PDA

View Full Version : Цветна бременност



Boot
12-19-2008, 13:25
Аз имам въпрос. Някой може ли да обясни тая работа с цветната бременност и всякакво инфо по тоя въпрос. Търсих в нета, но не ми се стори надеждно и изчерпателно, а ми се иска да съм по-наясно как стоят нещата.




П.П. не съм бременна аз, просто за инфо питам :)

traka
12-19-2008, 13:31
айде компетенцията да се обади :P

Та по въпроса цветна бременност е тази бременност, която може да не прояви симптоми до 6 месец дори (малко спорен факт така и не ми се изясни). Наравно с бременноста има и оскъдно менструално течение, но с различен цвят и консистенция. Повечето жени могат да го различат, но други просто го игнорират(като братчедката тя се сети че е бременна в 5 месец, като и отесняха дънките :shock: ). та това в общи линии е цветната бременност, ако някой може да допълни още да пише.

RiseGirl
12-19-2008, 13:35
"Цветната бременност"
Цветната бременност предизвиква много дискусии сред жените, които мечтаят да станат майки. Съществува огромна заблуда сред обществото, че „цветна“ бременност е медицинско понятие, което назовава определен тип бременност.
Истината е, че цветна бременност е определение, което са измислили обикновените хора и няма такъв медицински термин.

Какво представлява цветната бременност?
За цветна бременност говорим, когато всеки месец в периода, когато трябва да й дойде цикълът, бременната жена получава кръвотечение, подобно на менструацията. Консистенцията му обаче се различава - по-слабо е, по-бледо на цвят и трае по-кратко време.

Каква е причината за настъпването на цветна бременност?
Най-добрият вариант е това да е безобидно състояние, при което жената получава кръвотечение, но няма реален медицински проблем. Има жени, при които то спира след първите няколко месеца, а при други продължава през цялата бременност и всичко протича в рамките на нормалното.

Какви рискове крие цветната бременност?
Първият проблем който може да създаде една цветна бременност е това, че жената може да не разбере, че е бременна, тъй като се заблуждава, че цикълът й е редовен. Често, когато не очакваме или нямаме желание да забременеем, ние не се замисляме и не следим тялото си. В такива ситуации бременността може да не бъде хваната навреме и жената да разбере, че е бременна на по-късен етап, когато вече не може да прекъсне бременността си.
Затова, ако сте сексуално активна, трябва внимателно да следите тялото си и да обръщате внимание на всички признаци на бременност , не само на спрялата менструация.
В някои случаи цветната бременност може да е резултат от медицински проблем. Кръвотечения от сорта биват предизвикани, ако случайно имате извънматочна бременност. При други случаи кръвотечението може да е признак на предстоящ спонтанен аборт или на друг вид гинекологичен проблем.
Ако случайно се съмнявате, че карате цветна бременност, в никакъв случай не се успокоявайте, че това е нормално и няма защо да му обръщате внимание. Детайлният преглед при специалист е задължителен, особено ако не е доказано, че цветната бременност е безобидна и не може да предизвика усложнения.


източник: http://semeistvo.rozali.com/bremennost-problemi/p7789.html

traka
12-19-2008, 13:37
^ Това което имах впредвид, но разгънато :)

Rofl4e
12-19-2008, 13:37
айде компетенцията да се обади :P

Та по въпроса цветна бременност е тази бременност, която може да не прояви симптоми до 6 месец дори (малко спорен факт така и не ми се изясни). Наравно с бременноста има и оскъдно менструално течение, но с различен цвят и консистенция. Повечето жени могат да го различат, но други просто го игнорират(като братчедката тя се сети че е бременна в 5 месец, като и отесняха дънките :shock: ). та това в общи линии е цветната бременност, ако някой може да допълни още да пише.
съгласна съм с теб но чак до 6 месец малко не реално ми се струва!Бременноста не започва ли да личи от 4-5 месец?!

traka
12-19-2008, 13:39
оо тука мога цяла книга да напиша за кога проличава... има хора с такава структура, че и до 9-ти да не разбереш... Просто си е до човека, и отричането при някои както при мойта кака беше,че не се хранеше повече от колкото по принцип, беше си спортист може би и за тва толко време не разбра или не поиска....

