PDA

View Full Version : Попитай Козметичката



desireniki
12-16-2008, 20:48
Здравейте.Създавам тази тема с идеята да съм полезна относно козметичните въпроси,които ви интересуват.Ще се опитам да съм максимално полезна и изчерпателна:)

sweetsunshine
12-16-2008, 20:55
Хубава тема ! :)

Аз имам черни точки по носа и брадичката,също така ми излизат малки пъпчици около Т зоната,и искам да отида на козметик за почистване от тези черни точки и пъпчици.Та въпросите ми са Още от 1-вата процедура ли ще има резултат,колко често ще трябва да ходя,какво представлява процедурата и ориентировъчна цена?

Мерси предварително
:)

dreamsladurka91
12-17-2008, 16:16
Кирилица!!!
kalpazanka

Rebellion_Angel
12-17-2008, 16:22
Интересувам се за процедурите на лицето.
Искам да попитам за какво в същност помага козметикът?
С какви очаквания трябва да влезем в козметичния салон?
Кога ходенето на козметик не е препоръчително?
:-)

Този форум определено се нуждае от някой запознат в тази област! :-)

mysterious93
12-17-2008, 17:56
i tazi tema kat stane +2,3 stranici nikoi nqma da vliza da pita v neq...vseki 6te si pravi temite :D i za da ne e spam :D otnosno kola maskata na triugulnika..ako nqkude tam ima6 podkojna pupka kozmeti4kata 6te q iz4ovurka li :D ili 6te otkaje da ti napravi kola maska?ili puk napravo 6te ti napravi vupreki podkojnata pupka?i ako durpa napravo ni6to 4e ima podkojna mojelo da stane ne6to?nqkvo vuzplanie li ddz..

evi_vd
12-17-2008, 19:44
въпроса ми може да ти се стори тъп .. ама кви ли не легенди не съм чувала - Ще ми излезнат ли пъпчици по лицето ако ям компот иии също така, ако пия кафе със захар :-o

desireniki
12-17-2008, 21:32
и така-първо за почистването на лицето-процедурата се състои от напаряване с масаж (ако няма възпаления по лицето се прави масаж,иначе е противопоказно),после се изстискват комедоните,но не и пъпките,след това се прави д'арсонвал,след това се поставя съответната терапия или маска в зависимост от състоянието и нуждите на лицето и накрая се завършва с крем или серум,който е съобразен с типа на лицето,състоянието на кожата и околната среда.
Почистване на лице се прави поне веднъж в месеца:)

desireniki
12-17-2008, 21:35
Temata e strahotna ! :)
Ami zna4i moqt vypros e otnosno mahaneto na mustaka nad gornata ustna.Az sam momi4e i iskam da probvam da si go mahna s lenti4kite na ,,Veet,, no me e strah posle da ne mi izleznat po-4erni i gysti kosmi,koito da si li4at,ili pyk nqkakvi pyp4ici...

Moje li da stane neshto takova ? Blagodarq predvaritelno ! :) :)

честно казано дано още да не си пристъпила към действие-освен че ще станат повече космите-защото с кола маската освен тъмните косми които те дразнят ще махнеш и мъхчето под тях и след това при растежа мъха вече ще е станал по-груб и по-видим,възможно е да ти излязат пъпки,а ако не си направиш качествено кола маската с лентичка има вероятност да си обелиш кожата и да се получи раничка:(

desireniki
12-17-2008, 21:38
въпроса ми може да ти се стори тъп .. ама кви ли не легенди не съм чувала - Ще ми излезнат ли пъпчици по лицето ако ям компот иии също така, ако пия кафе със захар :-o
ако си предразположена към акне не е хубаво да злоупотрбяваш с кофеин,щоколад,сладко,пика тно,кисело ит.н.но за компот и кафе със захар ако е само едно на ден-проблем няма:)

desireniki
12-17-2008, 21:43
Интересувам се за процедурите на лицето.
Искам да попитам за какво в същност помага козметикът?
С какви очаквания трябва да влезем в козметичния салон?
Кога ходенето на козметик не е препоръчително?
:-)

