PDA

View Full Version : Кокоши трън



fenkatakrisi952
12-19-2008, 18:13
Здравейте!Моя проблем е малко особен :D .От известно време на ръката ми се появи кокоши трън. :lol: Та исках да попитам дали и някой друг е имал същия проблем и как се е справил с него?Перси много предварително!! =P~

Boyd
12-19-2008, 18:24
Преди време имах на крака. Изчаках го малко да порастне и после с игла го разкарах. Стискай зъби и действай.

UFOs
12-19-2008, 19:00
Една приятелка имаше два.Единя го горя с (не си спомням с какво беше) и и стана по голяма рана.Казваше ми,че се опитвала да го реже и пак не станало.По-добре изчакай само да мине или го мажи с нещо.Но не давай да ти го горат!

MOx2
12-19-2008, 19:28
Аз имах на стъпалото. Едвам ходех. Стоеше едно като ... блахх ... ужас. Значи първо действах по следния начин ...

След душ, когато кожата е мека, взимах една игла и вадех самите трънчета от тая гнусотия. Не след дълго обаче пак си имаше ...

Пробвал съм и с лепенки от аптеката. Има специални, но при мен не помогнаха.

Накрая татко ме спаси. Понеже ловува, ми го изгори с барут от един патрон. Не помня какво точно правеше, но изсипа барута и го намазя с някаква простотия, и бам на тръна. И той жален изгоря, кво да прави.

Вариянт е също да идеш в болницата с азот да ти го изгорят.

Както прецениш вече ти :)

UFOs
12-19-2008, 20:09
Точно това имах в предвид.Не ходи на лекар.По-зле ще стане.
(Не всеки път лекарските процедури са ефективни!)

bebchence
12-19-2008, 23:13
Аз също преди имах върху няколко пръста на ръката и питах баща ми,и той ми каза да си спомня първият кой е бил първия трън който се е появил.И върху него слагах Салицил и отгоре с лепенка.Държах го 4-5 часа,няколко дни така правих и започнаха да изчезват 1 по 1 сичките :grin:

Water_lili
12-20-2008, 07:50
аз преди време си махнах моя с бабини рецепти...ама беше много гадно :? Значи нарязва се една глава кромит лук на парченца колкото да покрият мястото и се накисва минимум за 24 часа във винен оцет...И след 24 часа си слагаш едно парченце на праста и го залепваш с лепенка. Обикновено аз го правих за праз ноща и на сутринта го махах и през деня оставах мястот да диша (но му слагах лепенка ,че изглеждаше много зле). Но като цяло мястото омеква и се отваря като сланчоглед с всичките транчета вътре... Не помня точно колко време продължих да си слагам всяка вечер, но като цяло докато ми писна и след като спрях мястото почна да изсъхва и накрая изчезна ... ако искаш пробвай ,но е доста болезнено. Успех

mimichi
12-20-2008, 10:55
Пффффф недей си го пука. Върви в аптеката и попитай има един лепенки за кокоши трън, самата лепенка има лекарсо на нея и няколко дена си я дръж на кокошия трън и след тва то ще се е умъртвило мястото и няма да чувстваш нищо и с една игла си махаш от вътре то е едно бяло такоз и тва е.

batkodoki
12-20-2008, 21:12
Здравейте!Моя проблем е малко особен :D .От известно време на ръката ми се появи кокоши трън. :lol: Та исках да попитам дали и някой друг е имал същия проблем и как се е справил с него?Перси много предварително!! =P~

това е инфекция (стафилококова най-често) и показва смутен локален или общ имунитет.
ако са множество - задължително се търси основна причнина: диабет! , носителство....

fenkatakrisi952
12-21-2008, 09:56
Ми не само един е. 8-)

fenkatakrisi952
12-21-2008, 16:56
Проблема е решен.падна си отсамосебеси.благодаря мн :-)