А на мен от трети ми личеше :)

Boot
12-19-2008, 13:42
трака, благодаря за инфото!
А задължително ли е консистенцията и количеството да е различно? Т.е. може ли да ти идва в напълно нормални количества и т.н. и да си бременна?


Rise girl - казах, че съм чела в интернет, няма нужда да ми пействаш от там ;)

Rofl4e
12-19-2008, 13:45
трака, благодаря за инфото!
А задължително ли е консистенцията и количеството да е различно? Т.е. може ли да ти идва в напълно нормални количества и т.н. и да си бременна?


Rise girl - казах, че съм чела в интернет, няма нужда да ми пействаш от там ;)
Според мен не може цикъла да ти е както обикновено и да си бременна,все пак това е рязка промяна нов живот се развива в теб!Ако имаш повече съмнения си купи тест!

traka
12-19-2008, 13:45
ми не мисля, че е възможно. даже съм почти убедена, почти защото все пак не съм лекар :)

Boot
12-19-2008, 13:47
Не бе, аз нямам съмнения :D
Реших просто да се информирам и си питам тъпите въпроси 8-)

Rofl4e
12-19-2008, 13:49
аха ясно :)

traka
12-19-2008, 13:50
Е нали тва е идеята на раздела да питаш за това което не ти е ясно :) И ако можем да отговорим :)

hottie
12-21-2008, 09:08
Обикновено цикъла ти е по-оскъден :-o Но като цяло това е доста рядко срещано. Но е хубаво човек да си го знае де :)
Иначе няма какво да допълня към по-горноте мнения.

sweety0
10-08-2010, 15:39
А на всяка една възраст ли може?

Biskfitka
10-09-2010, 11:00
А на всяка една възраст ли може?да

GossipGir1
02-09-2011, 08:04
Ами и аз да попитам нещо... тест за бременност ще може ли да отчете бременноста по време на цветна бременност ?

Biskfitka
02-09-2011, 19:18
^Да

djipsito
04-18-2011, 17:32
Аз съм чувала, че при всяка жена е различно кървенето при цветна бременност и не е задължително при всяка цвета да е по-светъл (да розовее). Това вярно ли е ?

junona91
05-08-2011, 17:59
от месец за 2ри път ми идва по - рано което не е нормално и самия цикъл е странен.. по - светъл, па - малко като количество. водя си нормален полов живот има ли вероятност да е бременност или просто имам някакъв проблем??

Biskfitka
05-08-2011, 22:23
от месец за 2ри път ми идва по - рано което не е нормално и самия цикъл е странен.. по - светъл, па - малко като количество. водя си нормален полов живот има ли вероятност да е бременност или просто имам някакъв проблем??Направи си тест...

GossipGir1
05-09-2011, 09:36
от месец за 2ри път ми идва по - рано което не е нормално и самия цикъл е странен.. по - светъл, па - малко като количество. водя си нормален полов живот има ли вероятност да е бременност или просто имам някакъв проблем??

Случи ми се абсолютно същото.. оказа се, че не съм бременна. И на доктор ходих всичко беше наред и изследвания ми направиха и там всичко беше наред.. така и не разбрах от какво беше това кървене... така, че може би няма от какво да се притесняваш, ама най-добре отиди на лекар.

sisiiiii
10-02-2011, 18:12
искам да попиитам, два дена преди да ми дойде приятелчт ми се изпусна в мен, след това ми дойде, този месец също ми дейде 6 дена вървя, но постоянно сам уморена, често уринирам , болятме гърдите, също така пия и ескапел, първата опаковка свърши точно когато той се изпусна в мен.Трябва ли да се притеснявам?????

MojoJojo88
10-03-2011, 18:07
ЪЪЪЪЪЪЪЪЪ :-o Пиеш Ескапел и първата опаковка е свършила, когато той е свършил в теб...
Ти нормална ли си? Явно пиеш противозачатъчни, но се съмнявам да са Ескапел :D
Иначе, при спиране на ОК, шанса да забременееш е много голям.

Just_meee
04-14-2012, 10:01
Здравейте,
Преди три седмици правех секс за 1-ви път възможно ли е това да е повлияло на месечния ми цикъл ,защото сега тече много малко и е тъмно кафяв на цвят. Нормално ли е ? И ако не е на какво може да се дължи?

