PDA

View Full Version : Въпроси за мамите и татковците



hottie
12-16-2008, 19:53
Как разбрахте, че ще имате дете?
След колко време?
Предвидено ли е било?
Когато разбрахте на колко седмици е бил плода?
Как събрахте смелост да си направите тест(за момичетата) 8-)
Сами ли го отглеждате?

Искам да знам всичко в подробности.

Blab
12-16-2008, 20:02
Как се зароди идеята за дете?
В какви ценности смятате да възпитате отрочето си?
Създали ли сте необходимата за отглеждането на едно дете среда?
Сами ли?
Вие ли (ще) се грижите за децата си или трети човек? Ще има ли последствия от това? Положителни или отрицателни?
бля-бля... и още мога да питам, но засега толкова

darla
12-16-2008, 20:57
Ami az razbrah suvsem slu4aino-ne sum i podozirala,4e moga da sum bremenna.Vinagi cikula mi e zakusnqval s po 5-7 dni ot o4akvanata data,ta i na vuprosnoto zakusnenie ne oburnah vnimanie.Edna ve4er s edna priqtelka hodihme da pazaruvame(27-mi dekemvri) i i kazah,4e mi zakusnqva sus sedmica.Tq se 6a6na.az i obqsnih,4e ne se slu4va za 1vi put,no tq nastoq da si vzema test.Vzehme edin test i se pribrahme vku6ti.Muja mi sede6e na pc-to,a nie s neq vlqzohme v banqta.Napravih si testa i....dve 4erti.NE POVQRVAH!Nakarah q da izlezem pak do denono6tnata apteka(be6e 23 4asa) za o6te edin test.Vzehme go,pribrahme se i pak polojitelen!NAPRAVO 6a6 i panika!Muja mi useti,4e ne6to se spotaivame s neq i po4na da razpitva ama az ni6to ne mu kazah.okolo 4as sled tova tq si trugna.az sednah do nego,bqh se zagledala pravo v o4ite mu i duma nemojeh da obelq!Toi zapo4na da me pita "Darka,kakvo ima...kakvo e stanalo...kaji de...kakvo stava" i togava az mu pokazah dvata testa...mnogo se pritesnqvah ot reakciqta mu.toi gi pogledna,posle pogledna men,posle pak pogledna tqh i me popita "Naistina li",a az mnogo plaho mu otgovorih "qvno da"...pri koeto toi sko4i(be6e na stola,a az na divana),sedna do men,gu6na me i zapo4na da se smee s glas ot 6tastie,pokapaha mu salzi ot 6tastie po liceto....4estno kazano tazi reakciq me napravi nai-6tastlivata jena na sveta.na sledva6tiq den otidohme pri ginekologa mi,toi potvurdii az zapo4nah da se 4udq dali da go ostavq ili ne.muja mi go iska6e adski mnogo,no me ostavi da re6a sama,za6toto bqh malka-na 18.az ne se re6ih i nasro4ihme data za abort na 11.01...ne sum razkalzvala s podrobnosti,no s muja mi imahme adski problemi s policiq,mutri i t.n pokrai suvmestnata ni rabota,,v denq na aborta otnovo ni iznenadaha edni debeolvratokvci na vratata,izpusnahme 4asa,problemite bqha vuv vihura si dosta dulgo vreme,dokato nakraq ne se okaza,4e tova dete e edinstveniq zakonov na4in nie da ostanem zaedno(ne bqh navur6ila 18),qvihme se pred suda i ni razre6iha da sklu4im grajdanksi brak poneje bremennostta e vajen faktor po smisula na zakona.taka to4no 2 meseca predi da navur6a 18 podpisahme.O6te v denq,v koito trqbva6e da napravq aborta,no bqhme vazprepqdstvani to4no 30min predi ugovoreniq 4as,az go prieh kato znak ot sudbata.re6ih,4e tova si e NA6ETO bebence,zamislih se na kakvo sum gotova za da buda s tozi 4ovek i da se oturvem ot biv6ite si rabotodateli!Zaedno re6ihme(o6te predi da se qvim v suda),4e 6tom taka e stanalo,tova dete trqbva da se rodi i da jivee,za6toto blagodarenie na nego se spasihme....i taka...sega si imame prekrasno mom4ence da 1god i 3meseca,jiveem zaedno,opravqme se zaedno,6tastliva sum adski mnogo s muja do sebe si,obojavam go i polu4avam nai-prekrasnoto otno6enie,za koeto edna jena moje da me4tae!Blagodarna sum na sudbata,4e v ozni moment ni izprati ne6tastnicite(togava mislih,4e vsi4ko svur6va),a to se okaza 4e edva togava zapo4va.6tastliva sum,muja mi su6to,a za beb4o-nqmam dumi!Vseki put,kogato go pogledna,vijdam v nego vsi4ko,prez koeto preminahme za da se preborim i da budem zaedno i sum gorda s dvamata si muje vku6ti :-)

hottie
12-16-2008, 21:21
Колко сладко :) И каква съдба наистина ! Сигурно от една страна сте благодарни на онези дебеловтратковци :)

Още едно въпросче. Имаше ли някакво усещане(преди да разбереш резултата), че нещо се случва с теб... в тялото ти и главата ти. Не говоря конкретон за симптоми ами някакво като ...майчинско чувство може би. Не мога и аз да го определя.

