PDA

View Full Version : Обрязан или не?



dooboo
12-16-2008, 17:06
сори за въпроса ама според вас с кого е по хубаво да се прави с кастриран или не с кого сте по спокойни?

x3eme
12-16-2008, 17:09
сори за въпроса ама спорред вас с кого е по хубаво да се прави с кастриран или не с кого сте по спокойни?
ima li nqkvo zna4enie su6nost.vajnoto e da ti haresva

nefchi_bs
12-16-2008, 17:10
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:

x3eme
12-16-2008, 17:11
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

Metal_kids
12-16-2008, 17:14
Хах ами мен ми е по-приятно с не обрязан 8-) То не че с обрязан съм го правила де хах...но пък сичко си е до самия процес най-вече 8-) :D

CandyKiller
12-16-2008, 17:43
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...

x3eme
12-16-2008, 17:44
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...
stava duma to4no za obrqzun....

tequila
12-16-2008, 17:45
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...
Ти разлика между Вазектомия и обрязване правиш ли ? При хората се казва точно обрязване !

bazzil
12-16-2008, 17:53
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...
Ти разлика между Вазектомия и обрязване правиш ли ? При хората се казва точно обрязване !


Хаха ти май не правиш разлика Обрязването е премахването на препуциума (предната кожа) при мъжкия полов член. А вазектомията е завързване на тръбите в скротума за да не може да преминават сперматозоидите .. И едното и другото няма нищо общо с кастрацията

tequila
12-16-2008, 17:57
Ау благодаря ти, че ми поясни. Нищо че ще следвам медицина, но както и да е... Хубаво е да чуя мнението на Уикипедия...

aciko
12-16-2008, 17:57
сори за въпроса ама спорред вас с кого е по хубаво да се прави с кастриран или не с кого сте по спокойни?
С кастрирания гаранция може да си спокойна :razz:

sexita
12-16-2008, 18:25
Абе вие излезнахте по-невежи и от авторката :D
Кастриране е оперативно отстраняване на тестисите при животните и при хората - орхиектомия или на яйчниците - овариоектомия. Прилага се при тежки и необратими увреждания, които сериозно застрашават живота и здравето на пациента, като злокачествените тумори, например.
При животните се прави за да се изключи възможността за неконтролирано размножаване.


А Вазектомия...съвсем не е обрязване!
Обрязването се прави на кожичката,която покрива главичката и е станало част от някои религии, като ислям и юдеизъм...Казва се "сюнет"
Обрязването се разглежда като форма на телесна хигиена или се прави за да се предотврати развитието на фимоза. През 2007 г. обаче СЗО съобщи, че обрязването може да предпази от СПИН

Отстраняването на препуциума заедно с френулума води до загуба много чувствена част от човешкото тяло, поради многото нервни окончания, разположени по тях.Кожата около пениса би могла да се сравни по структура и функция с тази на клепачите на очите и по чувствителност с тази на устните. След обрязването, поради постоянният контакт на главичката с бельото и липсата на защита, кожата на главичката изсъхва, втвърдява се и губи голяма част от чувствителността си. Това води до по-продължителни сексуални актове,а и чувството е по-различно и необяснимо...знам от личен опит.


Мъжка стерилизация пък (вазектомия) включва разрязване на скроталния сак и премахване на vas deferens (анатомични структури, през които спермата преминава). Обикновено процедурата се извършва под местна упойка и често се наблюдава постоперативни хематоми. Благодарение на нея се блокира трайно пътя на сперматозоидите, съдържащи се в спермата, извън мъжкия организъм.