Този форум определено се нуждае от някой запознат в тази област! :-)

за процедурите за лице писах по-горе.
очакванията трябва да са че ще излезеш по-добре изглеждаща отколкото като влезеш.трябва да се чувстваш напълно свободна да попиташ за всичко което те интересува относно процедурите които се предлагат в избраното от теб студио за красота-козметика с която работят,в какво се състоят процедурите,продължително т,цена,какви очаквания да имаш след дадената процедура,защо ти е предложена точно тази процедура и т.н..

Няма случаи в които ходенето на козметик да е непрепоръчително.

desireniki
12-17-2008, 21:47
i tazi tema kat stane +2,3 stranici nikoi nqma da vliza da pita v neq...vseki 6te si pravi temite :D i za da ne e spam :D otnosno kola maskata na triugulnika..ako nqkude tam ima6 podkojna pupka kozmeti4kata 6te q iz4ovurka li :D ili 6te otkaje da ti napravi kola maska?ili puk napravo 6te ti napravi vupreki podkojnata pupka?i ako durpa napravo ni6to 4e ima podkojna mojelo da stane ne6to?nqkvo vuzplanie li ddz..

относно подкожните косми-пробвай едно кремче-казва се Kerapil на козметиката LED.помага при подкожни косми.а иначе би могла да помолиш козметичката да ти извади подкожният косъм със стерилна игла-подчертавам стерилна!!!и преди това да си е дезинфекцирала ръцете със спирт-изисквай това за своя собствена безопасност-а също и това-шпатулата да бъде почистена и стерилизирана преди употреба.

Anf3tamin4o
12-17-2008, 21:50
Всичко хубаво обаче ако можеш да пишеш в един коментар всичко това а не да пускаш 6 мнения

chelsea
12-18-2008, 10:49
последните 2 пъти мисля, когато ходих на козметичка (което беше отдавна, но няма значение), някои почистени черни точки на следващия ден ставаха на пъпки с гнойно връхче. искам да питам това нормално ли е да се случи или козметичката ми некадърна?

evi_vd
12-18-2008, 11:33
въпроса ми може да ти се стори тъп .. ама кви ли не легенди не съм чувала - Ще ми излезнат ли пъпчици по лицето ако ям компот иии също така, ако пия кафе със захар :-o
ако си предразположена към акне не е хубаво да злоупотрбяваш с кофеин,щоколад,сладко,пика тно,кисело ит.н.но за компот и кафе със захар ако е само едно на ден-проблем няма:)
мерси :)

p0iSsOonN
12-18-2008, 13:13
jfjjkgho

desireniki
12-18-2008, 19:53
последните 2 пъти мисля, когато ходих на козметичка (което беше отдавна, но няма значение), някои почистени черни точки на следващия ден ставаха на пъпки с гнойно връхче. искам да питам това нормално ли е да се случи или козметичката ми некадърна?
ами когато един комедон не е изстискан до край се получават пъпки след това.:(

desireniki
12-18-2008, 19:55
Аз искам да попитам.. след като не препоръчваш махането на мустака над горната устна чрез кола маска, по какъв начин е най-добре, за да има най-добър и дълъг ефект и да няма после пъпчици, повече и по-тъмни косми..?

П.П. Имам една да кажем роднина, която ми е и комшийка и е козметичка, но ме е срам да отида и да я питам и за това питам теб.. Може да е малко глупаво да ме е срам, но аз съм си такава.. :oops:

ами има елекроепилация -но с пинцета,а не с игла(по-болезнено е и остават белези)и фотоепилация (лазерна епилация не препоръчвам).

