PDA

View Full Version : От чисто любопитство... Любими имена



Страници : [1] 2

traka
12-20-2008, 10:59
Да направя една темичка за любими имена. Срещнах голям проблем с избирането на име на моето бебе и ми стана интересно за кое име още не съм се сетила :)

VeSna
12-20-2008, 11:05
Aз държа името да е с буквата "К" и засега имаме малко спорове с милото по тази тема, но ще се оправиме :) Просто "К" ми е любима и имената с нея - Кирил, Камен, Красимир, Катрин, Катерина, Корнелия и т.н. :)

traka
12-20-2008, 11:06
Пропусна моето любимо пак е с "К" и е Кристиян(за сега сме в процес на преговори за това име)

krem4et0
12-20-2008, 11:08
Кремена.......като мен :D

Иначе за момиче съм твърда-Марина ще е.
За момче обожавам Борислав и Николай.

Ако зависи от мъжа, децата ни ще са с "Р"(на кака ми, за да не се сърди никой)-Радост, Радостина,Радосвета или Рамбо и Роки :shock:

darla
12-20-2008, 11:29
umiram za imenata:Kristian,Kiril,Rosen(za mom4e) vupreki,4e s muja mi ne postignahme konsensus i krusihme malkiq Georgi.No az ne tropnah osobeno s krak za mujko ime,nz za6to.no ako edin den dai Boje imam du6terq-togava na vsqka cena 6te bude Antoniq(obojavam go ot malka tova ime) ili Reneta(na sestra mi).Za momi4e nqma da napravq kompromis. :oops:

Sensuality
12-20-2008, 13:12
Аз бих кръстила детето си,ако е момче - Николай,Ивайло или Кристиян,а ако е момиче ми харесват - Наталия,Ралица,Радост,Дени а,Ани,Николая :-D

mgxpower
12-20-2008, 13:12
Момиче : Кристина , Дария , Мария , Алекс
Момче: Дарин , Дарян , Дани , Александър

hahavteen
12-20-2008, 13:43
Не съм мислила как бих си кръстила детето ако е момче...
Името което най-много ми харесва е Александър обаче аз съм Александра и малко не върви :D Също Антон, Павел, Данаил,...
Иначе за момиче ми харесват Йоанна (с 2 Н) и Кристиана(с А не с Я) обаче пък така се казват сестрите ми :D
Ох не знам...
Много харесвам имената Амалия, Кристина, Ева,... и още има но не се сещам в момента :-o

Boot
12-20-2008, 13:46
За момиче най-много ми харесват Ева и София.
Кристиян е хубаво за момче, както и Мартин, но тук нямам особени претенции :)

mgxpower
12-20-2008, 13:56
Аз пропуснах името Андреа 8-)

kPuCkA
12-20-2008, 14:02
И на мен ми харесва Кристиян/Кристияна, но не върви да кръстя детето си на себе си.
Като малка исках да се казвам Ася, сега не ми харесва толкова, но Алекс е друго нещо (:

0riginalSin
12-20-2008, 15:48
за момиче: Александра, Виктория, Никол, Анна
за момче: Николай, Aлександър, Даниел,Владимир

darla
12-20-2008, 16:49
Zabelqzvam,4e imeto Aleksandur?aleksandra haresva i na mnogo hora tuk.Po4ti vsi4kite mi poznati su6to mnogo go haresvat,muja mi iska6e sinut ni da se kazva taka.Samo az li ne haresvam tova ime.....sega da ne obidq nqkoi,izvinqvam se ama prosto pitam

mgxpower
12-20-2008, 16:52
Zabelqzvam,4e imeto Aleksandur?aleksandra haresva i na mnogo hora tuk.Po4ti vsi4kite mi poznati su6to mnogo go haresvat,muja mi iska6e sinut ni da se kazva taka.Samo az li ne haresvam tova ime.....sega da ne obidq nqkoi,izvinqvam se ama prosto pitamНе знам защо не ти харесва това име , аз като чуя Александър и първата асоциация , която си правя е със Александър Велики някакси вдъхва респект това име в мен..красиво е !

darla
12-20-2008, 16:54
a na men puk vinagi mi e zvu4alo nqkak bezli4no.stranna rabota

traka
12-20-2008, 16:55
Мацко и мъжа ми не го харесва споко, не токова името може би колкото общо приетото галено "Сашо"

VeSna
12-20-2008, 17:08
Незнам защо, но и на мен Александър не ми харесва баш... Не че имам против нещо, но имам доста по-любими имена преди него :)

darla
12-20-2008, 17:10
super.zna4i ne sum edinstvena

traka
12-20-2008, 17:21
аз онзи ден ахнах в един сайт, гледам във форума им тема "как бихте кръстили детето си и на кого". На такива имена попаднах, че се смях с глас.

Имена от сорта на Траян, Трайчо, Койчо, Велчо...

паднах...

krem4et0
12-20-2008, 17:21
Един от първите ми братовчеди е Александър Александров Александров.....оттам ми се обезличи. Иначе имах колега Александър, но му казвахме Алек. Имам колежка Александра, хубаво е, но Сашка ми бърка в здравето.
То галените имена могат да провалят и най-свястното име. бабата на моя приятел му вика ИвкА, а свако ми Кремо/а или Кема......Направо ми иде да го удуша като го чуя.

Вторият ми братовчед (5-ти клас) е Траян. на баба си Трифка.

mgxpower
12-20-2008, 18:22
Най-добрият ми приятел се казва Александър , но всички му викаме Алекс

gangstata
12-20-2008, 23:20
Сияна,Лина,Владислава..
Виктор,Кристиян,Мартин,Кон тантин..

Rebellion_Angel
12-21-2008, 12:37
http://www.behindthename.com/
Ето този сайт може да ви помогне много. :) Има всякакави имена.

Аз много се кефя на Сетос и Танатос (гръцки са) за момче, но не бих кръстила моите деца така, защото просто няма да ги лиша от възможността да си имат хубави български имена. Иначе Андрей, Николай са хубави имена.

darla
12-21-2008, 12:47
oo Andrei i az mn haresvam.tova su6to be6e variant za malkiq

Hurtmore
12-21-2008, 15:44
хъх, на мен любимите ми имена са Калоян, Кристиян, Алекси, Ивайло и Валентин - за момче, a за момиче - Вивиан, и Габриела : )

kalpazanka
12-21-2008, 16:10
Кристиян, Красимир, Даниел, Габриел за момче
За момиче- Ивайла :)

krem4et0
12-21-2008, 16:53
^Търсиш ли кръстник на Ивайла :D

missunshine
12-21-2008, 17:35
Mom4e: Kristiqn, Martin, Alex (v1preki 4e ne bih si kr1stila deteto Aleksand1r .. ne 4e mi haresva, no mi zny4i ist1rkano ve4e)
Momi4e: Andrea, Viktoriq.. moje i ne6to po originalno da izmisla :D

pErFeKt_GiRl
12-21-2008, 18:23
аз харесвам имена като Александар ..Андреи..Анатоли..а за момиче съответно Александра..Андрея..Мария ми харесва също :P

t0nit0yy
12-21-2008, 19:41
umiram za imenata:Kristian,Kiril,Rosen(za mom4e) vupreki,4e s muja mi ne postignahme konsensus i krusihme malkiq Georgi.No az ne tropnah osobeno s krak za mujko ime,nz za6to.no ako edin den dai Boje imam du6terq-togava na vsqka cena 6te bude Antoniq(obojavam go ot malka tova ime) ili Reneta(na sestra mi).Za momi4e nqma da napravq kompromis. :oops:

аз се казвам АНТОНИЯ :grin: Това е перф име,нали :-D кръстена съм на дядо..Бог да го прости :-# :cry: ](*,) :-# :-)


по темата. любимите ми имена за момче са Иван и Александър, а за момиченце-Александра,Каталина, МАРИНА, .. МН СА :lol: :-)

kalpazanka
12-21-2008, 19:42
^Търсиш ли кръстник на Ивайла :D
Няма нужда да питаш, krem4et0! Въпросът е уреден! :-)

t0nit0yy
12-21-2008, 20:03
Един от първите ми братовчеди е Александър Александров Александров.....оттам ми се обезличи. Иначе имах колега Александър, но му казвахме Алек. Имам колежка Александра, хубаво е, но Сашка ми бърка в здравет.

даа,и на мене Сашка [Сашо] ми бърка в здравето :o Приятелят ми се казва Александър,ама аз си му викам Сашко :-D това е по-приемливо :D а иначе,не знам защо,но мн ми харесва и името Алекса :lol: :)

Briseis
12-21-2008, 21:09
Лъчезар, Станимир и Николай са любимите ми мъжки имена.

А за момиче харесвам по-кратките: Зоя, Яна, Ася

cappy123
12-22-2008, 00:28
Харесват ми имената Никол, Ралица,Кристина,Ивон,Искра! !!

