PDA

View Full Version : Има ли Дядо Коледа?



SunnyG
12-18-2008, 13:12
Добре дошли в XXI век - ерата на технологиите!Запознайте се с един свят,облагодетелстван от материални блага и лишен от духовна същност.Тук можете да получите всичко необходимо да задоволите самочувствието си и да прикриете комплексите си,разбира се,срещу съответното заплащане.Пригответе се да получите отговор на въпросите си в цифри,лихви и проценти,ако ще да става дума за най-безобидна кашлица.
А сега по същество - Има ли Дядо Коледа? - Разбира се,че има!Благородният старец се появява в храната,облеклото,мебелите ,мобилните телефони,пералнята,телевиз ора,сутрешното кафе,училището,работата ни,още около средата на ноември и си заминава към средата на януари всяка година!Има го във всякакви форми и размери - стикери,кукли,опаковки на различни полуфбрикати или присъства духовно,въплътен във възклицатлни фрази като "Само сега получавате коледен подарък - купувате 2,а третото е безплатно!"Ама то се и налага,защото сега има няколко мобилни оператора и ако ходим само с един телефон,половината ни месечни доходи само за това отиват!Но Дядо Коледа знае кои са добрите деца и за тях има най-много подаръци! - "Само сега коледна промоция - ако вземете един телефон+карта с договор за 2 години и месечна такса само 15.99лв,можете да получите телефон по ваш избор на специална коледна цена!"Добре че бяхме работливи и послушни българи и европейци тази година,за да получим този невероятен подарък!
Но не си мислете,че Дядо Коледа не съществува в човешки форми и размери,за да му се радват децата!Съществува,и още как!Дори по няколко едновременно се срещат по улиците!И кой твърди,че Дядо Коледа не съществува?Сега спокойно можете да оспорвате това твърдение като си направите снимка с него срещу скромните 5лв,но защо да се стискаме...Коледа е и сързата ни са големи като корема на Дядо Коледа!Та Старецът явно го има,но не в очите на всички той е такъв,какъвто е в моите>Трябва ли да го видя,за да повярвам,че съществува или просто трябва да го почувствам?Аз вярвам в реалността,която ме заобикаля,а в нея образът на Дядо Коледа не е тъй приказен,както ми се иска.Ето защо отричам магията на Белобради старец и ето защо не се нуждая от мисълта,че тои присъства в дома ми на Коледа.Него така или иначе го има и пълни чувала си не с подаръци за нас,а от нас.Но все пак Коледа,когато живеем за добрата кауза - "На Коледа стават чудеса!"

Jumbie483
12-19-2008, 13:15
Леле депресирах се от това :shock:
Какво те накара да го напишеш ?

Di
12-19-2008, 13:19
ИМА ДЯДО КОЛЕДА

SunnyG
12-19-2008, 17:47
Накара ме учителката ми по свят и личност,която никак не ме обича заради волността ми да си изразявам мнението.Затова реших да и покажа реалността такава,каквато аз я виждам.А не съм ли права в това,което съм писала?

Jumbie483
12-19-2008, 19:38
Ако човек погледне от твоята гледна точка си права. Но не мисля, че всичко се върти около технологиите и парите..

SunnyG
12-20-2008, 10:55
Това не е моята гледна точка.Това е реалността.Останалото е това,което искаме да бъде.

Jumbie483
12-20-2008, 11:49
И това което искаме да бъде е нашата гледна точка.

jghgh
12-20-2008, 12:07
Това не е моята гледна точка. Това е реалността.
Не бъди чак толкова категорична. За мен реалността може да е друга, нали?


Сега ще го прочета : )


едит: добро е, съгласна съм с него. : )

vivteen
12-20-2008, 15:36
Страхотно е,браво. :)

cookie_power
12-20-2008, 16:30
oui.

SunnyG
12-20-2008, 17:48
Добро е, има истина в него!Браво, най-после човек с коледно настроение 8-)

Как да не пуснеш една сълза от умиление нали 8-)

Krissty
12-25-2008, 22:07
побиха ме тръпки .....да живее Дядо Коледа в Лапландия и да ни носи всяка година подаръци !!!!!!

ANTIHUMAN
12-26-2008, 11:04
Добро е, има истина в него!Браво, най-после човек с коледно настроение 8-)

Как да не пуснеш една сълза от умиление нали 8-)

Да и аз съм вече съм с коледно настроение! :grin:

Запомни това долу! :)

,,Всеки живее в отделна действителност!''

Шърли Маклейн :)

SunnyG
12-26-2008, 15:02
Като казах,че това е действителността точно това имах пред вид.Никого нямам намерение да убеждавам,че това е реалността за всички :) Просто споделих мнение :)

OnkoRz
12-26-2008, 20:48
Оух.. сериозно ме мързи да прочета горното писано (((: . Но иначе Дядо Коледа, през 21ви век е Компютъра :) :D