Syringe
12-18-2008, 20:09
Една приятелка премахна този проблем с електрическа пинцета.Зимаха и около 10 лв на процедура.С времето косъмчетата уредяха, а вече дори няма.

sweetsunshine
12-18-2008, 21:00
и така-първо за почистването на лицето-процедурата се състои от напаряване с масаж (ако няма възпаления по лицето се прави масаж,иначе е противопоказно),после се изстискват комедоните,но не и пъпките,след това се прави д'арсонвал,след това се поставя съответната терапия или маска в зависимост от състоянието и нуждите на лицето и накрая се завършва с крем или серум,който е съобразен с типа на лицето,състоянието на кожата и околната среда.
Почистване на лице се прави поне веднъж в месеца:)Мерси :)

А има ли прецудара,която да премава черните точки и дребните пъпчици,но да не ме стискат :?

p0iSsOonN
12-19-2008, 05:57
Аз искам да попитам.. след като не препоръчваш махането на мустака над горната устна чрез кола маска, по какъв начин е най-добре, за да има най-добър и дълъг ефект и да няма после пъпчици, повече и по-тъмни косми..?

П.П. Имам една да кажем роднина, която ми е и комшийка и е козметичка, но ме е срам да отида и да я питам и за това питам теб.. Може да е малко глупаво да ме е срам, но аз съм си такава.. :oops:

ами има елекроепилация -но с пинцета,а не с игла(по-болезнено е и остават белези)и фотоепилация (лазерна епилация не препоръчвам).
Ами цената каква е? И колко време се прави процедурата за да изчезнат напълно?

ana19
12-19-2008, 18:26
Ами цената каква е? И колко време се прави процедурата за да изчезнат напълно?
И мене ме интересува същото :?

hAshoo
12-19-2008, 18:30
как да си махна сенките под очите и луничките около нослето?

emo_girl953
12-19-2008, 19:25
Еми аз имам черни точки по носа и мало по брадичката и имам 2-3 пъпки по челото :D :D Кажи какво да правя ако ида на козметик какво ще ми се прави там,колко време няма да имам пъпки и евентуално някое кремче за да не се появяват вече че ми е Писнало

desireniki
12-19-2008, 22:01
за цената на електроепилацията-варира около лев за минута,като се има пред вид,че опитен козметик премахва цялата зона за около 15 минути.
за черните точки-освен изстискването има и терапии,с които се премахват черните точки,но завинаги премахване няма.поддръжката е най-добрият приятел на чистата кожа.

desireniki
12-19-2008, 22:03
как да си махна сенките под очите и луничките около нослето?
имам въпрос-от кога ги имаш луничките и сенките.има ли периоди на тяхната активност или са перманентни?

ana19
12-19-2008, 22:03
В люлин някъде да ми препоръчате електроепилация ?

therichbitch
12-20-2008, 17:36
az iskam da pitam dali ima procedura pri koqto samo ti po4istvat liceti i ti pravqt masag bes kakvato i da e dr intervencia za6toto az napr nqmam nikakvi pupki ili ne6ta ot sorta i zatova samo da mi se po4isti liceto napr bez da me 4ovurka?

ana19
12-21-2008, 21:04
къде в люлин има студио за електроепилация ? :?

Adwokat
12-21-2008, 21:48
къде в люлин има студио за електроепилация ? :?

KAto izlezesh ot vas.. zad ugula na ulicata.. Yspeh

varnen4e
12-22-2008, 06:19
az iskam da pitam dali ima procedura pri koqto samo ti po4istvat liceti i ti pravqt masag bes kakvato i da e dr intervencia za6toto az napr nqmam nikakvi pupki ili ne6ta ot sorta i zatova samo da mi se po4isti liceto napr bez da me 4ovurka?

Какво тогава ще му почистваш?

mysterious93
12-22-2008, 16:38
къде в люлин има студио за електроепилация ? :?

KAto izlezesh ot vas.. zad ugula na ulicata.. Yspeh

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

desireniki
12-22-2008, 19:54
има процедури-масаж и след това се нанася почистваща маска.

billytalent
12-22-2008, 21:21
Аз искам да попитам.. след като не препоръчваш махането на мустака над горната устна чрез кола маска, по какъв начин е най-добре, за да има най-добър и дълъг ефект и да няма после пъпчици, повече и по-тъмни косми..?

