PDA

View Full Version : много силни менструални болки



la4ezara
12-17-2008, 07:26
хора имам чувството, че ще умра. Първият ден са изключително силни, ръцете ми треперят, никакви хапчета не помагат.....мисля да отида по Пирогов, но едва ли ще ми кажат нещо друго от - почивайте си и хапнете нещо сладко...

traka
12-17-2008, 08:00
Защо не се обърнеш към гинеколога си. Най-вероятно ще ти изпише противозачатъчни от които цикълат ти като цяло ще се облекчи. Лично при мен преди, когато го взимах спряха всички болки от появата на мензиса, а при мен баха бая силнички и два дни ме боляха и корема и кръста имала съм моменти в които не можех да се изправя. Предписаха ми "линдинет 20" и цикъла хем ми стана 3 дни, хем беше като количество много малко, хем се нормализира и ми идваше като по часовник, хем забравих страшните болки. Отиди на гинеколог задължително, за да ти предпише някакви противозачатъчни 100% съм обедена че болката ще отшуми.

la4ezara
12-17-2008, 08:04
ами аз съм на 17 и не знам дали не е малко рано да пия противозачатъчни :(

traka
12-17-2008, 08:10
Те не са нещо от което да се плашиш. Като включим и това че са доста ефективни за предпазване от рак на маточната шийка и са хормони, които помагат като цяло на организма. Все пак лекари ги предписват за теб и само за теб. След преглед ако ме послушаш да отидеш лекаря ще ти каже какво да направиш, в моя случй ми предписа противозачатъчни. Не си мисли, че са вредни. Ако ти се рови в нета има много информация за ползата от противозачатъчните. В момента те не са като в предишни години, не водят до надебеляване, окосмяване и какво ли не още като страничен ефект. За това е хубаво да се предпишат от гинеколог, защото той най-добре ще знае от какво има нужда организма ти. Тези които споменах аз са много слаби и ми ги предписа точно за нормализиране, а и исках да се и пазя. И 2-та случая ми действаха добре. Пиех ги само три месеца, но година след като ги спрях не съм имала болки.