца после се увеличава, ако лекаря, който извършва процедурата е некадърен...

Браво, намерихме виновен. Влагалищната флора и насилственото дилатиране на цервикалния канал да ги пратим да ядат пасти.

flawless_
02-04-2012, 18:54
За. За предпочитане е, пред един провален живот. От опит говоря.

gersinkaa
02-08-2012, 19:27
Аз съм ''за, ако се налага''... И аз като горния коментар предпочитам да махна детето, отколкото да му проваля живота...

MojoJojo88
02-09-2012, 14:50
Браво, намерихме виновен. Влагалищната флора и насилственото дилатиране на цервикалния канал да ги пратим да ядат пасти.

Не бе, Калпазанке. Няма да ги пращаме да ядат пасти. Говоря принципно...

Cold_Tearsss
02-13-2012, 01:04
За. За предпочитане е, пред един провален живот.

Даже не е задължително да е един. С това се изчерпва темата.

Verminaard
02-18-2012, 15:18
Разбира се че съм за.
А ако църквата ви или личните ви 'убеждения' ви казват че абортът е престъпление - честито.Раждайте си инвалидчетата,идиотчетата и нежеланите рожби наволя.Поне като си съсипете животите ще можете да си хвърлите шепа прах в очите с велкият ви 'морал' преди да увиснете от тавана на банята.

Glamour92
02-18-2012, 20:17
Въпросът трябва да е риторичен...Има случаи,в които просто абортът е нещо неизбежно-какъв е смисълът например да износиш дете,носител на тежка генетична аномалия или пък да станеш родител в момент,в който самият ти си дете...или да родиш от някой,който те е насилил.Варианти-колкото искаш,понякога човек няма кой знае какъв избор.

lubovvv
02-20-2012, 15:01
Според църквата аборта е забранен след 3-тия месец, защото тогава се счита, че душата на бебето вече е в тялото.
Като цяло съм против създаването на живо същество и убиването му. Каквото и да се говори, това си е живо убийство.

MojoJojo88
02-20-2012, 15:23
Създанието е живо, когато се роди. Преди това е ембрион, който съществува благодарение на теб, но не може да съществува самостоятелно.

Verminaard
02-22-2012, 23:24
^
Не е точно така.Ембрионът е технически жив от момента на клетъчното деление.Друг е въпросът,че въпросния ембрион не е нищо повече от паразит,следователно 'убиването' на нещото чрез аборт не е по-различно от убиването на въшка или кърлеж.
Все е паразитен организъм,това че след няколко месеца въпросния паразит ще развие предпоставки за висши мозъчни дейности и наченки на съзнание не е нищо.

Е това ме разби "Според църквата аборта е забранен след 3-тия месец, защото тогава се счита, че душата на бебето вече е в тялото."
Много ще ме зарадва да ми попаднат два ембриона,единият на два месеца,другия на четири.Да видим след една дисекция къде е разликата и къде му се е скрила на втория 'душата'.Отделно че според христиенинската 'църква' абортът е забранен независимо от тримесечието в което е паразита.
И,да,'живо убийство' е,ако госпожица lubovvv случайно е пропуснала,ние човеците трепем всичко живо наред от ДОСТА години,съответно евтините псевдо-морални анти-абортни историики могат страстно да ме целунат по седалищните части.

Bukuuu
02-22-2012, 23:39
Твърдо против! Като не искаш дете ще предприемаш мерки предварително, а не вече като си надула корема.

MojoJojo88
02-27-2012, 17:29
Твърдо против! Като не искаш дете ще предприемаш мерки предварително, а не вече като си надула корема.

Ще задам любимия си въпрос-според теб, бебе става само ако правиш любов с някого ли? Ами ако си изнасилена? Кво правим тогава? Запазваме си го за спомен, щото не сме предприели мерки предварително?

Verminaard
Съгласна съм с теб, но все пак се смята за жив един човек след като се роди (изключвам момента, когато е мъртво роден плода)....