PDA

View Full Version : Наднорменото тегло и борбата с него



p_doichinov
12-18-2008, 06:09
Здравейте скъпи форумци,
Отварям темата тук,защото това си е понякога здравословен проблем,а по често психически.
Реших да отворя тази тема и се надявам да бъде сложена като важна,понеже аз съм един от първите,които бяха ,,дебели" в класа си.От нас се тръгна-набор 87.В цялото училище имаше само още 1 момченце като мен,което за съжаление почина преди доста години.Борбата започна от 6 клас-90кг /колкото съм сега,забележете/.Открих си сам високо кръвно и ме вкараха във ВМИ-Пловдив в детското отделение.След 3 дена яко дупчене казаха че нищо ми нямало...после чакахме ,,пубертета/...дочаках го в 9 клас-110кг..после отидох при др.Емилова и след 2 посещения бях 72кг...намерих ,,голямата" любов в 10 клас и се отпуснах и след като скъсах с нея след 3 години и половина на бала ми в 12 клас бях 130кг...сега няколко години по-късно след диетата на Дюкан,преди нея с малко ,,химия" във фитнеса,с много ограничения съм 90 кг,като рекорда ми е 84 лятото..
Сега ходя всеки ден на тренировки /почти/.Пиша ви,защото знам като бъдещ менеджър,че най-големия стимул е успехът.Споделяйте,питайте ,радвайте се,не се отказвайте.Аз вече ям за да живея,а не живея,за да ям.
У С П Е Х

durancho
01-08-2009, 14:16
Наднорменото тегло е ужасно наболял проблем(особено при тинейджърите),но не се говори много за него.По статистика вече сме след американците с 54% след нас са Великобритания с 51%,а затлъстяването най-често води до сърдечно-съдови заболявания



А. като има предвид, че според европейската статистическа информация относно
сърдечносъдовите заболявания за 2005 г., сърдечносъдовите заболявания са
главната причина за смъртта сред мъжете и жените в Европейския съюз, довела до
1.9 милиона смъртни случаи,
Б. като има предвид, че сърдечносъдовите заболявания причиняват почти половината
от всички смъртни случаи - 42 процента - в ЕС



изватка от: "ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ
внесено в следствие на питане, изискващо устен отговор B6-0000/2007
съгласно член 108, параграф 5 от правилника
от Miroslav Ouzk

p_doichinov
01-12-2009, 11:57
Ами затова е и темата,но като гледам няма голям успех :).Какво да правиш.Все пак който иска ще попита..успехите на останалите носят мотивация,затова я пуснах,защото и аз като нормален човек се отпускам понякога и имам нужда да прочета,че има хора,които успяват..