PDA

View Full Version : Е как да ги спра?



vaLq_14
12-16-2008, 18:04
Става въпрос за малки гнойни пъпчици, които се появяват само около брадичката. Доскоро нямах абсолютно нищо, но не знам какво става от няколко месеца. Много ме дразнят, а и не е приятно. Мазах се с какво ли не, но ефекта е или никакъв, или краткотраен. Ползвах Акне аут, което по принцип ми е помагало преди време, но сега не помогна. Салицилов спирт също не помага. Гарние Пюр 3 в 1 също... Хума.. :( Просто искам някак да ги спра да се появяват! Ако някой знае как, нека да каже. Ще съм му адски благодарна.

Syringe
12-16-2008, 18:10
Изстискваш ги, след това ги минаваш със Салицилов спирт 2 % и Хлорнитромицин (( 5 таблетки изсипваш в шишенцето )) и мисля, че ще мине.Само не прекалявай със това, ползвай го веднъж до 2 пъти седмично, за да не си увредиш кожата, както направих аз.Мисля, че ефектът ще е отличен.

leidymimi
12-16-2008, 18:16
Аз лятото имах същия проблем.Даже много се беше задълбочил и бяха почннали да ми излизат огромни пъпки (които ме дразнеха и аз чоплех,което не е хубаво) , но ми препоръчаха ЗИНЕРИТ(Zineryt),но трябва да се ползва сутрин и вечер и много гадно мирише,но аз съм много доволна-лицето ми се изчисти и вече не ми излизаха.
Казвам в минало защото от 1-2 седмици не се мажа редовно и понякога хич и пак почнаха да се появяват :-x

П.П. малко е скъпичко за големината си (около 15 лв. за 30 мл).Ако някой си го купи да прочете упътването,защото са 2 шишенца и се смесват.