PDA

View Full Version : Топли цветове



MoMoXiXi
12-17-2008, 13:20
Хай, Хай!
Можете ли да ми кажете кой цветове са "топли".. нали има топли и студени.. може би въпроса ми ви се струва тъп, но имам пичина да питам- кожата ми е много светла и примерно, ако си сложа черно/сиво/метално синьо или такива от тоя сорт и все едно съм излязла от някой гроб :D Става много рязка граница м/у цветовете - кожата и цвета на лака/сенките/моливите за очи, та ако искате и спиралата, и се чудя какви цветове биха ми отивали... та мисля, че "топлите" нюанси, за да "смекчат" светлата ми кожа и да имам "по-мек" вид :) (какви определения само) :-D

Iria
12-17-2008, 13:27
Топли са червеното, жълтото, оранжевото. Студени са синият, зеленият цвят.

Dundy
12-17-2008, 14:18
Топли са червеното, жълтото, оранжевото. Студени са синият, зеленият цвят.
аз пък мислех,че зеленото е топъл

Infinity
12-17-2008, 15:09
топли-червено,оранжево,жълто.
студени-тъмно синьо,черно.

dan4ety
12-17-2008, 15:17
Черното не е нито топъл, нито студен. Той е неутрален (ахроматичен също му се казва, доколкото помня от часовете по изобразително миналата година). Както и бялото и сивото.

Топлите са жълт, червен, оранжев и кафяв. Заедно със всичките им отенъци, разбира се.
Студените са син, зелен и лилав.

Това са :)

Amelly
12-17-2008, 16:31
Доста неподготвени са се изказали тук...
Така трите цвята -бяло,черно и сиво,не са нито топли,нито студени,както се каза са от неутралните.
Може би най -топлия цвят е жълтото,също така червеното,други топли цветове са :оранжево,цикламено,пурпур о,бордо и останали няанси.
Синьото е най-студения цвят,и в зависимост вече нянаса за различните сжетове-лилаво,зелено.
НО!Зеленото може да се разглежда и като топъл и като студен цвят,зависи от няанса,по-често е причислено към топлите.

UFOs
12-17-2008, 16:40
Температурата ли му измерихте на синьото та ще е студен..за мен си е топъл.. :lol: :-P

t0nit0yy
12-18-2008, 13:52
на тъмна,както и на светла кожа,много отива бебешко розово.. :-D т0ва ми е любимият цвят! :D мисля,че розово ще ти отива,особено ако си руса.. :) но на светла кожа жълтото мн мн не въври..поне според мен.. :)

Blab
12-18-2008, 14:12
Цикламеното било топло:Д Айде, не!
Данчето е права.)

safetyMode
12-18-2008, 18:57
Черното не е нито топъл, нито студен. Той е неутрален (ахроматичен също му се казва, доколкото помня от часовете по изобразително миналата година). Както и бялото и сивото.

Топлите са жълт, червен, оранжев и кафяв. Заедно със всичките им отенъци, разбира се.
Студените са син, зелен и лилав.

Това са :)

+1 :grin:

axlbaby
12-19-2008, 22:24
Хей,хей,хей...Първо жълтото също може да е студено..както зеленото може да е топло зависи от нюанса...Просто трябва са подбереш така цвета и нюанса му,че да изглеждаш както искаш :)
И аз съм много бледа и ми харесват бежовото,сивото тъмно червеното и мисля,че стоят добре не знам не съм специалист :-D

stop_looking_at_me
12-20-2008, 19:47
Тук за цветовете... с малко малка картинка :)
http://iit.bloomu.edu/vthc/Design/warmAndCool.htm

Тук за топлите и студените оттенъци на кожата и какви цветове им отиват
(пак с картинка) има и обяснение, но на английски. Ако не разбираш питай
http://www.mineral-makeup-reviews.com/Cool-or-Warm-Skin-Tone.html

И щом казваш че със черно не изглеждаш добре, така като гледам втория уебсайт... сигурно си със топъл оттенък на кожата (по-жълтеникава). Колко си бяла няма значение. Аз също съм много бледа през зимата, но черно примерно ми седи перфектно. Но пък моята кожа има студен оттенък (розов/синкав). [/url]

sladka__droga
12-27-2008, 19:44
Черното не е нито топъл, нито студен. Той е неутрален (ахроматичен също му се казва, доколкото помня от часовете по изобразително миналата година). Както и бялото и сивото.

Топлите са жълт, червен, оранжев и кафяв. Заедно със всичките им отенъци, разбира се.
Студените са син, зелен и лилав.

Това са :)

Yep ^^