PDA

View Full Version : трета сливица



mladtate
12-18-2008, 09:57
то това е и тинейджърска тема
- ако се:
потите често нощем
хъркате
често боледувате
имате постоянни сенки под очите
имате проблем с апетита

май имате проблем с третата сливица
на моята дъщеричка на 2,6 г. й я извадиха и сега е къде по-добре с настинките и апетита

darla
12-18-2008, 10:18
Oh,slava Bogu malkiq ne si e patil za sega s 3ta slivica,no sinut na moqta nai-dobra priqtelka(na 1god i 3 meseca-kolkoto moq)ima6e strahotni problemi zaradi vazpalena 3ta slivica.nqkolko puti u6na infekciq,pukaha mu tapan4etata nqkolko puti na deteto i sega mu e zabraneno da stupi na qsla do april mesec.Ne mu q izvadiha,za6toto bil prekaleno maluk,no opredeleno tova 6te e purvoto ne6to,koeto 6te napravqt kato porasne o6te malko,za6toto mnogo se iztormoziha vsi4ki.A i doktorite gi "uspokoqvat",4e vsqka nastinka 6te mu se otrazqva na u6ite,dokato ne q izvadqt!

VeSna
12-20-2008, 09:51
Забравила си да добавиш вечно запушеният нос :lol:

По темата - на мен на 3 годинки ми я извадиха, но на 14 (или 15 бяха...) ми извадиха всичките и имаше зачатъци на носна - т.е. ако не се отчисти хубаво тя пак расте. От тогава нямам проблеми с боледуваня, но не бързайте да ги вадите - както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"

gangstata
12-20-2008, 23:25
И аз съм имала..
Мам каза,че нощем често съм се задушавала и постоянно е била на тръни..
Та на 4г, са ми я извадили..

kalpazanka
12-21-2008, 08:47
както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.

VeSna
12-21-2008, 10:52
както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.

Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...

darla
12-21-2008, 11:03
az ot malka sum s problemni slivici(tezi na gurloto),vse boledubah i ot nai-lekata nastinka minavah na antibiotik.4ak na 15god mi gi izvadiha i ot togava ne sum boleduvala seriozno(da 4ukna na durvo),no dori malko studen vazduh da vdi6am i vednaga ostavam bez glas!no opredeleno taka e po-dobre

kalpazanka
12-21-2008, 11:14
както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.

Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...
Тц, с хроничен синузит съм, махнаха ми сливиците в трети клас и въпреки че синузитът ми се обостря два пъти годишно, до инжекции не стигам. Явно трябва да се замислиш да смениш Джипито си /декември е!/ или да вземеш направление за специалист; да започнеш да взимаш имуностимулатори /кеф ти на растителна основа, кеф ти разните изсушени микроорганизми, кеф ти витамини- Мултисаностол, Суправит и какво ли още не/. Без да се заяждам, не бива да си толкова немарлива към здравето си! Вземи мерки!

П. С. Като се има предвид че си и бъдеща мама, не е много хубаво да се стига до антибиотици /не че няма АБ, подходящи за бременни, но не е зле да не се стига до тях/.

VeSna
12-21-2008, 13:09
както казват докторите "Организъм без сливици е като къща без врата"
Тц, не е така. Никога не се вадят всичките 6 сливици от гърлото, а максимум 3! Това, че Валдайеровият пръстен е станал полупръстен, не значи, че трябва да омаловажавате функцията му.

Съгласна съм. Преди боледувах много често (всеки месец минимум ангина), защото сливиците ми бяха болни (+ това увеличени по рождение) и след као ги извадихме много рядко боледувах. Въпроса е там, че една хрема на следващия ден става директно пневмония или бронхит... Това лошото - няма ангина, ларингит, фарингит... Директнио на инжекции после...
Тц, с хроничен синузит съм, махнаха ми сливиците в трети клас и въпреки че синузитът ми се обостря два пъти годишно, до инжекции не стигам. Явно трябва да се замислиш да смениш Джипито си /декември е!/ или да вземеш направление за специалист; да започнеш да взимаш имуностимулатори /кеф ти на растителна основа, кеф ти разните изсушени микроорганизми, кеф ти витамини- Мултисаностол, Суправит и какво ли още не/. Без да се заяждам, не бива да си толкова немарлива към здравето си! Вземи мерки!

П. С. Като се има предвид че си и бъдеща мама, не е много хубаво да се стига до антибиотици /не че няма АБ, подходящи за бременни, но не е зле да не се стига до тях/.


И аз се надявам да не се стигне до тях, затова не излизам почти никаде и се обличам яко... Относно доктора - на какъв спецялист да ходя? Белодробен? Знам много добре какво ще ми каже - "Момиче, имаш срастваня и вече всичко е хронично,спирай цигарите, инхалаций със сода (най-вероятно) + блъскане с какви ли не хапчета... Абе сега нямам време да се занимавам със себе си - ще се пазя да не се разболея сега пък след като родя ще му мисля :)

kalpazanka
12-21-2008, 13:17
За 'кво ти е белодробен?! Директно имунолог! Няма да е зле и титър на антителата да пуснеш.

TheBestFriends
12-28-2008, 14:02
Мен ми вадиха третата сливица, когато бях на 5 в София. Общо взето помня, че след това дълго време не можех да ям и беше отвратително усещането. Иначе моите симптоми са били нощтно хъркане.

LovelyGirl
12-29-2008, 16:30
Аз бях на 4 като ми я извадиха.
Ама аз от малка все си имам проблеми със сливиците и за това боледувам по-често.

MakeMeLaugh
12-29-2008, 16:34
Аз вече съм без сливици.
От тогава не боледувам. Или ми минава бързо :)
Апетита ми се вдигна и от хърбав станав набит :Р

Само проблеми тези сливици. луда работа ;д

mokka
12-29-2008, 20:46
Аз имам синузит, който също пролет и есен ми прави проблеми. Хорничен е и освен това трябва да ми се махнат сливиците, особено третата защото ми пречи да дишам. Но това което каза Дарла ме кара сериозно да се замислям - аз сега от най-малкото нямам глас та си представам какво ще е без сливици..

kalpazanka
12-30-2008, 07:52
^Все пак си е до човека- проблеми с гласа нямам, а се сбогувах с 3 сливици в трети клас.

mirmark
12-30-2008, 08:03
Лекарите препоръчват задължително премахване на 3-тата сливица, но не и на останалите.

kalpazanka
12-30-2008, 09:22
А ако другите две са пълни с гной /както беше при мен и се стигна до там, че при всяко следващо боледуване трябваше да пия все по-силни АБ/ какво правиш? Просиш си ревматоиден артрит ли?!

Sigrina
12-30-2008, 09:51
Аз също имах куп проблеми, когато имах трета сливица и ходих по много лекари и специалисти. Половината ми казваха, че трябва да се махне, другата половина, че не трябва.
Наистина, когато човек няма сливици, ако в организма навлезе опасен вирус, или бактерия, няма бариера и слиза на долу (към трахеята и белите дробове).
Аз бях нон стоп болна, когато имах сливици. Махнаха ми ги и направо се родих. Единствения сезон, през който боледувам и зимата и то предимно, защото не се пазя. Боледувам много по-рядко и ми е по-добре. Но наистина трябва все с шалче навън :)