PDA

View Full Version : Любов ли е това?!



Erica
12-18-2008, 11:38
Съществува ли виртуална любов?
Напоследък все по-често се сблъсквам с този въпрос и получа-
вам различни отговори, обикновено двуполюсни. Не говоря за глупавия секс чат, който много хора практикуват, няма лошо, всекиму според потребностите…
Говоря за виртуалната любов като проява на истински чувства, желание да споделиш всеки един момент с любимия, готовност да помогнеш, съпричастност.
Едни отричат тотално съществуването на такъв вид любов, като се базират на безспорната истина, че без физически контакт и интимна близост не може да съществуват каквито и да било по-близки отношения между двама души. На другия полюс са романтично настроените, които смятат, че любовта е любов независимо къде я срещаме-в близкото кафене, в магазина или в интернет. Май и аз клоня към тази категория, но с известни резерви.
Колкото и да е странно в Средновековието е съществувала подобна форма на общуване-епистоларната, която по-късно дори става жанр в литературата, известен като епистоларна проза. Това е писмена кореспонденция между двама души, в много от случаите единият вече обвързан. Писмата са се изписвали с красив почерк на цветна хартия, парфюмирали са се и са представлявали почти произведения на изкуството. Влюбените са водели кореспонденция години наред без дори да се виждат! Това да ви напомня нещо?!
Точно така-съвременната електронна поща е иззела функциите на традиционната. Така че “нищо ново под слънцето”!
Същата сладостна тръпка, същото трепетно очакване на отговор от любимата/ия…Препрочитане на мейла до неговото наизустяване. Има я мечтата за някой друг, някой, който мисли за теб, макар че ви делят хиляди километри разстояние. Може дори да не сте се виждали на живо, какво значение има-нали затова е цифровата фотография-разменяте снимки и готово! Споделяте всичко-от дребни ежедневности до празнични настроения и еуфория. Оттук нататък има два варианта. Първият е да се срещнете и да разберете дали интелектуалното привличане ще прерасне във физическо. Това е хепи енд за виртуалното ви общуване, тъй като отношенията между вас са стъпили на здрава основа и достигат своя естествен завършек.
Другият вариант е да ви дели огромно разстояние, което също не е пречка в повечето случаи и е въпрос на време да се срещнете един прекрасен ден!
Друг е въпросът ако единият или и двамата, които общуват виртуално, са
вече обвързани…Какво се случва с тях по-нататък и изневяра ли е това ще бъде предмет на следваща публикация.

Източник : Из интернет пространството...

Rofl4e
12-18-2008, 11:45
Ами...виртуална любов не може да съществува според мен!Защото не знаеш от среща кой стой,не го познаваш като личност не си го виждал никога,незнаеш какъв е след като стане от компа..защото НИЕ си изграждаме образ и сме в някаква заблуда защото не сме го виждали на живо,не сме го опознали достатчно!Тема по която много може да се спори...

blackvelvet
12-18-2008, 12:34
Аз може да се каже че изживявам нещо подобно....До преди известно времем мислех че това да си пишеш с някой дълго време,без да знаеш кой седи от отсрещната страна едоста страшно.Но след като започнах една такава кореспонденция започнах да опознавам човека срещу себе си и толкова повече се привързвах.Но все пак си имам едно на ум :)

curka87
12-18-2008, 12:53
Първо винаги трябва да се отчита факта, че по скайп или мейл , всеки може да бъде какъвто си поиска. Но в действителност може да се окаже, че човека с който си мислиш че си си писала далеч не е това, за кеото се е представял.
За това аз мисля, че такава любов не може да има. Може някой да ти допадне и да ти е приятно да си пишеш с него. НО докато не го видиш лично и не се обедиш, както се казва с очите си, кой е и какъв е....няма как да се говори за любов или за какъвто и да било друг тип чувства.

Erica
12-18-2008, 13:14
...Ако погледнем реално на нещата...от една среща,а дори и няколко срещи...как точно опознаваш човека?Кое е по-различното... - да виждаш му външният вид и до там...освен визия и долу горе възраст,друго не можеш да разбереш :)
Ако един човек е добър оратор...и е решил да лъже...не зависимо дали е пред теб или на другият край на света...винаги би се представил така,както ти искаш да го видиш...
Мисля,че има хиляди примери...когато мислим даден човек за един,а в последствие се оказва,че няма нищо общо с това,за което сме го мислели...,макар и да сме всеки ден с него :wink:
Така че...,срещата не е критерии за опознаване :wink:

Erimu
12-18-2008, 13:14
Може и да съществува,защо не? При мен е имало нещо такова. В началото ми беше много хубаво с това момче, но след време липсата на директен контакт ме отдалечи от него и всичко свърши. След половин година се видяхме на живо и ПРОТИВНО НА МАСОВАТА ПАРАНОЯ "не знам кой стои отсреща" той беше точно такъв, какъвто го бях виждала на снимки.

Вируалната любов не е мит, просто е трудна за задържане.

CucAgMuH
12-19-2008, 22:15
незнаеш какъв е след като стане от компа..