А за момчета Борис, Борислав,Радостин,Валентин !!! :D

akinom
12-22-2008, 13:00
момченце: Николай
Момиче:Ренета

incheto
12-22-2008, 13:08
аз харесвам Лея/Леа и Тея/Теа

krem4et0
12-22-2008, 13:23
^Търсиш ли кръстник на Ивайла :D
Няма нужда да питаш, krem4et0! Въпросът е уреден! :-)

Търся кръстница за нероден Николай :D

rubi
12-22-2008, 13:58
Aз държа името да е с буквата "К" и засега имаме малко спорове с милото по тази тема, но ще се оправиме :) Просто "К" ми е любима и имената с нея - Кирил, Камен, Красимир, Катрин, Катерина, Корнелия и т.н. :)
ей веднъж да срещна някой,който да ми харесва името....
много от хората даже не знаят че съществува такова име......и ме дразни че много го бъркат с Анелия...и като че ли се обезличава....

та по темата ще се постарая в бъдещето като имам деца да има консенсус и да не са кръстени със всеизвестните и много срещани имена в България,като Георги,Иван и Тн....

Харесват ми имената Велизар/а,Ева,Ива,Красимир/а,Ким (за момче и момиче)Стефан....има и още имена които ми хареват......на момента ще го мисля,искам момче така че избора предполагам ще ми е доста сложен :)

traka
12-23-2008, 04:44
^Търсиш ли кръстник на Ивайла :D
Няма нужда да питаш, krem4et0! Въпросът е уреден! :-)

Търся кръстница за нероден Николай :D

АЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ З

BePoHuKa
12-23-2008, 04:48
Аз съм забелязала ,че много хора харесват името Александър,но на мен много повече ми харесва само Алекс..както и ми харесва адски много името Даниел.. :grin: Та така де за мъжки имена много не се сещам ,но за женски много ми харесват Даная,Мирела,Никол,Наталия, Адриана,Виктория като сестра ми, Анелия, Дебора, Лора, Нели..абе адски много са всъщност.Също ми харесват имената с буквата Е като Елеонора например. А моето също си ми харесва..не просто защото е мое ами ми харесва как звучи.. :)

SWASTlCA
12-23-2008, 05:40
Преди време имах сън в който кръщавам детето си на дявола.
На сън казах, че ще го кръстя Дяволо и, ако един ден имам момче, ще го кръстя така.

Е, българските имена се повтарят и са ми антипатични, честно казано.

Моите предложения - Спенсър, Джакомо, Слоун, Дженифър, Пепеляшка, Джорджия, Флавио, Крайс, Оливер, Жан, Бюти, Сан Тонио, Хосе Гуаро...

krem4et0
12-23-2008, 07:06
^Като ги съчетаеш с българско презиме и фамилия, звучат.......меко казано отврат. Ричард Груев като пример.

Моето име да речем е славянско, а не типично българско.

traka
12-23-2008, 07:08
о на мен любимото ми е Ферарио Спасов....

SWASTlCA
12-23-2008, 07:36
^Като ги съчетаеш с българско презиме и фамилия, звучат.......меко казано отврат. Ричард Груев като пример.

Моето име да речем е славянско, а не типично българско.

Аз съм Дейвид, фамилията ми е хубава, но от съображения не я споменавам.

Името става така : Дяволо Дейвид (фамилия)

На мен ми харесва, а ти бъди като останалите 7 млн. С какво ще бъде уникално твоето дете? Хорате се кефят на хубави имена, като се запознаваш не си казваш трите имена, дори мисля, че рядко ги казваш - я в училище ти го кажат, я не.

krem4et0
12-23-2008, 07:37
Според българското законодателство окончанието в презимето и фамилията -ов/а, ев/а и прочие са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Така че детето ти ще е Дейвидов или Дейвидова....

Нима името прави даден човк уникален или не? Ще биде уникално по външност, нрав, възпитание, живот....Всеки е уникален като личност, дори и еднояйчните близнаци!

traka
12-23-2008, 07:41
^ права е. Въпреки че лично на мен има много чужди имена, които адски много ми харесват. Едни от любимите ми са Кевин и Джонатан, но не се бях замисляла за презимето на внуците ми... даже и това което сме избрали за сина ни(още няма да казвам, кое е че да не разваля всичко) също е малко нестандартно като презиме

SWASTlCA
12-23-2008, 07:44
Според българското законодателство окончанието в презимето и фамилията -ов/а, ев/а и прочие са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Така че детето ти ще е Дейвидов или Дейвидова....

Нима името прави даден човк уникален или не? Ще биде уникално по външност, нрав, възпитание, живот....Всеки е уникален като личност, дори и еднояйчните близнаци!

Не са задължителни. Можеш да пишеш детето си както пожелаеш, дори можеш да го пишеш с друга фамилия, въпрос на желание.

Не е за предпочитане фамилията да му е друга, за това се приема фамилията на семейството.
Презимето НЕ Е прието да е с окончание, защото не всяко едно име е съответстващо на тази простотия. Имам приятел, който се казва Антони Дейвид Сталев. Къде ги гледаш ти тея задължителните, бе, маце?

traka
12-23-2008, 07:49
имам приятелки от руски произход, така да се каже и наистина при тях презимето е с -вна..., а за като цялото име да е се приеме за презиме май нямам такива познати, но съм склонна да вярвам че може и така да е. Обаче дали не ми е заблуда, смис ако бащата е от чужд произход то няма как да се приеме побългаряване, но не знам как стоят нещата с западно име и българин...

SWASTlCA
12-23-2008, 08:02
имам приятелки от руски произход, така да се каже и наистина при тях презимето е с -вна..., а за като цялото име да е се приеме за презиме май нямам такива познати, но съм склонна да вярвам че може и така да е. Обаче дали не ми е заблуда, смис ако бащата е от чужд произход то няма как да се приеме побългаряване, но не знам как стоят нещата с западно име и българин...
Няма такава простащина като "ОВ".
Някой, ако се казва Дед, по логиката на Кремчето, сина му ще е Дедов :razz:
Спокойно, такива простотии няма.

traka
12-23-2008, 08:16
имам приятелки от руски произход, така да се каже и наистина при тях презимето е с -вна..., а за като цялото име да е се приеме за презиме май нямам такива познати, но съм склонна да вярвам че може и така да е. Обаче дали не ми е заблуда, смис ако бащата е от чужд произход то няма как да се приеме побългаряване, но не знам как стоят нещата с западно име и българин...
Няма такава простащина като "ОВ".
Някой, ако се казва Дед, по логиката на Кремчето, сина му ще е Дедов :razz:
Спокойно, такива простотии няма.

Е по повод на така звучното получило се име има вариант на Дед-ски :)
има и още окончания сега като се замислих

krem4et0
12-23-2008, 09:55
В БГ мама го четох. Имаше извадка от закон мисля че за гражданската регистрация. Ще се поровя и ще ви дам препратка.
Колкото до фамилията-изборът е между бащината фамилия или фамилия, производна от името на дядото на детето по бащина линия.

Ще пиша после като намеря текста от закона.

Ето:

Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Бащиното име на всяко лице се образува от собственото име на бащата и се вписва с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен когато собственото име на бащата не позволява поставянето на тези окончания или те противоречат на семейните, етническите или религиозните традиции на родителите.

Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.

darla
12-23-2008, 10:26
krem4eto,edna moq mn dobra priqtelka se kazva Violeta Valeri Martinova....muja mi se kazva Valeri i mn se 4udihme malkiq dali da e s prez ime Valeri ili Valeriev...nqma6e da imame problem,no re6ihme da si e Valeriev prosto,za6toto purvoto mu ime ne zvu4i dobre s Valeri sled nego!

P.S.-SWASTICA,ti nali plue6e tozi pod-forum.kak taka po4na da go pose6tava6,4e i da se izkazva6 daje!

traka
12-23-2008, 10:32
Кремче излиза, че закона не задължава никого как точно да бъде името... Значи сме прави в мението си. Може да се постави презиме дори и самото да е Името на бащата.

krem4et0
12-23-2008, 10:40
Имаш предвид изключението ли? Но след като по народност сме българи и сме християни, значи трябва да е на -ов/-ев.Имам колежка, което е Ивановска, защото баща й е Иванов....по малко име. В този случай окончанието е ска, въпреки, че е можело и без окончание да мине. Въпреки, че лично аз не искам децата ми да са Ивайлов/а.....Много гадно звучи даже...

