PDA

View Full Version : Да бъдеш или не! Или за трудния избор...



traka
12-18-2008, 18:16
Правя тази тема за тийновете и тези които искат да разберат какво да направят ако им се случи да забременеят или да са "сгафили" с любимата. Става дума за това дали и къде могат да направят аборт или какво трябва да направят ако решат да задържат детето. Всякакви въпроси отнасящи се дори само до интереса да станеш родител, защото предполагам всеки се пита какво ли би било това. Някои можем да ги откажем дори от мисълта за секс без предпазни средства, а други да им помогнем с необходимата информация за отглеждане на едно дете. Ще се радвам ако мога да помогна на някои с мнение или с подкрепа.

darla
12-19-2008, 09:37
traka,temata e mnogo interesna i mislq,4e 6te e polezna za mnogo ot teen-ovete.dano ima vuprosi,4e da obqsnqvame kakvoto mojem i da pomagame moje bi

traka
12-19-2008, 09:42
това ми е идеята... да видим

Jumbie483
12-19-2008, 20:26
Ау.. само да попитам и двете ли сте мами вече ? :smt061
Аз много обичам децата и съм се грижила за племеничките си още от както се родиха. Дори смея да кажа, че се грижа и им обръщам повече внимание, от майките им. Та имам чувството, че са си мои дечица вече :-) Винаги съм се питала обаче какво е да си имам мое собствено съкровище ?! Вие ще ми кажете ли ?!
По-различно ли е от това, ако си се грижила за друго дете.. за твоето по-различно ли е ? :smt007

mgxpower
12-19-2008, 21:27
traka е бъдещо мами :P

traka
12-20-2008, 06:00
на 100% е различно, защото твоето "гардже е най-хубаво". Да бъдеш родител е нещо несравнимо и самото усещане за това че ще ставаш родител те променя корено. А различно ще е не само обгрижването ами разликата в чуждите и твоето дете е огромна... Чуждите деца ги гледаш по няколко часа, твоето зависи изцяло от теб, за това се иска воля и търпение, за които трябва да се подготвиш когато решиш, че си готов за да бъдеш родител. И в двата случая обаче трябва да обичаш децата иначе шанса да бъдеш пълноценен родител е минимален. Да не давам примери, че пак ми изникнаха няколко ясни картини в главата.

mirmark
12-20-2008, 07:41
Напълно подкрепям гореизложеното

darla
12-20-2008, 11:32
Az puk sum nastoq6to mam4e :P .O,da,razlikata ot tova da gleda6 nqkoe bratov4ed4e do tova da gleda6 sobstvenoto si dete e ogromna.suglasna sum s tova,koeto kaza traka.

VeSna
12-20-2008, 11:42
Az puk sum nastoq6to mam4e :P .O,da,razlikata ot tova da gleda6 nqkoe bratov4ed4e do tova da gleda6 sobstvenoto si dete e ogromna.suglasna sum s tova,koeto kaza traka.

Аз пък не съм много съгласна - може би разлика има, да може би и чувствата са по-различни, но смея да твърдя, че са различни колкото и са различни 5-те пръста на ръката... Все са пръсти и който и да отрежеш все по един начин ще боли... Ако някой ме е разбрал - евала му правя 8-) Все пак да съм отгледала братовчедката ми от 2-3 месечна възраст (да само съм помагала, не съм я гледала аз сама...) и някой да ми каже, че няма да я обичам когато се роди моето? Не го вярвам - пак ще си ми е в сърцето... Все едно да имаш 2 деца - кое обичаш повече? Или да си взема още едно куче и какво - едното ще го обичам по-малко? Не е точно така...Според мен де :)

traka
12-20-2008, 11:49
Никога няма да го обичаш по малко чуждото, просто твойто си е най :)

А разликата ше я видиш много скоро :) От към страхове според мен най-добре ще я почувстваш, колкото и да гледаш някое чуждо детенце било то и племениче, не можеш да си на мястото на майка му ... На мен главата от сега ми тръни кво ше стане ако вдигне температура, а още ми е само в корема :)

VeSna
12-20-2008, 17:13
Никога няма да го обичаш по малко чуждото, просто твойто си е най :)

А разликата ше я видиш много скоро :) От към страхове според мен най-добре ще я почувстваш, колкото и да гледаш някое чуждо детенце било то и племениче, не можеш да си на мястото на майка му ... На мен главата от сега ми тръни кво ше стане ако вдигне температура, а още ми е само в корема :)