Вазектомията не бива да се бърка с кастрацията. При първата не се наблюдава премахване на тестисите. Освен това при нея производството и секрецията на тестостерон са непроменени. Поради това при вазектомията либидото и възможността за ерекция и еякулация не са засегнати. При нея тъй като спермата не може да напусне организма през пениса, тя се резорбира и често води до едно от усложненията на този метод на контрацепция - образуването на конгломерати от сперматозоиди.
Ефикасността на метода е висока - рискът от забременяване е едва 0,1%.

tequila
12-16-2008, 18:28
Надявам се да не чета пак мнението на Уикипедията ?

hahavteen
12-16-2008, 18:32
Леле колко са прости някои хора... :?

sexita
12-16-2008, 18:38
Надявам се да не чета пак мнението на Уикипедията ?
Аз го знам много добре това. И че съм писала някои неща от Уикипедия е за да е по-точно!
Това че на кастриране казваш обрязване както разбрах по нагоре те изстрелва в топ10 на най-абсурдните бисери в историята на форума.
Както и да е...ти ще следваш медицина...ама земи почети преди да тръгнеш за там. Щото и аз ще следвам и за това оставих една година за да мога да се подготвя като хората...
А не като ми кажат,че искат вазектомия да има махна кожичката на пениса...

tequila
12-16-2008, 18:39
Абе вие излезнахте по-невежи и от авторката :D
Кастриране е оперативно отстраняване на тестисите при животните и при хората - орхиектомия или на яйчниците - овариоектомия. Прилага се при тежки и необратими увреждания, които сериозно застрашават живота и здравето на пациента, като злокачествените тумори, например.
При животните се прави за да се изключи възможността за неконтролирано размножаване.

Цитат от Уикипедия :

"Видове кастрация [редактиране]

Оперативна [редактиране]

Извършва се чрез оперативно отстраняване на тестисите - орхиектомия или на яйчниците - овариоектомия. Прилага се при тежки и необратими увреждания, които сериозно застрашават живота и здравето на пациента, като злокачествените тумори, например."

Яяяя това нещо ми е познато хммм откъде ли ?

sexita
12-16-2008, 18:44
Абе вие излезнахте по-невежи и от авторката :D
Кастриране е оперативно отстраняване на тестисите при животните и при хората - орхиектомия или на яйчниците - овариоектомия. Прилага се при тежки и необратими увреждания, които сериозно застрашават живота и здравето на пациента, като злокачествените тумори, например.
При животните се прави за да се изключи възможността за неконтролирано размножаване.

Цитат от Уикипедия :

"Видове кастрация [редактиране]

Оперативна [редактиране]



Извършва се чрез оперативно отстраняване на тестисите - орхиектомия или на яйчниците - овариоектомия. Прилага се при тежки и необратими увреждания, които сериозно застрашават живота и здравето на пациента, като злокачествените тумори, например."

Яяяя това нещо ми е познато хммм откъде ли ?
обясних в предното си мнение...какво? :?

UFOs
12-16-2008, 18:49
Човека мисля,че има предвид обрязването.Кастрацията в повечето случаи е за животните.Също така има и оперни певци "Кастрати" ,който се кастрират,за да им е по-тънък гласа..

tequila
12-16-2008, 18:50
Както каза при вазектомията възможността за ерекция и еякулация не е засегната, а при кастрирането е... Предните мнения ги написах във връзка с това, че вероятно авторката на темата се е объркала с термините, защото едва ли има предвид кастриране...

BurningDesire
12-16-2008, 18:56
И аз съм на мнение, че автора има предвид обрязан.
По темата - за жената едва ли има някаква разлика в усещането, разликата е само при мъжа. Обрязаните имат по-нечувствителна главичка на пениса, само там е разликата.

sexita
12-16-2008, 19:02
Както каза при вазектомията възможността за ерекция и еякулация не е засегната, а при кастрирането е... Предните мнения ги написах във връзка с това, че вероятно авторката на темата се е объркала с термините, защото едва ли има предвид кастриране...Защо ми спориш тогава след като не знаеш какво пишеш?

tequila
12-16-2008, 19:07
Виж кво аз много добре знам какво пиша, а ти просто не четеш като хората... Я виж в началото, че един каза, че това при хората се наричало вазектомия и оттам тръгна всичко. Това, че ти не си ме разбрал не значи, че не знам какво пиша... и + това никъде не съм сравнила кастриране с обрязване...

sexita
12-16-2008, 19:14
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...
Ти разлика между Вазектомия и обрязване правиш ли ? При хората се казва точно обрязване !

