PDA

View Full Version : Мъжки проблем



Torpedo
12-18-2008, 21:44
преди 2 дни забелязах малък кръвоизлив по скортума си и се чудя дали е болест или може би се е получило след като се е махнал косъм точно от това място колко време да чакам още ако някой може да ми помогне толкоз се притеснявам че чак имам чувството че ме боли

batkodoki
12-18-2008, 22:00
преди 2 дни забелязах малък кръвоизлив по скортума си и се чудя дали е болест или може би се е получило след като се е махнал косъм точно от това място колко време да чакам още ако някой може да ми помогне толкоз се притеснявам че чак имам чувството че ме боли

пола -ясен, а ВЪЗРАСТ?!

Torpedo
12-19-2008, 06:24
18

MOx2
12-19-2008, 07:44
Най-вероятно от косъма, ако е на същото място.
Изчакай баткодоки да ти каже и чак тогава можеш да бъдеш сигурен :)

Torpedo
12-20-2008, 21:05
za6to nikoi ne mi otgovarq podqvolite

batkodoki
12-20-2008, 21:19
преди 2 дни забелязах малък кръвоизлив по скортума си и се чудя дали е болест или може би се е получило след като се е махнал косъм точно от това място колко време да чакам още ако някой може да ми помогне толкоз се притеснявам че чак имам чувството че ме боли

ако кръвоизлива е подкожно локализиран и ограничено изразен, ако с времето променя цвета си и ако пак с времето няма друга симптоматика - ще отмине без следа.

отскубването на косъм е малко вероятно да причини забележим хематом.

ако изключим спонтанна слабост на капиляр, то някой някакви по крути действия е прилагал към тази торбичка, може би в рамките на половата игра

Torpedo
12-20-2008, 21:22
ami ne nito promenq goleminata si nito cveta si vse o6te e tam moje malk da e izsvetlqlo no to e mnogo malko a otnostno polova igra i kruti deistviq nqmalo e no sym tancior i nz dali ima nqkakva vazmojnost da e ot tova no ne sym si spomnql da imam nqkakva kontuziq pokazah na ba6tata i e vazmojno da hodsq na nevrolog vse pak kryv nervi ... kakvo misli6 batkodoki ?

batkodoki
12-20-2008, 21:45
ami ne nito promenq goleminata si nito cveta si vse o6te e tam moje malk da e izsvetlqlo no to e mnogo malko a otnostno polova igra i kruti deistviq nqmalo e no sym tancior i nz dali ima nqkakva vazmojnost da e ot tova no ne sym si spomnql da imam nqkakva kontuziq pokazah na ba6tata i e vazmojno da hodsq na nevrolog vse pak kryv nervi ... kakvo misli6 batkodoki ?

тестисите+торбичката им са най-нежното място при мъжа и буквален и в преносен смисъл.

при всякакви спортове/професии/хобита където тестисите са ангажирани чисто геометрично като колоездене, конен спорт, борба, бокс....и т.н. са възможни тези хематоми. затова и се ползват спец протектори за тях, но и самият протектор може да предизвика хематом.

при балетисти, танцьори etc...кудето ролята на протектор играе плътната сценична дрешка фиксираща тестисите в една позиция е много възможно когато се правят резки движения без това плътно майо да се стигне до хематоми. случва се когато се играе с голяма амплитуда и тестисите не са защитени поне от слип а свободно висят в гащета тип "боксерки" под сценичният костюм.

консулта със спец никога не е излишен, в случая това са: андролог/уролог/дерматолог.
невролога не е първо средство по избор в случая, но и той ще свърши работа.

UFOs
12-21-2008, 08:56
Добре ще е и да изясниш какво танцуваш,защото не във всички танци има такива торбички.За балета съм сигурен,че имат такива приспособления,но за спортните и модерните танци,не съм толкова сигурен,а там движенията са доста бързи..

Torpedo
12-21-2008, 18:38
haha ami tancuvam narodni tanci i amplitudata e osobeno golqma pri majete

UFOs
12-21-2008, 19:43
Ами и аз също играя от 10 год. и никога подобно нещо не ми се е случвало.. :-o.Предполагам играете шопси и граовски танци,който са по забързани и динамични..Жалко,че за потурите не са създали такъв тип протектори,но явно не се случва често,иначе щеше да има..