mladtate
12-16-2008, 21:40
наистина яка история darla

моята е травиална
гаджето един път изтърси "до една година искам бебе"
аз обаче не исках да се женим докато нямам "резултат" и на четвъртия месец от резултата се оженихме и така
8-)

traka
12-17-2008, 08:14
Айде и аз.
На мен мъжа ми преди годинка казваше, че деца без брак не прави и така при нас всичко си дойде по реда. Понеже е много спонтанен та цялата сватба и всичко стана за по малко от 2 месеца. Приятелките ми бяха потресени, а някои даже каваха ама как се дига сватба за 50 дни. Повечето още си мечтая за булката от приказките с приготовления една година и т.н. Та ние уж на шега се оженихме. Опитахме да направим бебето в първата ни брачна нощ, ама понеже така добре си познавам организма, че си осещах ПМС и бях обедена, че нищо няма да стане. Така и стана след 1 седмица ми дойде. След точно 1 седмица и малко започнахме да правим секс като луди. Не знам дали само заради бебеправенето, но сякаш хормоните ни се побъркваха. Нямаше значение сутрин, обед или вечер е как се надушехме и бяхме в леглото(добре, че милото беше в дълъг отпуск). И така в деня в който си направихме бебо(знам със сигурност че е тогава), аз бях обедена че сме си го направили. И така заминахме след няколко дни на море и симптомите не закъсняха. След 6 дена след щастливото събитие гърдите почнаха да ми се подуват и да ми тежът, зърната неможех аз да ги докосна, направих грешката да се кача на водно колело и трябваше след 5 мин мъжа ми да ме върне на плажа щото щях да оставя нещо в морето. И след това следваха най дългите 10 дни в живота ми... да ми закъснее и да видя теста. И както се и очакваше положителен. Понеже съм си малко страхлива та от приятелки чух, че е хубаво да минат поне 6 седмици от бебеправенето за да не ме гледат с вагинален видеозон(при някой водило до аборт) и нали съм си страхлива изчаках. Няма да ви кажа и още един месец как минава. Да знаеш, че носиш живот и да не можеш да споделиш с никой. Ама съм суеверна кво да се прави. Е на мъжа си казах още с първия тест, но и той си знаеше вътрешно, че сме си свършили работата :) . И така след като минаха и тези 4-ри мъчителни седмици отидохме на лекар и ни потвърдиха хубавата новина, макар и само точка ни развълнува и разплака( е мен де, таткото ни се прави на мъж).

Е сега остава и да го родя април и ще сме едно голямо щастливо семейство. Дай боже само здраве и щастие, другото си зависи от нас.

darla
12-17-2008, 09:34
hottie,ami ne,nqmah nikakvo pred4uvstvie,dori ako ne me be6e nakrala priqtelkata mi nqma6e da si napravq test pone o6te nqkolko dni.no se radvam 4e go razbrahme to4no po praznicite

traka,az za sujalenie bqh bremenna bulka-ne mi li4e6e i ne mi pre4e6e,no nqkak si povliq na ...detskite mi me4ti

Boot
12-17-2008, 09:36
traka, на колко години си? И таткото?

traka
12-17-2008, 09:44
22аз/23той :)

Boot
12-17-2008, 09:46
ЕЕ вие сте добре :)
Бтв можете да поствате семейни снимки - мама, татко, бебе

darla
12-17-2008, 15:17
^s udovolstvie 6te posna

http://prikachi.com/images.php?files/499955e.jpg
tuk sme samo mama i tati

http://prikachi.com/images.php?files/499957o.jpg
tuk sa tati i bebe

http://prikachi.com/images.php?files/499960o.jpg
mama,tati i bebe

http://prikachi.com/images.php?files/499962h.jpg
mama i bebe

Boot
12-17-2008, 15:29
Много сладко семейство сте, но бебето е най-готино 8-)

darla
12-17-2008, 15:34
^e,estestveno,nali e vzelo vsi4ko nai-nai ot nas

hottie
12-17-2008, 15:44
Aaaa синът ти е НЕВЕРОЯТЕН СЛАДУР !!!!!!!!! Направо нямам думи! А вие сте чудесно семейство. Всички сте много хубави :)
Ооо как ми се разтуптя сърчицето :oops:

darla
12-17-2008, 15:46
^haide vklu4vai se i ti v temite-samo,4e ve4e ot opit :-)

hottie
12-17-2008, 16:08
А дано! Стискай палци :)

darla
12-17-2008, 16:10
:smt026 stiskam,stiskam,stiskam!

Rofl4e
12-17-2008, 18:07
Дарла невероятно семейство сте!

darla
12-17-2008, 18:21
blagodarq ti :-)

hottie
12-18-2008, 11:27
Имам един малко глупав въпрос. Когато гинекологът останови, че си бременна как точнор азбира в коя седмица?

Seducti0n
12-18-2008, 11:31
:grin: Чудести сте.
И майката и таткото и малкото съкровище най-вече! :smt003

traka
12-18-2008, 11:35
А дано! Стискай палци :)

И на краката ше стискам... айде че нямам с кой да си бутам количката :) Даже и на малкия човек в корема ще му кажа да стиска, дано ме разбере :)

mgxpower
12-18-2008, 12:40
Не съм татко все още , но винаги съм обичал бебетата даже си имам един малък сладур братовчед , но още като беше малък съм полагал всякакви грижи за него и имам някаква постелка ( грижи) за след време - мисля , че ще се справям повече от добре
Ето го и малкият ми сладур
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o633573521732716250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o633573528769591250.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o633573529240372500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o633573483259903750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/24560/o633364269633780000.jpg

traka
12-18-2008, 12:44
А така форума е за позитивни хора :) радвам се, че има и мъже, които искат и обичат деца :)

mgxpower
12-18-2008, 12:47
Слабост са ми малките човеченца!
Даже в родилното като отидох когато се роди братовчед ми като ми го дадоха да го държа се разтреперах краката ми омекнаха имах чувството , че ще го смачкам беше невероятно изживяване не мога да си представя като дойде деня в , който ще държа моята си буболечка как ще се чувствам...

traka
12-18-2008, 12:55
О предполагам, че ще е несравнимо :) аз още гадая, но мисля, че и аз ще треперя макарче ще съм майка :) всичко свързано с това парченце месце ме кара да треперя сега, особено като корема ми на моменти прелича на планина(като малкия се движи и корема ми приема старанни форми) и много ми е мило... снощи най-накрая мъжа ми успя да го усети как рита и страшно се развълнувах и той също. Мисля, че всичко започва от самото зачеване, треската и вълнението и трепета от очакването да се появи на бял свят... абе много мога да пиша, но наистина да го почувстваш е най-страхотното чувство на света и го пожелавам на всеки...

