PDA

View Full Version : Къдрене.. хммм



safetyMode
12-18-2008, 16:44
значи да питам... искам да си накъдря косата ама не с ролки .. мн е неудобно ... имам маша ама тя не къдри хубаво смисъл кичура мн леко се накъдря... :-) :-) :-) :-) :-) :-) та кажете някой метод ...

t0nit0yy
12-18-2008, 17:16
пяна,преса?

safetyMode
12-18-2008, 17:31
с пресата която имам определено няма да стане ... но с пяна ще пробвам

MoMoXiXi
12-18-2008, 18:14
Чувала съм за някакъв начин с къдрене с парцалчета 8-) но не мога да ти помогна по-нататък. Защо не опиташ да се сплетеш на няколко плитки докато ти е влажна косата. Ако искаш да е по-бухнала - на по-малки плитчици. Абе всъщност това и сама трябва да го знаеш.. :)

vivteen
12-18-2008, 18:15
Прочетох,че не искаш с ролки,но незнам дали си чувала за парафинови ролки те вършат много добра работа

AnIcHkAtA
12-18-2008, 18:32
Аз винаги съм се харесвала или с мн права или с мн къдрава коса и съответно имам и преса и маша.Пресата ми е мн зле, за сметка на машата - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024004 - най-добрата покупка, която съм правила.Косата ми държи по цял ден, без никакви химикали, което за мен си е голямо постижение, защото ми е доста гъста.Аз се къдря по малко по-специфичен начин - хващам кичура, увъртам го и чак тогава го навивам на машата.Получава се ефект "къдрена с пяна".Също и с гел съм се къдрила-на абсолютно мокра коса слагам гел в шепите и мачкам като с пяната.Получава се мн хубаво и свежо, но само за лятото, зимата някак си не ми върви.За парцалчетата и аз съм чувала, но нямам идея как се прави.Надявам се да съм ти била полезна :]

safetyMode
12-18-2008, 18:44
мерсииии :grin: :-) :grin: :-)

ELiTyYy
12-18-2008, 22:54
с парцалчета става доста ефектно...

правиш си тънки лентички дълги...от нещо излишно... :D
и навиваш на колкото искаш дебели кичурчета косата,завиваш нагоре,нагореее..и така до корените хъхх...
накрая завързваш двата края на парцалчето...
бе малко тъпо обясних..ама ...дано си ме разбрала :)

mimsiii
12-19-2008, 06:15
ami s parcalcheta az pone stanah kato oblache :D mn bqh zabawna :D haha aaa inache ... ili ti ili nqkoi dr da ti naprawi kosata na ribena kost ... (na mokra kosa) iiii takaaa ... stoi 1 den nqkude (kolkoto da izsuhne kosata) iii kogato q pusnesh efekta e strahoten :grin: :-)

P.P. sry za latinicata ama kirilizatora ... :-x

Syringe
12-20-2008, 19:11
с парцалчета става доста ефектно...

правиш си тънки лентички дълги...от нещо излишно... :D
и навиваш на колкото искаш дебели кичурчета косата,завиваш нагоре,нагореее..и така до корените хъхх...
накрая завързваш двата края на парцалчето...
бе малко тъпо обясних..ама ...дано си ме разбрала :)

Ако го нямаше товаа "нагоре, нагоре" нямаше да разбера. :-$

sladka__droga
12-27-2008, 19:47
Преса,пяна,парцалчета ?! Една фр се къдри и с бира ... ама незнам как става.Пък и ако не обичаш миризмата на бира май няма да е много добре.Макар,че при нея става къдренето доста добре (ама то е по-скоро начупване) ... и не мерише въобще.Зависи си и много от косата ...

sweetsunshine
12-27-2008, 21:44
Преса,пяна,парцалчета ?! Една фр се къдри и с бира ... ама незнам как става.Пък и ако не обичаш миризмата на бира май няма да е много добре.Макар,че при нея става къдренето доста добре (ама то е по-скоро начупване) ... и не мерише въобще.Зависи си и много от косата ...Миризмата на бирата изветрява,но ако неможе да я трае докато я нанася...

