PDA

View Full Version : Пак тези абсурди в тази абсурдна страна...



UnaBletoLoVeU
12-18-2008, 20:38
Абсурд е това, абсурдно...да живееш в България.
Понеделник вечер. 21:47-токът спира. Аз на свой ред спирам компютъра, светвам нощтната лампа, сядам на леглото и търпеливо чакам в тъмното да дойде светло и да вляза в банята.
22:12-едва държа очите си отворени и трепна за тока.
22:32-дочаках го! Светна!
Сряда следобяд. 14:14 – токът спира. Не ми прави впечатление, защото е светло.
14:56 – тъна в недоумение защо все пак нямам ток.
15:03 – светлото най-сетне дойде.
Четвъртък вечер. 21:28 – токът спира. Вече започнах да свиквам. Отново седнах на леглото и зачаках.
21:38-чувам дандания, идеща някъде отвън. Отивам на терасата и съглеждам съсед, разправящ се с охраната на електроцентралата, която по ирония на съдбата е точно срещу нас. Опитват се да се надвикат. Единият се мъчи да разбере защо няма това, за което си плаща, а другият се опътва да се отърве от набезите и да догледа сериала по Диема +. Дали лъжата му се е сторила алтернативен метод, не зная, но със сигурност, подобно на всички управляващи я вкара в употреба още съвсем в началото на разговора и типично по български изпрати търсещия правата си човек, на другата улица. От там естествено подхвърлиха топката наобратно, а той-гражданинът, бяга из игрището немил и недраг, в дъжд и студ. Лъжите отново влизат в действие при опит да се доберем до телефона на шефа. Полицията упорито отказва помощ. От отсрещната улица се задава втори отчаян гражданин, решил да потърси и той правата си или най-малкото искра народна-токът. Играта става сериозна. Двама срещу един. Но охраната не се дава, а става още по-остър. Аз стоя и гледам. Часът вече далеч не е 21:38.
22:15-Момчето от третият етаж слиза и веднага се включва в неравностойната битка. Чудя се колко ли граждани трябва да застанат срещу човек с държавен управнически пост, за да могат да го надвият. Може би четирима?
22:27- Съседът под нас излиза по къс ръкав и безцеремонно обявява, че дървата му спрели да горят и е крайно време да пуснат тока. Климатикът така или иначе изгоря още в сряда, но за печката има надежда.
22:30 – Пазачът най-сетне се вижда притиснат от четирима мъже и млада девойка, зъзнеща и глещата пред прозореца. Току-що твърдейки, че няма телефон го чуваме, че говори със шефа, чиито номер всъщност нямаше, а лампата, за която твърдеше, че не работи вече светеше, а ние все още нямахме ток.
22:33 – Още сме ние същите, петимата заедно с „шефа на топлото” и чакаме шефа на „шефа на топлото” да получи информация от шефа на шефа на „шефа на топлото” и да дойде да съобщи.
23:15 – Надеждата, че все пак ще имаме ток и то не след седмица сякаш не искаше да умира. Шефът на шефът на шефът най-после дойде и се отправи към шефа(!). А ние чакахме отстрани и слушахме абсурдното обяснение за нашата мъничка сбирка под уличното осветление, на което последно време ни се налага да разчитаме като основен източник на светлина.
23:17 – Шефът разбра проблема, представен от погледа на охраната и токът мигновено дойде.
23:35 – Опитвам се да напиша това, което изпитах, ставайки свидетел на нещо доста често случващо се у нас – театърът на абсурда и играта на топка!

nestle
12-18-2008, 20:47
Няма оправия в България - няяяяма ! Изобщо такива неща вече не ми праят впечатление....плащам си интернета за 1 месец напред ( щото видиш ли тей трябва ) иии накрая кво...5 минути имам нет и 15 нямам... за кво си говорим изобщо? Хах...та то да беше само тва....бял кахър щеше да е....но няма смисъл да се оплакваме, всеки знае че по-добре няма да стане ;)

raduna
12-18-2008, 22:16
Ние системно или нямаме ток, или нямаме вода.... :x Добре поне, че засега не са отсъствали по едно и също време....