In*The*Face
04-17-2012, 15:56
Възможно е, да. Много неща могат да доведат до промяна в цикъла. Все пак за твое собствено успокоение - изчакай 4-5 чист ден и отиди на профилактичен преглед.

yeii..
08-23-2012, 07:45
Здравейте! Миналия месец ми дойде цикълът на 25(юли),парвите 2 до 3 дена си вървеше кръв и след това едно тамно кафяво и този месец отново ми дойде (дори подрани с 1-2 дена),сега отново по сащия начин,както минали месец. Та въпросът ми е дали е нормално това и може ли да карам цветна бременност (не съм много запозната с тази бременност и за това се обръщам към вас) ? А за половите контакти: имам си приятел и на морето единя път просто си поиграхме малко,но той си свърши НЕ във мен,а иначе сме правили секс 1 път,от както ми е свършило миналия месец(юли) и то с презерватив (след финиша проверих презерватива дали не е спукан или нещо такова,както правя винаги и всичко си му беше на ред ).

MimMimSsy
11-04-2012, 11:04
Ааа моля за помощ.Ако съм девствена и ако малко количество сперма е попаднало върху срамните устни възможно ли е да е станало нещо? Тоя месес ми дойде редовно,но е малко по различно смисъл по-малко е и е такова като чиста кръв. Аз попитах приятелката ми,тя каза,да не се притеснявам,че било нормално от времето,etc.Моля ви отговорете ми :Х

heartshapedbox
11-04-2012, 12:00
Не е възможно, спокойно.

mlf
11-05-2012, 17:55
няма начин споко :)

SteLaBathory
11-14-2012, 19:13
Най големия проблем на цветната бременност е че жената може да се разсее и да не е сигурна кога е забременява и от там понякога става гаф и се бърка термина на раждане, особено ако плода е по голям и го определят да се ражда в 8-ми месец и го водят преносено бебе след като то си е в 9-ти месец.

nataliq890123
05-21-2013, 09:48
здравейте! искам да ви попитам ако мойе някой да ми обясни за цветната бременност.значи на 26 април ми дойде цикълът и попринцип ми е редовен а сега на 10 май ми дойде и ми кара много малко време като се има на предвид че първите 2 дни ми беше като само зацапване и после на 3 тия ден ми беше малко по силно но много светло че ржено и после на 4 тия ден ми стана пак така като в началото и ми спря искам да ви попитам дали е възможно да карам цветна бременост и като се има предвид че със съпругът ми от 3 месеца не се пазим.благодаря предварително за вашите коментари.

pifiella
05-22-2013, 17:54
Що не пишеш в бгмама?

kalpazanka
05-30-2013, 15:12
здравейте! искам да ви попитам ако мойе някой да ми обясни за цветната бременност.значи на 26 април ми дойде цикълът и попринцип ми е редовен а сега на 10 май ми дойде и ми кара много малко време като се има на предвид че първите 2 дни ми беше като само зацапване и после на 3 тия ден ми беше малко по силно но много светло че ржено и после на 4 тия ден ми стана пак така като в началото и ми спря искам да ви попитам дали е възможно да карам цветна бременост и като се има предвид че със съпругът ми от 3 месеца не се пазим.благодаря предварително за вашите коментари.

Вероятно САМО ти е зацапало /т. е. не е менструация изобщо/, защото от 26-ти април до 10-ти май са само 14 дни ;) Ако ме разбираш, би следвало това да ти е овулацията. Цветната бременност е друга бира. ;)

Ако имаш излишни пари, си пусни ЧХГ.

chiquitaa
04-23-2014, 22:07
Имам въпрос възможно ли е да си ми идва горе долу нормално с 1-2 дни разлика в месеците, но този месец ми е някак си по странно и притеснено, поради причината, че не е много обилно както до сега и е не много светло, но все пак светло червено?
ако някой е имал този проблем и знае нещо нека пише... :)
Благодаря предварително :)

kalpazanka
04-24-2014, 13:23
Напикай един тест с първа сутрешна урина, ако водиш рисков полов живот.