mgxpower
12-18-2008, 13:06
Чувал съм , че е хубаво бащата да говори на бебето постоянно и така то свиква с него..

traka
12-18-2008, 13:10
Абе кво да ти кажа, моя мъж не е много сантиментален и чувствителен и едва ли ще говори на корема ми, но си мисля, че като се роди много ще се промени, просто още не е почувствал като мен(аз говоря като луда на корема си и се хващам, че и въпроси задавам) тва мъниче което расте там вътре. Има и майки които са такива, не им севижда нормално да говорят на детето докато е в корема им, но повечето май са като мен.

traka
12-18-2008, 13:13
а пропуснах да кажа, че до скоро, докато се опитвах да накарам таткото да почувства ритник в момента в който си сложи ръката на корема или ме погледне малкия спираше да рита и да мърда... много странно беше. явно чувстваше различната ръка и не смееше да мръдне, може да си втълпявам, но в момента в който си махаше ръката, веднага следаше ритник

mgxpower
12-18-2008, 13:16
Не знам така бях чел в сайта на бг-мама има и отделен кът само за татковци :) !

Искам и след като родиш да ми пишеш за след родилната депресия , много ми е интересно на всички мами ли се случва?!

traka
12-18-2008, 13:22
ми тва с тая депресия не мога да го разбера... как ще се депресирам от това, че съм най-накрая мама... Някак си тва си е до психика... аз до сега в живота си депресия не съм изпитвала, може би защото съм много позитивен човек, за това не съм си и мислила никога най-лошото за да изпадам в любовна или някаква друга депресия... Всичко си е относително и си е до човек :)

А само колко ще пиша после... няма да ми смогнете с четенето :P

mgxpower
12-18-2008, 13:25
Обичам да чета за такива неща в смисъл обичам да споделям щастието на хората писна ми да гледам по новините и да чета по пресите за едно и също поредните пребити , убити , изнасилени , дрогирани , политици , измамници и пр.
Ще се радвам и снимки на биберончо/ка да пуснеш кръстници намерила ли си?! Ако няма - мога и аз 8) 8) 8)

traka
12-18-2008, 13:28
Мъж ще е :) А кръстици много искат да бъдат ама да видим кой ще изберем.

mgxpower
12-18-2008, 13:31
Супер ... и аз искам да имам момче ще намираме повече допирни точки ще сме един екип и ще сме ненадминати в това да ядосваме колективно мамчето :)

За име мислила ли си?!

traka
12-18-2008, 13:35
Водихме преговори днеска с таткото и май имаме съгласие, но за да не се счупи стомничката няма да казвам за сега как ще се казва :)

traka
12-18-2008, 13:36
mgxpower а ти на колко години си и имаш ли дама на сърцето ти :)

mgxpower
12-18-2008, 13:37
Само в България сте толкова суеверни жените...ама то с тия бабешки дивотии мисля , че няма лошо да споделиш името , което си избрала за бъдещото си макаронче!

traka
12-18-2008, 13:38
Само в България сте толкова суеверни жените...ама то с тия бабешки дивотии мисля , че няма лошо да споделиш името , което си избрала за бъдещото си макаронче!

Аз не толкова до суеверие, колкото мъжа ми да не реши нещо друго в последния момент.

mgxpower
12-18-2008, 13:39
mgxpower а ти на колко години си и имаш ли дама на сърцето ти :)Януари месец правя 21 :)
Дами на сърцето винаги се намират - имам , но е по-малка от мен демек много далеко съм от мисълта за бебе с това момиче.Но все пак хората са казали живота е пред нас :)

krem4et0
12-18-2008, 13:42
Хоти, бебе ли ще си правиш?

Аз покрай тоя форум съвсем пощурях. Ама си правя сметките без кръчмар. Моя не ще. Млад бил, живеело му се още, нямал пари.....то си е така де, ама ми се ще в близко бъдеще и аз да имам бебе. Ако зависи от мъжа.....най-рано още 5-6 години.

mgxpower
12-18-2008, 13:44
Хоти, бебе ли ще си правиш?

Аз покрай тоя форум съвсем пощурях. Ама си правя сметките без кръчмар. Моя не ще. Млад бил, живеело му се още, нямал пари.....то си е така де, ама ми се ще в близко бъдеще и аз да имам бебе. Ако зависи от мъжа.....най-рано още 5-6 години.Сменяй го 8-)

traka
12-18-2008, 13:46
Хоти, бебе ли ще си правиш?

Аз покрай тоя форум съвсем пощурях. Ама си правя сметките без кръчмар. Моя не ще. Млад бил, живеело му се още, нямал пари.....то си е така де, ама ми се ще в близко бъдеще и аз да имам бебе. Ако зависи от мъжа.....най-рано още 5-6 години.

Лошо ви влияем, ама то си е и до хормони, то вече си е време според биологичния часовник, така че е въпрос на готовност и увереност. Живота е пред вас и когато сте готови ще си направите бебета :)

krem4et0
12-18-2008, 13:48
Абе не искам да го сменям. Много си го обичам и знам, че той е Мъжът. Просто при нас всичко се развива много бавно и трудно.....Но да сме живи и здрави, всичко ще си имаме един ден. Дом, брак, семейство, деца(че и куче съм му обещала).

traka
12-18-2008, 13:51
Тва с кучето ще е първо ми се струва :)

А иначе наистина живота е пред вас и щом се обичате е въпрос на време.

mgxpower
12-18-2008, 13:57
Аз за сега съм горд татко на :
1 заек
1 папагал
1 куче

darla
12-18-2008, 14:37
Ami tova s depresiqta spored men idva ot tam,4e jenata sled rajdaneto(v pove4eto slu4ai,az se razminah leko) se 4uvstva debela,razpluta,osven tova se otdava na 100% na noviq 4ovek i nqma vreme za sebe si.izcqlo suobrazqva svoite nujdi s tezi na deteto,dori za tova koga 6te vleze v banqta da si izmie kosata se suobrazqva s noviq 4len na semeistvoto,prosto e stres za psihikata.Az ne izpitah takava depresiq,za6toto muja mi mi pomaga6e adski mnogo i ne ostanah sama i ne se po4uvstvah ne na mqstoto si,no moi poznati izpadaha v takiva depresii i naistina e nepriqtno dori da si okolo tqh.Vajno e da ima6 hora okolo sebe si,koito da poemat 4ast ot grijite i da te spasqvat.