Темата ме подсеща за 1 в бг-мамата, а и тук май я мернах - за най-странно име. Имаше какви ли не изцепки.
Каквото и име да дадем на децата си, дано не е такова, което да попадне в подобна тема


:-)

traka
12-23-2008, 10:44
То има наистина странни имена, но има и такива които са си красиви и се предпочитат, а пък и щом има изключения, не винаги след това името може да звучи грозно. Аз както писах някъде по нагоре се стряска на името Трайчо и Койчо, а не на Някое чуждестранно

krem4et0
12-23-2008, 10:51
Лично аз не си харесвам особено името. Малко грубо ми е за момиче, обаче с времето все повече отива на характера ми. Преди предпочитах Камелия(между Кремена и Камелия са били колебанията, но е натежало мнението на кака ми), но сега е прекалено лигаво за моята същност.
А ако съм честна любимото ми женско име е Елена. но няма да кръстя така детето си по 2 причини-майка ми се казва така, бившата на гаджето ми-също. Поради тази причина отпадат и Емилия/н(мой бивш) и Стефан. Имена, които аз безкрайно харесвам за разлика от притежателите им :D

А иначе свързвам името с даден човек. Просто никога не съм се разбирала с Гергани например. Като чуя Гергана и вече знам, че с тази личност няма как да си допаднем. Уж името не прави човека, но мисля че в крайна сметка е важно и носи някакъв отпечатък. А и вярвам във вибрациите на името. колкото повече сонорни съгласни, толкова по-силна личност.

kalpazanka
12-23-2008, 10:55
При мен си отпада автоматично Даниел /ако се стигне до деца със сегашния/, щот познава първата ми голяма любов /с това име!/. Отпада и Ивайла, за да не си мисли, че правя четки на свекъра /за това се усетих едва снощи :oops: /.

krem4et0
12-23-2008, 11:03
Сега ми щукна едно име, с което ще зарадвам и мама, и тати..ама само моите-Маринела......Просто мислех в кое женски име има най-много сонорни и ми хрумна това.

Но кака да съчетая Виолета и Огнян с цялата работа направо се чудя...ОлиВия, ВиОлина.....ужас......

П.С.Чао ви за сега. Отивам на шопинг с мамчето. После ще пиша пак.
П.С.2 Пазарувам подаръци вече 8-ми ден и още не мога да смогна......как става тя номер. Подаръци за 5 човека-2 седмици пазар...И за свекърите трябва да взема нещичко...уф!

Erica
12-23-2008, 11:29
Интересна темичка :)

Божидар/а , Силвия , Цветелин , Никол , Цвета , Цветина

sexita
12-23-2008, 15:55
Криси е хубаво име..

Иначе моите фаворити са Николай, Никол, Николета(по-малко)
Аз лично,ако съм била момче съм щяла да се казвам Николай и много ме е яд,че не са ме кръстили Николета или Никол :D Нищо...туко виж съм кръстила бебето си на мен. :D
Иначе ми харесват Вики (Виктория) Даниел, Алекс(или Александър), Емил...Алиса,Боби,Вили...бая са...
Даже забелязвам,че съдя имената по хората които ги носят,но тези мисля,че ми звучат сладко и за детенце и за голям човек. :)

IwInkA
12-26-2008, 18:58
Момче-Борислав,Николай,Мартин
Момиче-Ивайла,Ивелина,Ива,Радости а,Наталия,Габриела,Симона и т.н. :-D

SexYLipS
12-27-2008, 19:13
Аз съм решила кто Свастика да направя нещо различно. Не харесвам типичните български имена Иван, Георги, Димитър.. прекалено много такива има. Аз харесвам чуждестранни имена. Пример мога да дам с Кайл и Джаки. Но много харесвам и българските Алекс (не Александър защото Само ми звучи селски), Виктор и Дани. За момичета български почти никое не ми харесва.

Rofl4e
12-27-2008, 22:33
Александра или Александрина :P

mynichka
12-28-2008, 07:46
момченце- Стелиан (или Стилиан), Даниел, Павел
момиченце- Адрианна, Тея, Виктория, Бетина ..и още много :)

Spider4eto
12-28-2008, 10:43
Момченце- Юлиян
Момиченце- Йоана, Елвира

LovelyGirl
12-29-2008, 16:40
Мартин и Йоана :)

mim4ety_sara
12-29-2008, 17:21
Za momche : Dani,Aleks,
Za momiche: Magi,Nikol,Meri,Emma,Emili
Po skoro 6te e 4ujdo ime :)

Biskfitka
12-29-2008, 17:31
Ами аз като имам бебиии някой ден... 8-) ако е момиче бих искала да се казва Виктория,Деница или никол,а ако е момче-Николай или Георги....но до тогава има много време......


а да питам мамите тук....вашите свекъри и свекърви не са ли искали на тях да си кръстите децата.... :?

kalpazanka
12-29-2008, 17:35
^И на мен ми е интересно как са се справили с тая "напаст". Имаше ли сърдити, като разбраха как сте кръстили внучето? Или как изтръгнахте още в зародиш опитите да ви се налагат в избора на име за отрочето?

Biskfitka
12-29-2008, 17:43
Аз питам,защото четох тема в мама и бебе,и баби и дядовци се отказвали от бебетата,защото не се казват като тях :? За мен тва е глупост.Бебето трябва да си има негово си име :? Пък и детето си има родители,които да решат как да се казва.Бабите и дядовците нямат право да имат претенции (според мен)

SuperBadSuperFresh
12-29-2008, 18:26
За момичета харесввам Вяра,Цветелина,Христиана,В роника и Моника
За момче ми допада Андрей,Христо и Павел
Както и едно име за момиче което обожавам,но всички намират за странно Реа-Силвия :)

Dumb
12-29-2008, 19:30
Калояна и Боян- токова величествени :)
ПП: Велика

RAWRRR
12-29-2008, 23:58
Аз държа,ако е момиче,да се казва на майка ми,ако е момче,на баща си.

Харесвам имена като Свилен,Лъчезар,Красимир,Ра ица,Яна

traka
12-30-2008, 06:41
Абе баби и дядовци... Мисля че те вече са направили своя избор като са кръстили нас, не смятам че трябва да ни се месят нито при избора, нито пък да държат да е на тяхно име. За мен името е много важно и ако тръгнем да ги кръщаваме само на баби и дядовци то в БГ ше стане лудница... Кво значи да се откажат от внучето си ... ше го лишат от какво... нали за това ние сме родители и ние трябва да се грижим за него и за това какво ще има един ден.

RAWRRR
12-30-2008, 07:07
аз ще го направя от уважение,не от задължение
пък и майка ми има интересно име :)

mirmark
12-30-2008, 07:54
Лидия, Лиия
Емил

pLaMmMmM
12-30-2008, 10:34
:P :grin: На мен ми харесват Лора,Станислав,Габриела и други

Biskfitka
12-30-2008, 11:04
.. Кво значи да се откажат от внучето си ... Не,че ще го лишат от нещо.....просто се правят,че не съществува :shock: :? :? :? Въпреки това и аз не бих си кръстила детето на баба му или дядо му

nicolepcd
12-30-2008, 15:14
Не знам... минала съм през толкова "любими" имена, че сега даже не мисля по въпроса. 8-) Иначе живи и здрави да са, името ще ми е последната грижа :))) :grin: Само знам, че в никакъв случай няма да го кръстя на мен, защото всеки втори в родата се казва така :razz: 8-)

A_Loving_Girl
12-30-2008, 16:09
момиче:Паула,Палома,Андреа
момче:Борислав,Мартин,Алек андър(кефи ме галеното --Алекс)

hrisis
12-30-2008, 18:18
На мен ми харесват имената: Мартин, Александър,Кристиян, Виктория, Християна...

BePoHuKa
12-31-2008, 20:51
А какво мислите за имената Христалина и Кристалина? :)

krem4et0
01-01-2009, 10:22
Адашке, как се казва майка ти?

Марина е на баща ми, но аз обожавам това име....няма да го кръстя на него, а просто защото ми харесва от малка.

А на себе си и бащата няма да го кръстя.....тъпо ми е....губи идентичността си!

Wrathchild
01-01-2009, 13:55
Аз питам,защото четох тема в мама и бебе,и баби и дядовци се отказвали от бебетата,защото не се казват като тях :? За мен тва е глупост.Бебето трябва да си има негово си име :? Пък и детето си има родители,които да решат как да се казва.Бабите и дядовците нямат право да имат претенции (според мен)Казала съм на приятеля си - децата няма да носят нито имената на родителите му, нито на моите. Първото, че е глупаво. Второто, колкото и да са хубави попринцип, не е честно спрямо другата двойка родители. А и я си представете - имам примерно 2 деца, двете кръстени на бабите. А защо няма на нито единия дядо?
Харесва ми Боян, но няма да го кръстим така. Все пак бащата и сина с 1 име... може би Владимир, Божидар, Кристиян... А за момиче - Диана. Единодушни сме. Нищо, че сестра му се казва така... името си е хубаво, а и за никое друго не постигаме съгласие :razz:

Addictive
01-01-2009, 14:01
Елена Милена Лора Ема Надежда Христина Анелия


Мартин Николай Даниел Владимир

tedety
01-05-2009, 21:00
за момиче Ралица,Лилия,Йоанна,Габрие а,Диана и т.н.
за момче Веселин,Мартин,Иво

5StaR
01-06-2009, 01:31
Не знам защо не ти харесва това име , аз като чуя Александър и първата асоциация , която си правя е със Александър Велики някакси вдъхва респект това име в мен..красиво е !