за нета не ми се говори....

Canis_Dirus
12-19-2008, 10:14
на кой му пука?

Jumbie483
12-19-2008, 10:18
не само в България е така

Canis_Dirus
12-19-2008, 10:26
не само в България е така
Мдам. В Етиопия даже нямат ток и течаща вода! 8-)

Разбира се Етиопия е страхотен бенчмарк :D

hardball
12-19-2008, 10:29
Копеле , 2 часа без ток, дай да умираме :D

cherinka
12-19-2008, 10:31
ААААААААААААААААА!
Да, защо така спира тоя ток!?!
Аз си мислех, че само в моята махала спира..
Чак се дразня, както имам страх от бани знаете ли колко тежко ми беше да се изоринирам на тъмно. :-# :-# :-# :-# :-#
Леле!

Water_lili
12-19-2008, 10:58
ами при следващото преброяване се пишете, че сте малциинство и не само ,че ще имате ток, но няма и да се налага да плащате.... :?

PeopleAlwaysLeave
12-19-2008, 11:44
Междудрегото и при нас почти всеки ден спира тока... Но понеже живея в по-краен квартал и от години съм си свикнала тука все нещо да не ни е наред - или ток няма да има, или вода, или интернета ще е зле... и първите 2-3 дни не обръщах внимание ама то почна всеки ден по едно и също време да няма ток... Айде през деня пак е по-поносимо - навън е светло, все ще намериш какво да правиш ама вечерно време като спре и направо умирам... А да не говорим, че имат навика - спират тока, пускат го след 10 минути, задържи се 5 минути, тамън си включо компютъра и той пак спре... и на няколко пъти едно и също се повтаря :-x Чудя се как още не е изгорял някой уред...
А интернета няма кво да го коментирам просто. Аз също го плащам за 1 месец напред, което е мега тъпо направено щото тука като духне малко по-силен вятър или се гръмне 1-2 пъти и нета моментално спира. Ако не се обадиш да кажеш, че има проблем може и цял месец да не ти го оправят... И в крайна сметка аз си плащам за 1 месец напред ама никой не ми гарантира, че през тоя 1 месец няма да има някоя буря или пък те няма да се сетят да сменяват стълбове, жици, не знам си какво... Случвало се е с дни да няма нет по тяхна вина обаче никой няма да ти върни парите или да ти направи няква отстъпка за следващия месец... Няма такова нещо. А тва че ако утре е 1-ви, почивен ден за тях и ти не си си платил нета няколко дни по-рано - тях изобщо не ги интересува, в 00:00 ти спират нетчето и се оправяй...
Изобщо никой не ге интересува, че ти цяла вечер ще стоиш на тъмно като първобитен или, че няма да имаш вода да се изкъпеш...

bloodfrozen
12-19-2008, 12:58
Описаният проблем е широкоразпространен.
Общо взето не ми е правило особено впечатление (поне до тоя път), тъй като в нашия краен квартал доста често се случват подобни аварии.

В сряда вечерта бях принудена да уча на свещи.. 8-)

excellence
12-19-2008, 13:03
На нас водата ни спират често и то посред бял ден, понякога се е случвало и неделя цял ден да няма и като се има предвид, че съм на училище на другите ден и направо издивявам. Иначе аз се обаждам на водното постоянно, вече сигурно са ме запомнили и хубавичко си ги соля де, нали е по телефона :-) И гледаш как след 5 минути пускат водата.. :)

Sanguis
12-19-2008, 15:47
Ние системно или нямаме ток, или нямаме вода.... :x Добре поне, че засега не са отсъствали по едно и също време....