Hottie,neznam to4no,nqkak si po razmera na ploda se opredelq v koq sedmica si

krem4et0
12-18-2008, 14:43
Ъ-ъ-ъ не се ли определя по датата на последната менструация. Мисля, че 2 седмици след това броят дата на оплождане......

Сега намерих и калкулатор. На този принцип е:
http://www.mamaibebe.com/calc.php

traka
12-18-2008, 14:46
От първия ден на последната менструация се изчисляват г.с. седмиците, а като месеци се смятат 7 дена след първия ден на цикъла, 9 месеца по късно това ти е термина :)

Аз докато го разгадая лошо ми стана ... http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77

А този линк е за изчисляване на седмиците :)

krem4et0
12-18-2008, 14:51
Абе нещо не ми харесва. Излиза ми, че най-благоприятен ден за зачеване ми е утре(хипотетично, ако не бях на хапчета), а иначе съм 2-ра седмица бременна!

mgxpower
12-18-2008, 14:53
Абе нещо не ми харесва. Излиза ми, че най-благоприятен ден за зачеване ми е утре(хипотетично, ако не бях на хапчета), а иначе съм 2-ра седмица бременна!Йеей бременна ли си?

krem4et0
12-18-2008, 14:54
Не! Пия противозачатъчни, а и мъжката половина не ще!

Говорех за резултата от калкулатора!

traka
12-18-2008, 14:57
да така е защото принципно водвт бремеността от денят в който се отделя яйцеклетката и понеже не може точно да се установи деня на овулация се взима целия период

И така без да си бременна ти казва че си... и за това много пъти има стреснати хора като има кажат бременна си в 4г.с. а ти си едва на 1седмица и малко ...

mgxpower
12-18-2008, 14:58
Не! Пия противозачатъчни, а и мъжката половина не ще!

Говорех за резултата от калкулатора!Ще ме извиняваш , но не ги разбирам аз вашите калкулации ние се радваме на крайния резултат :-P

traka
12-18-2008, 15:00
е то ясно е :) мъжа ми ако не беше умишлено правил бебе сигурно щеше да вика не е мое с тия изчисления лекарски

krem4et0
12-18-2008, 15:00
Честно казано не знаех. За това явно е законно да се използва толеранс от 10 дни при определяне на термина. Е, аз вече съм 2-ра г.с., ама грам не съм бременна и няма да съм скоро.....
:D
Просто ми се стори нелогично и объркващо.

traka
12-18-2008, 15:03
то си е алогично... Всички си мислим, че трябва да се определи точния ден, но уви медицината е повече от изчисления и догатки и за да няма объркани просто се предполага :) Като ти опре до главата ще си като книга с информация, аз за два месеца станах като google в това отношение

mgxpower
12-18-2008, 15:14
Отдавна не се е разнасяла толкова спокойна и изпълнена с любов атмосфера в този форум.Но нашите мами внесоха един страхотен уют - благодаря Ви за което! :smt007 :smt007 :smt007

darla
12-18-2008, 15:40
ami i az tova iskam da obqsnq na tezi,koito sa protiv tozi pod-forum.Mislq,4e takuv dobur ton ne se durji v nikoi ot drugite razdeli

traka
12-18-2008, 15:42
и аз подържам това мнение... един раздел с позитивни мисли и им е скучен на хората та се чудят как да го премахнат ... Ама толко ограничени хора има, че не знам...

mgxpower
12-18-2008, 15:47
Те са с деградирали мозъци и държанието им е под всякаква критика те дори не знаят как да се изкажат...просто не им обръщайте внимание - деца!

krem4et0
12-18-2008, 15:57
И аз много му се радвам на разделчето. Дано има успех и да радва много хора.

traka
12-18-2008, 16:21
Абе нас ни радва ма като се натъкнах преди 2 часа на раздела с критиките направо ми изтръпна всичко от нерви... Как може да има хора на които един под форум да им пречи, че да не сме ги задължили да го посещават... направо съм потресена...

darla
12-18-2008, 16:25
^az su6to.No tova sa DECA,koito te purva zapo4vat da mislqt za sex,iskat da izkazvat kompetentni mneniq,nqkoi ot tqh naistina razsujdavat normalno za vazrastta si,no drugi celqt edinstveno da izglejdat razbira4i v o4ite na drugite i imenno na tazi,poslednata grupi4ka im pre4i na6iq razdel

hahavteen
12-18-2008, 16:26
Искам и след като родиш да ми пишеш за след родилната депресия , много ми е интересно на всички мами ли се случва?!

http://www.lekar.bg/news-43/info-1130/%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE.%D0%B7%D0%B0. %D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D 0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0.%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0 %B5%D1%81%D0%B8%D1%8F/
http://www.biberonbg.com/info/sledrodova_depresia.htm
:)

darla
12-18-2008, 16:29
^mn pravilno e napisano.a na vaprosa-ne,ne se slu4va na vsi4ki,az vlqzah za okolo 2sedmici v nqkakva 4erna dupka 4ak 6-7meseca sled rajdaneto,no to si be6e avno truden period za men samata,a ne sledrodilna depresiq

mgxpower
12-18-2008, 17:19
Добре добре щом казвате :)

hottie
12-18-2008, 23:01
Хоти, бебе ли ще си правиш?