Може и да си права, но може и да не си... Незнам аз се притеснявам за моето по-малко и ще ви обясня защо - моето си е в мен, аз усещам малко или много какво става с мен и по-късно, когато се роди, пак ще ми е непрекъснато пред очите... А малката Петя (бебенцето дет е на 11 месеца - братовяедката) няма да ми е пред очите и все се притеснявам да не стане нещо, дали ще успеят да реагират и т.н. С 2 думи - имам доверие на себе си, на другите не чак толкова... И скъпите неща за мен обичам да са ми пред очите...

marilyn
01-11-2009, 18:50
Искам да ви попитам преди да имате деца и изобщо преди да забременеете, дори в тийн годините имали ли сте някакъв как да кажа... майчински инстинкт? Например ако вървите из парка и някое хлапе което се учи да ходи започне да ви закача и да се смее или ако трябва да пазите някой свой племенник или братовчед? Как сте се държали в тези ситуации и дали сте изпитвали някаква привързаност и чувство за отговорност?

darla
01-11-2009, 21:28
spored men tova,za koeto govori6 ti ne e mai4inski instinkt,a prosto da haresva6 decata i da obi4a6 da im obru6ta6 vnimanie.Eststveno,4e kogao malko detence doide da se zaka4a s men nqma da go izbutam vstrani i da si trugna,a sum si igrala za malko s tqh.gledala sum bratov4edka si i to dosta otgovorno-smenqh i pampersi,hranih q,prispivah q,kato otrasna q razhojdah v gradinkata...no pak kazvan tova nqma ni6to ob6to s mai4nskiq instinkt :)

marilyn
01-11-2009, 21:40
Питам за това, защото на хората около мен им се струват странни реакциите ми. Примерът с парка... никога не знам какво да направя с едно такова дете... то иска да си играе и се закача не ми пречи ама нз и какво да направя... най-често си тругвам усмихвайки се...
Майка ми вижда това и ми казва да не правя така, че мога да обидя например майка му или там който е с детето. И някак не ми идва отвътре. Например с малки котенца или кученца веднага започвам да си играя, занимавам ги, абе няма значение малки или големи... интересно ми е и си играя с тях а с децата не могаааа! Не, че ми пука особено ама хората около мен го възприемат странно. На 16 съм. А братовчедка ми е на 11 и когато види някое такова детенце веднага започва да се занимава с него и виждам радостта в очите й и само ми вика "ама како, виж колко е сладко, виж как се радва..." а на мен нито ми се струва сладко нито нищо...

mirmark
01-12-2009, 11:22
marilyn дори да не харесваш малките деца около теб след като забременееш иродиш - както казаха и по-горе що се отнася до твоето дете мнението ти ще е съвсем друго. Ще го обичаш и даже ще си готова да убиеш за да го спасиш.

Blab
01-12-2009, 13:18
marilyn дори да не харесваш малките деца около теб след като забременееш иродиш - както казаха и по-горе що се отнася до твоето дете мнението ти ще е съвсем друго. Ще го обичаш и даже ще си готова да убиеш за да го спасиш.
abe, naizust li govorite pak?
Maikite po prezupciq obi4at decata si, taka li? Haha, kak ne. Zatova li ima tolkova mnogo deca, izostaveni po domovete?
Interesni ste mi, 'na4i, kato po4nete da se izkazvate naj-kompetentno.

traka
01-12-2009, 14:15
Blab, уморих се от теб...

Ми да има майки които изоставят децата си, повечето го правят по простата причина, че не могат да ги гледат, някои са били изнасилени, но не са направили аборт и причини още много.

Не всеки изоставил детето си не го обича, има причини, които никога няма да разберем и не трябва да ги корим.

А по повод на исказването и за мен с раждането всяка майка се променя и в нея се заражда инстинкт и връзка която не може да се опише с детето. За това ставаше дума, но ти решаваш от мухата слон да направиш...