aaasdfghjklll
01-06-2009, 09:09
Първото ще е Марин или Марина.
Второто ще е Кристиян или Кристина.
Никола и Йоанна също много ми харесват като имена, обаче за тях нямам женски и мъжки вариант, които да ми харесват :D

iiirish
01-07-2009, 14:52
Ивайла, Ева, Яна, Ния, Вероника, Алекса
Ивайло, Кристиян

NoShTnO_iZkUsHeNiE
01-08-2009, 13:47
Aндреа,Димана,Даная...хм за момиче много ми харесват имената с Д но по-странните(Деспина,Деметра) Василена също

За момче нямам толкова претенции Ивайло...Мартин...Андрей...Ал ксандър...Филип има много хубави мъжки имена

raichEbaichE
01-09-2009, 10:10
значи много ми харесва за момиченце ясина,а за момче доста имена ми допадат-ивайло,станислав,стефан,ка ин... :)

girl_in_black
01-10-2009, 16:45
Ако е момиче ще е Яна или Ева, ако е момче Божидар.
(ако бащата е българин де, че има и друг вариант, ама още е много рано да се мисли в такава насока)

Lysit0
01-10-2009, 18:52
3а момичета ми харесват-Александра,Анелия,Гергана и Румяна.Ако е момиче клоня най-много към Румяна.
Ако е момче Николай.

oasis
01-10-2009, 23:45
Момчета- Деян, Момчил, Тодор, Даниел
Момиче- Даяна,Емилия

mahoni
01-13-2009, 07:40
za mom4e - Ivailo
za momi4e - deq-mariq

Alabala25
01-13-2009, 16:53
За момчета- Александър, Симеон, Борис, Иво ...
За момичета- Йоана, Ана, Емилия

Съответно моите деца са кръстени Александър и Йоана :)

pifiella
01-13-2009, 18:13
Рая,Ивон,Дарина,Елизабет ми харесват....

TheBlackRose
01-23-2009, 09:33
Симон,Лили,Джейк,Изабела,Да мян,Анджелина или Анджела(ама второто ми звучи малко грубичко),Алексис и изобщо нещо с Алекс...Май са това :-D :)

schranz
01-23-2009, 10:36
за момче много ми харесват тези имена : Иво,Явор,Сашо(само сашо,не александър)
за момиче : Алекс,Ива,Мирела

make_me_love_you
01-24-2009, 15:15
Момиче : Амелия, Енина, Брияна, Виктория, Катрин, Кармен, Ива, Селена, Денислава, Кристин :)
Момче: Димо, Иво, Виктор, Никола, Иван, Денислав :)

GbSy
01-24-2009, 17:20
Не е вярно, че трябва да има окончание в презимето.
Аз съм Анатоли по презиме.
Иначе...
Харесват ми Александър, Светльо, Борис, Павел за момче и Кристина, Виктория, Наталия, Елена, Стела.

LiveFlower
01-24-2009, 18:35
Симон,Лили,Джейк,Изабела,Да мян,Анджелина или Анджела(ама второто ми звучи малко грубичко),Алексис и изобщо нещо с Алекс...Май са това :-D :)Горкото ти дете...

TheBlackRose
01-24-2009, 20:31
Симон,Лили,Джейк,Изабела,Да мян,Анджелина или Анджела(ама второто ми звучи малко грубичко),Алексис и изобщо нещо с Алекс...Май са това :-D :)Горкото ти дете...

Надявам се да са деца...А защо горкото?

teddybearhugx
01-25-2009, 09:40
azz skoro nqma da byda 'mama' no wi sywetwam da ne kryshtawate decata na nqkoi, zashtoto se poluchawat drazgi w semeistwoto. syshto taka sym chuwala che ne e hubawo da se kryshtawat s 2 imena [priznawam si i az obicham s 2 imena :oops: ] ii gledaite da e neshto sywremenno.. ne che wi ucha noo.. prosto syweti 8)

LiveFlower
01-25-2009, 13:04
Симон,Лили,Джейк,Изабела,Да мян,Анджелина или Анджела(ама второто ми звучи малко грубичко),Алексис и изобщо нещо с Алекс...Май са това :-D :)Горкото ти дете...

Надявам се да са деца...А защо горкото?Как ще го кръстиш така,ве?!Има толкова много красиви български имена,ама неее нали живеем в центъра на Лондон.Предполагам,че тия имена си ги чула от някое сериалче :oops: .Пфф...
ПП. Ае със здраве!

TheBlackRose
01-27-2009, 08:05
Симон,Лили,Джейк,Изабела,Да мян,Анджелина или Анджела(ама второто ми звучи малко грубичко),Алексис и изобщо нещо с Алекс...Май са това :-D :)Горкото ти дете...

Надявам се да са деца...А защо горкото?Как ще го кръстиш така,ве?!Има толкова много красиви български имена,ама неее нали живеем в центъра на Лондон.Предполагам,че тия имена си ги чула от някое сериалче :oops: .Пфф...
ПП. Ае със здраве!

Ам всъщност не живея в Лондон и никога не съм гледала сериали-прекалено се бавят историите и не са ми интересни.А за имената,от книги са.И съм съгласна,че има много красиви български имена,но децата ми се надявам да не отраснат в България.Защо та ги кръстя Събка и Петьо?Както и да е,аз няма да си променя мнението,така че както каза по живо по здраво :D

girl_in_black
01-27-2009, 21:04
Кажете някои по интересни имена с буквата М за момиче и за момче (za sestra mi ili brat mi :-D ) Аз до сега се сещам за Марая и Мартен. :lol:
За момиче с "М" Мая ми харесва, Мирела също е добре, Мелиса(евентуално),Мадлен,М елани,Мила, аз за малко съм щяла да се казвам Мира...Марая не звучи зле, но съчетано с българска фамилия не ми се връзва.

TikvenaElhichka
01-28-2009, 09:49
Кажете някои по интересни имена с буквата М за момиче и за момче (za sestra mi ili brat mi :-D ) Аз до сега се сещам за Марая и Мартен. :lol:

Идея: http://www.behindthename.com/ - потърси там :) (друга идея: Малвина и Мерит ;) - в случай на сестричка)

П.П. Нехалем. На процесорната микроархитектура на Intel :P Бъзикам се, де.

rubi
01-28-2009, 17:54
Кажете някои по интересни имена с буквата М за момиче и за момче (za sestra mi ili brat mi :-D ) Аз до сега се сещам за Марая и Мартен. :lol:

Идея: http://www.behindthename.com/ - потърси там :) (друга идея: Малвина и Мерит ;) - в случай на сестричка)

П.П. Нехалем. На процесорната микроархитектура на Intel :P Бъзикам се, де.
цял живот съм чувала че името ми означавало "рог"
а колко интересно е написано там...

CORNELIA

Gender: Feminine

Usage: English, Italian, German, Dutch, Romanian, Ancient Roman

Pronounced: kər-NEE-lee-ə (English), kər-NEEL-yə (English), kawr-NE-lee-ah (German), kawr-NAY-lee-ah (Dutch)

Feminine form of CORNELIUS. In the 2nd century BC it was borne by Cornelia Scipionis Africana (the daughter of the military hero Scipio Africanus), the mother of the two reformers known as the Gracchi. After her death she was regarded as an example of the ideal Roman woman. The name was revived in the 18th century.


естествено тъпата транслитерация на българската ни държава го е превърнала в KORNELIYA и в чужбина все едно никога не са чували такова име :-x

м/у другото сайта е доста интересен :)

brokeninside13
01-30-2009, 22:12
Женски имена: Кремена, Климентина, Елица, Ралица, Виолета, Пламенна, Искренна, Десислава, Наталия; от по-чуждестранните: Жаклин, Шарлот и Скарлет

От мъжките: Росен, Николай, Волен, Иво (Ивайло пр.) ... абе общо взето от мъжките имена само Александър не ми харесва (но Сашо-да) :)


аз се казвам Климентина :shock: :D Милех че никои не го знае това име :-D
По темата - Дани, Майк, Джони, Ед/Еди, Сам/Саманта, Наталия, Алекс, Моника, Симона има още момчешки имена ама не мога да се сетя :-D

mokka
01-31-2009, 21:39
Мишел :) Любимото ми име!!!!!

mokka
01-31-2009, 21:47
Абе мойто име (Йоана) много популярно тука. Аз лично познавам само още едно момиче дето се казва така. Всъщност аз съм Йоанна де ама при тълкуването няма разлика 8-)

shmurkam
01-31-2009, 22:56
Влюбена съм в италиански и френски имена. Ако детето ми не е с име, криещо френски шик, дано аз да не съм му майка. :lol:
Та:
Етиен, Франсоа, Пиер, Жана, Жулиен, Жак, Леон, Валентино...бла-бла. 8-)
женско:
Ева, Габриел, Паула, Моника, Адриана, Езме, Констанс и такам. :oops:
Български имена много не харесвам, не знам защо, сигурно, защото ми е писнало като ходя по чужбина да не могат да ми произнесат името. :lol: Мен лично са ме кръщавали в различните страни: Вивиар, Виви, Вивис, Виси, Алегра, Али, Вий...а се казвам Весела. Та...разбирате ли защо не ги тача българските имена? 8-) Само Виктория, Виктор, Крум, Огнян, Каролина и Ния ми се нравят(дори не съм сигурна, че са български, но много българи имат такива имена).
П.П. Когато съм се родила, майка ми е искала да се казвам Пролетина...ужасТ. :lol: :razz:

AutumnTears
02-01-2009, 07:01
Karolina, Melora ili Viteria (kato men :lol: )

Valhala
02-01-2009, 10:23
:-)
Александра,Вероника,Николе та,Виктория
8)
Иван (естествено :lol: ),Георги,Петър,Петко

gorska
02-02-2009, 13:11
Цвете, Лилия, (абе изобщо обичам имена на цветя)
Елена (което всъщност означава слънчева светлина) :---)
Весела
Ангел, Антон

devilsown
02-02-2009, 14:40
:) Ъъм.. ми аз още няма да ставам майка,но все пак :lol: : Елеонора (като мен) ,Даниел, :P Марияно :) :wink:

NevinW
02-02-2009, 19:50
Аз пък няма да ви кажа моето намислено име за момченце, защото ще ми го откраднете :D :D :D :D :D Защото е прекрасно.....и съм на 100 процента съгурна , че не сте чували такова име....

gret4ety
02-17-2009, 06:37
Като измисляте име помислете и за галените имена които произлизат от него. Например момиче да се казва Благородна или Аврора вярно хубави имена са ама на Аврора се трябва да и казват някак накратко. Ава или Ара ?! :shock:

darla
02-17-2009, 08:15
^Ava mi dopada

SoFarSoG00d
02-17-2009, 12:27
Това е моята класация:
а)за момичета
1.Елена
2.Мария
3.Магдалена
4.Анна
5.Никол

б)за мом4ета
1.Никола
2.Димитър
3.Борис
4.Стефан
5.Симеон

BiKsIt0
02-17-2009, 13:46
za momi4e : Viktoriq,Silvana (kato men zatyi malko ne v1rvi) ,Sara, Krisina za dr ne moa sa setq :D
za mom4e : Georgi ( 6tot sa golemi xybavci pove4eto deto sa kazvat t1i :-) ) Deqn , Boris i dr NZ... :)

SmiLeEmptYSouL
02-17-2009, 15:16
За момче : Светослав , Краасимир , Марян , Мартин , Заро , Методи и Илиян

За момиче : Анастасия , Кристи , Анджелика , Анна и Ханна

:grin: :grin: :grin:

BiRGiTTe
02-18-2009, 18:49
Znam,4e ne e hubavo da da se krushtava na tatkoto,no malkiq shte bude Kristian. :grin:

Pliok0019
02-18-2009, 22:03
Ако имам момче - вероятно Димитър.

Иначе за момиче...Изабел :)

ligafyy
02-19-2009, 09:27
За момиче : Емануела , Нели
За момче : Антон , Даниел

Fortuna
02-20-2009, 16:41
Za mom4e: Maksimilian i Viktor
Za momi4e : Ekaterina

Magichkaa_
02-22-2009, 20:10
Az sum oshte MLADA,ama edin den,ako dai boje imam deca mi haresvat imenata
Za momiche:Gloria,Gabriel,Madlen,Aneliq,Andrea,Magdal ena,;
ZA momche: Aleks,Deniel,Denislav,Martin;
Shteli sa da me krashtavat Madlen,no..YVI ..Mnogo mi haresva ama ..sudva :D

Kato sam bila malka sum se zarichala che deteto si shte go krusta DeniSlav ,zada ima D-to na tate i S-to na mama :D Oshte si go mislq :P

Mihailova
02-25-2009, 18:48
Анастасия , Екатерина , Преслава , Роксана ;
Стефан , Никола , Георги , Валентин;

mirolubka
02-25-2009, 20:18
za momi4e nai-mnogo haresvam lili,anna,ioanna.Az se kazvam lubomira i stra6no si haresvam imeto,no ako e za mom4e-lubomir.Za mom4eta sushto haresvam trifon,nikolai,i krustin. :)

colymoly
03-09-2009, 08:12
Zabelqzvam,4e imeto Aleksandur?aleksandra haresva i na mnogo hora tuk.Po4ti vsi4kite mi poznati su6to mnogo go haresvat,muja mi iska6e sinut ni da se kazva taka.Samo az li ne haresvam tova ime.....sega da ne obidq nqkoi,izvinqvam se ama prosto pitam
да и на мен ми харесва много :D

mgxpower
03-09-2009, 09:38
Ще го кръстя ако е момче Дейниъл

Peteto633
03-17-2009, 09:54
за момиче много ми харесват- Жасмина, Елизабет, Корнелия, Нели, Офелия, Даниела ; за момче- Ивайло, Станислав, Николай :-)

selens
03-20-2009, 21:59
Ако някога имам момиче ще се казва Лорен и аз за момиче не бих направила компромис
А за момче - Боян или Антонио 8-)

Wrathchild
03-21-2009, 06:45
Хора, вие сериозно ли? :-o Само си представям - Лорен Иванова. И Дейниъл Петров :-o

Pepincetyy
03-21-2009, 14:24
На мен ми е рано , но да кажа :-D
За момиче: Йоанна, Мария и Наталия
За момче: Мартин, Димитър и Иван

LittlePrincess
03-21-2009, 14:49
За момче любимите ми са Кристиян, Виктор и Николай :smt007

За момиче - Виктория, Далия

XxRoSxX
03-21-2009, 20:45
Не съм бременна но понякой път и аз се впускам в мечти :D

за момиче: Людмила, Антония, Елена, Ивана, Пламена, Йоана, Екатерина

за момче: Тихомир, Пламен, Любомир, Георги, Димитър, Ивайло

и съм против имената от друг произход освен бг... просто мисля че е глупаво.

Mihailova
03-22-2009, 00:36
XxRoSxX Ха-ха-ха български друг път.
Екатерина - гръцко име , значи чист.
Антония - Женска форма на Антон, което на гръцки означава "безценен". цвете (гр.). Име на стар римски род (лат.).
Елена - грц. "светла като слънце".
Любомир - "да обича мира". Човек, който обича светът. Идва от руски.
Йоана - богопомазан (от ивритското johanan)


:lol:

uBu4k0
03-22-2009, 00:47
XxRoSxX Ха-ха-ха български друг път.
Екатерина - гръцко име , значи чист.
Антония - Женска форма на Антон, което на гръцки означава "безценен". цвете (гр.). Име на стар римски род (лат.).
Елена - грц. "светла като слънце".
Любомир - "да обича мира". Човек, който обича светът. Идва от руски.
Йоана - богопомазан (от ивритското johanan)


:lol:

хехее :razz:

selens
03-22-2009, 10:11
Хора, вие сериозно ли? :-o Само си представям - Лорен Иванова. И Дейниъл Петров :-o
Е ако не върви с фамилията на мъжа ми няма да е Лорен :wink: Други любими имена за момиче ми са - Естела или прсото Стела,Изабела,Андреа и Ванеса :)

XxRoSxX
03-22-2009, 10:19
XxRoSxX Ха-ха-ха български друг път.
Екатерина - гръцко име , значи чист.
Антония - Женска форма на Антон, което на гръцки означава "безценен". цвете (гр.). Име на стар римски род (лат.).
Елена - грц. "светла като слънце".
Любомир - "да обича мира". Човек, който обича светът. Идва от руски.
Йоана - богопомазан (от ивритското johanan)


:lol:


eee to izlezna 4e nqma bulgarski imena :) tezi sa balkanski ni6to im nqma :razz:
a i az imah predvid angliiski imena poprincip :)

krem4et0
03-22-2009, 14:19
То чисто българските имена са малко и почти не се ползват днес. И моето е гръцко/славянско според различни източници и според това коя етимология за името ще предпочетеш. Но определено сред мненията тук има голямо поамериканчване. Нормално-преди време се е взаимствало от Франция, после от Русия сега от САЩ.

С презиме Ивайлов/а детето ми е прецакано отвсякъде. Преди исках да е Елизабет или Изабел.......ще е голяма гавра с отрочето ми. Писала съм вече фаворитите си.

Не свърши ли модата с Виктория вече? Сега гато гледам Сияна и Никол са най-модните имена за момичета. Мартин за момче естествено....

Mihailova
03-22-2009, 15:24
На мен пък много ми харесва как звучи - Емма Николова.
Иначе има много хубави български имена :
Албена , Ивана , Иван , Георги , Йоана , Гергана, Лиляна , Цветелина , Цветан , Цветомир , Бойко , Богдан , Тихомир/а и тнт.
Моето име е Магдалена , библейско - иврит.

XxRoSxX
03-22-2009, 16:37
На мен пък много ми харесва как звучи - Емма Николова.
Иначе има много хубави български имена :
Албена , Ивана , Иван , Георги , Йоана , Гергана, Лиляна , Цветелина , Цветан , Цветомир , Бойко , Богдан , Тихомир/а и тнт.
Моето име е Магдалена , библейско - иврит.