Аз покрай тоя форум съвсем пощурях. Ама си правя сметките без кръчмар. Моя не ще. Млад бил, живеело му се още, нямал пари.....то си е така де, ама ми се ще в близко бъдеще и аз да имам бебе. Ако зависи от мъжа.....най-рано още 5-6 години.

Ще ти кажа утре ! :-)

mgxpower
12-19-2008, 00:25
Хоти, бебе ли ще си правиш?

Аз покрай тоя форум съвсем пощурях. Ама си правя сметките без кръчмар. Моя не ще. Млад бил, живеело му се още, нямал пари.....то си е така де, ама ми се ще в близко бъдеще и аз да имам бебе. Ако зависи от мъжа.....най-рано още 5-6 години.

Ще ти кажа утре ! :-)Тази нощ ли ще го правите?! 8-)

InitialD
12-19-2008, 00:48
Отдавна не се е разнасяла толкова спокойна и изпълнена с любов атмосфера в този форум.Но нашите мами внесоха един страхотен уют - благодаря Ви за което! :smt007 :smt007 :smt007

^Просто не знаеш колко си прав!
Писна ми да чета как някой се надрусал,сбил се,напил се или колко е велик а другите са подчовеци!
Като влезнах в този раздел ... напрежението си отиде!

darla засичал съм твои снимки преди във форума и бях останал с впечатление че си модел на около 16-17 години! Явно много съм грешал!
Дори и след раждането си запазила перфектната си фигура!Бебчето е голям сладур а цялото семейство сте просто невероятни!Хора като вас връщат надеждата за добро в мен!

Аз съм на 21г. но нямам деца нито приятелка в момента.Нещо трудно се намират свестни хора в днешно време.Единственото,което ме свързва с темата е може би това че където и да отидем с нашите има ли малки деца аз винаги ги занимавам и си играя с тях.Всички казват че ми се отдава и децата ме харесват! :)

mgxpower
12-19-2008, 06:18
Аз също много се заигравам с малчуганите

traka
12-19-2008, 06:44
Боже, момчетата ще излезнат по разумни от момичетата. Не ви обиждам просто се радвам, че има отговорни и хубави момчета в днешно време. Всякакви индивиди съм срещала, в този форум преобладават дебилите и всяко нормално момче или мъж ме кара само да се радвам.


Аз съм на 21г. но нямам деца нито приятелка в момента.Нещо трудно се намират свестни хора в днешно време.Единственото,което ме свързва с темата е може би това че където и да отидем с нашите има ли малки деца аз винаги ги занимавам и си играя с тях.Всички казват че ми се отдава и децата ме харесват!

Споко млад си още и имаш време да намериш точната половинка, а бебето няма да закъснее ако сте сигурни един в друг :)

darla
12-19-2008, 09:30
InitialD,mnogo ti blagodarq za hubavite dumi.Az sum na 19,vse o6te se zanimavam s modelstvo,no naposleduk sum go ostavila na zaden plan i sum se posvetila na u4enieto i masajite.

mgxpower
12-19-2008, 11:02
Боже, момчетата ще излезнат по разумни от момичетата. Не ви обиждам просто се радвам, че има отговорни и хубави момчета в днешно време. Всякакви индивиди съм срещала, в този форум преобладават дебилите и всяко нормално момче или мъж ме кара само да се радвам.


Аз съм на 21г. но нямам деца нито приятелка в момента.Нещо трудно се намират свестни хора в днешно време.Единственото,което ме свързва с темата е може би това че където и да отидем с нашите има ли малки деца аз винаги ги занимавам и си играя с тях.Всички казват че ми се отдава и децата ме харесват!

Споко млад си още и имаш време да намериш точната половинка, а бебето няма да закъснее ако сте сигурни един в друг :)А може би се държим така защото вече сме мъже въпреки , че не го осъзнаваме още ден след ден ставаме все по-отговорни...

hottie
12-19-2008, 23:36
Няма бебе :) за добро или за лошо. Днес ми дойде, а и си направих тест - негативен.
За тези, които не знаеха. Миналия месец с приятеля ми не се предпазвахме(може би леко умишлено :smt083 ) и тъй като тези дни ми закъсня( а по принцип не ми се случва) и си помислих, че може би нещо се е получило. Бяхме на принципа - ако ни е писано значи ще си имаме бебе. Но явно не ни е писано за сега. А и още не съм на 100% сигурна дали сме готови, но както каза Дарла - никога не може да си сигурен, докато не ти се случи.

Плюс това преди няколко месеца спрях противозачатъчните и доколкото знам на много жени им трябва около година преди да могат да имат деца :-o

InitialD
12-20-2008, 00:13
InitialD,mnogo ti blagodarq za hubavite dumi.Az sum na 19,vse o6te se zanimavam s modelstvo,no naposleduk sum go ostavila na zaden plan i sum se posvetila na u4enieto i masajite.

Важното е да правиш това, което ти харесва! :)

mgxpower
12-20-2008, 01:29
Няма бебе :) за добро или за лошо. Днес ми дойде, а и си направих тест - негативен.
За тези, които не знаеха. Миналия месец с приятеля ми не се предпазвахме(може би леко умишлено :smt083 ) и тъй като тези дни ми закъсня( а по принцип не ми се случва) и си помислих, че може би нещо се е получило. Бяхме на принципа - ако ни е писано значи ще си имаме бебе. Но явно не ни е писано за сега. А и още не съм на 100% сигурна дали сме готови, но както каза Дарла - никога не може да си сигурен, докато не ти се случи.