П.П. Имам една да кажем роднина, която ми е и комшийка и е козметичка, но ме е срам да отида и да я питам и за това питам теб.. Може да е малко глупаво да ме е срам, но аз съм си такава.. :oops:

Мога да ти препоръчам да отидеш на козметик,където ще ти го махнат с конец...точно 5 пъти съм ходила и вече нямам такъв проблем,но доколкото знам в България много малко жени могат тази процедура,но не оставя никакви следи

__Nothing
12-25-2008, 09:23
Искам да попитам опасно ли е премахването на окосмяването на триъгълник, в домашни условия чрез ленти, при положение че преди това не са правени подобни процедури при козметик.

varnen4e
12-26-2008, 09:14
Искам да попитам опасно ли е премахването на окосмяването на триъгълник, в домашни условия чрез ленти, при положение че преди това не са правени подобни процедури при козметик.

По- добре отиди на козметик.. 1-во по- сигурно е, че ще се справи; 2-ро все пак е специалист- едва ли ще те боли толкова...

Sladyranka14
12-26-2008, 11:51
Много яка темичка и много полезна :)
Браво!

LiveFlower
12-26-2008, 13:02
Iskam da popitam kolko gore dolu struva taq procedura po4istwane,masaj i premahvane na 4ernite to4ki.Znam,4e vseki kozmetik si opredelq razli4na cena,no g/d ?
Vse pak e po-dobre da otidem na kozmetik,otkolkoto da si susipvame kojata o6te tolkova s razni FDT i pudri :)

therichbitch
12-26-2008, 14:04
az iskam da pitam dali ima procedura pri koqto samo ti po4istvat liceti i ti pravqt masag bes kakvato i da e dr intervencia za6toto az napr nqmam nikakvi pupki ili ne6ta ot sorta i zatova samo da mi se po4isti liceto napr bez da me 4ovurka?

Какво тогава ще му почистваш?
mi kak kakvo s vremeto se natrupvat razni murtvi kletki i t.n. koito trqbva da se po4istvat

Nadelina
12-26-2008, 15:05
Kosmite na triygylnika mi sa stanali tolkova mnogo, che veche sa po krakata, ot brysneneto. Pochnah da hodq na kozmetik, no istinata e che nqmam vreme da hodq, zashtoto mi e zapylneno ejednevieto, pyk i trqbva da si zapisvam chas, v koito posle se okazva, che nqmam vyzmojnost da otida i veche ne znam kak da se spravq s tezi kosmi.

Liar
12-26-2008, 18:45
Искам да попитам опасно ли е премахването на окосмяването на триъгълник, в домашни условия чрез ленти, при положение че преди това не са правени подобни процедури при козметик.
Защо пък да е опасно?!?Ако можеш да дърпаш достатъчно добре-няма проблем.
Даричбич,премахването на мъртвите клетки става с най-обикновен ексфолиант!

lale13
12-30-2010, 07:43
Здравей! Имам ужасен проблем с кожата на от доста време имам някаква алергия не е точно от какво комбинация от слънце прах и пот, получва ми се обрив подобен на упарване от коприва и сърбеж, който стои околко половин един час и изчезва. Приямам и противоалергично хапче но е ужасно, а жече започна да се случва и зимата което значи че не само прахта е виновен. Моля ако знаете или сте срещали нещо подобно да ми дадете ниакакъв съвет какво да правя или какви продукти да използвам. Моята кожа на места е суха и се бели а на места е по-мазна в Т-зоната и ми излизат пупки и 4ерни точки. А при жсеки орит за дори и леко стискаме на пъпките, те се потдуват и зачержяват много и така остават доста време. Благодариа преджарително за отговора. :)

kalpazanka
12-30-2010, 07:58
Темата е СТАРА!