Нали Йоана не беше българско име ? :-D

Mihailova
03-22-2009, 18:30
XxRoSxX - Извинявам се , моя грешка :lol:

XxRoSxX
03-22-2009, 19:01
XxRoSxX - Извинявам се , моя грешка :lol:

np :-P ni6to li4no ;) prosto 6egi4ka :D

blondeVIP
03-23-2009, 22:17
Ехх и на мен ми е раничко, но пък никой не знае,,, :P
Любимите ми мъжки имена са: Георги :-) , Николай :-) , Андрей и Владислав (с последното показвам огромно уважение към нашите, защото и на двамата ще го кръстя, но пък не е за това, просто обожавам името,,, :-D )
Любими женски: Йоанна :-) , Елизабет :-) :-) (както казва баба ми на българската царица и английската кралица,,, :P ) Андреа,,,Сюзън, София,,, :-) :-)

BrokenInnocence
03-23-2009, 22:55
За момиче: Катерина, Мария- Елена, Мина
За момче: Борис, Симеон, Калоян, Боян

От чуждестранните предпочитам японски имена.

DevlLady666
03-28-2009, 20:03
на 13 год ми е малко старанно да мисля за това, но..Много ми харесват имената-Емили, Ашли, Бет, Ема-за момиче, Джак, Дейвид, Майк, Джейсън и Джаксън..Не са бг, амаа..

Wrathchild
03-28-2009, 23:10
С презиме Ивайлов/а детето ми е прецакано отвсякъде. Преди исках да е Елизабет или Изабел.......ще е голяма гавра с отрочето ми. Писала съм вече фаворитите си.
Че на презиме Ивайлов нищо му няма. А моите като ще са с презиме Боянов/а? Странно е, макар аз вече да свикнах с тази мисъл и не ми звучи толкова необичайно.
И моето име не е българско - полска форма на Анна, което пък е странно, предвид че името ми е 2 пъти по-дълго. Според друг източник пък е немско, съставно от Анна и Елисавета.
Във всеки случай не е важно дали е българско или не, важното е да се връзва с фамилиите. Има разлика между Стефан Иванов (както знаем Стефан е гръцко) и Ричард Груев...

krem4et0
03-29-2009, 10:33
Ееее Боянов си е направо супер в сравнение с Ивайлов. Внукът на шефа на свеки се казва Ивен-Енислав......това си е жива гавра вече с момчето.

flower123
03-29-2009, 14:00
за момичета:Радост,Валерия,Си вия,Красимира,Десислава,Зл атина,Дарина,Катерина,Адри на,Камелия,Рая,Ева,Евелина
за момчета:Димитър,Матей,Алек андър,Борислав,Борис,Ивайл о :)

gia_sena_mono
03-29-2009, 19:54
За мъжко име Боян, а за женско Елена.

pepita87
03-31-2009, 13:49
От женските имена винаги съм харесвала -Габриела,Маринела,Моника,К истиана.От мъжките ми допадат имената Симеон,Мартин,Венцислав,Ва ери.

ludotokrise
04-02-2009, 20:43
И на мен ми е рано,но харесва ми за момче Кристиян, но аз съм Кристияна и е малко егоистично.Харесвам също Антоан,Виктория

mArMaLaDkA
04-03-2009, 11:07
Женски:Елица,Елисавета,Вал рия,Дарина,Карина
Мъжки:Боян,Антон,Валери,Вел изар,Юлиян

Ако се сетя още някое,ще дописвам.

BlueDream16
04-05-2009, 10:35
Дейвид,Любослав,Владимир,Р стислав ..

за женски не съм се замисляла .. :D

Golemkur
04-05-2009, 15:12
Ако е момче Рафаел Ван Дер Ваарт
Ако е Момиче Джулиан Муур
Като се замислим само Благо Джийзъса и Димитър Бербатов не бих си кръстил ни сина ни дъщерята кур за тия

Extremescream
04-06-2009, 09:57
Аз съм леко странна,дано мъжа ми има повече здрав разум :D
За момиче-Аря,Хана (на японски значи цвете),Лианна (това май е най-нормалното),
За момче-Фауст (е винаги съм го харесвала това име :oops: ),Джейкъб,Ивайло

Pamigo
04-06-2009, 17:19
Ако моето дете е момиче ще го нарека Милена, като баба й - моята майка
ако е момче - Георги, като дядо му - моят баща.

wikchyy
04-07-2009, 15:37
за момче обожавам имената завършващи на "слав" - Борислав, Венцислав, Радослав.. абе въобще всичкии (първите 2 най-много), също и Даниел и Мартин..
а за момиче - твърдо ще е Александра ! харесвам и Виктория, ама не върви да я кръстя на себе си .. :) :)

girl_in_black
04-07-2009, 22:05
Жасмин ми харесва също от женските имена

MaLty
04-08-2009, 21:33
Момче: Крис/Кристиян :smt007
Момиче:Сара

bloodyF
04-09-2009, 01:23
момче:Мартин,Борислав
момиче:Изабела,Магдалена

DivoTo_KoTe
04-10-2009, 22:10
Харесвам по рядко срещаните имена.
Бих кръстила детето си Карина,ако е момиче.Също и Ивет на майка ми.

teenems
04-14-2009, 18:56
Момиче:Рейчъл,Емилия,Сара,Е ва
Момче:Светослав,Боян

bubblebabe
04-17-2009, 22:03
Атанас, Анри, Нели, Рая

kasidy
04-18-2009, 00:05
Момче: Александър - всичките момчета, които познавам с това име, са хубави
Момиче: Алис ми харесва ... ама е по-особено ...

Naughty_
05-02-2009, 12:49
Божидар, Божидара, Габриела, Маги 8)

vampirekiss
05-03-2009, 13:19
За момиче ми харесват-Андреа (не не съм фенка на певицата),Виолета,Елена,Мар гарита
Замомче-Марио,Николай,Кристиян,Емо

ElenorRugby
05-06-2009, 20:25
Във всеки случай няма да се изгавря с детето си и да го кръстя нещо от сорта на Тамара,Сара,Никол,Дейвид...А мериканците да си се кръщават с американските имена..Няма да изневеря на българското. Ужасно съм пристрастна към имената Елена,Иван,Кристина,Васил,В иктор/Виктория,Йоана,Ана..

hipopotamka
05-07-2009, 00:25
Ирен/Валерия
Димитър/Валери/Владимир :)

magicfairy
05-07-2009, 13:36
момче: Мартин
момиче: Ема

:)

BuKuTyY
05-07-2009, 15:46
Аз се казвам Виктория и си харесвам името. Но Виктор - Не това име ми е някакси дразнещо. Иначе за момиче ми харесва и Ванеса :oops: а за момче - Адриан, Мирослав, Десислав, Денислав... :)

sladkish_14
05-18-2009, 12:25
За момче - Иван , Мартин , Ангел , Кристиан ..
За момиче - също Мартина , Габриела , Анелия , Ивон ,,,

Infinity
05-18-2009, 13:08
За момиче-Елиза,Карина
За момче-Ивайло,Мартин..Калоян

gabba
05-20-2009, 13:55
Момче : Кристиян, Борислав, Ивайло
Момиче : Габриела, Кристина, Ема

тия имена просто са ми слабост .. май има и още някое-друго ама не се сещам .. :P

fall_out_girl
05-25-2009, 11:07
Чавдар,Калоян и Мартин...Женски имена нямам любими...

LoLlIpOpP
05-26-2009, 11:31
За момиче: Габирела Виктория Наталия Кристияна Калина Александра
Гергана Славена Пламена Силвия Ася Теодора Василена Веселина Весислава Весна Венета Венелина Велизара Веслислава Велина ВИлиана
Виолета Ваня Весела Бояна Боряна Божана Божидара Белослава Антонена Антония
За момче: Габриел Мирослав Кристиян Калоян Калин Виктор Александър
Георги Стефан Пламена Тодор Теодор Васил Асен Мартин Иван Йоанн Георг Слав Стоян Силвестър Стоян Тихомир Тихослав Симеон Никола Николай Димитър Даниел Йордан Росен

neshtopotaka
05-31-2009, 15:54
мии на мен ми харесват за момчета-Деян,Антон,Адриан
а за момичета-Андреа,Виктория,Габриела,Д яна,Лора(ама така се казва сестра ми ) :oops:

AutumnTears
06-17-2009, 06:54
добавям Селена :smt007

XTREMEFREERIDE
06-17-2009, 13:51
Момиче: Натали (с ударение на и)
Момче: Никола или Николай (и Мартин е хубаво)

unicorn_f
06-21-2009, 23:41
Николай :smt007 ако имам момче ще го кръстя Николай
за момиче ми харесва -Александра,Габриела,Йоана, забела,Диана и др :P

teddybearhugx
06-24-2009, 10:10
Момиче: Кристина, Анна, Катрин, Катерина, Brookelle, Ashley
Момче: Максим, Велислав, Венцислав, Борислав ..