Плюс това преди няколко месеца спрях противозачатъчните и доколкото знам на много жени им трябва около година преди да могат да имат деца :-oНищо де животът е пред теб :)

traka
12-20-2008, 05:41
Плюс това преди няколко месеца спрях противозачатъчните и доколкото знам на много жени им трябва около година преди да могат да имат деца :-o

Много е относително тва с противозачатъчните, при някои им помага дори за да забременеят, но пък при други има нужда от почивка. Една година според мен е много, но пък ползата от противозачатъчните е, че овулацията ти е точно на 14-тия ден(брой 14 назад от към датата на която трябва да ти дойде). Така че, ако искаш да забременееш винаги мога да ти подам едно рамо с малко трикчета... като си готова можеш да ме питаш :). Аз съм си го правила с искане и поне от към тази страна съм прочела доста и доста съм се консултирала, че знае ли човек, като не ти се е случвало(а никога не сме се пазили), почваш да си задаваш въпроса да не би пък да ми има нещо... тъпо ама, както Кремчето писа някъде из форума "Няма по страшно за една жена от това да не може да стане майка", така че като си готова, т.е. готови казвай да си казвам хитринките :)

krem4et0
12-20-2008, 10:05
До колкото аз знам след ОК се забременява лесно. Възможни са няколко овулации месечно, възможно е огромно количество хормони и прочие...Лично аз в паузите избягвам до минимум половите контакти......въпреки, че ми се ще бебе. но това не е решение, което мога да взема сама, нали?

traka
12-20-2008, 10:09
Кремче доста случаи има в които мъжете сами си решават и общо взето не питат жената... Добре, че и ние не можем така, че иначе кво ли щеше да стане...

krem4et0
12-20-2008, 10:16
Е, в това отношение винаги е бил лоялен с мен. Не мога да бъда нелоялна за нещо толкова важно. След време сам ще иска....

VeSna
12-20-2008, 10:24
^s udovolstvie 6te posna

http://prikachi.com/images.php?files/499955e.jpg
tuk sme samo mama i tati

http://prikachi.com/images.php?files/499957o.jpg
tuk sa tati i bebe

http://prikachi.com/images.php?files/499960o.jpg
mama,tati i bebe

http://prikachi.com/images.php?files/499962h.jpg
mama i bebe

Дарла, сладко бебче! Я ми кажи случайно май си разпознах Белоградчишкото кале на снимките :) от този край ли си?

hottie
12-20-2008, 10:28
Еее не съм се отчаяла разбира се. Плюс това от всичките пъти без презерватив много малко е свършвал в мен. Така, че не бяхме хвърлили особено усилия. Пък и знам, че в деня в който реша да забременея ще отида при гинеколожката ми, която ще ми каже някои неща и ако намери за необходимо ще ми изпише дуфастони и глупости. Просто исках да видя дали ще стане без усилия.
Стана ми тъжно като видях резултата, но от друга страна леко ми олекна...може би.Относно забременяването след противозачатъчни това, което мога да каже е че е резлично при всяка. Наистина не знам от какво зависи. Знам, че това е било проблем при много жени, но други са успявали. Абе сложно е женското тяло ма'а му ! 8-)

traka
12-20-2008, 10:32
Да ми на мен не ми навредиха, аз бях на Линдинет 20 исвестно време, но ги спрях, даже гинеколога ми каза, че ще ми регулират цикъла и ще ми направят овулацията след спирането им по часовник, оказа се много прав. А аз говорих за фолиевата киселина която спомага за зачеване :) и за правилно развитие на плода :)

krem4et0
12-20-2008, 10:33
И все пак не е много добре веднага да забременяваш. Изчакай цикъл-2, за да се поизчисти организмът ти от изкуствените хормони.

VeSna
12-20-2008, 10:59
Как разбрахте, че ще имате дете?
След колко време?
Предвидено ли е било?
Когато разбрахте на колко седмици е бил плода?
Как събрахте смелост да си направите тест(за момичетата) 8-)
Сами ли го отглеждате?

Искам да знам всичко в подробности.

Дойде ми и ми тече 1-2 дни и то много скромно - имаше 2 варянта - хормонален дисбаланс или бебе :lol:
Бях във 4 седмица и 4 дни :)
Абсолютно не - даже вземах мерки (противозачатъчни и не е свършвал в мен и пак стана...)
Теста беше лесна работа (с толкова мерки невярвах,че има шанс да съм бременна...)
Сама никога няма да го отгледам - най-важното е, че бащата пое отговорността и много се радва, родителите му също, моите родители, приятелите ми, роднините - всички ми помагат. Още от сега ме подготвят за майчинството (като чувство, отговорност, съвети ми дават и т.н.) Отделно сестрата ма найка ми има бебе на 11 месеца и дрешки има (повечето чисто нови - в този период бебето расте бързо и всичко му омалява), проходилка, зимна и летна количка абе всичко :) остават по-дребните работи, а и на сватбата поечето подараци ще са за бебето :) Абе ще се оправим :)

traka
12-20-2008, 11:02
Та ти си си готова почти :)

Аз те първа трябва да мисля за тези неща, но ще поизчакаме с повечето, нека бебо се роди :)

VeSna
12-20-2008, 11:18
Как се зароди идеята за дете?
В какви ценности смятате да възпитате отрочето си?
Създали ли сте необходимата за отглеждането на едно дете среда?
Сами ли?
Вие ли (ще) се грижите за децата си или трети човек? Ще има ли последствия от това? Положителни или отрицателни?
бля-бля... и още мога да питам, но засега толкова


Винаги съм искала един малчуган да ме радва и рамо на което мога да се облегна, това че стана без да е планувано, неозначава, че не е желано.
Ценностите, които не се купуват с пари - човечност, чест, "тежка дума", когато е сгрешил да си признава и да поема вината си, уважение към хората, които са го залужили (родители, приятели, роднини), да го науча, че парите са средство не начин на живот, че е хубаво да се помага на хората и да е добър човек, когато се отнасят добре към него, просто да го науча да мисли и преценява дадената ситуация като човек от страни, "безпристрастно"... Абе на всичко, на което съм учена аз 8)
Горе-долу със средата съм намислила, остава само да се направят разместванята (но е още рано според мен, все пак поне да се нанеса в тях и после да се разпореждам :lol:
Човек никога неможе да е сам - винаги има някой - приятел, съпруг, родител, роднина и т.н.
Предпочитам аз да отговарям за него и аз да го възпитавам (незнам дали е удачно за сравнение, но кучето ми само аз см човекът. който се занимава с него и съм много доволна от това което стана :) ) , но ще го оставят от време на време (за по 30-40 мин с някой друг, за да се научи, че има и други хора около него и трябва да се съобразява и с тях. Да разбере, че трябва да уважава и да свиква да живее и да се съобразява с различни хора :) Ще има последствия и ако всичко е умерено и както трябва ще са положителни, ако не...