Да, колко истина има в тези думи. Аз например като стна от компютъра и се превръщам в зелен слузест караконджул. :) И разбира се - като всеки уважаващ себе си караконджул обичам да ям котки. Ооо, много обичам. Най-вече сиамски(тихо :-D просто са ми слабост). Обаче когато съм на компютъра, аз съм си съвсем нормален. Казвам "Обичам котки" и хората го възприемат по нормален начин. Казват си "А, той харесва котки...". И те са прави и аз съм прав. Аз си ги обичам. С лук, с картофки. Абе - всякак като се замисля :-o

Същото е и като кажа "позеленях от яд". Ами аз съм си зелен. Никой не ме е питал за цвета на слузта ми(е, и как да се досетят да ме питат за това...). Същото е и със "разтичам се от кеф". Е, мога и да кажа "Вискозитета на слузта ми намаля и в момента капе по пода, в резултат на удоволствието което изпитвам...", но пък ми се струва по-дървено. Мисля да не изпадам в подробности...

Схванахте, нали? :)

ПП. Главоболието ме остави намира и в момента мисълта ми лети бебе :---) Дръж я, дръж я... да не излети съвсем. А, ето, хванах я... :smt003 Само спокойно [-o<

hahavteen
12-19-2008, 22:22
Според мен може да има такава тръпка. Изпитвала съм я.
:)

elsy
12-19-2008, 22:39
Хубава е темата :) Според може да съществува такава любов!

NaNa_SladuRana
12-20-2008, 12:05
самият факт,че си задаваш този въпрос и явно не може да му отговориш,затова искаш мненията на не познати,лично за мен означава,че не е нищо сериозно,дано съм останала с грешно впечатление... :)

Erica
12-20-2008, 14:20
самият факт,че си задаваш този въпрос и явно не може да му отговориш,затова искаш мненията на не познати,лично за мен означава,че не е нищо сериозно,дано съм останала с грешно впечатление... :)

Ако прочетеш по-внимателно всичко ще разбереш,че не аз си задавам този въпрос :)
Що се отнася до мен,аз отдавна съм си отговорила на този въпрос повярвай ми...,просто попаднах на този текст и ми стана интересно какво мислят другите по тази тема :)

NaNa_SladuRana
12-20-2008, 14:22
самият факт,че си задаваш този въпрос и явно не може да му отговориш,затова искаш мненията на не познати,лично за мен означава,че не е нищо сериозно,дано съм останала с грешно впечатление... :)

Ако прочетеш по-внимателно всичко ще разбереш,че не аз си задавам този въпрос :)
Що се отнася до мен,аз отдавна съм си отговорила на този въпрос повярвай ми...,просто попаднах на този текст и ми стана интересно какво мислят другите по тази тема :)
в такъв случай съжелявам :)

mirkisss
12-20-2008, 14:42
съществува ДЕДОВИЯяя :-o

+123456789 :razz:

krem4et0
12-20-2008, 14:50
Чатила съм с 3 момчета, с които съм нямала търпение да седна пред компютъра. Единият от тях никога не съм виждала, но той твърди, че вече 5-6 години ме обича. Не пропуска да ми се обади за РД, да ми пусне някой мейл и повече. Искаше да се връща от Испания(където е цялото му семейство) заради мен. Луда работа.
Другият много ми харесваше виртуално. запознахме се и просто не ми допадна.
Третият е настоящия ми приятел.....4 години връзка и много любов, но след реалното ни запознанство.

ImmortalForever
12-20-2008, 14:57
А аз не знам дали да повярвам.Иска ми се!И По дяволите, този човек дава всичко за мен, макар да е интернет пространството.Купи си камера,регистрира се навсякъде за да може да имаме контакт, резервира полета си , така че да дойде за рожденния ми ден и ако излезе нещо ще свестя от щастие!Не искам да хлътвам още сега,а тръпката някак си не ми минава вече 4 месец...Надявам се да излезе нещо...Чак тогава ще повярвам в тази любов.Може да я има, но съм резервирана в момента...

SunShinePearl
12-20-2008, 20:03
Вируалната любов не е мит, просто е трудна за задържане.
подтвърждавам от личен опит :)

JUSTniki
12-21-2008, 16:07
Virtualna liubov NQMA !!!

slun4ice_90
12-22-2008, 10:53
И аз потвърждавам,че ИМА такава любов..Звучи нереално,но я има...Изпитах я,загубих я..От няколко дни,се замислям сериозно над това..Мисля за човека,който обичам все още...Съжалявам,че бях голяма глупачка и всичко свърши...?!..... 8) Това,че някой не е изпитал такава любов,не значи,че я няма!

Wrathchild
12-22-2008, 12:10
Virtualna liubov NQMA !!!Какво разбираш под виртуална любов?
Майка ми се беше запознала тук, в България, с аржентинец. Бил е тук на почивка. След което той си замина в Аржентина, а с майка ми продължиха да си пишат. След 1-2 години затишие, тя пак му писа. Около година - година и нещо, те двамата имаха връзка само пред компютрите. Е, сега са женени, живеят заедно, а плод на невъзможната любов от разстояние е сестра ми, която все пак е факт. Както и брака им.