PDA

View Full Version : Тоз,който сметка не си дава за миналите 300 века...



usmivka91
12-17-2008, 19:11
Трябва ми есе спешно или ако не есе то поне лека помощ или насока на тема по философия

Тоз,който сметка не си дава за миналите 300 века,той в тъмнината си остава,живее ден за ден човека!

Който да даде някое друго мнение...ще ми трябва за утре а ми е сложно...Благодаря :)

ronninka
01-08-2012, 23:38
Тоз,който сметка не си дава,
за миналите триста века,
той в тъмнината си остава -
живее ден за ден човекът!
Гьоте


Животът не е низ от случайни събития,а той е един непрекъснат процес,в който минало,настояще и бъдеще са свързани и те са свързани не само като следващи едно след друго във времето,а са причинно-следствено обусловени.Причините за събитията в настоящето се коренят в миналото.Изучаването на миналото ни дава възможност да разкрием взаимовръзката между явленията и в природата и в общестения живот,да можем да преценим какво се случва в настоящето и как събитията от настоящето въздействат и ще въздействат върху бъдещето.
Други смятат,че няма връзка между минало,настояще и бъдеще,че изучаването на историята ни,вселената,планетата,чов шкото общество,човешкия живот ни учи само на това,което е било и коренните обрати в настоящето нямат връзка с миналото,нито могат да влияят на бъдещето:всичко в живота е случайност,късмет,съчетани е на обстоятелствата и ние не можем да им влияем.Началото на всичко-Големият Взрив според някои или Бога според други е в резултат на случайно натрупване на енергия и маса или на желание за сътворение.
Аз считам,че геният в Гьоте е прозрял,че “миналите 300 века” определят нашето настояще.Те ни дават възможност да видим развитието на историята,порастването на човешкото общество и ни помагат да живеем в светлина,да знаем какво и защо се случва днес и как нашите днешни реакции,нашето действие или бездействие ще определи бъдещето ни.Ако човек живее ден за ден ,то той не може да сътворява съзнателно бъдещето си.По този начин не знае какво да очаква и разчита на случайността.Аз се придържам към мисълта на Гьоте и доказателства в нейна полза могат да се дадат от всички области на живота и от всички науки,На пример ако човек не се храни рационално и не поддържа добра физическа форма,и чисти и позитивни мисли не може да очаква да е здрав.Последните векове са показали,че здравето е резултат на генно предразположение и начин на живот.Ако семейството не поддържа любяща атмосфера в дома,не може да отгледа здрави и щастливи деца.Ако обществото не поддържа нивото на производство да е по-ниско от нивото на потребление не може да се развива прогресивно.Ако човечеството не се грижи за планетата земя,то тя започва да се пуши.Ярък е примерът с Глобалното затопляне,в резултат на нашите действия.
Последните 300 века от човешката история ни дават възможност да познаем и използваме установените закони,така че каквото и а е било нашето минало,действията ни днес да сътворят едно желано бъдеще.



п.п. Набутах се 1, 20лв в един сайт заради тази простотия и е супер егоистично и безсмислено да си я чета само аз...