Blab
01-12-2009, 14:21
Изказвам мнение.
Просто е малоумно да правиш генерални заключения, непридружени от съответната обосновка или док. част.
Ще ме извинявате, ама тук трябва да се лъжем ли?
Аз познавам деца, чиито родители не ги обичат. Познавам и родители, които не обичат децата си.
С раждането не се появява една неистова и несекваща обич към отрочето ти! Това казах, не е като да съм ти изяла закуската.

traka
01-12-2009, 14:27
Мисля че ти си крайна и ако го беше написала така, нямаше да ме подразниш толкова. Никой не е дал крайно мнение и не е сложил под общ знаменател нещата. Говорим мисля за тези, които раждат деца не по задължение, а защото го искат и не си мислят, че с идването на детето свършва света. За това в момента има аборти и се дава право на избор и ако ти не си готов да бъдеш родител, не ставаш такъв. А майчинския инстинкт наистина идва с твоята рожба, твоето дете е слънцето и ти живееш за него. Така стоят нещата за хората, които правят децата си с любов, но не са били сигурни в своята способност и мисля че това искаше да каже и mirmark.

mirmark
01-12-2009, 14:42
Мисля че ти си крайна и ако го беше написала така, нямаше да ме подразниш толкова. Никой не е дал крайно мнение и не е сложил под общ знаменател нещата. Говорим мисля за тези, които раждат деца не по задължение, а защото го искат и не си мислят, че с идването на детето свършва света. За това в момента има аборти и се дава право на избор и ако ти не си готов да бъдеш родител, не ставаш такъв. А майчинския инстинкт наистина идва с твоята рожба, твоето дете е слънцето и ти живееш за него. Така стоят нещата за хората, които правят децата си с любов, но не са били сигурни в своята способност и мисля че това искаше да каже и mirmark.

В общи линии това мислех наистина.

Blab
01-12-2009, 14:49
добро измиване на ръце. мирмарк:Д
не премигвайте толкова начесто, не получавате детайлна картина;

RAWRRR
01-12-2009, 15:10
Ако обичам човека,от когото е детето,не бих направила аборт.
Ако не го обичам,а е само авантюра,бих направила.

mahoni
01-12-2009, 15:23
аз май вече съм готова за бебе :-D не че го искам точно в момента но ако стане не бих го махнала преди не можех да си представя че ще мога да го гледам но вече се чувствам готова в някаква степен :) ако го поискаме и двамата с моето слънце съм готова да стана мама :-D а и на него май му е време да става татко :) оле хора обичам го :-) ще кръстя сина си на татко му :-D :-D

darla
01-12-2009, 17:15
Blab,ot kazanoto ot teb sum suglasna za edno-ne pri VSI4KI jeni mai4inata obi4 idva mignovenno i vednaga,6tom gu6nat bebeto si.Poznavam adski mn jeni(az sum su6to edna ot tqh),pri koito ne e taka.Rajda6,davat ti bebeto,pribira6 se vku6ti sled nqkolko dni,no ne vednaga usetih mai4inata obi4...purvite nqkolko dni se grijih za nego-hranih go,smenqh go,rispivah go prosto,za6toto e tam i mi e zaduljenie.edva sled 3-4 dni se osuznah,4e tova e MOETo sukrovi6te i zapo4nah da osuznavam kolko vajno e to za men.

marilyn
01-12-2009, 20:28
Мисля, че Blab беше най -права. И наистина мисля, че има родители, които не обичат децата си.

А за това дали обичта към детето идва веднага... еми аз при мен нз дали някога би дошла, но все пак според мен хората обичат децата си, защото се грижат за тях, влагат в тях и на всеки му става мило когато е създал нещо без значение дали това е проект в работата или дете...

darla
01-12-2009, 22:03
obi4ta kum sobstvenoto dete ne e samo privurzanost(za6toto se griji6 za nego),kakto kaza ti.lubovta kum deteto e imenno ne6toto,koeto te motivira da stane6 sutrin i da produlji6 da goni6 celite si i da se razviva6 kato li4nost.deteto izkarva nai-dobrite 4erti ot haraktera na roditelq(ne na tezi,koito si zarqzvat otro3etata po domovete)...nqma takova 4uvstvo kato obi4ta kum sobstvenoto dete!

jenichka
02-03-2009, 22:03
darla,скоро гледах едни твои снимки които беше пуснала във форума и искам да кажа че ти се възхищавам!По пронцип съм много критична към всички жени(надявам се да не звучи надуто)но след като те видях толкова добре изглеждаща а и с бебенце направо ме заплени!Искам и аз един ден да стана Такава красива МАМА като теб.Много малко жени успяват да запазят външния си вид след раждането но ти си успяла на 100 процента!Желая много здраве на теб и на бебенцето ти! \:D/

darla
02-04-2009, 07:48
Blagodarq ti! :-)