darla
12-20-2008, 11:24
Vesna,da,tova naistina sa Belograd4i6kite skali,jiveq v Montana ot 3godini i bqhme na keskurziq s muja mi i o6te priqteli tam.No ina4e sum ot Plovdiv :)

VeSna
12-20-2008, 11:35
Vesna,da,tova naistina sa Belograd4i6kite skali,jiveq v Montana ot 3godini i bqhme na keskurziq s muja mi i o6te priqteli tam.No ina4e sum ot Plovdiv :)

На мен една стара любов ми е от Монтана и Клеопатра най-много взе да ми липсва :) Иначе ги познах, че 4 години съм живяла там и не е имало ден да не съм била на калето или по скалите :) Там ми е минало детството... Много си им се радвам 8-)

darla
12-20-2008, 11:43
oh,az ne6to nemoga da go priema toq krai kato svoi dom.Prosto mantaliteta na horata tuk i v PLd i tolkova razli4en,4e nqkak si...ne se 4uvstvam na mqstoto si tuk,imam priqteli i blizki,izlizam i t.n,no ...nqkak si ne sum az.A otnosno Kleopatra-tam polojenieto suvsem e izprostqlo,slu4va mi se 2 puti v meseca nqkude da ida tam i prosto...4algiqta e na max,DJ-q ne struva,motat se deca 13+,a Anakondadjiite ne propuskat ve4er,v koqto da ne se izpotrepqt ili s nqkoi vun6en,ili mejdu tqh samite,izob6to....ujasT

VeSna
12-20-2008, 11:47
oh,az ne6to nemoga da go priema toq krai kato svoi dom.Prosto mantaliteta na horata tuk i v PLd i tolkova razli4en,4e nqkak si...ne se 4uvstvam na mqstoto si tuk,imam priqteli i blizki,izlizam i t.n,no ...nqkak si ne sum az.A otnosno Kleopatra-tam polojenieto suvsem e izprostqlo,slu4va mi se 2 puti v meseca nqkude da ida tam i prosto...4algiqta e na max,DJ-q ne struva,motat se deca 13+,a Anakondadjiite ne propuskat ve4er,v koqto da ne se izpotrepqt ili s nqkoi vun6en,ili mejdu tqh samite,izob6to....ujasT

:lol: винаги така е било - простотия да има, но се свиква с нея... Аз определено необичам простащината... В нашата компания си бяхме все точни хора и винаги ни е било весело и приятно, а какво се случва около нас - не е от значение... Боя ми липсва :lol: определно обичам да гледам бой (стига да не ги познавам иначе все гледам да ги разтърва...) абе селска история малко... А иначе защо си в Монтана, а не в Пловдив? Чула съм че града е страхотен?

darla
12-20-2008, 11:56
muja mi e ot Montana i za sega sme tuk...edin den dano se mahnem,no tpi e mnogo privurzan kum grada si i edva li....vupreki,4e az si jervath prekrasnoto grad4e zaradi nego,ama...jivot i zdrave,6te vidim

VeSna
12-20-2008, 17:22
muja mi e ot Montana i za sega sme tuk...edin den dano se mahnem,no tpi e mnogo privurzan kum grada si i edva li....vupreki,4e az si jervath prekrasnoto grad4e zaradi nego,ama...jivot i zdrave,6te vidim


Няма смисъл да те уча аз нали? Леко тънко само подхвърлях едни фразички от рода на "във пловдив не е така" и т.н. че "сам да се сети", че ще ви е по-добре там + това ще те зарадва :)

TheLittleAngel
01-12-2009, 17:30
Мили майки, наистина се радвам, че го има този подфорум, защото освен положителните емоции, ми дава и много полезна информация за в бъдеще. Надявам се, да се разрасне. Аз обичам децата и когато съм покрай едно малко и сладко същество, усещам някакво приятно чувство. Не мога да определя кокво е. Сигурно знаете за какво говоря. Аз съм все още малка за деца - на 16, но нямам търпение след няколко години и аз да стана мама. Пожелавам на вас, татковците и малките бебета всичко най-хубаво. Нека малчуганите ви носят само щастливи мигове.

praskovka91
02-08-2009, 00:24
Просто като чета какви прекрасни моменти сте преживели не мога и аз да не споделя..е не с мен,но с най-добрата ми приятелка с която в последните дни не се бяхме чували..защото ходех на уроци и курсове и нямах никакво време.....няма да забравя как изкочи в 4 часа посред ноща в квартирата ми в Бургас по ношница...и ми каза,че е бремена от 3 месеца...И аз бяз в шах...как може да не е разбрала цели 3 месеца...и тя ми разказа,че е в цветна и е изкарала два нормални цикала и на 3-тия и закасняло и след това и е текло..съвсем малко..и направо без тестове без нищо отишла на генеколог..като си е мислила че е болна...тогава бяхме на 16 години...казала на техните и я изгонили...така просто по ношница..Преспа при мен и на сутринта каза на приятеля си,които тогава беше студент 1-ва година..и тои и каза да не го занимава повече..Представяте ли си какво изживя милата..беше късно за аборт и реши да го роди и да остави...защото наистина нямаше как до отгледа това дете(трудно е дете да отглежда дете)..до 9-тия месец живя ту при баба си ту при мен..в 9-тия месец и баба и я изгони..изгониха я и от училище..защото не ходеше..и точно преди зимната вакация през 2007 ми звънна докато бях на училище и ми каза,че са и изтекли водите и с такси е отишла до болницата и я приели вече да ражда..направо горката..просто се разреревах в час...взех си чантата хванах си такси и отидох в болницата..нямарих я в родилното отделение..още чакаха разширение и аз нз какво..но мн я болеше..и тогава попитах акушерката дали мога да остана с нея докато ражда..не можах да повярвам,че ми позволиха,дадоха ми стерилни дрехи и останах при нея..след 2 часа започна раждането...и то се получава един последен напън преди бебчо да излезе и в този момент тя така изрева,че направо започнах да треперя...и когато бебето ревна и тя се разрева супер силно..направо не можех да взема рещение..след няколко минути и го дадоха и тя започна да се смее и да плаче и ми каза,че на никои няма да го дава това хубаво момченце..и тогава и аз се разревах и стана направо мазало..реших да се обадя на баба..тя реигира някво супер странно ,започна да я нарежда,че била уличница,но след 30 мин..доидоха маика и и баща и с цветя..просто всичко се разви по..толкова неочакван начин..таткото сам я потърси след като я изписаха...и в момента вече година и 2 месеца се радват на момченцето си..:)..просто..това беще сигурно наи-силния ми момент в живота..съгурно моето раждане няма да е толкова вълнуващо..не мога да повярвам,че се случи на мен цялата тази работа..:)..и така всичко си доиде на мястото..и много се радвам..Та стават и такива чудеса..за това радваите се и обичаите вашите деца...дори и след време да допускат такива грешки..Успех:)