замисли се пак какво написа...

Charmed_90
12-16-2008, 19:14
OBRQZAN BE,OBRQZAN! Gospodiiii :shock: To leeko mi se struva,4e s "kastriran" i da iskam nqma da stane mn spolu4livo :razz:

niki7y
12-16-2008, 19:15
Леле колко са прости някои хора... :? 8)

tequila
12-16-2008, 19:17
Знам какво съм написала, а ти не разбра ли че авторката е объркала термините или трябва за енти път да го повторя ?

sexita
12-16-2008, 19:24
Аз знам какво е написала авторката...просто се издразних,че ми стопираш мнението неоснователно...
И какво като съм използвала някой изречения от Уикипедия или ако bazzil също го е направил...Какво лошо има да предоставиш информацията по-правилно и разбираемо...а не да пишеш неща от които другите ше ти се присмеят,ако не си написал кадърно...
схващаш ли мисълта ми

tequila
12-16-2008, 19:30
Да напълно те разбирам. И може би реагирах остро, но пък мен ме издразни факта, че използваш изречения от Уикипедия като свои собствени... Нямаше нищо да ти струва да напишеш, че някои неща си заимствала от Уики... :)

ubuntu
12-16-2008, 19:33
Абе tequila ли си водка ли си не те знам кво животно си ама счупи простомера тая вечер! Как може да си толкова проста и ограничена ма кофти ако си момче срам и позор за обществото ни ....
И на всичкото отгоре намери с кого да се заяждаш - sexita тва момиче е по умно от всичките съфорумки събрани на куп ... ...
.... то и ампутацията е същото като порязването ....

sexita
12-16-2008, 19:34
Да напълно те разбирам. И може би реагирах остро, но пък мен ме издразни факта, че използваш изречения от Уикипедия като свои собствени... Нямаше нищо да ти струва да напишеш, че някои неща си заимствала от Уики... :)

ми не го правя...не смятам да си губя времето,а и то си личи...не мисля,че някой ще се хване,че знам латинските наименования на изуст...
Но както и да е...

отивам да се къпя :D

beachy_bunny
12-16-2008, 19:42
Надявам се да не чета пак мнението на Уикипедията ?
Аз го знам много добре това. И че съм писала някои неща от Уикипедия е за да е по-точно!
Това че на кастриране казваш обрязване както разбрах по нагоре те изстрелва в топ10 на най-абсурдните бисери в историята на форума.
Както и да е...ти ще следваш медицина...ама земи почети преди да тръгнеш за там. Щото и аз ще следвам и за това оставих една година за да мога да се подготвя като хората...
А не като ми кажат,че искат вазектомия да има махна кожичката на пениса...
... ей малоумнико какво те интересува от къде четеш... момичето се е постарало да ти намери инфо ... а ти се праиш на интересен ... земи прочети какво ти е копнала , защото нямаш грам мозък във шибаната глава ... Млък ...

tequila
12-16-2008, 19:47
Абе tequila ли си водка ли си не те знам кво животно си ама счупи простомера тая вечер! Как може да си толкова проста и ограничена ма кофти ако си момче срам и позор за обществото ни ....
И на всичкото отгоре намери с кого да се заяждаш - sexita тва момиче е по умно от всичките съфорумки събрани на куп ... ...
.... то и ампутацията е същото като порязването ....

