PDA

View Full Version : дали съсиреците са болест?



foreverr
12-19-2008, 12:24
Последните ми две менструации бяха кафяви и при първата бях на гинеколог и нищо не ми откри и каза да ида след другата.Другата пак беше кафява ии щях да отида,но лекарката не ми даде направление и не отидах :o .Сега обаче си ми дойде червена менструация :grin: само ме притеснява малко един факт-имам малко съсиреци и се чудя дали са нормални, ма кар, че и друг път съм имала.Според вас нормални ли са и нужно ли е да ходя на лекар.А и ако има някъкво значение-на 16 години съм и имам цикъл от 1 година и 7 месеца.

Rofl4e
12-19-2008, 13:14
За по сигурно навести гениколога!

LadyDy
12-19-2008, 15:54
За по сигурно навести гИнЕколога!

Нейна работа е дали да ходи пак, но съсиреци.. понякога са нормални.

foreverr
12-19-2008, 18:29
За по сигурно навести гИнЕколога!

Нейна работа е дали да ходи пак, но съсиреци.. понякога са нормални. Mи аз смятам да не ходя, защото все пак почти винаги си имам съсиреци и то малко както сега.А и вече един път са ме гледали на видеозон преди два месеца и не ми откриха нищо, прочетах в нета, чее съсиреците могат да са знак на кисти, но щом като са ме гледали на видеозон и не са открили такива, значи няма за какво да ходя :)

monotonous
12-19-2008, 21:11
Аз доколкото знам съсирецченца малки са нормални, защото това не е чиста кръв, това е падащият образувал се слой, който е щял евентуално да поеме оплодената яйцеклетка в матката, но тъй като липсва такава, той пада и това е менструацията ти.

belle90
12-24-2008, 07:45
Съсиреците са нормални ...а ако се съмняваш за киста по добре иди след като ти свърши защото на мен ми откриха киста доста голяма и трябва да се лекуваш :)

gabi_94
12-24-2008, 12:12
еми то и аз имам съсиреци, но мисля че са нормални, не съм много сиг, ама щом ми няма нищо вече толкова време значи едва ли преставляват кой знае какъв проблем

foreverr
12-24-2008, 12:14
Съсиреците са нормални ...а ако се съмняваш за киста по добре иди след като ти свърши защото на мен ми откриха киста доста голяма и трябва да се лекуваш :)MM няма за какво да ходя, защото преди 2 месеца бях на преглед и казах на гинеколожката си, че мисля, че може да имам киста и тя за сигурност ме видя на видеозона и си ме гледа сигурно 5 минути за да е сигурна и нищо не ми откри, така, че няма за какво да ходя.Благодаря на всички за мненията и помощта :)

belle90
12-24-2008, 14:53
Ама миличка това че си ходила преди 2 месеца изобщо не е гаранция че нямаш киста и аз точно като тебе не бях ходила от джа месеца на гинеколог и като отидох и ми намериха киста която бесхе с големина 4,5 сантиметра ...така че не се успокоявай само с това че си ходила преди 2 месеца :D

foreverr
12-24-2008, 15:13
Ама миличка това че си ходила преди 2 месеца изобщо не е гаранция че нямаш киста и аз точно като тебе не бях ходила от джа месеца на гинеколог и като отидох и ми намериха киста която бесхе с големина 4,5 сантиметра ...така че не се успокоявай само с това че си ходила преди 2 месеца :DЕ ок но все пак аз си решавам дали да ходя :)

kalpazanka
12-25-2008, 06:36
Това, че не е видяла киста на видеозона, не е гаранция, че нямаш такава. ;) Потърси и второ мнение, ако искаш.

kashmir
12-26-2008, 06:50
Това е от матката. Нали когато яйцеклетката се отдели матката се подготвя като се пълни с кръв, набъбва и омеква. Когато яйцеклетката падне тя разкъсва това нещо и всъщност тези съсиреци са остатъци от обвивката на матката. Като бях в 6ти клас една женица идва в училище и ни ги каза тея неща. Каза и че тези съсиреци са нормално нещо.

kalpazanka
12-26-2008, 08:27
В голяма грешка си! Не е нормално да има съсиреци!
Настъпването на менструация се определя от промените в хормоналните нива и това дали има настъпила бременност! Яйцеклетката нищо не разкъсва!

belle90
12-28-2008, 15:14
Да най добре потърси и друго мнение :)