vivteen стана ми интересно какви са тези парафинови ролки :-o

slim__shadygirl
12-28-2008, 09:37
Дам и аз съм се къдрила с бира.Става мн сладко начупена и не мерише. :grin: А номера с парцалчетата не го знаех,тряя да се пробва! :D

Fantomche
12-28-2008, 09:40
Преса,пяна,парцалчета ?! Една фр се къдри и с бира ... ама незнам как става.Пък и ако не обичаш миризмата на бира май няма да е много добре.Макар,че при нея става къдренето доста добре (ама то е по-скоро начупване) ... и не мерише въобще.Зависи си и много от косата ... i az znams bira zna4i dokato ti e mokra kosata se namazva6 s bira stava strahotna i mirizmata se maha sled kato izsuhne6 toi cql den tova sa mi kazvali priqtelki

SunSmile
12-28-2008, 09:45
мога да ти кажа как да си я направиш силно начупена, а не на букли без да я гориш. Слагаш си пяна чупиш я и я нама4кваш на кокчета, ама не да я подреждаш по някакъв начин просто я ма4каш на топка и я хващаш с една шнола. Така стоиш няколко часа, може да спиш една вечер, ако ти е г/д удобно с шнолите и след това махаш шнолите. Отделяш на кичурчета, ако има някое, което не е на мястото си с малко лак го оправяш и сичко е на 6. Аз много пъти съм се правила така 9голямо мъчение да се спи така), но ефекта е доста естествен :)

angelcheeee_93
12-28-2008, 09:48
намачкай обилно цялата коса с пяна и я овий на един кок.стой с него 1,2 часа,после пускаш,пръскаш с пяна за дълготрайност и си готова.Даже в момента съм с такава прическа.

TheGirlNextDoor
12-28-2008, 11:09
eii,,obqsnete mi nachina s parcalchetata,che ne razbrah..a mi se struva interesno :)

slim__shadygirl
12-28-2008, 11:45
с парцалчета става доста ефектно...

правиш си тънки лентички дълги...от нещо излишно... :D
и навиваш на колкото искаш дебели кичурчета косата,завиваш нагоре,нагореее..и така до корените хъхх...
накрая завързваш двата края на парцалчето...:)
:wink:

Isabelle
12-28-2008, 12:29
най-естествено и добре стои с маша

___mimity___
12-28-2008, 14:50
ami az si kupih ot M.Bricolage kazva se: Rowenta elite (mn sym dovolna) osnovno tazi presa te na neq sa nqkolko pristavki i sa osnovno za kydrene ima za spiraleni kadrici za sredni za mn golqmi i ima syshto za ispravqne i za drugi! nqkade ako te interesuva cena dokolkoto si spomnqm beshe nqkade kym 80 leva no i da si q kupish shte ostanesh dovolna naistva vyrshi rabota :-P :grin:

titinkaa
12-28-2008, 15:00
става с маша и след като се накъдриш нацялата,земи пяна и мачкай върху косата после сложи лак за коса става мн яко

fire_cat
12-28-2008, 16:41
Аз не харесвам пресата, защото косата ми става на нищо и затова се къдря на плитки след изкъпване и преспивам една нощ.

angelcheeee_93
12-28-2008, 16:44
не прекалявай с машата !
мн гори косата,ама мн.
аз по едно време доста бях се запалила по красивите оформени къдрици с маша,но косата ми мн бързо прецъфтя и сега почти не я използвам...

safetyMode
12-28-2008, 20:47
а как става с желатин :D :razz: да не ми се желира косата? :razz: :lol:

safetyMode
12-28-2008, 20:54
ммм мерси... ако се пак се желира ... ще я изям :razz: :lol:

petinkataaa
04-10-2009, 09:55
знам един вариант..лесен е и става хубаво..след баня,още като ти е много мокра косата,се навеждаш и я поразрошваш,като след това слагаш пяна и мачкаш много,много...след това се сушиш и пръскаш малко с лак..успех :P :)

elsy
04-10-2009, 10:02
Еми, например, вечер като се изкъпеш си правиш няколко плитки. И на сутринта си имаш яка къдрава коса 8-)