И това се е случвало... :(

b0Nb0n
12-19-2008, 15:53
na vsqkade 6te spira toka ne gledate li novi 4e im zabraniha da spirat toka na nova godina i na koleda i sq 6te go spirat predi nova godina i koleda :D

Nafarforii
12-19-2008, 15:57
При нас пък тоя месец нито тока,нито водата,нито нета ми е сприрал.Да поФалим институциите 8-)

RAWRRR
12-19-2008, 15:59
преди да пуснат парното при нас токът спираше абсолютно всяка вечер,понякога по повече от един път..свиква се:)

Lucho
12-19-2008, 16:04
Това е България,нищо не може да ме учуди...при мен един път спря тока - наскоро - точно в 13.30 спря,а аз бях на телефона в 13.03 минути...е...токът дойде в 17.00 часа,а от екипа,който 'уж' щяха да изпратят до 20 минути,ни вест,ни нищо...но е така...и така ще бъде....продаде се всичко държавно - БТК,Енергото,вече и топлото...после и железницата...и всичко...роби в собствената си родина... :?

RAWRRR
12-19-2008, 16:08
оф,оф,драма,драма,че са ти прекъснали телефонния разговор..

на една бивша съученичка си спомням,че им бяха изгорели всички елекроуреди вкъщи,след едно спиране и включване на тока.

живеенето в град,с население над 2 000 души и съпътстващите го недостатъци,може да се окаже сериозен проблем

hardball
12-19-2008, 16:09
^ Затова ли тука нямам проблеми с тока :D
Ама нета ми спира понякога, дееееба :D

acdcfenka
12-19-2008, 19:22
Най-яката гавра, с тези палячовци е като дойде време за плащане да им се изсипе цялата сума, само в жълти стотинки от 1, 2 и 5.

raduna
12-19-2008, 21:12
аз за такава гавра трябва 2 години да събирам стотинки :?

ScionOfStorm
12-19-2008, 21:25
Значи тока изгазва и ти включваш нощната лампа?

ХАХААХАХХАХАХА

^_____^

Pliok0019
12-19-2008, 21:29
Оф, колко нереално тъпи и лигави сте. 3 дни няма ток за по час...голямата работа.

ScionOfStorm
12-19-2008, 21:36
^ хахах, кефиш ^^

^^ Лина, не е чак там въпросът, а при тея спираници ако вземе да се преебе някой ел. уред, кофти е, отразява се на бюджета.

UnaBletoLoVeU
12-19-2008, 22:22
Значи тока изгазва и ти включваш нощната лампа?

ХАХААХАХХАХАХА

^_____^
Сигурно като няма вода, отива да се къпе...

Еми като дойде тока да позная все някак (=

raduna
12-20-2008, 09:20
Най-вероятно стои на свещи, но все една лампа се оставя, за да разбереш дали е дошъл токът. Нищо странно няма.

techCandy
12-20-2008, 11:04
Понеделник вечер. 21:47-токът спира. Аз на свой ред спирам компютъра, светвам нощтната лампа, сядам на леглото и търпеливо чакам в тъмното да дойде светло и да вляза в банята.
Единият се мъчи да разбере защо няма това, за което си плаща, а другият се опътва да се отърве от набезите и да догледа сериала по Диема +.

Е добре де, нали няма ток, как така светваш лампата, изкключваш компа, а оня си гледам телевизия....? Какви са тия глупости? И се научи да пишеш....

UnaBletoLoVeU
12-20-2008, 16:39
:lol: Толкова да си проста, че чак не заслужаваш да ти отговарям, ама айде...
Натискам копчето на компа и го държа малко по-продължително, защото и да няма ток се изключва, а като дойде няма да ми се вкючи.
Светвам лампата, за да позная кога е дошъл токът.
Той гледа телевизия, защото токът му се захранва от друго място.

8)

SWASTlCA
12-20-2008, 16:47
Значи тока изгазва и ти включваш нощната лампа?

ХАХААХАХХАХАХА

^_____^
Сигурно като няма вода, отива да се къпе...

Това е простащина!

Елементарно е, че ще включи някаква лампа за може да разбере, кога идва тока.

След като е изгаснал, изключва компа за да не получи шоков удар.

Damn stuped face!