PDA

View Full Version : Шампионска Лига : Осминафинали



HenykucT
12-20-2008, 08:20
Супер сблъсъци тази година ...

Мач 1 Челси - Ювентус

Мач 2 Виляреал - Панатинайкос

Мач 3 Спортинг Лисабон - Байерн Мюнхен

Мач 4 Атлетико Мадрид - Порто

Мач 5 Лион - Барселона

Мач 6 Реал Мадрид - Ливърпул

Мач 7 Арсенал - Рома

Мач 8 Интер - Манчестър Юнайтед

Първите срещи са на 24/25 февруари 2009 година, а реваншите на 10/11 март.

OtherDimension
12-20-2008, 16:52
3 от 3 за английските отбори :Р

GREEN_OR_DEAD
12-20-2008, 17:44
FORZA JUVE ! Изкуственото отборче на Байрямович ще лапа чепа.

HenykucT
12-21-2008, 09:04
3 от 3 за английските отбори :Р

Манчестър тази година гори ... интер са във върховна форма, особенно Ибрахимович ... Ако стане така, че Манчестър бие по някъф късмет, всичко ще е уредено ... ШЛ е шитня, но да видим все пак ...

п.п. Тази година съм за Интер :)

kristo
12-21-2008, 10:10
Мойте лични прогнози са следните:

1. Челси-Ювентус. Много интересна двойка, определено не би могло да се предвиди кой ще е победител. Челси не са в особено добра форма тази година, но пък Ювентус с изключение на наистина бляскавата победа над Реал в Мадрид не направи нито един друг силен мач в турнира- два пъти се издъни срещу БАТЕ Борисов, като първия мач определено заслужаваше да загуби, спечели измъчено и с късмет два пъти срещу Зенит, общо взето нищо съществено и запомнящо се. Лично аз се надявам Челси да излезе победител от тази двойка, а и мисля, че определено има по-големи шансове да го направи.

2. Виляреал-Панатинайкос. ПАО победиха Интер като гости с 1:0, но това при положение, че нерадзурите отдавна се бяха класирали напред в турнира. Така че общо взето победата се дължи на това, че Интер не се хвърли изобщо в този мач. От своя страна Виляреал направиха силни мачове срещу Юнайтед и заради това мисля, че няма да имат особен проблем да отстранят Панатинайкос.

3. Спортинг-Байерн. Байерн все повече и повече навлизат във форма, явно се стабилизират с всеки изминал мач и напипват верния ритъм. Спортинг не са нищо особено, общо взето домакински отбор, така че определено тук Байерн ще е победителя според мене.

4. Атлетико Мадрид-Порто. Също много приятна двойка, мисля, че Атлетико определено ще излезе победител. Показаха отличен нападателен футбол в групите, играят успешно и в испанското първенство. Порто също никак не са за подценяване, но от това, което видях, не са особено постоянен отбор. Мисля, че тук Атлетико ще е победител, макари трудно.

5. Лион-Барселона. Барса вървят изцяло във възходяща линия, мачкат всичко по пътя си в Испания и то с големи победи, така е и в Шампионската лига. Лион от своя страна все повече започват да губят инерция и ако не тази година, то другата или по-другата ще загубят титлата във Франция. Мисля, че тук Барса определено е фаворит и ще отстрани Лион.

6. Реал Мадрид-Ливърпул. Тука вече става страшно. Ливърпул тази година е много много силен, Реал пък изпадна в тежка криза в последните няколко месеца. И все пак в Лигата са класа. Тука не се наемам да прогнозирам кой кого ще отстрани, защото шансовете определено са 50:50.

7. Арсенал-Рома. И тук работата е доста непридвидима и сложна за прогнозиране. Арсенал тази година не са нищо особено, Рома пък са все още далеч във втората половина на таблицата в Италия, но пък са във възход. Тръгнаха отчайващо в Шампионската лига тази година, но после постигнаха победа над Челси и определено издигнаха много формата си. Аз все пак се надявам те да излязат победители, но все пак Арсенал ми се струва повече фаворит от тази двойка.

8. Интер-Юнайтед. Това е черешката на тортата просто. Интер са много класни за поредна година. Юнайтед пък закуцаха в Англия, но пък в Лигата показват познатата си от миналата година класа. Равенствата с Виляреал са повече плод на липсата на шанс и лош късмет заради нереализираните множество голови положения в двата сблъсъка, колкото на слаба форма на отбора. Равенството с Олборг пък беше в мач без никакво значение за крайното класиране и Юнайтед очевидно пестяха сили в този сблъсък. Интер са доста силни, но определено си имат своите пробойни. Можеби първия сблъсък ще е за тях с един гол победа, но на "Олд Трафорд" Юнайтед в лицето на суперзвездите Роналдо, Рууни, Тевес, Карик, Нани а защо не и Бербатов ще се развихри и ще отстрани съперника си.

ПП. Лично аз смятам и искренно се надявам, че Юнайтед пак ще е еврошампион, макар това да стане тази година с не чак толкова голямо предимство пред отбори като Интер, Реал, Челси, Ливърпул. Определено Интер няма да им достигнат силите да спечелят два фронта тази година- титлата в Италия и Шампионската лига, а и от твърде отдавна (около 40 години) не са печелили турнира, тоест загубили са традицията да стават шампиони в този турнир.

anadrol
12-21-2008, 17:48
Аз съм за Ман юнд надявам се и тази година да повторят успеха от миналата.

kristo
12-22-2008, 10:51
Аз съм за Ман юнд надявам се и тази година да повторят успеха от миналата.
Абсолютно, и аз се надявам на същото :)

Ман Юнайтед Форевър :grin:

ScionOfStorm
12-22-2008, 13:00
аз симпатизирам открай време (не особено активно, но пък ми харесват отборите) на Барселона и Манчестър, тъй че се надявам да продължат те.

а и според мен английският футбол е КРАЙНО по-интересен от италианския, надявам се да отпаднат калчовците ^^

smeshnik
12-22-2008, 14:08
Надявам се Ман. Юнайтед!
ама без барби,че не мога да го гледам как се влачи по терена и не прави нищо :-x

MP
12-22-2008, 17:23
Италиaнците много рано отпадат 8-)

tuzaro
12-24-2008, 20:38
давайте прогнози да налазим еврофутбола 8)

smeshnik
12-25-2008, 06:25
kristo,iskam da te pitam na kakvo osnovanie kazva6 4e "United zakucaha v Anglia"... ako si vzemem 2ta otlojeni ma4a (zaradi superkupata na Evropa i svetovnoto pyrvenstvo v Japan),izlizame na 1t. zad loserpool i s ravni to4ki s chelsea. ebati 'zakucvaneto'... United shte e shampion i to s razlika.

+ 3 домакинства на Трафорд - на челси, арсенал и ливърпул :o Шампиони са пак!

пп Весела Коледа 8-)