darla
02-10-2009, 10:03
za maika i i ba6ta i-dobre,no ako na men se be6e slu4ilo su6toto i tozi podlezurko be6e posmql da se vurne-6tqh da go izgonq i nqma6e da go dopusna v jivota mi i tozi na deteto!Ne6tastnik!

Rofl4e
02-10-2009, 21:16
za maika i i ba6ta i-dobre,no ako na men se be6e slu4ilo su6toto i tozi podlezurko be6e posmql da se vurne-6tqh da go izgonq i nqma6e da go dopusna v jivota mi i tozi na deteto!Ne6tastnik!
е дарла тук не съм съгласна с теб защото той сам е разбрал грешката си и я е потърсил каквото и преди това да е направил говори много добре аз него.Пък и е много по добре за майката и най вече за детето да расте с двамата си родители,от колкото с майка .. която ще трябва да живее при тяхните и да разчита постояно на тях!

darla
02-11-2009, 10:55
az ne bih prostila tova,4e v nai-vajniq moment se e otkazal ot men i deteto si-toi ne go e iskal,a edinstvenata pri4ina sega da e s neq ne e lubov nito kum neq,nito kum novorodenoto.Bih predpo4etal da otglejdam deteto si sama,ot kolkoso s takuv licemer.Toi ne moje da suzdade zdravo semeistvo,za6toto ne go e iskal ot samoto na4alo.Molq avtorkata da ne se obijda,prosto takova bi bilo mnenieto mi ako bqh na mqstoto na priqtelkata i

traka
02-11-2009, 13:41
Здравейте и от мен. От доста време нямах достъп до компа, ама вече съм тук.

И аз подкрепям мнението, че на такъв "осъзнал се" татко нямам нужда. Как може да я заплюе и зареже пък после да свие уши и семейство да изгради. Не знам много тъжна история и бая ме подтисна, въобще цялото и семейство не са хора, макар и да са се събудили и да са се сетили, че имат дете което се нуждае от тях. Лошо и браво, че е имала сила да успее да роди и е взела такова решение, но не мога да оправдая нито един неин близък, за мен не са хора.

mirmark
02-11-2009, 13:42
az ne bih prostila tova,4e v nai-vajniq moment se e otkazal ot men i deteto si-toi ne go e iskal,a edinstvenata pri4ina sega da e s neq ne e lubov nito kum neq,nito kum novorodenoto.Bih predpo4etal da otglejdam deteto si sama,ot kolkoso s takuv licemer.Toi ne moje da suzdade zdravo semeistvo,za6toto ne go e iskal ot samoto na4alo.Molq avtorkata da ne se obijda,prosto takova bi bilo mnenieto mi ako bqh na mqstoto na priqtelkata i

Аз пък мисля, че той не може да поема отговорност в сложни ситуации. Чак когато всичко е било наред той поема отговорност. Имам чувството, че го е страх в напрегнати моменти, което води до същите изводи - Не е човек, на който можеш да разчиташ камоли да създадеш здраво семейство - защото "живота е сурав и курав" - както казват по-старите хора. Трябва да има на кого да се опреш в такива моменти, а кой друг освен на човека до теб.

darla
02-11-2009, 13:53
^absolutno sum suglasna :)

SoFarSoG00d
02-11-2009, 14:09
Прави сте,момичето не може да разчита на човек,който я е изоставил в най-важния момент от нейния живот.Мъжът или иска да е татко,или е страхливец,който не може да поеме отговорност за постъпките си.

mirolubka
02-25-2009, 19:39
darla,vie ne ste sladki,vie ste napravo o4arovatelni!a istoriqta vi e sposobna da razpla4e i nqkoi debelovratko..samo shtastie i zdrave na vas i na beb4o.... :)

darla
02-25-2009, 20:54
blagodarq ti mnogo.Pojelavam su6toto i na teb :-)

mirolubka
02-25-2009, 21:02
az sum mani4ka oshte,dale4e sum ot tiq ne6ta.ina4e az vse oshte se zadovolqvam s pacientite na maika mi-tq e detski psiholog i praktikata i e mnogo blizo do doma ni taka 4e prekarvam dosta vreme tam.imam malka bratov4edka,e ve4e ne 4ak tolkov malka de,koqto e po4ti postoqnno v rucete mi,zashotot maika i u4i.i taka jivota mi e pulen s mal4ugani.tova e nai-spokoiniqt forum i opredeleno predpo4itam da sum tuk,otkolkoto nqkude kudeto vsqka vtora tema e pravih seks,bremenna li sum ili da spq li s nego ili tem podobni....