Хахахах виж сега стана ясно, че просто не сме се разбрали с момичето... Какво ми се дървиш не мога да разбера ? :lol:

x3eme
12-16-2008, 19:48
nali se uto4nihte ve4e nqq smisul da spamite pove4e temata

savoy
12-16-2008, 20:04
От всичко написано аз разбрах, че никой не разбра за какво е темата, а
от това следва, че и автора нищо не разбра.... :-o

kr0seR
12-16-2008, 21:15
Кастриран означава като на конете им махат ташаците и на кучета и т.н малее злетаци колкото искаш :?

dooboo
12-17-2008, 16:43
sory hora naistina sam zbarkal :-D :-D :-D ne e kastriran :grin: :grin: termina e obrqzan :lol: :lol: :o :o :lol:

Sharkey
12-17-2008, 17:03
:smt046

a3c1M
12-17-2008, 17:09
Кастриран??? :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

то бива невежество.... ама :?
Кастрирането е да ти клъцнат топките и повече няма да ти са ебе, нещо подобно на скопен.

BurningPain
12-17-2008, 18:20
Хайде разбрахме че има разлика и че автора е сбъркал,обаче не стана ясно за обрязването
По хубаво ли е или по хигиенично?

sapa91
12-17-2008, 18:27
мно си хабен м/у обрязан и кастриран зн ли ква разлика има ве :lol: :lol: :lol:

mirmark
12-18-2008, 07:57
Автора - след като разбрахме , най-накрая, че се чудиш как е с обрязан/ а не с кастриран / бих ти предложил да опиташ и на ни светнеш по този въпрос с една нова тема. Опитай и с необрязан за да имаш база за сравнение.

Mr_Crowley
12-18-2008, 11:09
Аман от тъпи копелета, братче! Да си обрязан и да си кастриран са 2 коренно различни неща! :-x :-x :-x :-x :-x :smt064 :smt064 :smt064 :smt064

Nitroglycerin
12-19-2008, 17:17
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:
pri horata se kazva obrqzan :)

При хората му се вика "Вазектомия" , в какъв свят живеем...
Вазектомията е прекъсване на съдовете който пренасят сперматозоиди от тестисите до семенника.Точния термин е обрязан.Като цяло момичето не усеща кой знае каква разлика,главно при момчето се усеща тъй като по пръстена който покрива главата е една от най-силните ерогенни зони в мъжкото тяло и при орална любов е по-приятно усещането,обрязването е за повече хигиена (преди 500 години са се къпали само веднъж в живота си) остаряла операция която мисля,че в настоящето не е нужна но все си има религиозни и медицински причини да продължава иначе честоти и извършване

Mi6inka
12-19-2008, 20:59
о0ф добре че нямам пишка...

евала на sexita :-) Момичето гледа най-точно да поднесе информацията...добре че е тя милата....... че туко виж сте останали без поколение....

niki7y
12-19-2008, 21:00
Кастриран??? :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

то бива невежество.... ама :? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Mastta
02-12-2009, 14:26
пробвай :D

dolorousdeath666
02-18-2009, 16:35
Кастриран?!Кастрирват се животните а при хората как се казваше това не помня но и кастриране :shock: :shock: :shock: :shock:


qvno spored dooboo mujete sa jivotni a ne hora :? :razz: e nenene tva e ludost :razz: :grin: i se pak slu4va se 4ovek da napravi gre6ka :)
Kstriraaaan :razz:

turmionkatilot
02-18-2009, 16:44
Леле колко са прости някои хора... :?

съгласен.

AlokiNn
02-18-2009, 18:29
о0ф добре че нямам пишка...

евала на sexita :-) Момичето гледа най-точно да поднесе информацията...добре че е тя милата....... че туко виж сте останали без поколение.... на истина браво sexita не стига че се опитва да ви каже кой са точните термини да не сте в заблуда пък и претенции от къде е .. А аз имам пишка и мисля че е по-добре да не си обрязан

nesquik
02-18-2009, 18:36
Anywise.. до сега не ми се е случвало да го правя с обрязан.. Нооо предпочитам да не са :lol: :lol: :lol:

asdfrewq3
02-19-2009, 13:53
Току що сам се обрязах,вече съм по-секси,подмладих се с 2-3 години :-)