Колкото до SWASTlCA, няма лошо че харесваш тези имена .. И си прав че не е приятно да се повтарят, но си помисли какви подигравки може да има от страна на приятелите на детето ти? :? Никак не е приятно . . Аз лично съм търпяла такива, без да имам кой знае какво име . . Не казвам че името не е хубаво, но трябва да го обмислиш малко по - добре .. Не искам да ме разбираш погрешно .. :) 8)

smiLexaga1n
06-26-2009, 14:43
Доста ми е рано за деца и изобщо да мисля имена, но пък какво :D .

От доста време нещо в главата ми се е забило името Алекса, за момиче ест.. Други имена, които харесвам са Габриела *на сестра ми :-P * , евентуално Александра и винаги съм си харесвала името Аделина и на галено Ади :smt007 . Като бях по-малка бях зарибена по близначките Оусън ии също се бях влюбила в името Ашли, а и напоследък Бет също много ми харесва, но друг е въпроса, че и двете имена не вървят с българските фамилии. :? За момчета харесвам имената Виктор, Венци и също Александър или само Алекс. :-P

mgxpower
06-26-2009, 22:58
Кристина ми е любимото женско име

Pepincetyy
06-28-2009, 12:01
За момиче харесвам имената:Мария,Александра,Й анна
За момче:Мартин,Димитър

naN
06-28-2009, 21:42
Ако след 10 год имам дете
ако е момче ще се казва Роберто а ако е момиче Адриана 8)

devi
06-30-2009, 15:05
Изабела, Елизабет, Мартин, Васил, Весела, Елена :smt049

y0uRfav0ritedRuG
07-03-2009, 21:08
За момче- Николай /твърдо, просто обожавам това име/
За момиче- Никол, Алексия, Аксиния и Крис

pe4enkata
07-04-2009, 13:40
за момче-Адриан
за момиче-Адриана

schlanky
07-04-2009, 23:24
Значи .. да не обидя някой, но съм забелязала, че всички с името Кристиян са страшно ама страшно тъпи .. {може да има и изключения - не знам...}
За момиче харесвам имената: Ашли, Ванеса, Адела, Мери-Кейт, Андреа, Елизабета, Габриела, Йоанна, Тамара, Карли...
За момче: Бил, Андрей, Робърт, Стивън, Джъстин... ;]

ElinoOor
07-05-2009, 03:53
не че скоро ще имам деца 8-) обаче обожавам името Алекс(съкратено от александър..)
или Даниел :smt007 :D

DivoTo_KoTe
07-05-2009, 12:12
Значи .. да не обидя някой, но съм забелязала, че всички с името Кристиян са страшно ама страшно тъпи .. {може да има и изключения - не знам...}
За момиче харесвам имената: Ашли, Ванеса, Адела, Мери-Кейт, Андреа, Елизабета, Габриела, Йоанна, Тамара, Карли...
За момче: Бил, Андрей, Робърт, Стивън, Джъстин... ;]


Много филми гледаш.
8-) 8-) 8-) 8-)

DollLyyY
07-06-2009, 03:50
Александър/а, Николай, Виктор, Антон, Атанас, Даниел/а, Константин, Елизабет

Dream2fly
07-08-2009, 15:41
За момче: Андрей, Мирослав и Филип
За момиче: Савина, Дея, Виктория или Самара [много ми харесва това име и аз незнам защо]
А относно имената като Бил, Робърт и тн нямам нищо против обаче откачам като чуя някоя майка да вика на детето си " Стивънеееее" :lol: :lol: :lol:

KimBerLy1912
07-08-2009, 16:57
За момче смятам Атанас,Георги,Иван,Радости ,Михаил,Ангел.. Общо взето традиционни имена,доста често срещани в България... няма да се изказвам,че са български,защото все ще се окаже,че са с някъв чужд произход..
За момиче горе-долу нещата са същите Мария,Елена,Борислава,Петя, Теодора,Яна ... е тия са малко по-разчупени,но като цяло съм убедена,че когато след няколко години дойде тоя момент,ще се придържам в тая линия . : )))
Оносно Дженифър,Джордън,Силвестър и прочее.. Малко глупаво е на територията на република България да има такива индивиди..
Може би ако единия от родителите е чужденец... Макар,че и тогава ми се струва тъпо..
От моето село :lol: една сравнително млада майка 25-26-27 ,кръсти своето момиченце.. Дженифър ..по фамилия Маркова... как ви звучи...? :lol:
Или пък друга,чиито мъж е французин-момченцето Фабиен,момиченцето-Джулия...
Кво да ви говоря... : )))

pinki
07-10-2009, 17:06
МН ми харесват имената: Деметриа и Розали (за момиченца), а за момченца: Ален, Адриан :P

titinkaa
07-10-2009, 19:56
ако е момиче бия кръстила Виктория,Никол,Анна,а ако е момче Димитър,Виктор,Даниел

Wrathchild
07-11-2009, 13:19
Значи .. да не обидя някой, но съм забелязала, че всички с името Кристиян са страшно ама страшно тъпи .. {може да има и изключения - не знам...}
За момиче харесвам имената: Ашли, Ванеса, Адела, Мери-Кейт, Андреа, Елизабета, Габриела, Йоанна, Тамара, Карли...
За момче: Бил, Андрей, Робърт, Стивън, Джъстин... ;]Значи... да не те обидя, но като си кръстиш с някое от тези имена детето, как по-точно то ще се връзва с фамилията?

KimBerLy1912
07-13-2009, 11:54
Значи .. да не обидя някой, но съм забелязала, че всички с името Кристиян са страшно ама страшно тъпи .. {може да има и изключения - не знам...}
За момиче харесвам имената: Ашли, Ванеса, Адела, Мери-Кейт, Андреа, Елизабета, Габриела, Йоанна, Тамара, Карли...
За момче: Бил, Андрей, Робърт, Стивън, Джъстин... ;]Значи... да не те обидя, но като си кръстиш с някое от тези имена детето, как по-точно то ще се връзва с фамилията?
Как ли? Робърт Димитров,например... бе звучи си :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А тва с Мери-Кейт е ебати простотията... Дано schlanky да има деца след 10-тина и нагоре години,за да има време да преосмисли тия неща,че иначе горкото дете... :lol:

Wrathchild
07-13-2009, 13:17
Мда, Робърт Димитров е чудно...

pinki
07-13-2009, 16:49
Мда, Робърт Димитров е чудно...
това не е толкова фрапиращо! Представи си след време децата му как ще се казват 8-) например: Миглена РОБЪРТОВА еди си ква :lol: или Иван Робъртов ... 8-)

bubblebabe
07-13-2009, 20:46
Мда, Робърт Димитров е чудно...
това не е толкова фрапиращо! Представи си след време децата му как ще се казват 8-) например: Миглена РОБЪРТОВА еди си ква :lol: или Иван Робъртов ... 8-)Иван Робърт еди-к'ъв си

Wrathchild
07-13-2009, 21:04
Да, познавам човек, който е с баща българин, но с чуждо име. И това -ов го няма. Което не пречи пак да е нелепо.

YouCantStopMe
07-14-2009, 16:38
Обожавам името Николай..Ангел също.
за момиченце още не знам. :D

_princess_
07-22-2009, 00:27
Стоян ми е любимото мъжко име (дядо ми се казва така).
А женско - Ирена.

pprriinncceess
07-22-2009, 10:52
Женски имена: Габриела,Елена,Ивета,Михае а,Теодора,Веселина,Мария
Мъжки имена: Димитър,Иво,Иван,Теодор,Еду ардо...

someone_else_
07-26-2009, 22:53
за девойче: Емануела/Емилия/Емили, Андреа [без да правим асоциации с фолк дивите със същите имена]
за момък: Венцислав

TheLastAngel
08-01-2009, 02:24
момче: Камен, Юлиан, Михайл
момиче:Мила, Михаела

8992LIGHTER
08-01-2009, 13:19
Аз сънувах че ще имам момче и ще се казва Дейвид 8-)

PurpleDream
08-18-2009, 01:10
мъжко - Николай :smt007 също така ми харесва и Ангел
женско - Ирена,Моника,Изабела и Габриела :)
но ако имам момче то задължително ще се казва Николай :smt007 :smt007 :smt007

iiirish
09-14-2009, 08:32
В главата ми има само женски имена, тъй че напук на моето съкровенно желание да имам момиче, със сигурност ще ми се пръкне някой мъж :-D

Искам ако имам момиче да го кръстим Ния или Даная, а ако е момче - Данаил или Даниел. И двамата с приятеля ми харесваме тези имена, така че живот и здраве, името ще е най-лесно ;)

п.п. Редактирам мнението, защото напоследък много харесвам Симона и Деница :oops:

krem4et0
09-14-2009, 17:38
Изобщо грам не си се представям като майка на момче. Четох(а и статистиката тук във форума и сред моите познати показва, че е така), че младите майки до 26-7 по-често раждат момчета, а по-големите мами-момичета. Колко е вярно не знам, но е факт че тук май само на момчета майки има, а от 5 бебета на бивши мои съученици, 5 са момчета...Въоръжавам се с търпение и мноооого кисело мляко преди да забременея и стискам палцуни за момиче. Изобщо, ама грам не искам момче. Трябва насила да ме сложат на операционната маса, за да го изкарат от мен. Просто не ща и толкова. Приятелят ми пък не ще момичета....сложна работа.

Мале, ако след тежката бременност и секциото, които застрашават в голяма степен живота ми, се пръкне момче, ще си умра от мъка.

Jeuelle
09-14-2009, 18:14
(Скоро имаше подобна тема )

Та, мечтата ми е да имам момчета.
Ако дай Боже се сбъдне , ще ги кръстя Иън и Ноел , а ако има трето , ще е Лиам.

Ако имам момиче/та , то предполагам, че имената ще са Ева, Ана и Ниа :)

iiirish
10-01-2009, 15:38
Изобщо, ама грам не искам момче.

Мале, ако след тежката бременност и секциото, които застрашават в голяма степен живота ми, се пръкне момче, ще си умра от мъка.

:D Ех, и аз съм така :? Хич, хич, ама хич не ща мъж :? Ако има и капка истина в тая статитика ще се гръмна :? За една година около мен се родиха 5 момчета, сега чакаме другия месец да се пръкне и... още един :? Толкова се надявах, че сега ще отсрамим женката половина от човечеството, а то се оказа, че пак се изложихме :?
Само за мома стискам палци и мъжо също :D Той каза уж, че девойка ще прави ама знам ли аз какви ще ги върши :D :D :D 8-)

maybeline
10-10-2009, 14:32
Елена,Антония,Галя,Маргари а,Виктория
Виктор,Валентин,Теодор,Гал н :)

bilqnavod
10-16-2009, 21:00
Харесват ми дълги имена: защото могат да се скращават:
Александър, Магдалена, Десислава;

kem
10-29-2009, 20:37
Ния, Дея ( надявам се скоро да го използвам :D ) , Яна и едно малко странно Лия

Vain
10-31-2009, 18:46
Не знам защо, но аз съм с нагласата, че един ден, когато му дойде времето, ще имам момиче. И не знам защо, но винаги, когато си представя този момент в съзнанието ми изниква "Антония". Не знам дали някой ще ми повярва, че го чувствам, че това е името.
Ако пък е момче мисля си Александър.

nOnD
10-31-2009, 20:32
Супер яко е да имаш странно име. :grin: Моето е Рикардо и всички ми казват, че съм от Мексико или от Испания. :-D Бранислав също е странно, но е българин.Мислете преди да действате. :P

LovelyGirl
11-01-2009, 12:09
^ Наистина звучи все едно си от Мексико или Испания :)

На мен много ми харесва и Алесандра ( НЕ АлеКсандра), но няма как да се каже на галено :-o

coolness
11-01-2009, 20:58
ако имам момиче искам да се казва Анелия а за момче Димитър :P

dqvolcheto9
11-04-2009, 09:57
момчешки : Венислав,Венелин,Тодор,Ник ла,Димитър
момичешки : Валенсия,Радина,Преслава,М рина

princesata93
11-07-2009, 22:51
момче-Николай,Виктор,Живко,Деян,Т ихомир :)
момиче-Мария,Жасмина,Константина, ергана,Деяна,Таня,Методия, ихаела,Кремена,Никол,Дорот ея,Тихомира и Емел

amk933
11-07-2009, 23:16
Аз ако имам деца бих си ги кръстил така (не са български имента, защото и аз не съм българин):

момче: Андреа, Мартин, Александър, Томас, Джон, Даниел, Майкъл, Джонатън, Дейвид, Джейкъб

момиче: Елизабет, Анна, Сара, Дженифър, Анджелина, Хана, Браяна, Андреа, Керълайн, Джъстина

:)

MaLty
11-08-2009, 14:06
А по повод,не всички чужди имена не звучат добре с български фамилии. :) В класа имам Франческа Димитрова..не звучи никак зле :)

loffgame
11-08-2009, 19:13
Хаха на мен лично любимото ми име домомента е моето име - Вяра :D :-P :P :grin: Просто кърти! :grin:

Opium_Like_Me
11-17-2009, 14:22
За момче:Виктор,Мартин
За момиче:Виктория,Тифани,Але са,Паола :-) :-) :-)

lizzy
12-04-2009, 10:21
За Момче - Даниел
За Момиче - Виктория и Никол :)

BeezyJey
12-04-2009, 19:01
За момичета: Натали,Марина,Ева,Виктория и Катерина .. :-)
А за мочмчета: Явор,Ясен,Константин .. и Здравко става :D

ByK
12-04-2009, 23:33
Кристиян
Кристина..
Александра
Наталия..

DarityGirl
12-05-2009, 12:13
лия,каролина,несил и даря ест (моето име)

alex4o
12-08-2009, 14:44
за момченце - Кристиян,Алекс
за момиченце - Виктория,Никол,Габриела

ForeverYours
03-25-2010, 08:00
Хмм...интересно ми е дали сте се замисляли,че може и сами да си измислите имена?Така ще бъде уникално,защото никой няма да има такова име,а и като сам си го измисляш ти решаваш колко гласни,съгласни и т.н. да има! Аз лично така бих направила :twisted: :mrgreen:

Nadelina
03-25-2010, 11:39
ForeverYours, и аз си мислех така преди, даже си обмислях нещо от сорта на Яделин примерно, докато не ми казаха, че не можело да кръщаваш с имена, които не съществуват. Всъщност би било странно, ако е вярно, защото не вярвам да има документирани имена, от които да избираш и измежду тях да има ненормални като Телефонка, Лимон и т.н., които реално си съществуват. Не знам... Но иначе идеята е много готина.

pamii
03-25-2010, 21:00
Марина или Лия
8-)

ForeverYours
03-26-2010, 07:11
Хмм...това не е ли малко глупаво?Да не можеш да си кръстиш детето както искаш!Нали всеки си е отделна личност и си решава сам какво да прави!Така че да е невъзможно или забранено да си кръстиш детето с измислено име е много тъпо!Все пак имената не са ни дадени ей така на готово смисъл дори много популярните имена като Мария,Александра все са измислени от някой!Аз лично ще си кръстя детето както си искам пък да дойде някой да ми каже,че неможело :D :smt055 :smt054

krem4et0
03-26-2010, 15:04
Няма проблем да се кръсти и с измислено име. Стига да не е обидно и да не навява обидни асоциации. Виж, такава забрана има.

Seducti0n
03-26-2010, 18:49
Малко по-рядко срещани - Жаклин, Катрин
От по-разпространените-Яна, Вяра, Мария, Калина

ForeverYours
03-27-2010, 08:10
Тогава няма проблем!Кой ще иска да си кръсти детето с изислено обидно име?? :-) :grin: :mrgreen: :-$ :smt023 :smt111

Wrathchild
03-27-2010, 11:51
Тези, които са си кръстили детето Пенислав, например...

Hayashi
03-29-2010, 18:59
Хихи аз имам слабост по азиатските имена - Ай, Сакура, Юи за момиче. Нещо по-"нормални" може би са Ирини, Марина, Велика, Елинор.
Виж имам проблем с мъжките нищо, че по принцип не искам момиче. Може би единственото, което съм харесала е Неджи, което си доста странно и ако имам един ден дете не съм много убедена, че бих имала смелостта да го кръстя така. Но просто името го свързвам с една прекрасна манга, пък и то значението му е прекрасно. xD

hahavteen
03-29-2010, 23:12
Гледам че сте дискутирали галените на АлеКсандра и Алесандра. Ами аз се казвам Александра и ми викат Сандра, Сандри, Сани, Али, Алики.. Изобщо има си галени името и съвсем не са лоши. :) Само Сашка и Алекс са ми противни.

Иначе аз вече си избрах имена за децата ми. Ако имам момченце ще се казва Теодор с ударение на е-то (умалително - Теди) а ако имам момиче ще е Алиса (умалително - Али). И двете имат много хубави значения и се връзват с фамилията на приятеля ми 8-) :D Само не знам ако имам 2 момчета или 2 момичета какво ще правя :-o :lol:

teenems
05-08-2010, 22:43
Момче - Кристиян , Боян ,Даниел / ударение А /

Момиче - нямам голям фаворит ,но ми се е набило Рейчъл

ronzss
05-09-2010, 09:50
Валерия за момиче, Валери - за момче ! :-) :-) :-) :-)

BluesCat
05-12-2010, 10:05
Момче - Дейвид, момиче - Каролин.

spopi
06-20-2010, 17:19
момиче елеонора мартина виктория
момче виктор георги николай

unfetter
09-01-2010, 19:28
Ева, Калина :smt007
Не се давам ! Като си имам детенце ще си кръстя както аз си искам.. Съжалявам баби - детето е мое, вашите сте си ги кръстили вече :D .
За момче не съм мислила, но Виктор ми харесва страшно много. :-D